|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 21:27:26   
picola1
Naj počiva v miru, bogi mali...user posted image

Drugače pa...ta ženska je še enkrat noseča, sama ogrožena (podhranjena) in tudi ostali otroci po oceni pediatrinje, ki je pregledala umirajočega otročka, izgledajo podhranjeni in ogroženi. Mama se še vedno upira, da pregledajo ostale otroke. user posted image user posted image Upam, da bodo pristojni hitro in pravilno ukrepali in tem staršem čimprej vzeli pravico do starševstva, da se čimprej poskrbi še za ostale otroke...(čeprav ne razumem, kako je to lahko sploh možno v tej naši državi glede na dejstvo, da je eden od njunih otrok umrl zaradi podhranjenosti-kako, da pristojni nimajo pravice do pregleda ostalih otrok?!?)








_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 21:49:58   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Počivaj v miru, dete user posted image  ...


user posted image





(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 22:13:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mogoče bi pa moral spremenit zakon, da je za vpis v evidenco oz. registracijo rojstva pogoj imet zdr. zav. ozizoma kartico?!! ne vidim nobenega "proti" razloga da to ne bi bilo uvedeno. vsaj po dveh takih primerih.

Ne bo šlo.
Ker ni zakona, po katerem bi moral kdorkoli biti zdravstveno zavarovan. V to te ne morejo prisiliti. Če želiš, si pač samoplačnik. Za njih je to še bolje.

kaj sem pa rekla? spremenit zakon.

Ne bodo ga spremenili. Pa morda niti ne zato, ker neke druge stvari so obvezne, neke druge pa ne, temveč zato, ker jim nezavarovani ljudje prinašajo več denarja, kakor zavarovani. In če bi vse prisilili, da so zavarovani, se bi jim blagajna fajn izpraznila.

IZVIRNO SPOROČILO: alda
Kerensa pa ti si hujša ko ona baba Vanga all kako že
Po par vrsticah že veš kdo jw!! in seveda NI šans da bi ROMi lahko bili izobraženi!! Kerensa razočarala si me s svojo stereotipnostjo , sem mislila da si bolj "široka" na teh podrćjih!

Nikjer nisem napisala, da vem, kdo je oz. kdo so. Napisala sem, kakšno je bilo moje predvidevanje - in napisala sem tudi razloge, zakaj je bilo takšno.
Izobraženih Ciganov pa ni. So samo izobraženi Romi.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 22:48:13   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

No, v LJ-Bežigrad ZD sam pošlje patronažno na dom oz. sem dobila njen klic po prihodu iz P. Nisem sama nikamor klicala. Velja za september 2005.


tako je bilo tudi v januarju 2004, v januarju 2011 pa ne več. smo se morali sami pobrigat. user posted image



tudi leta 2009 sem morala sama poklicati v ZD, da so poslali patronažno. Menda zaradi osebnih podatkov, porodnišnice jih ne smejo posredovati naprej.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 22:56:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
No, v LJ-Bežigrad ZD sam pošlje patronažno na dom oz. sem dobila njen klic po prihodu iz P. Nisem sama nikamor klicala. Velja za september 2005.

Enako - med leti 1997 in 2005.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 23:27:37   
pipi
Primož z mona je urgiral, kot sam pravi, pa zgleda ni bilo dovolj hitrega odziva. Pa nekje sem zasledila, da so jo prijavile tudi neke sorodnice.
Čeprav se pa sprašujem, zakaj je revček umrl ravno, ko je bil pri zdravnikih eno uro.
Groza, škoda, da niso prej javili. Revček, se ljudje vtikajo v stvari, ko ni treba, takrat ko bi bilo potrebno, pa glave stran obračajo...Starši pa taki, pa naj bi bila že spet noseča...Prisilna kastracija!?

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   [Brisano sporočilo]
12.8.2011 7:37:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pipi)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 7:41:14   
Anonimen
a je možno, da bi ga rota virus tako zdelal? user posted image me je pravkar prešinilo...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 7:43:14   
Kerensa*
Eden od zdravnikov je povedal, da je otrok umrl zaradi sepse.

