|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 18:29:04   
*mashai*

IZVIRNO SPOROČILO: Vespazijan

Za pokušino skripte Rimskega prava:
http://pravnica.net/literatura/1-letnik/rimsko-pravo/skripta-za-rimsko-pravo/10/
http://pravnica.net/literatura/1-letnik/rimsko-pravo/skripta-za-rimsko-pravo/11/
http://pravnica.net/literatura/1-letnik/rimsko-pravo/skripta-za-rimsko-pravo/129/

in vprašanja na pisnem in ustnem delu izpita:
http://pravnica.net/literatura/1-letnik/rimsko-pravo/izpitna-vprasanja/28/
http://pravnica.net/literatura/1-letnik/rimsko-pravo/vprasanja-z-ustnega-dela-izpita/27/

Za uspešen nastop na maturi pa si zapomni tole:
Repetitio est mater studiorum.


Se moram še mal v to vtaknit; te skripte so "zastarele", ker je pač sedaj nova knjiga, kjer je pač povdarek na drugih stvareh. Skripte najdes na forumu objavljene, takorekoč med vrsticami, pod literaturo redko kdo objavlja nove stvari. Itak, da je snov ista, samo je pa drugačen razpored in kot že omenjen povdarek.

HAha vespazijan moram; a si med listanjem foruma prebrala ta latinski stavek enega zelo dejavnega uporabnika?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 18:30:15   
Kerensa*
Vespazijan - Pravnica.net je že moja prijateljica. user posted image

Mashai - ti se samo razpiši. Požiram tvoje besede. Za Kranjca pa vem, da je v ZDA, ja - mi je napisal v odogovru na moj e-mail. Sicer je pa še Kambič, ki je bil lani izbran za najbolj priljubljenega profesorja. Sicer nimam zaenkrat nič proti njemu, ker ga ne poznam (samo vem pač, kdo je), ampak moj prvi vtis o njem pa ni bil tak. Veliko bolj me je impresioniral Simič, katerega pa menda full ne marajo (pa tako fajn gospod je).


(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   [Brisano sporočilo]
9.10.2011 18:45:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *mashai*)
  Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 18:48:18   
Kerensa*
Halo-o! A lahko, prosim, govorite SLOVENSKO?! Jaz vas (še!) nič ne razumem. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 18:54:37   
*mashai*
Kerensa* obljubim, da bom napisala, samo moram malo "refreshat" spomin najprej, itak pa moraš vzeti v zakup, da je verjetno že nekaj sprememb nastalo do sedaj.

Vespazijan, nisem te označila za tata no way, samo res je na pravnici.net en ko ima napisan na veliko ta rek, pa sem mislila, da si ga zasledila, prevedla in da ti je bil všeč in primeren, no hard feelingsuser posted image . No drugače se pa strinjam s tabo v prvem reku.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   [Brisano sporočilo]
9.10.2011 19:14:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *mashai*)
  Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 19:24:09   
*mashai*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Vespazijan - Pravnica.net je že moja prijateljica. user posted image

Mashai - ti se samo razpiši. Požiram tvoje besede. Za Kranjca pa vem, da je v ZDA, ja - mi je napisal v odogovru na moj e-mail. Sicer je pa še Kambič, ki je bil lani izbran za najbolj priljubljenega profesorja. Sicer nimam zaenkrat nič proti njemu, ker ga ne poznam (samo vem pač, kdo je), ampak moj prvi vtis o njem pa ni bil tak. Veliko bolj me je impresioniral Simič, katerega pa menda full ne marajo (pa tako fajn gospod je).




