|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Hiperaktivnost
8.11.2011 21:36:20   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


Kar precej predavanj s področja otrok s PP sem dala skozi...nekaj na faksu, še več pa v sklopu službe...in nikjer res nikjer nisem prišla v stik z ljudmi, ki bi klaftrali takšne nebuloze, da je sindrom ADHD namišljen in nedokazan.


Tri leta nazaj smo imeli predavanje v 1. razredu s pediatrom, kar znanim v MB, in je dejal, da hiperaktivnost ni dokazano prirojena motnja, ampak gre za opis stanja, v katerem se najde vedno več otrok zaradi sodobnega načina življenja. Ni čisto dobesedno, ampak nekaj v tem stilu.
Ali motnja obstaja ali ne, se sama nisem nikoli poglabljala. Od kolegice sin ima odločbo in če je to to ali ne, meni ni pomembno. Z njim se načeloma ne dela nič drugače kot z mojim otrokom, ima pač svoje potrebe. Sama ga zaradi tega ne jemljem kot posebnega otroka.

lp

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Hiperaktivnost
8.11.2011 22:22:49   
pelin
Do sedaj ni niti ena napisala sploh kakršnokoli dejstvo o ADHD-ju, razen nejcko, vse pa ste planile po meni in me obtoževale razno razne stvari, kar je samo po sebi dovolj zgovorno.
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Če bi podrobneje brala, bi videla, da je marsikatera poleg Nejcka, o ADHD-ju precej napisala...tudi dejstva...še jaz sem med njimi...in stojim za vsako besedo, ki ni neko ugibanje ampak je realna in znanstveno dokazana stvar s strani mnogih strokovnjakov...Če ti še vedno ni kaj jasno in si potrebna dodatnega izobraževanja, ti lahko svetujem kam se obrni, da si boš razširila obzorje  oz. da boš doumela, da je tvoj pogled na to situacijo daleč od človečnosti in sočutja..Osebno sem planila proti tebi tudi  zaradi tvojega neustreznega  načina opisovanja teh otrok z resnimi težavami...Tvoja negativna nastrojenost in neprimeren odnos do teh otrok in staršev se iz tvojih besed že na daleč voha...Pa lahko še tako govoriš o svoji toleranci in o toleranci tvojega otroka...Tebe osebno do sedaj ni nihče napadal...s takim načinom in pogledom na te zadeve pa ti napadaš vse starše in njihove otroke s takšno diagnozo. Tako misleči ljudje kot ti, so pred časom osebe, ki so kakor koli štrleli iz povprečka, zapirali v različne institucije,jih podvrgli sto in eni škodljivi terapiji, ter jih etiketirali na različne načine...Poleg tega pa so prav tako kot ti  na veliko izjavljali kako so tolerantni in kako so proti temu, da bi se te ljudi osamilo in odstranjevalo iz družbe...Veliko ljudi se negativno obnaša do otrok s PP, ker se nekako nerazumno boji, da bi podobne simptome in  motnje lahko zaznali pri sebi ali pri svojem otroku...Včasih imaš občutek, da se nekateri bojijo, da bi se lahko od teh ljudi njihove prizadetosti na nek način nalezli...Ponavljaš tudi, da se ljudi premalo ozavešča o tem....ne...ljudje, ki so za te zadeve zainteresirani oz. ki jim je za te stvari resnično mar, o teh zadevah veliko vedo in so se pripravljeni tudi sami informirati.Tistim, ki pa si zakrivajo oči pred realno situacijo in vztrajno trmarijo po svoje, pa žal ne pomaga nobeno dodatno izobraževanje in osveščanje.
Aja, pa še to...tisti pediater , ki je pri vas predaval in izjavil, da je ADHD neko stanje, ki je odraz sodobnega načina življenja, je verjetno svoj naziv  doktorja kupil....ali pa ti tega nisi razumela, tako kot ne razumeš tega, kar ti govorim  jaz oz. kar opisujejo nekateri starši...ADHD ni nikoli bilo stanje ampak je sindrom oz. motnja....V tem je bistvena razlika...To ni neka prehodna zadeva in se je otrok ne   "naleze"  zato, ker se mami in ati kregata zaradi denarja ali pa ker  drugače ne funkcionirata čisto po planu... To ni stanje, ki potem čez noč mine...To ni stanje, ki ga lahko do konca pozdravijo sprehodi v naravo, doslednost  in super duper vzgojni prijemi....Vse to res sindrom in njegove značilnosti omilijo, vendar tega v celoti ne morejo odpraviti, ker se tega ne da...
Prav je da kolegičinega otroka jemlješ kot nekaj posebnega...ker to je...s tem mu ne škodiš ampak mu daš vedeti, da  sprejemaš njegovo drugačnost...Kakor koli stvar obrneš, ti otroci so otroci s posebnimi potrebami...ti otroci so zaradi svojih zdravstvenih težav drugačni od drugih...
S tem, ko praviš, da s kolegičinim otrokom ravnaš enako kot z drugimi, le potrjuješ, da tega ne razumeš...ne razumeš, da rabi dodaten in drugačen pristop kot tvoj, kajti le s posebnimi prijemi in ravnanji on lahko približno tako funkcionira kot nekdo, ki nima tega sindroma...Ne razumeš da ima on zaradi tega odločbo, ki je kolegica ni kupila na tržnici...S tem ko se pohvališ, da tega otroka ne jemlješ kot otroka s posebnimi potrebami, se očitno požvižgaš na odločbo in  kolegici nalagaš krivdo, da je otrok drugačen zaradi njene neustrezne vzgoje ali "sodobnega načina življenja". Ne priznavaš da je to otrok s posebnimi potrebami in na tak način žal deluje tudi marsikateri pedagoški delavec...Odločbe in vsa strokovna navodila ostajajo le na papirju, v praksi, pa jih marsikatera učiteljica ne uporablja...Potem pa so situacje takšne kot je tvoja...najbolj kratko pa vlečejo otroci...




