|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
16.2.2012 8:39:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: V dvomih
16.2.2012 9:10:16   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
ce se vrnem na zgornji milijonarkin stavek: v kolikor druzba znajde v poziciji, ko si "nekdo" ali "nekateri" (posveceni, vecvredni, vzviseni) vzamejo pravico postavljati mejo, kaj je se sprejemljivo in kaj ni, se znajdemo v diktaturi.

pa ste res prepricani, da si zelite v to? v takem so lahko hitro krsene vase pravice in vasa prepricanja: ampak tega snu, v katerega ste se zazibali v ugodju, ki ga nasa druzba nudi, ne vidite.


eh metulj, če čist tako na splošno govorimo - jaz ne vidim demokracije kot najvišjega ideala politične ureditve. se bolj nagibam k Platonovemu razsvetljenemu voditelju (enlightened ruler). ker, let`s face it, množica na koncu vse zafura na podlagi "mob" mentalitete in začne delat bedarije. ma nej grejo (gremo) nekam.. mam pa raj enga prisebnega voditelja.

zdej kako prit do njega - to je pa druga (in imho dolga) zgodba user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: V dvomih
16.2.2012 10:10:35   
khurde
drugače se strinjam z metuljem, čeprav idealna bi res bila platonova ureditev :) samo zanjo smo premalo razviti, pa ne materialno, tehnološko. samo on predpostavlja, da ta voditelj nima želje in ambicij po vodenju, pač pa da se na ta način žrtvuje za družbo, ker je najbolj primeren za to mesto, ostali ga pa podpirajo, ker ga kot takega oni sami vidijo... pol pa poglejte naše politike in njihov peskovnik user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: V dvomih
16.2.2012 12:29:43   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tu je vsa srž podobnih marginalnih vprašanj - ker ne poznajo meje. In v takem svetu brez meje bodo vzgajani otroci - ki meje ne bodo poznali, enako kot ne bodo poznali zdravih spolnih in vzgojnih vlog; v iskanju identitete in potrjevanju le-te, gredo lahko samo še naprej - v več izprijenosti, v več nenormalnosti, v več bolestnosti, ker meje - ni, dokler je nekdo spet ne postavi trdno nazaj.


Do kod nazaj??? In katere meje??? Razsvetljenstvo, srednji vek (zgodnji, srednji, pozni???), antiko, bakreno, kameno dobo, KAM natančno, kje v zgodovini mi nismo bili ne izprijeni, ne nemoralni, ne bolestni in kje smo te meje tako trdno držali v rokah, pa nam jih ni uspelo premakniti?????????????? Naj prenehamo kljubovati vsem in presegati vse "naravne" zmožnosti in danosti, naj zavestno zavrnemo lastno kulturno, tehnološko kreativnost, ki nam vse to omogoča, prenehamo uporabljati prevozna sredstva (ker pač dosegamo maksimalno hitrost v povprečju tam nekje 20 km/h), prenehamo koristiti zdravstvene usluge (ker smo naravno omejeni tam nekje na 30-40 let)... Naj potisnemo nazaj mejo, ki jo je ljudstvo v 13-tisoč letih postopoma premikalo do tod kjer jo imamo danes, oziroma do tod, kot si prepričana, kjer nam že uhaja iz rok in je vselej nedosegljiva. 


 


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: V dvomih
16.2.2012 13:27:04   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tu je vsa srž podobnih marginalnih vprašanj - ker ne poznajo meje. In v takem svetu brez meje bodo vzgajani otroci - ki meje ne bodo poznali, enako kot ne bodo poznali zdravih spolnih in vzgojnih vlog; v iskanju identitete in potrjevanju le-te, gredo lahko samo še naprej - v več izprijenosti, v več nenormalnosti, v več bolestnosti, ker meje - ni, dokler je nekdo spet ne postavi trdno nazaj.


