|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 11 [12]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 14:28:00   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Da bi lahko nehali biti pasivni se svojih pravic (in pravic drugih skupin in posameznikov) moramo zavedati ter se zavedati njihovega pomena. Kratenje katere koli pravice je nedopustno. In dokler bodo ljudje mislili, da je dopustno manipuliranje spravicami z njihovim prikrajanjem glede na situacijo ter bodo za njih pravice nekaj, kar je "padlo z marsa" in se za to nihce ni boril - bomo imeli tezavo ter bomo pocasi zdrseli nazaj v srednji vek in fevdalizem.


Pravico do porodniškega dopusta nihče ne jemlje.....znižuje se edino nadomestilo za nego in varstvo otroka......porodniško nadomestilo (med drugim je le porodniško nadomestilo, prve 3 mesece, krito iz prispevkov, ki jih plačujemo) ostaja enako 100 % ......

jemlje se edino pravica do brezplačnega vrtca za 2. in več otroka, ki je bila nespametno podeljena s strani iste vlade pred 4 leti.....torej je dodelitev te pravice bila zlorabljena v politične namene in ni bila podeljena zato, ker se je nekdo boril zanjo ampak so bili v pozadini povsem nemoralni politični interesi zmagati na volitvah.....nobena druga pravica, ki bi kakorkoli kratila rojevanje otrok se ne jemlje......razen mogoče te, da zadnja dva dohodkovna razreda ne dobita otroškega dodatka.....ker pa smo socialna država, to ne bi smel biti problem in bi se tisti z več dohodki morali odpovedati svojega dela "pravice" v korist tistih, z manj dohodki.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 3.4.2012 14:30:31 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 15:07:14   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Leta 1992 se je država  lahko še enormno zadolževala....danes se več ne more.....


Znova kratko in jedrnato: Ali se bo drzava enormno zadolzevala se naprej ce bo ohranila porodniska nadomestila oz. ali je krajsanje porodniskih edini nacin, da se drzava vec ne zadolzuje?


Tudi jaz sem ti razlagala na dolgo in široko, da boš lažje razumela......v debati sva namreč enakovredna partnerja.....pač sprejmeš razlago ali ne.....


O tem kontekstu  in znizevanju davkov ter financni izgubi s tem ukrepom nismo govorili.


3. Vec kot toliko se na osebno raven ne bom spuscala. Ce lahko zagovarjas svoja stalisca jih zagovarjaj in to dovoli tudi drugim ter prosim, ne uporabljaj me kot izgovor.


Kot sem že rekla.....ne dramatiziraj......user posted image  ker jaz tebe že ne uporabljam za izgovor.......


Seveda da me, v kolikor pravis, da ne bos odgovorila ker jaz nisem.


Bodi boljsa in odgovori. Ce ti ze jaz menda kot trdis nisem razlozila in me to ni vredno, potem takem to dejanje ni vredno papagajskega ponavljanja in trme. Pricakovala bi, da bos naredila tisto, kar je tebe vredno.


Evo, pa si se spustila na osebno raven......


Zaenkrat nimam nacina, da na osebni "napad" odgovorim neosebno. Se pa trudim in trudim se spodbuditi te, da se naprej ukvarjas s temo in ne z menoj. Morda bi lahko tisti stavek o osebni ravni pustila za konec. Misljeno je bilo po tem postu. No imas pravico do "kerensologije".

No kakorkoli, ce zelis neosebno razpravo se naprej, mi prosim odgovori na post:

Prosim, ce mi lahko svoja stalisca predstavis v naslednjem kontekstu:

"Velja pa spomniti, da leta 1992, ko je tudi bila mocna financna kriza z vec kot 150.000 brezposelnih nihce ni pomislil na kratenje pravice do starsevskega dopusta. Sedaj pa v isti sapi z dohodninsko olajsavo za najpremoznejse, pri cemer bi oprostili 67,4 milionov evrov letno, a s kratenjem porodniske prisparali 40 milionov letno....  Vcasih je dobro sneti si plasnice in pogledati se levo in desno, namesto zgolj v omejen pogled pred seboj... "

Kako opravicujes potrebo za kratenje starsevskega nadomestila v navedenem kontekstu?


