|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 20:39:22   
Raho
Projekti niso namenjeni samo financiranju javnega sektorja - obstajajo različni razpisi na različnih nivojih (žal jaz o razpisih za gospodarstvo vem manj, ker nisem v tem sektorju). Ja, res je denar iz projektov iz t.i. skupne malhe vseh držav članic EU, vendar SLO daje v to malho občutno manj (vsakih pet let) kot je npr. potrebno za eno plačo za vse JU. In ne vem, kako lahko vlečeš vzporednico med otr. dodatki in projektnimi sredstvi (otroški dodatki gredo vsi iz integralnega proračuna, projekti pa vseeno visijo na proračunu EU). To je enako kot da rečeš, da voziš sicer fiata, ampak potegne enako ko ferari-
Projekti so namenjeni prispevanju k dodatni vrednosti in nikakor niso samo blažilci, z njimi se lahko financira tisto, za kar v integralnem proračunu že dolgo ni denarja (npr. izobraževanje odraslih), ker so ga takoj odrezali, že pred prvo krizo. Jaz vem, da je vam, učiteljem (tudi ravnateljem na šolah) težko razumeti, da obstajajo segmenti izobraževanja, kjer ti nihče iz integralnega proračuna ne nakaže denarja 30. v mesecu za plačo 5., ampak enostavno ta denar moraš na nek način zaslužiti. In zato pišeš projekte in vbogjame moliš, da gospoda v kravatah odobri vsaj enega, da boš lahko del plač imel koliko toliko zagotovljenih, četudi moraš vse projekte vnaprej sam sfinancirati in sredstva šele naknadno črpaš in moraš vsak kemik, ki ga kupiš s projektnim denarjem opravičiti EU.

In ni nobenega škratka, ki tiska dinarčke. Če bi, bi jaz definitivno bila za to, da sedaj pride v SLO.user posted image Še boljše pa, k meni domov.user posted image

In kljub temu, da meni nihče ne zagotavlja plače vsakega petega v mesecu (tudi mojim sodelavkam ne), sem JS, zavod je ustanovila lokalna skupnost, vendar nikjer ni določeno, kaj mora financirati, ker v IO ni javne mreže (razen za izvajanje OŠO), ministrstvo pravi, da bi nas morala financirati lokalna skupnost, ker je javna mreža samo OŠO in tako naprej in tako dalje... V glavnem, nihče nas noče, ko je pa potrebno kazalnike o VŽU in HR ven vrečt, potem pa smo dobri. Ne bi o tem, ker tako ali tako te situacije že sama več ne razumemuser posted image

In nisem še slišala, da bi katera od SŠ ali OŠ morala najeti kredit, ker nima za plače. Pri nas pa je to user posted image skorajda že praksauser posted image , ker moramo projekte sfinancirati vnaprej. Ja, tako je to, ko male ribe hranijo velike morske pse (tukaj ne msilim na redno izobraževanje, ampak na vlado)...

< Sporočilo je popravil Raho -- 18.4.2012 20:45:46 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 551
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:16:27   
nejcko
Hvala, Raho, za pojasnilo.
no, saj nekako tako sem si predstavljala in tudi vem, da projektno financiranje ni namenjeno (samo) javnemu sektorju, ampak tudi privatnemu. Vem to.

Vzporednico z OD pa sem potegnila čisto tako na splošno - ker pač tudi ljudje različno prispevamo v državno blagajno, pa eni potegnejo iz nje več, drugi pa manj - kar se tiče OD pa tisti, ki prispevajo največ sploh nič, tisti, ki pa nič, pa največ user posted image Samo mene to ne moti, to je zame smisel socialne države.
Konec koncev se ta denar obrača, kajne, in s tem plemeniti. Če ena mama iz OD kupi cigarete, plača trošarino, od česar ima država spet denar nazaj + plača enemu delavcu v tobačni fabriki del plače + plača lastniku fabrike profit. Če iz OD plača plesni tečaj, se spet od tega nekaj vrne nazaj državi v obliki davka + plesna učiteljica ima zaslužek + plesna šola.
Če EU financira izobraževanje enega človeka, se ta lahko zaposli, nekaj proizvaja, proda, od česar se spet plača davek državi, ...
Jaz v vsem tem vidim samo plus.
Tudi v plačah javnih uslužbencev vidim plus, ker svoje plače pač zapravijo, od česar država spet vsakokrat potegne davek, trgovci imajo plače, smetarji imajo plače, elektro ima plače, vovovod dobi denar itd.

