|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krajša porodniška?
2.4.2012 10:15:02   
Julija08

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Temo zasledujem že nekaj časa in sem naravnost osupla, kako nekatere mamice....ne politiki, ne samski moški ali ženske....mamice razmišljate...Trebuncljanje v smislu....že moja mama je dala mene in brata pri 3, 6,...mesecih v varstvo, vrtec....je naravnost grozljivo...Otrok pri 3 mesecih je vendar še čisto nebogljen...pri šestih pa le malo bolje...To, da so skozi to šle družine v preteklosti...vaši očetje in matere...še ne pomeni, da je to vredu, sprejemljivo...normalno! Tudi drugo svetovno vojno so dali skozi, pa redukcije elektrike, pa vozili so se izmenično glede na soda in liha števila na registracijskih....pa to vseeno ni bilo višek uživancije....takrat so prekleto trpeli...vsi preprosto ljudje . in še danes se na te zadeve niti najmanj z veseljem ne spomnejo in nihče danes čez mnoga leta ne vidi v teh ukrepih in dogodkih nič dobrega.
Ko sem začela delati v vrtcu, sem delala z ramo ob rami s starejšo pomočnico, ki je bila v vrtcu še v času, ko so bile jasli od 6. meseca naprej...Po njenih besedah je bila to grozljivka prve vrste....Nabasane igralnice s posteljicami na gatre, otroci velikokrat v takem stanju da ni za govoriti (pobruhani, pokakani, umazani...skratka reveži)...Dva para rok pač nista bila dovolj , da bi celo gručo dojenčkov ustrezno negovala, skrbela zanje in jim nudila vsaj pol tega kar tako majcen otrok potrebuje. Vsaka mamica namreč sama ve koliko dela je z enim ali dvema tako majhnima otročkoma....sedaj si pa predstavljajte celo skupino (12) otrok in dva človeka....Ta pomočnica mi je tudi povedala, da je kar nekajkrat zadnji trenutek otroka rešila, ko se je v spanju pobruhal in bi se ji skoraj zadušil...pa vročinski krči, ko so jih v banjici ohlajale, da so mamice prišle po njih in jih spravile k zdravniku...da ne govorimo o tem, kako so bili toliko stari malčki obsojeni na to, da so več ur čepeli za ograjico svoje posteljice , ker seveda pri tej starosti še niso stabilno sedeli, kaj šele hodili....Škoda razmišljati, ker ti gredi lasje po konci...
Grozljivo je , da nekatere sploh pomislite na to....grozljivo, da se vam zdi to sprejemljivo...oz. vam je pri vsem tem sporen le delovni čas vrtca....že res, da so se s tem že ubadale družine v preteklosti....vendar ali ste mogoče pomislile na to, da če bi bilo to tako luštno in sprejemljivo, nikoli ne bi uvedli sedanje 12 mesečne porodniške.... Škoda, da se na primerih iz preteklosti tako malo naučimo....takratni starši...prevsem mamice, so se krepko borili z to kar imamo danes mi....
Sama sem rasla gor v teh časih...večino zgodnjega otroštva me je spravljala gor babica....mož ni imel te sreče....Ne bom pozabila taščine bridkosti, ko je pravila, da je prišla ponj po službi v vrtec, ko je bil star 8 mesecev...Ves smrkav, objokan in pokakan je tiščal rokice skozi ograjico in čakal kdaj ga bo kdo vzel ven...rekla je, da je zdržala le en mesec....potem je ostala doma...Pred njo je bila zelo prespektivna kariera, pa psihično ni zdržala pritiska, ker je imela ves čas v mislih to, kako njen otrok trpi med njenim delovnim časom ...v službo se je vrnila šele čez več let, med tem časom pa so bili prisiljeni shajati s tastovo plačo, ki si jo je garaško prislužil tako, da je čez teden delal v tujini in se domov vračal le za vikende....
Tole je le ena zgodba od mnogih iz tistih časov....časov, ki se vam zdijo sprejemljivi, kar vredu, otrokom in družinam prijazni...
Če se bo vlada tega resnično lotila na tak način je to največji kriminal....in če se vam bo to zdelo sprejemljivo in se boste s tem kar lepo strinjali...je zame ena velika žalost....





user posted image user posted image user posted image ampak res, groza!!! Jaz si ne predstavljam, da bi dala tako majhnega otroka v vrtec. Moj je šel sicer z enim letom v vrtec, ker druge izbire nisem imela in se je lepo navadil...ampak je takrat že skoraj hodil, nekaj že sam jedel....da bi pa dali 3-6 mesecev stare otročke si pa ne predstavljam.......