(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Hiperaktivnost
8.11.2011 22:33:03   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Do sedaj ni niti ena napisala sploh kakršnokoli dejstvo o ADHD-ju, razen nejcko, vse pa ste planile po meni in me obtoževale razno razne stvari, kar je samo po sebi dovolj zgovorno.
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Če bi podrobneje brala, bi videla, da je marsikatera poleg Nejcka, o ADHD-ju precej napisala...tudi dejstva...še jaz sem med njimi...in stojim za vsako besedo, ki ni neko ugibanje ampak je realna in znanstveno dokazana stvar s strani mnogih strokovnjakov...Če ti še vedno ni kaj jasno in si potrebna dodatnega izobraževanja, ti lahko svetujem kam se obrni, da si boš razširila obzorje  oz. da boš doumela, da je tvoj pogled na to situacijo daleč od človečnosti in sočutja..Osebno sem planila proti tebi tudi  zaradi tvojega neustreznega  načina opisovanja teh otrok z resnimi težavami...Tvoja negativna nastrojenost in neprimeren odnos do teh otrok in staršev se iz tvojih besed že na daleč voha...Pa lahko še tako govoriš o svoji toleranci in o toleranci tvojega otroka...Tebe osebno do sedaj ni nihče napadal...s takim načinom in pogledom na te zadeve pa ti napadaš vse starše in njihove otroke s takšno diagnozo. Tako misleči ljudje kot ti, so pred časom osebe, ki so kakor koli štrleli iz povprečka, zapirali v različne institucije,jih podvrgli sto in eni škodljivi terapiji, ter jih etiketirali na različne načine...Poleg tega pa so prav tako kot ti  na veliko izjavljali kako so tolerantni in kako so proti temu, da bi se te ljudi osamilo in odstranjevalo iz družbe...Veliko ljudi se negativno obnaša do otrok s PP, ker se nekako nerazumno boji, da bi podobne simptome in  motnje lahko zaznali pri sebi ali pri svojem otroku...Včasih imaš občutek, da se nekateri bojijo, da bi se lahko od teh ljudi njihove prizadetosti na nek način nalezli...Ponavljaš tudi, da se ljudi premalo ozavešča o tem....ne...ljudje, ki so za te zadeve zainteresirani oz. ki jim je za te stvari resnično mar, o teh zadevah veliko vedo in so se pripravljeni tudi sami informirati.Tistim, ki pa si zakrivajo oči pred realno situacijo in vztrajno trmarijo po svoje, pa žal ne pomaga nobeno dodatno izobraževanje in osveščanje.
Aja, pa še to...tisti pediater , ki je pri vas predaval in izjavil, da je ADHD neko stanje, ki je odraz sodobnega načina življenja, je verjetno svoj naziv  doktorja kupil....ali pa ti tega nisi razumela, tako kot ne razumeš tega, kar ti govorim  jaz oz. kar opisujejo nekateri starši...ADHD ni nikoli bilo stanje ampak je sindrom oz. motnja....V tem je bistvena razlika...To ni neka prehodna zadeva in se je otrok ne   "naleze"  zato, ker se mami in ati kregata zaradi denarja ali pa ker  drugače ne funkcionirata čisto po planu... To ni stanje, ki potem čez noč mine...To ni stanje, ki ga lahko do konca pozdravijo sprehodi v naravo, doslednost  in super duper vzgojni prijemi....Vse to res sindrom in njegove značilnosti omilijo, vendar tega v celoti ne morejo odpraviti, ker se tega ne da...
Prav je da kolegičinega otroka jemlješ kot nekaj posebnega...ker to je...s tem mu ne škodiš ampak mu daš vedeti, da  sprejemaš njegovo drugačnost...Kakor koli stvar obrneš, ti otroci so otroci s posebnimi potrebami...ti otroci so zaradi svojih zdravstvenih težav drugačni od drugih...
S tem, ko praviš, da s kolegičinim otrokom ravnaš enako kot z drugimi, le potrjuješ, da tega ne razumeš...ne razumeš, da rabi dodaten in drugačen pristop kot tvoj, kajti le s posebnimi prijemi in ravnanji on lahko približno tako funkcionira kot nekdo, ki nima tega sindroma...Ne razumeš da ima on zaradi tega odločbo, ki je kolegica ni kupila na tržnici...S tem ko se pohvališ, da tega otroka ne jemlješ kot otroka s posebnimi potrebami, se očitno požvižgaš na odločbo in  kolegici nalagaš krivdo, da je otrok drugačen zaradi njene neustrezne vzgoje ali "sodobnega načina življenja". Ne priznavaš da je to otrok s posebnimi potrebami in na tak način žal deluje tudi marsikateri pedagoški delavec...Odločbe in vsa strokovna navodila ostajajo le na papirju, v praksi, pa jih marsikatera učiteljica ne uporablja...Potem pa so situacje takšne kot je tvoja...najbolj kratko pa vlečejo otroci...






