|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:02:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

oprosti moji nevednosti, ampak prosim lepo - kdo pa je kriv za krizo v gospodarstvu, če ne prrav gospodarstveniki sami (iz za njimi stoječi finančni lobiji). Kdo si je izmislil globalizacijo? Kdo je v težnji po čim večjem dobičku selil proizvodnjo (gospodarstvene sektorje) v države s cenejšo delovno silo? Kdo je bil tisti, ki si je izmislil tržno gospodarstvo in zakon neusmiljene konkurence, kjer je bil prostor samo za velike in s tem še bogatejše gospodarstvene korporacije in lobije?
Seveda je šlo gospodarstvo v maloro, če so naredili prostor samo za par velikih, druge pa so gladko povozili.

Ok, pojma nimam o gospodarstvu in ekonomiji, priznam, tako da dopuščam možnost, da sem brcnila v temo, ampak moja kmečka logika mi pravi tako.



Prevelika potrošnja.....vsi smo trošili več, kot smo imeli.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:04:01   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ne vem ali bi se jokala ali smejala.... Pogoj za porodnisko je novorojencek.  Fromalno pravico, ki v praksi ne pomeni inc ne potrebujemo. Imas lahko vzdrzno porodnisko z 10,5 % nadomestila??? Bos rekla, da smo socialna drzava.. 
No, zdi se mi, da je kar skoda casa razlagati...



Pogoj za penzijo pa je delovna doba oz. starost......pa se vseeno zneski prejetih pokojnin krepko razlikujejo, če si se upokojil pred 30 leti ali pa danes......


Ne nujno lilijana, ne nujno. Pokojnina je drugace zasnovana in zato je primerjava, celo na principelni ravni popolnoma nesmiselna. Pridobitev pokojnine je lahko tudi ce prejemnim nima niti dneva delovne dobe. Pa to zdaj ni tema.

Torej, po tvoje princpiu razumevanja mame, ki rodijo , ko nimajo sluzbo za nedelocen cas so lahko brez nadomestila. Tako bomo hitreje prisli ven iz krize, otroci pa itak ne potrebujejo vozicke za 1000 eur. Pravzaprav sploh ne potrebujejo vozickov. Matere namesto da placujejo fitnes lepo po rokah guncajo otroke, potem pa naj otroci shodijo, saj ne rabimo vzgajati sedece, polezavajoce in lene drzavljane.
Nadomestila ne potrebujejo saj ima mama mleka, ce ga pa nima njen problem, ce se ne potrudi da dobije mleko... zagotovo lazejo ,da nimajo mleka - nocejo dojiti, da se jim prsi ne bi povesile.
Ma ok, nehala bom. Kdor je dojel je dojek, kdor ni, v kratkem tudi ne bo. Ko pa bo ....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:08:03   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ma res, kave ne rabi tudi spiti. Otrok soka ne potrebuje. Naj pijejo vodo, naj ne palijo TV saj ni nujne za prezivetje.  Brez elektrike bodo tudi preziveli....
otroci ne rabijo v solo, prisparali bomo pa se preziveli bodo brez sole... zakaj bi trosili na solo, ce morda za nic ne bo sposoben.....

Odvratno je, kako zlahka od dostojnega zivljenja preide3mo na prezivetje in se nam to ne zdi narobe.


Cigarete niso preživetje....in poznam precej žensk (skoraj vse, kar jih poznam) z minimalnimi dohodki, ki še vedno kadijo.....in se za preživetje otroka tej svoji precej dragi razvadi niso niti poskušale odpovedati......raje otroka niso vpisale na tečaj jezika ali k športu, ker je 20 EUR na mesec drago......80 EUR za cigarete pa ni drago.....


Res so nesramne. Ena soseda je namesto, da vzame une se lepe cevlje izpred kontejnerja kupila nove, a otroka ni vpisala na tecaj rolanja ( k sportu) ker je predrago. Samo sram jo je lahko. ...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:08:35   
2crtici

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Odvratno je, kako zlahka od dostojnega zivljenja preide3mo na prezivetje in se nam to ne zdi narobe.


