|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 14:43:28   
sazi
Nam je sicer tole neplačevanje prišlo prav, ampk sem bila že ob uvajanju tega skeptična in bi bila takra popolnoma zadovoljna tu s kakšno polovično varianto. Lahko bi uvedli, da se npr. za drugega otroka plačuje pol manj. Delno bi stareš razbremenili, pa še dotoliko zlorab ne bi prihajalo in bi bilo prostora v vrtcih več. Mogoče niti ne bi bilo potrebnih toliko investicij v nove vrtce. To, da pa imaš za 2. otroka zastonj, hkrati pa plačuješ za prvega en razred manj, je pa itak popolnoma zgrešeno - kot je že ena napisala, imajo nekateri zasedeno mesto v vrtcu samo zato, da prvi plačuje manj.
Podobno se je dogajalo z otroci v poletnih počitnicah pred šolo. Starši otrok (čeprav so jih imeli celo poletje doma) niso izpisali iz vrtca, ker bi tako za 2. otroka morali plačevati več vrtca. Po sistemu - Naj država plačuje prazna mesta, samo da nekomuj ni treba plačati 20 EUR več. Če bi ukinili ižanje za 1 razred starejšemu otroku, tudi tega ne bi bilo.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 15:23:58   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Izkoriščanje te pravice da ima drugi otrok brezplačen vrtec ja ogromono, veliko veliko staršev je imelo vpisanega drugega otroka med drugim tudi zato ker je potem prvi bil avtomatsko en plačilni razred nižje in kar je še bolj zanimivo da mlajšega otroka ni bilo niti enkrat v vrtec samo zato da so starše plačevali manj za prvega in vodstvo vrtca mu ne more narediti nič ker v zakonu ni glede tega nič napisanega.



V moji pogodbi za vrtec piše, da lahko otroka ven vržejo, če ga starši ne pripeljejo v vrtec v 14 dneh od datuma, ko bi moral začeto hoditi v vrtec. Ampak... V našem vrtcu se je to izkazalo za povsem teoretično, ker poznam eno, ki je otroka vpisala septembra, voziti jo je začela pa šele marca. Vmes jo je pa vozila k babici, kao da ne bi toliko zbolevala zaradi vrtca. Starejši otrok pa seveda ves čas lepo v vrtcu.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 17:12:10   
mika
V bistvu mi vedno postane rahlo slabo, ko prebiram nekaj v smislu , da si službe ne moreš iskati , če imaš otroke doma....sem bila tu....in je to eno navadni izgovarjanje...če poleg otroka ne moreš pogledat za par minut na net, če z otrokom ne moreš na pošti poslati prošnje, če se ne moreš štempljati na zavodu za zaposlovanje z otrokom v naročju, ....potem res verjamem, da že dolgo iščeš službo....Če se bo kdo obesil na razgovor za službo....za tistih nekaj minut, se da dobiti varstvo ( starši, kolegice....v končni fazi je ma nekje verjetno tudi partner???)če se le hoče...


Daj ne bluzi....prvo vprašanja pri svetovalki je bilo, če imam varstvo za otroka, v kolikor dobim službo in začnem delat takoj.
In isto vprašanje pri delodajalcu. Hčerka je bila v vrtcu in sem začela delat drugi dan po razgovoru.

Seveda ni problem, če imaš za otroka varstvo. Problem in to resen problem pa je, če ga nimaš.
Žal pa vas je veliko, ki nikoli ne boste razumeli kakršnokoli stisko drugih, dokler je sami ne boste izkusili.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 17:15:36   
mika
Kar se pa tiče neplačevanja vrtca za drugega otroka, pa bi bilo dovolj že to, da se plača za prvega otroka, cena razreda v katerega sodi in ne en razred nižje.