Denar mora krožiti, pa ni važno, od kod pride in do koga pride. Problem nastane takrat, ko se začne kopičiti pri parih ljudeh, torej neha krožiti, sploh pa, če je ta denar samo fiktiven (ala krediti), nastane problem, ki ga imamo zdaj.

Evo, to je moja simpl kmečka ekonomija user posted image


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 552
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:21:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Daj Frodo....jasno ti nisi nič dokazala......


Tebi nihce ne more nic dokazati.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 553
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:22:52   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja, postavlja jih vlada......volit pa hodijo državljani.....in imamo tako državo, kot si jo zaslužimo, bi rekla milijonarka......


Nak... to vlado nismo izvolili drzavljani...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 554
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:29:27   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Daj Frodo....jasno ti nisi nič dokazala......


Tebi nihce ne more nic dokazati.


a ti si tudi iz Amsterdama? user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 555
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:37:57   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Daj Frodo....jasno ti nisi nič dokazala......


Tebi nihce ne more nic dokazati.


a ti si tudi iz Amsterdama? user posted image



za lahko noč, http://www.youtube.com/watch?v=Vz41ekCXlhg

user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 556
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:37:58   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a ti si tudi iz Amsterdama? user posted image



Dobila si me! user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 557
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:51:32   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Tudi v plačah javnih uslužbencev vidim plus, ker svoje plače pač zapravijo, od česar država spet vsakokrat potegne davek, trgovci imajo plače, smetarji imajo plače, elektro ima plače, vovovod dobi denar itd.

Denar mora krožiti, pa ni važno, od kod pride in do koga pride. Problem nastane takrat, ko se začne kopičiti pri parih ljudeh, torej neha krožiti, sploh pa, če je ta denar samo fiktiven (ala krediti), nastane problem, ki ga imamo zdaj.

Evo, to je moja simpl kmečka ekonomija user posted image




Kok mam jaz rada ljudi, ki simpl razmišljajo - tako mal po kmečko. So mi čist blizu in nekako se strinjam z njimiuser posted image

In očitno sem tudi jaz iz Amsterdamauser posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 558
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:53:06   
uškinamama
Mene pa samo skrbi kje je Ajra RR, da nas napoti na strokovnjake, da rešijo to zagato...da se ji ni kaj zgodilouser posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 559
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 21:58:03   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Mene pa samo skrbi kje je Ajra RR, da nas napoti na strokovnjake, da rešijo to zagato...da se ji ni kaj zgodilouser posted image


Da ni ona tud šla v Amsterdamuser posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 560
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 22:20:56   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Raho
In očitno sem tudi jaz iz Amsterdamauser posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 561
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 22:24:48   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Raho


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Mene pa samo skrbi kje je Ajra RR, da nas napoti na strokovnjake, da rešijo to zagato...da se ji ni kaj zgodilouser posted image


Da ni ona tud šla v Amsterdamuser posted image user posted image


Ugotavlja koliko evropskih sredstev je slo za :

http://www.coffeeshop.freeuk.com/  user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 562
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 22:28:39   
uškinamama
user posted image verjetno ne bo druge....mogoče bi morala za dodatni zaslužek organizirati izlet v amsterdam...gre kdo zraven?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 563
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 22:33:35   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image verjetno ne bo druge....mogoče bi morala za dodatni zaslužek organizirati izlet v amsterdam...gre kdo zraven?


Da... "Lesi" se vraca domov... v Amsterdam user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 564
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 22:36:46   
uškinamama
joj, Frodo, se nas predstavljaš...avtobus, kot iz filma "ko to tamo pijeva" in piči... user posted image , sori se mi že malo fuzla , brez dodatnih substanc

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 565
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 22:50:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

joj, Frodo, se nas predstavljaš...avtobus, kot iz filma "ko to tamo pijeva" in piči... user posted image , sori se mi že malo fuzla , brez dodatnih substanc


user posted image user posted image user posted image
znam zapeti tisto pesem, ki jo pojeta tista dva cigota..   sto me rodi majko mila, kad za mene srece neeemmaaaaa joooojjjjjjj jjjooooojjjj user posted image user posted image  pa pec ne sme manjkati... user posted image

BTW: mislis, da bi s tovrstnim sindikalnim izletom povzrocili zlom gopodarstva na Nizozemskem? user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 18.4.2012 22:52:27 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 566
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 22:55:58   
uškinamama
cccc....za beograd, za beograd, firmom krstić, firmom krstić, upravo se narod sprema, sve razloge za put ima, samo sreće valjda nema, samo sreće valjda nema...joooojjjjooo..

