|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 7:06:14   
Kerensa*
Nima kaj hodit' mimo, če se pa ta otrok uradno sploh ni rodil (njegovo rojstvo ni bilo prijavljeno).

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 7:09:56   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nima kaj hodit' mimo, če se pa ta otrok uradno sploh ni rodil (njegovo rojstvo ni bilo prijavljeno).

Ja, sem šla zdej prispevek gledat, ker prej sem si samo prebrala user posted image


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 7:51:32   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nima kaj hodit' mimo, če se pa ta otrok uradno sploh ni rodil (njegovo rojstvo ni bilo prijavljeno).

Ja, sem šla zdej prispevek gledat, ker prej sem si samo prebrala user posted image



Pa tudi, če bi...k nam je hodila samo do prvega kopanja. Takrat bi lahko še vse ok zgledalo.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 9:33:39   
thaiss
bošček mali, naj počiva v miru user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 9:45:31   
pety78
Pa kaj je s tem norim svetom in prfuknjenim folkom debilnim no???? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ne morem verjeti, kaka golazen vase zagledana in prepričana v svoj prav lazi po tem svetu. Otroku ne dati za jesti zaradi raznoraznih prepričanj je zame obsojanja vredno in samo za najhujšo kazen!!!user posted image user posted image user posted image user posted image To je umor iz malomarnosti in čisto nič drugega!



_____________________________



(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 9:53:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Žal mi je za tega otroka... ampak "neregistriran" otrok je v SLO po mojem lahko samo od Ciganov.... sploh tale ubošček, ki je bil iz Mirne peči - njegova starša naj bi imela še več otrok.


Tipičen primer stereotipnega razmišljanja......družina s šestimi otroki, ki ji otrok umre je lahko samo od ciganov.......


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 9:55:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Žal mi je za tega otroka... ampak "neregistriran" otrok je v SLO po mojem lahko samo od Ciganov.... sploh tale ubošček, ki je bil iz Mirne peči - njegova starša naj bi imela še več otrok.

Tipičen primer stereotipnega razmišljanja......družina s šestimi otroki, ki ji otrok umre je lahko samo od ciganov.......

Ne.
Poleg podatka več otrok sem dodala še lokacijo Mirna peč, saj je jasno, da je tam ogromno Ciganov in pa dejstvo, da otrok ni bil registriran. Niti pomislila nisem, da izobražen državljan ne bi registriral otroka.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 10:27:42   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Žal mi je za tega otroka... ampak "neregistriran" otrok je v SLO po mojem lahko samo od Ciganov.... sploh tale ubošček, ki je bil iz Mirne peči - njegova starša naj bi imela še več otrok.

Tipičen primer stereotipnega razmišljanja......družina s šestimi otroki, ki ji otrok umre je lahko samo od ciganov.......

Ne.
Poleg podatka več otrok sem dodala še lokacijo Mirna peč, saj je jasno, da je tam ogromno Ciganov in pa dejstvo, da otrok ni bil registriran. Niti pomislila nisem, da izobražen državljan ne bi registriral otroka.

Ciganke rojevajo v porodnišnici in vse otroke registrirajo, lahko še tvojega, če hočeš, da dobijo veš denarja od države. Pa njihovi otroci ne bodo lačno, ti časi so minili.


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 10:38:11   
mateyka
se pravi da je rodila doma in noben ni nič rekel? zanimivo..

ni mi jasno - a ona ga je dojila pa njeno mleko ni bilo ok? ali mu je dajala kak veganski nadomestek? bogi otroček, res.. user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 10:48:27   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se pravi da je rodila doma in noben ni nič rekel? zanimivo..

ni mi jasno - a ona ga je dojila pa njeno mleko ni bilo ok? ali mu je dajala kak veganski nadomestek? bogi otroček, res.. user posted image


Meni ni jasno, da ni videla, da otrok pred njenimi očmi hira. Pa sploh ni problem v veganski ali vegetarijanski prehrani, če se mene vpraša. Do 10. meseca je otrok komot brez mesa. Saj je en kup zelenjave in sadja, ki bi ga lahko jedel.

Zdaj naj pa starša lepo zaprejo in lahko dobita samo kos kruha in vodo, pa naj izkusita kar je izkusil njun otrok.

Sem tako user posted image user posted image user posted image , da ni za povedat.


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 11:43:21   
Lolek in Bolek
Zadeve enostavno ne razumem. Kot ona pravi, je bil dojen? Moj otrok je bil tudi samo dojen, tudi do 10 meseca, ampak je normalno pridobival na teži. Gosta hrana pa je bila čisto vsa izpljuvanauser posted image . In to me je dušilo do nezavesti. Vse je odklanjal. Ampak je pridobival no tam nekje v 11 mesecu pa je začel z pirejčki.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 11:45:21   
Kerensa*
Zdi se mi, da nekatere mešate vegeterijance in vegane.