 

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 3.4.2012 15:13:10 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 277
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 15:30:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Znova kratko in jedrnato: Ali se bo drzava enormno zadolzevala se naprej ce bo ohranila porodniska nadomestila oz. ali je krajsanje porodniskih edini nacin, da se drzava vec ne zadolzuje? 




Prvič....porodniške se ne krajšajo....znižuje se nadomestilo.....

drugič, zgolj zaradi tega, se država ne bo enormno zadolževala.....se bo pa enormno zadolževala, če se ne bo nič spremenilo.....in kar je še hujše, dolg že nekaj let gre samo za kritje t.i. tekočih stroškov države......

Tretjič...zniževanje nadomestila za nego in varstvo otroka ni edni predlog ukrepa.....

Seveda da me, v kolikor pravis, da ne bos odgovorila ker jaz nisem.


Aja......user posted image

Zaenkrat nimam nacina, da na osebni "napad" odgovorim neosebno. Se pa trudim in trudim se spodbuditi te, da se naprej ukvarjas s temo in ne z menoj. Morda bi lahko tisti stavek o osebni ravni pustila za konec. Misljeno je bilo po tem postu. No imas pravico do "kerensologije".


Obstaja način.....se ga jaz večkrat poslužujem.....user posted image

Prosim, ce mi lahko svoja stalisca predstavis v naslednjem kontekstu:

"Velja pa spomniti, da leta 1992, ko je tudi bila mocna financna kriza z vec kot 150.000 brezposelnih nihce ni pomislil na kratenje pravice do starsevskega dopusta. Sedaj pa v isti sapi z dohodninsko olajsavo za najpremoznejse, pri cemer bi oprostili 67,4 milionov evrov letno, a s kratenjem porodniske prisparali 40 milionov letno.... Vcasih je dobro sneti si plasnice in pogledati se levo in desno, namesto zgolj v omejen pogled pred seboj... "

Kako opravicujes potrebo za kratenje starsevskega nadomestila v navedenem kontekstu?


Sem ti deloma že prej odgovorila.....sedaj pa vseeno le še to.....rada bi cel link tega tvojega stavka, da vidim od kje je to pobrano.....če želiš realno predstavitev mojih stališč......ker zame je pomembno, kje in kdo je to zapisal......

< Sporočilo je popravil liliana -- 3.4.2012 15:37:07 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 16:21:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

drugič, zgolj zaradi tega, se država ne bo enormno zadolževala.....se bo pa enormno zadolževala, če se ne bo nič spremenilo.....in kar je še hujše, dolg že nekaj let gre samo za kritje t.i. tekočih stroškov države......

Tretjič...zniževanje nadomestila za nego in varstvo otroka ni edni predlog ukrepa.....


Torej se ta bolna tocka lahko rpeskoci in pred otroci se lahko postavi RKC. Gremo izbirati - financiramo otroke 100% ali znizamo financiranje RKC....

Obstaja način.....se ga jaz večkrat poslužujem.....user posted image  


Bravo!

Prosim, ce mi lahko svoja stalisca predstavis v naslednjem kontekstu:

"Velja pa spomniti, da leta 1992, ko je tudi bila mocna financna kriza z vec kot 150.000 brezposelnih nihce ni pomislil na kratenje pravice do starsevskega dopusta. Sedaj pa v isti sapi z dohodninsko olajsavo za najpremoznejse, pri cemer bi oprostili 67,4 milionov evrov letno, a s kratenjem porodniske prisparali 40 milionov letno.... Vcasih je dobro sneti si plasnice in pogledati se levo in desno, namesto zgolj v omejen pogled pred seboj... "

Kako opravicujes potrebo za kratenje starsevskega nadomestila v navedenem kontekstu?


Sem ti deloma že prej odgovorila.....sedaj pa vseeno le še to.....rada bi cel link tega tvojega stavka, da vidim od kje je to pobrano.....če želiš realno predstavitev mojih stališč......ker zame je pomembno, kje in kdo je to zapisal......