Se strinjam. Sploh za tiste, ki ne pademo/jo na rob preživetja.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:11:18   
2crtici

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Odvratno je, kako zlahka od dostojnega zivljenja preide3mo na prezivetje in se nam to ne zdi narobe.


Se strinjam. Sploh za tiste, ki ne pademo/jo na rob preživetja. Nekatere jim še privočite; vsaj tako razberem iz vaših postov.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:14:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
......


Prosim, ce mi lahko svoja stalisca predstavis v naslednjem kontekstu:

"Velja pa spomniti, da leta 1992, ko je tudi bila mocna financna kriza z vec kot 150.000 brezposelnih nihce ni pomislil na kratenje pravice do starsevskega dopusta. Sedaj pa v isti sapi z dohodninsko olajsavo za najpremoznejse, pri cemer bi oprostili 67,4 milionov evrov letno, a s kratenjem porodniske prisparali 40 milionov letno....  Vcasih je dobro sneti si plasnice in pogledati se levo in desno, namesto zgolj v omejen pogled pred seboj... "

Kako opravicujes potrebo za kratenje starsevskega nadomestila v navedenem kontekstu?

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 3.4.2012 10:16:18 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:19:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Kdor je dojel je dojek, kdor ni, v kratkem tudi ne bo. Ko pa bo ....


To bi lahko tudi jaz rekla......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:19:59   
alda
Liljana in Frodo ku vaju je fajn brati user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:20:49   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Liljana in Frodo ku vaju je fajn brati user posted image user posted image user posted image

Jaz bi tudi mogla nekaj drugega delat, pa se ne morem odlepit od te teme user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:21:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Res so nesramne. Ena soseda je namesto, da vzame une se lepe cevlje izpred kontejnerja kupila nove, a otroka ni vpisala na tecaj rolanja ( k sportu) ker je predrago. Samo sram jo je lahko. ...


Primerjava pokojnine in porodniške v kontekstu izplačanega zneska pokojnine oz. nadomestila za porodniško ni na mestu, primerjava cigaret z osnovnimi življenjskimi potrebščinami za otroka pa je....?


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:25:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
......


Prosim, ce mi lahko svoja stalisca predstavis v naslednjem kontekstu:

"Velja pa spomniti, da leta 1992, ko je tudi bila mocna financna kriza z vec kot 150.000 brezposelnih nihce ni pomislil na kratenje pravice do starsevskega dopusta. Sedaj pa v isti sapi z dohodninsko olajsavo za najpremoznejse, pri cemer bi oprostili 67,4 milionov evrov letno, a s kratenjem porodniske prisparali 40 milionov letno....  Vcasih je dobro sneti si plasnice in pogledati se levo in desno, namesto zgolj v omejen pogled pred seboj... "

Kako opravicujes potrebo za kratenje starsevskega nadomestila v navedenem kontekstu?


Ne bom....ker ko sem jaz tebe prosila za razlago prej, sem dobila suhoparno definicijo in norčevanje iz mojega braina, ki te ni bilo vredno......user posted image

Pa da ne bi slučajno mislila, da se izogibam razlagi......user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:26:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: 2crtici


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Odvratno je, kako zlahka od dostojnega zivljenja preide3mo na prezivetje in se nam to ne zdi narobe.


Se strinjam. Sploh za tiste, ki ne pademo/jo na rob preživetja. Nekatere jim še privočite; vsaj tako razberem iz vaših postov.


Cigarete niso sinonim za dostojno življenje.......če se nam pa gre za preživetje, pa se jim komot lahko odrečemo......

< Sporočilo je popravil liliana -- 3.4.2012 10:27:52 >

(odgovor članu 2crtici)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:36:47   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Res so nesramne. Ena soseda je namesto, da vzame une se lepe cevlje izpred kontejnerja kupila nove, a otroka ni vpisala na tecaj rolanja ( k sportu) ker je predrago. Samo sram jo je lahko. ...