Kolegica ima 4 otroke in svojega adhdejčka ne jemlje popolnoma nič drugače kot ostale. In če bi prebala moj post, bi videla, da delam z njim skladno z navodili oz. strinjanjem njegove mame. Se pa po mojem menjnu zdi, da se bolje počuti v naši družbi, ko ga dojemamo kot našega oz. nič drugače kot ostale otroke, kot v družbi, kjer ga dojemajo kot posebnega in do njega nimajo naravnega obnašanja. In ne obračaj mojih besed. Govorila sem o tem, da ga ne jemljem kot posebnega, ampak kot ostroka, ki ima svoje / drugačne potrebe kot recimo moj. In kje si zdaj dobila, da kolegico krivim za njeno nevzgojo????? Mialim, pa kje jih dobivate?

Če bi bila tako nestrpna in hotela strpati otroke stran, potem ne bi v svojem prvotnem postu pisala o tem, da je potrebno izobraziti in seznaniti vse, od strokovnih delavcev do staršev zato, da bo njihovo bivanje znotraj razreda potekalo v dobro tako enih kot drugih.

Kje, če sploh, si lahko videla moje sovraštvo in nedojemaneje vaših otrrok. V našem baje adhdejčku iz razreda? Ja, tu pa res, ampak ne zaradi motnje, bolj zaradi staršev, ki se na motnjo izgovarjajo, ne delajo pa ne na otroku ne na odločbi, ničemer skratka.

lp

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Hiperaktivnost
8.11.2011 22:33:51   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

P.S.: imam eno izkušnjo dela s hiperaktivnim otrokom, takim ta pravim. Ni razbijal, skakal, klofutal sošolce, je pa hodil med poukom sem in tja po razredu, se nemirno presedal, imel kratek spomin, pozabljal nalogo, zvezke, se težko organiziral,.... ampak je imel fajn učiteljico, ki je njegove pomanjkljivosti znala spremeniti v prednosti.


vidiš, to mene zanima. najbrž, tudi če je HA, je še vedno lahko lepo vzgojen in ne klofuta drugih ipd. user posted image



Ne, to najbrž ni mogoče.


O kakšnem klofutanju je zdaj tukaj beseda user posted image Ker imam občutek, da ena mimo druge zdaj nekaj navezujete.
Kdo zdaj koga klofuta?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Hiperaktivnost
8.11.2011 23:06:48   
nejcko
Sicer pa ... kakorkoli smo se nekateri vendarle trudili ohranjati tole debato na nekem nivoju, so se in se bojo očitno vedno našli nekateri, ki bodo ta namen konstantno rušili. Verjetno je glavna napaka storjena že v štartu, da je bila tema odprta na Čveku, a po drugi starni je res, da če bi bila odprta na ustreznem forumu, ne bi prišli niti do 3. strani.

Ob vsem tem me tolaži edinole misel, da se kljub temu da se svet vendarle vrti v nekem krogu in se skozi zgodovino ponavljajo ene in iste napake, svet in človeška družba z njim vendarle razvija in napreduje.
V veliko tolažbo mi je zavest, da so  določene stvari, ki so bile še pred deset__letji, stoletji tretirane kot nekaj popolnoma nesprejemljivega, danes nekaj povsem vsakdanjega. In mogoče bo to tako tudi z motnjo ADHD.
Zgodovina nas uči, da človeštvo potrebuje določen čas, da prebavi dolečene stvari - nekoč popolnoma skregano s (takratnim) zdravim razumom, danes nekaj povsem običajnega. Matere samohranilke, na primer, pa nezakonski otroci ... bog ve, koliko polemik in mesarskega klanja bi bilo na to temo, če bi takrat obstajali forumi, oz. je bilo na nek drug način.  Pa istospolne družine, o katerih je danes toliko polemik, kaj mislite? Po moje bodo čez deset__letja v človeški družbi del vsakdana.

Nekoč spački, norci, idioti, zaprti v nečloveške ustanove, prepuščeni na milost in ne milost nečloveškemu ravnanju ... danes ljudje s PP, invalidi, zaščiteni z določeneim zakonom, sprejeti kot del vsakdana.
Nekoč rojen suženj, vedno suženj ... pravilo, ki si ga danes niti v sanjah ne moremo več zamisliti ...
Nekoč so pametne ženske letale na metlah in prašičih, se sestajale na Slivnici in kovale zarote ... danes uspešne zdravnice, menedžerke, političarke, ideologinje ...

Nekoč histeričen Mozart ... je danes svetovni klasik.
Nekoč neobvladljiv Tom Cruse je danes superstar.
Nekoč neobvladljiv Bill Gates je danes najbogatejši človek na svetu ...

Danes naši razvajeni otroci ... nekoč ... morda ...

Škoda, da se ljudje iz zgodovine nismo sposobni ničesr naučiti. Škoda res, da nam naša čustva tako slepijo razum. Škoda da v vseh teh stoletjih, ko se je znanost razvila do neslutenih višav, nismo sposobni se vprašati ... kaj pa če se morda motim?

Jaz na tem mestu res zapuščam tole debato. Z grenkim priokusom. A to še zdaleč ne pomeni, da sem nad svetom obupala ... svet bo šel naprej. In kot  v posmeh vsem nam ... vodili ga bodo nihče drug kot naši razvajenčki, hiperaktivčki, sončki, normalni in nenormalni otroci, ker prihodnost je njihova. Mi jim lahko tlakujemo pot ali pa jo jim posujemo s trnjem. Prehodilti jo bodo morali sami in, verjeli ali ne, jo tudi bojo. Kot smo mi svojo (no, še malo tacamo po njej user posted image )



< Sporočilo je popravil nejcko -- 8.11.2011 23:13:15 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Hiperaktivnost
8.11.2011 23:25:45   
nejcko
2x

< Sporočilo je popravil nejcko -- 8.11.2011 23:26:26 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Hiperaktivnost
8.11.2011 23:33:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

P.S.: imam eno izkušnjo dela s hiperaktivnim otrokom, takim ta pravim. Ni razbijal, skakal, klofutal sošolce, je pa hodil med poukom sem in tja po razredu, se nemirno presedal, imel kratek spomin, pozabljal nalogo, zvezke, se težko organiziral,.... ampak je imel fajn učiteljico, ki je njegove pomanjkljivosti znala spremeniti v prednosti.


vidiš, to mene zanima. najbrž, tudi če je HA, je še vedno lahko lepo vzgojen in ne klofuta drugih ipd. user posted image



Ne, to najbrž ni mogoče.


