|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otroški dodatek
5.5.2012 10:27:57   
soraia
čukrček če si prijavljena na zavodu za zaposlovanje, pojdi na csd in povej, da si brezposelna, potem, tvojih dohodkov iz 2010 ne bodo upoštevali. Kako je s temi transakcijami, pa ne vem.

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: otroški dodatek
10.5.2012 19:20:24   
lily975
tudi mi končno dobili odločbo o znižanem plačilu vrtca in o otroških.Sem ena tistih srečnic ,ki je sicer doblia več otroških. Ampak zaradi prihrankov in avta katerega mi ne bi smeli upoštevat ,ker je na leasing pademo v višji razred za plačilo vrtca :((((.Se bom pa definitivno pritožila ,ker kršijo svoj lastni zakon.
Odločbo pa sem dobila v roku dveh dneh ,ko sem jim napisala mail ,ker se mi niso v času uradnih ur javili na telefon oz. so mi parkrat prekinili.

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 10:39:25   
Dorianna
Dobili smo odločbo o znižanem plačilu za vrtec, odločbe za otroški dodatek pa ne. A ste vse poleg odločbe za vrtec dobile tudi še za OD?
Ali dobim novo odločbo za OD šele takrat, ko mi poteče sedanja (po starem sistemu) in vložim prošnjo za novo odmero ali naj bi hkrati z odmero plačila za vrtec odmerili in izdali odločbo za OD?

Nič mi ni več jasno. user posted image

(odgovor članu lily975)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 11:23:16   
Anonimen
Mi smo dobili odločbo za oboje, kljub temu, da smo oddali samo vlogo za znižano plačilo vrtca. Dobili smo pa hkrati v isti kuverti.

(odgovor članu Dorianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 11:27:45   
Kiya
Jaz sem dobila le odločbo za znižano plačilo vrtca, ker je za OD oddajal mož. Sedaj bomo pa itak ostali brez, ker ukinjajo 7. in 8. razred OD.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 11:30:42   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kiya

Jaz sem dobila le odločbo za znižano plačilo vrtca, ker je za OD oddajal mož. Sedaj bomo pa itak ostali brez, ker ukinjajo 7. in 8. razred OD.

OD je name pisan, vlogo za znižano plačilo je nesel moj, pa so nama vseeno OD nanovo preračunali.

(odgovor članu Kiya)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 14:30:48   
m_o_i
men ni nic vec jasno:
- decembra sem oddala vlogo za znizano placilo vrtca (za OD je veljala do 30.04.2012)
- na zacetku maja sem dobila novI odlocbI (za vrtec in OD) in seveda poracun za vrtec za leto 2012, OD pa za polovico nizji
- do sem mi je se vse jasno, ustavi se pa zdaj meseca maja, ko ODja ni od nikoder...
- poklicem CSD, kje je OD in ona men o poracunu za leto 2012, ker mi je nova odlocba razveljavla starouser posted image


mi lahko, lepo prosim kdo razlozi, kako in zakaj mi jo je razveljavlo?? na CSD mi je rekla, da je to zato, ker sem obakrat(lani in letos) ista vlagateljicauser posted image


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 14:42:35   
zaspančka
moi, s tem, ko je CSD obdeloval tvojo vlogo za vrtec, so avtomatično preračunali še OD, čeprav ti nisi označila tega na vlogi. Odločba, ki si jo sedaj dobila za OD in vrtec velja od 1.1.2012 naprej. Kot si napisala, so se ti OD znižali za polovico. Torej bi ti morala od januarja naprej dobivati OD po novi odločbi, se pravi pol nižje kot si jih dejansko dobivala. In zato ti zdaj poračunavajo za nazaj, ker si dobivala preveč OD, saj si jih dobivala po stari odločbi, ko so bili dvakrat višji.

Upam, da sem ti dovolj razumljivo napisala.

_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 14:52:08   
m_o_i
zaspancka, hvala za izcrpno razlago, ampak to je meni vse jasno!

jasno mi ni, zakaj je meni razveljavilo pravnomocno (se veljavno) odlocbo user posted image  
stara odlocba mi je veljala do konca aprila in do takrat sem tudi dobivala po starem OD. vloge za novo nisem dajala, ker mi je veljala se stara... novo odlocbo so mi samovoljno poslali...

TO meni ni jasno!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu zaspančka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 14:54:22   
Anonimen
Če se prav spomnim, je bilo rečeno, da če boš uveljavljal eno pravico, ti bodo preračunali vse do katerih si upravičen.