Link je post na prejsnji strani se mi zdi. Citiorala sem sama sebe, da ne bi bilo zmede kako se je glasilo moje vprasanje. Torej napisala sem jaz, na tem forumu. Podatki so javno objaljeni, ne vem natancno kje sem jih tocno prebrala. Pisala sem za pisalno mizo oz. natancneje racunalnisko - pisalno mizo v lastni (dobesedno) pisarni. Pila sem dekofeinizirano kavo na zacetku, potem pa zgolj crni caj - lahko navedem vrsto in proizvajalca, ce je potrebno user posted image
Pa sorry, da se zafrkavam.

IMO krajsanje socialnih pravic lahko pride na vrsto SELE PO tem, ko se izpeljejo vsi drugi ukrepi, ne pa, da so prvi na udaru. Popolnoma nesprejemljivo je, da planirajo premoznim otprostiti vec denarja, kot ga bodo zaradi otorok in v imenu otrok, otrokom ukinili. Se ne strinjas?
vsem je jasno, da ukrepi morajo biti. So sprejemljivi, so delno sprejemljivi in so popolnoma nesprejemljivi. Slednji IMO spada v  zadnjo kategroijo nesprejemljivih, ker za to niso izpolnjeni pogoji.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 16:46:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Torej se ta bolna tocka lahko rpeskoci in pred otroci se lahko postavi RKC. Gremo izbirati - financiramo otroke 100% ali znizamo financiranje RKC....



Načeloma lahko......samo ne vem zakaj se potem nobena vlada ni poslužila tega ukrepa.....želeli so obdavčiti študentsko delo (in tako posledično ogroziti socialni položaj naših otrok, ko so nekoliko večji) in sprejeli pokojninsko reformo in tako ogrozili socialni položaj otrok, ko odrastejo......pa bi lahko samo znižali financiranje RKC......

Bravo!


Ignoranca.....user posted image

Link je post na prejsnji strani se mi zdi. Citiorala sem sama sebe, da ne bi bilo zmede kako se je glasilo moje vprasanje. Torej napisala sem jaz, na tem forumu. Podatki so javno objaljeni, ne vem natancno kje sem jih tocno prebrala. Pisala sem za pisalno mizo oz. natancneje racunalnisko - pisalno mizo v lastni (dobesedno) pisarni. Pila sem dekofeinizirano kavo na zacetku, potem pa zgolj crni caj - lahko navedem vrsto in proizvajalca, ce je potrebno
Pa sorry, da se zafrkavam.


Aha.....ker socialna kapica že nekaj časa ni več "špilu".....

IMO krajsanje socialnih pravic lahko pride na vrsto SELE PO tem, ko se izpeljejo vsi drugi ukrepi, ne pa, da so prvi na udaru. Popolnoma nesprejemljivo je, da planirajo premoznim otprostiti vec denarja, kot ga bodo zaradi otorok in v imenu otrok, otrokom ukinili. Se ne strinjas?
vsem je jasno, da ukrepi morajo biti. So sprejemljivi, so delno sprejemljivi in so popolnoma nesprejemljivi. Slednji IMO spada v zadnjo kategroijo nesprejemljivih, ker za to niso izpolnjeni pogoji.


Kot pravim, s socialno kapico ne bo nič.....

In socialni ukrepi niso prvi na udaru....so bili v prejšnji vladi vsi ukrepi zminirani.....res je, da jih je zminirala ta garnitura.....vendar zdaj spet minirati vse ukrepe te vlade, klicati ljudi na referendum in na ulice tudi ne bo prineslo nobene koristi......samo podaljševalo bo našo agonijo in kasneje se bo začelo "šparati", ostrejši bodo ukrepi......Pahorju smo se pa smejali, ko je pred nekaj leti to govoril.....

Moje osebno mnenje je itak, če gledam s socialnega vidika, da bi povečanje DDV za kako stopnjo bilo bolj idealna rešitev.....vendar se vsi tudi ne strinjajo s tem.....user posted image


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 17:40:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Načeloma lahko......samo ne vem zakaj se potem nobena vlada ni poslužila tega ukrepa.....želeli so obdavčiti študentsko delo (in tako posledično ogroziti socialni položaj naših otrok, ko so nekoliko večji) in sprejeli pokojninsko reformo in tako ogrozili socialni položaj otrok, ko odrastejo......pa bi lahko samo znižali financiranje RKC......


