|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 14:00:57   
Tutan
Tole z dvema avtomobiloma mislim, da en drži. Ker če slučajno obstaja tak zakon je pa to najbolj bedast zakon. Če imam jaz 3 ali 4 avtomobile potem država od mene pokasira kar lep kupček denarja. Letno. Mesečno. Dnevno. Trošarine, vinjete, davki taki i onaki.

Sicer pa - meni socialna sporoča naslednje: Si eden izmed tistih bedakov, ki je mislil, da je pač pametno imeti kakšen € na zalogi (in to na banki!!!!), eden izmed tistih bedakov, ki ni pobral vse dol iz računov, ki ima poleg backupa za življenje urejen celo varčevalni račun za otrokovo šolanje. Da sva z možem ena izmed tistih bedakov, ki sva šparala za obnovitev hiše in denar imela na varčevalnih računih. In to ta denar, od katerega že plačujeva ohoho zneskov državi - od najine plače.
Sporoča mi tudi naslednje, da sem svetovni bedak, ker pač nimam tam cca 2000€ minusa na vsaki kartici, da mi niti plača ne pokrije minusa mesečno in da sem svetovni bedak, ker pač je moje stanje na računu pozitivno. Takšno je delovanje naše države. In super se rogaja zdaj tisti, s katerimi smo se tu pa tam kdaj pogovarjali o denarju - ker oni so prišli super skozi, z ekstra velikimi limiti, nonstop v minusu, brez prebite pare, ker se vse potroši. Saj če nimaš, pa vzameš kredit. Če imaš manj kot sosed, vzameš kredit. Če želiš it na Bahame - vzameš kredit, kaj lažjega.
In jaz tele šparam - kar pač dejansko pomeni, da če imaš dovolj denarja, da kaj našparaš, potem pač nisi upravičen do neke smotrne vsote plačila vrtca, recimo. Ker teb dejansko denar ostaja, ker pač si takšno tele, da za rojstni dan otroku ne pokupiš vse plastike v Direndaju, ampak del tega zneska naložiš na račun.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 14:29:43   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Sicer pa - meni socialna sporoča naslednje: Si eden izmed tistih bedakov, ....


Hja, glej, zato se pa socialna reče socialna - dobijo tisti, ki nimajo. Čeprav bi v osnovi lahko imeli več, a vse potrošijo, ti pa pridno in odgovorno gledaš na prihodnost.

Jaz na vse to gledam s plati, da sem lahko vesela, da sem upravičena do bore malo (ali ničesar) vseh teh subvencij/pomoči/dodatkov... Ker to pomeni, da lahko preživimo sami in nas ni treba skrbeti za prihodnost Čeprav imamo kredite, ampak nekako gre).