< Sporočilo je popravil mika -- 24.3.2012 17:22:02 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 17:42:40   
pelin
Mika...če bi bolje prebrala, bi videla, da sem bila sama na tem in ne bluzim tja v tri dni....in vem kaj je to biti brez varstva, ko se ti odpre možnost za delo, ti pa nimaš otroka kam dati....tudi sama sem pri drugem, predenj sem dobila v vrtcu prostor, tri mesece plačevala privat varstvo....pa sem ga...ker sem pač morala napraskat skupaj denar , da sem obdržala službo...In služb od danes do jutri je zelo malo...skoraj pri vsaki preteče nekaj časa od razgovora do pričetka dela in se je pač takrat treba znajti....tako kot se morajo znajti reveži, ki službo že imajo, pa zaradi takih ki kao aktivno iščejo službo celo leto in še več, nimajo otroka kam dati....
Glede plačevanja vrtca pa bi bilo najpravičneje, da bi se plačevalo tako kot včasih...za oba otroka pošteno...razlika bi bila le pri tem da bi tisti, ki kao aktivno iščejo službo v nedogled in vrtca ne plačajo, otroke obvezno dvigovali po kosilu in ne ob petih popoldne...Tako bi lahko marsikateri vrtec imel varstvo na turnuse oz, tudi popoldansko varstvo za otroke, ki to rabijo...tako pa v večini skoraj cel ljubi dan gledaš tiste male reveže, katerih starši doma "iščejo" delo.Če se opremo na otrokove pravice in socializacijo....vse vodene in učne dejavnosti se odvijajo dopoldne...zato bi morali vsi starši, ki so vsak dan doma otročke po kosilu dvigniti in amen...Tako bi lahko ceeeeelo dopoldne aktivno iskali službe, otroci bi se socializirali...popoldne pa bi ostali otroci v vrtcu le od tistih, ki resnično rabijo varstvo in ne otroci kvazi iskalciev zaposlitve...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 18:16:48   
majčica1508
Kam pa jaz spadam....Starejša je v vrtcu smo v 8.plačilnem razredu....Mala bo šla zdaj septembra
sevede,če bo sprejeta......Ko mi je potekla porodniška nisem dobila vrtca in ne varstva tako,da sem pustila službo in bila z njo čez poletje doma,septembra je šla v vrtec in prva položnica je bila šok,potem smo dali za znižanje in je bilo isto,ma pol sva pa rekla kaj je treba je treba.............Potem pa pametne kolegice,pa pejt se samohranilstvo in boš imela ful ugodnosti...Pa sem jim pol povedala,da sva se za otroka odločila iz ljubezni in ne zaradi ugodnosti....Potem sva se pa odličila za še enega....In zdaj sva vpisane v vrtec in čakava na odgovor,upam da bo pozitiven,ker se mi že meša domauser posted image .....
Ko sem bila na P mi tudi na misel ni prišlo,da bi izpisala starejšo ven,ker zelo rada hodi v vrtec in trkam,tok-tok-tok,da je imela samo 1 virozo............

Tale naša vlada je res vredna svojega denarja

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 19:55:04   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Ko mi je potekla porodniška nisem dobila vrtca in ne varstva tako,da sem pustila službo in bila z njo čez poletje doma,


user posted image user posted image user posted image
svašta

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 20:35:25   
majčica1508
Ja tudi jaz tako pravim....HB,da se nama je izšlo....
Žal na stare starše nisva mogla računat,eni bolani,eni v službi......
Tkole k mal preberem me kar mal pri srcu stisne,kake probleme imajo nekateri
user posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 21:03:48   
Adelina

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Ko mi je potekla porodniška nisem dobila vrtca in ne varstva tako,da sem pustila službo in bila z njo čez poletje doma,septembra je šla v vrtec



Podobno se je tudi meni skoraj zgodilo, le da sem jaz iskala službo, jo dobila, nato pa jo skoraj odpovedala, ker nisem našla varstva. Potem sem ga tik preden sem odpovedala službo našla, a žal nisem bila z njim zadovoljna in sem hčerko kar težko vozila tja. K sreči je potem septembra bila sprejeta v vrtec.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 7:06:37   
2.2.
ojojjjj!
saj nisem vseh komentarjev brala, ker mi je enostavno slabo ko zasledim kaj zdaj mislijo naredit z tem varčecanjem...jaz samo pravim naj najprej pospravijo pred svojim pragom potem pa naj gredo na ostale....
mislim na vse možne načine bi vzeli nam državljanom ki živimo z minimalcem ali pa po možnosti še brez služb..oni pa da ne rečem kaj.......
uhhh to me tako razjezi....sploh nočem poslušat te njihove politike

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 8:18:37   
PeggyBundy
Sicer te ugodnosti ne rabim več, se mi pa ob vsem jamranju pojavi vprašanje: kako boste pa večje število otrok, enega za drugim, potem študirali? To, sploh, če ni univerze v domačem kraju, predstavlja neprimerno večji strošek od plačila vrtca?