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Krajša porodniška?
2.4.2012 20:56:31   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Dojemanje enakopravnosti v prvi vrsti zahteva razlikovanje med pojmom enakopravnost in pojmom enakost. Enakopravnost pa v prvi vrsti podrazumeva obstoj neenakosti, sicer bi pojma bila ekvivalentna.


Pa razloži to.....


Moski in zenska definitivno nista enaka. Ampak sta enakopravna.
Bo tako lazje razumljivo? user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Krajša porodniška?
2.4.2012 20:58:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Zakaj je pa tebi tako do tega, da dokazes, da zenske in moske deli nekaj bistveno vec kot so to njihove rodne funkcije?
Na podlagib cesa trdis, da je enkopravnost nemogoca, ker ni enakosti... Morda se vedno ni prave distinkcije med pojmi?



Seveda ni....in jaz to priznavam......user posted image  na eni temi pred kratkim smo ugotovili, zakaj ni prave distinkcije med pojmi.....

Sicer pa ne trdim, da enakopravnost ni mogoča.....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Oprosti ampak to kar se je ugotovilo na RR ne morem postaviti ob bok kar se je ugotovilo ze zdavnaj na ravni stoke. Tocno se ve kaksna je distinkcija med pojmi. To, da morda nekateri tega ne razlikujejo
ni problem pojmov, ne stroke, temvec problem neizobrazenosti.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Krajša porodniška?
2.4.2012 21:13:44   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pozabljaš en bistven element.....krizo.....in v kriznih razmerah se politika držav nekoliko spremeni.....ker se mora.....ker država ne more v nedogled samo dajajati in omogočati pravice v enakem obsegu, če denarja za njih več ni......

Zato tudi nobene pravice niso fiksne, ker se prilagajajo trenutni situaciji..... (pokojnine recimo, pred 10 leti so recimo bili pogoji upokojevanja bistveno boljši kot danes in danes so boljši, kot bodo čez 10 let).....


Lilijana???  Razlikuj med pravico in pogoji za ostvaritev pravice. Ne more pravico do porodinske uveljavljati zenska, ki ni rodila, ker nima pogojev. Tako ne morem jaz v pokoj ker nimam zadosti delovne dobe - pasalo pa bi user posted image

Pravica je nesmiselna v kolikor je spremeljiva. Ker tudi pravica na volilni glas, pravica do odlocanja o samemu sebi in en kup drugih pravic niso spremeljivke glede na situacijo. Pravica do rojevanja otrok in razpolaganja s svojim telesom ne more in ne sme biti spremenljivka... Sicer smo takoj v casih doktorja Mengelea, ki bodo v imenu danih pogojev.....
Sicer pa v duhu spremenljivk... prostitucija in trgovina z ljudmi je kriminalna dejavnost, kjer se vrtijo ogromne vsote denarja. In ker so tvoje dosezene cloveske pravice bi jih morda lahko ukinili ( glede na situacijo), te zaceli trziti kot blago in prisilno prostituirati, pa bi drzava imela kar nekaj od tega. Pravice drugih bi lahko tako pripredili, da bi delali zgolj za hrano, a stroske bi placevali iz prihrankov - kdor nima prihrankov, naj se ubije, da nam ne trati denarja... ves kako hitro bi ta drzava s spremenljivimi pravicami glede na situacijo sla ven iz krize? dejansko zelo hitro, pa se vse dolgove bi poplacali, v resnici pa nikoli... upam, da ti je jasno zakaj.... Aja, pa se otroke bi biloo treba prodati bogatim americanom - kaj bo drzava trosila za njih, spremili bomo pravila.. nic trositi na otroke, zgolj zasluziti z njimi. Seveda bi lahko celo kot v nacisticni nemciji ustvarili tovarne za rojevanje otrok, ki bi jih potem trzili....

Da ti slabo rata ob taksnih idejah o spremenljivih pravicah....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Krajša porodniška?
2.4.2012 22:35:39   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Imele ste možnost izbire in izbrale ste. Ampak imele ste možnost izbire! In zdaj tako navdušeno ploskate, ko bojo nekaterim te možnosti preproto odvezete. Zakaj? res ne razumem, zakaj user posted image


Zato ker ne morejo dojeti kaj pravzaprav to pomeni.


No, in zdaj mi vidve povejta, če se jaz danes odločim za otroka, v kateri sferi bo moja možnost izbire onemogočena, pred petimi leti pa sem imela možnost izbire......?