O kakšnem klofutanju je zdaj tukaj beseda user posted image Ker imam občutek, da ena mimo druge zdaj nekaj navezujete.
Kdo zdaj koga klofuta?user posted image




Pri meni se je klofutanje nanašalo na en post mojcežige, nekje na 9. strani, da v razredu njenega sina en fant z odločbo vsake toliko koga klofne.

Se drugače podpišem pod tvoje pisanje.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 8.11.2011 23:35:43 >

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 0:59:03   
mateyka
Nekoč histeričen Mozart ... je danes svetovni klasik.
Nekoč neobvladljiv Tom Cruse je danes superstar.
Nekoč neobvladljiv Bill Gates je danes najbogatejši človek na svetu ...


upam da veš, da so to samo špekulacije (da so imeli ADHD ali ADD).

želim pa vsem otrokom da bi po najboljših močeh udejanili svoje sposobnosti. to je najbolj važno.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 7:07:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

P.S.: imam eno izkušnjo dela s hiperaktivnim otrokom, takim ta pravim. Ni razbijal, skakal, klofutal sošolce, je pa hodil med poukom sem in tja po razredu, se nemirno presedal, imel kratek spomin, pozabljal nalogo, zvezke, se težko organiziral,.... ampak je imel fajn učiteljico, ki je njegove pomanjkljivosti znala spremeniti v prednosti.


vidiš, to mene zanima. najbrž, tudi če je HA, je še vedno lahko lepo vzgojen in ne klofuta drugih ipd. user posted image



Ne, to najbrž ni mogoče.


O kakšnem klofutanju je zdaj tukaj beseda user posted image Ker imam občutek, da ena mimo druge zdaj nekaj navezujete.
Kdo zdaj koga klofuta?user posted image




Pri meni se je klofutanje nanašalo na en post mojcežige, nekje na 9. strani, da v razredu njenega sina en fant z odločbo vsake toliko koga klofne.

Se drugače podpišem pod tvoje pisanje.


mislim, da je treba razbit ta predsodek (ki ga imam najbrž tudi jaz), da "a zdaj, ko ima odločbo, pa lahko tepe mojega otroka, trga knjige, meče kozarce ipd." mislim, da se ostali starši bojimo ravno tega, da bi v duhu odlobče bilo takim otrokom vse dovoljeno "ah, saj je ADHD, ne more si pomagat". lažje se sprejme sprehajanje po razredu, pozabljanje naloge ipd. ker to dejansko škodi samo njemu, kot pa nasilno vedenje do drugih.

upam, da sem dokaj razumljivo napisala, da ne bo kakšne hude krvi user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 8:25:51   
Kerensa*
Ne morem mimo tega, da nekatere mislite (nekatere pa celo trdite), da imajo ADHD otroci več pravic, kakor "zdravi" otroci, zato si bom drznila reči še eno glede tega.

Osnovne pravice so tiste, ki izhajajo iz Ustave, konvencij, zakonov in podzakonskih aktov. To so tiste pravice, ki jih vsi starši (torej starši ADHD otrok in starši "zdravih" otrok) zagovarjamo non-stop, kadar, kjer in kakor le lahko. Ko zagovarjamo te pravice, sploh ne razmišljamo o tem, ali imamo ADHD otroka ali "zdravega" otroka. Moj otrok ima pravico do tega-in-tega. To mu je predpisano s tem-in-tem. Amen.

ADHD otrok, ki ima odločbo, pa ima dejansko dodatne pravice, ki pa v nobenem pogledu ne zmanjšujejo osnovnih pravic "zdravih" otrok. Vseh pravic, ki izhajajo iz odločbe, najbrž niti sama ne poznam (verjetno zato, ker pač še ni bilo potrebe, da bi se jih sploh uveljavljalo v praksi in se posledično o njih nisem niti pozanimala), ampak lahko pa povem, za katere pravice, izhajajoče iz PP odločbe, vem in jih ima moj Pubertetnik.

Prva ta pravica je pravica do 5-ih ur dodatne strokovne učne pomoči tedensko. Zaradi te pravice mu je dodeljena specialna pedagoginja, s katero se samostojno, brez "zunanjih motečih dejavnikov", učita. Kje oz. kako, sem napisala že v enem od prejšnjih postov.

Druga pravica je pravica do podaljšanega časa pisanja testov in do prilagojenega načina pisanja testov ali ustnega spraševanja. V praksi to pomeni, da ima večinoma dovoljeno, da test piše ločeno od ostalih (seveda še vedno pod nadzorom) in da ga piše dalj časa, po potrebi pa mu je test tudi oblikovno prilagojen.

Tretja (in zadnja) pravica pa je ta, da ima opravičene vse potencialne ure, ki bi jih preživel pri psihologinji, pedopsihiatrinji ali kateremukoli drugemu specialistu. Seveda je še vedno potrebno prinesti zdravniško opravičilo, v kolikor gre za specialista, ki ga nimajo v šoli.