Sistem, da plačaš za vse otroke enakopravno, se meni zdi zelo pravičen in prav je, da si sami pri sebi naredimo nek "izračun" koliko otrok smo sposobni spraviti do kruha. Ne samo tistega socialnega, ampak mogoče tudi kakšnega z dražjimi dodatki.
Se pa strinjam, da bi bilo potrebno več ugodnosti za VSE otroke, ne samo za druge, tretje, šeste.

V celoti se moram strinjati tudi s pisanjem Pelin.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 8:29:45   
end1
Ko bosta moja otroka študirala, upam, čeprav glede na sedanje razmere že mal dvomim, ne bom imela kredita za nakup stanovanja, to ziher ne, ker mam enga dovolj. Mogoče tudi ne bosta šla študirat ampak, po srednji kar v službo. Kako in kaj bomo še vidli.

Strinjam se, da je bila ta ugodnost nepravična, nam je pač dobro padla. Je pa tudi res, da so že sedaj z novim izračunavanjem za znižano plačilo vrtca vse skupaj podražili za starše. Cele tri razrede sem šla gor.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 8:48:18   
PeggyBundy
End1, vsi imamo kredite, bolj ali manj. Pa vendar je to tvoja popolnoma intimna stvar. Države to ne sme zanimati.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 8:56:19   
end1
Zelo intimna je ja. Nekako je potrebno rešit prvi stanovanjski problem.

Kar se tiče države naj tudi ne bi zanimalo, če moj otrok namesto igrače dobi za darilo denar, katerega nato položim na račun. Pa jo. Za tak pretok denarja smo morali pazit v času Juge, ne pa sedaj.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 9:18:23   
marty5
Mi smo sicer eni izmed tistih, ki nam je ta sistem 2. otrok brezplačno zelo prav prišel, saj drugega varstva nimamo - septembra gre pa prvi itak v šolo. Se pa strinjam, da v veliko pogledih sistem ni fer in se ga je na veliko izkoriščalo. Je pa tako, da se bo pri nas vse skupaj tako ali tako poravnalo - prvo leto vrtca, ko je bil le en vrtičkar, smo plačevali 7. razred, s tem, da je bil otrok po par dni na mesec v vrtcu. In sedaj bomo spet plačevali en lep znesek, ker smo ravno zaradi teh varčevanj prestopili prag 8. razreda po novi lestvici (vsaj po mojih izračunih, ker odločbe še nimam).

Mene od vsega najbolj jezi primerjava, kako je drugod. Primerja naj se vse, ne le tisto, kar vladi ustreza. Vrtec bi morali vsi plačevati en pavšalni znesek - recimo do 100 evrov za drugo starostno skupino in do 150 evrov za prvo. To je znesek, ki bi zelo verjetno prinesel v blagajno enak znesek kot sedaj, le da bi bil enakomerno razporejen. Šola npr. stane tudi okrog 100 evrov (malice, kosila, varstvo). Sistem, po katerem vrtec plačuješ glede na dohodke, je tako nepregleden in poln lukenj, da je povsem nepravičen. Če imaš dve povpečni plači, si ob konkreten znesek za ISTO storitev in ti na koncu ostane manj od tistih, ki zaslužijo npr. minimalca. Pa tudi tako je - ljudje ne znamo ceniti, kar je dano zastonj in s tem ne ravnamo spoštljivo. In nenazadnje, kot je že nekdo prej napisal, starši se moramo zavedati, da je otrok tudi strošek - marsikoga smešno nizko plačilo vrtca zavede in jih potem udari z vso močjo, ko imajo po nekaj otrok, z majno razliko, v osnovni, srednji šoli ter nato morda še na faksu.