Do kod nazaj??? In katere meje??? Razsvetljenstvo, srednji vek (zgodnji, srednji, pozni???), antiko, bakreno, kameno dobo, KAM natančno, kje v zgodovini mi nismo bili ne izprijeni, ne nemoralni, ne bolestni in kje smo te meje tako trdno držali v rokah, pa nam jih ni uspelo premakniti?????????????? Naj prenehamo kljubovati vsem in presegati vse "naravne" zmožnosti in danosti, naj zavestno zavrnemo lastno kulturno, tehnološko kreativnost, ki nam vse to omogoča, prenehamo uporabljati prevozna sredstva (ker pač dosegamo maksimalno hitrost v povprečju tam nekje 20 km/h), prenehamo koristiti zdravstvene usluge (ker smo naravno omejeni tam nekje na 30-40 let)... Naj potisnemo nazaj mejo, ki jo je ljudstvo v 13-tisoč letih postopoma premikalo do tod kjer jo imamo danes, oziroma do tod, kot si prepričana, kjer nam že uhaja iz rok in je vselej nedosegljiva. 








Bakfarče, nič nazaj...NAPREJ, do popolnosti, do savršenstva.
Za to nam ni treba zavrniti vsega, tehnološko kreativnost bi bilo bolje izkoristiti v pozitivne namene (ne v orožje in vojne), prevozna sredstva bi naj bila hitrejša, varnejša, po možnosti na elektriko (brezplačno seveda, po Teslinem principu), zdravstvo bi naj bilo usmerjeno v dobro človeka (brez pohlepa farmacije..)-in človeku ni dano živet 30-40 let (od kod ti ta ideja!!), človek bi lahko v zdravem okolju in z zdravo hrano komot doživel 120 let, če ne več. In nenazadnje ukinitev DENARJA- to največjo izmišljotino ever!!
Samo dvomim, da je naša civilizacija za to pripravljena. Nikoli se pa ne ve. Mogoče se "grupno" enkrat zbudimo in nehamo čakat na odrešitelja.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: V dvomih
16.2.2012 20:25:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

no, kdo pa je ta, ki mu lahko podarimo pravico, da postavi stvari "trdno nazaj" user posted image  imas kak predlog? ce se vrnem na zgornji milijonarkin stavek: v kolikor druzba znajde v poziciji, ko si "nekdo" ali "nekateri" (posveceni, vecvredni, vzviseni) vzamejo pravico postavljati mejo, kaj je se sprejemljivo in kaj ni, se znajdemo v diktaturi.


Če te meje ni, se znajdemo v anarhiji, kamor gremo ali smo že v njej, ne bom sodila. Se znajdemo v recesijah, nevzgojenih otrocih, ki postanejo nevzgojeni odrasli tajkuni, bolestni lažnivci, goljufi in vse ostalo, kar je v škodo in ne v dobro družbe.

no, kdo pa je ta, ki mu lahko podarimo pravico, da postavi stvari "trdno nazaj" user posted image   


Eno stran nazaj je bil napisan. Moralna avtoriteta, ki je toliko močna, da vzpostavi dikataturo ali preko oblasti, ali kar je še težje, preko tega, da potegne za seboj družbo, ki pa mora biti zrelo, beri moralno odgovorna, da mu sledi. Recimo taka avtoriteta je bil recimo Gorbačov, ki je za sabo potegnil svoje ljudstvo in Slovane, vsaj posredno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: V dvomih
16.2.2012 20:28:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tu je vsa srž podobnih marginalnih vprašanj - ker ne poznajo meje. In v takem svetu brez meje bodo vzgajani otroci - ki meje ne bodo poznali, enako kot ne bodo poznali zdravih spolnih in vzgojnih vlog; v iskanju identitete in potrjevanju le-te, gredo lahko samo še naprej - v več izprijenosti, v več nenormalnosti, v več bolestnosti, ker meje - ni, dokler je nekdo spet ne postavi trdno nazaj.


Do kod nazaj??? In katere meje??? Razsvetljenstvo, srednji vek (zgodnji, srednji, pozni???), antiko, bakreno, kameno dobo, KAM natančno, kje v zgodovini mi nismo bili ne izprijeni, ne nemoralni, ne bolestni in kje smo te meje tako trdno držali v rokah, pa nam jih ni uspelo premakniti?????????????? Naj prenehamo kljubovati vsem in presegati vse "naravne" zmožnosti in danosti, naj zavestno zavrnemo lastno kulturno, tehnološko kreativnost, ki nam vse to omogoča, prenehamo uporabljati prevozna sredstva (ker pač dosegamo maksimalno hitrost v povprečju tam nekje 20 km/h), prenehamo koristiti zdravstvene usluge (ker smo naravno omejeni tam nekje na 30-40 let)... Naj potisnemo nazaj mejo, ki jo je ljudstvo v 13-tisoč letih postopoma premikalo do tod kjer jo imamo danes, oziroma do tod, kot si prepričana, kjer nam že uhaja iz rok in je vselej nedosegljiva. 