Primerjava pokojnine in porodniške v kontekstu izplačanega zneska pokojnine oz. nadomestila za porodniško ni na mestu, primerjava cigaret z osnovnimi življenjskimi potrebščinami za otroka pa je....?



liliana in frodo,
primerjanje, kaj je bolj (ne-)fer glede izračunov porodniških in pokojnin se vedno bolj sprevrača v boj dveh pravic, ki nikakor ne bi smele tekmovati med seboj, ampak bi morali biti obe spoštovani in cenjeni pravici ter kot takšni biti visoko na lestvici državnih prioritet, saj sta lahko kot dobri praksi obe znak socialnosti in dobre ureditve države

dovolj je drugih načinov in mest, kjer lahko država zmanjša izdatke oz. poveča prihodke
če seveda le hoče



takšno spopadanje - primerjanje, katera pravica je pomembnejša - me spominja na boksarski ring, kjer se tekmeca bojujeta bolj kot ne v svojo škodo (poškodbe), resnični zmagovalci pa so organizatorji boja, saj se pravi dobički (stave, sponzorstva ...) delijo odzadaj, kamor v ring zagledani gledalci praviloma nimajo vpogleda - bogataši se na račun revežev, ob pomoči sistema in svoje moči oz. pozicije še bolj bogatijo

vedno bolj me čudi, da ljudje zelo pasivno pristajamo na kratenje naših pravic, da v boju zanje ne stopimo skupaj in ne sodelujemo po sistemu 'skupaj bomo močnejši'

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 10:46:35   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: petea

takšno spopadanje - primerjanje, katera pravica je pomembnejša - me spominja na boksarski ring, kjer se tekmeca bojujeta bolj kot ne v svojo škodo (poškodbe), resnični zmagovalci pa so organizatorji boja, saj se pravi dobički (stave, sponzorstva ...) delijo odzadaj, kamor v ring zagledani gledalci praviloma nimajo vpogleda - bogataši se na račun revežev, ob pomoči sistema in svoje moči oz. pozicije še bolj bogatijo





Me že cel čas spominja..ampak tole je dobra primerjava...zveni kot teorija..., se popravljam, resnica zarote.

Liliana, jaz bi se s tabo strinjala, v primeru, da živimo v poštenem in pravičnem svetu oz. sistemu. Ker pa temu ni tako, se ne morem.Ljudje smo ves čas izigravani- eni vidijo, eni ne. Temu mora priti enkrat konec.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 11:45:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

liliana in frodo,
primerjanje, kaj je bolj (ne-)fer glede izračunov porodniških in pokojnin se vedno bolj sprevrača v boj dveh pravic, ki nikakor ne bi smele tekmovati med seboj, ampak bi morali biti obe spoštovani in cenjeni pravici ter kot takšni biti visoko na lestvici državnih prioritet, saj sta lahko kot dobri praksi obe znak socialnosti in dobre ureditve države

dovolj je drugih načinov in mest, kjer lahko država zmanjša izdatke oz. poveča prihodke
če seveda le hoče



takšno spopadanje - primerjanje, katera pravica je pomembnejša - me spominja na boksarski ring, kjer se tekmeca bojujeta bolj kot ne v svojo škodo (poškodbe), resnični zmagovalci pa so organizatorji boja, saj se pravi dobički (stave, sponzorstva ...) delijo odzadaj, kamor v ring zagledani gledalci praviloma nimajo vpogleda - bogataši se na račun revežev, ob pomoči sistema in svoje moči oz. pozicije še bolj bogatijo



V bistvu sploh ni šlo zato, katera pravica je pomembnejša.....ampak zato, da se nam pri enih pravicah zdi "kratenje" samoumevno, pri drugih pa ne....

vedno bolj me čudi, da ljudje zelo pasivno pristajamo na kratenje naših pravic, da v boju zanje ne stopimo skupaj in ne sodelujemo po sistemu 'skupaj bomo močnejši'


Mene pa vedno bolj čudi, kako lahko razpravljamo samo o pravicah, kaj komu pripada....kako bi delili denar, ki pade verjetno z neba....

