|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 15:50:50   
posh
Paštetka, saj se strinjam s tem. Jaz sem govorila o drugi stvari.
khurde, link ti ne dela, vsaj meni ne.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 15:52:12   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: posh
ok, je enkratna odgovorila. Torej bo po novem družina tudi otrok v istospolnih partnerstvih.


Ja, ampak samo v tistih istospolnih partnerstvih, kjer je en partner "prinesel s seboj" v partnersko skupnost otroka iz prejšnje zakonske/zunajzakonske skupnosti, saj 2. člen definira družino kot "enega od staršev" (splošni izraz "življenjska skupnost", podzvrsti so: zakonska, partnerska in zunajzakonska).
Še vedno pa ne bosta mogla dva moška ali dve ženski posvojiti v partnersko skupnost otroka (217. člen, 2. odstavek), to lahko naredita samo zakonca (mož & žena) ali zunajzakonska partnerja (moški & ženska). No, lahko tudi posvoji samski moški/ženska (ki ni v nobeni od življenjski skupnosti) - teoretično lahko torej homoseksualna oseba posvoji otroka, nato pa si kasneje uredi partnersko zvezo.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 16:00:44   
LuLu
... in mi trije bomo za mizo v restavraciji sedeli in samo gledali kako so si pri sosednji mizi ata, mama in potomci naročli družinsko pizzo, pa počitnice, ki imajo družinski paket ne bodo za nas, (že do zdaj sem naletela na diskriminacijo pri družinskih letovanjih preko agencij, ker 1 odrasla in 2 otroka nikjer nimajo ugodnosti user posted image  ne rabim verjetno razlagat, da se v naši družini, ups, skupini, deli en dohodek na tri), pa izleti tudi ne bodo družinski, praznikov tudi ne bo v družinskem krogu, in moja otroka v šoli na temo Moja družina ne bosta imela/smela nič napisat ali narisat... jah, vedno sem si želela izstopati v družbi in biti nekaj posebnega.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 16:04:07   
Paštetka
Lulu, ti boš morala naročiti veliko, za mala pa malo pico user posted image .
Daj vprašaj enkrat v restavraciji za foro, če lahko kljub temu, da niste prava držina po jusu, naročite družinsko pico user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 16:08:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Lulu, ti boš morala naročiti veliko, za mala pa malo pico user posted image .
Daj vprašaj enkrat v restavraciji za foro, če lahko kljub temu, da niste prava držina po jusu, naročite družinsko pico user posted image

Kelnera/-co bom tak zmedla, da bo šel šefa res vprašat ali smem user posted image  To bi bilo za posnet.
He he saj vem, da pretiravam, ampak tak Primc in Luda MIla nas peljeta ravno v to smer...
Tak kot so posneli tiste pobiralce podpisov proti zakoniku, ko je en razlagal, da , če bo zakonik sprejet, bosta lahko imela brat in sestra otroke... WTF???

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 16:20:11   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: posh

Paštetka, saj se strinjam s tem. Jaz sem govorila o drugi stvari.
khurde, link ti ne dela, vsaj meni ne.


aha, hvala. ena vejica se je vmes uštulila :)

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/zakonska_zveza_in_druzinska_razmerja/druzinski_zakonik/

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 17:51:56   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: enkratna


IZVIRNO SPOROČILO: posh
ok, je enkratna odgovorila. Torej bo po novem družina tudi otrok v istospolnih partnerstvih.


Ja, ampak samo v tistih istospolnih partnerstvih, kjer je en partner "prinesel s seboj" v partnersko skupnost otroka iz prejšnje zakonske/zunajzakonske skupnosti, saj 2. člen definira družino kot "enega od staršev" (splošni izraz "življenjska skupnost", podzvrsti so: zakonska, partnerska in zunajzakonska).
Še vedno pa ne bosta mogla dva moška ali dve ženski posvojiti v partnersko skupnost otroka (217. člen, 2. odstavek), to lahko naredita samo zakonca (mož & žena) ali zunajzakonska partnerja (moški & ženska). No, lahko tudi posvoji samski moški/ženska (ki ni v nobeni od življenjski skupnosti) - teoretično lahko torej homoseksualna oseba posvoji otroka, nato pa si kasneje uredi partnersko zvezo.