Čisto z ničemer pa mu ni dodeljena pravica do kršenja osnovnih pravic "zdravih" otrok. To ne pomeni, da on tudi dejansko ne krši pravic "zdravih" otrok. Seveda jih. Najbolj običajno je, da se med poukom nemirno preseda na svojem stolu, ob tem mimogrede (nezavedno in nehote) zaropota s stolom ali celo pade z njega. S tem krši pravico do nemotenega učenja "zdravih" otrok.

Veliko večkrat pa se dogaja, da "zdravi" otroci kršijo njegove osnovne pravice in pravice, ki jih ima zaradi PP odločbe. Pa s tem nikakor nočem trditi (niti ne mislim tega), da je moj Pubertetnik kakšen ubošček. Ker ni. Ampak večkrat, kakor npr. on moti pouk s prej omenjenim, se zgodi, da "zdravi" otroci motijo (ali pa kar direktno povedano - namerno provocirajo) njega. Učiteljica od katedra namreč ne vidi, če "zdrav" otrok, ki sedi za mojim Pubertetnikom, Pubertetniku brca v stol (ali mu le tega premika z nogama). Ona vidi samo, ko moj Pubertetnik popi*di, se obrne in živčno reče:"A boš že nehu?!" Kdo tukaj krši pravice koga in kdo je krivec?

Takšnih in podobnih primerov (obojestranskih) je nešteto in jih nima smisla naštevati. Niti ne vem, kako je pri drugih oz. drugje, zato pravim samo, kako je pri nas. In pri nas je tako, da je moj Pubertetnik v razredu večkrat oškodovan (gledano tako ali drugače), kakor "zdravi" otroci.

Nima pa Pubertetnik zato, ker je ADHD otrok z odločbo, nikakršne pravice do stvari, ki ste jih nekatere omenjale v prejšnjih postih. Verjetno imam(o) srečo, da tega tudi ne počne. Nikdar mu ni bilo prepovedano, da bi se česarkoli udeležil. Nikdar se ni zgodilo, da bi bil cel razred oškodovan (ali celo kaznovan) zaradi česarkoli v zvezi s Pubertetnikom. Ni nasilen in pravzaprav se niti braniti ne zna spodobno (zato ga tega dodatno učim jaz po principu "nikoli ne udari prvi, ampak če si pa napaden ali če pomagaš šibkejšemu, pa mlati vse okrog sebe, dokler ne boš obležal"). V bistvu je ena velika "mevža" - znajo mu priti solze v oči, ko gleda dokumentarec, v katerem lev raztrga šibkejšo žival. Upokojencem, ki jih prvič vidi (npr. v trgovini), odpira vrata in pomaga nositi vrečke do bloka. Pozdravi popolnega neznanca in se mu zahvali za kakšno malenkost (npr. za njemu pridržana vrata, ko gre s polno vrečko iz trgovine). Skratka - stvari, ki jih marsikateri "zdrav" otrok ne počne, ker pač ni tako vzgojen.

In ravno zaradi naštetih stvari (ne samo, ampak tudi) ima moj ADHD Pubertetnik popolnoma enake pravice (in dolžnosti, seveda - o teh pa nič ne pišete?), kakor vaši "zdravi" otroci, tiste tri dodatne, ki mu izhajajo iz PP odločbe, pa pravic vaših "zdravih" otrok niti ne ovirajo, niti ne zmanjšujejo.

Razen, seveda, če bi se našel kdo, ki bi trdil, da je "zdrav" otrok zaradi ADHD otroka diskriminiran. V osnovi naj bi imeli namreč vsi otroci enake pravice. Če ima torej povprečno (ali celo nadpovprečno) inteligenten ADHD otrok samo zato, ker je ADHD otrok, pravico do 5-ih ur dodatne učne pomoči tedensko, zakaj tega nima tudi "zdrav" otrok, ki PP odločbe nima, ima pa morda celo večje učne težave, kakor ADHD otrok?

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 9.11.2011 8:27:24 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 9:04:14   
liliana
Nihče, razen tebi in Lilijani podobnih ne meni, da motnja ne obstaja oz. v njen obstoj dvomi


Pelin in kakšni so ti, ki so podobni kot mojcaziga in jaz.....? Tisti, ki si upajo na glas izraziti svoje dvome in pomislike.....in ki nismo taki, da bi se zgolj delali dobre, da vsi moramo biti enakopravni, vsi moramo vse tolerirati dokler seveda so vsi tisti "drugačni" vstran od nas....dokler niso v našem razredu, dokler niso naši sosedje....

In tako vzgojitelji, kot učitelji, kot tudi starši otrok s posebnimi potrebami ne morete pričakovati, da se bomo pa zdaj vsi starši izobrazili na področju motnje ADHD in vseh drugih motenj ali bolezni, ki se pojavljajo v zadnjem času......to je nemogoče......in če izrazimo pomisleke, in pomisleki ali dvomi, na tej temi so bili sprejeti samo s strani nejcko, delno tudi s strani Kerense.....vse druge ste pa samo napadale in obtoževale in delile moralne nauke v stilu, kako moramo sprejeti vse, brez pomislekov, dvomov.....ker to pač obstaja......in nimamo pravice sodelovati v debati, ker nimamo osebnih izkušenj z ADHD......

In verjemi mi, da smo tudi me kaj slišale po televiziji o tej motnji, kaj brale o tem (res da se nismo v to poglabljale), otroci nekaterih imajo v razredu celo sošolca z ADHD motnjo, jaz sama nisem bila s tem direktno seznanjena....vendar mi vseeno to ne preprečuje, da se ne bi udeleževala debate, kjer bi mi lahko nekdo razširil moje precej omejeno obozorje s te strani....in pri tem mi lahko pomagata edino nejcko in kerensa, ki me ne zmerjata takoj z zaplankanostjo, netolerantnostjo, ker si želim razjasniti določene stvari.....