Že res, da so ljudje, ki na veliko trošijo, so ves čas v minusu in se hvalijo, kako najemajo kredite za super počitnice... ne boš pa izvedela, kako je, če se jim zalomi, ker ti noben ne bo upal pojamrat. Se jim kaj pokvari, ostanejo brez kakega dohodka,... potem pa posojila na črnem trgu, pa depresije, kreganja... Kaj vse iz tega lahko rata.
Torej ne zavidaj tistim, ki nimajo nič, ker vse zapravijo (imaš ti vsaj mirno vest in z lažjo glavo pričakuješ prihodnost). Tistim pa, ki nimajo, ker resnično dobijo zelo malo, kljub trudu, pa tudi ne zavidaj.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 14:43:51   
Tutan
Žal je pač tako, da ta ista socialna trenutno določa ceno vrtca, ki jo plačujem za otroka. In ravno zaradi tega smo padli v en razred višje. In če si skalkuliram, bi me kredit na banki prišel ceneje, pa še fasado bi imeli prej, kot pa da praskamo prej denar navkup. Saj verjetno razumeš, kaj mislim....
In ne nisem jim fauš njihovih dolgov, pa tudi odločbo moram dodobra zanalizirat, ker je govora o parih evrov presežka. Pač mi ni vseeno, ker bo zadaj poračun, ki ne bo majhen, pa tudi teh par mesecev do vstopa v šolo bo račun za vrtec večji.
Ker če teh prihrankov ne bi bilo, bi ostali v istem razredu.
Za OD - raje bi imela, da bi mi te povsem vzeli in bi pri vrtcu ostali v istem razredu, pa dam razliko raje tamalemu. HB, bo tako samo par mesecev in na nek način sem zadevo pričakovala - ker se je dosti govorilo o tem, ampak sem prepočasi skapirala, da bi bilo dobro vse dvignit - ker sem bila mnenja, da se nekako štejejo samo prihodki/prihranki iz leta 2010. Pa še to se moram pozanimat, ali je to pravilno, da se štejejo tisti prihranki, ki so na računu bili tistega dne, ko se je vloga oddala.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 15:42:17   
sazi
Tutan, saj te razumem. Tudi pri nas je nekaj sprememb in ko vse skupaj preračunam na letno vrednost, se mi malo zarola. AMpak v osnovi je pa dejstvo tako, da cena vrtca je polna kolikor je. Še dobro, da nam jo delno financirajo - lahko je ne bi. Sama sem večkrat nekaj EUR čez mejo, sem bila pa vsaj 1x tudi ravno nekaj EUR pod mejo - takrat se mi je zdelo super. Neke meje morajo bit.
In po novem so socialo zastavili tako, da se res gleda ali imaš kaj ali nimaš. Tiste, ki se potem sekirajo, da imajo in da niso raje poskrili, pa sicer razumem, ampak nova pravila, novi rezultati. Še vedno je bolje imeti nekaj, kot nič.
Pri nas je bilo dolgo časa veliko pravic. Tudi čedalje večje in folk se na to navadi. To nam pripada in potem je cela štala, če nam vzamejo koščeg tistega, kar je "itak naše".

npr. zasttonj vrtec za 2. otroka - cela drama, če se ukine. Ja še 5 eli 6 let nazaj tega ni bilo, pa so vsi preživeli. No, zdaj zgleda da bo za plačat 30% (meni je načeloma vseeno - bo samo 1 otrok v vrtcu). Še vedno bolje, kot da je treba plačat vse, ampak sem prepričana, da se bo še vedno našlo polno takih, ki bodo jamrali, da jim država "krade".
Pa še ne tako dolgo nazaj so bili res hudi cenzusi za prejem otroškega dodatka. Do zdaj (zadnjih nekaj let) pa ga je prejemal lahko praktično vsak (majhen procent je bil neupravičenih). In spet jih bo nekaj po novem ostalo brez, nekaj z manjšimi - cela drama. To je naše, to nam pripada.... Nove razmere, nova pravila, novi rezultati.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 16:41:13   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Tole z dvema avtomobiloma mislim, da en drži. Ker če slučajno obstaja tak zakon je pa to najbolj bedast zakon. Če imam jaz 3 ali 4 avtomobile potem država od mene pokasira kar lep kupček denarja. Letno. Mesečno. Dnevno. Trošarine, vinjete, davki taki i onaki.





Velja za preprodajalce avtomobilov.user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 19:39:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Tole z dvema avtomobiloma mislim, da en drži. Ker če slučajno obstaja tak zakon je pa to najbolj bedast zakon. Če imam jaz 3 ali 4 avtomobile potem država od mene pokasira kar lep kupček denarja. Letno. Mesečno. Dnevno. Trošarine, vinjete, davki taki i onaki.