Saj veš kako je, nekdo ki bo meni všeč, bo šel tebi blazno na živce itd,.. Nikar ne poslušaj vseh teh tračev na faxu (ma si zmislijo, da ima Kranjc ful rad rdečo barvo in da moraš k njemu na ustnega v rdečem in naslednji rok na ustnem pol folka v rdečemuser posted image ) .
Za prvi letnik mi je bil najboljši profesor Cerar, za njim pa takoj Kavčič. Prof. Cerar zato, ker sem pri njemu dejansko razumela snov, ker jo je predaval v "slovenščini", ne pa s samimi pravnimi izrazi brez razlage, kaj pomenijo, snov razložil skozi šale itd...Sicer ga nisem imela na ustnem, sem imela prof. Pavčnika, ki me je vprašal ravno tisto kar sem znala, potem pa sva se malo podebatirala in zaključila z lepo oceno. ITak da če bi me vrgel na izpitu, bi ti takrat, torej v prvem letniku naložila, da je bil nekorekten, da me je kr neki spraševal, kje je to snov našel...itduser posted image in tako potem največkrat nastanejo govorice o teh pošastih profesorjih, ker je dejansko tako velik preskok iz srednje šole na ta fax(iz spraševanja pred tablo in točno tistega kar ti piše v zvezku do tega da snov ni nujno predavana a znati jo moras). no bluzimuser posted image . Pri Uvod v pravoznanstvo je še docent(se mi zdi) Novak, ki me pa res nekako "ni pritegil", pa ti sedaj sploh ne znam razložit zakaj, imam v spominu samo to, da ko smo prvič imeli vaje za UVP, itak jih vodi on, je začel s spraševanjem in potem ti "porine" mikrofon ti pa pričajuser posted image (takšno foro ima tudi prof. Kranjc)
No profesor Kavčič za ustavno pravo, mi je bil pa tudi car oz. še je. K njemu sem hodila na predavanja, samo zato ker je znal zakon predstavit snov, pa vicev je bilo na predavanjih več kot snoviuser posted image , pa vedno je kakšno spustil ven, da nisi mogel ostati resen. Prof. Grad(isto ustavno pravo) je bil ok, samo njega pa lahko poslušaš zvečer namesto uspavanke, če sem lahko malo nesramna. Sem ga pa imela na ustnem in je bilo super.
aja profesor Simič, je bil meni ok, na predavanja sicer nisem hodila, imela sem ga na ustnem zagovoru in je bil korekten, za razliko od prof. Škrubejeveuser posted image

omg kire litanije, bi bilo fino če bi ti še kaj uporabnega povedala kajne; sestavo testov ti ne bom govorila, to boš itak vse zvedela, ustne izpite imas pri ustavnem pravu, uvod v pravoznanstvo in pri Rimskem pravu, kjer so obvezni, pogojno pa se pri Ekonomiji in Pravni zgodovini če si med 5 in 6 oz. če si med mejo in hočeš zviševat.
No saj bom opisala še posamezne predmete in literaturo pri njih, ma mislim da je za tale post dovoljuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 19:26:09   
lobotomistična
O sveta preproščina! Kerensa zakaj zgubljaš energijo z lezenjem v r... profesorjem na PF in obiskovanjem predavanj, celo literaturo zbiraš? Se ne bi mogoče skoncetrirala na maturo in sistematično nadgrajevala svoje znanje?
In  ko/ če boš v 1. letniku PF boš pa obiskovala predavanja 2. letnika in tako naprej? Kaj pa s tem sploh pridobiš?
Veš, pravo in matematika sta si zelo blizu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 19:31:17   
*mashai*

IZVIRNO SPOROČILO: Vespazijan


IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*


Vespazijan, nisem te označila za tata no way, samo res je na pravnici.net en ko ima napisan na veliko ta rek, pa sem mislila, da si ga zasledila, prevedla in da ti je bil všeč in primeren, no hard feelingsuser posted image . No drugače se pa strinjam s tabo v prvem reku.


Jaz pa sem mislila, da misliš nekoga z RR. Na pravnici.net pa sem gledala samo pod Literaturo. Sicer pa kot pravi Plinius Difficile est tenere, quae acceperis, nisi exerceas.
Torej jih moram vsake toliko časa privleči iz naftalina.