Zakaj je do sepse prišlo, pa se ugotavljajo (vegansko prehrano navajajo kot eno od možnosti, ne pa kot absolutno) - in menda bo to trajalo do 30 dni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 7:47:14   
skuštrana
- Če se otrok rodi v porodnišnici, potem se materi avtomatsko pošlje patronažno sestro.


Ni res, tam kjer sem jaz rodila patronažna ne pride kar sama od sebe, ampak moraš ob odhodu iz porodnišnice v lokalni ZD odnesti kartonček, ga vrečti v nabiralnik patronažnih in potem pride, drugače pa je ni.



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 7:47:53   
Kerensa*
Smo že nekaj postov nazaj ugotovili, da včasih je bilo tako, zdaj pa očitno ni več (in to očitno zaradi ZVOP).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:16:09   
majra
Sploh ni pomembno ali so ti osebki, ki so spočeli tega ubogega otroka, vegeterijanci, vegani, mesojedi. Ni važno ali so verni, ateisti ali zagovorniki filozofije naravne higijene, edino kar je pomembno, je to, da je njihov otrok umrl, da jim je umiral pred očmi in oni niso storili NIČ.
Niso krive niti razne institucije, niti sorodnili, sosedi, prijatelji. Kriva sta ta dva osebka brez zdravega razuma.
Samo upam, da jim odvzemejo ostale otroke in ju zaprejo za mnogo let. Po mojem mnenju tak ekstremizem lahko vodi samo še v kakšno katastrofo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:18:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: majra
zagovorniki filozofije naravne higijene

Kaj pa je to, pravzaprav?

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:23:03   
Mala_princeska
user posted image za malega angelčka user posted image
nimam besed



(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:29:52   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: majra
Sploh ni pomembno ali so ti osebki, ki so spočeli tega ubogega otroka, vegeterijanci, vegani, mesojedi. Ni važno ali so verni, ateisti ali zagovorniki filozofije naravne higijene, edino kar je pomembno, je to, da je njihov otrok umrl, da jim je umiral pred očmi in oni niso storili NIČ.
Niso krive niti razne institucije, niti sorodnili, sosedi, prijatelji. Kriva sta ta dva osebka brez zdravega razuma.
Samo upam, da jim odvzemejo ostale otroke in ju zaprejo za mnogo let. Po mojem mnenju tak ekstremizem lahko vodi samo še v kakšno katastrofo.


Točno tako. Če imaš otroka namen izstradat si lahko mesojed, vegan, vegeterijanec, ... nima veze.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:37:45   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: majra
Sploh ni pomembno ali so ti osebki, ki so spočeli tega ubogega otroka, vegeterijanci, vegani, mesojedi. Ni važno ali so verni, ateisti ali zagovorniki filozofije naravne higijene, edino kar je pomembno, je to, da je njihov otrok umrl, da jim je umiral pred očmi in oni niso storili NIČ.
Niso krive niti razne institucije, niti sorodnili, sosedi, prijatelji. Kriva sta ta dva osebka brez zdravega razuma.
Samo upam, da jim odvzemejo ostale otroke in ju zaprejo za mnogo let. Po mojem mnenju tak ekstremizem lahko vodi samo še v kakšno katastrofo.


Točno tako. Če imaš otroka namen izstradat si lahko mesojed, vegan, vegeterijanec, ... nima veze.


kolikor sem brala o posebnih načinih prehranjevanja, se vse mamice že pred nosečnostjo pogovorijo s svojim zdravnikom o prehrani med nosečnostjo,....če so le zdrave pameti in želijo zdrave otročke......