Glede rezov v porodniško. Ja, imamo najbolj radodaren sistem (čeprav je po moje skandinavski najbolj radodaren), vendar pozabijo povedat, da je pri nas delež zaposlenih mladih žensk za polni delovni čas, med najvišjimi v Evropi. Drugod, zaradi krajših porodnišk, mamice velikokrat ostanejo doma, ker si to lahko privoščijo, saj partnerji zaslužijo dovolj. Sicer pa, kolikor sem videla, bi bil iz te postavke privarčevani znesek relativno nizek in je po moje le del pogajalske taktike - v smislu, popustite drugod in bomo porodniške pustili na miru.

Skratka, ne morejo spremenit le eno ali dve postavki v mozaiku, ampak je potrebno spremenit vso sliko. Treba je reorganizirat trg dela, študentsko delo preoblikovati - tako, da bi ga lahko koristili le študentje do določenega števila ur letno - predlagani zakon o malem delu je bil zelo dober približek k temu. Fleksibilizirati trg dela, da se bi vsi lažje in hitreje premikali v smeri zaposlen - nezaposlen. Vendar to pomeni, da se moremo vsi tudi nekako odpovedati dosedanji miselnosti, da je pogodba za nedoločen čas sinomim, da smo na delovnem mestu varni in zasidrani. Pa omogočiti fleksibilne urnike, delo od doma - vse, kar bi izboljšalo kvaliteto življenja družin. Šteje naj samo produktivnost, ne pa pravilo, da moremo 8 ur preživeti na delovnem mestu. Predstavljajte si, kako bolj motivirani in zadovoljni bi bili starši, ki bi lahko delavnik prilagajali družini.
Mnogo tega sem sama koristila pri delodajalcu in se da čisto lepo izpeljati, če je le volja z obeh strani. Veliko, veliko bi lahko naredili, da nam bi bilo boljše. Naš največji problem je, da smo ujeti med preteklostjo Jugoslavije in realnostjo zahoda. Predvsem v naših glavah.

No, malo sem zašla s teme, ampak me tako jezi, ko vidim, da cepetamo na mestu in se nam ne uspe premakniti naprej. Pri vseh teh ministrih in strokovnjakih bi si človek mislil, da bi lahko pokazali veliko več. Pa naj so levi ali desni.

< Sporočilo je popravil marty5 -- 25.3.2012 9:26:20 >


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 9:20:36   
josephine27
Hm intimna stvar. Če jih zanima koliko imajo moji otroci na varčevalnem računu ( zame je to tudi intimna stvar) potem jih bi tudi krediti lahko zanimali. Zanima jih tisto kar jim paše po domače povedano.

Kar se tiče iskanja službe in varstva pa tako. Ja službo lahko iščeš tudi če imaš otroka doma s tem se popolnoma strinjam. Je pa problem, ko te na razgovoru vprašajo, če imaš urejeno varstvo. Lahko se jim seveda mirno zlažeš, če si tek človek, da ti lagat ni problem. Če pa poveš po pravici, da ga nimaš ( seveda ne pozabiš omenit, da si ga lahko takoj priskrbiš, če je to potrebno) pa si avtomatsko v vsaj majhnem minusu. Odvisno sicer na katerem področju iščeš ampak ponekod si v minusu že če imaš majhne otroke. In, ker se danes za vsako delovno mesto poteguje kar nekaj ljudi in lahko tudi mali minus že razlog, da na koncu izberejo drugega kandidata.

Glede plačevanja za drugega otroka pa mislim, da bi bilo vseeno primerno, da bi bilo za drugega plačilo vsaj nekaj nižje kot za prvega. Ali pa je končno napočil čas, da si priznamo, da tudi naši vladi ni v interesu povečat nataliteto ampak zmanjšat. Podobno kot v ZDA.


