|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 18:41:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

Ah, prav, naj ti bo ... bom "padla na tvojo provokacijo fajn izgovora", 191. člen je tak najbolj zgovoren. Če ti v tem ne vidiš opisa ponižujočih dejanj, potem nimam kaj več dodati.




Vidim opis določenih dejanj.....samo ne vidim definicije poniževanja.....

191. člen

(1) Kdor v družinski skupnosti z drugim grdo ravna, ga pretepa ali drugače boleče ali ponižujoče ravna, ga z grožnjo z neposrednim napadom na življenje ali telo preganja iz skupnega prebivališča ali mu omejuje svobodo gibanja, ga zalezuje, ga prisiljuje k delu ali opuščanju dela ali ga kako drugače z nasilnim omejevanjem njegovih enakih pravic spravlja v skupnosti v podrejen položaj, se kaznuje z zaporom do petih let.

(2) Enako se kaznuje, kdor stori dejanje iz prejšnjega odstavka v kakšni drugi trajnejši življenjski skupnosti.

(3) Če je dejanje iz prvega odstavka storjeno proti osebi, s katero je storilec živel v družinski ali drugi trajnejši skupnosti, ki je razpadla, je pa dejanje s to skupnostjo povezano, se storilec kaznuje z zaporom do treh let.

Sicer je pa iz verige dopisovanj razvidno, da je najino razumevanje DZ nepremostljivo različno. Pri čemer jaz vztrajam pri DZ in izjemoma KZ (ko je to smotrno), ti pa vlačiš vse sorte drugih zakonov in praks v debato, s čimer razvrednotiš osnovno temo.


Ti lahko vztrajaš, pri KZ, ko se tebi zdi smotrno.....zakonodajalcu se pa izgleda ne zdi smotrno, če trdi, da je poniževanje in telesno kaznovanje otroka le izražanje stališča države do te problematike......kot sem že rekla prej, pa stališče država izrazi na druge načine, ne v zakonu.....ker od laika država ne more pričakovati, da bo vedel kateri člen je stališče in kateri ne....

Druge zakone sem pa vlačila v debato le za to, ker sem želela pokazati, kako neuspešno zapisan člen zakona, ali neizvajanje določenih členov zakona, nemalokrat lahko sproži čez leta velik problem.....

In še nekaj pokomentiram: za vzgajanje otroka brez telesne kazni praviš da potrebuješ navodila od države? Kaj to pomeni, da si naravni talen za telesno kaznovanje brez navodil? (če pretiravam :))
Jaz ne potrebujem navodil države, kako vzgajati otroka. Vsekakor pa mi je všeč opredelitev, da naj ne temelji ravno na telesnem kaznovanju.


Lahko pretiravaš, lahko si ustvariš čisto svojo sliko, konec koncev lahko preideš tudi na stopnjo žaljenja......če so pač moja razmišljanja zate nesprejemljiva.....zanimalo me je samo, kaj je poniževanje in kaj je kaznovanje, poniževanje tudi ne pojmujemo vsi enako, kar je tudi Frodo lepo predstavila......

Opredelila in izrazila svoje stališče o vzgoji pa je država že takrat, ko je recimo podpisala konvencijo o otrokovih pravicah......lepo, da se opredeli o tem tudi v družinskem zakoniku, samo to ne pomeni, da jaz ne smem imeti določenih pomislekov pri tej njeni opredelitvi in jo moram sprejeti kot zdravo za gotovo zgolj zato, ker postavlja v ospredje otroka in njegove pravice......



(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 18:51:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Torej jaz lahko klofnem otroka, če pošlje pri 10 letih učiteljico v piz.do mat.erino.....?


po moznosti v kleti, da te nihce ne vidi in ne slisi, pa takoj po zlocinskem dejanju mu daj led na obraz, da se ne bo nic poznalo user posted image


Ja, sem pozabila.....v takem primeru je itak učiteljica kriva, da je sprovocirala otroka......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 20:05:16   
enkratna
liliana, niti približno te nimam namena žaliti - sploh te pa berem kot osebo, ki ne naseda provokacijam/poskusom žalitve (žalitev postane žalitev šele, ko odreagiraš nanjo in je dosegla svoj namen). Ti imaš pomisleke in svoje razloge za njih, in tega ti nihče nima pravice odvzeti. Pravzaprav me veseli, da ves čas ohranjaš trezno glavo in argumentiraš (tako ali drugače) svoje stališče. Želela sem samo z zelooo poenostavljenim primerom ti prikazati, zakaj prelaganje odgovornosti definiranja vzgojnih ukrepov na državo osebno pač ne morem sprejeti kot upravičen argument. Še posebej ne, ker že stari zakon le bolj ohlapno govori o taistem, čeprav ne tako eksplicitno.
Pogovarjamo se namreč o razlogih za/proti, navsezadnje z debato jaz skušam razumeti/uvideti druga mnenja, najti smisel, razumevanje v njih. Kako pa misliš, da sem jaz ustvarila svoje stališče? S tem, ko sem verjela Francki, ki je trdila da tako mora biti? Ali s kritičnim spremljanjem dogajanja, in odločitev je pač rezultat mojih vrednostnih meril, vrednot - tako kot je tvoje tvojih.

