|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 13:17:21   
matcar
IZVIRNO SPOROČILO: jullie

..pri nas Dedka Mraza časti občina in seveda darila potem otoci odnesejo domov..že od nekdaj je tako..lani so dobili odejo, knjigo in nekaj za posladkat...se pa tako kot drugje ves december nekaj dogaja..ustvarjajo, pečejo piškote, imajo praznično kosilo, lutkovno predstavo itd.
Hvala za odgovor,si edina,ki je vštekala,kaj sem hotela veden sploh.user posted image user posted image

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu jullie)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 13:36:12   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Mi nismo dali denarja, časti občina, vključeni tudi nismo bili in kakor sem že rekla, niti nisem pomisla na to. Darila so vsako leto primerna za starost.


hehe, smo v istem vrtcu mogoče? user posted image


Nismo, smo pa v isti občini. user posted image
Sam tako je itak v večini vrtcev, kakor vidim so redki taki, kjer starši plačajo za darilo.  Sicer pa če pobirajo 3-5€ tudi ne moreš ne vem kaj dobit za to. Fajn so kakšni zvezki za reševanje nalog, to si napi dobili lani in so ravno tam med 3-5€.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 19:24:24   
matcar
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Mi nismo dali denarja, časti občina, vključeni tudi nismo bili in kakor sem že rekla, niti nisem pomisla na to. Darila so vsako leto primerna za starost.


hehe, smo v istem vrtcu mogoče? user posted image


Nismo, smo pa v isti občini. user posted image
Sam tako je itak v večini vrtcev, kakor vidim so redki taki, kjer starši plačajo za darilo.  Sicer pa če pobirajo 3-5€ tudi ne moreš ne vem kaj dobit za to. Fajn so kakšni zvezki za reševanje nalog, to si napi dobili lani in so ravno tam med 3-5€.

Ja,lani so dobili 1 starostna skupina mehke žogice,2.starostna skupina pa knjigice.Letos pa bi tudi bile lahko knjigice v vrednosti 5€,ampak je ravnateljica zavrnila.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 19:45:09   
petea
matcar,
menjat vrtec ali ravnateljico.

pri nas se v - očitno enem drugem mariborskem vrtcu - decembra (pa tudi drugače) dogaja cel kup dejavnosti; nekatere znotraj posamezne skupine, nekatere za celoten vrtec ali za več oddelkov (lutkovne predstave, sprehodi z lučkami ...). Za novoletna obdarovanja darila izbere vrtčevski kolektiv, starši prinesemo denar (5€), darila odnesejo otroci domov. Ker zaupam osebju vrtca, se ne vtikujem preveč v njihovo delo, saj vidim, da dobro in srčno opravljajo svoje delo ter da ga otroci radi obiskujejo in da tam uživajo.

Neodvisno od vrtčevskega/šolskega dogajanja je naša občina (ni MB) organizirala Miklavževanje z obdarovanjem.


Nekatere pišete, da se starši dopoldne udeležujete različnih dejavnosti v vrtcu - kako pa to kombinirate s svojimi službami?

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 20:10:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: matcar

Pozdravljeni!

Mene zanima ena konkretna zadeva in to je,kako poteka Dedek Mraz v vašem vrtcu in kak način obdarovanja imate.Zanima me za celotno SLO.Pa še to:ali imate starši besedo pri odločanju ali ravnatelj/ica odloča po svoje brez upoštevanja staršev!


Pride Miklavž.
Darila so financirana kakor kdaj.
Odloča ravnateljica, kdo pa drug - ker je za to plačana. Ne vem, kako slabe odločitve bi morala sprejemati, da bi namesto nje odločali starši user posted image .

(odgovor članu matcar)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 20:43:37   
poli*
Lansko leto so dobili knjigico in čokolado, mi pa v januarju mal višjo položnico (ne vem točno koliko je bilo, ampak nekje med 10 in 15€).
Starši nismo obveščeni, kdaj bo prišel DM...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 21:39:31   
thaiss

IZVIRNO SPOROČILO: matcar

IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

IZVIRNO SPOROČILO: matcar

Letos pa so nas dobesedno izločli,dobijo sicer individualno darilo,ki bo ostalo v skupinah,domov pa ne bodo prinesli nič,kar bi imeli otroci za spomin na vrtec.Če dela vaš vrtec po istem principu,me najbolj zanima in sodelovanje z starši na vseh področjih.


meni je to čisti zgrešeno da pričakuješ, da boš v vsako vrtčevsko dogajanje vključena. Saj imajo program, katerega so vam verjetno v začetku leta predstavili, dovolj je da veš, da si seznanjena.
Mi imamo v začetku decembra skupno delavnico, kjer delamo novoletne okraske, okrasimo igralnico...

