|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 20:37:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Oh mili, zdaj ga pa biksaš. To je moje mnenjeuser posted image Ne vem ali še nisi bila nikoli v družbi res hiperaktivnega otroka, staršev. Če bi zadeve poznala malo bolj globoko najverjetneje ne bi takih izjav ven dajala.
Je pa fajn bit pameten ja, dokler nimaš takega otroka sam.


Včasih ga moram user posted image .

Izkušenj pa - preveč. Pustimo stat.

(odgovor članu StrawberrY)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 20:44:50   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Oh mili, zdaj ga pa biksaš. To je moje mnenjeuser posted image Ne vem ali še nisi bila nikoli v družbi res hiperaktivnega otroka, staršev. Če bi zadeve poznala malo bolj globoko najverjetneje ne bi takih izjav ven dajala.
Je pa fajn bit pameten ja, dokler nimaš takega otroka sam.


Včasih ga moram user posted image .

Izkušenj pa - preveč. Pustimo stat.


Potem pa zgleda, da imava iz izkušenj vsaka čist drugačen pogled na ADHD.
Čeprav jaz priznam, da tvoje razmišljanje mogoče ni napačno, je pa napačno povedano. Vsaj za moje pojme.

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 23.10.2011 20:46:27 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 20:54:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Oh mili, zdaj ga pa biksaš. To je moje mnenjeuser posted image Ne vem ali še nisi bila nikoli v družbi res hiperaktivnega otroka, staršev. Če bi zadeve poznala malo bolj globoko najverjetneje ne bi takih izjav ven dajala.
Je pa fajn bit pameten ja, dokler nimaš takega otroka sam.


Včasih ga moram user posted image .

Izkušenj pa - preveč. Pustimo stat.


Potem pa zgleda, da imava iz izkušenj vsaka čist drugačen pogled na ADHD.
Čeprav jaz priznam, da tvoje razmišljanje mogoče ni napačno, je pa napačno povedano. Vsaj za moje pojme.


Zelo mogoče user posted image .
Pristopi so pač različni, nekateri dojamejo prijazna sporočila, drugi tista, ki zadenejo direktno v srce.

(odgovor članu StrawberrY)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:12:59   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

napisala sem, da jih je več takih, ki se s tem rodijo ( sindrom je skoraj v 80% deden)ali pa taki postanejo zaradi komplikacij pri porodu....le manjšina je takšnih, ki postanejo to zaradi neprimerne vzgoje...



preden odkrijete toplo vodo, en popravek: VSI adhdejčki, ampak VSI, se s to motnjo rodijo. naši otroci niso vedenjci, ki taki postanejo zaradi permisivne vzgoje.
In še to: motnja je (zelo) verjetno dedna.

no zdej pa debatirajte naprej.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:20:58   
urška
pa še tole milijonarka: ena in edina predvidljiva stvar pri naših otrocih je ta, da so nepredvidljivi. nikoli ne veš kako bo otrok reagiral na določen vzgojni ukrep. in tisto kar je delovalo pri kosilu, pri večerji siguro ne bo. in ko po petnajstih poskusih odkriješ enega ki deluje, le-ta čez 5 minut ne bo več aktualen. in si spet na začetku. toliko, da si lažje predstavljaš kako je imeti takega otroka doma.

in ja, se strinjam, starši moramo hodit na nekakšno svetovanje. če imaš dobrega terapevta je to samo plus. ni pa to rešitev. le-ta pride skozi leta.

in ne, ne gre za to, da bi bil kdorkoli užaljen zaradi omembe terapevta: gre za to, da ti z lahko to napišeš.pa verjemi, da je v resnici zelo bolj zajebano.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:25:52   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

napisala sem, da jih je več takih, ki se s tem rodijo ( sindrom je skoraj v 80% deden)ali pa taki postanejo zaradi komplikacij pri porodu....le manjšina je takšnih, ki postanejo to zaradi neprimerne vzgoje...



preden odkrijete toplo vodo, en popravek: VSI adhdejčki, ampak VSI, se s to motnjo rodijo. naši otroci niso vedenjci, ki taki postanejo zaradi permisivne vzgoje.
In še to: motnja je (zelo) verjetno dedna.

no zdej pa debatirajte naprej.



