|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 7:30:01   
phelps
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Melia

delala sem pa res vedno preko štud.servisa (že iz srednje šole ven, pa cel faks), pa potem tudi preko javnih del....tak da izkušenj imam ogromno, vendar ŽAL zelo redkokateri delodajalec da kaj na izkušnje preko štud.servisa. ali pa samo jaz naletim na takšne delodajalce.


Izkušnje iz študentskega servisa so dvorezen meč.
Lahko povedo to, da si pripravljen delati in da si sposoben delati dve stvari hkrati, to je študij in občasno delo.
Lahko povedo tudi to, da si predolgo študiral, da si zamenjal preveč del, da si zato nestabilna in nezanesljiva oseba. In če si delal predolgo in ne iskal redne službe, da si nekdo, ki zna iti samo po liniji najmanjšega odpora.

Na kateri strani si ti, ne vem, samo interpretiram nekaj možnosti, kako se to lahko bere.


Ne vem kakšna je praksa, bom pa omenila moj primer. Delala sem preko študenta tri leta v moji stroki. Med tem delom sem uspešno spisala diplomsko nalogo in izdelek iz diplomske naloge tudi fizično izdelala v proizvodnji. Vodstvo me je tretiralo kot redno zaposleno. Ko mi je potekel status študenta, sem se zaposlila v konkurenčnem podjetju, ker so mi nudili boljše plačilo in pogoje dela. V mojem primeru so zelo upoštevali moje študentsko delo in mi je koristilo.

Menim, da delo preko študenta nikakor ne more biti minus, če si resen, zanesljiv, ipd...

Karensa, kar napiši. Zagotovo ti bo marsikatera punca tu hvaležna, če ji bo koristilouser posted image


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 11:40:18   
MioBambino
Drage moje,
vse, kar ste napisale, drži. Ne trdim, da je službo "lahko" najti. Želela sem, da le razmislite o svojih "okvirjih" in da jih, če imate možnost, prestopite. Zame ni nobeno delo premalo cenjeno. Boljše biti čistilka z minimalno plačo, kot pa čakati doma in se smiliti sama sebi. To je moje mnenje, da ne bom spet napadena.

Kaj rade delate? Za kaj ste nadarjene? Morda začnite od tu, začnite iskati izobrazbo, zaposlitev v tej smeri.
Povprašajte svoje sorodnike/prijatelje/znance o možnosti zaposlitve. Povejte, da iščete. Kaj ste pripravljene delati. Beseda bo dala besedo. Naj vam ne bo težko potrkati na vrata in vprašati.

Jaz osebno, ko sem iskala službo, sem pošiljala razpise na vsa področja moje izobrazbe, ne samo na tista, ki bi me zanimala. Tako sem si odprla več poti in imela različne možnosti za zaposlitev.

In moj "osebni" recept? Nikoli nisem pošiljala prošenj/ponudb na uradno objavljene razpise.
Na uradno objavljenih razpisih je prošenj veliko, res moraš iztopati, velikokrat pa se zgodi, da imajo koga že izbranega in da je to le formalni del.

Kakšen življenjepis imate?
Kaj ste napisale?
Če katero zanima, lahko napišem alineje, po katerih sem napisala svoj življenjepis.
Velikokrat ravno ta odtehta, da vas sploh povabijo na razgovor.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 13:04:19   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

veš puppa, kar tako rečt da se eni iz Murske Sobote vozijo v Ljubljano vsak dan, pa da to ni nič takega, s tem se ravno ne strinjam.


A si prepričana, da si to naslovila na pravo osebo? Jaz VEM da vožnja ni kar tako. Očitno pa nekatere druge menijo drugače. Jaz sem jim samo hotela povedati, da je vožnja po avtocesti čist neki drugega kot pa vožnja po ovinkastih stranskih cestah.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 13:11:23   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nočem izpasti cinična, ampak... pojdi delat v Ljubljano. Dela je dovolj - vsaj za tiste, ki zares želijo delati. Verjetno ne bo služba za nedoločen čas, morda ne boš dobila plačanega vsega, kar bi po zakonu morala in zagotovo boš delala več, kakor bi smela - ampak imela boš delo in zanj boš plačana.
kakorkoli....probam bit optimistična....