In preden tako "objektivno" nastopiš, ti predlagam, da si še enkrat prebereš vse moje in mojcazigine poste, tudi milijonarkine, vendar v celotnem kontekstu......in si potem odgovoriš kdo je netoleranten.....

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 9:35:13   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Nekoč histeričen Mozart ... je danes svetovni klasik.
Nekoč neobvladljiv Tom Cruse je danes superstar.
Nekoč neobvladljiv Bill Gates je danes najbogatejši človek na svetu ...

Danes naši razvajeni otroci ... nekoč ... morda ...



Oprosti, vendar ne morem mimo tega, da ne bi imela ob tem pomisleke.....kaj bi se zgodilo recimo z Mozartom, če bi imel odločbo in posebno obravnavo......

Kaj bi se recimo zgodilo z DaVincijem.....če bi prišel v roke današnjim strokovnjakom.......ker sem skoraj sigurna, da pa bi imel ta vsaj deset_ možganskih motenj......user posted image in vsaj toliko odločb......

Dvomim tudi, da sta imela tudi Gates in Cruise specialne pedagoge v nižjih letih svojega šolanja......

In zgodovina nas torej tudi uči, da v preteklosti motenj ADHD niso tlačili v poboljševalnice in posebne zavode, ampak je marsikdo med temi tudi marsikaj dosegel, se izšolal, ni pa blestel na vseh področjih, od slovenščine do fizike.....

moj brat je recimo imel grozne probleme s slovenščino in SNDjem v nižjih razdredih osnovne šole.....imel je komaj dvojke in trojke, matematiko pa seveda 5.....v začetku strašna travma za moje starše, ker so od mene bili vajeni, da je bilo vse 5, tu pa tam kaka 4......vendar ker ga snov ni zanimala in ni imel nobenega interesa za njo je bilo tako, bil je tudi precej bolj živ kot jaz, nikoli na miru, motil pouk pri teh predmetih.....mama je bila vedno v šoli zaradi njega, zaradi mene nikoli.....
danes, po prebranem in slišanem,  sem skoraj sigurna, da bi ga šola predlagala za nadaljno obravnavo in bi dobil odločbo....takrat ga pač niso.....so mu pa dali namesto tega v srednji šoli zoisovo štipendijo.....ni pač postal zgodovinar ali slavist (pri teh predmetih je pač imel cveke in dvojke še v višjih razredih) in tudi v gimnazijo ni šel, pač pa na šolo, kjer je lahko izrazil svoje potenciale in je došturial elektroniko.....to je še dodaten vidik na to, kar me recimo pri teh ADHD motnjah malo zmede.......
in sem tudi s tega vidika malo skeptična glede teh odločb.....ker pa mogoče otrokom ne bodo omogočile izkoristiti celotnega njihovega potenciala, ker ima pač otrok odločbo, je drugače obravnavan kot drugi otroci.....možgani mu delajo nekoliko drugače, dovoljeno pa mu je več in kakor hitro ima človek papir, ki mu omogoča kritje bo ta papir običajno izkoristil......možgani pa so še vedno zelo skrivnostni.....in tudi stroka že vedno zgolj odkriva in preizkuša (zato je stroka verjetno tudi deljenega mnenja).......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 9:36:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In zgodovina nas torej tudi uči, da v preteklosti motenj ADHD niso tlačili v poboljševalnice in posebne zavode, ampak je marsikdo med temi tudi marsikaj dosegel, se izšolal, ni pa blestel na vseh področjih, od slovenščine do fizike.....

Saj je tudi danes točno tako.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 9:45:40   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in sem tudi s tega vidika malo skeptična glede teh odločb.....ker pa mogoče otrokom ne bodo omogočile izkoristiti celotnega njihovega potenciala, ker ima pač otrok odločbo, je drugače obravnavan kot drugi otroci.....možgani mu delajo nekoliko drugače, dovoljeno pa mu je več in kakor hitro ima človek papir, ki mu omogoča kritje bo ta papir običajno izkoristil......možgani pa so še vedno zelo skrivnostni.....in tudi stroka že vedno zgolj odkriva in preizkuša (zato je stroka verjetno tudi deljenega mnenja).......


misliš, da je to, da ima otrok možnost posebej pisati test, mu omogočiti več časa za reševanje, ali pa mu ga oblikovno prilagoditi (primer: pri testu so 4 naloge. otrok jih ne dobi na enkrat na enem listu, ampak na 4 listih, torej ko reši eno nalogo, dobi drugo in tako naprej. in to zaradi tega, ker pri klasičnem testu bi začel pri prvi, vmes pogledal še drugo in tretjo, na koncu pa, zaradi pomnjkanja koncentracije ne bi rešil nič), protekcija? jaz upam, da bo če moj sin kdaj dobi odločbo, lahko pisal teste izven razreda. zakaj? predvsem zato, da ne bo motil ostalih. ker vem, da (trenutno) reši matematični test v 10, mogoče 15 minutah. in vem, da ostalih 30 minut enostavno ne more sedet pri miru in bit tiho. torej, a ni bolje, da piše v kabinetu z eno drugo učiteljico in ne moti ostalih?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 9:51:07   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Nekoč histeričen Mozart ... je danes svetovni klasik.
Nekoč neobvladljiv Tom Cruse je danes superstar.
Nekoč neobvladljiv Bill Gates je danes najbogatejši človek na svetu ...


upam da veš, da so to samo špekulacije (da so imeli ADHD ali ADD).