Sicer pa - meni socialna sporoča naslednje: Si eden izmed tistih bedakov, ki je mislil, da je pač pametno imeti kakšen € na zalogi (in to na banki!!!!), eden izmed tistih bedakov, ki ni pobral vse dol iz računov, ki ima poleg backupa za življenje urejen celo varčevalni račun za otrokovo šolanje. Da sva z možem ena izmed tistih bedakov, ki sva šparala za obnovitev hiše in denar imela na varčevalnih računih. In to ta denar, od katerega že plačujeva ohoho zneskov državi - od najine plače.
Sporoča mi tudi naslednje, da sem svetovni bedak, ker pač nimam tam cca 2000€ minusa na vsaki kartici, da mi niti plača ne pokrije minusa mesečno in da sem svetovni bedak, ker pač je moje stanje na računu pozitivno. Takšno je delovanje naše države. In super se rogaja zdaj tisti, s katerimi smo se tu pa tam kdaj pogovarjali o denarju - ker oni so prišli super skozi, z ekstra velikimi limiti, nonstop v minusu, brez prebite pare, ker se vse potroši. Saj če nimaš, pa vzameš kredit. Če imaš manj kot sosed, vzameš kredit. Če želiš it na Bahame - vzameš kredit, kaj lažjega.
In jaz tele šparam - kar pač dejansko pomeni, da če imaš dovolj denarja, da kaj našparaš, potem pač nisi upravičen do neke smotrne vsote plačila vrtca, recimo. Ker teb dejansko denar ostaja, ker pač si takšno tele, da za rojstni dan otroku ne pokupiš vse plastike v Direndaju, ampak del tega zneska naložiš na račun.


Glej, tisti, ki so na vsaki kartici za 2000 EUR v minusu, tisti, ki za dopust najemajo kredite, ker vse potrošijo in ne šparajo tudi nimajo....res da imajo mogoče plačilo vrtca nekoliko nižje, otroške dodatke pa nekoliko višje....vendar, vsaka prekoračitev stanja na računu oz. limitu precej stane.....tudi vsak kredit, precej stane.....tako da na koncu, niso na boljšem kot ti, ampak verjetno še na slabšem......

In prihranki na banki te lahko porinejo zgolj en razred višje.....za kakšen večji "poriv" pa moraš imeti že prekleto dosti prihrankov.....

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 20:06:02   
Tutan
Saj je govora o enem razredu. Na letni ravni to ni malo denarja.
Pa ok, sem mogoče malo preveč jezna.
Ker pač delujem po logiki - dve enaki plači pri hiši, enako število otrok, skoraj enako velika hiša, avto - nekako nanesejo enako položnico za vrtec in enak otroški.user posted image
Mislim, v končni fazi, zasluživa enako - torej user posted image
Ja, krediti stanejo, pa limit stane - zato jih pa nimam. Ker mi je bedasto dat na leto cca 80-100€ za limit, če si raje za to kupim en par čevljev ali pa podaljšam dopust za dva dni.
Ampak enostavno se mi ne zdi pošteno, ker za ta svoj privarčevan denar sem pošteno že vse plačala. Ker gre od najinih plač, saj ne pade kar iz neba. Sicer nisem nek ekonomist, pa točno vem, koliko na mesec gre od moje plače državi + od celotnega bruto še delodajalec plača.
Ni mi logično, zakaj upoštevat prihranke?
Ok, letos smo presegli za točno 0,33%.
V 5 letih je otrok dobil na račun določen znesek. Pa recimo, da bo imel pri 15 letih 5 ali pa 6 tisoč € (poudarjam, da pač dobi malenkostno darilo, ostalo gre na varčevalni račun - ali mu bo to 1x popotnica za v svet, ali možnost šolanja, ni važno - pa če bo samo polog za njegovo stanovanje, bo bolje kot recimo en kup plastike v mladih letih) - potem se lahko še od minimalnega otroškega poslovimo? Ker pač je varčeval svoje dinarčke, pa ni dobil vsak mesec najnovejše **** zadeve?
Ali mu naj na mesec za otroškega kupim sladkarije, bedarije, kar nekaj, samo zato, da jih bom porabila? Ker ni težko to naredit, je pa lažje potem otroku, če mu lahko nekako pomagaš.
Razumem sistem, kdor več ima, več da - ampak če črto potegnem pod nekom, ki dobi na mesec minimalko, polne otroške in 10% vrtca, pa pod svojo plačo - sva pa hitro na istem.
Samo to lahko rečem - hvala bogu, da gremo jeseni v šolo user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 20:08:58   
Tutan
Ok, pa res nisem komu kaj fauš - naj ima, kar ima in na kakršnikoli način že.
Ampak mi je logika zgrešena - pri istem denarju - isti otroški + isti vrtec, ne pa da se zadeve razlikujejo.
Čista osnovna kmečka logika user posted image user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 20:34:00   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, pa res nisem komu kaj fauš - naj ima, kar ima in na kakršnikoli način že.
Ampak mi je logika zgrešena - pri istem denarju - isti otroški + isti vrtec, ne pa da se zadeve razlikujejo.
Čista osnovna kmečka logika user posted image user posted image