In ostani takšna. Ker če ne boš, potem je bolje, da si delo nehaš iskati.



Kerensa lepo, da rada svetuješ drugim.
Ampak pozabljaš dve bistveni stvari pri iskanju zaposlitve.

Ti imaš končano OŠ in seveda te vsak rav vzame, ker ve, da ne moreš zahtevati višjega plačila, domnevajo, da ne boš hitro menjala službe, če boš našla boljšo (primerno za višjo izobrazbo).
Mene s 7. stopnjo se vsi takšni otepajo, ker si vsak misli, da bom pobrala šila in kopita ob prvi možnosti za drugo službo.

Druga bistvena stvar pa je - ti živiš v LJ. Itak, da takoj najdeš delo, ker delodajalcem ni potrebno plačevativelikih potnish stroškov. vsi, ki nismo iz LJ, oa bi želeli delati tam pa... Jah... malo morgen... smo pač predaleč.
Pa ni to moja izmišljotina, to ti direktorji jasno in glasno povedo na razgovorih.

Pa še to. Jaz pišem izključno za iskanje ZAPOSLITVE, REDNE SLUŽBE. Delo (hvala bogu) imam. In našla sem si ga sama, v okviru moje izobrazbe. Pa vseeno iščem redno službo, ker ti (vsaj zaenkrat še) omogoča socialno varnost (zdr. zavarovanje, dopusti, plačana porodniška itd.  - in ja, meni so to pomembne stvari, če komu to nič ne pomeni, tud prav).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 13:16:05   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

Jaz osebno, ko sem iskala službo, sem pošiljala razpise na vsa področja moje izobrazbe, ne samo na tista, ki bi me zanimala. Tako sem si odprla več poti in imela različne možnosti za zaposlitev.


Kakšen življenjepis imate?
Kaj ste napisale?
Če katero zanima, lahko napišem alineje, po katerih sem napisala svoj življenjepis.
Velikokrat ravno ta odtehta, da vas sploh povabijo na razgovor.




Mio Bambino, nisi edina, ki si se posluževala te metode. Tudi jaz sem večino ponudb poslala mimo razpisov (tako sem tudi dobila to začasno delo, ki ga opravljam sedaj - toda kako dolgo še?)
Za razliko od tebe sem pri razbijanju okvirjev šla še par korakov dlje. ne samo, da nisem iskala samo znotraj moje izobrazbe, ampak sem se spustila tudi za 3 stopničke niže (kar se tiče izobrazbe).

Kar se pa mojega življenjepisa tiče, pa menim, da je napisan odlično (Evropass).

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 14:55:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: puppa
Kerensa lepo, da rada svetuješ drugim.
Ampak pozabljaš dve bistveni stvari pri iskanju zaposlitve.

Ti imaš končano OŠ in seveda te vsak rav vzame, ker ve, da ne moreš zahtevati višjega plačila, domnevajo, da ne boš hitro menjala službe, če boš našla boljšo (primerno za višjo izobrazbo).
Mene s 7. stopnjo se vsi takšni otepajo, ker si vsak misli, da bom pobrala šila in kopita ob prvi možnosti za drugo službo.

Druga bistvena stvar pa je - ti živiš v LJ. Itak, da takoj najdeš delo, ker delodajalcem ni potrebno plačevativelikih potnish stroškov. vsi, ki nismo iz LJ, oa bi želeli delati tam pa... Jah... malo morgen... smo pač predaleč.
Pa ni to moja izmišljotina, to ti direktorji jasno in glasno povedo na razgovorih.

Deloma imaš prav... deloma pa kljub vsemu ne.

