|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 13:23:24   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

TT, če je volja..no je že ronja napisala. Je pa fajn mal kondicije imet, ker je potem to tudi užitek.
Sicer pa mene spraviš kamorkoli, samo da je makedam, asfalt me pa ubija...ni volje.


...ofkors... Ja, res je fajn, če imaš malo kondicije

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 13:41:20   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

hec, hec...no, res je modro. Scott-ovo treking ali pa Focusov MTB (tudi tukaj sem v dilemi katerega uporabit), ker specialke pa nimam, žal. 

Sicer že dolgo nisem bila na Vršiču, sam saj je en del poti še vedno iz granitnih kock (ali???). Tja specialke nikakor. Jaz bi uporabila Scottovo (mislim, da je malo lažje). Samo imajo pa vsa Focusova kolesa Shimanojeve prestave... (za Scottova sploh ne vem, kakšne prestave imajo), te pa so majka. Jaz imam na specialki (pri nas je sama ravnina) Shimano prestave pa se ne dajo primerjat z drugii, kar se tiče menjavanja na vzpetinah (manjših, seveda). Pa z baby oljems e namaži, ker sem jaz imela enkrat po 50 km (sicer v vročini), vso kožo na nogah odrsto - upor


Ma hodijo gor glih s specialkami, večina. (glih gledam galerijo "32. juriša na Vršič")...
Focus vs. Scott je teža tam tam, Scott zmaga z 0,5 kg manj (v bistvu je to ful razlike, ampak ok). Kar se pa prestav tiče ima tudi scott shimanove prestave (v večini jih imajo vsa kolesa, razlika je kateri "model" imaš; Alivio je čist nekaj drugega kot Deore npr....).

Ma ne vem, MTB ima "kramparske gume" in nekoliko je težji, medtem ko je scott res lažji, ampak je "fi" koles kot donau riesenrat. Tko, da je treba oba z nekako enako močjo gnat v klanc...se mi zdi. Pomojem je vseeno s katerim grem.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 13:45:19   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Sedaj pa še eno taresno: Kakšno kolo imaš TT?


modro.



ne, ne , sprašuje te če imaš zic gor montiranuser posted image


valda, da nimam. A mar kera ima sedež?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 13:46:04   
Raho
Mene te kramparske gume ful motijouser posted image , zato tukaj pri ans na naši ravnici gonim večinoma specialko, sam je pa problem v tem (pri specialki), da potem čutim vsako lukno (ali pa se to samo meni zdi).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 13:46:25   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Sedaj pa še eno taresno: Kakšno kolo imaš TT?


modro.



ne, ne , sprašuje te če imaš zic gor montiranuser posted image


valda, da nimam. A mar kera ima sedež?



Jaz ne...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 13:49:03   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Sedaj pa še eno taresno: Kakšno kolo imaš TT?


modro.



ne, ne , sprašuje te če imaš zic gor montiranuser posted image


valda, da nimam. A mar kera ima sedež?



Jaz ne...


logično.




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 14:01:50   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Sedaj pa še eno taresno: Kakšno kolo imaš TT?


modro.



ne, ne , sprašuje te če imaš zic gor montiranuser posted image


valda, da nimam. A mar kera ima sedež?



Jaz ne...


Aha, zdaj razumem, da imate 1300 kilometrov za sabo...

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 14:11:33   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

hec, hec...no, res je modro. Scott-ovo treking ali pa Focusov MTB (tudi tukaj sem v dilemi katerega uporabit), ker specialke pa nimam, žal. 

Sicer že dolgo nisem bila na Vršiču, sam saj je en del poti še vedno iz granitnih kock (ali???). Tja specialke nikakor. Jaz bi uporabila Scottovo (mislim, da je malo lažje). Samo imajo pa vsa Focusova kolesa Shimanojeve prestave... (za Scottova sploh ne vem, kakšne prestave imajo), te pa so majka. Jaz imam na specialki (pri nas je sama ravnina) Shimano prestave pa se ne dajo primerjat z drugii, kar se tiče menjavanja na vzpetinah (manjših, seveda). Pa z baby oljems e namaži, ker sem jaz imela enkrat po 50 km (sicer v vročini), vso kožo na nogah odrsto - upor


Ma hodijo gor glih s specialkami, večina. (glih gledam galerijo "32. juriša na Vršič")...
Focus vs. Scott je teža tam tam, Scott zmaga z 0,5 kg manj (v bistvu je to ful razlike, ampak ok). Kar se pa prestav tiče ima tudi scott shimanove prestave (v večini jih imajo vsa kolesa, razlika je kateri "model" imaš; Alivio je čist nekaj drugega kot Deore npr....).