Tudi jaz razmišljam podobno. V bistvu je tako, da če imata dva enake dohodke. Prvi špara in si recimo s trudom dela hišo, špara za otroke, drugi pa vse zapravi. Je ta ki zapravlja nagrajen. Po moji kmečki logiki je to daleč od fer države.

_____________________________



(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 20:35:31   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, pa res nisem komu kaj fauš - naj ima, kar ima in na kakršnikoli način že.
Ampak mi je logika zgrešena - pri istem denarju - isti otroški + isti vrtec, ne pa da se zadeve razlikujejo.
Čista osnovna kmečka logika user posted image user posted image

Tudi jaz razmišljam podobno. V bistvu je tako, da če imata dva enake dohodke. Prvi špara in si recimo s trudom dela hišo, špara za otroke, drugi pa vse zapravi. Je ta ki zapravlja nagrajen. Po moji kmečki logiki je to daleč od fer države.


Evo, točno to sva se včeraj pogovarjala z možem. Očitno je bolje, da vse sproti zagoniš in da ti nič ne ostane na računu. Žalostno. user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 22:38:20   
nananaja
Tale tema se je razvila točno v smer, ki potrjuje, da bi bilo treba ukiniti razvrščanje v dohodkovne razrede pri otroškem dodatku, plačilu vrtca, subvencijah malic, štipendijah. In to samo zaradi slovencem tako ljube FOUŠARIJE.

Če bi vsaka družina dobila dodatek za preživljanje prvega otroka znesek x, drugega znesek y... ne glede na to, kakšen je finančni položaj družine, če bi bilo plačilo za vrtec enako za vse... Veste koliko bi bilo manj takih razprav in koliko manj goljufij, koliko manj foušarije.

Moja teta, ki je socialna delavka in je pred leti še delala dodeljevanje socialnih pomoči, je enkrat izrekla nekaj, kar imam jaz vedno pred sabo: 'Socialna pomoč in sociala je za ljudi, ki se ne znajdejo, da bi si uredili zaslužek za preživljanje. Ne pa da je nastala socialna pomoč dostopna tistim, ki se znajdejo, da jim ni treba delat.'
Jaz vedno razmišljam, da si moram za svoje preživetje in preživetje moje družine zaslužiti sama, skupaj s svojim možem. Nikoli ne razmišljam, da je nujno, da mi država daje neke dodatke, da bomo lahko preživeli. Nasplošno se pa ne oziram na to, koliko sosed/sodelavec... zasluži, za kaj on porabi ta denar, koliko ima minusa, dolga ali pa ne, še najmanj pa koliko zaradi tega več dobi ali mogoče kdo še zgoljufa od države. Ker to je pa najbolj primitivno razmišljanje in to meni ni zdrava kmečka pamet.
In tudi mi smo ravno zaradi upoštevanega premoženja prešli ravno en razred višje. Ampak mi se bomo pritožili za nepravilnosti, ki so se dejansko zgodile, zaradi tega, da je čim večja povratna informacija, kje sistem ni pravilen, za dobro tistih, ki imajo manjše prihodke.

