|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otroški dodatek
24.4.2012 21:24:33   
mamica deklicam
Če nisi lastnica ničesar, pojdi na socialo in ti naj povedo, kje so to našli. In seveda kaj to je. Ker avtomobili so premično premoženje, čeprav jih sama nisem imela nikjer zapisanega, mogoče zato ker ni vreden nič. Oziroma je zelo pod cenzusom 8500 eurov oz tu nekje.

Itak nas bodo prisilili, da bomo varčevali doma. Obresti so pa banke tako ali tako že oklestile, da praktično ne dobiš nič.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otroški dodatek
27.4.2012 21:00:49   
aniona
Ok... kako za vraga pa vem, če so mi upoštevali, da je en mulc v vrtcu, drugi pa ne?
Bolj gledam odločbo, bolj se ne znajdem.

Piše samo, da sem upravičena do OD 68,54 EUR mesečno za otroka:
- Mulc1
- Mulc2

Potem so pa cele litanije ampak nikjer ne piše, ali so mi upoštevali, da je Mulc2 doma, Mulc1 pa v vrtcu :S.


(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otroški dodatek
27.4.2012 21:06:03   
aniona

IZVIRNO SPOROČILO: aniona

Ok... kako za vraga pa vem, če so mi upoštevali, da je en mulc v vrtcu, drugi pa ne?
Bolj gledam odločbo, bolj se ne znajdem.

Piše samo, da sem upravičena do OD 68,54 EUR mesečno za otroka:
- Mulc1
- Mulc2

Potem so pa cele litanije ampak nikjer ne piše, ali so mi upoštevali, da je Mulc2 doma, Mulc1 pa v vrtcu :S.




Aja - dobim pa isto višino OD kot lani, kjer pa so mu upoštevali, da drugi otrok ni v vrtcu. Torej verjetno pri meni ni pomote....

(odgovor članu aniona)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otroški dodatek
27.4.2012 21:21:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

Pozdravljene.

Jaz vas bi opozorila še na nekaj. Se je zgodilo meni in verjetno še kakšni.
Sama sem odločbo dobila že prejšni mesec 16.3. Ker em imela vse preračunano, koliko moram dobiti za dva otroka, s tem da drugi ni v vrtcu sem takoj opazila, da nekaj ni pravilno napisano. Pristali smo v 4.razredu in sem imela napisano na odločbi, da bom prejemala 125,xx eurov. Morala bi jih 139,xx. razlika je prišla več kot 13 eurov mesečno. No kar pomnožite z 12 in boste videle koliko pride na leto.
Kakor koli 13 eurov se meni zdi veliko denarja, sploh ker nismo bogati (saj je minister rekel da v otroške dodatke šibkejšega sloja ne bodo posegali. To so razredi 1-4. )
Napisala sem pritožbo na center za socialno delo, kjer so ugotovili, da program ne zazna, da drugi otrok ni v vrtcu. Če ga nimaš v vrtcu, se njegov delež otroškega dodatka poveča za 20%. In ker oni tega ne morejo popraviti, so vso mojo dokumentacijo poslali na pristojno ministrstvo.
Sedaj čakam že tri tedne odgovor in rešitev v moj prid od ministrstva za delo, družino in socialne zadeva.

Pri vsem tem me najbolj zanima, koliko družin so na ta račun oškodovali in jim ne bodo pravilno obračunavali otroškega dodatka. Ker imamo čas samo 15 dni, ko dobimo odločbo in mogoče tega marsikdo sploh ni opazil, sploh ne zaradi tega ker so se otroški dodatki zvišali. Ker je to njihova napaka, bi morali vsem oškodovanim to popraviti.
Res pa spet je po drugi strani, da sem zaradi otroškega dodatka šla sedaj v višji plačilni razred za vrtec, a bi ravno s temi 13 evri skoraj krila razliko višje položnice.

PREVERITE in tiste, ki imate čas se še pritožite. Kar nam pripada, naj nam dajo, saj bodo že tako povsod vzeli (plačilo vrtcev še za naslednje otroke, porodniške...)