Ma ne vem, MTB ima "kramparske gume" in nekoliko je težji, medtem ko je scott res lažji, ampak je "fi" koles kot donau riesenrat. Tko, da je treba oba z nekako enako močjo gnat v klanc...se mi zdi. Pomojem je vseeno s katerim grem.



Pr takmu klancu k je Vršič rabiš sam dosti volje, nizko težo in predvsem dosti volje. Pomaga kaka klancarska kondicija. Sem svoje čase zelo veliko prevozil s kolesom, pa na Vršič nikol nisem upal (beri sem se mel vedno preveč rad). Me predvsem naklon zelo matra. Pa to ti govori človek, ki je dal skozi kalvarijo maratona Franje z dvesto kilometri v riti po prepiti noči in to dvakrat. Muke ježeve, ti povem.

Pred Vršičem poizkusi prevozit klance s čimvišjim naklonom, ker se Vršič parkrat kar konkretno pokonci postavi. Od biciklov zemi tistega, ki je po kilaži lažji.
Je pa Vršič podobno ko Triglav. Nisi taprav, če vsaj enkrat nisi j ježa ke gor.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 29.8.2011 14:14:08 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 15:03:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Ok, kondicijo imam, voljo tudi. Nekaj sto kilometrov na števcu kolesa tudi že... Ok. Manjka mi še dobra čelada, ampak ta pomanjkljivost bo najkasneje danes odpravljena. In željo osvojiti prelaz Vršič s kolesom. Zdej mene zanima, ali je kateri/katera že bil/a in kako je šlo? Iščem zdajle po googlu potrebne podatke, pa se nekje piše, da je to zahteven podvig, nekateri celo pišejo, da so šli gor brez kondicije in predpriprav (slednjim ne verjamem čisto)...Da slišim še vaše izkušnje.


Z avtom sem šla čez Vršič že precejkrat......s kolesom ne bi nikoli.....nikoli Vršič v meni ni vzpodbudil te želje, da bi ga osvojila.....pa sem kar precej prekolesarila......vendar sem bolj rekreativna kolesarka, ki nima želje osvojevati, ampak kolesarim zato, ker v tem uživam in ne da trpimuser posted image ......in na Vršič bi definitivno trpela......

Je pa moj nekdanji partner bil strasten kolesar......ki se je udeležil skoraj vsakega maratona.....na Vršič pa nikoli ni šel.......nikoli se ni zdel sam sebi dovolj pripravljen.....tako da tudi po tem predvidevam, da kolesariti čez Vršič ni kar tako......

< Sporočilo je popravil liliana -- 29.8.2011 15:04:25 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 15:09:53   
Ženkica
Vzemi tisto kolo ki ima najboljši prenos; mi, ki vozimo MTB imamo(jo) tudi kombinacijo; spredaj 20 T, zadaj 36 T; jaz imam zadaj 34 T, pa bi mi včasih, sploh na terenu prav prišlo 36, na asfaltu je pa dovolj.
Če imaš voljo in vsaj nekaj kondicije potem ti bo sigurno uspelo. Glej za zadostno hidracijo (kakšen Isostar) in pravilno prehrano. Pa en dan prej počivaj, če se le da.

Specialke, če se ne motim ponavadi nimajo dobrih prenosov za gonit v hude klance.

Jaz imam letos že 2 turi za sabo, obe čez 2 jurja; prva 2300 vm, druga tudi nekaj takega, res pa, da v celem dnevu, po hribih. Pa res je, da redno kolesarim.
Je pa ful v psihi. Če se odločiš, da greš, potem boš zmogla. Se vsedeš gor in mlinčkaš.
Občutek, ko prideš na vrh je pa božanski.

Srečno!!

Ženkcia

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 15:14:00   
TomTaylor
Ženo, hvala! user posted image



p.s. Grem danes na jurja dirkat za uvod. user posted image


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 29.8.2011 15:15:35 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 15:18:48   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Ženo, hvala! user posted image



p.s. Grem danes na jurja dirkat za uvod. user posted image



Če te še kaj zanima vprašaj; jaz sicer nisem "cestar", sem pa skoraj že kuhana in pečena na biciklu; letno povprečno 80.000 višincev (km-jev MTB jevci ne štejemo); letos je tedenska norma minimun 2000 višincev.