Naša občina je bolj škrta, tako da jih obišče samo Dedek Mraz, vsako igralnico posebej, otroci mu zapojejo kakšno pesmico in to je to. Daril, obdarovanj ni, in otroci tega niti ne pričakujejo, saj vejo da jih bo obdaril doma.
Jaz imam v navadi, da vsako leto obdarim igralnico, ponavadi so to kakšne barvice, puzzle, knjigice...nekaj kar je za vse, in ostane tam, pa še kakšno malenkost ki jo s sinom narediva za vzgojiteljici.
To,kar si napisala,ni res.Ko je vprašanje glede mojih otrok,hočem vedet,kaj se dogaja,kaj počnejo,izdelujejo,kam hodijo itd.Kot starš imam vso pravico do tega.Tako kot vsi starši.Ja,smo seznanjeni z lenim načrtom,saj to sploh ni debata tukaj.To,da prineseč igrače v vrtec in tam ostanejo-smo jih mi tudi hoteli,pa nam ne dovolijo.Tolko o tem,pa bi marsikdo rad kaj prispeval,pa ne sme.


seveda imaš pravico biti seznanjena s tem, ampak ne moreš ti vplivat/odločat na program ki ga določa vodstvo vrtca.
meni je dovolj da sem seznanjena kaj počnejo, vsak teden imamo na oglasni deski objavljen tedenski program, npr ta mesec imajo tri lutkovne predstave.
kaj pa zobn ščetke ki jih starši plačajo, a naj bi jih prinesli domov?? zato ker smo jih plačali???

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 22:12:17   
Paštetka
Mi nič ne plačujemo darila. Pride Miklavž in DM. Lansko leto je DM prinese precej veliko vrečko. Mislim, da je bila knjigica, sladkarija in igrača. Če je to strošek občine ali vrtca ne vem. Imajopa že cel mesec dogajanje. So si naredili koledarček in odpirajo vratca kaj kdaj počnejo. Jaz sem npr. z otroci delala piškote, spet drugi drugo. Lutke hodijo itak gledat čez celo leto, ker starši plačamo abonma 20 € se mi zdi. Zdaj so imeli npr. koncert v glasb. šoli, pa kakšne živali si rejo pogledat, tudi na lutkah so bli prejšnji teden...
Ena je pisala o ščetkah... Pri nas jih dobijo v vrtcu. Mislim, da jim jih celo iz zobozdr. ambulante prinesejo, ker jih hodijo gledat, če si pravilo ščetkajo in jih učijo tudi.

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
14.12.2011 22:22:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

seveda imaš pravico biti seznanjena s tem, ampak ne moreš ti vplivat/odločat na program ki ga določa vodstvo vrtca.
meni je dovolj da sem seznanjena kaj počnejo, vsak teden imamo na oglasni deski objavljen tedenski program, npr ta mesec imajo tri lutkovne predstave.


Enako.
Ne vtikam se v vsako stvar (kako bi pa izgledalo  da bi vsak od staršev nekaj po svoje in malo drugače). Vrtec je pa skupnost, kjer naj bo vsem približno prav - ne more pa biti za vse vse popolnoma prav.

Edini moment, ko bi se v zvezi s konkretno omenjenim darilom oglasila, bi bil v primeru, da je darilo relativno drago (kjer se mi omenjeni zneski do 5€ ne zdijo), ali da bi bilo popolnoma neprimerno za otroka, npr. pištola za fante, ali ličila za deklice, ali pač nekaj, kar ne sodi v vzgojni koncept vrtca. Zdaj razpravljati o tem ali je to dekica ali družabna igra ali pa nekaj za celo skupino, to mi pa ni potrerbno in primerno.

(odgovor članu thaiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
15.12.2011 7:02:56   
caramel
Se strinjam z milijonarko...