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 15:12:22   
petea
Jaz še vedno trdim, da je letos, v prehodnem obdobju, pri prvem oddajanju vloge pravilno, tako, kot so naredili Dorianni;
torej, če je bilo na vlogi označeno samo za znižano plačilo vrtca, OD do izteka njegove odločbe ne bi smeli obračunavati in ne spreminjati;
ko pa družini poteče OD, pa da novo vlogo za uveljavljanje pravic; pri tej novi vlogi pa so dolžni obračunati in odločiti o vseh pravicah družine, ki so zahtevane v zakonu, četudi niso označene na vlogi

in to nima veze s tem, kateri od staršev uveljavlja katero pravico, saj se morajo v vseh primerih upoštevati dohodki in premoženje celotne družine

< Sporočilo je popravil petea -- 21.5.2012 15:13:45 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 15:33:06   
m_o_i
torej, če je bilo na vlogi označeno samo za znižano plačilo vrtca, OD do izteka njegove odločbe ne bi smeli obračunavati in ne spreminjati;
ko pa družini poteče OD, pa da novo vlogo za uveljavljanje pravic; pri tej novi vlogi pa so dolžni obračunati in odločiti o vseh pravicah družine, ki so zahtevane v zakonu, četudi niso označene na vlogi
---

in zdaj se podvprasanje: kak so lahko dorianni eenak zakon "razlagali" na en nacin, meni pa na drug nacin???
prvotno vprasanje sem pa itak zastavla samo in edino zato, ker sem tudi jaz slisala oz. brala, da do poteka veljavnosti odlocbe velja stara odlocba!

dorianna, mi lahko ZSnes, prosimuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 16:16:55   
FORZA
moi men tudi tu ni marsikaj jasno. jas sem oddala za vrtec v decembru. Označila sem samo za vrtec, ker mi je za OD še veljala odločba do septembra. Aprila sem dobila odločbo za vrtec in za OD. Vrtec kar več za plačat in otroške kar manjši znesek. Odločba veljavna od 01.01.2012. OK sem pričakovala da v vrtcu dobim poračun (sem ga) in da otroških ne bo kar nekaj časa in ta mesec dobim nakazane OD po starem. No pa bodi pameten pol pr tem zakonu. Bom videla kaj me čaka naslednji mesec bo kaj nakazano al ne. Res tukaj nč ne kapiram. No sem ta OD mi je kar prav prišel za naprej pa bom vidla kako bo.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 16:21:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

torej, če je bilo na vlogi označeno samo za znižano plačilo vrtca, OD do izteka njegove odločbe ne bi smeli obračunavati in ne spreminjati;
ko pa družini poteče OD, pa da novo vlogo za uveljavljanje pravic; pri tej novi vlogi pa so dolžni obračunati in odločiti o vseh pravicah družine, ki so zahtevane v zakonu, četudi niso označene na vlogi
---

in zdaj se podvprasanje: kak so lahko dorianni eenak zakon "razlagali" na en nacin, meni pa na drug nacin???
prvotno vprasanje sem pa itak zastavla samo in edino zato, ker sem tudi jaz slisala oz. brala, da do poteka veljavnosti odlocbe velja stara odlocba!

dorianna, mi lahko ZSnes, prosimuser posted image


Verjetno zato, ker zakon ne predvedeva prehodnega obdobja (vsaj jaz ga nisem zasledila v zakonu)......o prehodno obdobju je bilo govora le v pojasnilih na strani ministrstva.......

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 16:44:50   
andea
Sama sem v sredini decembra oddajala vlogo. Hotela sem oddati samo za vrtec, ker za otroške dodatke sem imela odločbo do junija. In ker so takrat iz Ministrstva dobili nova navodila, da se morajo obkljukati še otroški dodatek, sem mogla pač obkljukat. To se mi že takrat ni zdel pravično. Naj bo za vse enako. Ker ne vem tudi zakaj naj bi k vrtcu štel otroški dodatek, ki ga bom dobila letos. Naj štejejo tistega, ki sem ga dobivala leta 2010.
Sem pa pri kolegici odkrila še eno skrajnost, veljavnost odločbe za otroške ima do novembra. Ni oddajala nobene nove vloge, ker v vrtec noben ne hodi. In je avtomatsko dobila domov novo odločbo in seveda tudi poračun za 4 mesece, v njen minus seveda.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: otroški dodatek
21.5.2012 16:53:01   
andea

IZVIRNO SPOROČILO: FORZA



Aprila sem dobila odločbo za vrtec in za OD. Vrtec kar več za plačat in otroške kar manjši znesek. Odločba veljavna od 01.01.2012. OK sem pričakovala da v vrtcu dobim poračun (sem ga) in da otroških ne bo kar nekaj časa in ta mesec dobim nakazane OD po starem.