Glej, po veljavnem sistemu je bilo bore malo žensk, ki so se dejansko MORALE predčasno vrniti na delo, ker je bila ogrožena eksistenca njihove družine. Vsaj jaz ne poznam nobene take, pa jih poznam kar nekaj, ki so to storile. V večini primerov iz kariernih razlogov, pri čemer je mož/partner koristil preostanek porodniške, in je družina finančno povsem ok shajala.
Nekatere so to storile tudi iz finančnih razlogov, pri čemer je spet partner koristil preostanek porodniške, ampak jim je finančno še vedno zneslo.
Zanemarljiv odstotek pa jih je to storilo tako, da niti partner ni koristil možnosti porodniške (iz finančnih razlogov), so bile pa pri roki babice, ki so lahko vskočile.
Torej - ne poznam niti enega primera, kjer bi ženska prekinila porodniško in 3-mesečnega dojenčka dala v privat varstvo  - če bi že to storila, bi izključno iz kariernih razlogov (torej po svobodni izbiri), kajti glede na cene privat varstva si lahko predstavljamo, da bi kaj takega lahko storila le ena kstra bogata mamica.

Če pa bo sprejt omenjeni predlog, bo pa ogromno žensk dobesedno primoranih prekiniti porodniško, če bodo hotele zagotoviti neko osnovno eksistenco družini - tukaj ne mislim na ohranjanje standarda, ampak mislim izključno na eksistenco.
Ker če vzamemo za primer par, kjer oba zaslužita po 500 evrov, si lahko predstvljaš, kaj bi za družinski proračun pomenilo sprejetje tega predloga. In tako marsikatera mamica dejansko ne bi imela izbire. Če pa še babi servisa ne bo imela, potem pa si sploh ne predstavljam ... potem dejansko lahko govorimo samo še o tem, da nek sloj ljudi pravzaprav sploh ne morel izbirati med otrok da ali ne, ampak bo obveljalo kar ne.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Krajša porodniška?
2.4.2012 22:52:26   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ne - to je starsevska pravica. Ce je drzava vkljucena v natalitetno politiko, potem ne more prepustiti nataliteto zakonitostim "trzisca". Ce vodi natalitetno politiko skrbi, da drzavljani, ki so istocasno tudi starsi niso na slabsem zaradi upostevanja drzavne natalitetne politike - v kolikor je ta pozitivna. V primeru negativne natalitetne politike se rojevanje kaznuje - politika drzave. Ne more pa drzava trditi, da ima pozitivno natalitetno politiko in istocasno uvajati kazenske ukrepe za rojevanje otrok in odvzemanje starsevskih pravic.
Izhodisce je razlicno - ti gledas na porodnisko itn kot na loto zadetek (mas pac sreco, da ga dobis), jaz na isto to gledam kot na clovekovo pravico, ki starsem pripada.



Pozabljaš en bistven element.....krizo.....in v kriznih razmerah se politika držav nekoliko spremeni.....ker se mora.....ker država ne more v nedogled samo dajajati in omogočati pravice v enakem obsegu, če denarja za njih več ni......

Zato tudi nobene pravice niso fiksne, ker se prilagajajo trenutni situaciji..... (pokojnine recimo, pred 10 leti so recimo bili pogoji upokojevanja bistveno boljši kot danes in danes so boljši, kot bodo čez 10 let).....




vidiš, tukaj pa se ti krepko motiš.
Prvič, krize niso ustvarili ljudje, državljani. Krizo so v prvi vrsti ustvarili vladajoči, torej politiki in finančni ter gospodarski lobiji (bogataši, priviligiranci). In nesramno je govoriti o tem, da se mora spremeniti politika države - prosim te lepo!!! - kaj pa bojo spremenili politiki in bogataši pri sebi user posted image Vzeli bodo samo ljudem, državljanom, sebi ne. Sami pri sebi ne bojo spremenili ničesar. Še naprej bojo nabavljali pregrešno drage avtomobile, pregrešno draga poslovna darila, si dajali nesramno visoke nagrade,  ... še vedno se bojo vsake pol leta selili iz Bruslja v Štasburg (ali Haag user posted image ) in pleteničili o tem, kako morajo države (državljani!!!) varčevati, oni pa seveda ne.

Deja vu, draga moja. tudi Ludvik XVI je pleteničil ob zlatem krožniku pleteničil o tem, kako je treba varčevati, in stisnil za vrat srednji sloj (rajo je itak že skozi). Ob zlatem kelihu se je njegova žena posmehovala ljudstvu in jim predlagala peko potice, če nimajo za kruh ...
Ne gre tako. Če je kriza, naj bo kriza za vse. Ampak dejstvo je, da je kriza samo za nekatere, za tiste, ki so jo ustvarili v svojem pohlepu, je ni.