Preden zavrneš vse, kar je v družbi dobrega - btw, takšno negiranje je čisto nepotrebno, da ne rečem nezerlo, razen če je namen provokacija (ne mene ) - premisli, kako postavljaš meje otroku. Na enak način? Vzameš vse igrače /tehnološko oskrbo), vso kulturno vzgojo (vrtec, lutke, knjižnice), otro hodi samo peš in pride kamor pride? Ali kako funkcioniraš?

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: V dvomih
16.2.2012 20:30:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

pol pa poglejte naše politike in njihov peskovnik user posted image


Ne, poglejte v kakšnem peskovniku so se igrali kot majhni otroci. Potem bo tudi bolj razumljivo, zakaj vsaka demokratična vzgoja v imenu pravice in svobode za družbo ni dobra.

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: V dvomih
16.2.2012 20:32:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

men je najbolj fascinantno pri vsem, da vsi vi, ki tolk udrihate po drugacnih, z veseljem koristite pridobljene pravice, za katere je se pred 100 leti veljalo, da so "deviantne, nenormalne, bolane, ..."


Udrihamo v kakšnem smislu? Da se mi to zdi nenormalno, deviantno ali kakorkoli imenuješ? Kaj nimamo vsi pravice do svobodnega mišljenja?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: V dvomih
16.2.2012 22:07:45   
Anonimen
Tudi meni je načeloma vseeno zanje in se zanje ne brigam, čeprav je moj najboljši prijatelj tudi gay. Ampak, ko pa pride do tega, da pa je tvoja mama lezbijka, pa ti ni več tako zelo vseeno.

Kot je nekdo že rekel: Smo tolerantni in nas ne motijo in nam je vseeno, dokler se to ne dogaja nam.

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: V dvomih
16.2.2012 22:36:10   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdrav!

Že od nekdaj fantaziram, da bi probala imeti sploni odnos z žensko. Še vedno se včasih vprašam, če nisem morda biseksualka, ker se taka želja pri meni dostikrat pojavi, velikokrat imam tudi take sanje, fantazije...
Sem sicer mati dveh otrok, imam tudi partnerja, ampak ta želja v meni je močna. Ne vem kako naj se je znebim. Če bi se že spuščala v tako avanturo, ne bi šla prav s ta prvo ki bi jo srečala. Partnerju tega tudi ne bi povedala. Je želja in je strah. Tu bi moralo biti tudi malo zaupanja itd.... Res ne vem kaj naj. In kaj bi bilo najbolj pametno narediti.



Če bi vedla, kdo si, bi se ti sama ponudila na ZS-ju, tako pa...tudi jaz imam 2 otroka, moja sončka in sva z mojim dogovorjena tako, da če me kdaj napali kakšna ženska, kako že on reče? go for it :) me razume, da če sem biseksualka imam svoje potrebe in me podpira stoprocentno. Tako že traja 11 let odkar sva skupaj, je vedel že od začetka, da sem BI in ga ni motilo. Do sedaj ga še z nobenim moškim nisem prevarala in tako bo tudi ostalo. Res, sem lahko srečna, da imam takšnega moškega, ki ga ljubim s srcem in dušo. Za otroke bi umrla, tako jih imam rada. user posted image Enkrat se je ponudil, da gre zraven pod njegovim pogojem, da sexa samo z mano, pa sem rekla ni šans - pač če sem z žensko, sem takrat z žensko in se ji 100 procentno predam, prav tako je z njim. user posted image Sem prebrala, da je ena napisala, da moraš nekako vedit, če si ali nisi BI. Jaz sem se nekako zavedala v SŠ , ko sem se prvič poljubila z žensko, da mi je bilo prav všeč. Prav tako, mi je bilo všeč z moškim. Piko na i je bilo pa takrat, ko sem prvič doživela orgazem na žensko in to takrat, ko me je moj rajcal in govoril "pravljice z ženskami" na uho še na začetku veze. user posted image Rekel je, da nobene želje nima, da bi bil z drugo in jaz mu verjamem, preprosto zato, ker si zaupava drug drugemu.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: V dvomih
16.2.2012 22:41:41   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

men je najbolj fascinantno pri vsem, da vsi vi, ki tolk udrihate po drugacnih, z veseljem koristite pridobljene pravice, za katere je se pred 100 leti veljalo, da so "deviantne, nenormalne, bolane, ..."