Pa če lahko samo malo ukradem temo (da ne odpiram nove samo za to vprašanje) - morda katera ve, če moraš za Dedka Mraza, ki ga organizira DPM Mojca, dobiti vabilo, ali lahko otroka kar pripelješ na obdarovanje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
15.12.2011 7:37:18   
Leela
V našem vrtcu gre dedek mraz po igralnicah, otroci dobijo mandarince. Posebej darila ne dobijo (kar mene ne moti), lahko da prinese kaj za celo skupino za igralnico ampak za to še nisem izvedela.
Okraske in podobno delajo sami v dopoldanskem času. 2 dneva dopoldne so bili povabljeni stari straši, da so skupaj delali okrasitev ampak ni bilo zanimanja s strani starih staršev (če so v penzionu najbrž nimajo časa user posted image , ali pa stanujejo daleč).
Starši lahko med letom pridejo predstavit svoj poklic, hobi če želijo. Pri tavelkem sinu si lahko prišel tudi takrat, ko je imel rojstni dan, drugače pa v dopoldanskem času ni skupnih dejavnosti, popoldne pa mislim, da 2x na leto.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
15.12.2011 7:52:59   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: caramel
Pa če lahko samo malo ukradem temo (da ne odpiram nove samo za to vprašanje) - morda katera ve, če moraš za Dedka Mraza, ki ga organizira DPM Mojca, dobiti vabilo, ali lahko otroka kar pripelješ na obdarovanje?

Sem že dobila odgovor...

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
16.12.2011 15:56:09   
Balerina
Niti nisem vsega brala vendar e vem zakaj bi bil to problem če otrok ne dobi nobenega darila. Jaz pri mojih opažam da darila potrebujemo starši in kar mislimo da morajo bit. Otroci pa bolj uživajo v celi fantaziji okoli dedka Mraza kot pa ob darilih. Moja dva sta bila na dedku Mrazi pri meni v službi in ne boste verjele da sta darila odprla šele doma pa še to ko je mož vprašal ja kaj sta pa dobila. Vse drugo je bilo bolj pomembno: predstava pa dedek Mraz in pesmica,....
Pri nas v vrtcu se jim tudi cel december nekaj dogaja, predstave, obiski drugih enot in drugih vrtcev pa okrasitev igralnice,... So imeli pa ta eden eno predstavo in dedek Mraz pa jim je medtem ko so bili na predstavi v igralnici pustil darila. To je bilo veselja. Navada pa je da se med darili knjige in igrače za skupine in tako zamenajo nekaj starih izrabljenih za nove.
Vsak je pa dobili za domol knjigico, kuharice, ki so jo sestavili v vrtcu sami in so predlogi za zdravo prehranjevaje in ustvarjanje v kuhinji z otroci.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
21.12.2011 10:40:39   
majčica1508
Midve z mojo sva šle ravno včeraj na DM in je bilo tok lepo,predstava,potem klovnesa in na koncu še
DM....vsak otroček je dobil knjigico(20 pesmic)glasbilo in lešnikovo čokolado....
Financira pa občina

(odgovor članu jullie)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
21.12.2011 10:46:55   
LittleSun
Pri nas smo se na sestanku starši dogovorili koliko denarja bomo dali za darilo in kaj bomo kupili in dve mamici sta šli potem darila kupi. DM organizira vrtec.

Občina je pa priredila predstavo in častila darila (nahrbtnik).

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
21.12.2011 10:55:49   
Paštetka
naši so pa včeraj dobili knjigo, čokolado, zvezdice za na strop, ki se v temi svetio in družabno igro. Nič nismo plačali. Pa še rajanje so imeli z DM in škrati.

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
21.12.2011 13:03:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: matcar

Pozdravljeni!

Mene zanima ena konkretna zadeva in to je,kako poteka Dedek Mraz v vašem vrtcu in kak način obdarovanja imate.Zanima me za celotno SLO.Pa še to:ali imate starši besedo pri odločanju ali ravnatelj/ica odloča po svoje brez upoštevanja staršev!

Hvala vam za info!


Vrtec in občina določita po svoje.....namreč občina plača darila za otroke, vrtec se pa samostojno odloči, kateri dan jih bo obiskal dedek mraz.....in ta jih obišče vedno v dopoldanskem času, tako da staršev ni zraven.....

Za Miklavža pa je organizirana prireditev centru naše občine, vedno v soboto popoldne, organizatorja sta vrtec in občina, takrat je tudi otrvoritev pravljične dežele in otroke tam obiščeta miklavž in parkelj, ki prineseta eno košaro mandarin in eno košaro bombonov......