(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 10:09:57   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: marty5

Mi smo sicer eni izmed tistih, ki nam je ta sistem 2. otrok brezplačno zelo prav prišel, saj drugega varstva nimamo - septembra gre pa prvi itak v šolo. Se pa strinjam, da v veliko pogledih sistem ni fer in se ga je na veliko izkoriščalo. Je pa tako, da se bo pri nas vse skupaj tako ali tako poravnalo - prvo leto vrtca, ko je bil le en vrtičkar, smo plačevali 7. razred, s tem, da je bil otrok po par dni na mesec v vrtcu. In sedaj bomo spet plačevali en lep znesek, ker smo ravno zaradi teh varčevanj prestopili prag 8. razreda po novi lestvici (vsaj po mojih izračunih, ker odločbe še nimam).

Mene od vsega najbolj jezi primerjava, kako je drugod. Primerja naj se vse, ne le tisto, kar vladi ustreza. Vrtec bi morali vsi plačevati en pavšalni znesek - recimo do 100 evrov za drugo starostno skupino in do 150 evrov za prvo. To je znesek, ki bi zelo verjetno prinesel v blagajno enak znesek kot sedaj, le da bi bil enakomerno razporejen. Šola npr. stane tudi okrog 100 evrov (malice, kosila, varstvo). Sistem, po katerem vrtec plačuješ glede na dohodke, je tako nepregleden in poln lukenj, da je povsem nepravičen. Če imaš dve povpečni plači, si ob konkreten znesek za ISTO storitev in ti na koncu ostane manj od tistih, ki zaslužijo npr. minimalca. Pa tudi tako je - ljudje ne znamo ceniti, kar je dano zastonj in s tem ne ravnamo spoštljivo. In nenazadnje, kot je že nekdo prej napisal, starši se moramo zavedati, da je otrok tudi strošek - marsikoga smešno nizko plačilo vrtca zavede in jih potem udari z vso močjo, ko imajo po nekaj otrok, z majno razliko, v osnovni, srednji šoli ter nato morda še na faksu.

Glede rezov v porodniško. Ja, imamo najbolj radodaren sistem (čeprav je po moje skandinavski najbolj radodaren), vendar pozabijo povedat, da je pri nas delež zaposlenih mladih žensk za polni delovni čas, med najvišjimi v Evropi. Drugod, zaradi krajših porodnišk, mamice velikokrat ostanejo doma, ker si to lahko privoščijo, saj partnerji zaslužijo dovolj. Sicer pa, kolikor sem videla, bi bil iz te postavke privarčevani znesek relativno nizek in je po moje le del pogajalske taktike - v smislu, popustite drugod in bomo porodniške pustili na miru.

Skratka, ne morejo spremenit le eno ali dve postavki v mozaiku, ampak je potrebno spremenit vso sliko. Treba je reorganizirat trg dela, študentsko delo preoblikovati - tako, da bi ga lahko koristili le študentje do določenega števila ur letno - predlagani zakon o malem delu je bil zelo dober približek k temu. Fleksibilizirati trg dela, da se bi vsi lažje in hitreje premikali v smeri zaposlen - nezaposlen. Vendar to pomeni, da se moremo vsi tudi nekako odpovedati dosedanji miselnosti, da je pogodba za nedoločen čas sinomim, da smo na delovnem mestu varni in zasidrani. Pa omogočiti fleksibilne urnike, delo od doma - vse, kar bi izboljšalo kvaliteto življenja družin. Šteje naj samo produktivnost, ne pa pravilo, da moremo 8 ur preživeti na delovnem mestu. Predstavljajte si, kako bolj motivirani in zadovoljni bi bili starši, ki bi lahko delavnik prilagajali družini.
Mnogo tega sem sama koristila pri delodajalcu in se da čisto lepo izpeljati, če je le volja z obeh strani. Veliko, veliko bi lahko naredili, da nam bi bilo boljše. Naš največji problem je, da smo ujeti med preteklostjo Jugoslavije in realnostjo zahoda. Predvsem v naših glavah.

No, malo sem zašla s teme, ampak me tako jezi, ko vidim, da cepetamo na mestu in se nam ne uspe premakniti naprej. Pri vseh teh ministrih in strokovnjakih bi si človek mislil, da bi lahko pokazali veliko več. Pa naj so levi ali desni.

