|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 13:20:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: pimpa

Moj odgovor na tem forumu tudi verjetno večini ne bo všeč...ker pač nismo vse učiteljice tudi če bi rade bile...

Draga moja Nalini moraš vedet, da spoštujem učitelje, ker sem tudi sama mama šoloobveznih otrok ampak tako hudo kot se v naši državi godi vam res ne vem če se še komu...res ste ubogi, da ne morete preživeti s plačo, ki jo dobite. Pa vam gre če pogledamo z drugega zornega kota najboljše v tej državi (primerjaj se z medicinsko sestro, gasilci, policaji,...). In veš kaj je najhuje, da vam bo vam zmeraj težko, ker nikoli ne boste dovolj dobro plačani za to kar naredite. Sama pa mislim, da otrokom čisto nič ne fali, če jih je v razredu malce več...sej smo tudi mi to dali skozi, ko nas je bilo v razredu 27 in smo (ne moreš verjeti) normalno doštudirali...zato, da sedaj v realnem sektorju delamo 8!!!!!!!!! ur z 20!!!!!!!!!!! dni dopusta za minimalno plačo. Ja mi lahko vi pa ne morete. Seveda ne, kaj bi pa delali celo poletje doma, če ne bi imeli denarja za okoli hodit...Sem namreč zadnjič zgroženo poslušala eno učiteljico, ki se je začetek septembra komaj privlekal delat po dveh mesecih ("tako mi je bilo težko priti delat po dveh mesecih").....

Ne mi zamerit, če sem tako udarila po učiteljicah ampak tako mislim in tako čutim...bog mi daj, da bi enkrat probala kako vam je hudo!!!!


Verjetno tudi tebi moj odgovor ne bo vsec. Nisem uciteljica, imam soloobveznega otroka, zanimam se s cem se vse ucitelji ukvarjajo in pogoji za njihovo delo tako kot bi moralo biti - niso dobri. In ucitelji niso krivi, da je tebi slabo. In ce bo njim se slabse tebi (tistim v tebi podobni situaciji) ne bo boljse.
Verjemi, tudi zate bi se nasel nekdo, ki bi te tako spljuval, ker imas 100 eur vecjo placo od njega in nisi na tekocem ztraku in prepihu cel delovni cas. Se bolj te lahko pljuva tisti, ki je brez sluzbe a ti v sluzbenem casu visis na RR.... Vedno se najde vecji revez.... oz. za nekoga si tudi ti uciteljica in tudi njemu se frzmaga ko ti tako jamras.
In namesto da se trosi energija v brezpoldnih medsebojnih obtozevanjih komu je lazje in komu tezje, je treba pogledati kaj se lahko naredi, da je vsem boljse.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 4.4.2012 13:31:24 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pimpa)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 13:21:51   
sončnica24
Zanima me še nekaj predvsem tiste mamice ki imate/imamo otroke v vrtcu. Boste potem normalno plačali položnico z odšteto samo hrano verjetno če otroci ne bodo mogli v vrtec?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 13:29:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh
To bi mene tudi zanimalo. Čisto možno, ker koliko sem jaz brala, je feministično gibanje umetno ustvarjeno, ravno iz razloga, da se naredi čim večji jaz med moškim in žensko.


BTW: Ti resno razmisljas o tem, da drzi ugotovitev, da so zenske intelektualno opazno slabse od moskih? Resnicno verjames, da je zenska nesposobna odlociti se za koga bo volila in ji zato po naravi tvari ne pripada volilna pravica - ker ne morejo o velih zadevah odlocati majhni in nerazumni mozgani? Resno verjames, da je zenska brez moske roke nesposobna ziveti in, da je zenska v lasti moskega? Resno mislis, da je zenska neprimerna (kot umsko omejena oseba - na ravni majhnega otroka), da bi imela lastnistvo - zemljo, hiso in da bi s tem gospodarila? Resno menis, da je potrebno in smotrno, da tvoj moz z dnevom poroke postane lastnik vsega, kar imas oz. bi prodobila kot dedinja in je on edini in popolni lastnik tvojega premozenja?