In človeštvo je ustvarjeno, da gre naprej, ne nazaj. Enako je s pravicami ljudi oz. s človekovim dostojanstvom - človeštvo se je od nekdaj borilo za to, da jih množi, ne zato, da jih izgubi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:00:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Dojemanje enakopravnosti v prvi vrsti zahteva razlikovanje med pojmom enakopravnost in pojmom enakost. Enakopravnost pa v prvi vrsti podrazumeva obstoj neenakosti, sicer bi pojma bila ekvivalentna.


Pa razloži to.....


Moski in zenska definitivno nista enaka. Ampak sta enakopravna.
Bo tako lazje razumljivo? user posted image


Zelo jasna definicija.....user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:01:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Oprosti ampak to kar se je ugotovilo na RR ne morem postaviti ob bok kar se je ugotovilo ze zdavnaj na ravni stoke. Tocno se ve kaksna je distinkcija med pojmi. To, da morda nekateri tega ne razlikujejo
ni problem pojmov, ne stroke, temvec problem neizobrazenosti.



Imaš prav.....vendar življenje in praksa niso samo pojmi in birokratsko čitanje definicij......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:10:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Lilijana???  Razlikuj med pravico in pogoji za ostvaritev pravice. Ne more pravico do porodinske uveljavljati zenska, ki ni rodila, ker nima pogojev. Tako ne morem jaz v pokoj ker nimam zadosti delovne dobe - pasalo pa bi user posted image



Tudi pred 40 leti nisi mogel iti v penzijo, če nisi imel zadosti delovne dobe oz. nisi dosegel starostnega pogoja, dobil pa si večji % pokojnine, glede na vplačane prispevke kot danes in pogoj starosti in delovne dobe sta bili nekoliko nižji kot danes......pač, vsakih nekaj let spreminjajo pogoje upokojevanja, nihče nam pa ne jemlje pravice do upokojevanja.....

In zdaj so pa začeli še spreminjati pogoje do izplačila porodniškega nadomestila.....namesto 100 % izplačila nadomestila, bo to 100 % le prve tri mesece, nato bo 6 mesecev 90 %, potem pa bo tri mesece 80 %.....kot pri penzijah.....podobno kot pri penzijah.....če se upokojiš zdaj, boš dobil recimo 600 EUR penizje vsak mesec, če se pa boš upokojil čez 15 let, pa boš dobil 500 EUR penizje vsak mesec (podatki niso preverjeni, so dani le za lažjo predstavo dotičnega problemauser posted image ).....

Pravica je nesmiselna v kolikor je spremeljiva. Ker tudi pravica na volilni glas, pravica do odlocanja o samemu sebi in en kup drugih pravic niso spremeljivke glede na situacijo. Pravica do rojevanja otrok in razpolaganja s svojim telesom ne more in ne sme biti spremenljivka... Sicer smo takoj v casih doktorja Mengelea, ki bodo v imenu danih pogojev.....


Se opravičujem, da se prej nisem strokovno dobro izrazila in sem uporabila napačna pojme oz. definicije....pravica ni sprejemljiva.....sprejemljivi so le pogoji za uveljavljanje pravice, glede na dano situacijo......

In pravice do koriščenja porodniškega dopusta nihče nikomur ne jemlje......prav tako ne pravice do rojevanja otrok......

Da ti slabo rata ob taksnih idejah o spremenljivih pravicah....


Ne dramatiziraj.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:18:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ker če vzamemo za primer par, kjer oba zaslužita po 500 evrov, si lahko predstvljaš, kaj bi za družinski proračun pomenilo sprejetje tega predloga. In tako marsikatera mamica dejansko ne bi imela izbire. Če pa še babi servisa ne bo imela, potem pa si sploh ne predstavljam ... potem dejansko lahko govorimo samo še o tem, da nek sloj ljudi pravzaprav sploh ne morel izbirati med otrok da ali ne, ampak bo obveljalo kar ne.



To pomeni, da bi po sedaj veljavnem sistemu izplačevanja porodniškega nadomestila, dobila ženska skupaj 6000 EUR porodniškega nadomestila.....po novem predlogu vlade pa 5400 EUR......