Udrihamo v kakšnem smislu? Da se mi to zdi nenormalno, deviantno ali kakorkoli imenuješ? Kaj nimamo vsi pravice do svobodnega mišljenja?


Milijonarka, temu se pač reče dvojna merila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: V dvomih
17.2.2012 9:10:47   
NovakovJoža
Ženska je vprašala za pošten nasvet... vi pa ste nanizali 9 strani sranja gor ki nima veze z tem kaj njo zanima user posted image .

On topic...

Jaz ti lahko povem da ima tudi moja to željo in jo je po nekaj letih zveze zaupala tudi meni. Jaz jo v tem podpiram, vse kar pa pričakujem v zameno pa je, da se to ne dogaja za mojim hrbtom ampak da jaz vem za to. Sedaj ali ima želijo da sodelujem ali pa sem samo enostavno prisoten je zame več kot dovolj (odločitev je njena). Samo to izkušnjo bi rad delil z njo. Pa čeprav v sobi samo sedim.

_____________________________

Vsaka ženska je nemočna, dokler se ji ne posuši lak na nohtih.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: V dvomih
17.2.2012 9:23:11   
mika
Res, sem lahko srečna, da imam takšnega moškega, ki ga ljubim s srcem in dušo. Enkrat se je ponudil, da gre zraven pod njegovim pogojem, da sexa samo z mano, pa sem rekla ni šans - pač če sem z žensko, sem takrat z žensko in se ji 100 procentno predam, prav tako je z njim.


Ajajaj anonimna....koga farbaš? Samo sebe. Če bi ti svojega moža ljubila, kot pišeš, ti na kraj pameti ne bi prišlo, da bi ljubljeno osebo odrinila, da bi se lahko 100% predala drugi osebi, pa naj bo to ženska ali moški.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: V dvomih
19.2.2012 8:42:06   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Tudi meni je načeloma vseeno zanje in se zanje ne brigam, čeprav je moj najboljši prijatelj tudi gay. Ampak, ko pa pride do tega, da pa je tvoja mama lezbijka, pa ti ni več tako zelo vseeno.

Kot je nekdo že rekel: Smo tolerantni in nas ne motijo in nam je vseeno, dokler se to ne dogaja nam.


In komu se dogaja TVOJ najboljši prijatelj, če ne TEBI???

Če si staršev pač ne moreš izbrati in velja, da jih je pač potrebno sprejeti kakršni so, medtem ko na izbiro prijateljev še kako lahko vplivaš, ali ni ravno to, da ga smatraš za najboljšega natanko dokaz, da si zavoljo njegovih drugih (človeških?) kvalitet zmožna preseči določene razlike (različna spolna usmerjenost), ki se navidez zdijo tako pomembne??? Ali pa nemara spoznaš, da te razlike le niso tako pomembne, da bi bile krucialnega pomena za presojo normalnosti, primernosti človeka in lahko počasi rečeš "smo tolerantni, nas ne motijo..., tudi če se dogaja nam"???  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: V dvomih
19.2.2012 8:52:36   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tu je vsa srž podobnih marginalnih vprašanj - ker ne poznajo meje. In v takem svetu brez meje bodo vzgajani otroci - ki meje ne bodo poznali, enako kot ne bodo poznali zdravih spolnih in vzgojnih vlog; v iskanju identitete in potrjevanju le-te, gredo lahko samo še naprej - v več izprijenosti, v več nenormalnosti, v več bolestnosti, ker meje - ni, dokler je nekdo spet ne postavi trdno nazaj.