FORZA poklič na CSD, k tisti, ki je tvojo vlogo obravnavala in ji povej, da dobivaš nakazila po stari odločbi. Pri meni je tudi tako naredila in se jo klicala in žnarala tako dolgo, dokler ni vidla da je pozabla naredit eno klukco. In s tem mesecem je že sledil poračun. Sej verjamem da ti je denar ta mesec prišel prav, vendar te pol kr mal na rit vrže ko ti pove kolk časa ga ne bo. Dalj časa boš odlašala več bo za vrnt. Men se je pol tako opravičevala za napako.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: otroški dodatek
22.5.2012 18:00:01   
mamica deklicam
Pozdravljene.

Imam občutek, da ste zato dobivale obe odločbi, ker je po novem zakonu OD tudi dohodek družine in ga obračunajo za znižanje plačila vrtca. Sama sem imela sreč, da bi morala v vsakem primeru v januarju oddati za OD in sem pač na eni vlogi označila obe postavke.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: otroški dodatek
4.7.2012 20:32:42   
blaža
kaj je možno, da so mi za otroški dodatek gledali, možu za leto 2010, meni pa 2011?? jaz sem bila 2010 brezposelna in nisem javla, da bi mi takoj zvišali otroški, ker sem mislila, da bom pač letos pol celo leto koristla,..


Se pravi, da so mi lani gledali za leto 2009, sedaj pa leto 2011. Kje je pa leto 2010?? A je to možno?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: otroški dodatek
5.7.2012 11:06:04   
mamica deklicam
mislim, da je ta finta, da če za tisto leto, ko gledajo, nimaš nič prihodkov, potem ti gledajo eno leto naprej. Če vlaga otroški dodatek do konca marca, potem gledajo predpreteklo leto. Če si ga oddala kasneje, bi morali lansko leto.

Naj me pa tista popravi, ki bolj ve, kako to gledajo.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: otroški dodatek
11.7.2012 13:05:48   
cimi
v ponedeljek sem končno prejela odločbo za OD.
zanima me, kdaj dobim poračunano za nazaj (feb-jun). Odločba je bila izdana 5.7., bom prejela nakazilo za julij + poračun za nazaj že ta mesec, ali šele po preteku pritožbenega roka tj, naslednji mesec?

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: otroški dodatek
11.7.2012 14:00:28   
kimica86
Mene tudi nekaj zanima.. Meni odločbe za OD še niso poslali.. Sem pa danes klicala na CSD in povprašala kako napreduje moj primer, ker so nekatere kolegice, ki so 1-2 mesca za mano oddale vlogo, že dobile odgovor.. Pa mi je prijazna teta rekla, da imajo vse podatke, samo še odločba ni narejena in da jo bo njena kolegica delala, kdaj pa bo nared pa mi ni znala povedat (baje da v roku 1 mesca naj bi bila)..
Zdaj pa me zanima: a oni računajo samo avtomobile, ki so registrirani ali vse avtomobile, ki so pisani na nas?? Ker mi imamo doma 5 avtomobilov, ampak le 2 avtomobila, ki so malo višjega cenovnega ranga.. Avto 1 je vreden 500 eur, avto 2 je vreden nekaj manj kot 2000 eur, avto 3 je vreden cca. 2200 eur, avto 4 je vreden okoli 4000 eur, avto 5 pa okoli 7500 eur.. Avto 1 je pa en star clio, s katerim se je moj prej vozil, ko še nisva imela otroka, avto 2 je en star kombi za prevoz kašnih kosov (dragi je mehanik), z avtom 3 sem se jaz prej vozila, dokler nisva nabavila avto 4 in avto 5.. Tako, da čakamo, da se tisti 3 avtomobili prodajo, ker jih ne potrebujemo več, je pa danes težko prodat avto- recesija user posted image user posted image

Glede na to, da pišete, da so vam obračunali dohodke do konca mesca in kar je ostalo so smatrali kot premoženje pa magari se šlo o bogih 200 eur s katerimi moraš preživet še 2 tedna user posted image user posted image , me zanima, npr. če imam sedaj na računu 500 eur in glede na to, da mi niso še nič obravnavali, če dvignem teh 500 eur in jih imam raje pri sebi, kaj se bo zgodilo??? Bojo gledali na račun in videli, da nimam nič gor ali bojo šli gledat vse za nazaj za par mescev???