Med zakoncema se tudi ustvari jaz - ce moski meni, da je zenska njegova lastnina. In ja, marsikateri tradicionalisticni moski meni, da je to namerno ustvarjeno, da bi se unicili dobro zakoni. da se zenskam vse sorte neumnosti tlacijo v glavo in da so pobesnele ter so proti naravnemu redu. Fajn bi jih bilo treba prijet pa kaznovat, da se spomnijo kje im je mesto....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 13:35:46   
pimpa
Frodo Bisagin pol pa nej bodo lepo tiho in naj se ne skoz mečejo naprej kot uboga para. Nikjer nisem napisala, da je meni težko in da je kdo kriv zato in tudi nikjer ne piše, da ne delam za tekočim trakom ali na prepihu. Ali me poznaš mogoče? Verjamem pa da nobena izmed tistih, ki sem jih po tvojem spljuvala (po moje pa zgolj povedala moje mnenje) ne bi zamenjala z mano, čeprav nikjer ne piše da mi je slabo...


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 13:36:19   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Podrocje je izjemno siroko in zahteva kar nekaj multidisciplinarnega znanja.




verjamem...spodaj je link, članek Henry Makov-a. Bi mi bilo zelo zanimivo podebatirati o tem, čeprav se nikoli nisem kaj extra poglabljala v to.
http://www.henrymakow.com/women_dont_need_men.html

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 13:39:45   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: posh
To bi mene tudi zanimalo. Čisto možno, ker koliko sem jaz brala, je feministično gibanje umetno ustvarjeno, ravno iz razloga, da se naredi čim večji jaz med moškim in žensko.


BTW: Ti resno razmisljas o tem, da drzi ugotovitev, da so zenske intelektualno opazno slabse od moskih? Resnicno verjames, da je zenska nesposobna odlociti se za koga bo volila in ji zato po naravi tvari ne pripada volilna pravica - ker ne morejo o velih zadevah odlocati majhni in nerazumni mozgani? Resno verjames, da je zenska brez moske roke nesposobna ziveti in, da je zenska v lasti moskega? Resno mislis, da je zenska neprimerna (kot umsko omejena oseba - na ravni majhnega otroka), da bi imela lastnistvo - zemljo, hiso in da bi s tem gospodarila? Resno menis, da je potrebno in smotrno, da tvoj moz z dnevom poroke postane lastnik vsega, kar imas oz. bi prodobila kot dedinja in je on edini in popolni lastnik tvojega premozenja?

Med zakoncema se tudi ustvari jaz - ce moski meni, da je zenska njegova lastnina. In ja, marsikateri tradicionalisticni moski meni, da je to namerno ustvarjeno, da bi se unicili dobro zakoni. da se zenskam vse sorte neumnosti tlacijo v glavo in da so pobesnele ter so proti naravnemu redu. Fajn bi jih bilo treba prijet pa kaznovat, da se spomnijo kje im je mesto....




Ne, ne razmišljam tako kot si opisalauser posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 13:46:49   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

namerno ustvarjeno, da bi se unicili dobro zakoni. da se zenskam vse sorte neumnosti tlacijo v glavo in da so pobesnele ter so proti naravnemu redu.




to je pa mnenje mojega moža. Ampak ne v smislu, da smo neumne in nesposobne. Bolj v smislu, da hočemo bit podobne moškim, pri tem pa pozabljamo kaj je naša naravna in prioritetna vloga in ker to pozabljamo oz. smo pozabile, smo pravzaprav nesrečne. Zelo na kratko.
p.s. ta vloga bi naj bila družina oz. skrb za družino in ker je današnja ženska vpeta med družinskimi obveznostmi in kariero, smo "zmešane"user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 14:13:09   
Norigarač
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Ne samo pljunek. Šus z nogo v obraz delavca ki zgaran, uničen, poteptan in oropan dostojanstva, čaka že pol leta na ubogo plačo ki znaša morda 400€ netto! Banana republjik!


In za to so krivi vsi tisti, ki imajo nekaj vecjo placo. Verjetno so krivi tudi tisti drugi delavci, ki so v relativno dobrostojecih firmah in s spodobnimi placami... je treba tudi njih pozgati na grmadi kot uciteljice...
In zato ker je delavec brez dostojanstva morajo biti tudi uciteljice, morajo biti tudi vsi ostali... kako napacno usmerjen bes in sovrastvo.
Kaksen vrsten idiotizem - obracunavati med seboj...