Sicer sem ZA, ampak tole mi je pa malo mimo. Meni se zdi, da bi pa posvojitev prioritetno morala biti pravica tistih, ki otrok ne morejo imeti. OK, razen če gre za kakšno sorodstvo, ko nekdo posvoji svojega nečaka npr.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 17:54:43   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: roladica


Meni se zdi, da bi pa posvojitev prioritetno morala biti pravica tistih, ki otrok ne morejo imeti.

Saj homoseksualci jih ne morejo imeti user posted image

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 18:30:56   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ne vem, kaj me najbolj. Napačna je že definicija; družina je tam, kjer je otrok.


Novi zakon tudi pravi, čisto na začetku:
Družina je povsod tam, kjer je otrok.  

Pustimo prosto pot vsem mogočim interpretacijam.


Ne razumem: torej te pri starem zakonu ni motila definicija družine, po novem pa ja - in zato boš proti? Saj obe definiciji temeljita na otroku, torej zakaj je novi slabši od starega?


Seveda.
Stari zakon v istem stavku upošteva tudi starše, oba starša. Novi jih ne.


Druzino sociolosko od vedno kostituira otrok, sicer sta to zakonca, zivljenjska sopotnika, partnerja, ki postaneta druzina s trenutkom, ko se zakoncema pridruzi otrok. Otrok kot konstitutivni element druzine ne izkljucuje vlogo starsa v druzini, ker starsa tudi konstituira otrok - vsaka odrasla oseba namrec ni stars. ...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 19:39:56   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: roladica


IZVIRNO SPOROČILO: enkratna


IZVIRNO SPOROČILO: posh
ok, je enkratna odgovorila. Torej bo po novem družina tudi otrok v istospolnih partnerstvih.


Ja, ampak samo v tistih istospolnih partnerstvih, kjer je en partner "prinesel s seboj" v partnersko skupnost otroka iz prejšnje zakonske/zunajzakonske skupnosti, saj 2. člen definira družino kot "enega od staršev" (splošni izraz "življenjska skupnost", podzvrsti so: zakonska, partnerska in zunajzakonska).
Še vedno pa ne bosta mogla dva moška ali dve ženski posvojiti v partnersko skupnost otroka (217. člen, 2. odstavek), to lahko naredita samo zakonca (mož & žena) ali zunajzakonska partnerja (moški & ženska). No, lahko tudi posvoji samski moški/ženska (ki ni v nobeni od življenjski skupnosti) - teoretično lahko torej homoseksualna oseba posvoji otroka, nato pa si kasneje uredi partnersko zvezo.



Sicer sem ZA, ampak tole mi je pa malo mimo. Meni se zdi, da bi pa posvojitev prioritetno morala biti pravica tistih, ki otrok ne morejo imeti. OK, razen če gre za kakšno sorodstvo, ko nekdo posvoji svojega nečaka npr.


roladica, to je samo moja laična interpretacija - in to bi se lahko zgodilo tudi pri starem zakonu! Recimo da sem homoseksualna oseba (ali pa se tega še ne zavedam), samska, se odločim za posvojitev (pustimo pri kraju to, da je posvojitev za eno samo odraslo osebo verjetno rahlo mission impossible). Čez 10 let me nekdo izvleče "iz omare", zaljubim se v žensko, začnem živeti z njo. In z nama posvojeni otrok. Samo v tem kontekstu je mišljen tisti moj "teoretično je možno...".
Še enkrat: DZ ne omogoča homoseksualnim parom posvojitve (kot to nasprotniki radi zavajajo, po možnosti v košu z idejo, da nov DZ omogoča otroku prakticiranje s spolno usmerjenostjo). OMFG.
Meni je ta homofobnost že kar malo grozljiva: po neki anketi bi Slovenci za soseda raje imeli Roma (cigana) kot homoseksualca/ko....