In ko ravno govoriš o slabih zakonih, potem je tudi KZ slab zakon, ker tudi tam (po tvoje) ni opredeljeno, kaj točno je ponižanje? Zame, po osebnem razumevanju KZ (pa nisem pravnica), je ponižanje lahko vse, kar stopnjuje našteta kazniva dejanja ali pa le-te potekajo v dodatnih okoliščine, ki slabšajo podobo kaznivega dejanje. Ponižanje je nekaj, kar doživlja žrtev. Primer: če te šef v službi vpričo vseh nazija, da si slaba delavka, to ti lahko doživiš na dva načina: kot šikaniranje na delovnem mestu in to celo ponižujoče, ker ti je očital slabo delo vpričo vseh ali pa kot kritiko, zaradi katere se boš pri delu poboljšala ali pa boš to zijanje preslišala/ignorirala. Prvo je kaznivo dejanje, a le če ti šefa tožiš na sodišču, drugo pa ne, je samo slab dan v službi.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 20:07:04   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
pa takoj po zlocinskem dejanju mu daj led na obraz, da se ne bo nic poznalo user posted image


Obvezno prej še s putrom namazat takoj po izvedbi dejanja (pa čez led), ker se potem res skoraj nič ne pozna!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 20:15:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
pa takoj po zlocinskem dejanju mu daj led na obraz, da se ne bo nic poznalo user posted image


Obvezno prej še s putrom namazat takoj po izvedbi dejanja (pa čez led), ker se potem res skoraj nič ne pozna!



križane gate,
pa kako se tako dobro spoznata na te zadeve?!?
Me kar malo skrbi za vajine otroke ...

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 20:28:32   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: petea
križane gate,
pa kako se tako dobro spoznata na te zadeve?!?
Me kar malo skrbi za vajine otroke ...


Naj te ne skrbi za mojega otroka, ampak zame, ki sem dovolj štorasta, da se spotikam ali padem... in kaj je bolj praktičnega, kot na udarnino hladn putr/margarino namazat. Hip-hip-hip, modrice ni, in spet lahko nosim kiklo... :) Aja, to so recepti domače zakladnice starih mamc...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 21:28:59   
petea
s tem ima tudi jaz težave, saj se mi zelo hitro poznajo modrice, samo kaj, ko pogosto sploh ne vem, kje in kdaj jih staknem, običajno takrat, ko jih opazim, tudi masla nimam v bližini user posted image

bom pa si zapomnila ta recept, saj bo gotovo prišel prav pri norčijah mladine user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 13.2.2012 21:32:38 >

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 21:32:10   
enkratna
Meni je ta recept zaupala prijateljica, češ da bi jo sosedje še prijavili na CSD, ker sta otroka stalno nekaj obtočena (oba športnika, pa veliko zunaj, treningi...) in je zato maslo vedno pri roki :)
In ko sem naslednjič pogrnila med vleko vrvi, sem ta recept uporabila in glej, mali čudež! Modrica je ostala samo na tistem delu roke, kjer sem spregledala namazati odrgnino...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 22:21:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: enkratna



In ko ravno govoriš o slabih zakonih, potem je tudi KZ slab zakon, ker tudi tam (po tvoje) ni opredeljeno, kaj točno je ponižanje? Zame, po osebnem razumevanju KZ (pa nisem pravnica), je ponižanje lahko vse, kar stopnjuje našteta kazniva dejanja ali pa le-te potekajo v dodatnih okoliščine, ki slabšajo podobo kaznivega dejanje. Ponižanje je nekaj, kar doživlja žrtev. Primer: če te šef v službi vpričo vseh nazija, da si slaba delavka, to ti lahko doživiš na dva načina: kot šikaniranje na delovnem mestu in to celo ponižujoče, ker ti je očital slabo delo vpričo vseh ali pa kot kritiko, zaradi katere se boš pri delu poboljšala ali pa boš to zijanje preslišala/ignorirala. Prvo je kaznivo dejanje, a le če ti šefa tožiš na sodišču, drugo pa ne, je samo slab dan v službi.