Jaz bi pa samo še vprašala, kako je po vaših teorijah potem mogoče, da je npr. samo en otrok od treh ali dveh diagnosticiranz ADHD, pa čeprav vsi odraščajo v isti družini, torej so deležni istih vzgojnih ukrepov in  so pod vplivom istih medsebojnih družinskih odnosov.

Ja, zdaj pa debatirajte naprej.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:27:54   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: urška

pa še tole milijonarka: ena in edina predvidljiva stvar pri naših otrocih je ta, da so nepredvidljivi. nikoli ne veš kako bo otrok reagiral na določen vzgojni ukrep. in tisto kar je delovalo pri kosilu, pri večerji siguro ne bo. in ko po petnajstih poskusih odkriješ enega ki deluje, le-ta čez 5 minut ne bo več aktualen. in si spet na začetku. toliko, da si lažje predstavljaš kako je imeti takega otroka doma.

in ja, se strinjam, starši moramo hodit na nekakšno svetovanje. če imaš dobrega terapevta je to samo plus. ni pa to rešitev. le-ta pride skozi leta.

in ne, ne gre za to, da bi bil kdorkoli užaljen zaradi omembe terapevta: gre za to, da ti z lahko to napišeš.pa verjemi, da je v resnici zelo bolj zajebano.



urška podpis
Imam najboljšo prijateljico, ki ima otroka z ADHD. In vem kaj vse z možem delata, se trudita...Poleg tega se toliko gibljem v teh krogih, da enostavno nisem mogla biti tiho.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:31:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urška

In še to: motnja je (zelo) verjetno dedna.


Razlog več, da se skupaj z otroci zdravijo tudi starši.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:36:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

pa čeprav vsi odraščajo v isti družini, torej so deležni istih vzgojnih ukrepov in  so pod vplivom istih medsebojnih družinskih odnosov.


Napačna predpostavka.
Različni otroci se rodijo v različno okolje. Na prvorojenca vplivata samo starša in odnos med njima.
Na drugorojenca vpliva še brat/sestra in odnosi znotraj družine, in ne samo odnosi med partnerjema.
Prav tako vpliva čas in različne izkušnje, ki jih družina in njeni posamezni člani pridobivajo z leti.


(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:38:57   
Leela
Pa še moj imho: ja motnja je res najbrž dedna, enako kot je dedno karkoli drugega (bolezni, slab imunski sistem, nagnjenost k določeni bolezni) in enako mislim, da ni povzročena zaradi slabega vzorca vzgajanja. Očitno je nekaj narobe v telesu, kar vpliva na obnašanje in tudi zato zdravila pomagajo, ker uravnavajo to neravnotežje. In, če so zdravila res edina ki pomagajo, da se človek znajde v družbi in lahko živi normalno življenje je seveda normalno, da človek poseže po njih.
Enako mislim, da vedenjska terapija ne pomaga vedno, odvisno pač od stopnje adhd. In se čist strinjam z vsem kar ste napisali.
V zadnji Jani piše o dečku z avtizmom, veliko hujši vedenjski motnji (bolezni), katerega stanje se je močno popravilo s spremembo prehrane in dodatkom. Ko mu tudi zdravila niso pomagala. Seveda tako zdravljenje ni uradno, čeprav piše ga tudi zdravniki "priznavajo". Lahko ima človek kakšno presnovno motnjo (deček v članku) in z določeno hrano sam sebe zastruplja in se telo brani hkrati pa imaš zato druge težave. In seveda stvar ni tako preprosta in je bolj kompleksna, ampak še zmeraj mislim da je problem drugje in ne v adhd, to je samo posledica. To je pač moje mnenje, drugače pa tudi jaz jem zdravila in moji otroci jih tudi, tako da nisem nek alternativec, ki medicine in znanstvenih dognanj ne priznava.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:40:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urška

in ja, se strinjam, starši moramo hodit na nekakšno svetovanje. če imaš dobrega terapevta je to samo plus. ni pa to rešitev. le-ta pride skozi leta.