To, da imam zaenkrat samo OŠ, drži. Ne drži pa to, da me zato vsak delodajalec rad vzame. Večinoma je bilo to, da v bistvu nimam izobrazbe, ovira za delovno mesto. Vsaj v osnovi (na razgovoru). Kajti vsakdo je sklepal, da z OŠ pač ne znam ničesar več od običajnega fizičnega dela (a la proizvodnja). Ker sem se redkokdaj posluževala iskanja zaposlitve s pisanjem prošenj oz. ponudb, temveč sem vedno prakticirala osebni kontakt, pa sem posledično izbrala drugačno taktiko. Namesto, da sem prvotno izpostavila svojo ne-izobrazbo, sem raje najprej omenila znanja in izkušnje. Povedala sem, da govorim in pišem dva jezika (poleg slovenščine, seveda - s katero nimam težav). Da obvladam slepo in desetprstno tipkanje. Da mi pisarniška tehnologija (telefoni, faksi, računalniki, fotokopirni stroji itd.) ne delajo nikakršnih težav. Omenila sem predhodne delovne izkušnje (vse - od tega, da sem bila čistilka na sejmu, pa do tega, da sem bila edina tajnica nekega direktorja), poudarila pa sem tiste, ki so se mi zdele pomembne za dotično delovno mesto. Povedala sem, da sem iznajdljiva in da se stvari, ki me zanimajo, hitro naučim - ob tem pa dodala, da me njihovo ponujeno delo zanima. Če me ne bi, ne bi niti prišla na razgovor. Vedno sem sama od sebe povedala (kajti oni naj me tega sploh ne bi smeli vprašati), da imam otroka, za katera imam urejeno varstvo (v primeru bolezni) in da otrok ne bom imela več (izogib porodniški odsotnosti). Čisto zmeraj pa sem imela dovolj poguma (to omenjam zato, ker vem, da ga marsikdo nima), da sem vprašala, kakšen je delovnik (predvideni in nepredvideni, v kriznih situacijah) in o kakšni plači je govora. Za slednjo tudi nikoli nisem pozabila dodati, da mi dejanska višina ni pomembna (ker več dam na odnose v firmi, kakor pa na višino izplačila), temveč, da sprašujem zato, da vem, koliko lahko pričakujem in kako si bom s tem organizirala življenje. Je pa res tudi to (nisem povedala vedno, ampak velikokrat pa), da nikdar nisem živela izključno od svoje plače. Jaz mesec lahko preživim brez plače sploh. In s tem sem delodajalcu dala vedeti, da me delo dejansko zanima - ne pa samo plača in način zaposlitve.
Rezultat? Nikdar nisem obljubljala, da bom ostala in nemalokrat sem zahtevala povišico. Večinoma sem jo tudi dobila. Nekajkrat so mi jo ponudili tudi sami. Tudi kompenzirali smo - delodajalec mi je v pogodbo napisal, da mi ne plača potnih stroškov, ker imam službeno organiziran prevoz (in jaz sem to podpisala ter mu s tem omogočila manjše nakazilo), sem pa v zameno dobila določene druge ugodnosti (npr. izmena dela po izbiri ali kaj podobnega). Volk sit in koza cela.
Če bi gledali strogo na (ne)izobrazbo, potem jaz nikoli ne bi delala nikjer drugje, kakor v čistilnem podjetju ali proizvodnji. Pa sem bila v obojem samo enkrat - ostalih 15 let pa drugje. Na delovnih mestih, ki so zahtevala izobrazbo, katere jaz še nekaj let ne bom imela.

Kar se pa LJ in potnih stroškov tiče... Ja saj ravno zato kandidat iz npr. MB izvisi za delovno mesto v LJ - ker mu delodajalec ni pripravljen plačevati potnih stroškov. Pri izobraženih gre za delovna mesta, kjer so dodatki k plači urejeni po zakonu in pač ni tega, da vam pa potnih stroškov ne bi plačevali. Morajo jih (zaenkrat še). In če delodajalcu ravno ne gori za ritjo (kar je danes redko), bo raje zavrnil primernega kandidata iz MB, ki bi mu bil dodaten strošek, ter počakal še nekaj dni ter našel vsaj približno enakovrednega iz LJ ali bližnje okolice (kjer plača pač 34€ za LPP in basta).
Ne trdim, da je to pošteno do iskalca zaposlitve, je pa razumljivo z ekonomskega vidika delodajalca.