In čisto nič nikoli o tem, kaj lahko sam naredim, o dolžnostih recimo....moram reči, da me je burna reakcija na cigarete zelo presenetila......a da bi pa sam moral kje šparati? Halo?! Saj to, da si kupim cigarete je vendar moja pravica......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 11:46:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: posh




Me že cel čas spominja..ampak tole je dobra primerjava...zveni kot teorija..., se popravljam, resnica zarote.

Liliana, jaz bi se s tabo strinjala, v primeru, da živimo v poštenem in pravičnem svetu oz. sistemu. Ker pa temu ni tako, se ne morem.Ljudje smo ves čas izigravani- eni vidijo, eni ne. Temu mora priti enkrat konec.


Kje in kdaj je že bilo to....?

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 12:09:40   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V bistvu sploh ni šlo zato, katera pravica je pomembnejša.....ampak zato, da se nam pri enih pravicah zdi "kratenje" samoumevno, pri drugih pa ne.... Meni se ne zdi kratenje nobenih od teh (in drugih, npr. zdravstvenih) pravic samoumevno, vsaj dokler veljajo različna pravila za različne skupine ljudi; tu je pač bilo govora o teh dveh pravicah - torej do dostojnejšega preživljanja starosti in po drugi strani do nekoliko lažjega prenašanja stroškov starševstva.

vedno bolj me čudi, da ljudje zelo pasivno pristajamo na kratenje naših pravic, da v boju zanje ne stopimo skupaj in ne sodelujemo po sistemu 'skupaj bomo močnejši'


Mene pa vedno bolj čudi, kako lahko razpravljamo samo o pravicah, kaj komu pripada....kako bi delili denar, ki pade verjetno z neba.... Ne, ne pada z neba. A tisti, ki si resnično delijo naš denar, ne bodo v bodoče (skoraj) nič bolj prikrajšani, tisti, ki pa ga dajejo, pa bodo še naprej in vedno bolj molzne krave. To je problem - spet se slabša stanje samo za določene ljudi, dolžnosti drugih (ki so si npr. v naši državi uspeli zagotoviti relativno lepo življenje, sedaj pa iz tega - recimo temu - podarjenega denarja - ne bi nič vračali tem, ki so jim to omogočili) pa se pozabljajo.

In čisto nič nikoli o tem, kaj lahko sam naredim, o dolžnostih recimo....moram reči, da me je burna reakcija na cigarete zelo presenetila......a da bi pa sam moral kje šparati? Halo?! Saj to, da si kupim cigarete je vendar moja pravica......
Seveda je tvoja pravica; dobro pa je pretehtati, koliko lahko pravica do tvojega užitka prikrajša tvojega otroka za neko še sprejemljivo otroštvo, ki si mu ga dolžna zagotoviti po svojih zmožnostih.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 13:30:17   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: posh




Me že cel čas spominja..ampak tole je dobra primerjava...zveni kot teorija..., se popravljam, resnica zarote.

Liliana, jaz bi se s tabo strinjala, v primeru, da živimo v poštenem in pravičnem svetu oz. sistemu. Ker pa temu ni tako, se ne morem.Ljudje smo ves čas izigravani- eni vidijo, eni ne. Temu mora priti enkrat konec.


Kje in kdaj je že bilo to....?




A ni že čas, da se stvari začnejo odvijati drugače?
Je že res, da se malo smešno zdi, da se bunimo okrog 10%-dokler vsaki dan umre 25 000 otrok od lakote in žeje...in roko na srce, ampak v slo menda še noben ni umrl od lakote...ampak nam je poln kufer, da nam kroji življenje peščica politikov, ki sami spominjajo na otroški vrtec. Dovolj je!!! Dovolj je sasužnjevanja, dovolj je vojn-vredno je razmisliti kdo gre v boj!!!! Dovolj je laganja in praznih obljub. Uvedimo meritokracijo in težimo k tem, da bomo še doživeli Golden age.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 13:34:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Res so nesramne. Ena soseda je namesto, da vzame une se lepe cevlje izpred kontejnerja kupila nove, a otroka ni vpisala na tecaj rolanja ( k sportu) ker je predrago. Samo sram jo je lahko. ...