Ni rešitev, je pa nujni (včasih lahko tudi zadostni) pogoj, da do rešitve pride.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:40:33   
urška
no dej miljonarka povej, koliko tvojih otrok ima adhd? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:44:31   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Očitno je nekaj narobe v telesu, kar vpliva na obnašanje in tudi zato zdravila pomagajo, ker uravnavajo to neravnotežje. In, če so zdravila res edina ki pomagajo,



ja, nekaj je zelo narobe - v možganih. ne kjerkoli v telesu, kjer se bi stvar lahko bolj raziskala.

in ne, zdravila nikoli niso edina stvar, ki bi pri adhdju lahko pomagala. če imamo adhdejčka na ritalinu ne pomeni, da bo tistih nekaj ur popolnoma "normalen" vodljiv, učljiv in super truper ubogljiv otrok.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 21:45:57   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: urška

in ja, se strinjam, starši moramo hodit na nekakšno svetovanje. če imaš dobrega terapevta je to samo plus. ni pa to rešitev. le-ta pride skozi leta.


Ni rešitev, je pa nujni (včasih lahko tudi zadostni) pogoj, da do rešitve pride.


glej, rešitev pri teh otrocih je samo čas. torej, da zadevo prerastejo. eni prej, eni kasneje. vse to sem že napisala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 22:25:15   
Leela

IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Očitno je nekaj narobe v telesu, kar vpliva na obnašanje in tudi zato zdravila pomagajo, ker uravnavajo to neravnotežje. In, če so zdravila res edina ki pomagajo,



ja, nekaj je zelo narobe - v možganih. ne kjerkoli v telesu, kjer se bi stvar lahko bolj raziskala.

in ne, zdravila nikoli niso edina stvar, ki bi pri adhdju lahko pomagala. če imamo adhdejčka na ritalinu ne pomeni, da bo tistih nekaj ur popolnoma "normalen" vodljiv, učljiv in super truper ubogljiv otrok.



Tudi, če je karkoli drugega narobe v telesu je to tudi prekleto težko raziskati (ne samo v možganih). Preprosto se ne ve zakaj in se reče, da je stvar dedna.
Če bi bila zdravila edina stvar, ki bi pomagala bi bila stvar "rešena", tako da tega nisem mislila tako dobesedno kot si prebrala.

Kaj adhd se preraste, če sem prav razumela oz. omili?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 22:37:55   
constanca


ne, ne preraste se. Ce so tvoji mozgani taki, so taki in pika. Mogoce se omili oziroma se enostavno  pretvori v adhd odraslega cloveka. Mogoce se o tem manj pise, ker se kaze drugace in ker nobenega vec ne nerviras prevec. Cetudi zabredes, cetudi si slab pertner, si potem ljudje izmisljio kaksno drugo bilokojo diagnozo:)

In pri otrocih, ja ritalin in co. pomaga. Ampak a ni bilo dokazano, da imajo ti otroci slabsi apetit in spijo manj? Za zacetek. Zdravilo kot zdravilo.

Nisem vsega brala, kar ste napisali, ampak na splosno se mi zdi, da se pri adhd pa naj bo to pri otrocih ali odrastlih veliko premalo zaveda o pomenu reda, ritualov, planiranja...na nek nacin cistih struktur.
In seveda cuker in tv sta najhujsa sovraznika. Raje ven v gozd, na igrisce.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 22:58:15   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

pa čeprav vsi odraščajo v isti družini, torej so deležni istih vzgojnih ukrepov in  so pod vplivom istih medsebojnih družinskih odnosov.


Napačna predpostavka.
Različni otroci se rodijo v različno okolje. Na prvorojenca vplivata samo starša in odnos med njima.
Na drugorojenca vpliva še brat/sestra in odnosi znotraj družine, in ne samo odnosi med partnerjema.
Prav tako vpliva čas in različne izkušnje, ki jih družina in njeni posamezni člani pridobivajo z leti.




Ampak ti si pa  res mojstrica ... moram prav razmislit, česa vse - obračanja besed, dlakocepstva, podrkavanja ljudi v glavo, norčevanja iz ljudi, arogance, prepotentnosti ...

