|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: laserska odstranitev deoptrije
5.4.2012 15:54:03   
LuLu
Hvala za odgovore.
A katera pozna koga, ki je ta poseg opravil pred leti in lahko danes pove kako je z vidom?

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 9:18:49   
sakuL
jabi babi: takoj po operaciji vidiš vse, vendar megleno. natakneš sončna očala gor in greš domu spat. priporočijo ti da greš kar pat, zato da čimmanj odpiraš in zapiraš oči (sej dobiš uspavala). Normaln greš lulat, mau vids meglen...ampak če se pa ponooč zbudiš... pa že vids, ampak bolj da čimveč prespiš.
Zjutraj je pa kristalno jasno.user posted image user posted image



_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 9:23:22   
sakuL
jabi babi: takoj po operaciji vidiš vse, vendar megleno. natakneš sončna očala gor in greš domu spat. priporočijo ti da greš kar pat, zato da čimmanj odpiraš in zapiraš oči (sej dobiš uspavala). Normaln greš lulat, mau vids meglen...ampak če se pa ponooč zbudiš... pa že vids, ampak bolj da čimveč prespiš.
Zjutraj je pa kristalno jasno.user posted image user posted image

5ra8: takoj naslednji dan se že loh sama odpeleš domov, če si tega želiš. irk daj fajn da mau počivaš. pove ti, da lahko pogledaš tv, pa računalnik, sam ne zdej ceu dan an.
po operacij je navan. Mene je sicer nekaj časa bolela mal glava...sam ni blo hudega.user posted image Jaz mam tudi tako službo 8 ur računalnika najmanj na dan. Vzela sem 1 teden bolčniške za cel dan, potem pa sem vzela še en teden po 4 ure, da sem res postopoma začela BULT v računalnik....user posted image
občutek: hehe, nevem... čudnuser posted image čutiš čist vse ampak ne boli. Ne se ustrašt, k sliš se res grozn, ampk, toj res 10 minut oba uča.




_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 9:28:48   
sakuL
LuLu: cena za oba uča v akciji je 1600 eur, cena pregleda je 100 eur. Zakaj Zagreb, ker je trenutno 50% akcija operacije (drugače stane 3.200 eur).

popravijo pa ti od +5 do -10 dioptrijeuser posted image
I nni nujno da dioptrija miruje!! To sploh ni res. Tudi oni garantirajo za njihov uspeh 99% (tm nekje) vendar ti povedo, da če se poslabša dioptrija po operacij (se pravi da bi telo nekako zavrnilo ta tujek) te operirajo še enkrat na lastne stroške, vendar do kaj takega pri njih še ni prišlo.

da bi to kdo dlje nazaj opravil, se ne spomnem. Sem pa brala, da so že davnega leta tele ameriške zvezdnice delale...Kim Karshidal, pa tko naprej...

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 10:23:20   
LuLu
Hvala za odgovore...
Še razmišljam. Očala mi pašejo, leče še dobro prenašam... če pa se karkoli od tega spremeni, pa v akcijo.
"Kim Karshidal" user posted image  = Kardashian

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 11:09:10   
Teyla

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Hvala za odgovore.
A katera pozna koga, ki je ta poseg opravil pred leti in lahko danes pove kako je z vidom?

Jaz sem imela lasersko nekaj let nazaj. Še sama zdravnica je bila šokirana na pregledu po enem mesecu, ko sem lahko prebrala stvari za 200%.
Oko sokolovo v glavnem. user posted image
Med operacijo ne čutiš nič, vidiš pa vse, ampak vse skupaj zgleda megleno.
Po operaciji vidiš megleno, naslednji dan je bilo meni najhujše, ker me je blazno motila svetloba + solzenje, ampak popoldne je bilo že boljše.
Tretji dan pa je bilo že vse v normalnem stanju, tako da sem lahko tudi knjigo že brala.
O kakšnem tujku govoriš SakuL, saj ti nič ne vstavljajo v oko, ampak samo "obdelajo" roženico. user posted image
Aja, pa ful ful se pozna če nosiš leče, ker imaš površino očesa opraskano.
Sama sem nonstop nosila očala, tako da sem imela ful lepo površino očesa, kar je tudi pri celjenju pomembno.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 11:42:19   
sakuL
teyla, atine vstavjo neke vrste lečo?