Vsi se tega bojijo. In diokler ljudstvo ne bo znorelo, se bodo vsi tega izogibali, saj tisti, ki bi to predlagal, kaj sele izplejal oz. poskusil izpeljazti bi bil tako miniran na anaslednjih volitvah in pri popoklnoma vseh ukrepih, da je joj.... Hoteli mi to sebi priznati ali ne.. zivimo v djamahiriji in vlado lahko imao "civilno" dokler RKC pusti pri miru. Mi bomo otrokom jemali, da bodo drugi lahko posljali v Vatikan. Cerkvi bogatstvo tudi ni z marda padlo...



Kot pravim, s socialno kapico ne bo nič.....


Ce bomo tiho, res ne bo nic. Ce se bomo pa malo zmigali.. morda zacnejo misliti koga se bolj bojijo.. ljudstva ali RKC user posted image


In socialni ukrepi niso prvi na udaru....so bili v prejšnji vladi vsi ukrepi zminirani.....res je, da jih je zminirala ta garnitura.....vendar zdaj spet minirati vse ukrepe te vlade, klicati ljudi na referendum in na ulice tudi ne bo prineslo nobene koristi......samo podaljševalo bo našo agonijo in kasneje se bo začelo "šparati", ostrejši bodo ukrepi......Pahorju smo se pa smejali, ko je pred nekaj leti to govoril.....


Ne govorimo o tem, da bi ukrepe minirali. Govorimo o tem, da jih je nujno potrebno prerazporediti oz. preoblikovati ter ne samo sprejemati ampak narediti prioritetno lestvico kateri stroski so tisti, ki so najbolj "pogresljivi" in kateri ne s spostovanjem kratkorocnih in dolgorocnih posledic. 


Moje osebno mnenje je itak, če gledam s socialnega vidika, da bi povečanje DDV za kako stopnjo bilo bolj idealna rešitev.....vendar se vsi tudi ne strinjajo s tem.....user posted image


Seveda se ne, ker je to predlagal Jankovic - zato ne verjamem vladi, da dela preudarno tudi pri teh ukrepih. Se vedno prevec trguje in premalo logicno resuje. Enostavno im ne zaupam, da jutri ne bo treba za otroke pest riza kuhati in razporejati za dva dni sjkupaj, dokler bo duhovnik, od denarja, ki ga je zasluzilo ljudstvo, jedel pohanega piscanca - ker mu ga je drzava dala.
Ne bi pa zacenjala temo odnosa katoliske cerkve do otrok.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 281
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 19:08:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Vsi se tega bojijo. In diokler ljudstvo ne bo znorelo, se bodo vsi tega izogibali, saj tisti, ki bi to predlagal, kaj sele izplejal oz. poskusil izpeljazti bi bil tako miniran na anaslednjih volitvah in pri popoklnoma vseh ukrepih, da je joj.... Hoteli mi to sebi priznati ali ne.. zivimo v djamahiriji in vlado lahko imao "civilno" dokler RKC pusti pri miru. Mi bomo otrokom jemali, da bodo drugi lahko posljali v Vatikan. Cerkvi bogatstvo tudi ni z marda padlo...




Vsi se bojijo speljati tudi socialno reformo....ker še vsaka socialna reforma je politična smrt......zato sem jaz v velikih dvomih pri speljevanju socialne reforme.....ker kot se spomnim prejšnjega začetka mandata te vlade, ko je P. Damjan veselo po dnevniku igral ročni fuzbal med razmišljanjem o liberalizmu in rezih v socialo, potem je pa vse naenkrat zamrlo....zdaj pa, ali smo res že v tako velikem k.urcu, da si bodo to upali speljati (za politični obstoj je nujno na začetku mandata, da se čez tri leta, ko so spet volitve na to že pozabi) ali pa se bodo spet us.rali, ker si ne želijo političnega pogroma.......