Si bom dovolil odgovoriti namesto Colta (čeprav sem prepričan, da ti bo tudi on).
Nikakor tale post ni namenjen temu, da bi se kaznovalo, linčalo ali krivilo učitelje ali kogar koli (vsak tako sem ga jaz razumel). Dejstvo je, da se zmanjšanja plač, odpuščanja in neprestanega nalaganja dodatnega dela za skromno plačilo, ki ga ali dobiš ali ne ( in včasih ni vredno življenja), dogajajo samo in izključno v gospodarstvu in glede na to, da bi naj bili mi temelj preživetja države in uslužbencev, ki se "napajajo" iz proračunskega denarja, je še kako pravično in nujno, da se takšni in drugačni načini varčevanja poznajo tudi tam, kjer bi se morali že prvotno. To kar pa je Colt napisal pa se je in se še dogaja v gospodarstvu, sem žal občutil tudi na svoji koži.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 14:47:11   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Norigarač

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Ne samo pljunek. Šus z nogo v obraz delavca ki zgaran, uničen, poteptan in oropan dostojanstva, čaka že pol leta na ubogo plačo ki znaša morda 400€ netto! Banana republjik!


In za to so krivi vsi tisti, ki imajo nekaj vecjo placo. Verjetno so krivi tudi tisti drugi delavci, ki so v relativno dobrostojecih firmah in s spodobnimi placami... je treba tudi njih pozgati na grmadi kot uciteljice...
In zato ker je delavec brez dostojanstva morajo biti tudi uciteljice, morajo biti tudi vsi ostali... kako napacno usmerjen bes in sovrastvo.
Kaksen vrsten idiotizem - obracunavati med seboj...


Si bom dovolil odgovoriti namesto Colta (čeprav sem prepričan, da ti bo tudi on).
Nikakor tale post ni namenjen temu, da bi se kaznovalo, linčalo ali krivilo učitelje ali kogar koli (vsak tako sem ga jaz razumel). Dejstvo je, da se zmanjšanja plač, odpuščanja in neprestanega nalaganja dodatnega dela za skromno plačilo, ki ga ali dobiš ali ne ( in včasih ni vredno življenja), dogajajo samo in izključno v gospodarstvu in glede na to, da bi naj bili mi temelj preživetja države in uslužbencev, ki se "napajajo" iz proračunskega denarja, je še kako pravično in nujno, da se takšni in drugačni načini varčevanja poznajo tudi tam, kjer bi se morali že prvotno. To kar pa je Colt napisal pa se je in se še dogaja v gospodarstvu, sem žal občutil tudi na svoji koži.


Res? Si siguren v tole svojo trditev, ali je to samo šank trditev nekega jeznega človeka? Si kdaj vrgel pogled na gume reševalnega vozila? Si kdaj pogledal na kakšnih gumah se vozjo policaji? Si kdaj videl plačilno listo policista, reševalca, poklicnega gasilca, babice v porodnišnici...? Si se kdaj postavil v kožo mlade učiteljice, ki ji po deset_krat podaljšajo pogodbo za določen čas? Se zavedaš, da je država eden izmed največjih kršiteljev delovnopravne zakonodaje v tem smislu? Očitno ne. Ni vse zlato, kar se sveti. Res je, mnogo jih je, ki molzejo na polno javni denar. Samo ti in Colt delata veliko krivico mnogo ljudem, ker mečeta vse v en in isti koš. Zanimivo pa je, da s temile ukrepi molzači ne bodo nič na slabšem, navadna raja, ja tud v javni službi obstaja, bo pa nasrkala.

Sam zanimivo je, da takšnele stvari pri Coltu naletijo na gluha ušesa, njega zanima sam kaliber Kalašnikov. Malo razgledanosti tudi ne škodi. Upam, da se zavedaš, da se tvoja krivica ne bo popravila s tem, da pol javnih uslužbencev odpustijo. Treba je sprejet ukrepe drugje in šele potem pavšalno rezat. Sicer je večina ukrepov dobrih, nekaj jih je pa za v smeti, eden izmed njih je rezanje porodniške.

(odgovor članu Norigarač)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 15:19:01   
posh
..tako off topic, za intermezzo..

http://www.youtube.com/watch?v=9OeKGC0noVA&feature=related

..serija mojega otroštvauser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   [Brisano sporočilo]
4.4.2012 15:38:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 15:43:03   
Petka09
Ne da se mi pisat, ker je kalbo napisal točno to, kar bi sama.

In ja, sem javna uslužbenka. Vse skupaj delam že 12 let, nekaj časa v gospodarstvu (mednarodno IT podjetje), nekaj časa v JU, tako da dobro poznam razmere na eni in na drugi strani.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 15:43:55   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Zanima me še nekaj predvsem tiste mamice ki imate/imamo otroke v vrtcu. Boste potem normalno plačali položnico z odšteto samo hrano verjetno če otroci ne bodo mogli v vrtec?