Meni je tudi ena kolegica, ki prejema minimalno plačo razlagala, kako zdaj že težko živi in da bo zdaj še težje......pa sem ji odvrnila.....da škatla cigaret, ki jo pokadi na dan stane 2,70 EUR in v celi porodniški je to 972 EUR.....in tudi zdaj je živela težko, vendar spet ne tako težko, da na mesec ne bi dala 80 EUR za cigarete......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:27:16   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ker če vzamemo za primer par, kjer oba zaslužita po 500 evrov, si lahko predstvljaš, kaj bi za družinski proračun pomenilo sprejetje tega predloga. In tako marsikatera mamica dejansko ne bi imela izbire. Če pa še babi servisa ne bo imela, potem pa si sploh ne predstavljam ... potem dejansko lahko govorimo samo še o tem, da nek sloj ljudi pravzaprav sploh ne morel izbirati med otrok da ali ne, ampak bo obveljalo kar ne.



To pomeni, da bi po sedaj veljavnem sistemu izplačevanja porodniškega nadomestila, dobila ženska skupaj 6000 EUR porodniškega nadomestila.....po novem predlogu vlade pa 5400 EUR......

Meni je tudi ena kolegica, ki prejema minimalno plačo razlagala, kako zdaj že težko živi in da bo zdaj še težje......pa sem ji odvrnila.....da škatla cigaret, ki jo pokadi na dan stane 2,70 EUR in v celi porodniški je to 972 EUR.....in tudi zdaj je živela težko, vendar spet ne tako težko, da na mesec ne bi dala 80 EUR za cigarete......


o, boh, liliana user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:30:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Deja vu, draga moja. tudi Ludvik XVI je pleteničil ob zlatem krožniku pleteničil o tem, kako je treba varčevati, in stisnil za vrat srednji sloj (rajo je itak že skozi). Ob zlatem kelihu se je njegova žena posmehovala ljudstvu in jim predlagala peko potice, če nimajo za kruh ...


Ja, tudi angleška kraljljica pleteniči ob zlatem krožniku, tudi Obama, tudi Merklova, navsezadnje je tudi Tito pleteničil ob zlatem krožniku......tudi mi pleteničimo ob zlatem krožniku, medtem ko na drugem delu sveta otroci nimajo vode in kruha, mi se pa pa preseravamo z otroškimi vozički za 1000 EUR in modernimi, novimi enoprostorci......

Ne gre tako. Če je kriza, naj bo kriza za vse. Ampak dejstvo je, da je kriza samo za nekatere, za tiste, ki so jo ustvarili v svojem pohlepu, je ni.


Se strinjam.....v gospodarstvu je kriza že nekaj let....javni sektor z vladajočo politiko na čelu, tega dolgo ni želel sprevideti....javni sektor je videl le svoje pravice in trdil, da ni on kriv za to, da je masa delavskega razreda ostala brez služb.....to, da je javni sektor finančno precej odvisen od gospodarstva je bilo postranska zadeva in povsem nepomembno......

In človeštvo je ustvarjeno, da gre naprej, ne nazaj. Enako je s pravicami ljudi oz. s človekovim dostojanstvom - človeštvo se je od nekdaj borilo za to, da jih množi, ne zato, da jih izgubi.


Ja, vendar je včasih za korak naprej, potrebno stopiti dva nazaj.....vendar le redki se tega zavedajo......zato je tudi tistih aktivnih in tapravih borcev za človekove pravice tako malo, ker zelo redki so tisti, ki so se pripravljeni dejansko odpovedati svojemu trenutnemu blagostanju za nekoga tretjega, ali celo iti v arest zato, da bi nam bilo nekoč boljše...... 

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:31:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

o, boh, liliana user posted image



Sem že mislila, napisati na koncu, da se ne zgražati prosim mojemu razmišljanju.....ker sem vedela, da ne boš razumela......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:33:32   
petea
liliana,
vse lepo in prav, samo naj se lotijo varčevanja na kakšnem drugem koncu, ne na otrocih;

če že omenjaš cigarete - naj zanje plačujejo večji prispevek v proračun tisti, ki jih 'morajo' uživati, ne pa, da se bi sedaj s prirejanjem zakonodaje naj prikrajšalo veliko širši krog zglednih državljanov

kaj ti v končni fazi koristi neka na papirju zapisana pravica, če pa je pri njeni realizaciji več težav kot koristi


če že morajo slabšati zadeve, pa naj vsaj ponudijo več možnosti, npr. bolj fleksibilne možnosti kombiniranja porodniškega dopusta in dela

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:40:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

liliana,
vse lepo in prav, samo naj se lotijo varčevanja na kakšnem drugem koncu, ne na otrocih;