Izjemne kadre (takšne in drugačne strokovnjake) pa tako ali tako zaposlijo in plačajo brez problema. Ker jim delavčeva dodana vrednost prinese veliko več denarja, kolikor pa stanejo stroški.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 15:36:23   
MioBambino
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: puppa
Kerensa lepo, da rada svetuješ drugim.
Ampak pozabljaš dve bistveni stvari pri iskanju zaposlitve.

Ti imaš končano OŠ in seveda te vsak rav vzame, ker ve, da ne moreš zahtevati višjega plačila, domnevajo, da ne boš hitro menjala službe, če boš našla boljšo (primerno za višjo izobrazbo).
Mene s 7. stopnjo se vsi takšni otepajo, ker si vsak misli, da bom pobrala šila in kopita ob prvi možnosti za drugo službo.

Druga bistvena stvar pa je - ti živiš v LJ. Itak, da takoj najdeš delo, ker delodajalcem ni potrebno plačevativelikih potnish stroškov. vsi, ki nismo iz LJ, oa bi želeli delati tam pa... Jah... malo morgen... smo pač predaleč.
Pa ni to moja izmišljotina, to ti direktorji jasno in glasno povedo na razgovorih.

Deloma imaš prav... deloma pa kljub vsemu ne.

To, da imam zaenkrat samo OŠ, drži. Ne drži pa to, da me zato vsak delodajalec rad vzame. Večinoma je bilo to, da v bistvu nimam izobrazbe, ovira za delovno mesto. Vsaj v osnovi (na razgovoru). Kajti vsakdo je sklepal, da z OŠ pač ne znam ničesar več od običajnega fizičnega dela (a la proizvodnja). Ker sem se redkokdaj posluževala iskanja zaposlitve s pisanjem prošenj oz. ponudb, temveč sem vedno prakticirala osebni kontakt, pa sem posledično izbrala drugačno taktiko. Namesto, da sem prvotno izpostavila svojo ne-izobrazbo, sem raje najprej omenila znanja in izkušnje. Povedala sem, da govorim in pišem dva jezika (poleg slovenščine, seveda - s katero nimam težav). Da obvladam slepo in desetprstno tipkanje. Da mi pisarniška tehnologija (telefoni, faksi, računalniki, fotokopirni stroji itd.) ne delajo nikakršnih težav. Omenila sem predhodne delovne izkušnje (vse - od tega, da sem bila čistilka na sejmu, pa do tega, da sem bila edina tajnica nekega direktorja), poudarila pa sem tiste, ki so se mi zdele pomembne za dotično delovno mesto. Povedala sem, da sem iznajdljiva in da se stvari, ki me zanimajo, hitro naučim - ob tem pa dodala, da me njihovo ponujeno delo zanima. Če me ne bi, ne bi niti prišla na razgovor. Vedno sem sama od sebe povedala (kajti oni naj me tega sploh ne bi smeli vprašati), da imam otroka, za katera imam urejeno varstvo (v primeru bolezni) in da otrok ne bom imela več (izogib porodniški odsotnosti). Čisto zmeraj pa sem imela dovolj poguma (to omenjam zato, ker vem, da ga marsikdo nima), da sem vprašala, kakšen je delovnik (predvideni in nepredvideni, v kriznih situacijah) in o kakšni plači je govora. Za slednjo tudi nikoli nisem pozabila dodati, da mi dejanska višina ni pomembna (ker več dam na odnose v firmi, kakor pa na višino izplačila), temveč, da sprašujem zato, da vem, koliko lahko pričakujem in kako si bom s tem organizirala življenje. Je pa res tudi to (nisem povedala vedno, ampak velikokrat pa), da nikdar nisem živela izključno od svoje plače. Jaz mesec lahko preživim brez plače sploh. In s tem sem delodajalcu dala vedeti, da me delo dejansko zanima - ne pa samo plača in način zaposlitve.
Rezultat? Nikdar nisem obljubljala, da bom ostala in nemalokrat sem zahtevala povišico. Večinoma sem jo tudi dobila. Nekajkrat so mi jo ponudili tudi sami. Tudi kompenzirali smo - delodajalec mi je v pogodbo napisal, da mi ne plača potnih stroškov, ker imam službeno organiziran prevoz (in jaz sem to podpisala ter mu s tem omogočila manjše nakazilo), sem pa v zameno dobila določene druge ugodnosti (npr. izmena dela po izbiri ali kaj podobnega). Volk sit in koza cela.
Če bi gledali strogo na (ne)izobrazbo, potem jaz nikoli ne bi delala nikjer drugje, kakor v čistilnem podjetju ali proizvodnji. Pa sem bila v obojem samo enkrat - ostalih 15 let pa drugje. Na delovnih mestih, ki so zahtevala izobrazbo, katere jaz še nekaj let ne bom imela.

