|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 12:06:22   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Čakaj malo.....a oni potem za leto 2010 preverjajo poleg dohodka tudi premoženje?......ker obresti, ki ne presegajo 1000 EUR niso v davčnih odločbah nikjer zavedene in ne zvišujejo dohodka, obstajajo le v bazah bank......in potem ponovno ugotavljajo tekoče premoženje (po zakonu ga morajo na dan vložitve vloge in ne prosto po Prešernu; 31.12. ali pa na dan obdelave vloge oz. kakor je posameznemu CSD enostavneje)....torej premoženje ugotavljajo dvakrat, iz leta 2010 dobijo dejanske obresti, ki so jih obračunale banke, nato pa oni te dejanske obresti iz leta 2010 še enkrat fiktivno obrestijo na dan vložitve vloge......



liliana,
že v preteklih letih je CSD preverjal obresti, po podatkih, ki so si jih po uradni dolžnosti pridobili z DURS-a (DURS namreč dobi podatke od obresti od bank, jih seštejejo in vidijo, kdo je presegel prag za obdavčitev)

četudi so bile obresti nizke in niso presegale zneska za obdavčitev, so jih na CSD upoštevali in v primeru, da je družina zaradi tega padla v nižji razred za OD, so naknadno poslali odločbe o spremembi višine OD;
je tudi v navodilih pisalo, da se obresti upoštevajo kot dohodek družine


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mislim, svašta.......obresti na računih so, kakor sem razumela, premoženje, tako kot avto, nepremičnine.....in ne morejo potemtakem obresti (če ne presegajo seveda 1000 EUR) šteti kot dohodek v letu 2010 in potem še enkrat kot premoženje na dan vložitve vloge....saj avta in stanovanja tudi ne upoštevajo dvakrat.....


tudi avto in stanovanje se sedaj mnogim družinam šteje dvakrat - saj so skoraj vsi kupili svojo lastnino iz svojih prihodkov, tako da se jim štejejo v obračun plače, nato pa še vrednost premoženja, ki so ga iz svojih plač kupili

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 12:13:46   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Dvojčka od dveh moških? user posted image
Ta je pa dobra.



Lulu,
v primeru dvojajčnih dvojčkov bi to bilo izvedljivo user posted image

samo kako pa je uslužbenka spisala takšno odločbo in ni vsaj malo razmislila o obdelanih podatkih - ali res delajo kot roboti (s popolnim odklopom razmišljanja) ali sploh ne razumejo podatkov in vidijo napak ali je kaj tretjega odzadaj ... user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
6.5.2012 12:35:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 12:49:28   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Dvojčka od dveh moških? user posted image
Ta je pa dobra.



Lulu,
v primeru dvojajčnih dvojčkov bi to bilo izvedljivo user posted image


A res?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 13:22:40   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mislim, svašta.......obresti na računih so, kakor sem razumela, premoženje,


Ne. Obresti, ki sem jih dobila od varčevanj in depozitov, so navedene v tabeli, kjer so dohodki iz leta 2010. In se gladko seštejejo s plačo, regresom,...

V tabeli, kjer obračunajo premoženje, pa so prihranki in na njih obračunane fiktivne obresti.

Ampak tukaj gre za istih 500€, če kar tako napišem. Od njih sem recimo dobila 10€ obresti in mi teh 10€ štejejo kot dohodek, potem pa vzamejo 500€ kot premoženje in mi obračunajo še okoli 17€ fiktivnega dohodka.

Obresti so torej dohodek, privarčevana sredstva pa premoženje. To sta v odločbi dve ločeni tabeli.

In ja, DURS ima podatke o obrestih za vsa leta nazaj, ker jih banke morajo javljati. Meni pa vedno pošljejo informativni obračun, da sama preverim, če moram oddati napoved ali ne.


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 13:36:18   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Dvojčka od dveh moških? user posted image
Ta je pa dobra.