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 20:25:12   
diva 4
Obvezno grem na referendum glasovat ZA.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Družinski zakonik
11.2.2012 20:30:00   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
ah, ah ... kar topim se od vznesenosti  presvete svetosti user posted image Res, kar topim se od radosti, da bom lahko na tak lep datum odšla, mati treh, v zakonu rojenih otrok,  na volišče ... in glasovala o z ustavo določenih temeljnih človekovih pravicah ... in glasovala bom ZA, mamicujimspalim!!!


user posted image user posted image   grem ja...


< Sporočilo je popravil pelin -- 11.2.2012 20:32:01 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Družinski zakonik
12.2.2012 19:42:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Novi zakon tudi pravi, čisto na začetku:
Družina je povsod tam, kjer je otrok.


milijonarka, malce ga serjes, no. (moje skromno mnenje user posted image )

ce je citirano edini razlog, da bos glasovala proti, je to cista ignoranca drugih odlocb, ki jih prinasa zakon.


Ne, samo prepisujem.

Zakoni so napisani tako, da so v začetku definicije. Pač sem začela brati na začetku, kaj je v tem "usranega" (ali kaj bi že bila izpeljanka od serješ ga).

In, če ostanem na začetku - sem proti temu, da nam vladajo otroci.


A mi lahko poveš prosim v katerem členu Družinskega zakonika je zapisana ta definicija.....?

Ker jaz sem jo zasledila namreč samo na uvodni oz. predstavitveni strani......v samem zakonu pa ne......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 7:26:24   
enkratna
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A mi lahko poveš prosim v katerem členu Družinskega zakonika je zapisana ta definicija.....?


liliana, milijonarka te bo ignorirala tako kot mene - zato ker sva jo "razkrinkali" - to je tipično obnašanje kurjačev in/ali nestrpnežev, ki s kvazi zakonskimi utemeljitvami zavajajo folk (običajno jim uspe pri tistih, ki so preleni sami prebrati stvari).
Kot berem na drugi temi, ni srž problema DZ "da se vse vrti okoli otroka", ampak v - po njenem - "družbeni nesprejemljivosti homoseksualnosti" - s čimer bi DZ dal obstoječim homoseksualnim parom, ki imajo otroka naziv družina (takšne skupnosti namreč že obstajajo, le formalnega naziva družine nimajo in posledično ne določenih pravic, ki izhajajo iz tega).

< Sporočilo je popravil enkratna -- 13.2.2012 7:27:30 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
13.2.2012 8:58:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu enkratna)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 9:02:39   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
LOL dej link do teme, pliz user posted image


Evo, k si glih rekla prosim user posted image : tèma

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 9:16:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A mi lahko poveš prosim v katerem členu Družinskega zakonika je zapisana ta definicija.....?


liliana, milijonarka te bo ignorirala tako kot mene - zato ker sva jo "razkrinkali" - to je tipično obnašanje kurjačev in/ali nestrpnežev, ki s kvazi zakonskimi utemeljitvami zavajajo folk (običajno jim uspe pri tistih, ki so preleni sami prebrati stvari).
Kot berem na drugi temi, ni srž problema DZ "da se vse vrti okoli otroka", ampak v - po njenem - "družbeni nesprejemljivosti homoseksualnosti" - s čimer bi DZ dal obstoječim homoseksualnim parom, ki imajo otroka naziv družina (takšne skupnosti namreč že obstajajo, le formalnega naziva družine nimajo in posledično ne določenih pravic, ki izhajajo iz tega).


Jaz pa mislim, da milijonarka ni imela v mislih družbeno nesprejemljivost homoseksualnosti.....to je le kost za glodanje, ki nam je vržena s strani političnih akterjev in kjer je zdaj splošno mnenje, da družinski zakonik ureja le to, da homoseksualni pari lahko posvojijo svojega otroka.....

Mene namreč moti malo tudi to, kar je izpostavila milijonarka.....da nam bodo otroci vladali.....