Kar se pa LJ in potnih stroškov tiče... Ja saj ravno zato kandidat iz npr. MB izvisi za delovno mesto v LJ - ker mu delodajalec ni pripravljen plačevati potnih stroškov. Pri izobraženih gre za delovna mesta, kjer so dodatki k plači urejeni po zakonu in pač ni tega, da vam pa potnih stroškov ne bi plačevali. Morajo jih (zaenkrat še). In če delodajalcu ravno ne gori za ritjo (kar je danes redko), bo raje zavrnil primernega kandidata iz MB, ki bi mu bil dodaten strošek, ter počakal še nekaj dni ter našel vsaj približno enakovrednega iz LJ ali bližnje okolice (kjer plača pač 34€ za LPP in basta).
Ne trdim, da je to pošteno do iskalca zaposlitve, je pa razumljivo z ekonomskega vidika delodajalca.

Izjemne kadre (takšne in drugačne strokovnjake) pa tako ali tako zaposlijo in plačajo brez problema. Ker jim delavčeva dodana vrednost prinese veliko več denarja, kolikor pa stanejo stroški.



user posted image user posted image user posted image

A še imate TAXI, Kerensa?
(lahko na ZS)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 15:51:11   
puppa
Kerensa, sej fajn, da ti višina plače ni pomembna. Ampak prosim upoštevaj dejstvo, da je pri 90% ljudi to pač drugače.
Verjemi, da bi vsi raje delali za svoje lastno veselje. Apak ne moremo, ker moramo preživeti svoje družine.

In čisto iskreno - ko tako napadaš vse, ki iščemo redno službo.
Zakaj bi jaz iskala delo za minimalca, če pa lahko minimalca sama s svojim delom (na črno, zaenkrat še) zaslužim?
In zakaj bi na lastne stroške plačevala prevoz (ker vsi delodajalci ga pač nočejo izplačati, a ne), če lahko delam od doma in zaslužim isto kot takrat, ko bi bila od doma odsotna 12 ur?

Glede osebenga pristopa do delodajalcev pa - lahko je dobra poteza, lahko pa zelo, zelo zelo slaba.
Si predstavljaš, da bi vsi iskalci zaposlitve prišli do direktorja in mu težili s svojo predstavitvijo?

Se jim ja sfuzla. Govorim iz izkušenj. Ki niso prijetne.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 15:55:06   
Kerensa*
Mi nismo nikoli imeli taxija - samo g. Mož je vozil taxi (bil je zaposlen kot voznik taxija), jaz sem pa delala v telefonski centrali. Ampak že dolgo časa moj g. Mož ne vozi več taxija, jaz pa ne delam več v telefonski centrali.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 15:59:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: puppa
ko tako napadaš vse, ki iščemo redno službo.

Nikogar ne napadam.
Ne tistih, ki iščejo službo (kakršnokoli), ne tistih, ki je ne.
Edino, kar ves čas trdim, je to, da se delo (takšno ali drugačno, v vsakem primeru pa plačano) da najti. Ne takoj in ne z lahkoto - da pa se.
Zakaj bi jaz iskala delo za minimalca, če pa lahko minimalca sama s svojim delom (na črno, zaenkrat še) zaslužim?
In zakaj bi na lastne stroške plačevala prevoz (ker vsi delodajalci ga pač nočejo izplačati, a ne), če lahko delam od doma in zaslužim isto kot takrat, ko bi bila od doma odsotna 12 ur?

Nimam pojma, zakaj bi si ti iskala delo za minimalca.
Si predstavljaš, da bi vsi iskalci zaposlitve prišli do direktorja in mu težili s svojo predstavitvijo?