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 12:00:58   
Teyla

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

teyla, atine vstavjo neke vrste lečo?

Ne, to je drug postopek, oz starejši. Zdaj z laserjem obdelajo roženico.
Nekako takole izgleda:
user posted image

To je le eden izmed postopkov, obstajajo seveda še drugi; LASIK, PKR...

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 12:10:48   
sakuL
o fuj user posted image
jaz sem pa mislila, da so mi nardil tole: http://www.svjetlost.hr/lasersko-skidanje-kratkovidnosti-dalekovidnosti-i-astigmatizma

ne znam tko dobr prpopat kt ti user posted image










user posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: laserska odstranitev deoptrije
6.4.2012 21:15:21   
5ra8
lečo vstavijo takrat če maš ti pretanko roženico in bi jo z laserjem še bolj stanjšal kar pa ni ok.
zato takrat vstavijo lečo...pa še ta leča je če maš dioptrijo -10 in več, pa u plus ne vem kok....isto ful...



_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: laserska odstranitev deoptrije
10.4.2012 14:56:26   
5ra8
danes izpolnila obrazec, v ponedeljek ze na pregled naročena, če bo vse ok, v petek operacija! vesela ko radio user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: laserska odstranitev deoptrije
10.4.2012 15:05:18   
sakuL
user posted image user posted image kdaj pa imaš 5pra8, ker imam jaz kontrolo tisti dan (16.04.)user posted image

sam toliko: lažje bi ti bilo,da bi rekla, da bimimela pregled v četrtek , potem v petek operacijo, in soboto kontrolo, da se ne voziš toliko gor in dol... user posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: laserska odstranitev deoptrije
10.4.2012 20:14:37   
jabi babi
dons mi je ena prjavla da ji je njena kolegica povedala da ta operacija ful boli in ful boli potem po operaciji:((????a je to res tako boleče in nevzdržno??sm se kr mal prestrašla,čeprav ful bolečine zdržim:))))a po operaciji vidš ful megleno al nič?a vidš kam stopit???

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: laserska odstranitev deoptrije
11.4.2012 8:02:12   
sakuL
jabi babi.: operacijo čutiš, boli pa ravno ne. Mene je malo glava bolela par dni po operaciji vendar je to tudi vzrok, ker je oko venomer zmatrano, ker VIDIuser posted image .
Takoj po operaciji vidiš megleno, vidiš ljudi in jih prepoznaš, vidiš kje hodiš in kam hodiš (ne moreš vozit!). Drugače pa normalno, niti se ti ni treba nikogar držati za roko, da bi lakho hodila!

Meni je bila operacija nelagodna, ampak se da preziveti, jaz imam sicer srednji prag bolečine, po uču šart mi ni najbolj fajn, ampak jaz sem prezivela. In za vid, bi šla še enkrat četudi bi malo bolj bolelouser posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: laserska odstranitev deoptrije
11.4.2012 8:02:48   
5ra8

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

user posted image user posted image kdaj pa imaš 5pra8, ker imam jaz kontrolo tisti dan (16.04.)user posted image

sam toliko: lažje bi ti bilo,da bi rekla, da bimimela pregled v četrtek , potem v petek operacijo, in soboto kontrolo, da se ne voziš toliko gor in dol... user posted image


ja konc koncev je useen? 3x grem v obeh primerih dol user posted image
u zg pa ne mislim spat user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: laserska odstranitev deoptrije
11.4.2012 8:07:51   
5ra8
po moje je odvisno od vsakega posameznika kok boli in kašne so potem posledice, oz. kok traja da se oko 'navadi' na to da dejansko čisto vidi.