Difficile est tenere, quae acceperis, nisi exerceas.


Meni so reki tudi zelo zanimivi, najmanj pa seveda tisti, ki sem jih morala pri Rimskem pravu znatiuser posted image

Kerensa* drugače pa je v prvem letniku tudi mogoče obiskovati predmet/tečaj latinščine. Jaz je sicer nisem, tam naj bi se bolj učil osnovnih stvari šteti, itd. Itak ti pri RP večina pregovorov piše v knjigi kot tudi njihov prevod pa se tisto "nadudlaš".

Hotela sem omenit samo še to, da če se ti sedaj zdi, da deluješ kot najstarejša in tako, počakaj da se začnejo predavanja za izredne, tam po večini hodijo vsi, ki so se za študij odločili malo kasneje, pa greš parakt pogledat pa stkeš kakše veze in poznanstva, je ful lažje pol za zapiske in tako...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 19:38:19   
Kerensa*
Mashai - kaj, ko bi jaz tebe enkrat bolj proti koncu tedna povabila na kavo na PF? user posted image

Lobotomistična - sorry, ampak tvoj nick me vedno spravi v smeh (včasih pa tudi tvoje besede user posted image ). Ne lezem v rit profesorjem, želim pa, da si me zapomnijo. Po čem si me dejansko bodo, bomo še videli, ampak tisti, ki so si me že zapomnili, so si me po treh stvareh - eden po mojem priimku, eden zato, ker mu ni jasna moja motivacija, tretji pa zato, ker pri vsakem predmetu sedim v prvi klopi. user posted image
Pa brez skrbi za maturo - dopoldan sem na predavanjih na PF, popoldan se pa doma učim za maturo. In ne - če bi bila dopoldan doma, se ne bi učila za maturo, temveč bi v nedogled kofetkala in igrala Smrkce na FB (toliko se pa že poznam), tako, da je čas bistveno boljše izkoriščen. Drži pa, da zaradi moje odsostnosti (če ne fizične, pa psihične, ko tiščim glavo v knjige in zvezke) že trpi moja familija. No, pa ajde - saj so reveži že prej trpeli ob meni - verjetno jim je zdaj celo lažje, ko me ni doma. user posted image
In ja - v 1. letniku na PF bom poskusila (we'll see, koliko mi bo dejansko uspelo) občasno obiskovati tudi predavanja 2. letnika. Nič napačnega ne vidim v tem. Vem pa, da bo/je študij težak in da se lahko mimogrede zgodi, da mi to ne bo uspelo. Pa nič hudega kljub temu - važen je namen. In nikamor se mi ne mudi. Status me ne zanima in študij se mi zdi vreden vsakega € (četudi po 2x ali 3x plačanega za isto stvar).

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 20:23:10   
m_o_i
malo izven konteksta(al pa tudi neuser posted image ) jaz mam ene par latinskih vadnic doma-ce ktera rabiuser posted image

sem se pred leti spravla latinscino preucevat, zdaj pa ni vec casa...

pies: kerensa, kapo dol- pa cetudi ti ne uspe, ze sama volja in zagnanost je vse pohvale vredna user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
9.10.2011 20:38:17   
Kerensa*
Že pri "Rimskem pravu" nam je prof. Kambič za priporočeno literaturo dal "Latinski pravni reki" (avtor: prof. Kranjc), tako, da - če imaš to, jo rade volje vzamem.

Kaj več pa ne bi, hvala. Nisem ljubiteljica latinščine in tudi dvomim, da kdaj bom.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 10:41:15   
alda
hmmmm......

mislim da bi bila naša Kerensa idealna za uno reklamo " ker se cenim"!!
Bravo za tako samozavest,
ampak se bojim, da res malo preveč na široko jemlješ vse skupaj
in ti bo preprosto matura spolzela skozi "čas", ker boš preveč preobremenjena s tem, kar bi ti šele prišlo prav.
Pa ne narobe razumet , ampak mislim da bi ti zdaj morala biti prioriteta matura in nič drugega.