Jaz bom našim zmanšala en dan pristornosti, če ne bodo prišla drugačna navodila z MIZKŠ.  (npr. namesto 23 delovnih dni, jih bom obračunala 22). Tale dan vas pa res strašno skrbi. user posted image

Ne vem v čem bi bil smisel stavke, če bi imeli otroke v šolah in vrtcih...



Pa ne en dan me ne skrbi vprašanje je kaj bo če bo tega več če se bo vse skupaj vleklo npr. en teden? En dan se tak ne pozna en teden pa se že če se npr. odšteje samo hrana al pa da se odšteje en delovni dan.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   [Brisano sporočilo]
4.4.2012 15:47:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 17:04:22   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Zdaj bom verjetno butnila nekaj čisto nesprejemljivega ampak vseeno: od moje osnovne šole je preteklo že veliko časa, nas je bilo v razredu 33 pa nobenemu nič ne manjka in smo šolo vsi uspešno končali, res pa je da ni tako kot danes da če nisi odličen da je že katastrofa. Še sploh kak učenec zaključi razred z zadostnim ali dobrim uspehom? In ali so se res otroci tako spremenili da jih ne more bit v razredu 30?




Vsaka šola ima dan odprtih vrat, ko starši lahko prisostvujejo pri pouku, tako da si razmere res lahko ogledaš v živo.
Drugič, tudi jaz spadam v baby boom generacijo - 5 oddelkov v dveh turnusih s po 30 in več učencev ... in ja, smo preživeli, ker:
- če si v šoli nagajal, si jih dobil še doma (danes pa je ravno obratno, jih od staršev dobi učitelj)
- v razredu skoraj ni bilo otrok s PP (danes skoraj ni razreda, v katerem ne bi bilo vsaj enega, raje pa dva, trije otroci s PP, katerim se mora učitelj prilagajati in so na nek način zaščiteni)
- včasih ne vem, kaj bi nas doletelo, če bi učitelja poslali v ku*** - danes nas pošiljajo že četrtošolci.
- ja, tudi danes so učenci z dobrim, zadostnim uspehom, celo s popravci - o tem,  kakšno etiketo to predstavlja, pa raje ne govorim.

Torej, ja v šolstvu se je vse spremenilo: učenci, šol. sistem, družba na sploh ... ni fajn, res ne.


(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 17:13:08   
ellie
Jaz stavko podpiram...kdaj bomo pa stopili skupaj, če ne zdaj. Se mi zdi neumno, da bi kar lepo vse požirali, kaj si bo vlada namislila.

Sama sem zaposlena v vrtcu. Sem v najnižjem plačilnem razredu, ampak sem s plačo zadovoljna. Nisem pa zadovoljna s tem, da zaradi te plače plačujem za svojega otroka 300 eur vrtca. In ko je v vrtcu bil samo 1 teden v mesecu, so mi odšteli točno 5 euruser posted image In po novem mi bodo vzeli še otroški dodatek, regres,.. O 2. otroku sploh ne upam razmišljat, če bom potem plačala 2x toliko vrtcauser posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 18:23:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz stavko podpiram...kdaj bomo pa stopili skupaj, če ne zdaj. Se mi zdi neumno, da bi kar lepo vse požirali, kaj si bo vlada namislila.

Sama sem zaposlena v vrtcu. Sem v najnižjem plačilnem razredu, ampak sem s plačo zadovoljna. Nisem pa zadovoljna s tem, da zaradi te plače plačujem za svojega otroka 300 eur vrtca. In ko je v vrtcu bil samo 1 teden v mesecu, so mi odšteli točno 5 euruser posted image In po novem mi bodo vzeli še otroški dodatek, regres,.. O 2. otroku sploh ne upam razmišljat, če bom potem plačala 2x toliko vrtcauser posted image


Samo zaradi tvoje plače, ko si v najnižjem plačilnem razredu v vrtcu pa res ne plačuješ 300 EUR vrtca.....zato ne zavajaj, ker to ni mogoče......ker če je temu res tako kot praviš, vam je potrebno znižati plače za 15 %, ker potem imate v vrtcu bajne plače za najnižji plačilni razred.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 4.4.2012 18:24:34 >

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 19:00:35   
Paštetka
Saj zdaj so ravno rekli, da je olača učiteljev 3.000€ bruto.user posted image
Toliko imajo sodnikiuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 19:16:55   
mika
az stavko podpiram...kdaj bomo pa stopili skupaj, če ne zdaj.


o kristususer posted image ...eni težave priznate šele takrat, ko se začnejo pri vas. Zdaj smo malce prepozni, da bi šlo brez ukrepov v JU....da bi bilo kaj haska, bi morali stopit skupaj pred 4imi leti.