Kar se pa tiče cerkve...Vatikan je zelo močna organizacija, pravim ogranizacija, ker oni ne molijo samo......imajo preko svojih združenj svoje ljudi na veliko pomembnih položajih v svetu, po vseh državah......na vrhu so praktično dve tisočletji...na vrhu......in težko se je v mali Sloveniji boriti proti taki združbi......praktično nemogoče......

Ce bomo tiho, res ne bo nic. Ce se bomo pa malo zmigali.. morda zacnejo misliti koga se bolj bojijo.. ljudstva ali RKC user posted image


Socialna kapica pomeni, da se od določenega zneska prejemkov, prispevki in davki ne plačujejo več....kar pomeni recimo, če je ta meja 3000 EUR bruto na mesec, pomeni, da če imaš plačo 3000 EUR na mesec plačaš vse davke in prispevke.....če pa imaš 5000 EUR bruto plače, pa pomeni, da plačaš prispevke in davke le od 3000 EUR, ostalih 2000 EUR pa je čisto tvojih, torej ni prispevkov in davkov od tega......

Ne govorimo o tem, da bi ukrepe minirali. Govorimo o tem, da jih je nujno potrebno prerazporediti oz. preoblikovati ter ne samo sprejemati ampak narediti prioritetno lestvico kateri stroski so tisti, ki so najbolj "pogresljivi" in kateri ne s spostovanjem kratkorocnih in dolgorocnih posledic.


Po mojem pa EU pritiska, ker nismo storili še nič, da bi razbremenili javne finance......in moramo sprejeti kratkoročne ukrepe......vsako ukrepanje v spremembo davčne zakonodaje pa prinese učinke šele čez leto ali več......

Seveda se ne, ker je to predlagal Jankovic - zato ne verjamem vladi, da dela preudarno tudi pri teh ukrepih. Se vedno prevec trguje in premalo logicno resuje. Enostavno im ne zaupam, da jutri ne bo treba za otroke pest riza kuhati in razporejati za dva dni sjkupaj, dokler bo duhovnik, od denarja, ki ga je zasluzilo ljudstvo, jedel pohanega piscanca - ker mu ga je drzava dala.
Ne bi pa zacenjala temo odnosa katoliske cerkve do otrok.


Ne bi rekla, da zato, ker je predlagal Jankovič.....ker z večino ukrepov Pahorjeve vlade (vključno s pokojninsko reformo) se sedanja vlada celo strinja, čeprav so jih pred leti po dolgem in počez minirali, da bi zmagali.......

Sem opazila ja, da te najbolj v bistvu jezi katoliška cerkev.......in vse kar gre njej s strani države......


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 22:02:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Sem opazila ja, da te najbolj v bistvu jezi katoliška cerkev.......in vse kar gre njej s strani države......


Ne bo drzalo. Edino, da od tistih, ki jih imam za parazite cerkev neprimerno najvec denarja pobere oz izsesa. Bivsa juga, ceravno sedaj jamrajo, da so bili zatirani je lepo resila tezavo z vero. Bila je sekularna drzava, kjer vera spada v domeno osebnega zivljenja. Duso so "nasi" prodali parazitom ze pred 20 leti in sedaj nimajo kaj, kot, da so pred paraziti tiho. Zal niso samo svojo duso prodali, temvec so prodali cel narod v kompletu. Zakaj ze?
In ker so paraziti mocni bomo namesto njim vzeli  tistim, ki "ustvarjajo novo zdravo tkivo" nase druzbe. To je pogrom naroda in IMO bi jo lahko uvrstili v velezidajo.
IMO veleizdaja je vse tisto rusenje ukrepov prejsnje vlade in nekaj nesprejemljivih sedanjih ukrepov, ki naj bi se izvajali, namesto da se odvzame parazitom.

[Ce bi se porodili pomisleki, da ce si bil vernik pac nisi mogel na polozaj priti ali kariero delati.... tudi sedaj je povsem enako - ce nisi v pravi stranki in ne delas kot se ti rece... niti prezivis ne.  Je pa se kar krepek seznam parazitov, ki so definitivno za odstrel. ]


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 283
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 10 11 [12]
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 11 [12]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?