Precej.....svinjarija se temu reče.......imeli so skoraj dve leti časa, da bi lahko vsaj stestirali program, ker program, ki zajema podatke iz 35 ali 36 različnih baz in ki se tiče socialno najšibkejših, ki nemalokrat niti nimajo zadostnega znanja, kaj vse se upošteva pri kaki pravici in kaj ne, bi moral biti predhodno stestiran.....in vedo, da se napake dogajajajo, pa nihče nikogar ne obvešča.....aroganca državnega organa....in nihče ne bo za nič odgovarjal.......user posted image





(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otroški dodatek
27.4.2012 21:26:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

nekaj mi zdaj povejte - glede teh prihrankov na bančnem računu. vedno sem bila skoraj na nuli, do naslednje plače, letos sem bila pa zelo pridna in sem si našparala toliko, da si zdaj lahko plačam zobni aparat. in to mi bodo zdaj upoštevali in je možno, da bom plačevala višji znesek za vrtec ali kaj?! pa to ne moreš verjet! ko si bom nabavla zobni aparat, pa tega denarja itak ne bo več na računu. o kakšnih zneskih na računu namreč tukaj govorimo?


Zakon pravi, da o vseh, ki niso plače.....

Jaz si to tako razlagam....če prejmemo na mesec recimo 1000 EUR neto plače in to plačo imamo na tistem na računu, kjer se vidi, da je to izplačilo plače, se teh 1000 EUR ne sme šteti med varčevanje (itak se ti upošteva že zaradi dohodnine med dohodki, ne sicer letos, se bo pa čez dve leti) .....če pa od 1000 EUR 200 EUR položiš na varčevalni račun, pa ti bodo od teh 200 EUR šteli kot premoženje in ti od tega zračunali 3.41 % obresti in to se bo potem štelo med dohodek.......

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: otroški dodatek
27.4.2012 21:28:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


Koliko časa nazaj si pa ti oddala pritožbo? Sama sem 26.3. dobila dopis od centra za socialno delo, da so vso mojo dokumentacijo poslali na ministrstvo. Od tega je sedaj že skoraj en mesec, odgovora pa nobenega. Bo vsak čas že naslednje izplačilo otroških dodatkov, oni pa nič.
Ker sem pa medtem zvedela, da bom ostala brez službe, mi bodo morali spet vse spreminjati. In spet novo čakanje?
Pa da ne boste mislile, da s tem denarjem lahko veliko dobim. Z otroškim dodatkom lahko pokrijemo samo položnico za vrtec, pa kakšen paket ali dva plenic lahko kupim za drugo hčerko. Za vse ostalo pa zmanjka.
Verjamem, da nas je veliko takih, ki komaj pridemo čez mesec in nam je vsak euro kaj vreden.

lp



Kot sem slišala, na ministrstvu pritožb še ne rešujejo....jim program tega ne omogoča.....tako, da boš verjetno še nekaj mesecev čakala.......

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otroški dodatek
27.4.2012 22:28:48   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

nekaj mi zdaj povejte - glede teh prihrankov na bančnem računu. vedno sem bila skoraj na nuli, do naslednje plače, letos sem bila pa zelo pridna in sem si našparala toliko, da si zdaj lahko plačam zobni aparat. in to mi bodo zdaj upoštevali in je možno, da bom plačevala višji znesek za vrtec ali kaj?! pa to ne moreš verjet! ko si bom nabavla zobni aparat, pa tega denarja itak ne bo več na računu. o kakšnih zneskih na računu namreč tukaj govorimo?


Zakon pravi, da o vseh, ki niso plače.....

Jaz si to tako razlagam....če prejmemo na mesec recimo 1000 EUR neto plače in to plačo imamo na tistem na računu, kjer se vidi, da je to izplačilo plače, se teh 1000 EUR ne sme šteti med varčevanje (itak se ti upošteva že zaradi dohodnine med dohodki, ne sicer letos, se bo pa čez dve leti) .....če pa od 1000 EUR 200 EUR položiš na varčevalni račun, pa ti bodo od teh 200 EUR šteli kot premoženje in ti od tega zračunali 3.41 % obresti in to se bo potem štelo med dohodek.......