želim pa vsem otrokom da bi po najboljših močeh udejanili svoje sposobnosti. to je najbolj važno.


Za Mozarta lahko res samo špekuliramo, da je imel ADHD, a kdor je prebral njegov življenjepis ali pa si vsaj ogledal film o njegovem življenju (se mi zdi, da je bil celo pred kratkim na tv), je lahko opazil, da je bilo z njim nekaj narobe, hudo narobe. Morda res ni imel ADHD - definitivno pa še za današnje pojme ni bil "gladek" user posted image

Tom Cruse je v enem od svojih intervijujev javno spregovoril o svoji motnji ADHD in o zdravljenju z Ritalinom - malo poguglaj, mogoče se da še kje kaj najti na to temo.
Tudi Bill Gates je še vedno živ, ti pa lahko celo link prilimam:
http://www.celebrities-with-diseases.com/celebrities/bill-gates-richest-man-in-the-world-and-presumed-adhd-sufferer-2044.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 9:59:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
upam da veš, da so to samo špekulacije (da so imeli ADHD ali ADD).

Seveda so samo špekulacije, če se pa takrat ADHD-ja še ni poznalo, torej se tudi ni prepoznavalo simptomov, postavljalo diagnoz in odrejalo zdravljenja.

Ampak če z današnjim znanjem o ADHD-ju pogledamo na nazaj, pa lahko z dokaj veliko verjetnostjo rečemo, kdo je imel ADHD in kdo ne.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 10:01:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: urška


misliš, da je to, da ima otrok možnost posebej pisati test, mu omogočiti več časa za reševanje, ali pa mu ga oblikovno prilagoditi (primer: pri testu so 4 naloge. otrok jih ne dobi na enkrat na enem listu, ampak na 4 listih, torej ko reši eno nalogo, dobi drugo in tako naprej. in to zaradi tega, ker pri klasičnem testu bi začel pri prvi, vmes pogledal še drugo in tretjo, na koncu pa, zaradi pomnjkanja koncentracije ne bi rešil nič), protekcija? jaz upam, da bo če moj sin kdaj dobi odločbo, lahko pisal teste izven razreda. zakaj? predvsem zato, da ne bo motil ostalih. ker vem, da (trenutno) reši matematični test v 10, mogoče 15 minutah. in vem, da ostalih 30 minut enostavno ne more sedet pri miru in bit tiho. torej, a ni bolje, da piše v kabinetu z eno drugo učiteljico in ne moti ostalih?


Deloma ja......ker se spomnim, da sem jaz šele v srednji šoli "osvojila" to reševanje nalog, da nisem preletela vseh.....pa nisem imela motnje ADHD.....in ne samo jaz, večina nas je delala v šoli tako......smo preleteli najprej vse naloge......saj, če smo se vse naučili in vse vedeli, je bilo dobro.....če pa katerega vprašanja nismo vedeli pa nas je zagrabila panika in nismo rešili tudi tistih nalog pravilno, ki smo jih drugače vedeli, samo zaradi ene naloge, ki je nismo vedeli nam je padla koncentracija in nas je zagrabila panika.......verjamem, da tudi sedaj otroci, ki nimajo motnje ADHD rešujejo teste tako, da preletijo najprej vse naloge......

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 10:04:28   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in sem tudi s tega vidika malo skeptična glede teh odločb.....ker pa mogoče otrokom ne bodo omogočile izkoristiti celotnega njihovega potenciala, ker ima pač otrok odločbo, je drugače obravnavan kot drugi otroci.....možgani mu delajo nekoliko drugače, dovoljeno pa mu je več in kakor hitro ima človek papir, ki mu omogoča kritje bo ta papir običajno izkoristil......možgani pa so še vedno zelo skrivnostni.....in tudi stroka že vedno zgolj odkriva in preizkuša (zato je stroka verjetno tudi deljenega mnenja).......


misliš, da je to, da ima otrok možnost posebej pisati test, mu omogočiti več časa za reševanje, ali pa mu ga oblikovno prilagoditi (primer: pri testu so 4 naloge. otrok jih ne dobi na enkrat na enem listu, ampak na 4 listih, torej ko reši eno nalogo, dobi drugo in tako naprej. in to zaradi tega, ker pri klasičnem testu bi začel pri prvi, vmes pogledal še drugo in tretjo, na koncu pa, zaradi pomnjkanja koncentracije ne bi rešil nič), protekcija? jaz upam, da bo če moj sin kdaj dobi odločbo, lahko pisal teste izven razreda. zakaj? predvsem zato, da ne bo motil ostalih. ker vem, da (trenutno) reši matematični test v 10, mogoče 15 minutah. in vem, da ostalih 30 minut enostavno ne more sedet pri miru in bit tiho. torej, a ni bolje, da piše v kabinetu z eno drugo učiteljico in ne moti ostalih?


Aha, no urška, točno to si opisala, kar sem se sama naučila iz tiste izkušnje s hiperaktivnim otrokom. Inšturirala sem ga matematiko in pri slednji se mu je zatikalo, da je bilo joj. Jaz sem bila sfrustrirana, ker mu ni in ni šlo, pa je bil zelo, zelo pameten fant, ampak enostavno se mu ni odprlo, čeprav sem vedela, da je intelektualno povsem zmožen razmeti naloge rped sabo. In če je že mene to frustrialo, kako je šele njega? Potem mi je kliknilo, pa še nekaj idej sem dobila od bolj izkušenih, da bi uro zastavila drugače. naloge sem mu razdelila v manjše sklope in med njimi je imel nekaj minut pavze. Rešil vse brez težav. Prej ko je imel pred sabo pa dve strani računov, blokada, pogled begal sem in tja, preveč informacij na kupu, da bi jih njegovi možgani lahko sprocesirali. Potrebno je bilo samo malce prilagoditve.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 268
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 10:05:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 10:08:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
vse druge ste pa samo napadale in obtoževale...


jz sm zasledila samo nekaj razburjenih mnenj, pa se to 2 oseb. a ne posplosujes malo prevec na vse druge?