če že omenjaš cigarete - naj zanje plačujejo večji prispevek v proračun tisti, ki jih 'morajo' uživati, ne pa, da se bi sedaj s prirejanjem zakonodaje naj prikrajšalo veliko širši krog zglednih državljanov

kaj ti v končni fazi koristi neka na papirju zapisana pravica, če pa je pri njeni realizaciji več težav kot koristi


če že morajo slabšati zadeve, pa naj vsaj ponudijo več možnosti, npr. bolj fleksibilne možnosti kombiniranja porodniškega dopusta in dela


Imaš en portal, ki se imenuje predlagam vladi, ali nekaj takega.....tam lahko predlagaš to.....

Ker pripravljajo že tudi to, da se trg delovne sile naredi fleksibilnejši.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:42:19   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Oprosti ampak to kar se je ugotovilo na RR ne morem postaviti ob bok kar se je ugotovilo ze zdavnaj na ravni stoke. Tocno se ve kaksna je distinkcija med pojmi. To, da morda nekateri tega ne razlikujejo
ni problem pojmov, ne stroke, temvec problem neizobrazenosti.



Imaš prav.....vendar življenje in praksa niso samo pojmi in birokratsko čitanje definicij......


Dojemanje pravic kot popjma in birokratskega citanja definicij je izjemno plehko. Tudi zakoni so birokratske definicije vendal glej ga zlomka krojijo ti kompletno zivljenje....

Z drugimi besedami: Ce ne razumes kaj je (clovekova) pravica in ne razumes pojem enkopravnosti jih tudi ne mores uveljavljati ter se ti zdi, ce ti nekdo hoce odvzeti pravico, da je to zgolj tako nekaj minornega - "saj ne bomo umrli zaradi 10% manjse porodniske". 

Ce temeljnih pravic ne ohranimo bomo tezko ohranili socialno drzavo. Tako nikoli ni bil problem tistih tvojih 10%, ampak problem dosti vecje slike v dalec vecjem obsegu.

Citirala bom izjavo dr. Nastran Ule: "Argument, da smo sedaj pri porodniskih na evropskem vrhu, se mni ne zdi primeren za to,da te pravice zmanjsujemo. Navsezadnje se mi zdi, da gre za test ljudi. Kjer ljudje ne bodo ne bodo glasni, tam bo politika rezala. Kjer bodo ljudje glasni, tisto bo politika pustila. To pa pomeni, da politika nima ne strategije ne vizije."

Velja pa spomniti, da leta 1992, ko je tudi bila mocna financna kriza z vec kot 150.000 brezposelnih nihce ni pomislil na kratenje pravice do starsevskega dopusta. Sedaj pa v isti sapi z dohodninsko olajsavo za najpremoznejse, pri cemer bi oprostili 67,4 milionov evrov letno, a s kratenjem porodniske prisparali 40 milionov letno....  Vcasih je dobro sneti si plasnice in pogledati se levo in desno, namesto zgolj v omejen pogled pred seboj...
(BTW: ves zakaj imajo konji plasnice? da se ne splasijo od vsega kar se okoli njih dogaja in da posledicno ne podivjajo - znakovito, mar ne?)


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:44:33   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Meni je tudi ena kolegica, ki prejema minimalno plačo razlagala, kako zdaj že težko živi in da bo zdaj še težje......pa sem ji odvrnila.....da škatla cigaret, ki jo pokadi na dan stane 2,70 EUR in v celi porodniški je to 972 EUR.....in tudi zdaj je živela težko, vendar spet ne tako težko, da na mesec ne bi dala 80 EUR za cigarete......


to pa je res. če imaš par sto eur plače, ne moreš in ne smeš dat za cigatere 80 eur na mesec, pa odvisnost gor ali dol.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:44:53   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Dojemanje enakopravnosti v prvi vrsti zahteva razlikovanje med pojmom enakopravnost in pojmom enakost. Enakopravnost pa v prvi vrsti podrazumeva obstoj neenakosti, sicer bi pojma bila ekvivalentna.


Pa razloži to.....