Če se družinski zakonik v tem primeru sklicuje na kazenski zakonik, ponižanje tam ni opredeljeno.....ker je v KZ omenjeno samo kot "drugo ponižujoče ravnanje", je pa navedenih kar nekaj ravnanj.....pač pravni jezik je "poseben" jezik, tu ni logike, to kar je nam, laikom logično, pravnikom ni vedno logično......

In tvoj dani primer dokazuje ravno to, kar ti cel čas govorim....da je za nekoga ali v določenih okoliščinah to lahko ponižanje, za drugega v drugih okoliščinah pa ne.....enkrat je kaznivo dejanje, drugič pa ne....

In nasilje ni definirano....o nasilju se v zadnjem času govori s tako brezkrbnostjo, da mene že kar skrbi, samo meni pač to ni smešno in mi je žal, če zaradi tega nekdo misli, da podpiram nasilje in duhoviči na ta način......sem precej na forumu in tu se beseda nasilje uporablja zelo pogosto.....beseda nasilje nad otrokom se uporablja za pretirano dolgo uporabo dude, plenice, za kaznovanje, za zapiranje v sobo za razmislek, za ukrepanje vzgojijetljic v vrtcu, učiteljev v šolah, za dejanja moža, ki ga žena ne mera....praktično za vse, kar ni v skladu z lastnim prepričevanjem, s CSD se je že tudi nemalokrat "grozilo" po forumu, ne sicer direktno, zaznajo pa se med vrsticami take grožnje, ko se želi v ljudi zasejati strah v stilu "na CSD se boste morale zelo zagovarjati, če se otroku kaj zgoji, ko ste na čiku, na RR ali ko greste v klet po solato, ker ne skrbite ustrezno za otroka".....

In če potem državni organ kar tako pavšalno definira nasilje, kot drugo ponižujoče ravnavnje.....in pusti lastni percepciji laikov kaj pa to je....povzroči to ravno to, da ljudje izgubimo zdravo mero za to, kaj v bistvu res nasilje nad šibkejšim je in kaj še ni nasilje.....da slab dan v službi ali doma, ko daš otroku eno na rit, ker te znervira ali pa zakričiš nanj še ni nasilje in ni ponižujoče ravnanje.....


(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 22:40:55   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

torej kater obseg "ponizevanja" je pravilno razumljen? Po katerih meirlih se "ponizevanje" obravnava?


Po lastnih baje....saj vendar vsi vemo, kaj je dandanes poniževanje.....je tako zelo enostavno......samo eni ne razumemo in kompliciramo.....


Hja, no..., zate itak vem da rada kompliciras user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   [Brisano sporočilo]
13.2.2012 22:46:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 22:57:11   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

In ko ravno govoriš o slabih zakonih, potem je tudi KZ slab zakon, ker tudi tam (po tvoje) ni opredeljeno, kaj točno je ponižanje? Zame, po osebnem razumevanju KZ (pa nisem pravnica), je ponižanje lahko vse, kar stopnjuje našteta kazniva dejanja ali pa le-te potekajo v dodatnih okoliščine, ki slabšajo podobo kaznivega dejanje. Ponižanje je nekaj, kar doživlja žrtev. Primer: če te šef v službi vpričo vseh nazija, da si slaba delavka, to ti lahko doživiš na dva načina: kot šikaniranje na delovnem mestu in to celo ponižujoče, ker ti je očital slabo delo vpričo vseh ali pa kot kritiko, zaradi katere se boš pri delu poboljšala ali pa boš to zijanje preslišala/ignorirala. Prvo je kaznivo dejanje, a le če ti šefa tožiš na sodišču, drugo pa ne, je samo slab dan v službi.




Torej moja sprejemljivost in moje dozivljanje resnicnosti je temelj za tolmacenje zakona? Ce je temu tako nikoli ne bi mogli nikogar obsoditi za krajo, ker bi on vedno bil sveto preprican, da si je zadeve samo sposodil.
Pa posilil ne bi nobeno nikoli, ker bi vedno bili vsi sveto prepricani, da si je ona zelela spolni odnos....
Manjka definiranost, nekaj kar jasno velja za vse in prav zato je dokazovanje "ponizanosti" prevec podlozna presoji posameznika in poslednicno tudi zlorabam.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 22:59:26   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Če se družinski zakonik v tem primeru sklicuje na kazenski zakonik, ponižanje tam ni opredeljeno.....ker je v KZ omenjeno samo kot "drugo ponižujoče ravnanje", je pa navedenih kar nekaj ravnanj.....pač pravni jezik je "poseben" jezik, tu ni logike, to kar je nam, laikom logično, pravnikom ni vedno logično......