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
5.1.2012 23:49:47   
skarabej
V našem vrtcu ni dedka Mraza, ne Božička (fizično) - otroci se v decembru z vzgojiteljicami praznično zabavajo, postavijo jelko, jo okrasijo, izdelujejo 1001 stvar, voščilnice...poslušajo pesmice, rajajo ob praznični glasbi....daril za otroke ni (v smislu, da starši kaj izberemo in plačamo), so pa dobili pod jelko veliko daril (didaktičnih igrač) za skupino, vzgojiteljice pa so jim pripravile prikupno presenečenje- pingvine iz rol toaletnega papirja s sladkim presenečenjem, pa koledarje iz Pikapolonice so dobili, balone in bonbone... Lepo je bilo. Vi ste kaj podarili vzgojiteljicam vaših otrok!?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
6.1.2012 8:30:43   
Najaa
Pri nas so dobili knjigico primerno starosti in bonbone je delil. Je bilo pa tako kot je ena napisala, da darila sploh niso bila pomembna. Večji čar je bila predstava in potem čakanje, da pride dobri stari DM, pa pol ko jih je spraševal, če si umivajo zobke ipd... Darila so bila bolj postranskega pomena. Mogoče smo res starši tisti, ki damo več na to., ne vem, sam če bi bilo po moje bi kar ukinla darilo, sej pa so bonboni pa kakšno sadje čist dosti. 

(odgovor članu skarabej)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
6.1.2012 8:55:00   
Katy78
Ma, meni gre to obdarovanje tako na živce, itak da so starši s tem obremenjeni, kako potem ne bodo otroci? Potem se pa iz leta v leto po glavi tolčejo kaj za vraga naj kupijo svojemu sončeku, ki je razvajen do nezavesti, ima polno rit vsega in nerealne želje ter pričakovanja. Žal je takih vse več. Moj fantek je star 3 leta in ga do zdaj nikoli nismo nič posebej obdarovali, smo mu pa letos predstavili kdo je Miklavž in DM, ker sem vedela, da bo z vstopom v vrtec prišlo tudi to. Za Miklavža so ga zjutraj pričakali piškoti in kakav in je bil najbolj srečen otrok na svetu. Za DM pa od naju ni dobil nič, ker je dobil od sorodnikov Mojstra Miho, knjigo pravljic, pri možu v službi igrače (te so ga potem pričakale pod smrekico), pri nas pa bon za BC, ki ga še nisva vnovčila oz. ga bova takrat, ko bo res kaj rabil, ne pa za neke brezvezne igračarije. V vrtcu so se slikali z DM in zame osebno je to najlepši spomin in tudi za otroka nekoč bo, drugače pa domov niso prinesli nič, razen vsak eno pomarančo, ostale igrače pa so bile za celo skupino. Itak je sam obisk DM čaroben in to bo otroku ostalo v spominu ne pa igrače, ki se jih otroci po določenem času itak naveličajo. Prav tako mi je mimo mrzlica ob koncu šol. leta, kaj kupiti otroku - pa saj se uči zase... Jaz se zase spomnim, da sta me starša v OŠ po podelitvi spričeval vedno peljala na pico in to je bilo zame alfa in omega, nekaj najlepšega, ne pa danes, ko štejejo samo še materialne dobrine. In seveda, obdarovati mora Miklavž, Božiček in še Dedek Mraz, res smo Slovenci unikum na tem planetu. Unikum čudakov.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
6.1.2012 9:01:40   
Lara28