Lulu,
v primeru dvojajčnih dvojčkov bi to bilo izvedljivo user posted image


A res?



tako pravijo: http://vizita.si/clanek/novice/dvojcka-imata-razlicna-oceta.html user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 14:01:33   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

tako pravijo: http://vizita.si/clanek/novice/dvojcka-imata-razlicna-oceta.html user posted image

Če ta informacija prihaja iz Amerike, potem je ziher res user posted image
Malo temo smetim, sorry...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 14:16:52   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

tako pravijo: http://vizita.si/clanek/novice/dvojcka-imata-razlicna-oceta.html user posted image

Če ta informacija prihaja iz Amerike, potem je ziher res user posted image
Malo temo smetim, sorry...

Še malo smetenja... V bistvu nim veze od kod prihaja novica. Sem gledala že več oddaj, kjer je bil objavljen presenetljiv podatek, da je kar nekaj % dvojajčnih dvojčkov z različnima očetoma. Če ima ženska v času ovulacije v razmaku 3-4 dni odnose z dvema moškima, lahko z obema zanosi.
En primer je bil celo tak, da so bili trojčki- dva enojajčna od enega očeta in en od drugegauser posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 15:00:54   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


liliana,
že v preteklih letih je CSD preverjal obresti, po podatkih, ki so si jih po uradni dolžnosti pridobili z DURS-a (DURS namreč dobi podatke od obresti od bank, jih seštejejo in vidijo, kdo je presegel prag za obdavčitev)

četudi so bile obresti nizke in niso presegale zneska za obdavčitev, so jih na CSD upoštevali in v primeru, da je družina zaradi tega padla v nižji razred za OD, so naknadno poslali odločbe o spremembi višine OD;
je tudi v navodilih pisalo, da se obresti upoštevajo kot dohodek družine





Ja, vendar ni dvakrat štel istih obresti v dohodek družine kot zdaj:

Obresti iz 2010: 100 EUR....fiktivne obresti iz 2012 (130 EUR)....skupne obresti, ki se štejejo v dohodek družine: 230 EUR....to ni prav.....

tudi avto in stanovanje se sedaj mnogim družinam šteje dvakrat - saj so skoraj vsi kupili svojo lastnino iz svojih prihodkov, tako da se jim štejejo v obračun plače, nato pa še vrednost premoženja, ki so ga iz svojih plač kupili


Samo vrednost avta ti vseeno ne štejejo dvakrat.....

Vrednost avta v 2010: 10.000 EUR, vrednost avta iz 2012 8.000 EUR......ne izračunajo ti vrednost kot seštevek vrednosti avtov v dveh letih....od 18.000 EUR, ampak ti vzamejo za osnovo 8.000 EUR......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 15:08:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*



Ne. Obresti, ki sem jih dobila od varčevanj in depozitov, so navedene v tabeli, kjer so dohodki iz leta 2010. In se gladko seštejejo s plačo, regresom,...

V tabeli, kjer obračunajo premoženje, pa so prihranki in na njih obračunane fiktivne obresti.

Ampak tukaj gre za istih 500€, če kar tako napišem. Od njih sem recimo dobila 10€ obresti in mi teh 10€ štejejo kot dohodek, potem pa vzamejo 500€ kot premoženje in mi obračunajo še okoli 17€ fiktivnega dohodka.

Obresti so torej dohodek, privarčevana sredstva pa premoženje. To sta v odločbi dve ločeni tabeli.

In ja, DURS ima podatke o obrestih za vsa leta nazaj, ker jih banke morajo javljati. Meni pa vedno pošljejo informativni obračun, da sama preverim, če moram oddati napoved ali ne.



Pa ravno o tem govorim.....ne morejo eno in isto stvar dvakrat upoštevati, torej 10 EUR + 17 EUR.....še manj pa eno in isto stvar dvakrat različno poimenovati.....in enkrat obresti šteti k dohodku, drugič pa iste obresti šteti k premoženju, ker jih oni fiktivno ovrednotijo.....naj fiktivno ovrednostijo privarčevana sredstva, ok....samo potem naj obresti iz leta 2010 pustijo pri miru.....



(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
6.5.2012 23:48:28   
nananaja
1. napačno upoštevo leto prihodkov,


Saj ne moreš, da to razumeš. Meni so upoštevali dividende in obresti iz leta 2009, ničesar od teh dveh stvari v letu 2010 nisem prejela.
Hčerkama sem hkrati odprla račune, eni so vzeli obresti iz leta 2010, drugi iz 2009... pa dobro, tu je znesek zelo majhen, je pa totaln brez veze.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 11:41:57   
KIKI****
Pozdravljene!