Moski in zenska definitivno nista enaka. Ampak sta enakopravna.
Bo tako lazje razumljivo? user posted image


Zelo jasna definicija.....user posted image


Ne definiramo, trudimo se okoli "dojemanja". Obstaja pa velika nevarnost, da zaidemo v "kerensologijo". user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:47:42   
petea
liliana,
morda ideja sploh ni tako slaba

ker se mi zdi res neumen predlog, da bi med porodniško prejemali starši nižje zneske, razlike v dohodkih pa ne bi smeli pokriti s svojim delom, četudi se čutijo sposobne delati in imajo možnost ter potrebo za to

< Sporočilo je popravil petea -- 3.4.2012 9:48:35 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:50:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In zdaj so pa začeli še spreminjati pogoje do izplačila porodniškega nadomestila.....namesto 100 % izplačila nadomestila, bo to 100 % le prve tri mesece, nato bo 6 mesecev 90 %, potem pa bo tri mesece 80 %.....kot pri penzijah.....podobno kot pri penzijah.....če se upokojiš zdaj, boš dobil recimo 600 EUR penizje vsak mesec, če se pa boš upokojil čez 15 let, pa boš dobil 500 EUR penizje vsak mesec (podatki niso preverjeni, so dani le za lažjo predstavo dotičnega problemauser posted image ).....


Ne vem ali bi se jokala ali smejala.... Pogoj za porodnisko je novorojencek.  Fromalno pravico, ki v praksi ne pomeni inc ne potrebujemo. Imas lahko vzdrzno porodnisko z 10,5 % nadomestila??? Bos rekla, da smo socialna drzava.. 
No, zdi se mi, da je kar skoda casa razlagati...


Se opravičujem, da se prej nisem strokovno dobro izrazila in sem uporabila napačna pojme oz. definicije....pravica ni sprejemljiva.....sprejemljivi so le pogoji za uveljavljanje pravice, glede na dano situacijo......


Pogoj za porodnisko je novorojencek, ki ni spremenjivka.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:52:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ker če vzamemo za primer par, kjer oba zaslužita po 500 evrov, si lahko predstvljaš, kaj bi za družinski proračun pomenilo sprejetje tega predloga. In tako marsikatera mamica dejansko ne bi imela izbire. Če pa še babi servisa ne bo imela, potem pa si sploh ne predstavljam ... potem dejansko lahko govorimo samo še o tem, da nek sloj ljudi pravzaprav sploh ne morel izbirati med otrok da ali ne, ampak bo obveljalo kar ne.



To pomeni, da bi po sedaj veljavnem sistemu izplačevanja porodniškega nadomestila, dobila ženska skupaj 6000 EUR porodniškega nadomestila.....po novem predlogu vlade pa 5400 EUR......

Meni je tudi ena kolegica, ki prejema minimalno plačo razlagala, kako zdaj že težko živi in da bo zdaj še težje......pa sem ji odvrnila.....da škatla cigaret, ki jo pokadi na dan stane 2,70 EUR in v celi porodniški je to 972 EUR.....in tudi zdaj je živela težko, vendar spet ne tako težko, da na mesec ne bi dala 80 EUR za cigarete......


Ma res, kave ne rabi tudi spiti. Otrok soka ne potrebuje. Naj pijejo vodo, naj ne palijo TV saj ni nujne za prezivetje.  Brez elektrike bodo tudi preziveli....
otroci ne rabijo v solo, prisparali bomo pa se preziveli bodo brez sole... zakaj bi trosili na solo, ce morda za nic ne bo sposoben.....

Odvratno je, kako zlahka od dostojnega zivljenja preide3mo na prezivetje in se nam to ne zdi narobe.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:54:40   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ne gre tako. Če je kriza, naj bo kriza za vse. Ampak dejstvo je, da je kriza samo za nekatere, za tiste, ki so jo ustvarili v svojem pohlepu, je ni.


Se strinjam.....v gospodarstvu je kriza že nekaj let....javni sektor z vladajočo politiko na čelu, tega dolgo ni želel sprevideti....javni sektor je videl le svoje pravice in trdil, da ni on kriv za to, da je masa delavskega razreda ostala brez služb.....to, da je javni sektor finančno precej odvisen od gospodarstva je bilo postranska zadeva in povsem nepomembno......





oprosti moji nevednosti, ampak prosim lepo - kdo pa je kriv za krizo v gospodarstvu, če ne prrav gospodarstveniki sami (iz za njimi stoječi finančni lobiji). Kdo si je izmislil globalizacijo? Kdo je v težnji po čim večjem dobičku selil proizvodnjo (gospodarstvene sektorje) v države s cenejšo delovno silo? Kdo je bil tisti, ki si je izmislil tržno gospodarstvo in zakon neusmiljene konkurence, kjer je bil prostor samo za velike in s tem še bogatejše gospodarstvene korporacije in lobije?
Seveda je šlo gospodarstvo v maloro, če so naredili prostor samo za par velikih, druge pa so gladko povozili.