Zakon lahko pravi tako, izkušnje pa drugače.
Jaz sem dobila odločbo za vrtec 27.3.12, odločba pa je bila sestavljena par dni prej- mož je dobil plačo 15.3, tja do 25.3 je večino porabil za položnice, najemnino in druge stroške. Na računu mu je "ostalo" 200€ (torej, kje je šele 15.4- do takrat pa je potrebno tudi nekaj jesti in živeti, ane). Teh 200€ sem imela v odločbi vpisanih pod prihranke user posted image ... ok, se ne bom pritožila, ker mi tistih par € obresti ne spremeni plačilnega razreda, ampak tako to delajo!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otroški dodatek
28.4.2012 11:01:35   
soraia

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

soraia

Tudi meni niso upoštevali, da drugi otrok ni v vrtcu in sem ravno tako oddala pritožbo.


Koliko časa nazaj si pa ti oddala pritožbo? Sama sem 26.3. dobila dopis od centra za socialno delo, da so vso mojo dokumentacijo poslali na ministrstvo. Od tega je sedaj že skoraj en mesec, odgovora pa nobenega. Bo vsak čas že naslednje izplačilo otroških dodatkov, oni pa nič.
Ker sem pa medtem zvedela, da bom ostala brez službe, mi bodo morali spet vse spreminjati. In spet novo čakanje?
Pa da ne boste mislile, da s tem denarjem lahko veliko dobim. Z otroškim dodatkom lahko pokrijemo samo položnico za vrtec, pa kakšen paket ali dva plenic lahko kupim za drugo hčerko. Za vse ostalo pa zmanjka.
Verjamem, da nas je veliko takih, ki komaj pridemo čez mesec in nam je vsak euro kaj vreden.

lp




ojla, je rekla, da meni ne pripada, ker sem še na porodniškem, da naj pridem po preteku porodniške in sporočim spremembo, in takrat bom upravičena do 20% več.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otroški dodatek
28.4.2012 11:07:46   
soraia

IZVIRNO SPOROČILO: aniona


IZVIRNO SPOROČILO: aniona

Ok... kako za vraga pa vem, če so mi upoštevali, da je en mulc v vrtcu, drugi pa ne?
Bolj gledam odločbo, bolj se ne znajdem.

Piše samo, da sem upravičena do OD 68,54 EUR mesečno za otroka:
- Mulc1
- Mulc2

Potem so pa cele litanije ampak nikjer ne piše, ali so mi upoštevali, da je Mulc2 doma, Mulc1 pa v vrtcu :S.




Aja - dobim pa isto višino OD kot lani, kjer pa so mu upoštevali, da drugi otrok ni v vrtcu. Torej verjetno pri meni ni pomote....



Tukaj je povezava do tabele, kjer so razredi, in koliko je otroški dodatek:
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/

Glede na višino otroškega dodatka, predvidevam da si v 6 razredu, kjer znaša otroški za prvega 30,44€, za drugega pa 38,10€, če je tako ti niso upoštevali in oddaj pritožbo.

Ker bi ti pri drgem otroku, pri cifri 38,10€ morali dodati še 20%, in bi tako zneslo nekaj čez 45€, se pravi skupaj tam okoli 75€.

(odgovor članu aniona)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otroški dodatek
28.4.2012 12:50:59   
aniona

IZVIRNO SPOROČILO: soraia


IZVIRNO SPOROČILO: aniona


IZVIRNO SPOROČILO: aniona

Ok... kako za vraga pa vem, če so mi upoštevali, da je en mulc v vrtcu, drugi pa ne?
Bolj gledam odločbo, bolj se ne znajdem.

Piše samo, da sem upravičena do OD 68,54 EUR mesečno za otroka:
- Mulc1
- Mulc2

Potem so pa cele litanije ampak nikjer ne piše, ali so mi upoštevali, da je Mulc2 doma, Mulc1 pa v vrtcu :S.




Aja - dobim pa isto višino OD kot lani, kjer pa so mu upoštevali, da drugi otrok ni v vrtcu. Torej verjetno pri meni ni pomote....



Tukaj je povezava do tabele, kjer so razredi, in koliko je otroški dodatek:
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/

Glede na višino otroškega dodatka, predvidevam da si v 6 razredu, kjer znaša otroški za prvega 30,44€, za drugega pa 38,10€, če je tako ti niso upoštevali in oddaj pritožbo.

Ker bi ti pri drgem otroku, pri cifri 38,10€ morali dodati še 20%, in bi tako zneslo nekaj čez 45€, se pravi skupaj tam okoli 75€.