Mene pa zanima:

* se pri vlogi za otroški dodatek kot dohodek upošteva otroški dodatek, prejet v letu 2011 ali ne?
* se je katera pritožila, ker so ji upoštevali za leti 2009 in 2010, namesto samo za 2010 in kako je rešila zadevo?

Jaz se bom definitivni pritožila v kolikor mi bodo (odločbo moram poslati ta mesec) kot dohodek šteli kakršenkoli dohodek iz leta 2010.

Jasno je določeno:
Upoštevajo se dohodki, prejeti v preteklem koledarskem letu, na podlagi odločbe o odmeri dohodnine.
Če podatki za preteklo leto med odločanjem še niso znani, se upoštevajo dohodki iz predpreteklega leta, preračunani na raven preteklega koledarskega leta. Če oseba v preteklem koledarskem letu ni imela dohodkov, ima pa jih v tekočem, se upoštevajo tekoči dohodki, prejeti v mesecu pred vložitvijo vloge in preračunani na raven preteklega leta.


Sej to ni več res, kaj se dogaja no.

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 7.5.2012 11:44:57 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 13:26:53   
*soncek*
Mene pa zanima, kdaj bodo začeli pošiljati nove odločbe tistim, ki smo v tem času sporočili kakšno novo stanje. Vmes sem dobila zaposlitev (prej je nisem imela) in me je strah, kakšen poračun za nazaj mi bodo naračunali. user posted image

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 14:34:36   
kimica86
Mene je že kar malo strah kako bodo nam računali, ker ima user posted image odprt s.p. že od leta 2010 in se ukvarja s prodajo avtomobilov.. V bistvu, dela v podjetju njegovega očeta kot avtomehanik pa še svoj s.p. ima odprt.. Zdaj pa ima on nase prepisanih enih 6-7 avtomobilov, jaz pa ima 3, ker jih on več no mogel prepisat nase.. Nekako je pač treba služit za preživet, ker zgolj samo s plačo cca. 750 eur se ne da preživet (pa še podnajmeniki smo) user posted image user posted image

Kar se tiče varčevanja in prihrankov na računu: jaz sploh ne nameravam moji tamali odpirat računa na banki.. Po mojem je najbolje vsak mesec, ko mi bodo nakazali zanjo OD, ga dvignit in spravljat doma v pujska user posted image user posted image Za pujska po mojem ne bo CSD vedel user posted image user posted image

(odgovor članu *soncek*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 14:39:34   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Kar se tiče varčevanja in prihrankov na računu: jaz sploh ne nameravam moji tamali odpirat računa na banki.. Po mojem je najbolje vsak mesec, ko mi bodo nakazali zanjo OD, ga dvignit in spravljat doma v pujska user posted image user posted image Za pujska po mojem ne bo CSD vedel user posted image user posted image


Bo pa CSD vedel, koliko si imela preden si dala v pujska, tak da isto sr***

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 14:51:06   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Kar se tiče varčevanja in prihrankov na računu: jaz sploh ne nameravam moji tamali odpirat računa na banki.. Po mojem je najbolje vsak mesec, ko mi bodo nakazali zanjo OD, ga dvignit in spravljat doma v pujska user posted image user posted image Za pujska po mojem ne bo CSD vedel user posted image user posted image



Glej, zdaj take panike, da bi morali imeti doma v štunfu denar ni....če imaš recimo 1000 EUR prihrakov, ti bodo šteli obresti na te prihranke in to je 34 EUR (in potem se teh 34 EUR, seveda v skupnem znesku z ostalimi dohodki, razdeli med družinske člane, in če ste 4 družinski člani, pride to 8,5 EUR dohodka več na leto.....ja, lahko te ravno teh 8,5 EUR vrže en razred višje, ne more te pa poriniti iz 3. v 7. razred recimo....

Tako, da ne zamenjevati zdaj to, kaj delajo uradni organi pri izračunih narobe s tem, da zdaj pa ne bi smeli imeti denarja na varčevalnih računih, ker se to ne splača....