In tvoj dani primer dokazuje ravno to, kar ti cel čas govorim....da je za nekoga ali v določenih okoliščinah to lahko ponižanje, za drugega v drugih okoliščinah pa ne.....enkrat je kaznivo dejanje, drugič pa ne....

In nasilje ni definirano....o nasilju se v zadnjem času govori s tako brezkrbnostjo, da mene že kar skrbi, samo meni pač to ni smešno in mi je žal, če zaradi tega nekdo misli, da podpiram nasilje in duhoviči na ta način......sem precej na forumu in tu se beseda nasilje uporablja zelo pogosto.....beseda nasilje nad otrokom se uporablja za pretirano dolgo uporabo dude, plenice, za kaznovanje, za zapiranje v sobo za razmislek, za ukrepanje vzgojijetljic v vrtcu, učiteljev v šolah, za dejanja moža, ki ga žena ne mera....praktično za vse, kar ni v skladu z lastnim prepričevanjem, s CSD se je že tudi nemalokrat "grozilo" po forumu, ne sicer direktno, zaznajo pa se med vrsticami take grožnje, ko se želi v ljudi zasejati strah v stilu "na CSD se boste morale zelo zagovarjati, če se otroku kaj zgoji, ko ste na čiku, na RR ali ko greste v klet po solato, ker ne skrbite ustrezno za otroka".....

In če potem državni organ kar tako pavšalno definira nasilje, kot drugo ponižujoče ravnavnje.....in pusti lastni percepciji laikov kaj pa to je....povzroči to ravno to, da ljudje izgubimo zdravo mero za to, kaj v bistvu res nasilje nad šibkejšim je in kaj še ni nasilje.....da slab dan v službi ali doma, ko daš otroku eno na rit, ker te znervira ali pa zakričiš nanj še ni nasilje in ni ponižujoče ravnanje.....




Podpisem se pod celoten clanek, posebej pa pod povdarjeno.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   [Brisano sporočilo]
13.2.2012 23:09:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Družinski zakonik
13.2.2012 23:10:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Manjka definiranost, nekaj kar jasno velja za vse in prav zato je dokazovanje "ponizanosti" prevec podlozna presoji posameznika in poslednicno tudi zlorabam.


Posameznik kot merilo pravega, pravičnega nikoli ne more biti dober, ker izhaja izključno iz svojega lastnega interesa.

Zakoni naj bi veljali tako in so v osnovi napisani tako, da naj bi uveljavljali splošno in družbeno dobro, ki pa je na kratek rok v nasprotju z interesom posameznika.

Tudi zato so referendumi že v osnovni največja neumnost, skrita pod krinko demokracije - ki pa je na dolgi rok totalno neučinkovita in pomeni samo tratenje časa in denarja, koristi od nje pa ni. 

Od n-referendumov kot smo jih imeli, katere družbene koristi uživamo danes? Od katerega referenduma smo danes kot družba bolj civilizirani, bolj razumni, boljši? 

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 7:20:14   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Torej moja sprejemljivost in moje dozivljanje resnicnosti je temelj za tolmacenje zakona?


Zdaj mešaš kazniva dejanja (kraja, spolni napad) in ponižanje. Kraja je namreč dejanje (objektivni dogodek), ponižanje pa občutek žrtve, torej gre za subjektivno čustvo. Pri ponižanju žrtev čuti napad na njen ponos, dostojanstvo, to pa lahko čuti ob različnih okoliščinah, ki so (ali pa ne) del kaznivega dejanja. Pri kraji, spolnem nasilju bo policija iskala priče. Pri tem, da te je šef nadrl in se zaradi tega ti počutiš ponižano, pa ne. Sicer bi v procesu tožbe verjetno kakšno pričo, sodelavca mogoče zaslišali, da bi poročal o tem, kako je on (subjektivno) doživel dogodek, vendar ne more pa pričati o tvojih občutkih ponižanja. Je zdaj bolj jasno? Če ne, pa malo preberite o definiciji ponižanja drugod, saj ni treba mojo besedo jemati za sveto :)

Seveda je dokazovanje ponižanja preveč prepuščeno presoji, če gre pri ponižanju za čustveni svet posameznika. Zakaj eni politiki tožarijo časopise zaradi razžalitve, drugi pa ignorirajo? Zato ker eni ob tem začutijo napad na njihovo dostojanstvo, drugim so pa (ne)resnična natolcevanja smešna in del rumenega tiska in javnega življenja...
Ali bom prijavila soseda, ki izvaja sadistične spolne prakse nad ženo češ da jo - po mojem mnenju - s tem ponižuje? Ja seveda ne bom, saj ne morem vedeti, če se ona ob tem počuti ponižana (jaz npr. bi se in bi me odneslo kot kafra stran od takega tipa, BSDM filozofija mi je pač skrajno tuja).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 7:44:30   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Tudi zato so referendumi že v osnovni največja neumnost, skrita pod krinko demokracije - ki pa je na dolgi rok totalno neučinkovita in pomeni samo tratenje časa in denarja, koristi od nje pa ni. 
Od n-referendumov kot smo jih imeli, katere družbene koristi uživamo danes? Od katerega referenduma smo danes kot družba bolj civilizirani, bolj razumni, boljši? 