Sicer si pa pridelano premoženje štejem v čast, da smo z denarjem, ki ga prislužimo uspeli nekaj narediti. Če ne bi razmišljali tako, kaj bi si mislili uspešni podjetniki - kaj smo tako neumi, da gradimo svoj uspeh, če smo pa potem oškodovani pri plačilih vrtcev, davkov... če ne bi delali, bi pa lahko prejemali socialne prejemke...


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 23:04:02   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, pa res nisem komu kaj fauš - naj ima, kar ima in na kakršnikoli način že.
Ampak mi je logika zgrešena - pri istem denarju - isti otroški + isti vrtec, ne pa da se zadeve razlikujejo.
Čista osnovna kmečka logika user posted image user posted image

Tudi jaz razmišljam podobno. V bistvu je tako, da če imata dva enake dohodke. Prvi špara in si recimo s trudom dela hišo, špara za otroke, drugi pa vse zapravi. Je ta ki zapravlja nagrajen. Po moji kmečki logiki je to daleč od fer države.


Evo, točno to sva se včeraj pogovarjala z možem. Očitno je bolje, da vse sproti zagoniš in da ti nič ne ostane na računu. Žalostno. user posted image


Ampak če realno pogledamo, ta, ki zapravlja bolj koristi državi, ker ustvarja gospodarsko rast (kupi vsak mesec nove čevlje, zaradi tega ima fabrika vsak mesec delo). Jaz, ki pa dajem denar na račun, in nosim 5 let ene čevlje ... hmmm, fabrika čevljev z mano genau propade user posted image

Torej, treba je zapravljati, a ne. Ker šele na tak način denar kroži.

Pa da ne bo pomote, zdajle krepko pljuvam sebi v skledo, ampak kar je res, je res. Z mano bi pol fabrik cunj in čevljev propadlo.  Samo problem je v tem, da ne morem, enostavno ne morem spremeniti svoje antipotrošniške miselnosti in nagnjenj, kar pomeni, da gospodarstvo od mene nikoli ne bo imelo kaj dosti, le svoj denar se bom naučila skrivati, tako da še banke (tudi en del ekonomske rasti države) ne bodo mogle na meni kaj prida služiti.
Bom torej poskrbela, da bojo šli vsi skupaj z mano v maloro user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
8.5.2012 23:09:25   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Tale tema se je razvila točno v smer, ki potrjuje, da bi bilo treba ukiniti razvrščanje v dohodkovne razrede pri otroškem dodatku, plačilu vrtca, subvencijah malic, štipendijah. In to samo zaradi slovencem tako ljube FOUŠARIJE.





Točno tako. In zato sem jaz definitivno za univerzalno plačilo vrtca, OD pa pač dobijo tisti z nekim minimalnim  cenzusom.  Ker fer za vse nikoli ne bo in ne more biti, zato je najbolje, da je vsaj glede plačila vrtca za vse enako.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 6:57:32   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, pa res nisem komu kaj fauš - naj ima, kar ima in na kakršnikoli način že.
Ampak mi je logika zgrešena - pri istem denarju - isti otroški + isti vrtec, ne pa da se zadeve razlikujejo.
Čista osnovna kmečka logika user posted image user posted image

Tudi jaz razmišljam podobno. V bistvu je tako, da če imata dva enake dohodke. Prvi špara in si recimo s trudom dela hišo, špara za otroke, drugi pa vse zapravi. Je ta ki zapravlja nagrajen. Po moji kmečki logiki je to daleč od fer države.