Jaz se dostikrat že kar doma sama s sabo pomenim (karikirano seveda) kaj bo treba odpelat, pa sem do sedaj še vedno vse odfurala.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 15:47:29   
StrawberrY
Čez par dni se moj vrne domov, ki je dal Vršič že kar velikokrat čez. In ga lohka mal povprašam kako in kaj. Ima ogroomno izkušenj. Je strasten kolesar, tako da je tudi na skoraj vsaki dirki rekreativcev.
Kar ti jaz lahko pomagam je le to, da ti napišem, da vsaj par dni prej na veliko je makarone.user posted image

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 29.8.2011 15:48:07 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 16:15:26   
ronja
Kar ti jaz lahko pomagam je le to, da ti napišem, da vsaj par dni prej na veliko je makarone.

Pa ne mesa. to je samo dan po dirki, (če ti takratpaše) baje.

Sicer mi je pa najbližje tole razmišljanje:
Z avtom sem šla čez Vršič že precejkrat......s kolesom ne bi nikoli.....nikoli Vršič v meni ni vzpodbudil te želje, da bi ga osvojila.....pa sem kar precej prekolesarila......vendar sem bolj rekreativna kolesarka, ki nima želje osvojevati, ampak kolesarim zato, ker v tem uživam in ne da trpimuser posted image ......in na Vršič bi definitivno trpela...

Nikoli ne grem nekam, zato, da bi prišla na vrh - sem morsko dete in mi je nadmorska višina 0 daleč najbolj simpatičnauser posted image . Ampak če bi se odločili, da gremo nekam čez Vršič z bicikli, bi pač šla (ok, ne zdajle, so bolj primerni trenutki v življenju, zdaj res ne bi šla, ampak na splošno mislim). Samo bi moralo bit nekaj na drugi strani, ker sama gora meni ni bila nobena tako všeč, da bi si želela gor prit. Če je na poti, lahko grem čez, to je pa to.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 18:40:41   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

hec, hec...no, res je modro. Scott-ovo treking ali pa Focusov MTB (tudi tukaj sem v dilemi katerega uporabit), ker specialke pa nimam, žal. 


Priznam, nisem vseh postov prebrala, zato se bo kak nasvet ponovil. Uporabi tisto kolo, ki ga lažje uporabljaš, če so to kramparce, pa naj bodo, napumpaj gume to max in gas - voljo boš res potrebovala, ampak tako nepremagljiv pa Vršič tudi ni. Jaz neka ultra fenica bicikla nisem in ne bom se hvalila s prevoženimi km na leto, ker jih pač ne prevozim, pa sem Vršič vseeno zmogla in to 2X v enem vikendu - ne vprašat zakaj, splet okoliščin pač, pa "mladost" ludost user posted image
Imaš prav, ogromno jih rine na Vršič s specialkami, jaz je nimam, samo navadnega gorca, pa je vseeno šlo - ne bom ti lagala, da je bilo enostavno, tam okoli Koče na gozdu te bo prijelo, da primeš bicikel in ga porineš v prvi prepad, ampak če ovinek in klanec za to kočo premagaš, si zmagala. Kaj pa vem, dobiš en zagon, najbolj se vleče prvi del, potem pa kar gre.
Kako energetsko pijačo imej s seboj, jest energetskih tablic mogoče ne boš mogla, ker imaš obtuček, da imaš želodec v grlu.
Predvsem pa poslušaj sebe oz svoje telo, če bo kriza se ustavi in predihavaj "popadke".
Pa pogumno!

< Sporočilo je popravil KT -- 29.8.2011 18:42:28 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 21:48:06   
muco
Tudi jaz imam modro kolo user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: s kolesom na Vršič
29.8.2011 21:49:19   
muco
tudi jaz imam modro kolo

user posted image zakaj pa zdaj še enkrat ? .... tako pride !


... ampak res je modro ...