Tu se strinjam s teboj v delu, da so referendumi krinika demokracije takrat, ko njihova uporaba ni smiselna, protiustavna in še kaj. Sploh kadar je udeležba npr. komaj slabih 11%, kot je bilo to v primeru referenduma o slovenskih pokrajini in statusu Ljubljane. Fiasco!

Odgovor, kateri referendum je prispeval k boljši družbi? Glede na volilni rezultat (72,4% proti) npr. pri referendumu o spremembah zakona o zdravljenju neplodnosti, ker s(m)o s tem onemogočili samskim ženskam umetno oploditev (pobuda Stranka mladih, glasovala za referendum opozicija, torej tudi SDS)... Saj smo zaradi tega boljša družba, mar ne? In ker s(m)o zavrnili Tehnični zakon o izbrisanih, ki je bil sicer protiustaven (predlagala ga je pa SDS & Co.)?
Tu je še referendum o malem delu, delu na črnem (vse zavrnjeno). Kakšni bi morali biti izidi teh referendumov, da bi bili boljša družba oz. ali smo zaradi rezultatov kot so, že? Tudi ko odločamo o pravicah manjšine?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 9:22:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
.....ne smem otroka kot starš kaznovati, otrok mi pa lahko hodi po glavi....otrok me kot starša lahko pošlje v pm, jaz pa ga ne smem kaznovati zato, ker obstaja možnost, da ga ponižujem, če ga kaznujem tako, da ga ne pustim na trening odbojke (ker to je pač pomembno za njegov fizični razvoj in mu te pravice ne smem kratiti), .....če ga že ne klofnem, ker takrat pa itak izvajam fizično nasilje nad njim......


aja, po vsem tem klobasanju: jz sm tud ena tistih groznih mater, ki bom aktivirala fizicno nasilje nad lastnim otrokom v kolikor mi bo s svojim dejanjem toliko dvignil tlak. se strinjam z Zoranom Milivojevicem, ki pravi, da odlocno nasprotuje temu, da se klofuta definira kot kaznivo dejanje in da po njegovem mnenju s tem starsem odvzemamo enega bistvenih vzvodov avtoritete, ki jo potrebujejo pri vzgoji zrele in odgovorne osebe.

ceprav, se enkrat ponovim, kolikor jz razumem celo situacijo, novi druzinski zakonik tu ne prinasa bistvene novosti: ce se ne motim, je ze v KZ doloceno, da so dejanja zoper spolno nedotakljivost mladoletne osebe, zanemarjanja in surovega ravnanja kazniva. tako da se tvoji zgornji pomisleki pravzaprav nanasajo na KZ, ne pa druzinski zakonik. a prav razumem?


Ne ne razumeš glih prav.....samo ker je zate to klobasanje, ne pričakujem, da razumeš......user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 9:26:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

torej kater obseg "ponizevanja" je pravilno razumljen? Po katerih meirlih se "ponizevanje" obravnava?


Po lastnih baje....saj vendar vsi vemo, kaj je dandanes poniževanje.....je tako zelo enostavno......samo eni ne razumemo in kompliciramo.....


Hja, no..., zate itak vem da rada kompliciras user posted image



Itak da.....še posebej pri kompliciranih zadevah in Družinski zakonik je že sam po sebi precej zakompliciran.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 9:39:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Torej moja sprejemljivost in moje dozivljanje resnicnosti je temelj za tolmacenje zakona?


Zdaj mešaš kazniva dejanja (kraja, spolni napad) in ponižanje. Kraja je namreč dejanje (objektivni dogodek), ponižanje pa občutek žrtve, torej gre za subjektivno čustvo. Pri ponižanju žrtev čuti napad na njen ponos, dostojanstvo, to pa lahko čuti ob različnih okoliščinah, ki so (ali pa ne) del kaznivega dejanja.


To sem jaz kot otrok čutila recimo pri 15 letih, ko me oče ni pustil v diskoteko.....vse moje kolegice so pa šle.....trpela sta moj ponos, ki ga je oče prizadel s tem, da me ni spustil iz hiše in dostojanstvo, ker sem bila ponižana pred kolegicami, ki so lahko šle......