Evo, točno to sva se včeraj pogovarjala z možem. Očitno je bolje, da vse sproti zagoniš in da ti nič ne ostane na računu. Žalostno. user posted image


Ampak če realno pogledamo, ta, ki zapravlja bolj koristi državi, ker ustvarja gospodarsko rast (kupi vsak mesec nove čevlje, zaradi tega ima fabrika vsak mesec delo). Jaz, ki pa dajem denar na račun, in nosim 5 let ene čevlje ... hmmm, fabrika čevljev z mano genau propade user posted image

Torej, treba je zapravljati, a ne. Ker šele na tak način denar kroži.

Pa da ne bo pomote, zdajle krepko pljuvam sebi v skledo, ampak kar je res, je res. Z mano bi pol fabrik cunj in čevljev propadlo.  Samo problem je v tem, da ne morem, enostavno ne morem spremeniti svoje antipotrošniške miselnosti in nagnjenj, kar pomeni, da gospodarstvo od mene nikoli ne bo imelo kaj dosti, le svoj denar se bom naučila skrivati, tako da še banke (tudi en del ekonomske rasti države) ne bodo mogle na meni kaj prida služiti.
Bom torej poskrbela, da bojo šli vsi skupaj z mano v maloro user posted image



Imaš očitno japonski sistem user posted image ...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 7:05:13   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, pa res nisem komu kaj fauš - naj ima, kar ima in na kakršnikoli način že.
Ampak mi je logika zgrešena - pri istem denarju - isti otroški + isti vrtec, ne pa da se zadeve razlikujejo.
Čista osnovna kmečka logika user posted image user posted image

Tudi jaz razmišljam podobno. V bistvu je tako, da če imata dva enake dohodke. Prvi špara in si recimo s trudom dela hišo, špara za otroke, drugi pa vse zapravi. Je ta ki zapravlja nagrajen. Po moji kmečki logiki je to daleč od fer države.


Evo, točno to sva se včeraj pogovarjala z možem. Očitno je bolje, da vse sproti zagoniš in da ti nič ne ostane na računu. Žalostno. user posted image


Ampak če realno pogledamo, ta, ki zapravlja bolj koristi državi, ker ustvarja gospodarsko rast (kupi vsak mesec nove čevlje, zaradi tega ima fabrika vsak mesec delo). Jaz, ki pa dajem denar na račun, in nosim 5 let ene čevlje ... hmmm, fabrika čevljev z mano genau propade user posted image

Torej, treba je zapravljati, a ne. Ker šele na tak način denar kroži.

Pa da ne bo pomote, zdajle krepko pljuvam sebi v skledo, ampak kar je res, je res. Z mano bi pol fabrik cunj in čevljev propadlo.  Samo problem je v tem, da ne morem, enostavno ne morem spremeniti svoje antipotrošniške miselnosti in nagnjenj, kar pomeni, da gospodarstvo od mene nikoli ne bo imelo kaj dosti, le svoj denar se bom naučila skrivati, tako da še banke (tudi en del ekonomske rasti države) ne bodo mogle na meni kaj prida služiti.
Bom torej poskrbela, da bojo šli vsi skupaj z mano v maloro user posted image



Imaš očitno japonski sistem user posted image ...



user posted image user posted image bo imel japonski sistem veliko privržencev.

Pa saj troši tudi tisti ki ulaga v hišo ali pa avto naprimer pa se to upošteva pri izuračunih. Očitno je treba trošit bolj za cigarete pa alkohol... Bo država raje namenila denar reševanju NLBja.

_____________________________



(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 7:12:14   
Tutan
Ah ja, NLB je še en primer, kjer postanem kar pikasta user posted image user posted image
Sem davno nazaj brala o Islandskem primeru, pa se ne spomnem točno kako, ampak vem, da so ta problem z bankami elegantno rešili, pa pozaprli pol poslancev, vse skupaj razpustili, zdaj pa so ena izmed redkih držav, ki izkazujejo primeren BDP. Nad evropskim povprečjem, prej pa tik pred bankrotom user posted image ampak se ne spomnem, kako in kaj, se mi zdi, da je bil nek tuj vir... bi ga bilo pametno poslati v naš parlament....user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 8:19:14   
froschi
Tutan-o kakšnem limitu in kreditu ti govoriš?...midva z možem imava limit in kredit, pa sva pravtako padla v 8 plačilni razred, da o OD ne govorim....nisva nič na boljšem kot vi, ki imate pozitivno stanje....ma na žalost vse upoštevajo(garažo, avto na leasing???,minusa pa očitno ne :) )