Kar se pa tiče stavka: da bi se me profesorji zapomnili-pa pazi da se te ne bodo v negativnem smislu zaradi "teženja" v naprej!

pa fajn se uči!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 11:41:44   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Sicer pa ce gres izredno, ti raznorazna potrdila ne kej dost pomagajo, ker tm ni selekcije, zasumis malo z evrcki pa si noter.. Dodatna znanja pridejo prav tm kjer je selekcija.


Svašta kaj vse hodi po naši zemlji!!! Resnično me zanima kaj ti študiraš? Sama sem redno hodila na dodiplomca se redno zaposlila in sedaj na podiplomca izredno in bejšno bejš do danes mi še ni ratal zašumet z evrčki in opravit izpit, poleg tega se veliko več pripravljam na izpit kot sem se v starih dobrih študenskih letih,ker mi manjka predavanj in razložene snovi.Pa da ne boš imela izgovora, da sem "stara kura" decembra jih bom naštela 26! Ob 15:30 zaključim z službo in 3x na teden ali 4x letim na fax do 20:30h in mi sigurno noben ne bo govoril kje znanje pride prav!!!Če to delate na vašem faxu, moje sožalje in hvala lepa za tako izobrazbo (čeprav malo dvomim, da bi se to res dogajalo). Zgolj si izredno nevoščljiva ali pa zelo negativna oseba.

Kerensa z voljo in veseljem , do študija se daleč pride. Jaz ti želi veliko sreče in uspeha.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 12:35:05   
BellaB
Kerensa, Latinskih pravnih rekov, celo bukvo ABSOLUTNO ne rabis za Rim. Nas so tud nategnili da smo jo mnozicno kupovali, pa je sploh nism rabla pr Rimu, kvecjemu kasneje ene stirkrat ce pomislim. Pr Rimu mors vedet par latinskih rekov in to je to. Ce pa si interesirana za jo met, ti jo lohk skopiram pa posljem.

A je se una nemogoca knjiga od Korosca napisana v anticni slovenscini al so koncno spravli skup kako bolj sodobno, cloveku prijazno knjigo? No, jaz sem tisto rec lepo preuredila, si naredla izpiske v normalni slovenscini in se ucila po mojih zapiskih. Rim mi sploh ni delal tezav.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 13:04:52   
BellaB

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Sicer pa ce gres izredno, ti raznorazna potrdila ne kej dost pomagajo, ker tm ni selekcije, zasumis malo z evrcki pa si noter.. Dodatna znanja pridejo prav tm kjer je selekcija.


Svašta kaj vse hodi po naši zemlji!!! Resnično me zanima kaj ti študiraš? Sama sem redno hodila na dodiplomca se redno zaposlila in sedaj na podiplomca izredno in bejšno bejš do danes mi še ni ratal zašumet z evrčki in opravit izpit, poleg tega se veliko več pripravljam na izpit kot sem se v starih dobrih študenskih letih,ker mi manjka predavanj in razložene snovi.Pa da ne boš imela izgovora, da sem "stara kura" decembra jih bom naštela 26! Ob 15:30 zaključim z službo in 3x na teden ali 4x letim na fax do 20:30h in mi sigurno noben ne bo govoril kje znanje pride prav!!!Če to delate na vašem faxu, moje sožalje in hvala lepa za tako izobrazbo (čeprav malo dvomim, da bi se to res dogajalo). Zgolj si izredno nevoščljiva ali pa zelo negativna oseba.

Kerensa z voljo in veseljem , do študija se daleč pride. Jaz ti želi veliko sreče in uspeha.