Danes, kot starš, temu rečem vzgoja......petnejstletnik, pa temu reče ponižanje, ali celo psihično nasilje (ki je mogoče s strani starša podkrepljeno še z kakim zaklepanjev v sobo in odvzemom računalnika, ker je želelo dete 3 krat uiti iz hiše v diskoteko)......ker je v vsakem zakonu zapisan en stavek o tem......da se otroka ne sem kakorkoli poniževati......

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 10:12:31   
enkratna
In če bi danes bila spet stara 15 let in bi se zgodba ponovila, bi naredila kaj? Tožila očeta? Ker edino tako mu lahko dokazuješ ponižanje (torej ga kot mladoletna oseba tožiš, ker si mladoletna, tega ne moreš - lahko to stori samo skrbnik in to je zaradi konfliktov interesov kdo drug, oče ne more biti - čeprav je sicer tvoj skrbnik; skrbnika pa lahko določa samo CSD - in kdo bo plačal stroške sodbe pri mladoletniku?)... ali pa greš na CSD in rečeš "ne pusti me v disco, s tem me je ponižal". In če bo CSD zaradi tega izvajal nad teboj pregon, odvzem otroka... potem ja, sem tudi jaz proti DZ :)

Ja, DZ res pravi samo "ne sme poniževati". In evo, si me v duhu debate zmotivirala, da dejansko pokličem na CSD (naš lokalni, oseba ki deluje na področju odvzema otrok), in poprosim za interpretacijo "telesni kazni in ponižanju".

Če povzamem pogovor:
Ničelno toleranco do nasilja in ponižanja do vseh članov družine, ne samo do otrok, ima že veljavni Zakon o preprečevanju nasilja v družini (ki natančeje opredeljuje, kdo vse so člani družine), torej DZ in njegov 9. člen, 4. stavek s tem ne prinaša nič novega. Torej si enako odgovorna (3. člen) v primeru pretepanja/poniževanja otroka, če DZ stopi v veljavo ali pa ne!
Glede prav dotičnega (tvojega primera) o prepovedi izhoda v disko, ki ga otrok doživi kot ponižanje, pa se je samo nasmejala od srca in rekla, da postavljanje meja otroku ni ponižanje, četudi ga otrok lahko tako doživi, temveč del vzgoje. In ja, da je ponižanje stvar subjektivnega doživljanja, da pa CSD zagotovo ne bo posegal v družnino tam, kjer je otrok užaljen, ker ne sme 1 mesec gledati TV, ne sme iti v disko, ne dobi firmaških superg....


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 11:05:24   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

In če bi danes bila spet stara 15 let in bi se zgodba ponovila, bi naredila kaj? Tožila očeta? Ker edino tako mu lahko dokazuješ ponižanje (torej ga kot mladoletna oseba tožiš, ker si mladoletna, tega ne moreš - lahko to stori samo skrbnik in to je zaradi konfliktov interesov kdo drug, oče ne more biti - čeprav je sicer tvoj skrbnik; skrbnika pa lahko določa samo CSD - in kdo bo plačal stroške sodbe pri mladoletniku?)... ali pa greš na CSD in rečeš "ne pusti me v disco, s tem me je ponižal". In če bo CSD zaradi tega izvajal nad teboj pregon, odvzem otroka... potem ja, sem tudi jaz proti DZ :)

Ja, DZ res pravi samo "ne sme poniževati". In evo, si me v duhu debate zmotivirala, da dejansko pokličem na CSD (naš lokalni, oseba ki deluje na področju odvzema otrok), in poprosim za interpretacijo "telesni kazni in ponižanju".

Če povzamem pogovor:
Ničelno toleranco do nasilja in ponižanja do vseh članov družine, ne samo do otrok, ima že veljavni Zakon o preprečevanju nasilja v družini (ki natančeje opredeljuje, kdo vse so člani družine), torej DZ in njegov 9. člen, 4. stavek s tem ne prinaša nič novega. Torej si enako odgovorna (3. člen) v primeru pretepanja/poniževanja otroka, če DZ stopi v veljavo ali pa ne!
Glede prav dotičnega (tvojega primera) o prepovedi izhoda v disko, ki ga otrok doživi kot ponižanje, pa se je samo nasmejala od srca in rekla, da postavljanje meja otroku ni ponižanje, četudi ga otrok lahko tako doživi, temveč del vzgoje. In ja, da je ponižanje stvar subjektivnega doživljanja, da pa CSD zagotovo ne bo posegal v družnino tam, kjer je otrok užaljen, ker ne sme 1 mesec gledati TV, ne sme iti v disko, ne dobi firmaških superg....