Primerjava pokojnine in porodniške v kontekstu izplačanega zneska pokojnine oz. nadomestila za porodniško ni na mestu, primerjava cigaret z osnovnimi življenjskimi potrebščinami za otroka pa je....?




V generalnem smislu smo primerjavo med pokojnino in starsevskim nadomestilom naredili - glede spremenljivosti pravic. Enako generalno se lahko naredi primerjava med dvema stvarema, na podlagi njune nujnosti za prezivetje (ne cigareti ne vozicek za 1000 eur nista nujna za prezivetje). Vendar generalna primerjava v doloceni kategoriji (pravic ali nujnosti za prezivetje) ne pomeni, da je primerjani zadevi mozno ali nujno primerjati tudi v vseh ostalih kategorijah in podrocjih.
Da poenostavim - medve se lahko pirjeva na pr. po dosezenem standardu, ampak to se ne pomeni, da naju je mozno primerjati po visini in kilazi. In tudi, ce nisva primerljivi po kilazi in visini, to se ne pomeni, da nisva primerljivi v kategoriji dosezenega standarda.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 13:46:40   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Prosim, ce mi lahko svoja stalisca predstavis v naslednjem kontekstu:

"Velja pa spomniti, da leta 1992, ko je tudi bila mocna financna kriza z vec kot 150.000 brezposelnih nihce ni pomislil na kratenje pravice do starsevskega dopusta. Sedaj pa v isti sapi z dohodninsko olajsavo za najpremoznejse, pri cemer bi oprostili 67,4 milionov evrov letno, a s kratenjem porodniske prisparali 40 milionov letno....  Vcasih je dobro sneti si plasnice in pogledati se levo in desno, namesto zgolj v omejen pogled pred seboj... "

Kako opravicujes potrebo za kratenje starsevskega nadomestila v navedenem kontekstu?


Ne bom....ker ko sem jaz tebe prosila za razlago prej, sem dobila suhoparno definicijo in norčevanje iz mojega braina, ki te ni bilo vredno......user posted image


1. Nisem te vprasala po razlagi. vprasal asem po predstavitvi in upravicenosti stalisc v dolocenem kontekstu. Lahko brez razlag na kratko in jedrnato.

2. Razlagala sem ti na dolgo in siroko. Celo sakarazem sem vkljucila, da bos bolje razumela sprevrzenost tovrstnega razmisljanja, ampak namesto da razmisljas o temi, razmisljas ali me je bilo vredno. Vsak poskus o razlagi temeljnih pravic je vreden. Ce pa namesto tematsko, to jemljes osebno, ne morem kaj dosti narediti, razen, da se iz teme umaknem.

3. Vec kot toliko se na osebno raven ne bom spuscala. Ce lahko zagovarjas svoja stalisca jih zagovarjaj in to dovoli tudi drugim ter prosim, ne uporabljaj me kot izgovor.

Pa da ne bi slučajno mislila, da se izogibam razlagi......user posted image


Bodi boljsa in odgovori. Ce ti ze jaz menda kot trdis nisem razlozila in me to ni vredno,  potem takem to dejanje ni vredno papagajskega ponavljanja in trme. Pricakovala bi, da bos naredila tisto, kar je tebe vredno.



< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 3.4.2012 13:58:04 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 13:53:18   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea

liliana in frodo,
primerjanje, kaj je bolj (ne-)fer glede izračunov porodniških in pokojnin se vedno bolj sprevrača v boj dveh pravic, ki nikakor ne bi smele tekmovati med seboj, ampak bi morali biti obe spoštovani in cenjeni pravici ter kot takšni biti visoko na lestvici državnih prioritet, saj sta lahko kot dobri praksi obe znak socialnosti in dobre ureditve države


Ne da so lahko - morajo biti. To smo ze dosegli, ne bi smeli dovoliti, da to zgubimo.

dovolj je drugih načinov in mest, kjer lahko država zmanjša izdatke oz. poveča prihodke
če seveda le hoče


Se strinjam.

takšno spopadanje - primerjanje, katera pravica je pomembnejša - me spominja na boksarski ring, kjer se tekmeca bojujeta bolj kot ne v svojo škodo (poškodbe), resnični zmagovalci pa so organizatorji boja, saj se pravi dobički (stave, sponzorstva ...) delijo odzadaj, kamor v ring zagledani gledalci praviloma nimajo vpogleda - bogataši se na račun revežev, ob pomoči sistema in svoje moči oz. pozicije še bolj bogatijo

vedno bolj me čudi, da ljudje zelo pasivno pristajamo na kratenje naših pravic, da v boju zanje ne stopimo skupaj in ne sodelujemo po sistemu 'skupaj bomo močnejši'


Da bi lahko nehali biti pasivni se svojih pravic (in pravic drugih skupin in posameznikov) moramo zavedati ter se zavedati njihovega pomena. Kratenje katere koli pravice je nedopustno. In dokler bodo ljudje mislili, da je dopustno manipuliranje spravicami z njihovim prikrajanjem glede na situacijo ter bodo za njih pravice nekaj, kar je "padlo z marsa" in se za to nihce ni boril - bomo imeli tezavo ter bomo pocasi zdrseli nazaj v srednji vek in fevdalizem.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 14:06:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

V generalnem smislu smo primerjavo med pokojnino in starsevskim nadomestilom naredili - glede spremenljivosti pravic. Enako generalno se lahko naredi primerjava med dvema stvarema, na podlagi njune nujnosti za prezivetje (ne cigareti ne vozicek za 1000 eur nista nujna za prezivetje). Vendar generalna primerjava v doloceni kategoriji (pravic ali nujnosti za prezivetje) ne pomeni, da je primerjani zadevi mozno ali nujno primerjati tudi v vseh ostalih kategorijah in podrocjih.


Torej, glede sprejemljivosti pravic je ena primerjava ok, druga pa ni ok.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 14:15:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


1. Nisem te vprasala po razlagi. vprasal asem po predstavitvi in upravicenosti stalisc v dolocenem kontekstu. Lahko brez razlag na kratko in jedrnato.




Leta 1992 se je država  lahko še enormno zadolževala....danes se več ne more.....

2. Razlagala sem ti na dolgo in siroko. Celo sakarazem sem vkljucila, da bos bolje razumela sprevrzenost tovrstnega razmisljanja, ampak namesto da razmisljas o temi, razmisljas ali me je bilo vredno. Vsak poskus o razlagi temeljnih pravic je vreden. Ce pa namesto tematsko, to jemljes osebno, ne morem kaj dosti narediti, razen, da se iz teme umaknem.


Tudi jaz sem ti razlagala na dolgo in široko, da boš lažje razumela......v debati sva namreč enakovredna partnerja.....pač sprejmeš razlago ali ne.....

In tudi jaz sem vključila sarkazem, da bi ti lažje doumela sprvrženost svojega podajanja stališč.......user posted image

3. Vec kot toliko se na osebno raven ne bom spuscala. Ce lahko zagovarjas svoja stalisca jih zagovarjaj in to dovoli tudi drugim ter prosim, ne uporabljaj me kot izgovor.


Kot sem že rekla.....ne dramatiziraj......user posted image  ker jaz tebe že ne uporabljam za izgovor.......

Bodi boljsa in odgovori. Ce ti ze jaz menda kot trdis nisem razlozila in me to ni vredno, potem takem to dejanje ni vredno papagajskega ponavljanja in trme. Pricakovala bi, da bos naredila tisto, kar je tebe vredno.


Evo, pa si se spustila na osebno raven......



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 14:17:34   
posh
liliana, danes si pa opasnauser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 14:24:59   
posh
Ravnokar prebrala na 24..-znižali bodo kazni za prometne prekrške.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?