Ker v nadaljevanju, v 9. členu Družinski zakonik govori o načelu otrokove koristi......npr.:

(1) Starši v vseh dejavnostih v zvezi z otrokom skrbijo za korist otroka. Otroke obravnavajo in vzgajajo s spoštovanjem do njihove osebe, individualnosti in dostojanstva. Otrok telesno ne kaznujejo in jih ne izpostavljajo drugim oblikam ponižujočega ravnanja.
 
....
 
(4) Druge osebe, državni organi, izvajalci javnih služb, nosilci javnih pooblastil in organi lokalnih skupnosti morajo v vseh dejavnostih in postopkih v zvezi z otrokom skrbeti za korist otroka in pri tem otroka ne smejo izpostavljati nobeni obliki telesnega kaznovanja ali drugi obliki ponižujočega ravnanja.

To se na prvi pogled lepo bere, saj se varujejo koristi otrok.....v praksi pa to recimo tudi pomeni, da te sosed, ki ne goji simpatij do tebe in ki vidi skozi okno, da si malo povzdignil glas nad otroka, lahko prijavi, ker izpostavljaš otroka ponižujočemu ravnanju....

In ker je danes že praktično vsaga avtoritativna vzgoja pojmovana kot nasilje, se bojim, da bo uzakonitev tega še bolj izbrisala mejo med dejanskim nasiljem in avtoriteto.....

Saj se strinjam, da se morajo varovati koristi otrok, samo se mi zdi, da je ta 9. člen malo preveč ohlapno napisan in da bi se ponižujoče ravnanje moralo definirati (ker mogoče je za nekoga že ponižujoče ravnanje, da otrok na kmetih pri 10 letih nakapa gnoj, za drugega, pa je to čisto normalna vzgoja, ki vzpodbuja otroka pri njegovem razvoju).....

In ker smo ljudje radi prepričani v svoj lastni prav in takoj vidimo kaj sosed dela pri vzgoji narobe, se mi pač zdi, da to ne prinaša nič dobrega, ne za starše, še bolj pa za otroke.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 13.2.2012 9:17:02 >

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 9:21:50   
krogec
ne glede na vsa globokoumja z obeh strani se mi zdi, da je zakonik v osnovi dobro napisan in ima prave cilje - zaradi drobcene drugačnosti ljudje ne bi smeli biti diskriminirani; sem ZA zakonik in upam, da bo zavoljo spoštovanja različnosti referendum PADEL (in z njim vsi Primci in LudeMile!!!!- ne bi me čudilo, če bi bila onadva istousmerjena, ker ti so največji navidezni čistuni)

_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   [Brisano sporočilo]
13.2.2012 9:57:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 9:58:43   
enkratna
liliana, tudi listina temeljnih človekovih pravic ne opisuje detajlno (ali vsaj z najbolj tipičnimi primeri), kaj so to ponižujoča dejanja (se strinjam s tabo, da bi to vsaj nekje moralo biti opredeljeno).
Ravno zadnjič je krožil posnetek kitajskega 4-letnika, ki ga je oče v spodnjicah in v škornjih priganjal, da je tekel po sazneženih pločnikih (očetov argument: da se mora utrditi). Za kitajce je to sprejemljivo, za nas pa...?

Člen, ki ga omenjaš (telesno nekaznovanje in neponiževanje) sicer resda nekako diši po uzakonitvi permisivne vzgoje (katere pristaš nisem).Ta člen je seveda lahko hitro razumeti kot "vladanje otroka" - glej, ne smem ga udariti, ne smem ga kaznovati tako, da bo pri tem ponižan... Ampak starš, ki že zdaj klofne otroka po zadnji ali po licu zaradi kakšne kozlarije, ga bo tudi kasneje. In starš, ki je v navalu jeze sposoben premlatiti otroka do krvi/modric, ga bo tudi z ali brez tem členom v zakonu!
In prej zaradi klofute CSD ni odvzel otroka, in ga tudi zdaj ne bo (DZ nima kazenskih določb, stari zakon pa je tudi zelo ohlapno določal, v katerih primerih CSD lahko odvzame otroka). Lahko pa ga bo zaradi hudega fizičnega kaznovanja... vsaj moja laična interpretacija je takšna.
Kazensko se malomarni starši preganjajo po veljavni Kazenskem zakoniku, ki je v tej obliki veljaven že od 2008...