Se opravičujem....nisem mislila tebe......user posted image

jaz pa sem zasledila od več kot 2 oseb......pa nisem mislila, da so "napadale" direktno mene......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 10:10:39   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: urška


misliš, da je to, da ima otrok možnost posebej pisati test, mu omogočiti več časa za reševanje, ali pa mu ga oblikovno prilagoditi (primer: pri testu so 4 naloge. otrok jih ne dobi na enkrat na enem listu, ampak na 4 listih, torej ko reši eno nalogo, dobi drugo in tako naprej. in to zaradi tega, ker pri klasičnem testu bi začel pri prvi, vmes pogledal še drugo in tretjo, na koncu pa, zaradi pomnjkanja koncentracije ne bi rešil nič), protekcija? jaz upam, da bo če moj sin kdaj dobi odločbo, lahko pisal teste izven razreda. zakaj? predvsem zato, da ne bo motil ostalih. ker vem, da (trenutno) reši matematični test v 10, mogoče 15 minutah. in vem, da ostalih 30 minut enostavno ne more sedet pri miru in bit tiho. torej, a ni bolje, da piše v kabinetu z eno drugo učiteljico in ne moti ostalih?


Deloma ja......ker se spomnim, da sem jaz šele v srednji šoli "osvojila" to reševanje nalog, da nisem preletela vseh.....pa nisem imela motnje ADHD.....in ne samo jaz, večina nas je delala v šoli tako......smo preleteli najprej vse naloge......saj, če smo se vse naučili in vse vedeli, je bilo dobro.....če pa katerega vprašanja nismo vedeli pa nas je zagrabila panika in nismo rešili tudi tistih nalog pravilno, ki smo jih drugače vedeli, samo zaradi ene naloge, ki je nismo vedeli nam je padla koncentracija in nas je zagrabila panika.......verjamem, da tudi sedaj otroci, ki nimajo motnje ADHD rešujejo teste tako, da preletijo najprej vse naloge......
Vendar, če ti ene naloge ne znaš rešiti je ne bi naredila tudi, če bi bila na posameznem listu. Če jaz prav razumema pa ADHD v tem primeru nalogo reši, ni point v neznanju, ampak prilagoditvi glede na njegove potrebe, zaradi motnje. In nekaj je firbec, kaj je v testu in se potem lotiš reševanja, ja to smo počeli vsi, drugo pa je, da se ne moreš kasneje osredotočiti na eno nalogo in to potem vpliva na uspeh.
In to ni edina motja, ki je tako tretirana, sem imela sošolko, ki je bila dislektik, danes pa končuje magisterij, pa je imela vedno vse prilagojeno, tako čas, ocenjevanje...


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 10:15:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

Vendar, če ti ene naloge ne znaš rešiti je ne bi naredila tudi, če bi bila na posameznem listu. Če jaz prav razumema pa ADHD v tem primeru nalogo reši, ni point v neznanju, ampak prilagoditvi glede na njegove potrebe, zaradi motnje. In nekaj je firbec, kaj je v testu in se potem lotiš reševanja, ja to smo počeli vsi, drugo pa je, da se ne moreš kasneje osredotočiti na eno nalogo in to potem vpliva na uspeh.
In to ni edina motja, ki je tako tretirana, sem imela sošolko, ki je bila dislektik, danes pa končuje magisterij, pa je imela vedno vse prilagojeno, tako čas, ocenjevanje...




Tiste naloge ne.....bi pa rešila ostali dve pravilno, če bi jih dobila na posameznih listih, kateri zdaj nisem, ker mi je padla koncentracija zaradi napada panike, ker ene naloge ne znam.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 9.11.2011 10:16:20 >

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 10:20:51   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Tom Cruse je v enem od svojih intervijujev javno spregovoril o svoji motnji ADHD in o zdravljenju z Ritalinom - malo poguglaj, mogoče se da še kje kaj najti na to temo.
Tudi Bill Gates je še vedno živ, ti pa lahko celo link prilimam:
http://www.celebrities-with-diseases.com/celebrities/bill-gates-richest-man-in-the-world-and-presumed-adhd-sufferer-2044.html


nejcko no, jaz prav dobro googlam user posted image
glede "gladkosti" Mozarta in enačenje z adhd - pač ne moremo tko na horuk, ne?
za Gatesa ti že v naslovu piše presumed - mislim da vsi vemo kaj to pomeni.
za Tom Cruisa pa - on je jemal ritalin pa vseeno verjame da je ADD mit. meni zanimivo stališče nekoga, ki je bil diagnosticiran pa vseeno NE verjame da obstaja Attention Deficit Disorder kot stanje/bolezen (ne vem kot kaj je uradno točno klasificiran in ali sploh kak status ima)..

glej, ne mislim se prepirat - samo pravim da ni dokazano da so imeli ahhd in to je resnica, okoli dokazov ni debate. lahko pa debatiraš kaj se tebi ZDI. to je čisto druga stvar.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.11.2011 10:23:44 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 10:25:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 274
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 10:28:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?