Do kod nazaj??? In katere meje??? Razsvetljenstvo, srednji vek (zgodnji, srednji, pozni???), antiko, bakreno, kameno dobo, KAM natančno, kje v zgodovini mi nismo bili ne izprijeni, ne nemoralni, ne bolestni in kje smo te meje tako trdno držali v rokah, pa nam jih ni uspelo premakniti?????????????? Naj prenehamo kljubovati vsem in presegati vse "naravne" zmožnosti in danosti, naj zavestno zavrnemo lastno kulturno, tehnološko kreativnost, ki nam vse to omogoča, prenehamo uporabljati prevozna sredstva (ker pač dosegamo maksimalno hitrost v povprečju tam nekje 20 km/h), prenehamo koristiti zdravstvene usluge (ker smo naravno omejeni tam nekje na 30-40 let)... Naj potisnemo nazaj mejo, ki jo je ljudstvo v 13-tisoč letih postopoma premikalo do tod kjer jo imamo danes, oziroma do tod, kot si prepričana, kjer nam že uhaja iz rok in je vselej nedosegljiva. 







Preden zavrneš vse, kar je v družbi dobrega - btw, takšno negiranje je čisto nepotrebno, da ne rečem nezerlo, razen če je namen provokacija (ne mene ) - premisli, kako postavljaš meje otroku. Na enak način? Vzameš vse igrače /tehnološko oskrbo), vso kulturno vzgojo (vrtec, lutke, knjižnice), otro hodi samo peš in pride kamor pride? Ali kako funkcioniraš?


Odebeljeno - sabotiraš sama sebe, ker nezavedno sploh ne verjameš svoji resnici, in od tod lapsus ali gre samo za tiskarskega škrata?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: V dvomih
20.2.2012 6:27:52   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: posh

... in človeku ni dano živet 30-40 let (od kod ti ta ideja!!), človek bi lahko v zdravem okolju in z zdravo hrano komot doživel 120 let, če ne več. In nenazadnje ukinitev DENARJA- to največjo izmišljotino ever!!


30-40 let v naravnem okolju, pomeni z vse volki in medvedi za ritjo, pred nami, levo-desno tut velja, kdor se ni skril si je sam kriv.

Ta denar kot največja izmišljotina je nastal vsled prizadevanjem kako olajšati blagovno menjavo ko povpraševanje in ponudba po različnih blagih nista izenačeni, ali denar je tudi bil odgovor kako časovno zamakniti nakup v kolikor trenutno ni bilo potrebe po nabavi določenega blaga. Tako da z vidika osnovnega trženja in menjave blaga je denar kot univerzalno menjalno sredstvo, ki simbolno predstavlja karkoli se je na trgu pojavilo, bil genijalna pogruntavščina.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: V dvomih
20.2.2012 6:47:01   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Eno stran nazaj je bil napisan. Moralna avtoriteta, ki je toliko močna, da vzpostavi dikataturo ali preko oblasti, ali kar je še težje, preko tega, da potegne za seboj družbo, ki pa mora biti zrelo, beri moralno odgovorna, da mu sledi. Recimo taka avtoriteta je bil recimo Gorbačov, ki je za sabo potegnil svoje ljudstvo in Slovane, vsaj posredno.


Taka avtoriteta je bil med drugimi tudi Hitler. In Judje kot moralno neodgovorni, da bi sledili njemu in arijski rasi so lastno moralno isprijenost morali drago plačati. Kakšno zvezo ima Gorbačov s Slovani na Balkanu??? In diktatura ter Gorbačov nista ravno združljiva pojma, če že omenjaš avtoriteto na "prejšnji strani", potem bi diktaturo lahko prej  povezala s Stalinom, dotični v svojih delih mnogo bolj razpravlja o njegovih vodstvenih medotah kot posledici psihotičnega stanja, ki je del njegovega ljudstva (saj jih je po najnovejših raziskavah bilo samo 7-8, največ 10 milijonov) privedlo do pogroma. Vprašanje kako daleč bi s svojo čistko in konstantnim, zanj seveda pravilnim, etično neoporečnim presojanjem moralne primernosti milijonov posameznikov šel Stalin, če bi še poživel.   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: V dvomih
20.2.2012 7:58:40   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: milijonark

Preden zavrneš vse, kar je v družbi dobrega - btw, takšno negiranje je čisto nepotrebno, da ne rečem nezerlo, razen če je namen provokacija (ne mene ) - premisli, kako postavljaš meje otroku. Na enak način? Vzameš vse igrače /tehnološko oskrbo), vso kulturno vzgojo (vrtec, lutke, knjižnice), otro hodi samo peš in pride kamor pride? Ali kako funkcioniraš?