< Sporočilo je popravil mika -- 4.4.2012 19:18:41 >

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 19:22:55   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Saj zdaj so ravno rekli, da je olača učiteljev 3.000€ bruto.user posted image
Toliko imajo sodnikiuser posted image

ravnateljev

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   [Brisano sporočilo]
4.4.2012 20:33:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 21:03:50   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pimpa

Moj odgovor na tem forumu tudi verjetno večini ne bo všeč...ker pač nismo vse učiteljice tudi če bi rade bile...

Draga moja Nalini moraš vedet, da spoštujem učitelje, ker sem tudi sama mama šoloobveznih otrok ampak tako hudo kot se v naši državi godi vam res ne vem če se še komu...res ste ubogi, da ne morete preživeti s plačo, ki jo dobite. Pa vam gre če pogledamo z drugega zornega kota najboljše v tej državi (primerjaj se z medicinsko sestro, gasilci, policaji,...). In veš kaj je najhuje, da vam bo vam zmeraj težko, ker nikoli ne boste dovolj dobro plačani za to kar naredite. Sama pa mislim, da otrokom čisto nič ne fali, če jih je v razredu malce več...sej smo tudi mi to dali skozi, ko nas je bilo v razredu 27 in smo (ne moreš verjeti) normalno doštudirali...zato, da sedaj v realnem sektorju delamo 8!!!!!!!!! ur z 20!!!!!!!!!!! dni dopusta za minimalno plačo. Ja mi lahko vi pa ne morete. Seveda ne, kaj bi pa delali celo poletje doma, če ne bi imeli denarja za okoli hodit...Sem namreč zadnjič zgroženo poslušala eno učiteljico, ki se je začetek septembra komaj privlekal delat po dveh mesecih ("tako mi je bilo težko priti delat po dveh mesecih").....

Ne mi zamerit, če sem tako udarila po učiteljicah ampak tako mislim in tako čutim...bog mi daj, da bi enkrat probala kako vam je hudo!!!!


Verjetno tudi tebi moj odgovor ne bo vsec. Nisem uciteljica, imam soloobveznega otroka, zanimam se s cem se vse ucitelji ukvarjajo in pogoji za njihovo delo tako kot bi moralo biti - niso dobri. In ucitelji niso krivi, da je tebi slabo. In ce bo njim se slabse tebi (tistim v tebi podobni situaciji) ne bo boljse.
Verjemi, tudi zate bi se nasel nekdo, ki bi te tako spljuval, ker imas 100 eur vecjo placo od njega in nisi na tekocem ztraku in prepihu cel delovni cas. Se bolj te lahko pljuva tisti, ki je brez sluzbe a ti v sluzbenem casu visis na RR.... Vedno se najde vecji revez.... oz. za nekoga si tudi ti uciteljica in tudi njemu se frzmaga ko ti tako jamras.
In namesto da se trosi energija v brezpoldnih medsebojnih obtozevanjih komu je lazje in komu tezje, je treba pogledati kaj se lahko naredi, da je vsem boljse.



Jaz bi se pa podpisala pod pimpo.
Pa tudi jaz ne mislim, da je kdo kriv za razmere v katerih jaz delam. Vsi, ki že vse svoje življenje delajo v javni upravi ne vedo, da so nekateri dejansko plačani glede na to koliko naredijo, da je včasih v službi treba kaj narediti, da je pravočasno končano, da resno ogovarjajo za napake ki jih naredijo, da se bojijo za svoje službe, itd... Glede na to kako grozno slabo je v javni upravi čakam, da uslužbenci začnejo odhajat in se sprostijo delovna mesta. Jaz si resnično zelo želim službe v JU.