Ne, si ne predstavljam.
Kerensa, sej fajn, da ti višina plače ni pomembna. Ampak prosim upoštevaj dejstvo, da je pri 90% ljudi to pač drugače.
Verjemi, da bi vsi raje delali za svoje lastno veselje. Apak ne moremo, ker moramo preživeti svoje družine.

Vem, da je pri večini drugače.
Vem pa tudi, da se da z minimalno plačo lažje preživeti, kakor s socialno podporo.
Bottom line je torej, da je (v večini primerov) bolje delati za minimalca, kakor "gagati" ob podpori.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 17:56:50   
MioBambino
Moj življenjepis je (bil) sestavljen nekako takole(uspešno!):
  1. Ime in priimek(v oklepaju dekliški priimek, če si poročena); Stalno bivališče; Začasno bivališče; Telefonska števila; E-mail naslov
  2. Osebni podatki: datum rojstva, kraj rojstva, državljanstvo, poklic, izobrazba, trenutno zaposlena
  3. Šolanje in izobraževanje: šolanje(razvrščeno po letu zaključka)  in izobraževanje(razvrščeno po letu udeleže na izobraževanju- seveda, napišeš samo izbraževanja, za katera imaš potrdila)
  4. Funkcionalna znanja: delo z osebnim računalnikom, internet, vozniški izpit,...
  5. Znanja jezikov(aktivno/pasivno)
  6. Delavne izkušnje: delavne izkušnje(kjer si bil "uradno" zaposlen) in ostale izkušnje(študentsko delo, praksa,...)
  7. Delavne izkušnje- zaposlitev po diplomi: čas
  8. Cepljenje
user posted image za vse, ki iščete zaposlitev!

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 17:59:10   
Kerensa*
Samo dodatek z moje strani... jaz sem vedno napisala tudi (oz. predvsem) tista izobraževanja, za katera nisem imela potrdil. In pripisala, da lahko znanje po potrebi kadarkoli brezplačno pokažem v praksi.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
24.11.2011 21:33:51   
josephine27
Cepljenje

a to je tud važno al kaj? verjetno je odvisno za kakšno delovno mesto gre.user posted image

ostalih sedem točk imam tud sama nekako tako napisanih. pod osmo imam pa svoje interese.


_____________________________



(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
10.12.2011 7:20:40   
pin
Naj dodam:

Že leta 2005 je bil problem, če si bil iz MB ali KP, ker se je delodajalec raje odločil za nekoga iz LJ (stroški prevoza).

Poznam veliko ljudi, ki se vsak dan vsaj eno uro vozijo v službo (po avtocesti). Ja, so utrujeni.

To, da je pa kriza velika, pa delodajaci tudi izkoriščajo. Leta 2005 - 2008 so ljudje ob vsakem najmanjšem nezadovoljstvu menjali službo, danes nihče ne upa niti pojamrat, da mu gre slabo v službi. Zadnje dve leti nihče od mojih prijateljev ni dal odpovedi. Prej pa kot po tekočem traku. aja, živim v LJ.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
9.4.2012 21:50:44   
Melia
user posted image pozdravljene

da ne odpiram nove teme in ker sem sodelavala  v tej debati, vam z veseljem sporočam da sem dobila zaposlitev! user posted image

zelo sem vesela, čeprav to ne bo moja sanjska služba, ampak nekje je treba začet.
bom pa delala kot prodajalka. hvalabogu so me zaposlili, kljub temu da imam višjo izobrazbo kot zahtevajo. (zaposlena bom za IV.stopnjo, imam pa VII. stopnjo izobrazbe.)

skratka....ne obupat in upam, da tiste, ki ste takrat sodelovale na tej temi kot brezposelne, da ste že zaposlene!!! drugače pa vam držim pesti, da čimprej dobite službo.

jaz sem kar eno leto intenzivno iskala in le nekaj dobila....seveda pa bom še naprej iskala in pošiljala prošnje, če se morda pojavi kje kaj bolj moji izobrazbi primernega.

zaenkrat pa sem zeloooo srečna, da sem dobila vsaj to. bo lažje, veliko lažje, saj zdaj razen otroškega dodatka nisem prejemala nobenega drugega dohodka. in vsak euro bo nam prišel prav.

pa lep večer!!!