< Sporočilo je popravil Mala_princeska -- 12.8.2011 8:38:31 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:39:58   
skuštrana
Po moje je imela tale ubožček kakšno presnovno bolezen, ker če ga je dojila (naš srednji se je tudi samo dojil do 8m, potem pa je malo malo začel jest pa je bil pravi pujs po kilah) bi moral biti ok. Ampak če ga niso peljali k zdravniku niso niti vedeli user posted image user posted image Ma, ni mi jasno kako ne vidiš da je otrok čisto podhranjen? In čakaš zadnji trenutek da ga pelješ k zdravniku? Kaj nista mogla tega naredit že prej, ne razumem, res ne....user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:41:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: majra
Sploh ni pomembno ali so ti osebki, ki so spočeli tega ubogega otroka, vegeterijanci, vegani, mesojedi. Ni važno ali so verni, ateisti ali zagovorniki filozofije naravne higijene, edino kar je pomembno, je to, da je njihov otrok umrl, da jim je umiral pred očmi in oni niso storili NIČ.
Niso krive niti razne institucije, niti sorodnili, sosedi, prijatelji. Kriva sta ta dva osebka brez zdravega razuma.
Samo upam, da jim odvzemejo ostale otroke in ju zaprejo za mnogo let. Po mojem mnenju tak ekstremizem lahko vodi samo še v kakšno katastrofo.


Točno tako. Če imaš otroka namen izstradat si lahko mesojed, vegan, vegeterijanec, ... nima veze.


izobražen ali ne. a z izobrazbo pridobiš tudi naslov boljšega človeka? a to se v boljših družinah ne dogaja?user posted image
meni se bolj zdi čudno, da po petih otrocih še vedno ne veš okvirne teže 10-mesečnika.user posted image tu na forumih pa vsake tri dni novo vprašanje koliko mora tehtati 10 mesecev 2 tedna 4 dni in 17 ur star otrok...

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:43:15   
uškinamama
Ubogi otroček. Naj počiva v miru.

Upam, da so njegovi sorojenci v redu oziroma, da se bo kdo podvizal in poskrbel, da bodo v redu.