Podpis, če lahko. Eno bolj zrelih in odgovornih razmišljanj, kar sem jih brala na to temo.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 10:37:20   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: marty5
Pri vseh teh ministrih in strokovnjakih bi si človek mislil, da bi lahko pokazali veliko več. Pa naj so levi ali desni.

Delitev na ''leve in desne'' je po mojem mnenju samo vzvod kako še bolj skregati narod. Potem se lažje vlada, narod pa naj se stepe med sabo. Sicer pa...seveda imamo nebroj strokovnjakov. Visoko šolanih. In ti strokovnjaki veliko stanejo, najbolj strokovni pa so v mešanju megle. In v kasiranju. Ne vem koliko časa bo to še laufalo, ne bi se čudil če bi sledil kolaps sistema. To bi bil grd scenarij. Sploh če tisti na minimalcu ali ki garajo mesece brez plač, kanalizirajo svojo jezo in nemoč, na določen sloj priviligiranega prebivalstva. Ne vem, ne upam ugibat. Levi in desni pa so stvar preteklosti če vprašaš mene.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 11:26:03   
PeggyBundy
End1, države ne zanima, koliko ima tvoj otrok na računu. Njo zanima, koliko tvoj otrok s tem zasluži. Gledajo se namreč obresti in ne vloga.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 11:30:31   
end1
Ja obresti upoštevajo, ja in ni problem zračunat vrednost glavnice.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 11:39:42   
PeggyBundy
End1, potemtakem, bi država tudi ne smela vedeti, koliko ti zaslužiš, pa temu ni tako.

V primeru, da bi bile obresti na vloge otrok tako skrite, verjemi, da bi marsikateri državljan neobdavčeno kasiral lepe obresti na otroškem računu.

Intimno je bilo mišljeno, da te država ne vpraša, za kaj si si ti vzela kredit in da je najetje kredita popolnoma tvoja stvar. In stvar banke seveda, da ti ga odobri. Nekateri si kredite najamejo za najbolj banalne stvari, potem pa jamrajo, kako so zakreditirani in da bi se jim to moralo upoštevati še pri nakupu štruce kruha.

Stanovanjski problem bi lahko rešila tudi z najemom, za kar pa ne rabiš kredita. Nemalo družin v drugih državah sploh nima interesa za nakup nepremičnine, če bi jim to predstavljalo preveliko obremenitev za mesečni proračun. In tudi ni smotrno, glede na trend menjavanja služb in nenehne selitve.

Če se že primerjamo s drugimi državami.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 13:10:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Stanovanjski problem bi lahko rešila tudi z najemom, za kar pa ne rabiš kredita. Nemalo družin v drugih državah sploh nima interesa za nakup nepremičnine, če bi jim to predstavljalo preveliko obremenitev za mesečni proračun. In tudi ni smotrno, glede na trend menjavanja služb in nenehne selitve.

Če se že primerjamo s drugimi državami.


Tako je....ne vem zakaj bi nam država morala vse živo subvencionirati.....ker zidamo hišo oz. kupimo stanovanje.....brezplačen vrtec za vsakega otroka.....upoštevanje dejanskega socialnega položaja družine.....vse bi nam država morala subvencionirati, vse bi nam država morala dajati.....ker mi smo pridni in državotvorno delamo otroke (ker jih imamo več kot enega) ter zidamo, zidamo in obnavljamo......tiste lenobe, ki pa imajo le enega otroka in najemniško stanovanje, pa naj plačujejo še za vse ostale otroke v vrtcu in ne dobijo nobenih olajšav......

Komaj čakam, da bodo ukinili to politično populistično in senzacionalistično iznajdbo brezplačenga vrtca za drugega in več otrok in avtomatski padec razreda nižje za še enega otroka......to bi naj ukinili, pa ne bi bilo potrebne spremembe socialne zakonodaje......ker pa tega nihče ni storil, pa so vsaj malo s temi novi "socialnimi" spremembami prisilili tiste z dvemi in več otroki, da plačajo neko realno ceno vrtca in ga nimajo več zastonj.......