No no, Pia, preden se kolericno zacnes razburjati in me oznacevati z negativno osebo, nevoscljivo ostalim, je dobro, da preberes v kakem kontekstu je bilo to moje napisano glede na celotno temo oz. debato ki je potekala pred tem. Kerensa namrec pred tem sprasuje, kako bi unovcila dodatna znanja oz sporobnosti in pridobila potrdila, ki bi ji pomagala pri pridobivanju dodatnih tock za vpis (ob tem je izpostavila ze prej, da bo sla izredno). Pa tudi samo moje sporocilo, se nanasa ZGOLJ in SAMO na smisel vpisa iz/redno. Za vpis na izredno potrebujes placat solnino (oz. zasumet z evrcki kakor sem se poeticno izrazila in ti dvignila pritisk) in tam na izrednem jih nekako ne briga, ce si mel zlato cankarjevo priznanje in bil 10krat na soli retorike, znas 10prstno slepo tipkat in si bil hud sportnik, ker ni nobene selekcije, kot je pri rednem vpisu, kjer pac imajo prednost "tisti bolj pridni". Mogoce sem se jaz nekoliko nejasno izrazila, ampak vseeno... preden se clovek zacne razburjat, je bolje, da dvakrat prebere napisano, kot da vrze ven tak mimosunek tvoje vrste.

Ce pa te ze zanima kaj studiram ti bom tud ustregla... dostudirala sem ze, sem univerzitetna diplomirana pravnica, ki ima izkusnje tako z rednim kot izrednim studijem na Pravni fakulteti tako v LJ kot v MB, zdaj pa mi do magisterija iz delovnega prava manjkajo se 4 izpiti. Stara sem 31 let in dalec od tega, da bi imela koga da je stara kura ki rine na faks (posebej pa ne tebe). Zato se mi verjetno sanja malo vec o tem kaj in kako poteka studij prava in predvsem pa kake razmere vladajo na obeh faksih ter kam se bo Kerensa spustila. Celo dalec od tega, da bi bila komu nevoscljiva za to. Zelim ji, da ji bo studij v uzitek in da ne bo obupala zaradi nejasnih for zaposlenih na PF-LJ (zacensi z gospemi v referatu). In sicer ze ko smo pr denarju in podkupovanju da doticna oseba naredi izpit... nevem kje ti zivis (in vem da tega ti ne pocnes, samo preventivno napisem, da spet ne bos iz koze skocila), ampak jaz poznam veliko takih primerov ki so delali izpite po kabinetih (kaj in na kaksen nacin so se zmenili ne vem), ampak... pokazatelj je le ta, da o doticni temi se jim ne sanja, imajo pa oceno 10. Tolk o tem. Tud to obstaja, ce se ze hoces dotaknit te teme. Tko da mi ni jasno zakaj tocno se razburjas.





(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 13:13:05   
BellaB

IZVIRNO SPOROČILO: alda

hmmmm......

mislim da bi bila naša Kerensa idealna za uno reklamo " ker se cenim"!!
Bravo za tako samozavest,
ampak se bojim, da res malo preveč na široko jemlješ vse skupaj
in ti bo preprosto matura spolzela skozi "čas", ker boš preveč preobremenjena s tem, kar bi ti šele prišlo prav.
Pa ne narobe razumet , ampak mislim da bi ti zdaj morala biti prioriteta matura in nič drugega.

Kar se pa tiče stavka: da bi se me profesorji zapomnili-pa pazi da se te ne bodo v negativnem smislu zaradi "teženja" v naprej!

pa fajn se uči!!


Ja s tem se tud strinjam.