Hvala za odgovor. Ampak zanima me pa še nekaj - pa to še velja, da ti za otroka, ki ni v vrtcu povišajo OD za 20%? Ker v zem zakonu tega nikjer ne piše, spodaj pa je navedenih kup zakonov, ki v zvezi z OD prenehajo veljati.

Ne vem... nisem dovolj pametna...
Tudi mi ni jasno, od kod so dobili številke za dohodek za leto 2010 - ker npr. regres je bil bruto toliko in toliko, izplačito toliko in toliko, v odločbi pa je spet tretja cifra :S

Aja - 15 dni je čas za pritožbo... je to delovnih? al vseh dni?

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: otroški dodatek
28.4.2012 16:01:51   
mamica deklicam
čas na pritožbe je 15 koledarskih dni, od dneva ko dvignete odločbo.
Za otroški dodatek nam napišejo skupni znesek, zato marsikdo spregleda, da ni dobil pravilnega zneska. Meni se ne zdi fer, da ti v odločbi ne napišejo, koliko znese za prvega in potem drugega... Kakor je nekaj mamic zgoraj napisalo, se ne znajdejo.
Tudi mene moti, da se jim je tako mudilo s to novo zakonodajo. Če bi se mi zmotili, te takoj obtožijo, ker je pa krivda na njihovi strani, je pa kar vse tiho.

(odgovor članu aniona)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: otroški dodatek
28.4.2012 16:13:50   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: poli*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

nekaj mi zdaj povejte - glede teh prihrankov na bančnem računu. vedno sem bila skoraj na nuli, do naslednje plače, letos sem bila pa zelo pridna in sem si našparala toliko, da si zdaj lahko plačam zobni aparat. in to mi bodo zdaj upoštevali in je možno, da bom plačevala višji znesek za vrtec ali kaj?! pa to ne moreš verjet! ko si bom nabavla zobni aparat, pa tega denarja itak ne bo več na računu. o kakšnih zneskih na računu namreč tukaj govorimo?


Zakon pravi, da o vseh, ki niso plače.....

Jaz si to tako razlagam....če prejmemo na mesec recimo 1000 EUR neto plače in to plačo imamo na tistem na računu, kjer se vidi, da je to izplačilo plače, se teh 1000 EUR ne sme šteti med varčevanje (itak se ti upošteva že zaradi dohodnine med dohodki, ne sicer letos, se bo pa čez dve leti) .....če pa od 1000 EUR 200 EUR položiš na varčevalni račun, pa ti bodo od teh 200 EUR šteli kot premoženje in ti od tega zračunali 3.41 % obresti in to se bo potem štelo med dohodek.......


Zakon lahko pravi tako, izkušnje pa drugače.
Jaz sem dobila odločbo za vrtec 27.3.12, odločba pa je bila sestavljena par dni prej- mož je dobil plačo 15.3, tja do 25.3 je večino porabil za položnice, najemnino in druge stroške. Na računu mu je "ostalo" 200€ (torej, kje je šele 15.4- do takrat pa je potrebno tudi nekaj jesti in živeti, ane). Teh 200€ sem imela v odločbi vpisanih pod prihranke user posted image ... ok, se ne bom pritožila, ker mi tistih par € obresti ne spremeni plačilnega razreda, ampak tako to delajo!


Tole ne bo OK. Upoštevalo se je stanje na računu na dan 31.12.2011, ne na dan izdaje odločbe.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: otroški dodatek
28.4.2012 17:51:19   
petea
benika,
gleda se premoženjsko stanje na dan oddaje vloge

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: otroški dodatek
28.4.2012 21:57:14   
soraia
benika ne bo držalo, za stanje na banki pa upoštevajo tisti datum, ko si ti oddal vlogo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: otroški dodatek
29.4.2012 9:37:52   
biba_leze*
Za stanje na os. računih se šteje stanje do zadnjega dne v mesecu preden je bila odločba napisana. Torej pri nas smo dobili odločbo na dom 17.4., napisana je bila kakšen dan prej, stanje,ki so ga gledali na računih pa se ujema s stanjem z 31.3. Barabe lopovske, tistih bogih par evrov, ki jih imam na računu so mi gledali user posted image , tako da so nam zvišali vrtec in znižali OD, zanimivo je pa to da vlogo za OD sploh nisem oddala saj mi stara velja do konca oktobra 2012. In kaj mi naredijo na CSD-ju? Domov so mi poslali zraven odločbe za vrtec tudi odločbo za OD. Pol sem vsa penasta šla tja in kaj mi ženska na CSD-ju reče? Če bi vlogo za vrtec oddal mož, potem OD ne bi gledali, ker sem jo oddala jaz pa so jo (OD je tudi name)?! Kr neki ej. Barabe lopovskeuser posted image