Drugače pa stavke ne podpiram. Osebno me stavka v šolah in vrtcih ne prizadene, ker imam otroka v zasebnem varstvu in to zato, ker v tej ljubi Sloveniji vrtec pač bolj potrebujejo tisti, ki nimajo službe, kot tisti ki jo imajo. In z morebitnim sprejetjem varčevalnih ukrepov bom konec koncev na boljšem. Vrtec bo sicer dražji kot sedaj, ampak zame še vedno bistveno ugodnejši kot zasebno varstvo in verjetnost, da dobimo prosto mesto bo veliko večja.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 21:46:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Podrocje je izjemno siroko in zahteva kar nekaj multidisciplinarnega znanja.




verjamem...spodaj je link, članek Henry Makov-a. Bi mi bilo zelo zanimivo podebatirati o tem, čeprav se nikoli nisem kaj extra poglabljala v to.
http://www.henrymakow.com/women_dont_need_men.html


Preletela na hitro... Lahko pa res udarimo kaksno debato, vendar ne s tipkanjem. Ob kaksni kavi morda... govorim hitreje kot tipkam user posted image user posted image user posted image
Kot je izjavil en prijatelj.. sreca je, da ne tipkam tako hitro in toliko kot govorim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 21:48:05   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh
Ne, ne razmišljam tako kot si opisalauser posted image


Odleglo mi je , mocno odleglo !! user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 21:50:15   
Paštetka
Flower raje napiši, koliko je plača učitelja z recimo 10 leti delovne dobe, ne začetnika.
Poleg tega vem, da so me v prejšnji službi skoz klicali, da sem jim morala razna potrdila pisati, da so sodelovali pri kakih projektih, ker se jim je potem višal razred ali kaj že. V glavnem, hitro po lestvici gor. V gospodarstvu tega ni.

Poznam pa še x učiteljev, ki inštruirajo, prevajajo, lektorirajo.... In ja super, da to lahko počne, isem jim fouš. Vendar, kot sem zgoraj napisala, če vzameš enega sodnika, ki ne sme delati nobene pridobitne dejavnosti, ki posluša vsak dan takšne in drugačne grožnje....

Pa da se razumemo. Sem za manjše skupine otrok v šolah, za bolj individualen pristop. Vendar opažam žal, da niti tega zdaj ni. Žal.

Nisem za znižanje plač.
Sem za ukinitev določenih komisij, uradov in podobnih kvazi "državnih inštrumentov" , zmanjšanje zaposlenih v teh inštitucijah za vsaj polovico.
Sem proti temu, da moramo dvema vladama dajati plačo ( tisti, ki vlada in prejšnji, ker cuzajo denar oz. nadomestila in si kao ne najdejo zaposlitve, po drugi strani pa služijo z raznimi svetovanji...)
Sem za to, da se tudi ostale lenuhe, izkoriševalce sistema zbrca v rit, jim da na razpolago ali dodatno usposabljanje, ali služba, ali se boš znašel sam.
Sem za to, da se v razne CSD-je in podobne inštitucije, ki jih rabimo nastavi sposobne gospodastvenike in dobre organizatorje dela. Ker jih je dejansko preveč, imajo dosti dela, vendar se mi vse pogosteje zdi, da delajo kot kure brez glave in si s tem ustvarjajo samo še dodatno delo, ko popravljajo sami za sabo.
Ko se JU porihta, počisti, sem za to, da se v gospodarstvu podjetjem zniža prispevke oz. davščine za plače zaposlenih. Ne morejo ljudje delati 8 ur in več fizičnega dela za 500 € na mesec za nekoga, ki bremza luft in sploh ne vemo čemu določena institucija, komisija, urad služi in dobi 1.200€ plače .
1/3 družb v gospodastvu ustvarja prihodke iz katerih gre plača za JU. Cca. 2/3 družb v gospodarstvu ustvarja minus.
Matematika je zelo enostavna. Poglejte koliko je nezaposlenih, koliko jih je zaposlenih v JU, koliko v gospodarstvu.
Tak na oko bi rekla, da cca 300.000 ljudi dela, za plače oz. prihodek preostalih. Koliko nas je že v SLO? 2 miliona?
Sem za ukinitev (skorajšnjo) referendumov. Vlada naj že enkrat opravlja svoje delo, se odloča in sprejema posledice za svoje odločitve.
Naj že enkrat nekdo udari po mizi in začne delati nek red. Ne da se samo menjavajo, in vsak po svoje spreminjajo zakone. Koliko denarja gre samo za svetovanja. In vsaka vlada ima svoje kvazi svetovalce. Da ne govorimo posameznih posrancih.
Ne veš, če bi se jokal ali smejal. Kot otroci v peskovniku. Tup z lopato po glavi, pa en drugemu tortice podret.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 4.4.2012 22:04:04 >

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?