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
10.4.2012 7:03:31   
Poka

IZVIRNO SPOROČILO: Melia

Seveda sem razmišljala o prekvalifikaciji....

Predvsem o tem, da bi šla za vzgojiteljico, čeprav teh je spet toliko da adijo pamet. Drugače pa me izredno veseli sociologija...in na splošno pedagoška usmeritev. Na primer slovenščina in matematika. ampak vse to je spet povezano z ogromnimi financami....

Razmišljam pa tudi da bi šla naredit kak tečaj za nohte (manikura), ker imam malo smisla v tem, ampak to je spet tak tak. ne vem no. nimamo ravno denarja, da bi hodla na razne tečaje in to plačevala.

imam pa v sredo svetovalko na zavodu in mislim, da bom ji kar malo zagnjavla da mi pove vse o S.P.-jih....se mi ta možnost da odprem s.p. zdi najbolj realna. čeprav je težko, vem da bi lahko kaj naredila. predvsem mi je želja imet trgovinico z blagovno znamko ki je pri nas še ni. saj vem, sanjam, sanjam....morda pa le dosanjam.

lep pozdrav!

Joj, no - iz enega področja hočeš it še na slabše... Najprej res dobro razmisli, ker v bistvu nobena od teh treh možnostih ni dobra... V šolstvu in vrtcih ne boš dobila službe, razen če imaš hude veze. Jaz trenutno delam v šoli, po enem čudežu brez vez, ampak počitnice niso plačane. Imam izkušnje in res veliko dodatnega znanja, ki ga drugi nimajo, pa še vseeno sploh niti ne verjamem, da bom imela jeseni službo. Imam jo pa kot rezervo, ker nam firma, ki smo jo odprli še ne naredi toliko prometa, da bi bilo za plače ene 6 brezposelnih ljudi - ker pri nas so skoraj vsi brez službe... Tudi dejavnost firme je taka, da v trenutni situaciji to ni to - ko ne bo več krize, bo pa fajn. Če hočeš pa kaj zaslužit že zdaj, moraš pa izbrat kako drugo stvar. Sem pa jaz tudi iskala delo za nižja delovna mesta, še včasih. Isti odgovori kot tebi :)

Kolegica je pa res šla delat prekvalifikacijo za vzgojiteljico - pustila dobro plačano delo, kjer je imela vsaj toliko vez, da bi imela verjetno še par let službo... In zdaj nima službe oziroma tu in tam nekaj... Če si pa moški, te bodo pa takoj vzeli - moj znanec ima že zmenjeno, še predenj se je vpisal na prekvalifikacijo.

Po mojem je situacija zdaj takšna, da ne vem kaj bo... mene je kar strah. Jaz imam vedno službo, mogoče kak mesec vmes nisem imela, sam to, da se vedno najde delo pa ne bom trdila, ker ni res. Meni se vedno zdi, da imam jaz bolj eno velikansko srečo... Moj jo ima, ker ima pa na srečo že toliko let izkušenj in če bi on pustil službo, bi tista firma verjetno propadla - tako se je zadnjič že ene 160 ljudi treslo, ko je že dal odpoved.

Po mojem se bomo mogli skupaj začet ljudje dogovarjat, kaj bomo naredili, pa skupaj začet odpirat kake bolj donosne dejavnosti... Sam men je trenutno zmanjkalo idej, razen to, da se skupaj obdelujejo njive, da bomo imeli vsaj za jest...

(odgovor članu Melia)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
10.4.2012 7:09:58   
Poka
Pa še to, da ekonomistov se sploh nujno ne rabi v podjetju - vsaj v tako malem podjetju kot je naše ne. Mi rabimo samo računovodkinjo, ampak imamo pa najet računovodski servis, pa še tega je predlagala ena oseba, ker ima dobre reference, pa tudi za vsakega ne delajo. Kar se tiče drugih stvari jih delamo sami - marketing, komerciala, ker to se vsak nauči hitro, izkušnje pa dobiš sproti. Sicer vsak od nas je šel delat tudi zraven še management ali ap ekonomijo, ker to sta faksa, ki ju v bistvu ni težko naredit. Vsaj meni je bilo enostavno ko pasulj, pa sem si mislila kak butl sem, da sem sploh dala denar za to, ker bi se lahko sama naučila - sam OK, eno usmeritev ti vseenoda, mi ni žal.