Vegeterijanci ne jedo mesa. Vegani pa ne jedo ničesar, kar je živalskega izvora. Torej tudi ne npr. mleka in jajc ali česarkoli, kar vsebuje mleko in jajca (npr. čokolado, puding itd.).

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 11:59:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se pravi da je rodila doma in noben ni nič rekel? zanimivo..

ni mi jasno - a ona ga je dojila pa njeno mleko ni bilo ok? ali mu je dajala kak veganski nadomestek? bogi otroček, res.. user posted image


Tudi v Sloveniji je že možno roditi doma.......in njegovo rojstvo je tudi moralo biti evidentirano, če CSD pravi, da je mati bila na porodniškem dopustu......

Zdravstvene kartice pa starši otroku niso zrihtali.....to pač moraš sam, to je pravica in tudi dolžnost straršev, da to sami uredijo......



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:16:03   
Doll
otrok je bil registriran če vi temu tako rečete. ker če ne bi bil mati ne bi dobila niti otriškega dodatka niti porodniško.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:17:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Doll
otrok je bil registriran če vi temu tako rečete. ker če ne bi bil mati ne bi dobila niti otriškega dodatka niti porodniško.

Od kod pa vemo, da je to dvoje imela?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:19:52   
Doll
ker so ravnokar povedali na radio ,je govoril en gospod s socialne novo mesto

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:25:43   
Kerensa*
Aha... potem so bile prvotne informacije v bistvu dezinformacije.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:26:48   
Tutan
No, torej je bil zapis, da otrok obstaja - in niti enkrat samkrat ni nikogar prineslo mimo (oziroma, da bi si kdorkoli, namreč štab socialnih in ostalih delavcev je kar precej obsežen, vzel 10minut časa, da bi šel preverit, kaj in kako je s tem otrokom, ki ga mama ne pelje k zdravniku, ni zdravstveno zavarovan, torej nič od nič, dobiva pa otroške dodatke in mama porodniško).

Poleg tega ne razumem sosedov - a tega otroka nikoli ni nihče videl? Mislim saj znaš seštet dve in dve, tudi če bi mislil, da je otrok pol mlajši ne more imeti 3,5kg user posted image , nooo ... pa tudi če se gremo nek porod na domu, user posted image pa veganski stil življenja, a tolk nimaš rad svojih otrok, da ti ga vsaj tu in tam pregleda nekdo z znanjem sodobne medicine?
Saj vem...po toči zvoniti je prepozno. user posted image In ja, obsojam mamico in očka, če juj je njuj stil življenja (oziroma karkoli žeuser posted image ) privedel takooo daleč, da nista več opazila, da nekaj z njunim otrokom ne štima.user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:28:16   
Doll
sta pa edino prav naredila da sta sama otroka pripeljala v zdr. dom.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:29:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Doll
sta pa edino prav naredila da sta sama otroka pripeljala v zdr. dom.

Nekam "zgodaj" jima je kapnilo...

Pravkar v Slovenskih novicah on-line:

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/dojencek-umrl-v-manj-kot-petih-urah.html

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 11.8.2011 12:31:31 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:48:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Aha... potem so bile prvotne informacije v bistvu dezinformacije.


Ja, kot navadno v takih primerih......ker pridobitev zdravstvene kartice in zdravstvenega kartona ni pogoj za vpis v evidenco oz. registracijo rojstva.......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:52:10   
Kerensa*
Prvotno je bilo namreč rečeno, da otrokovo rojstvo ni bilo "registrirano".

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:54:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

No, torej je bil zapis, da otrok obstaja - in niti enkrat samkrat ni nikogar prineslo mimo (oziroma, da bi si kdorkoli, namreč štab socialnih in ostalih delavcev je kar precej obsežen, vzel 10minut časa, da bi šel preverit, kaj in kako je s tem otrokom, ki ga mama ne pelje k zdravniku, ni zdravstveno zavarovan, torej nič od nič, dobiva pa otroške dodatke in mama porodniško).



Otroške dodatke in porodniško izplačuje CSD.....ne vem pa sicer podrobno kako poteka komunikacija med CSDji in ostalimi "institucijami".....recimo zdravnik lahko obvesti CSD, da se z otrokom ne ravna dobro, samo zdravnika otrok ni imel.....CSD pa verjetno ne gre preverjat za vsakega prejemnika otroških doklad in porodniške ali je otrok zdravstveno zavarovan.....




(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 12:56:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Prvotno je bilo namreč rečeno, da otrokovo rojstvo ni bilo "registrirano".


Prepis iz 24ur....

Otrok naj namreč po poročanju Radia Krka sploh ne bi imel zdravniškega kartona oziroma zdravstvene kartice, kar pomeni, da ni bil vpisan v knjigo rojstev.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:01:08   
roladica
Zdravstveno kartico otrok pridobi ko ga zavaruješ in ne ko se rodi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?