_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: laserska odstranitev deoptrije
11.4.2012 10:51:26   
jabi babi
5ra8 od kod pa si,da se boš vozila?jst sm iz gorenjske pa se ne vem točno,bom pač vidla tekom teh treh dni....se prepustim...aja pa hvala za natančne odgovore sakul.res sem ti hvaležna:)))hvala

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: laserska odstranitev deoptrije
12.4.2012 14:03:39   
5ra8

IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi

5ra8 od kod pa si,da se boš vozila?jst sm iz gorenjske pa se ne vem točno,bom pač vidla tekom teh treh dni....se prepustim...aja pa hvala za natančne odgovore sakul.res sem ti hvaležna:)))hvala


NM, sej mi piše tam pri slikci :D
jst mam urco do lj in urco do zg :)

zdej ma morela okulisti tud akcijo za LASERSKO operacijo :)

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: laserska odstranitev deoptrije
12.4.2012 20:11:23   
yenny
No,jaz sem v ponedeljek naročena pri Moreli v Lj.za lasersko operacijo!user posted image
Držite pesti!
Poročilo sledi!user posted image

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: laserska odstranitev deoptrije
13.4.2012 7:09:43   
jabi babi
no jst mam danes popoldne operacijo v zagrebu:)))zelo se veselim,čeprav me je po drugi strani zeloooooooooo strah:)))drzite pesti in vam sporočim ko bom lahko:))))

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: laserska odstranitev deoptrije
13.4.2012 8:52:10   
5ra8

IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi

no jst mam danes popoldne operacijo v zagrebu:)))zelo se veselim,čeprav me je po drugi strani zeloooooooooo strah:)))drzite pesti in vam sporočim ko bom lahko:))))



jabi babi, drzimo pesti!!! vse bo ok, sporoci kako bo slo.

glih danes so me klicali, da mi zazelijo srečo user posted image

prijaznost na višku!

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: laserska odstranitev deoptrije
13.4.2012 9:00:19   
jabi babi
ja mene so tudi včeraj klical,dol so pa tud ful prijazni,sami mladi.sporočim!

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: laserska odstranitev deoptrije
13.4.2012 9:36:46   
sakuL
yenny: za koliko pa ti bojo naredili operacijo? Daj prosim sporoči... user posted image

jabi babi: vse bo v reduuser posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: laserska odstranitev deoptrije
13.4.2012 12:06:57   
yenny
Jabi babi-držim pesti!user posted image

Za pregled sem dala 100E,operacija pa bo glede na to,da imajo akcijo prišla 1.690E za obe očesi.
Drugače sem imela tudi jaz v planu Zagreb,samo je kar daleč in ko sem se ravno sprijaznila z vsemi temi kilometri so pa pri Moreli dali ven to akcijo in sem takoj letela tja.user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: laserska odstranitev deoptrije
16.4.2012 7:42:21   
zaspančka
Od zdaj naprej je petek, 13. moj srečni dan. user posted image

Tukaj je moje poročilo:
V četrtek popoldne sem imela predoperativni pregled. Trajalo je dobro uro in pol, oči ti pregledajo v nulo, po moje sem bila na ene desetih različnih aparatih za pregled očesa pa še eni 3 dohtarji so me dali čez.Ker sem bila primeren kandidat, smo se dogovorili za poseg za v petek dopoldne. V petek sem prišla tja, še enkrat so me na kratko pregledali, dali so mi apaurin in ibuprofen, potem sem dobili kapljice anestetika in jodove kapljice. Nato je sledil poseg. Vse skupaj je trajalo okrog 10 minut, mogoče še malo manj. Poseg ni nič posebnega, neprijeten je samo en del, ko ti zmanjka svetlobe za 10 sekund, takrat je mene tudi malo zabolelo, drugače pa je bilo neboleče. Po posegu dobiš navodilo za okrevanje in greš domov. Jaz sem nato cel petek prespala, saj sem bila kar "boga". Ni me toliko bolelo, bolj je bil problem, ker nikakor nisem mogla odpret oči, pa še zaradi apaurina in ibuprofena si malo matast, zato ti itak paše spat. Okrog 6 popoldne sem se zbudila, da sem šla nekaj pojest in takrat se mi je svet razjasnil. Vse sem videla čisto in jasno.user posted image Vseeno sem šla po večerji nazaj počivat in sem v bistvu spala do jutra. V soboto zjutraj sem imela pregled - vizito na kliniki. Ugotovitev je bila, da imam 100% vid, kar je kar malo nepričakovano za prvo jutro po posegu. user posted image Ta teden me čaka še ne pregled in mislim, da nato še eden v roku enega meseca.

Povzetek je: nikoli mi ne bo žal, da sem se odločila zato. Priporočam vsem!!!! user posted image user posted image

_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?