Ravno o tem ves čas govorimo milijonarka, kako določiš kaj od teh kulturnih/tehnoloških dosežkov je za družbo dobro in kaj ni? Vsi kulturni pojavi bodisi jih smatraš družbeno koristne ali ne nastajajo sočasno z družbenim razvojem/propadom, kakor želiš. In če pri kritiki neheteroseksualnosti zagovarjamo naravnost človeka potem je z isto mero potrebno biti  kritičen do vseh tehnoloških, družbebnih,  kulturnih dosežkov, ki človeka od narave diferencirajo ali ga v odnosu do narave kakorkoli postavljajo v nasproten položaj - kot uničevalca, eksploatatorja in podobno. In spet se na tem mestu pojavi vprašanje človekove naravnosti, v kolikor smo skozi zgodovino toliko spremenili način življenja za kaj natančno je človek "predestiniran", za ohranjanje obtoječega (kar se pogosto razume kot naravnega) ali konstantno izpodrivanje utečenega, v smislu destruktivnosti kot načina kreiranja novih, boljših, primernejših pojavov. In mar ni ravno ta kreativnost (z drugimi besedami učenje) popolnoma človeško naravna??? Mislim, ali mi še vedno seksamo pod kovtrom pri ugasnjeni luči in v strogo misionarskem položaju in izključno in samo v reprodukcijske namene??? Sem jaz moralno izprijen in bolesten, če si danes drznem privoščiti ne ravno konvencionalen seks in pri tem povrh vsega še perverzno uživam??? In v kolikor mi to uspeva (seks zaradi lastnih užitkov namreč) podobno kot večini posameznikov v družbi, mar nisem jaz samo primerno inštaliran, socializiran v takšno družbo, in ti kot "zaostala v razvoju" - družbenem izključno user posted image  - neprimerno, nedokončno inštalirana med te posameznike (ker si pač nezmožna perverznosti itd.) ter kot kljubovalka takšni družbi pravzaprav samo ovira zanjo. In ravno zaradi te tvoje skrbi zanjo, zaradi poskušanja oviranja tega njenega "naravnega" razvoja, pravzaprav njen največji nasprotnik oziroma sovražnik??? Tako "aseksualna", hitro se lahko znajdeš na margini katero obsojaš, označena kot abnormalna, bolestna (spolno zavrta) s strani trenutne moralne avtoritete... Da se ne znajdeš na grmadi, ki jo pripravljaš za druge. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: V dvomih
20.2.2012 10:02:45   
Bakfark
...

Ravnokar sem v bistvu pokazal, da si tudi ti s sebi lastno netolerantno držo zoper nekoga, v svoji destruktivni kreativnosti popolnoma normalna, človeško naravna... In obratno, niti jaz nisem tako toleranten do tebe. Morda si s svojo domnevno nazadnjaškostjo celo že korak pred vsemi, postavljaš nove standarde, in mi zaradi moralne nezrelosti le ne prepoznamo ali ti ne priznamo potrebne avtoritete. V kolikor si družbeno dovolj vplivna, ti nas morda nekoč s trdo roko le uspe prepričati v nasprotno in nas povedeš iz poti v pogubo. Pri čemer ni popolnoma jasno ali mi že smo na poti v pogubo ali bi tja s tvojo pomočjo šele prišli.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 20.2.2012 10:03:47 >

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: V dvomih
20.2.2012 19:36:35   
Anonimen
oo
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: milijonark

Preden zavrneš vse, kar je v družbi dobrega - btw, takšno negiranje je čisto nepotrebno, da ne rečem nezerlo, razen če je namen provokacija (ne mene ) - premisli, kako postavljaš meje otroku. Na enak način? Vzameš vse igrače /tehnološko oskrbo), vso kulturno vzgojo (vrtec, lutke, knjižnice), otro hodi samo peš in pride kamor pride? Ali kako funkcioniraš?