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ma, meni gre to obdarovanje tako na živce, itak da so starši s tem obremenjeni, kako potem ne bodo otroci? Potem se pa iz leta v leto po glavi tolčejo kaj za vraga naj kupijo svojemu sončeku, ki je razvajen do nezavesti, ima polno rit vsega in nerealne želje ter pričakovanja. Žal je takih vse več. Moj fantek je star 3 leta in ga do zdaj nikoli nismo nič posebej obdarovali, smo mu pa letos predstavili kdo je Miklavž in DM, ker sem vedela, da bo z vstopom v vrtec prišlo tudi to. Za Miklavža so ga zjutraj pričakali piškoti in kakav in je bil najbolj srečen otrok na svetu. Za DM pa od naju ni dobil nič, ker je dobil od sorodnikov Mojstra Miho, knjigo pravljic, pri možu v službi igrače (te so ga potem pričakale pod smrekico), pri nas pa bon za BC, ki ga še nisva vnovčila oz. ga bova takrat, ko bo res kaj rabil, ne pa za neke brezvezne igračarije. V vrtcu so se slikali z DM in zame osebno je to najlepši spomin in tudi za otroka nekoč bo, drugače pa domov niso prinesli nič, razen vsak eno pomarančo, ostale igrače pa so bile za celo skupino. Itak je sam obisk DM čaroben in to bo otroku ostalo v spominu ne pa igrače, ki se jih otroci po določenem času itak naveličajo. Prav tako mi je mimo mrzlica ob koncu šol. leta, kaj kupiti otroku - pa saj se uči zase... Jaz se zase spomnim, da sta me starša v OŠ po podelitvi spričeval vedno peljala na pico in to je bilo zame alfa in omega, nekaj najlepšega, ne pa danes, ko štejejo samo še materialne dobrine. In seveda, obdarovati mora Miklavž, Božiček in še Dedek Mraz, res smo Slovenci unikum na tem planetu. Unikum čudakov.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Se popolnoma strinjam. Meni je to obdarovanje v vrtcu čito mimo, so sicer letos dobili eno lušno knjigico, ampak vsi enako - od 1-6 let. Kolegica, ki ima v vrtcu 3 otroke, so vsi trije dobili isto knjigico. Plačali smo pa 6 eur.
Doma pri nas obdaruje samo Božiček, MIklavž pa prinese kako sadje. In vztrajam pri tem, da o taka malo večja darila samo za Božička in RD, vmes pa ne kupujemo nič! Se samo krama nabira v nasprotnem primeru, pa tudi otrok ne zna več ceniti pomena darila.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
6.1.2012 9:04:45   
Lara28
Še to - rugače so imeli v vrtcu super lepo organiziran praznično december, ogromno so ustvarjali, imeli neke predstave, delavnice za babice, prodajali so izdelke in voščilnice ipd... sam ta individualna darila bi ukinila jaz. Bi bilo bolje, če bi ta denar skupaj zbrali in si kupili nekaj za igralnico, oz, kako skupno igračo.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
18.1.2012 14:07:10   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: matcar

Pozdravljeni!

Mene zanima ena konkretna zadeva in to je,kako poteka Dedek Mraz v vašem vrtcu in kak način obdarovanja imate.Zanima me za celotno SLO.Pa še to:ali imate starši besedo pri odločanju ali ravnatelj/ica odloča po svoje brez upoštevanja staršev!

Hvala vam za info!


Vrtec in občina določita po svoje.....namreč občina plača darila za otroke, vrtec se pa samostojno odloči, kateri dan jih bo obiskal dedek mraz.....in ta jih obišče vedno v dopoldanskem času, tako da staršev ni zraven.....




Tukaj je najbolj kratek in razumljiv odgovor. Vsaka občina po svoje. Koliko občin je v Slo???

Ker pa imaš otroke v vrtcu v MB, ti lahko povem, da so tudi znotraj iste občine velike razlike. Seveda je vse odvisno od vodstav posameznega vrtca. Starši pa se v Mb lahko vključujejo v potovanje DM skoraj 14 dni - od prihoda iz Pohorja, postankov po mestnih četrteh do slovesa na Trgu svobode. Darila pa - meni je bolj všeč varianta, da plačam 5 evrov in otrok dobi izvirno slovensko slikanico, kot pa ne plačam nič in pride domov s sladkarijo, vse ostalo pa ostane v vrtcu... Enim staršem pa je slikanica čist odveč...kdo bi razumel...starše???user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
18.1.2012 14:48:20   
liliana
Pri nas ne plačamo nič in deca dobijoo vedno eno izvirno slovensko slikanico.......user posted image

Poleg tega pa seveda še sladkarije...letos pa so dobili še eno izvirno trobento (verjetno je izvirna kitajska), ki spušča zelo grozen glas in samo upam lahko, da se ji bo v kratkem nekaj zgodilo, ker ima grozno obupen glas, ki ga poslušam že skoraj mesec dni.....je pa izvirna kitajska trobenta dosti bolj aktualna kot tista izvirna slovenska slikanica.....user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 18.1.2012 14:49:31 >

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Obdarovanje in Dedek Mraz v vrtcih!
18.1.2012 14:48:47   
liliana
...

< Sporočilo je popravil liliana -- 18.1.2012 14:49:55 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?