Samo tole bom napisala: tole TEORIJO, ki si jo napisala, jaz že par let živim v PRAKSI in doživljam na lastni koži in vidim, kakšni so moji otroci in kako kaj na njih vpliva.
Če me spomin ne vara,  torej zate, ki imaš samo enega otroka (ki ni ADHD, pa da ne napišem še ostalo), ta teorija ostaja le gola teorija brez prakse.
Kdo torej komu lahko tukaj soli pamet user posted image














(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Hiperaktivnost
23.10.2011 23:08:58   
mateyka
chill punce, saj se samo pogovarjamo. to je le samo virtuala..

fajn, so what, miljonarka ima pač drugačno mnenje in pogled - nejcko, saj to nič ne spremeni v tvojem lajfu.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   [Brisano sporočilo]
24.10.2011 0:18:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Hiperaktivnost
24.10.2011 5:53:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
In koliko jih poznaš, ki so intenzivno delali na partnerski vezi in odnosih v družini, preden so otroku dali zdravila?

Partnerska zveza staršev s hiperaktivnim otrokom je v takšnem primeru že sama po sebi na preizkušnji. In v kolikor gre za dva zdrava, odrasla in odgovorna starša, ni nobene težave. Dovolj je njun medsebojni pogovor, v katerega se občasno (in njegovi starosti ter dojemanju primerno) vključi tudi otroka. Tako ali tako pa otrok k pedopsihiatrinji ne hodi sam, kajne?
Moja predpostavka je, da težave otrok izvirajo tudi v veliki meri iz težav, ki jih imajo starši s sabo in med sabo.

Tvoja predpostavka bi bila pravilna, v kolikor bi govorili o vedenjsko motenih, nesocializiranih ali podobnih otrocih. Tukaj pa je govora o hiperaktivnih otrocih, tako, da je tvoja predpostavka popolnoma napačna. Kajti če bi držala, bi to pomenilo, da ima večina hiperaktivnih otrok starše z medsebojnimi težavami. Kar pa ni res.
IZVIRNO SPOROČILO: Pelin
In še to....to kar Miljonarka poudarja kot kao čudežno zdravilo ( obisk psihiatrov, posvečanje otroku, pomoč sebi in posledično drugim....), so zadeve, ki jih velika večina teh staršev naredi najprej...nikogar namreč ne poznam, da bi kar na vrat na nos odhitel k zdravniku in mu naročil, da naj mu baj de uej priskrbi Ritalin, ker je mulo neznosen...No, ker Zemlja vse mogoče nosi, so verjetno kje tudi taki primeri, vendar meni še ni bilo dano srečati nobenega...

Tudi meni ne, kajti v Sloveniji se Ritalin dobi samo na recept (dvomim, da je drugje drugače), recept pa dobiš pri zdravniku, v tem primeru pri pedopsihiatru. Poznam kar nekaj staršev hiperaktivnih otrok in nobeden ni dobil Ritalina ob prvem obisku zdravnika. Potrebnih je bilo kar nekaj obiskov, obravnav, posvetov, pogovorov, testov,... preden je dobil recept.
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY
Oh mili, zdaj ga pa biksaš. Ne vem ali še nisi bila nikoli v družbi res hiperaktivnega otroka, staršev. Če bi zadeve poznala malo bolj globoko najverjetneje ne bi takih izjav ven dajala. Je pa fajn bit pameten ja, dokler nimaš takega otroka sam.

Točno tako. Milijonarka - nimaš primerne izobrazbe, da bi lahko dajala pravilne predpostavke za razloge/vzroke nastanka hiperaktivnosti. Kot alt_ernativo izobrazbi prav tako nimaš ne izkušenj s hiperaktivnimi otroci (oz. z otroci na splošno pač premalo), niti sama nimaš hiperaktivnega otroka, sodeč po tem, kar si do sedaj napisala, pa sklepam, da niti v svoji bližini nimaš nobenega hiperaktivnega otroka oz. starša s hiperaktivnim otrokom. Jaz osebno zato tvoje izjave jemljem izključno kot tvoje nestrokovno, laično mnenje (ki je napačno) in nisem zaradi tega čisto nič prizadeta (še najmanj pa toliko, da bi zato jaz potrebovala 1-letne obiske psihiatra).