In če ima vsaka žival več pravic kot otrok (oz. le te bolj natančno opredeljene), zakaj torej tak halo?! (glej 15. člen, 9. alineja Zakona o zaščiti živali)


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   [Brisano sporočilo]
13.2.2012 10:01:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu enkratna)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 10:49:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Mene namreč moti malo tudi to, kar je izpostavila milijonarka.....da nam bodo otroci vladali.....


liliana - po mojem si tole prevec globoko razlagas user posted image  doticna gospodicna je po mojem imela bolj kot ne samo provokacijo v mislih: sicer bi svoje razumevanje novega zakona tudi bolj obrazlozila user posted image



Zakaj pa globoko....mene namreč ta del Družinskega zakonika že od vsega začetka moti......

mislim, da se tule prevec sekiras za nic: zakon ne bo kaj prida spremenil tega, kako druzba dojema otroke - je le ubesedil, kar se ze dogaja. v mojih casih se je se zgodilo, da je uciteljica nekoga zlasala - do tega ima druzba ze dolgo negativen odnos, ... zato menim, da so samo v zakon vnesli spremembe, ki so se medtem ze zgodile.
ce pogledam za nazaj, je bistvena razlika v tem, kako so moji stari starsi vzgajali moje starse in kako so moji starsi vzgajali mene.
sam zakon pa nima moci, da bi spremenil druzbeno sprejemljivo obnasanje (ce bi imel res tako moc, bi danes vsi vozili lepo po omejitvah ). 



Torej je brez veze karkoli pisati v zakon......ker vsi itak vemo kaj je družbeno sprejemljivo......

saj nismo v Ameriki lahko, da bi sosed to naredil - ampak zaradi tega, ker nahrulis svojega mulca, se verjetno ne bi noben policist dvignil s svojega sedeza oz. je verjetneje, da bi si sosed prisluzil ovadbo zaradi lazne prijave, kot da bi tebe kaj resno nadlegovali


Smo pa že precej blizu......a lahko učitelj spontano poboža 10 letno učenko po laseh, brez tega, da bi ga vsaj eden očividec pomislil na pedofilijo....?

Za vsak pasji prdec, ko se v vrtcu kakorkoli želijo dodakniti mojega otroka, ga peljati nekam na sprehod ali izlet, objaviti njegovo risbico nekje, moram predhodno podpisati.....

In to samo zaradi zakonodaje.....ki ščiti mojega otroka......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 11:14:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

liliana, tudi listina temeljnih človekovih pravic ne opisuje detajlno (ali vsaj z najbolj tipičnimi primeri), kaj so to ponižujoča dejanja (se strinjam s tabo, da bi to vsaj nekje moralo biti opredeljeno).
Ravno zadnjič je krožil posnetek kitajskega 4-letnika, ki ga je oče v spodnjicah in v škornjih priganjal, da je tekel po sazneženih pločnikih (očetov argument: da se mora utrditi). Za kitajce je to sprejemljivo, za nas pa...?

Člen, ki ga omenjaš (telesno nekaznovanje in neponiževanje) sicer resda nekako diši po uzakonitvi permisivne vzgoje (katere pristaš nisem).Ta člen je seveda lahko hitro razumeti kot "vladanje otroka" - glej, ne smem ga udariti, ne smem ga kaznovati tako, da bo pri tem ponižan... Ampak starš, ki že zdaj klofne otroka po zadnji ali po licu zaradi kakšne kozlarije, ga bo tudi kasneje. In starš, ki je v navalu jeze sposoben premlatiti otroka do krvi/modric, ga bo tudi z ali brez tem členom v zakonu!
In prej zaradi klofute CSD ni odvzel otroka, in ga tudi zdaj ne bo (DZ nima kazenskih določb, stari zakon pa je tudi zelo ohlapno določal, v katerih primerih CSD lahko odvzame otroka). Lahko pa ga bo zaradi hudega fizičnega kaznovanja... vsaj moja laična interpretacija je takšna.
Kazensko se malomarni starši preganjajo po veljavni Kazenskem zakoniku, ki je v tej obliki veljaven že od 2008...