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 13:35:45   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

End1, potemtakem, bi država tudi ne smela vedeti, koliko ti zaslužiš, pa temu ni tako.

Stanovanjski problem bi lahko rešila tudi z najemom, za kar pa ne rabiš kredita. Nemalo družin v drugih državah sploh nima interesa za nakup nepremičnine, če bi jim to predstavljalo preveliko obremenitev za mesečni proračun. In tudi ni smotrno, glede na trend menjavanja služb in nenehne selitve.

Če se že primerjamo s drugimi državami.

kako je v drugih državah me ne zanima veliko! Vem pa da je sam aparat naše države zelo predrag. Gledano na to, da nas je vseh skupaj za eno veliko mesto in imamo zato več kot 200 občin, 100 policijskih postaj, 90 poslancev, ogromno nekih agencij, ki ne vedo kaj delajo, inšpektojev, ki nam povedo, da to ni v njihovi pristojnosti, ogromno UE...., to je to kamor gre ogromno davkoplačevalskega denarja.

Glede stanovanjskega kredita pa sem si izračunala, da me najem ali nakup staneta isto, le da po 20 letih imam nepremičnino, medetem ko bi najemnino še kar plačevala.


(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 13:37:39   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tako je....ne vem zakaj bi nam država morala vse živo subvencionirati.....

Kdo je ''država''?
Od koga ''država'' dobi denar, da ga lahko potala naprej?
Je ''država'' ena teta z zlato skrinjico, kjer se rojeva denar?
Imaginarni pojem ''država'' je v teh časih popolnoma zamegljen in malo kdo sploh pomisli da mora ta denar od nekje priti. Bistveno je, kaj nam pripada, česa smo upravičeni, kaj nam zagotavljajo zakoni...ampak moje skromno mnenje je še zmeraj takšno, da dokler ustvarimo dva metra dolgo dekco, se s tri metrsko ne moremo pokriti!

Itak bo pa kmalu zavrelo...

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
25.3.2012 13:43:23   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Tako je....ne vem zakaj bi nam država morala vse živo subvencionirati.....ker zidamo hišo oz. kupimo stanovanje.....brezplačen vrtec za vsakega otroka.....upoštevanje dejanskega socialnega položaja družine.....vse bi nam država morala subvencionirati, vse bi nam država morala dajati.....ker mi smo pridni in državotvorno delamo otroke (ker jih imamo več kot enega) ter zidamo, zidamo in obnavljamo......tiste lenobe, ki pa imajo le enega otroka in najemniško stanovanje, pa naj plačujejo še za vse ostale otroke v vrtcu in ne dobijo nobenih olajšav......



Glej, država oz. občina bi morala omogočiti svojim državljanom /občanom tudi možnost reševanja stanovanjskega problema, ne govorim, da naj nam dajo vse zastonj, ampak meni pač ni normalno, da si sama z možem, kljub temu, da sva visoko izobražena in imava redne prihodke, res ne ne vem kakšne, ne moreva kupiti stanovanja. Po drugi strani, je res, da ponekod nimajo toliko lastniških stanovanj, ampak da imaš pa potem tako adijo pamet najemnino in te po mirni voji lastnik meče ven, si pač z otrokom tudi ne bom privoščila. Večina lastnikov stanovanj tudi nima razčiščenih pojmov glede najemov.

Ne vem kje in kako živiš ti, verjetno si v najemu? Pa sej te nihče v nič ne sili, če se ti zdi sistem tko narobe, se pa pač odpovej vsem pravicam, otroškim dodatkom, plačuj polno ceno vrtca za vse... začni pri sebi, mogoče ti bodo pa ostali sledili.

Glede lenob v najemu in z enim otrokom user posted image - ne vem katera je napisala, da so to zanjo lenobe, zame vsekakor niso, ampak kot sem že rekla, ne vem zakaj vztrajajo v najemu, če pa lahko za isti denar odplačuješ kredit.


< Sporočilo je popravil nusi -- 25.3.2012 13:45:17 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?