Glej, pa daj si razumeti, da ne gre za mojo odgovornost.....in da se jaz bojim odgovornosti......gospa na CSDju bi itak morala vedeti, da za to ponižanje in telesno kaznovanje po Družinskem zakoniku itak ne morem odgovarjati, ker če ni kazanske sankcije je itak brezveze, da nekaj sploh dajemo v zakon......lahko sem kaznovana le po kazenskem zakoniku......in po Zakonu o preprečevanju nasilja v družini......po obeh verjetno za isto dejanje ne morem biti.....

In zdaj imamo še en zakon, kjer je država še enkrat vnesla, da ne smemo tepsti in poniževati otroka.....Kazenski zakonik in Zakon o preprečevanju nasilja v družini ne bosta prenehala veljati z uvedbo Družinskega zakonika.....in ker imamo že dva zakona, ki urejata to vprašanje, je potrebno še v enega to napisati (da izgleda državni organ malo pacifistično), da si ja bolj zakompliciramo življenje.....da bomo v vsakem zakonu imeli opredelitev in stališče države do nasilja......in zmedo pri državnih organih in pri državljanih.....pri državljanih očitno ne, ker velika večina ne prebere ne predlogov zakonov in ne zakonov (tudi tistih ne, ki gredo na referendum)......

Ti bom pa povedala zdaj, ko si že omenila CSD, primer moje prijateljice in njeno izkušnjo s CSD in pacifistično držo države glede klofute in nasilja.....

Prijateljičin mož ima štiri sestre.....ena med njimi je alkoholičarka že dolga leta in ima otroka.....otrok je bil pri materi pod budnim očesom CSD.....nakar se je CSD odločil, da pa materina alkoholiziranost po dveh letih ni več dobra za otroka in je sklicacal tri njene sestre ter brata in vprašal, če je kateri od njih pripravljen skrbeti za otroka.....prijateljica in njen mož sta bila to pripravljena, nobena od treh sester ne.....in ker je potem eno sestro postalo sram, kaj bodo pa zdaj ljudje rekli, da ona kot ženska ni pripravljena skrbeti za sestrinega otroka, brat in tuja ženska (njegova žena, moja prijateljica pa ja) je poklicala na CSD in rekla, da on ni pravi za skrbnika, ker je enkrat udaril svojo sestro, mater otroka....CSD je takoj poklical mojo prijateljico in njenega moža, ker so se že predhodno nekajkrat  z njima obema dogovarjali kako bodo to skrbništvo spleljali in hladno povedal, vi pa ne morete dobiti otroka, ker ste nasilen.....onadva debelo pogledata....nič jima ni  bilo jasno.....nakar svetovalka CSDja pove, da je pač klicala njegova sestra, ki je povedala, da on ne more biti skrbnik otroka, ker je enkrat na stopnicah udaril mater otroka in to pomeni, da je nasilnež.....prijateljičin mož prizna, da jo je res, da je bila njegova sestra zraven, ker so sosedje v bloku klicali njega in sestre, da naj pridejo, ker mati pijana že dve uri spi na stopnišču, dveletni otrok pa že dve uri joka.......in ko je prijateljičin mož slišal na stopnišču deročega otroka, ki kliče mater, ona pa je pijana spala na stopnicah je stopil k njej, jo vso mlahovo dvignil, ene dvakrat ga je še odrinila, da jo naj spusti, ji je on pač eno primazal....vendar CSD je bil neomajen....on je ne bi smel udariti......ker jo je pa udaril, in še to priznal, tudi če ne bi priznal, jim je rekla svetovalka na CSD, bi oni morali upoštevati prijavo nasilja in bi prijaviteljici prej verjeli, kot njemu....in otroka so dali raje drugim rejnikom....zadeva je bila za CSD zaključena....na podlagi enega telefonskega klica, zlonamerne babe, ki je zgolj ščitila svoj lastni ugled.....brez kakršnegakoli razčiščevanja okoliščin....ker kakor hitro je vpletena beseda klofota je to telesno nasilje in CSD ne odstopa od tega.....

Zaradi tega se jaz ne bi ravno smejala določenim dvomom, ki se mi porajajo ob besedi telesno in psihično nasilje......ker CSD ni vedno pravičen in ne dela vedno v korist otrok in šibkejšega......je v službi zakona in če je v dvomih pri kakem členu zakona, stori to tako, da bo sam opran kakršnegakoli dvoma ali suma......

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 11:22:47   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Torej moja sprejemljivost in moje dozivljanje resnicnosti je temelj za tolmacenje zakona?