Problem je danes edino to, da sistem ne deluje in da moramo ljudje pisati pritožbe, da nam uradni organ prizna dejansko tisto, kar nam po zakonu mora......

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 16:59:49   
josephine27
mi smo prav zaradi prihrankov padli en razred višje pa nimamo ne vem kako bajnih. no v prihranke so nam šteli pa čisto vse kar je bilo na dan oddaje vloge na računih ne samo na varčevalnem. kar se mene tiče bom drugič ko bom oddajala vlogo sigurno brez prihrankov.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 18:01:13   
nejcko
Bolj, ko to berem, manj mi je jasno ... vem samo, da me je groza, resnično grozno strah odločbe user posted image Razumemem pa čisto nič oz. se mi zdi, kar kar vse povprek upoštevajo, malo od l. 09, pa od 10, nove otroške pa celo za vnaprej al kako user posted image

Človek res ne ve več, kdo tukaj ni normalen.user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 18:31:21   
petea
Nejcko,
ravno zato sem odprla to temo, da bomo bolj pozorni pri pregledu odločb in da bomo bolje vedeli, kaj so pravilno upoštevali in na kaj se je treba pritožiti.


Drugače pa:
prihodke lahko vzamejo za zadnje davčno obračunsko leto; za vloge, oddane do 31.3. je to predpreteklo koledarsko leto (t.j. 2010), od aprila dalje je obračunsko leto 2011

premoženje se bi naj gledalo na dan oddaje vloge

pri izračunu znižanega plačila vrtca se upoštevajo OD za tekoče koledarsko leto, torej to, kar šele boste dobivali v tem letu

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 20:02:46   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

kar se mene tiče bom drugič ko bom oddajala vlogo sigurno brez prihrankov.

Nas bo kar nekaj takih user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 20:51:38   
Aja1
Jaz sicer še čakam na odločbo. Me je pa kar strah, kaj bodo naračunali. Z možem sva namreč cca 10 let šparala za hišo, katero sva letos delno plačala s tem privarčevanim denarjem. Na dan oddaje vloge sva pa seveda imela vse te prihranke na računu. Bi bilo smiselno poslati dopolnitev vloge in obrazložiti zadevo, da teh prihrankov ni več?

_____________________________




(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
7.5.2012 20:55:24   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: Aja1

Jaz sicer še čakam na odločbo. Me je pa kar strah, kaj bodo naračunali. Z možem sva namreč cca 10 let šparala za hišo, katero sva letos delno plačala s tem privarčevanim denarjem. Na dan oddaje vloge sva pa seveda imela vse te prihranke na računu. Bi bilo smiselno poslati dopolnitev vloge in obrazložiti zadevo, da teh prihrankov ni več?


Smiselno in človeško bi bilo marsikaj lahko, kar v praksi ni. Nič ne boš dosegla z obrazložitvijo, čisto nič.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
7.5.2012 23:03:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
7.5.2012 23:06:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 11:29:54   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Mene je že kar malo strah kako bodo nam računali, ker ima user posted image odprt s.p. že od leta 2010 in se ukvarja s prodajo avtomobilov.. V bistvu, dela v podjetju njegovega očeta kot avtomehanik pa še svoj s.p. ima odprt.. Zdaj pa ima on nase prepisanih enih 6-7 avtomobilov, jaz pa ima 3, ker jih on več no mogel prepisat nase.. Nekako je pač treba služit za preživet, ker zgolj samo s plačo cca. 750 eur se ne da preživet (pa še podnajmeniki smo) user posted image user posted image

Kar se tiče varčevanja in prihrankov na računu: jaz sploh ne nameravam moji tamali odpirat računa na banki.. Po mojem je najbolje vsak mesec, ko mi bodo nakazali zanjo OD, ga dvignit in spravljat doma v pujska user posted image user posted image Za pujska po mojem ne bo CSD vedel user posted image user posted image




Da te razveselim oz. kakorkoli: po zakonu imaš lahko nase pisana samo 2 avta na leto,tak da če vas dajo pod drobnogled davčni, ti kazen 15.000€ ne uide. Samo v vednost!

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?