Drgac pa... ja Simic (za pravno zgodovino) je vredu stric :)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 13:29:25   
Tutan
Kerensa, super da si tako navdušena....
Ampak če ti lahko nekaj zgolj ''položim na srce'' - vidi se, da si zagnana in imaš načrt... poznam pa ogromno ljudi (pametnih ljudi), ki so s preforsiranjem samega sebe pogoreli. Za začetek si postavi vmesne cilje - učenje matematike, učenje angleščine, učenje slovenščine itn., ki jih boš potrebovala za to, da boš dosegla cilj - da boš maturirala. Potem pa šele začni obiskovat predavanja na PFju. Človekovi možgani so narejeni tako, da vsrkajo samo določeno količino podatkov, ostalo pa je dudlanje. In si s tem, ko vsrkavaš podatke na PFju, ki so za zahtevnejše in tebi očitno zanimivejši, nehote delaš slabo - ker se ti bodo podatki za maturo zdeli nižje rangirani in si nekako misliš, to si bom pa ja zapomnila, brez problema. Pa ni tako - verjemi mi, da če snov ni utrjena, se boš mogoče spomnila 10%, kar pa ne bo dovolj...Če hočeš v enem letu narediti maturo in to tako dobro, da se boš lahko redno vpisala na PF potrebuješ vsak delček svojih možganov za to, da bodo vsrkali podatke, ki jih mladi možgani srkajo 4 leta. In ni to bedarija - ker dejansko pri mladih gre samo za utrjevanje znanja pred maturo, za osvežitev podatkov, da se naučijo vsega tistega, kar je pomankljivo, ti pa se moraš naučiti vse od začetka. In svoj čas in energijo raje trenutno posveti temu, ker verjami, PFja se boš najedla še po dolgem in počez, čez vsa leta študija. Poleg tega boš dobila dobro osnovo za PF, ker moraš imeti zicleder in možgane za srkanje malega tiska (vsa čast vsem pravnikom :)) ... zakaj ti to govorim? Ker je moja znanka, ki je imela velike plane obiskovanja predavanj več letnikov skupaj na eno leto, uspelo ji je narediti določene izpite celo prej (v dogovoru se vse da, ne vem sicer kako je na PF), ampak je na eni točki obstala - in sicer 3 izpite pred diplomo in tam je še sedaj.... ker je pregorela in se enostavno ne more prislit še k temu. Enostavno stagnira, ker je pregorela in stagnira sedaj že par let....
Mogoče malo za v razmislek.....

< Sporočilo je popravil Tutan -- 10.10.2011 13:30:34 >

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 13:38:47   
ronja
poznam pa ogromno ljudi (pametnih ljudi), ki so s preforsiranjem samega sebe pogoreli.

Tega se pa po moje pri kerensi nimaš za batuser posted image . Vsaj dokler sama pravi, da bo vedno imela čas za kavico in še kaj drugega...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 13:38:56   
BellaB
Tutan... ja jst tud poznam zensko, podobno se ji je zgodilo... bla je malce prevec entuziasticna (mali tisk: pa lagala je sama sebi in nam, da je vzporedno z nami ze v tretjem letniku in hodila tud na predavanja) in je namesto da bi se posvetila predmetom prvega letnika (RIM pa nevem kaj ji je se manjkalo), hodila na predavanja za tretji. SE ZDEJ nima diplome, pred vsemi se skriva in se sramuje sama sebe, ker je kot hci dveh sodnikov (enega visjega) totalno pogorela. Tolk o tem.

Kr cem rect... strinjam se z ostalimi, koncentriraj tvoje misli in delo na tisto kar imas sedaj za narest - matura, sele potem bos bila bitko s pravniskim zmajem ki ima nesteto glav in repov ter ne zapravljaj casa z obiskovanjem predavanj na PF.

< Sporočilo je popravil BellaB -- 10.10.2011 13:40:00 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 17:25:14   
Kerensa*
Huh... ste se pa razpisale tačas, ko sem jaz "po nepotrebnem visela na predavanjih". user posted image user posted image

Alda - ne pretiravaj z L'Orealom. Še od šamponov sem ga nehala uporabljati in začela z drugim. user posted image Drugače pa - samozavest v zdravi meri ni bila še nikoli škodljiva, zato mislim, da tudi pri meni ne bo. Pretiravam oz. optimistka sem morda kvečjemu v tem primeru, ker upam (nisem pa prepričana), da mi bo vse omenjeno uspelo v omenjenem času, kljub vsem ostalim obveznostim, ki jih imam pri svojih letih in v svojem življenju. Ampak saj sem že rekla - nič hudega, če mi ne bo uspelo prvič. Mi bo pa drugič, tretjič ali desetič. Nikamor se mi ne mudi.