Zdaj mešaš kazniva dejanja (kraja, spolni napad) in ponižanje. Kraja je namreč dejanje (objektivni dogodek), ponižanje pa občutek žrtve, torej gre za subjektivno čustvo. Pri ponižanju žrtev čuti napad na njen ponos, dostojanstvo, to pa lahko čuti ob različnih okoliščinah, ki so (ali pa ne) del kaznivega dejanja.


V kolikor je KZ za ponizevalno ravnanje dolocena kazen je ponizevalno dejanje ali ponizevanje - kaznivo dejanje. Tudi ponizevati je dejanje in ne imaginarna, umisljena igrica. napad na ponos ali clovesko dostojanstvo je vcasih bolj bolec in traumaticen od napada na telo.
In kot dobro ugotavljas ponizevanje je lahko in ni nujno kaznivo dejanje. Nikjer pa ni definirano katero ponizujoce ravnanje je dejansko kaznivo dejanje in katero je sprejemljivo do te mere, da ni vec kaznivo dejanje ( v kolikor sploh lahko govorimo, da je kakrsno koli ponizevanje sprejemljivo). In spet znova pridemo do problema definiranosti.

Pri kraji, spolnem nasilju bo policija iskala priče. Pri tem, da te je šef nadrl in se zaradi tega ti počutiš ponižano, pa ne. Sicer bi v procesu tožbe verjetno kakšno pričo, sodelavca mogoče zaslišali, da bi poročal o tem, kako je on (subjektivno) doživel dogodek, vendar ne more pa pričati o tvojih občutkih ponižanja. Je zdaj bolj jasno? Če ne, pa malo preberite o definiciji ponižanja drugod, saj ni treba mojo besedo jemati za sveto :)


Saj prav tem je problem. Subjektivni obcutek ne more biti merilo, a objektivnega merila zakonodajalec ne ponudi. Samo pavsalno omenja in doloca ne da bi globje definiral.

Seveda je dokazovanje ponižanja preveč prepuščeno presoji, če gre pri ponižanju za čustveni svet posameznika. Zakaj eni politiki tožarijo časopise zaradi razžalitve, drugi pa ignorirajo? Zato ker eni ob tem začutijo napad na njihovo dostojanstvo, drugim so pa (ne)resnična natolcevanja smešna in del rumenega tiska in javnega življenja...


Pravzaprav niti ni tako. Eni tozijo ker morajo, sicer bi izpadli krivi, drugim se pa rahlo ****a, ker jim tako ustreza....  Meni je ena stvar lahko smesna ( na pr. neko obrekovanje), ampak to en pomeni, da sem jo pripravljena dovoliti. In ce bi se nekdo na pr. spomnil govoriti, da sem izdala poslovno skrivnost, mi je lahko stokrat smesno, vendar bi bila prisiljena toziti ker bi sicer to lahko izjemno negativno vplivalo na moje poslovne odnose. In to z mojim obcutkom ali sem ponizana, uzaljena ipd nima nobene zveze.

Ali bom prijavila soseda, ki izvaja sadistične spolne prakse nad ženo češ da jo - po mojem mnenju - s tem ponižuje? Ja seveda ne bom, saj ne morem vedeti, če se ona ob tem počuti ponižana (jaz npr. bi se in bi me odneslo kot kafra stran od takega tipa, BSDM filozofija mi je pač skrajno tuja).


Torej, kako das skupaj tvoje in tujo ponizanje. Kaj zdruzuje milione posamicnih obcutkov in presoj kaj to ponizanje je, da lahko na splosno govorimo o pojmu ponizanje? Verjetnos e bos strinjala, da se nekatera dejanja na splosno lahko definirako kot ponizujoca. Torej, ce zakonodajalec podaja taksna splosno sprejeta merila, bi jih moral tudi definirati.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Družinski zakonik
14.2.2012 11:30:41   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Zaradi tega se jaz ne bi ravno smejala določenim dvomom, ki se mi porajajo ob besedi telesno in psihično nasilje......ker CSD ni vedno pravičen in ne dela vedno v korist otrok in šibkejšega......je v službi zakona in če je v dvomih pri kakem členu zakona, stori to tako, da bo sam opran kakršnegakoli dvoma ali suma......


Zal vecina ljudi ne dojema, da je zakon v veljavi tocno taksen kot je oz. taksen kot je zapisan in logika, "zdrava kmecka pamet " in podobne vsakodnevne miselne izpeljanke nimajo s tem kaj dosti povezave. Sicer je pa tako, ce se zakon ne prakticira ( kot je navedeno pa saj ne bo otroka zaradi klofute tozil ipd...) to se ne pomeni, da ne velja.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   [Brisano sporočilo]
14.2.2012 11:40:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?