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 24.10.2011 5:54:31 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Hiperaktivnost
24.10.2011 8:00:40   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Leela



Kaj adhd se preraste, če sem prav razumela oz. omili?


adhd imaš vedno. nimaš pa načeloma pri 30ih takih izpadov, kot jih imaš pri sedmih. ker se nekako naučiš živet s tem in seveda, odrasteš. imajo pa odrasli adhd svoje težave, ki so lahko večje, če v otroštvu ti otroci niso pravilno obravnavani.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Hiperaktivnost
24.10.2011 8:03:55   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Tudi meni ne, kajti v Sloveniji se Ritalin dobi samo na recept (dvomim, da je drugje drugače), recept pa dobiš pri zdravniku, v tem primeru pri pedopsihiatru. Poznam kar nekaj staršev hiperaktivnih otrok in nobeden ni dobil Ritalina ob prvem obisku zdravnika. Potrebnih je bilo kar nekaj obiskov, obravnav, posvetov, pogovorov, testov,... preden je dobil recept.



ne pri prvem obisku ga ne dobiš. najprej greš trikrat z otrokom na nekakšne teste (ki niso nič drugega kot iq testi). potem sledi pogovor s psihologinjo in psihijatrinjo in sledanja ti takoj pove, da obstajajo zdravila in da je treba razmislit v tej smeri. tako da, meni se to zdi dokaj hitro. je pa res, da rabiš recept. blazno težko pa tudi ni.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Hiperaktivnost
24.10.2011 8:05:31   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Če me spomin ne vara,  torej zate, ki imaš samo enega otroka (ki ni ADHD, pa da ne napišem še ostalo), ta teorija ostaja le gola teorija brez prakse.
Kdo torej komu lahko tukaj soli pamet user posted image



case closed, milijonarka.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Hiperaktivnost
24.10.2011 8:06:38   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

chill punce, saj se samo pogovarjamo. to je le samo virtuala..

fajn, so what, miljonarka ima pač drugačno mnenje in pogled - nejcko, saj to nič ne spremeni v tvojem lajfu.


a ti si pa miljonarkina odvetnica al kako? in tudi ti najbrž s štirimi adhdejčki doma a ne?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Hiperaktivnost
24.10.2011 8:11:23   
Kerensa*
Hudičevo težko ravno ni (sploh, če poznaš zdravnika), je pa v praksi tako, da brez predhodnih pregledov (takšnih in drugačnih) do recepta (in posledično zdravila) ne prideš. Da obstajajo zdravila, pa večinoma starši vemo še prej, preden gremo z otrokom prvič k pedopsihiatru. Vsaj tisti, ki se samostojno pozanimamo o motnji naših otrok.
Niso pa vsi pregledi predtem IQ testi. Večina raziskav je pokazala, da je večina hiperaktivnih otrok povprečno inteligentnih (marsikateri celo nadpovprečno) in da imajo določene sposobnosti (čute, zaznave, logiko, načine razmišljanja) nadpovprečno oz. izjemno razvite. To je verjetno naravna "obramba" pred "simptomi" hiperaktivnosti. Primer: večina hiperaktivnih otrok ima težave z branjem (zato, ker je marsikateri tudi dislektik, čeprav neodkrit, ali pa ima še druge motnje, katerim pa se zdravniško ne posveča pozornosti, ker je pač odkrita hiperaktivnost - imajo npr. akalkulijo in podobno) in zato marsikateri bere tako, da prebere samo npr. prve tri črke besede, za preostanek pa sklepa, kaj piše. Od besede krožnik prebere npr. samo "kro", potem pa sklepa. Včasih mu uspe in "ugane", da piše krožnik, včasih pa se zmoti in prebere "krota". In ker se hiperaktiven otrok zaveda takšnih svojih dejanj, potem sčasoma razvije boljšo logiko (morda ne ravno pri branju, zagotovo pa na drugih področjih).

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?