|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 11:04:12   
Ekaz
Ravnokar smo imeli sistematski pregled pri 5. letih. 5 let bo dopolnila konec avgusta. Že nekaj časa opažam, da pod pazduho precej zašvica (jo zavonjam) in večkrat ima kot neko vnetje pišike. Sva bili že pri pediatrinji zaradi tega. Dala je recept za neko milo za umivanje, vendar nobene spremembe. Danes mi je rekla, da je to morda začetek prezodnje pubertete. Puberteta pri deklicah se namreč že začne okoli 6 oziroma 7 leta starosti. To je normalno - hormoni in te zadeve - do tiste "prave" pubertete seveda pride kasneje. Dobili bomo napotnico za pregled v Ljubljani. Če je diagnoza potrjena, je potem potrebno zdravljenje - torej, zaustavitev te pubertete. Če se ne zdravi, lahko punčka neha rasti. Morda bi se zdaj na hitro potegnila, potem pa bi se rast ustavila. Njeni vrstniki bi rastli še 2-3 leta, njej bi se rast ustavila. Baje bomo termin dobili šele jeseni, kar se mi zdi zelo daleč. Imate morda kaj izkušenj? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 11:20:37   
Hope2
Upam, da bo s tvojo punčko vse okuser posted image .

Ne vem ali so še pri vas kaki drugi znaki poleg potenja, ki kažejo na zgodnjo puberteto? Moja sestrična je pri 3 letih švicala in smrdela izpod pazduhe bolj kot jaz. Vsak dan tisti ta pravi smrdeči švic, kljub rednemu umivanju... in se ni nehalo nikoli. So probali razna mila, pa minerale, pa nič hasnilo. Okoli 9 leta je začela deodorante uporabljat. Na kake teste pa je niso nikoli poslali. Kar se tiče spolovila in vnetja oz izcedkov, to pa ne vem ali je imela ali ne. Ampak drugače je zdaj čist normalna najstnica, kmalu bo 14 let, velika pa čez 170cm, menstruacijo dobila pri 12 letih. Jo pa puberteta meče že nekaj časauser posted image

Res upam, da ne bo nič hujšega pri vaši punčki. Vso srečouser posted image

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 11:22:48   
Doll
za prezgodnjo puberteto se šteje rast sramnih dlak,dojk....

Vnetje spolovila pa res ne sodi med prezgodnjo puberteto.Preberite si malo na mon-u

LP

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 11:40:36   
alda
ker pupe tako rada sedijo na tleh se kaj hitro stakne kaka bakterija ,ki pa ob raznih spremembah v telesu lahko povzroča vnetje ..npr. proteus mirabilis.
Nisem expert za to ampak za prezgodnjo puberteto pa sem prepričana da vnetja nimajo nič opravit!



_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 12:19:49   
Špacka
Načeloma potenje in pa razna vnetja niso znak prezgodnje pubertetem ampak je potrebno pogledati kako je s sramnimi dlakami, ker to pa je znak prezgodnje pubertete in to pa je potrebno zdraviti. Pa ne iskati tisti puh, ki ga imajo nekatere deklicem ampak prave sramne dlake, poglej kako je z dlakami pod pazduho...
Srečno user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 12:21:47   
Paštetka
kakšno milo sta dobile? Ker meni moja 5 letnica reče, da jo navadno otroško milo peče. Pa sva sprobale že vsa mila. intimno milo ji pa ne upam še kupiti user posted image drugače jo spolovilo ne peče, samo pri umivanju.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 12:59:46   
Ajra RR
O prezgodnji puberteti boš našla nekaj tudi tukaj: http://www.ringaraja.net/RR-strokovnjaki-Details.asp?expID=529

Lahko pa tudi sama vprašaš pediatrinjo in ti bo odgovorila.

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 15:11:49   
Ekaz
Paštetka: kupile smo ga v lekarni. Je v beli tubi in z vijoličastim piše ime (ne vem točno, nisem doma). Dobi se ga le v lekarni in je namenjeno že od 4. leta starosti dalje. Ga niso imeli na zalogi, so ga naročili in dobili v parih dneh.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
13.6.2012 16:28:43   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

kakšno milo sta dobile? Ker meni moja 5 letnica reče, da jo navadno otroško milo peče. Pa sva sprobale že vsa mila. intimno milo ji pa ne upam še kupiti user posted image drugače jo spolovilo ne peče, samo pri umivanju.

jaz kupujem chilli neutro,.. tisto ki piše z modrim,... je za celo družino, tudi za otroke in moške,... mi ga imamo in ga ne dam,,,,, jaz sem imela skozi neka vnetja, odkar se umivamo z njim je ok, že nekaj mesecev nisem nič imela,..

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
14.6.2012 6:38:28   
ksenjak
Res super intimno milo (ga uporabljam za štiriletnico in sebe) je od Justa.

lp

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starost 4,5 let in prezgodnja puberteta?!?
14.6.2012 8:54:00   
liliana
Pri nas pa za intimno nego otroka, starega 5 let uporabljamo še vedno samo vodo....brez otroškega mila in brez intimnih mil....


(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?