Pia - hvala.

BellaB - dvomim, da bom knjigo res kupila. Verjetno si jo bom izposodila v knjižnici in si jo na domačem skenerju skenirala v svoj notebook in potem shranila na DVD. Printala bom pa po potrebi. Če me pa sprašuješ za knjigo za "Rimsko pravo" - obvezni sta samo dve od prof. Kranjca.

Tutan - mogoče se tukaj, na RR, drugače bere, ampak matura mi je prioriteta. Zelo dobro se zavedam, da brez nje na PF ne bom prišla ne redno, ne izredno. Zato se tudi nekaj ur na dan učim za maturo (obveznih 5 predmetov, 6. pa čaka v rezervi). Dopoldan, ko imam načeloma čas, pa enostavno nisem dovolj zorganizirana, da bi se takoj po jutranji kavi začela učit. Tisto kavo vlečem v nedogled, visim na FB, skuham še eno kavo, počnem mali milijon stvari, ki z učenjem nimajo nobene zveze - če sem doma. Mi pa, po drugi strani, danes ni bil nikakršen problem vstati ob 5-ih, spiti kavo, poklikati Smrkce na FB in iti ob 7-ih od doma ter na PF na 8 ur predavanj. Moj čas je bil tako bistveno bolje izkoriščen. Ja, vem - morala bi se naučiti učiti doma in to dopoldan, ko imam čas, ampak to je pa dokaz, da nisem tako zelo iz L'Orealove reklame, kakor pravi Alda. So stvari, za katere vem, da jih zmorem in so stvari, za katere vem, da jih ne. In vem, da slednja (dopoldansko učenje doma) ne spada v rubriko "zmorem". To nisem jaz in nisem se sposobna prisiliti. Zato grem raje na PF in vsrkavam znanje, ki ga bom potem potrebovala. Škodovalo mi zagotovo ne bo (naučeno), samo upam pa lahko, da se mi bo to čim-manj poznalo pri delanju mature. V najslabšem primeru je spomladi pač ne bom naredila, ampak spet - nič hudega - jo bom pa jeseni. S tem bom tudi zamudila rok za vpis, ampak again - nevermind. Pogledano z optimistične plati - ja bom imela pa eno leto časa več, da prihranim denar za študij. Vsaka stran ima dve plati in mene, kot večne optimistke, zlepa ne moreš uničiti (govorim na splošno, ne za tebe osebno). Za vsako stvar najdem kontra stvar, na vsak zakaj najdem zato - in čas me nikamor ne priganja. Odločitev pa je že zdavnaj padla.

Ronja - za študij na PF sem se pripravljena odpovedati marsičemu, ampak cigareta in kave pa ne dam. Niti za pravo. user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 17:27:40   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Ronja - za študij na PF sem se pripravljena odpovedati marsičemu, ampak cigareta in kave pa ne dam. Niti za pravo. user posted image
Imaš pravo. Drž'se čika in kafeta. Imaš čist pravo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 17:28:21   
Kerensa*
Kako naj se lepo izrazim, Zara? Hmmm... imej spolni odnos? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 17:30:38   
ZARA
Naj se j.ebem? Zakaj olepšujete naravne stvari?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
10.10.2011 17:34:10   
Kerensa*
Če mi uspeš razložiti, kako se lahko sama j.ebeš... user posted image user posted image user posted image Pa da ti takoj otežim razmišljanje - pozabi na vibrator. To ni seks. Pravno gledano. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?