_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:45:03   
majra
Karensa, tukaj je povzetek:
V Inštitutu Naravnega zdravja – Institute of Natural Hygiene proučujemo, razumemo in promoviramo naravno dobrodejen vpliv:
zraka,
vode,
sonca,
surove, presne hrane na katero smo se ljudje prilagajali na desetine milijonov let,
aktivnosti,
telesnih vaj,
počitka - telesnega in emocionalnega,
spanja,
spolnosti,
meditacije kot sproščanja, reprogramiranja in kvalitetnejše spolnosti,
kreativnega dela,
hobijev,
prijateljevanja,
mentalnih in čustvenih faktorjev… kot način življenja v harmoniji z Naravnimi zakoni, ki veljajo za vse ljudi,
v nujnih posameznih primerih tudi krajšega postenja.
S celostnim pristopom na osnovi zakonov biologije pravilno poučujemo - usmerjamo ljudi, ki jih zanima trajno vitko, mladostno lepo, za življenje sposobno in trajno zdravo telo do konca biološke dobe.
Znanje katerega smo (študentje še pridobivajo) pridobili s študijem Naravnega zdravja na Fit for Life Sciences Institute – College of Natural Health, Winnipeg - Canada, temelji tudi na naših bogatih osebnih izkušnjah, izvajamo, učimo in povzemamo stališče, ki temelji na preprostih opazovanjih in resničnih znanstvenih dognanjih, da je organizem:
samoprogramiran,
samorazvijajoč,
samoizgradljiv,
da deluje samoobrambno,
da je samoobnavljajoč
in samoozdravljiv.
Osnovni vzrok bolezni je naraščajoča zastrupljenost organizma (toksikoza) zaradi napačnega načina prehranjevanja (takšnega kot zastopa tako imenovana stroka ), uživanja socialnih drog, dovoljenih drog katere lahko kupite brez recepta, uživanja drog predpisanih z recepti, nedovoljenih drog in napačen življenjski slog v celoti. Vzrok bolezni niso bakterije, ne virusi! Zastopamo znanstveno – logično stališče, da so bakterije naši simbiotični partnerji, torej integralni deli človeškega organizma in da ne povzročajo bolezni, brez bakterij namreč sploh ne bi mogli živeti, na trilione bakterij je ves čas prisotno v našem organizmu; osnova biološkega življenja je sožitje, simbioza - tu ni mesta za vojno in uničevanje z uporabo drog. Vojna in uničevanje v primeru biološkega življenja sta nekaj, kar so si lahko izmislili le bolni zločinski možgani "znanstvenikov"…
Strukture, ki bi jih sicer lahko imenovali virusi v človeškem ali živalskem telesu ne obstajajo in jih v v povezavi z različnimi imeni bolezni (aids, sars, ptičja gripa, in zadnji "biser" stroke: rak na materničnem vratu) telesnih tekočinah nikoli, nikoli niso odkrili! So le blišč (profit) in beda medicinske znanosti - lažno, splošno priznane znanosti.
Bakterije, virusi niso povzročitelji bolezni, bolezni niso nalezljive!
Tudi nemški molekularni biolog Dr. Stefan Lanka pravi: "Zelo pomembno je vedeti, da so virusi sestavni deli zelo preprostih organizmov, na primer enoceličnih klorela alg confervacea in sestavni deli mnogih bakterij. Takšne virusne komponente imenujemo fagi. V kompleksnih organizmih, zlasti v ljudeh, v živalih ali v rastlinah takšnih struktur ki bi jim lahko rekli virusi, še nihče ni videl!"
Naše načelo je: "Da bi bili zdravi moramo živeti zdravo!"
Nikakor ne odobravamo: v vseh sredstvih javnega obveščanja neprestanega zastraševanja (ki ga izvajajo doktorji medicine - medicinski establišment) in zavajanja strokovne in laične javnosti o zlobnih, skrivnostnih, zahrbtnih bakterijah, virusih (takšni so le ljudje), ne "preventive" kot jo razume "stroka", ne neprestanih preventivnih pregledov, ne prisilnega vakciniranja niti navideznega zdravljenja z drogami!
Ko živimo zdravo je takšna "preventiva" nepotrebna, škodljiva (mamografija na primer), kot tudi navidezno zdravljenje s predpisovanjem drog!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:47:39   
Kerensa*
A... sem že mislila, da se ne umivajo - da mislijo, da se telo tudi od zunaj čisto samo. user posted image

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:51:57   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: majra

Sploh ni pomembno ali so ti osebki, ki so spočeli tega ubogega otroka, vegeterijanci, vegani, mesojedi. Ni važno ali so verni, ateisti ali zagovorniki filozofije naravne higijene, edino kar je pomembno, je to, da je njihov otrok umrl, da jim je umiral pred očmi in oni niso storili NIČ.
Niso krive niti razne institucije, niti sorodnili, sosedi, prijatelji. Kriva sta ta dva osebka brez zdravega razuma.
Samo upam, da jim odvzemejo ostale otroke in ju zaprejo za mnogo let. Po mojem mnenju tak ekstremizem lahko vodi samo še v kakšno katastrofo.

podpis Majra če dovoliš!!

< Sporočilo je popravil alda -- 12.8.2011 8:52:23 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
12.8.2011 8:52:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 8:56:31   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Žal mi je za tega otroka... ampak "neregistriran" otrok je v SLO po mojem lahko samo od Ciganov.... sploh tale ubošček, ki je bil iz Mirne peči - njegova starša naj bi imela še več otrok.

Tipičen primer stereotipnega razmišljanja......družina s šestimi otroki, ki ji otrok umre je lahko samo od ciganov.......

Ne.
Poleg podatka več otrok sem dodala še lokacijo Mirna peč, saj je jasno, da je tam ogromno Ciganov in pa dejstvo, da otrok ni bil registriran. Niti pomislila nisem, da izobražen državljan ne bi registriral otroka.


mislim da si s tem sano lahko potrdila svojo domnevo!
Sicer pa ni važno čigav je , OTROK ne sme biti sredstvo izživljanja starševskih idealov in zmot!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 9:08:33   
Kerensa*
Najnovejši članek:

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042465228

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?