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: otroški dodatek
29.4.2012 10:10:09   
soraia
očitno to gleda vsak po svoje, nam so gledali na tisti dan, ko smo vlogo oddali, ker če bi mi gledali, ko je bila vloga izdana, bi bilo še več prihrankov. Ja, kao če oddaš za vrtec, ti po uradni dolžnosti naredijo še otroške.

mo pa tudi mi zaradi prihrankov padli v višji razred za plačilo vrtca.

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: otroški dodatek
29.4.2012 19:57:57   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: biba_leze*
In kaj mi naredijo na CSD-ju? Domov so mi poslali zraven odločbe za vrtec tudi odločbo za OD. Pol sem vsa penasta šla tja in kaj mi ženska na CSD-ju reče? Če bi vlogo za vrtec oddal mož, potem OD ne bi gledali, ker sem jo oddala jaz pa so jo (OD je tudi name)?!


Ni važno, kdo odda vlogo, važno je, katere pravice zahtevaš, tako da ta izjava uradnice ne vzdrži; v izračunu se namreč v vsakem primeru gledajo vsi prihodki družine, ne glede na vlagatelja.
Odločbo pa bi morali izdati samo za vrtec, za OD pa ne.

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: otroški dodatek
4.5.2012 11:43:08   
josephine27
soraia in mamica deklicam tudi meni niso upoštevali, da je drugi otrok doma. zanima me če ste že dobile kak odgovor na pritožbo? no jaz jo pravkar pišem. je šel mož na CSD pa so ga na hitro odpravile, da imajo one v programu vse prav vnešeno oz. označeno in da je to to, da je že teh 20% noter., da je tak program. jaaa sigurnouser posted image ! toliko računat pa menda že znam.

poleg tega so mi pri odločbi za vrtec upoštevali otroški dodatek neke **** cifre pa tud to ni bilo nobeni nič jasno od kje ta cifra zdaj. ja če njim ni meni je še manj.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: otroški dodatek
4.5.2012 14:48:40   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


poleg tega so mi pri odločbi za vrtec upoštevali otroški dodatek neke **** cifre pa tud to ni bilo nobeni nič jasno od kje ta cifra zdaj. ja če njim ni meni je še manj.



To so dohodki,ki jih boš v tekočem letu dobila.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: otroški dodatek
4.5.2012 15:23:17   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


poleg tega so mi pri odločbi za vrtec upoštevali otroški dodatek neke **** cifre pa tud to ni bilo nobeni nič jasno od kje ta cifra zdaj. ja če njim ni meni je še manj.



To so dohodki,ki jih boš v tekočem letu dobila.


mogli bi bit samo se cifre ne ujemajo s to odločbo za otroške, ki so mi jo poslali.


_____________________________



(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: otroški dodatek
4.5.2012 20:46:14   
mamica deklicam
Sama sem takrat klicala na cocialo in mi je gospa povedala, da bo vse skupaj vnesla še enkrat v program. V primeru, da ta ne bo zaznal, da drugi otrok ni v  vrtcu, bodo vso dukomentacijo poslali na ministrstvo za družino. ker se je to vse zgodilo, so jim poslali dokumentacijo, meni pa v vednost, da je moja pritožba upravičena in mi morajo popraviti višino otroškega dodatka. Dokler pa tega ne bodo storili, bom dobivala tolikšen znesek, kot je v tej odločbi.

Sedaj še vedno čakam, kdaj se bo kaj premaknilo. Saj vem, da mi bodo morali plačati za nazaj a meni bi denar že sedaj prišel prav. Ker je verjetno že veliko takih primerov, so ženske na centrih sitne. Krive niso nič, ker one so dobile tak program, ljudje pa krivdo nanje zvračajo.

Sama sem opazila nekaj. Na odločbi za vrtec je bil nižji znesek otroškega dodatka, kot naj bi ga dobivala. Mislim, da je zaradi tega, ker odločbe se pišejo kot na stanje v decembru, januarja pa grejo potem ponavadi gor vsi ti socialni transferji.