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 8:26:35   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: froschi

Tutan-o kakšnem limitu in kreditu ti govoriš?...midva z možem imava limit in kredit, pa sva pravtako padla v 8 plačilni razred, da o OD ne govorim....nisva nič na boljšem kot vi, ki imate pozitivno stanje....ma na žalost vse upoštevajo(garažo, avto na leasing???,minusa pa očitno ne :) )


a to tudi upoštevajo al kajuser posted image saj v bistvu ni tvoj dokler ga v celoti ne odplačaš

_____________________________



(odgovor članu froschi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 8:35:15   
Tutan
Sej ne vem, al govorim kitajsko user posted image ... o prihrankih govorim - o tem, da pač nekdo daje denar od lastne plače vstran, na stran, ker pač ne bi jemal kredita za vsako bedarijo no user posted image - in posledično ti prihranki prinesejo obresti in zaradi teh parih evrov si kaj hitro v višjem razredu. Ne zdi se mi pošteno, da če vzamemo 2 **** slovenski familiji, ki imata enako količino dohodka in vse ostalo enako, ena špara, druga ne, pa je prva na slabšem, kot druga.
user posted image user posted image
Zdej se mi pa ne da več user posted image

A mi lahko še nekdo nekaj razloži. Ker sem pač tole odločbo brala, sem opazila, da mi pri izračunu otroškega niso upoštevali zneska otroškega dodatka na leto, pri izračunu vrtca pa.
Pa še nekaj - pri možu so upoštevali plačo iz leta 2009, saj potem je naprej razlaga, da se upošteva iz leta poprej, če podatki za leto, ki bi se naj upoštevalo, še niso na voljo. Ok, saj njegova plača se ni spremenila, tako da zadeve to ne spremeni, ampak kako podatki še niso na voljo, če sva recimo lani (torej leta 2011) dobila dohodnino vrnjeno isti dan, odločbe tudi isti dan, oba - pri meni so podatki znani, pri njemu pa neuser posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 8:36:05   
Tutan
Zakaj RR cenzurira ****? x y z?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 8:47:22   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

A mi lahko še nekdo nekaj razloži. Ker sem pač tole odločbo brala, sem opazila, da mi pri izračunu otroškega niso upoštevali zneska otroškega dodatka na leto, pri izračunu vrtca pa.
Pa še nekaj - pri možu so upoštevali plačo iz leta 2009, saj potem je naprej razlaga, da se upošteva iz leta poprej, če podatki za leto, ki bi se naj upoštevalo, še niso na voljo.


1. to je pri vseh tako. Dohodki, ki jih družina ima, odločajo o OD. In šele takrat to postane dohodek, ki pa se upošteva pri vseh ostalih socialnih transferjih.

2. če je mož že skoz zaposlen, potem tukaj nekaj ne štima. Dohodki iz 2010 bi morali biti pri vseh znani. Razen če je morda še v kakem postopku/sporu glede poračuna dohodnine?

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 8:51:42   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

A mi lahko še nekdo nekaj razloži. Ker sem pač tole odločbo brala, sem opazila, da mi pri izračunu otroškega niso upoštevali zneska otroškega dodatka na leto, pri izračunu vrtca pa.
Pa še nekaj - pri možu so upoštevali plačo iz leta 2009, saj potem je naprej razlaga, da se upošteva iz leta poprej, če podatki za leto, ki bi se naj upoštevalo, še niso na voljo.


1. to je pri vseh tako. Dohodki, ki jih družina ima, odločajo o OD. In šele takrat to postane dohodek, ki pa se upošteva pri vseh ostalih socialnih transferjih.