Vem, toliko enih vprašanj pa še čudnih, ma me zanima, ker se bojim, da bomo ostali brez OD in da bomo dobili vrtec še pa še za plačat user posted image user posted image
To, da pa nekdo živi kot podnajemnik in porabi pol plače za plačat stanovanje pa ne gledajo, ne???? Barabe user posted image

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: otroški dodatek
11.7.2012 14:29:35   
mamica deklicam
glede avtomobilov gledajo samo tistega, katerega vrednost presega cca. 7280 eurov. A ne mi čisto verjeti na besedo. Nekje na forumu je ena točno napisala.
Kakor sem jaz videla na moji odločbi, gledajo vse prihodke, ki jih dobiš v koledarskem letu: plača, regres... obresti na varčevalnih računih (tudi otrok),
Meni so odločbo izdali 16.3. in tisti mesec no bilo otroškega dodatka. Potem sem aprila dobila poračun za nazaj. A pazite: februarska nakazila so za januar. Tako kot plačo dobimo naslednji mesec.
Potem pa v odločbi za vrtec dajo noter tudi otroški dodatek. In ravno zaradi tega smo praktično vsi šli za en razred gor.

Midva imava kredit za hišo in tudi tega ne upoštevajo. Sva pa  k sreči zamenjala najemnino za kredit in bova lahko čez veliko let rekla, no sedaj smo pa čisto na svojem

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
11.7.2012 15:50:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: otroški dodatek
11.7.2012 16:09:48   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Če se prav spomnim, je bilo rečeno, da če boš uveljavljal eno pravico, ti bodo preračunali vse do katerih si upravičen.


Če je isti vlagatelj. Meni niso, ker sem za vrtec vložila jaz, pri OD je pa moj vlagatelj.

Tudi pri nas sem za OD lani vložila jaz za vrtec decembra pa moj, pa so nama vseeno OD nanovo preračunali, ker se kao ti novi prejemki računajo na družino in ni pomembno kdo je vlagatelj. Pač tak je bilo meni razloženo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: otroški dodatek
11.7.2012 19:10:49   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

glede avtomobilov gledajo samo tistega, katerega vrednost presega cca. 7280 eurov. A ne mi čisto verjeti na besedo. Nekje na forumu je ena točno napisala.
Kakor sem jaz videla na moji odločbi, gledajo vse prihodke, ki jih dobiš v koledarskem letu: plača, regres... obresti na varčevalnih računih (tudi otrok),
Meni so odločbo izdali 16.3. in tisti mesec no bilo otroškega dodatka. Potem sem aprila dobila poračun za nazaj. A pazite: februarska nakazila so za januar. Tako kot plačo dobimo naslednji mesec.
Potem pa v odločbi za vrtec dajo noter tudi otroški dodatek. In ravno zaradi tega smo praktično vsi šli za en razred gor.

Midva imava kredit za hišo in tudi tega ne upoštevajo. Sva pa  k sreči zamenjala najemnino za kredit in bova lahko čez veliko let rekla, no sedaj smo pa čisto na svojem


Hmmm.. Name sta napisana 2 avtomobila in skupna vrednost znaša cca. 5500 eur, tako, da jaz upam, da pri meni ne bi smelo bit problemov.. Edino ostali 3 avtomobili so pisani na dragega in bo žal zneslo več kot 7280 eur user posted image Razen, če uspemo v teh par dnevih prodat kašen avtomobil..
No ja, vem, da gledajo vse prihodke, ampak gledajo tudi kar ti ostane na računu, kar ni prav, ker to ni nikakršno premoženje, ker ta denar potrebuješ še za tistih par dni, ki so ostali do plače, da lahko kupiš za jest in pit (vsaj do zneska 300 eur ne bi smeli gledat kot na prihranek, ker to ni nikakršen prihranek)..
Ja sej, to akr bi pa morali upoštevat pa ne upoštevajo user posted image user posted image Midva ne misliva vzemat kredita, vsaj ne znesek višji kot 30.000 eur, ker se ne splača.. Hišo/stanovanje pa že ne bom skoraj duplo preplačala.. Sva šla povprašat že na 5 bank in naju je vsakič kar zvilo koliko kredita lahko dobiva in koliko bi naju potem stalo po 30 letih to stanovanje/hiša user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?