Na pa smo spet tam. Vse že videno, vse doživeto. Vse spesnjeno in izpeto...ampak ne. Ne bo dobrega.


aha, še dopis....user posted image , pa samo na sindikalnega gremo....malo pesme, malo mesa...ne bi jaz tle import export user posted image

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 18.4.2012 23:00:05 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 567
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
19.4.2012 8:17:39   
Raho
Roštilj pa romčke prispevam jaz :)user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 568
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
19.4.2012 8:52:54   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Roštilj pa romčke prispevam jaz :)user posted image


Ti si pa res politicno korektna... , sem na prvo zogo pomislila, da prispevas robcke... user posted image user posted image user posted image
Izjemno je pa zanimivo kako ta narod pozitivisticno jemlje zivljenje. Gensko vgrajen pozitivizem... (in premtenost sicer), kot bi bili doma v Amsterdamu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 569
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
19.4.2012 9:01:56   
Norigarač
http://tisa.blog.siol.net/2012/04/18/stavka-enkrat-in-nikoli-vec/

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 570
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
19.4.2012 9:13:30   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Norigarač

http://tisa.blog.siol.net/2012/04/18/stavka-enkrat-in-nikoli-vec/

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Stavkala je ceprav ni vedela za kaj stavka in tezko prenasa kreganja v zbornici, ampak ko se je pozanimala, ker je stavkala ne vedoc zakaj stavka se ji je utrnila misel, da ne ve cemu stavka in ker se njej ne zdi, da je treba stavkati, ker lazje dela kot poslusa kreganje v zbornici, ne bo stavkala vec ker ima obcutek da se stavka kar tako...
Res za ploskanje... aja, v zbornici tudi niso nic govorili o  druzinah pa se zagotovo zaradi tega ni stavkalo...  Kaksna blesceca intelektualnost.... user posted image user posted image  od blescanja ti zasolzijo oci, od ploskanja pa se bolj ... user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 19.4.2012 9:14:13 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Norigarač)
Neposredna povezava do sporočila: 571
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
19.4.2012 9:36:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Tudi v plačah javnih uslužbencev vidim plus, ker svoje plače pač zapravijo, od česar država spet vsakokrat potegne davek, trgovci imajo plače, smetarji imajo plače, elektro ima plače, vovovod dobi denar itd.

Denar mora krožiti, pa ni važno, od kod pride in do koga pride. Problem nastane takrat, ko se začne kopičiti pri parih ljudeh, torej neha krožiti, sploh pa, če je ta denar samo fiktiven (ala krediti), nastane problem, ki ga imamo zdaj.

Evo, to je moja simpl kmečka ekonomija user posted image




Če imaš recimo 1000 EUR neto plače, ti potrošiš ta denar, da kroži......za teh 1000 EUR pa mora nekdo (itak ni važno kdo, važno je le, da denar pride) plačati 1.700 EUR......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 572
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
19.4.2012 9:37:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Daj Frodo....jasno ti nisi nič dokazala......


Tebi nihce ne more nic dokazati.


Lahko....samo ti mi tu nisi nič dokalaza......user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 573
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
19.4.2012 9:41:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja, postavlja jih vlada......volit pa hodijo državljani.....in imamo tako državo, kot si jo zaslužimo, bi rekla milijonarka......


Nak... to vlado nismo izvolili drzavljani...


Pa smo.....vsak, ki je volil Virantavo listo (poleg seveda ostalih volilcev vladojoče koalicije), ter vsak, ki ni šel volit je prispeval, da je prišla trenutna garnitura na oblast......ker je bila s strani Viranta in Janše izvedena briljantna manipulacija, kako vzpodbuditi mlade, pametne ljudi, da gredo volit, da bo Janša mandatar......in ljudje so nasedli......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 574
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
19.4.2012 9:49:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

joj, Frodo, se nas predstavljaš...avtobus, kot iz filma "ko to tamo pijeva" in piči... user posted image , sori se mi že malo fuzla , brez dodatnih substanc


Jaz si vas komot predstavljam......user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?