Država nam naj bi s sprejeto zakonodajo olajšala življenje......ne pa nam ga oteževala....že vsak sklic na referendum je oteževanje.....kakor je tudi oteževanje to, da če je nasilno ravnanje preganjano že v kazenskem zakoniku, ga ni potrebno navajati še v Družinskem zakoniku.....kjer je itak brez veze, ker vemo, da če zakon nima kazenskih določb je itak sam sebi namen in ga lahko vsak krši......

In če ima vsaka žival več pravic kot otrok (oz. le te bolj natančno opredeljene), zakaj torej tak halo?! (glej 15. člen, 9. alineja Zakona o zaščiti živali)


Smo pred kratkim videli na primeru gospe novinarke, velike zaščitnice živali, kaj prinese za sabo pretirano priznavanje določenih pravic živalim in pomanjkljiva zakonadaja (ki je zapisana samo zato, ker je zapisana) med najemnikom in najemodajalecm, ki najemniku priznava ogromno pravic, najemodajalcem pa praktično nič......

tako da jaz nisem ravno tako flegmatična do tega pretiranega priznavanja pravic, obveznosti pa praktično nobenih.....ker tudi naši otroci so dojemljivi in bodo hitro imeli 15 let in če ne prej, se bodo takrat zavedli vseh svojih pravic, ki jim jih država tako velikodušno ponuja.....

Sicer pa prej je bilo govora o družbeni sprejemljivosti vzgoje, obnašanja, staršev, otrok.....že vsaj dve desetletji propagiramo in sprejemamo izjemno permisivno vzgojo, vzgojne po riti v veliki večini družin itak da ni....mladostniško nasilje pa je veliko večji problem, kot je bil v časih naše mladosti, ko je ena po riti ali okoli kepe bila še družbeno sprejemljiva......

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 12:09:53   
enkratna
liliana, te bom nekoliko drugače vprašala:

1. Kako ti razumeš stari/novi zakon? Drugače vprašano: kako razumeš, da boš "kaznovana", če namlatiš otroka po starem zakonu in kako, če ga po novem? (kdo to določi, opredeluje?) Jaz razumem da enako: po Kazenskem zakoniku (KZ), torej DZ ne otežuje/komplicira ta del, saj DZ ne opredeljuje kdaj/kako nastopi v veljavo KZ, če starš/skrbnik otroka krši DZ, torej otroka telesno kaznuje.
2. Kdo te po novem zakonu lahko prijavi zaradi nasilja/poniževanja otroka in kdo po starem? Moje razumevanje: kdorkoli po starem (torej tudi otrok), po novem prav tako.
3. Ali bi opustila fizično kaznovanje, če je to od nekdaj del tvojega načina vzgoje (predvidevam kot skrajni ukrep, kjer vse ostalo odpove), zaradi zakona? Jaz: ne bom. Če/ko bodo odpovedali vzgoja in smiselne kazni ali pa če bo naredil res kaj grozljivega, bo z moje strani zagotovo padla klofuta. Če me bo kdo zaradi tega prijavil, če bo to tudi lastni otrok, prav. Se bom pa "zagovarjala".

Permisivna vzgoja sucks - ne deluje pri vseh otrocih in starših in strinjam se s teboj, da je današnje stanje v družbi deloma odraz tudi tega, da pri vzgoji ni bilo meja. Mene je tršica z ravnilom po roki, zato ker sem uščipnila sošolca, in ko sem prijokala domov, mi je mama rekla, da ji da prav in da nimam kaj ščipati sošolca kar tako v tri dni...

< Sporočilo je popravil enkratna -- 13.2.2012 12:16:41 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   [Brisano sporočilo]
13.2.2012 12:25:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?