Ravno o tem ves čas govorimo milijonarka, kako določiš kaj od teh kulturnih/tehnoloških dosežkov je za družbo dobro in kaj ni?


Če greva po podobnem principu kot gre pri vzgoji otrok - popolnoma svoboda delovanja, prepuščanje, da v imenu kreativnosti, osebne ustvarjalnosti in izražanja otrok počne vse, kar se mu zljubi - vodi samo v razvajane, nevzgojene in podivjane otroke. Enako je s spolnostjo - spolnost preko vseh meja, v imenu drugačnosti, vodi v utako družbo - razvajeno, nevzgojeno in podivjano. Enako kot je za skupino otrok vzdržno samo postavljanje meja in gibanje znotraj njih (kar niti pod razno ne pomeni, da dušimo njihovo kreativnost, kvečejmu ji dajemo večjo vrednost), tako je za družbo kot celoto (ne za posameznika) vzdržna sama družba z mejami. In tako kot slika potrebuje okvir, ga potrebuje tudi družba. Okvir je v tem primeru fleksibilna in diskutabilna kategorija (kdo je tista moralna avtoriteta, ki ga določa in na kakšen način), a na dolgi rok je to nujna kategorija, brez katere gre družba v smeri razdapa (kar je sicer naravni proces v naravi). Ljudje kot civilizirana bitja naj bi skrbeli za ta okvir.

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: V dvomih
21.2.2012 11:21:44   
Bakfark
Ves čas negiraš zgodovinski konktekst tega problema na katerega že ves čas ukazujem, ko kažem, da ves čas skozi vso zgodovino rušimo meje, postavljamo nove z namenom ali vsaj upanjem, da bi nam bilo bolje. In da smo prišli do točke kjer smo zdaj zato, ker je vsakokratni generaciji v določenem trenutku postalo nevzdržno in da se danes te meje, pravila in zakoni zdijo tako ohlapni zaradi tega, ker več nismo želeli prenašati verig družbene represije.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: V dvomih
21.2.2012 11:32:00   
Bakfark
... in da zdaj ko nam vajeti bojda uhajajo iz rok (super čas za dokazovanje nereda, nezrelost so ravno gospodarske krize), marsikdo upa na izkupitev v popolnem podrejanju moralni avtoriteti, ki naj vzpostavi ponoven red v smislu postavljanja strogih meja, posamezniki, ki pa ne bodo pripravljeni sprejeti takšno ideologijo ali jo zaradi rasnih, intelektualnih, mentalnih, genetskih ali drugačnih razlik niso sploh zmožni sprejeti, bodo izločeni in se bosta v deželi zopet cedila med in mleko s čimer bo dokazano, kako smo ravno MI izbrano ljudstvo.  

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: V dvomih
21.2.2012 19:27:23   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

Bakfark - sej mi je jasno, da se ti ne da vedno svojega kljuna zabit v kurje kokodajsanje, ampak zakaj se veckrat ne javis? user posted image

aja - lajkam tvoj zadnji post.


Joj metulj, čisto sem ti pozabo odgovorit jebela cesta čuj...!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: V dvomih
21.2.2012 20:36:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Ves čas negiraš zgodovinski konktekst tega problema na katerega že ves čas ukazujem, ko kažem, da ves čas skozi vso zgodovino rušimo meje, postavljamo nove z namenom ali vsaj upanjem, da bi nam bilo bolje. In da smo prišli do točke kjer smo zdaj zato, ker je vsakokratni generaciji v določenem trenutku postalo nevzdržno in da se danes te meje, pravila in zakoni zdijo tako ohlapni zaradi tega, ker več nismo želeli prenašati verig družbene represije.  


Zgodovinski kontekst samo razumeva drugače (btw, se šteješ za moralno avtoriteto, ki bo ukazovala zgodovino?). Jaz vidim zgodovinske kontekste in tudi trenutnega ne kot nevzdržnega, ampak razvajenega, nevzgojenega, ki od vsega dobrega ne ve več, kaj bi in se zato preserava. Nič hudega nam ni in nič ni nevzdržnega - razen nas samih, ki nam je prelepo.

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?