2. če je mož že skoz zaposlen, potem tukaj nekaj ne štima. Dohodki iz 2010 bi morali biti pri vseh znani. Razen če je morda še v kakem postopku/sporu glede poračuna dohodnine?



Edinole vmes je menjal službo. Ampak dohodek je letno gledano enak. Kolikor je v prvih mesecih 2010 dobil manj, je potem po menjavi službe not prinesel. Na letnem znesku je razlike okoli 8€.
V nobenem sporu ni - dohodnino je dobil vrnjeno, kot vsako leto. user posted image A bi to sploh javljala nazaj, če se znesek ne spremeni?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 9:24:47   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Tale tema se je razvila točno v smer, ki potrjuje, da bi bilo treba ukiniti razvrščanje v dohodkovne razrede pri otroškem dodatku, plačilu vrtca, subvencijah malic, štipendijah. In to samo zaradi slovencem tako ljube FOUŠARIJE.



Točno tako. In zato sem jaz definitivno za univerzalno plačilo vrtca, OD pa pač dobijo tisti z nekim minimalnim cenzusom.  Ker fer za vse nikoli ne bo in ne more biti, zato je najbolje, da je vsaj glede plačila vrtca za vse enako.


nejcko,
zakaj pa bi bili do OD upravičeni samo tisti z minimalnimi dohodki? Meni se zdi veliko bolj fer, da bi tudi (enak znesek) OD dobili vsi starši, saj ne gre za soc. kategorijo, ampak za skrb države za naš in njen obstoj.

Se pa strinjam, da so dohodkovni razredi, sploh dandanes, v dobi računalništva, vedno bolj nesmiselni, tako pri davkih kot pri raznih subvencijah in drugih prihodkih; se mi zdi veliko bolj smiselno, da bi se pri vseh upošteval določen odstotek naših prihodkov oz. drug primerljiv kriterij, ne pa da sedaj trepetamo za primile in cente, s katerimi lovimo meje določenih razredov.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 9:27:01   
petea
Tutan,
leta 2012 morajo biti na voljo podatki za leto 2010, sploh, če imata oba doma dohodninske napovedi.

Jaz bi se pritožila, iz principa, da bi malo bolj zbrano začeli pregledovati, kaj zapišejo v odločbe in da se potrudijo priti do pravih vrednosti.
In da se na ministrstvu ne bodo mogli hvaliti, da kako malo pritožb so dobili in kako jim vse štima.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 13:26:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Sej ne vem, al govorim kitajsko user posted image ... o prihrankih govorim - o tem, da pač nekdo daje denar od lastne plače vstran, na stran, ker pač ne bi jemal kredita za vsako bedarijo no user posted image - in posledično ti prihranki prinesejo obresti in zaradi teh parih evrov si kaj hitro v višjem razredu. Ne zdi se mi pošteno, da če vzamemo 2 **** slovenski familiji, ki imata enako količino dohodka in vse ostalo enako, ena špara, druga ne, pa je prva na slabšem, kot druga.
user posted image user posted image
Zdej se mi pa ne da več user posted image  




Meje razredov nekako morajo biti postavljene....in nekdo pač lahko zaradi prihranka 8 EUR pade v višji razred....

Saj je tudi pri dohodnini tako....lahko na letni ravni presežeš zaradi regresa mejo enega razreda in moraš doplačati dohodnino....

A mi lahko še nekdo nekaj razloži. Ker sem pač tole odločbo brala, sem opazila, da mi pri izračunu otroškega niso upoštevali zneska otroškega dodatka na leto, pri izračunu vrtca pa.


Pri izračunu otroškega dodatka ti ne upoštevajo otroškega dodatka kot dohodek.....verjetno bi bil "konflikt interesov".....

Pri znižanem plačilu vrtca, pa se upošteva otroški dodatek kot dohodek......

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?