< Sporočilo je popravil muco -- 29.8.2011 21:51:38 >

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
29.8.2011 22:46:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KT)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: s kolesom na Vršič
30.8.2011 6:18:34   
TomTaylor
Sej dol sploh ne bi šla s kolesom, ker pomojem bom čist dead. Že tisto, kar hodim jz kolesarit, je tistih nekih 10-13 km spusta, sufer. Verjetno bom moje prosila, naj me pridejo gor pričakat, pa skočimo na čaj, nabašemo kolo in se odpeljemo lepo v dolino. ...

ma ful me drži tale Vršič zdej. Pomojem bom res šla naslednji vikend gor, pa da vidim. Sej obrnem se lahko na vsakem ovinku, če ne bo šlo.




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: s kolesom na Vršič
30.8.2011 7:51:53   
kalbo
Vsa čast, če se spraviš.user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
30.8.2011 8:38:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: s kolesom na Vršič
30.8.2011 11:14:25   
irenav
Bila 4x. Prvič z vso kramo, ki je potrebna za kampiranje (sem šla na morje malo naokoli:) Do kampiranja zvečer se je nabralo 195 km. Začetek poti iz Podvina. Drugič brez krame. Začetek prav tako iz Podvina čez Vršič do Mosta na Soči do vlaka, z vlakom do Boh. Bistrice in domov s kolesom. Tretjič start pred Jasno čez Vršič in do Mosta na Soči. Ok, ta je bila res mala malca. Četrtič s kramo za kapiranje iz Lj. do Podvina kjer sem prespala in potem do kampa Nadiža (čez Vršič). Tretji dan sem malo vandrala po italjanski strani, tam naredila cca. 40 km, popoldne pa spet do Mosta na Soči in na vlak do Bleda. Meni so všeč krožne ture :). V tistih časih sem naredila okoli 4000 km/sezono.

Za Vršič je pomembno, da je vreme v redu in, da ni prevroče. Ja pa seveda malo kondicije :), veliko pa je odvisno od volje :). Kar pogumno :).

Srečno!


_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: s kolesom na Vršič
30.8.2011 11:27:31   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

uf, jz sm svoje case neki kao kolesarila in sm tud sanjala o Vrsicu, pa so mi ga izkuseni macki odsvetoval - se moj bivsi, triatlonc, se ni spravu, da bi gor kolesaril, tko da... ni kr en bav bav.

eno leto sm na Tosko celo kolesarila (iz Skofljice, glih fajn ogrevanje do vzpona) - ampak ti povem, da sm skor pluca ven vrgla... pa sm to sezono dobr oddelala, sm pribl. 1x tedensko kolesarila tm okol 100km...
ceprav ubil me je pa spust - so se mi misice tolk ohladile, da sm komi kolena premikala...

te pa stekam - zdej si napumpana, pa bi en killer izziv user posted image  v tem primeru poslusaj KT user posted image  pa angaziraj nekoga, da bo z avtom kje blizu, ce te bo potrebno pobrat user posted image


Ok, jaz se gibljem v krogu kolesarjev, triatloncev in še vsak izmed njih je bil vsaj enkrat na Vršiču. Tako, da mi je res fejst čudno, da ti je to reku. Razen če je bil tak "wonabi" triatlonc.
Pa ne da bi tega tvojega bivšega podcenjevala, sam res mi je kar mal smešn.user posted image Sori.

Drugač pa TT, jaz sem z mojmu govorila in je reku, da tam kjer je volja je tud pot. Je težko, samo če je taka želja, go for it. Je pa reku, da ti lohka pomaga tud s kakšnimi nasveti. Tako, da če boš kaj rabila kar kontaktiraj.

In če boš šla daj kakšen dan prej poročaj, pa ti mogoče pridemo za spodbudo. Pa bo moj pred tabo vozu, boš v zavetrju, tko da boš z lahkoto gor prišlauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: s kolesom na Vršič
30.8.2011 18:12:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

ma ful me drži tale Vršič zdej.


Potem pa pojdi. Saj važna je izkušnjam, ne toliko vrh - ta te bo počakal.

In boleča rit user posted image .

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: s kolesom na Vršič
31.8.2011 6:15:25   
TomTaylor
Hvala vsem za odgovore, izkušnje, vzpodbude, nasvete,...user posted image Odločila sem se, da grem ta vikend sprobat zmogljivost z vzponom podobnega naklona kot na Vršič (samo, da je 2- 3x krajši). Če ne bo posebnih težav, potem grem naslednji vikend na Vršič. Evo, tko.  Bog mi pomagaj



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?