Če ste si zračunale, da znesek ni povečan za 20%, potem napišite pritožbe. To mora biti napaka v programu in nobena odločba prav izdana. Saj smo imele matematiko v šoli ali ne ?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: otroški dodatek
4.5.2012 22:22:47   
majčica1508
A so še kakšni gledali dohodke iz leta 2009user posted image ..............

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: otroški dodatek
4.5.2012 22:40:18   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: biba_leze*
In kaj mi naredijo na CSD-ju? Domov so mi poslali zraven odločbe za vrtec tudi odločbo za OD. Pol sem vsa penasta šla tja in kaj mi ženska na CSD-ju reče? Če bi vlogo za vrtec oddal mož, potem OD ne bi gledali, ker sem jo oddala jaz pa so jo (OD je tudi name)?!


Ni važno, kdo odda vlogo, važno je, katere pravice zahtevaš, tako da ta izjava uradnice ne vzdrži; v izračunu se namreč v vsakem primeru gledajo vsi prihodki družine, ne glede na vlagatelja.
Odločbo pa bi morali izdati samo za vrtec, za OD pa ne.

Tudi mi smo oddali vlogo samo za vrtec, oddal jo je moj, OD pa so name narejeni, pa smo vseeno dobili tudi novo odločbo za OD.



IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


Koliko časa nazaj si pa ti oddala pritožbo? Sama sem 26.3. dobila dopis od centra za socialno delo, da so vso mojo dokumentacijo poslali na ministrstvo. Od tega je sedaj že skoraj en mesec, odgovora pa nobenega. Bo vsak čas že naslednje izplačilo otroških dodatkov, oni pa nič.
Ker sem pa medtem zvedela, da bom ostala brez službe, mi bodo morali spet vse spreminjati. In spet novo čakanje?
Pa da ne boste mislile, da s tem denarjem lahko veliko dobim. Z otroškim dodatkom lahko pokrijemo samo položnico za vrtec, pa kakšen paket ali dva plenic lahko kupim za drugo hčerko. Za vse ostalo pa zmanjka.
Verjamem, da nas je veliko takih, ki komaj pridemo čez mesec in nam je vsak euro kaj vreden.

lp



Kot sem slišala, na ministrstvu pritožb še ne rešujejo....jim program tega ne omogoča.....tako, da boš verjetno še nekaj mesecev čakala.......


Kolega je prav tako poslal pritožbo, ki so jo odstopili na ministrstvo ... ker v mesecu dni ni dobil odgovora je poslal dopis, da če ne dobi odgovora v roku toliko in toliko dni, da bo sprožil upravni spor zaradi molka organa ... no pritožbo je potem dobil rešeno v parih dneh.

Smo pa pomoje mi eni redkih, ki smo na boljšem ... ampak zakaj ... ker so eni navadni kekci ... ko sem lani sredi leta oddajala vlogo za vrtec in OD, mi niso želeli upoštevati podatkov za leto 2010, ker sem bila pol leta brezposelna in bi bili OD in subvencija za vrtec temu primerno višja in so mi upoštevali trenutno stanje v letu 2011 ... no letos so bili pa podatki za leto 2010 čisto ok ... kdo bi jih razumel user posted image ... me bo pa potem verjetno drugo leto vrglo na rit, ko bom dobila nove odločbe user posted image

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: otroški dodatek
5.5.2012 7:59:31   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

A so še kakšni gledali dohodke iz leta 2009user posted image ..............


Ja, marsikateri. Pritoži se (če nisi zamudila zakonskega roka za pritožbo).

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: otroški dodatek
5.5.2012 9:55:37   
cukrček11
Pozdrav.
Meni so pa upoštevali iz leta 2010 enkratno nakazilo, katerega mi je nakazal oče za plačilo šolnine 3000 evrov in so mi to šteli med prihodke. kolikor vem bi mi lahko samo procente od tega računali ali kako? ali ve katera kako je s temi transakcijami? ker zaradi teh treh tisoč smo en razred višje vrtca, katerega smo tako ali tako preskočili kar za tri pa sem nezaposlena in smo z eno plačo in kreditom za stanovanje!! Meni ni nič jasno, človek moraš bit že totalni revež, da te ne oskubijo, barabeuser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?