Kaka izdelava nohtov tudi ni preveč donosna stvar, ker to že vsi delajo. Prej kaka pedikura. No, pri tem je itak fajn, da imaš čim več. Jaz imam tudi nekaj tečajev narejenih in se mi kdaj kdo smeji, zakaj to sploh rabim, sam jaz se jim nazaj, ker z masažami npr. sem jaz veliko zaslužila.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
10.4.2012 8:55:05   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Melia

user posted image pozdravljene

da ne odpiram nove teme in ker sem sodelavala  v tej debati, vam z veseljem sporočam da sem dobila zaposlitev! user posted image

zelo sem vesela, čeprav to ne bo moja sanjska služba, ampak nekje je treba začet.
bom pa delala kot prodajalka. hvalabogu so me zaposlili, kljub temu da imam višjo izobrazbo kot zahtevajo. (zaposlena bom za IV.stopnjo, imam pa VII. stopnjo izobrazbe.)

skratka....ne obupat in upam, da tiste, ki ste takrat sodelovale na tej temi kot brezposelne, da ste že zaposlene!!! drugače pa vam držim pesti, da čimprej dobite službo.

jaz sem kar eno leto intenzivno iskala in le nekaj dobila....seveda pa bom še naprej iskala in pošiljala prošnje, če se morda pojavi kje kaj bolj moji izobrazbi primernega.

zaenkrat pa sem zeloooo srečna, da sem dobila vsaj to. bo lažje, veliko lažje, saj zdaj razen otroškega dodatka nisem prejemala nobenega drugega dohodka. in vsak euro bo nam prišel prav.

pa lep večer!!!

user posted image fajn je slišat kakšno pozitivno novico

(odgovor članu Melia)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
11.4.2012 7:04:07   
Poka
A ja, še to - jaz npr. imam podobno taktiko kot ena od vas, ki je napisala, da gre in trka in tečnari user posted image S tem sploh ni nič narobe. Če prideš še s kako idejo, ki bi pomagala v podjetju, še boljše. Jaz sem tak tip - bolj odprte narave.

Sicer sem pa to trenutno službo dobila prek javnega razpisa, pošiljala sem pa kar tako, sam da nekaj pošljem, ker se mi je iztekala prejšnja zaposlitev. In so me poklicali in nisem mogla verjet. Po razgovoru sem si še mislila, da me itak ne bodo vzeli, pa so me. user posted image Imam res dober življenjepis in kaka specifična znanja, sam to ti v večini primerov ne koristi, ker so to delovna mesta, kjer se praviloma jemlje ljudi po poznastvih.

No, pa še ena dobra novica - tudi v firmi smo podpisali še nekaj pogodb, se pravi vedno več se dogaja, upam, da se še bo, to pa pomeni še kako dodatno zaposlitev za koga. Za katero od tu ne bo nič pametnega, ampak pomeni pa to zame, da vložim v eno mojo idejo, za kar bom pa potrebovala verjetno kako s pedagoško izobrazbo v kombinaciji z ekonomsko, z zelo odprtim značajem in samozavestno. Pri čemer bo bolj pogoj podjetniška žilica v bistvu in tudi to, da upaš komu an vrata trkat... To se pa sigurno katera tu najde. Zaenkrat ne bom nič več, ker lahko da bo še trajalo dolgouser posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kako v danešnjem času do zaposlitve
12.4.2012 8:25:26   
puppa
Da še jaz javim ...
Ko sem se nazadnje oglasila na tej temi, sem imela službo za 2 meseca. Po izteku 2 mesecev, sem ostala brez zaposlitve, a so me že po 3 tednih poklicali in vprašali, če bi še delala za njih. In tako me zdaj čaka še 7 mesecev v tej službi.

Aja ... službo pa sem dobila popolnoma brez vez. In zaposlitev je čisto v okviru moje izobrazbe. user posted image user posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?