Ok, pojma nimam o gospodarstvu in ekonomiji, priznam, tako da dopuščam možnost, da sem brcnila v temo, ampak moja kmečka logika mi pravi tako.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:54:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ne vem ali bi se jokala ali smejala.... Pogoj za porodnisko je novorojencek.  Fromalno pravico, ki v praksi ne pomeni inc ne potrebujemo. Imas lahko vzdrzno porodnisko z 10,5 % nadomestila??? Bos rekla, da smo socialna drzava.. 
No, zdi se mi, da je kar skoda casa razlagati...



Pogoj za penzijo pa je delovna doba oz. starost......pa se vseeno zneski prejetih pokojnin krepko razlikujejo, če si se upokojil pred 30 leti ali pa danes......


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:58:00   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Imele ste možnost izbire in izbrale ste. Ampak imele ste možnost izbire! In zdaj tako navdušeno ploskate, ko bojo nekaterim te možnosti preproto odvezete. Zakaj? res ne razumem, zakaj user posted image


Zato ker ne morejo dojeti kaj pravzaprav to pomeni.


No, in zdaj mi vidve povejta, če se jaz danes odločim za otroka, v kateri sferi bo moja možnost izbire onemogočena, pred petimi leti pa sem imela možnost izbire......?


Glej, po veljavnem sistemu je bilo bore malo žensk, ki so se dejansko MORALE predčasno vrniti na delo, ker je bila ogrožena eksistenca njihove družine. Vsaj jaz ne poznam nobene take, pa jih poznam kar nekaj, ki so to storile. V večini primerov iz kariernih razlogov, pri čemer je mož/partner koristil preostanek porodniške, in je družina finančno povsem ok shajala.
Nekatere so to storile tudi iz finančnih razlogov, pri čemer je spet partner koristil preostanek porodniške, ampak jim je finančno še vedno zneslo.
Zanemarljiv odstotek pa jih je to storilo tako, da niti partner ni koristil možnosti porodniške (iz finančnih razlogov), so bile pa pri roki babice, ki so lahko vskočile.
Torej - ne poznam niti enega primera, kjer bi ženska prekinila porodniško in 3-mesečnega dojenčka dala v privat varstvo  - če bi že to storila, bi izključno iz kariernih razlogov (torej po svobodni izbiri), kajti glede na cene privat varstva si lahko predstavljamo, da bi kaj takega lahko storila le ena kstra bogata mamica.

Če pa bo sprejt omenjeni predlog, bo pa ogromno žensk dobesedno primoranih prekiniti porodniško, če bodo hotele zagotoviti neko osnovno eksistenco družini - tukaj ne mislim na ohranjanje standarda, ampak mislim izključno na eksistenco.
Ker če vzamemo za primer par, kjer oba zaslužita po 500 evrov, si lahko predstvljaš, kaj bi za družinski proračun pomenilo sprejetje tega predloga. In tako marsikatera mamica dejansko ne bi imela izbire. Če pa še babi servisa ne bo imela, potem pa si sploh ne predstavljam ... potem dejansko lahko govorimo samo še o tem, da nek sloj ljudi pravzaprav sploh ne morel izbirati med otrok da ali ne, ampak bo obveljalo kar ne.



to pa povsem drži in res nikoli nisem mogla in ne morem razumeti razne "znane" mamice ala Tomažin-ka, Flego,....,ki svoje 3-4mesečne otroke vlačijo sabo ,al jih pustijo v varstvu,samo da jih ne pozabimo al kaj user posted image ..
pa ziher ne zaradi slabe porodniške

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Krajša porodniška?
3.4.2012 9:58:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ma res, kave ne rabi tudi spiti. Otrok soka ne potrebuje. Naj pijejo vodo, naj ne palijo TV saj ni nujne za prezivetje.  Brez elektrike bodo tudi preziveli....
otroci ne rabijo v solo, prisparali bomo pa se preziveli bodo brez sole... zakaj bi trosili na solo, ce morda za nic ne bo sposoben.....

Odvratno je, kako zlahka od dostojnega zivljenja preide3mo na prezivetje in se nam to ne zdi narobe.


Cigarete niso preživetje....in poznam precej žensk (skoraj vse, kar jih poznam) z minimalnimi dohodki, ki še vedno kadijo.....in se za preživetje otroka tej svoji precej dragi razvadi niso niti poskušale odpovedati......raje otroka niso vpisale na tečaj jezika ali k športu, ker je 20 EUR na mesec drago......80 EUR za cigarete pa ni drago.....


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?