|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 11:32:18   
petea
Mateyka,
saj sem napisala bolj ali manj prosto  user posted image

in se popolnoma zavedam, da moramo starši otroke naučiti ravnanja s stvarmi in denarjem - če seveda to znamo. Učenje varčevanja za nakup večjih ali manjših, njim namenjenih stvari seveda spada v to kategorijo.

Mora pa imeti otrok tudi možnost izbire, da si lahko kupi kakšno stvar, ki je staršem čisto mimo, on pa neznansko hrepeni po njej.

Ne moreš pa nekaj otroku (ali komu drugemu) brezpogojno dati, nato pa zahtevati nazaj oz. sam tisto porabiti. To je nateg.
Potem daj raje kasneje, ko boš prepričan, da bo vse tako, kot si predstavljaš in zahtevaš. Vmes pa sam prosto razpolagaj s svojo lastnino.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 11:46:40   
josephine27
hočem rečt, kakorkoli obrneš (da imate sistem da imajo otroci svoj denar ali šparovček, da imajo svoje stvari s katerimi gospodarijo), ni poolnoma isto kot pri odraslem, ker niso še popolnoma samostojni in to z razlogom - ker še ne znajo pravilno razpolagat s tem. jih pa imaš v procesu le tega in jih nadzoruješ, to se pa strinjam. samo svojega veta na vse "svoje" stvari pa ne bi smeli met, dokler niso dovolj "natrenirani" in dokler niso zakonsko odgovorni za njih imho.. user posted image


se strinjam. lepo napisano.




_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 14:13:48   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Ne moreš pa nekaj otroku (ali komu drugemu) brezpogojno dati, nato pa zahtevati nazaj oz. sam tisto porabiti. To je nateg.


sej to, mislim, da ko (določeni) starši položijo denar na otrokov račun, ni mišljeno kot "brezpogojno dati". imho je bolj v smislu: to damo na stran zate (za kasneje), samo če je eksistenčna frka, ga bomo vzeli in kasneje odtegnili (na novo) zate to kar se vedno (!) skuša nameniti vam, kot otrokom, če si lahko to privoščimo.

to zame ni nek nateg. kot starš ne greš dat denarja na račun in potem otroku razlagat kaj si naredil in kako je to 100% njegovo in da bo ne vem kaj on lahko s tem počel ko bo bil star 18 let. položiš ker si trenutno zmožen, samo če stvari ne grejo vedno rožnato, potem prvo poskrbiš za "zdaj" (imho si dolžan) - kasneje ko bo bolje, lahko to še vedno uresničiš. bolj bi se mi zdelo nenormalno razmišljanje, da bi npr. imel otrok na računu kar precej (od prejšnjih rožnatih časov) in potem se zgodi neka frka in sta oba starša nezaposlena in vsi stradajo nimajo za položnice, denar pa tam ždi brez smisla, ko so v stiski, ker se starši bojijo "nategnit" otroka.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 14:21:20   
Nika v službi
Mateyka, podpis. Pod vse. Treba je najti pravo ravnotežje pri tem.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 14:52:14   
petea
Če je mladoleten otrok lastnik vozila, nepremičnine ..., mora prodajo njegove lastnine odobriti CSD, ki nato tudi nadzoruje in (ne-)odobrava porabo denarja, ki ga je za to dobil. Za vsako izdano (ne-)soglasje si zaračunajo takso. Kako je z upravljanje z računi, pisanimi na otroke, ne vem.

Če nekaj daš drugemu, ne moreš vzeti nazaj, razen da tega človeka prosiš, da ti tisto posodi ter da mu ob priliki vrneš.
Mislim, da bi starši morali varčevati za hude čase v svojem imenu in na svoj varčevalni račun (ali v svoje nogavice) nalagati sredstva za nujne čase. Kar namenijo otrokom, pa naj porabijo otroci - pod ustreznim nadzorom staršev. Seveda pa je v primeru hude finančne krize družine bolj smiselno načeti prihranke, četudi namenjene otrokom, kot stradati.

Glede na razvrednotenje denarja v daljšem časovnem obdobju, mislim da varčevanje, daljše od 5 let ne da željenih koristi, saj dobiš ven zaradi vedno višjih stroškov manj, kot si naložil v varčevalni sklad. Pred tedni sem primerjala cene izpred 10 let in danes; v splošnem so se po uradnih statističnih podatkih naši prihodki zvišali nekje za polovico, cene izdelkov in storitev pa so se povečali za okrog 80 %.

Otroke smo po zakonu starši dolžni po svojih zmožnostih vzdrževati do njihove polnoletnosti oz. dokler ne zaključijo rednega šolanja, a najdlje do 26. leta. Veliko staršev ne ve, da lahko njihovi polnoletni otroci uradno zahtevajo, da jim starši vsak mesec nakažejo določen, lahko tudi kar visok znesek denarja (preživnine), s katerim potem ti otroci prosto razpolagajo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 15:04:47   
rozilu
1. že večkrat je bilo tu na forumu napisano, da se bo od teh varčevanj gledalo samo obdavčljive obresti - to pa je od 1000€ letno gor. Če ima kateri od vaših otrok toliko denarja in posledično obresti na računu - naj vam obdavčijo in upoštevajo za OD/vrtec - mislim, da vam ne bo hudega user posted image Vam pa privoščim tolko denarja user posted image

2. zakaj bi morali za dvig z otroškega računa spraševati CSD? Saj ste pooblaščeni. Tu je bilo govora bolj o "moralni" plati... torej ne če lahko (ker itak lahko, saj otrok sam ne more na banko in to dvignit, to lahko storite le vi), ampak če je to smotrno, glede na to da varčujete zanj.  

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 15:16:37   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

2. zakaj bi morali za dvig z otroškega računa spraševati CSD? Saj ste pooblaščeni. Tu je bilo govora bolj o "moralni" plati... torej ne če lahko (ker itak lahko, saj otrok sam ne more na banko in to dvignit, to lahko storite le vi), ampak če je to smotrno, glede na to da varčujete zanj.  

CSD ne odloča v normalnih družinah in situacija kaj se na otrokov račun nalaga in dviguje. Tam, kjer so oni že v začetku vpleteni pri družini ali nekem dedovanju, kjer imajo oni tudi vlogo... v takih primerih ima besedo CSD, ne pa za navaden otr. račun. Sem enkrat zaradi nekih razlogovo naložila na otrokov račun veliko vsoto denarja. Sem ravno zaradi tega šla na CSD in vprašala, če imajo oni kaj s tem. Pa mi je njihov pravnik odgovoril, da so to čisto družinske zadeve in se CSD ne meša v to. (Takrat!) Je pa dodal, koliko je to pač res moralno, da se na otrokov računa nalaga nek tak denar, ampak to so že druge zadeve....

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
11.2.2012 9:13:36   
črticaa
živjo,

jaz v mojo vlogo nisem napisala življenskega zavarovanja (preko njega varčujem), in tudi gospa na socialni mi je rekla da ni nujno,..
tako kot je možno kredit dati v olajšave,... ampak meni se ne zdi ok,...da jim moram dati vse te papirje in zaradi tega to nisem storila,...
konec koncev pa nam ne bi bilo nič treba vlagati pa skos pole in druge dokumente nosit, saj imajo pooblastila do skoraj vseh baz podatkov
lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?