|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 8:23:14   
Anonimen
Jaz se pa povsem strinjam z Liliano ... nakup motorja ni neka malenkost, kot vzet čevape ali pleskavice v trgovini ... in ja se strinjam, v zreli zvezi je kljub vsemu treba glede takih odločitev upoštevati tudi mnenje partnerja ... on je tisti, ki bo (poleg staršev seveda) v primeru tvoje nesreče najbolj trpel. In tudi če je "le" tvoj fant in ne mož, njegovo mnenje nekaj šteje ... saj začetek zveze pelje v to, da fant nekoč postane mož ... in če sta že sedaj ugotovila kako različne interese in poglede na določene zadeve imata, potem najbrž nista za skupaj ... nikakor pa ni treba za to obsojat (bivšega) fanta ... tako kot si ti nora na svoj motor, tako ima on vso pravico biti proti motorju.

(odgovor članu MissElvira)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 8:26:31   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
sicer pa imaš šele 22 let in čas, da odrasteš in se "normaliziraš"......

Zdaj ne more biti stara 45 let in se o vsaki malenkosti dogovarjati s partnerjem, ker to pač ni. Je 22 let in je naredila nekaj za sebe. Meni so te ne zdi big deal. Si kar mislim, koliko parov je v dolgčasni rutini že 10, 20, 30,... let in si nekdo želi, da bi ga partner kdaj presenetil, malo novosti uvedel. Poživil vezo.


no no, bodimo realni - če bi te tvoj mož na stara leta "presenetil" z nakupom motorja, da gresta potovat z motorjem v maroko, bi se mal ustrašla. revma, pa slabši refleksi, udobje.. ne verjamem da bi bila pri 60-ih tako entuzijastična kot pri 20-ih user posted image


Ne bit tak ziher, kak bi jaz reagirala. Mogoče bi pa skakala od veselja... no, najverjetneje bi. HB za takega moža.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
9.7.2012 8:27:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 8:35:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Je pred kratkim ena pisala na RR, da je njen partner "poživil" vezo, da ne bi bila v dolgočasni rutini s sado mazo varijanto, ......njej je pa ta poživitev predstavljala prej problem kot pozitivno poživitev dolgočasne veze......tako kot temu dotičnemu partnerju motor.....

Pa spomnim se ene teme, ko je ena pisala, da si je njen svak, s katerim živijo v isti hiši, na istem dvorišču omislil, nekega hudega psa, brez da bi kogarkoli vprašal.....je pač nekaj naredil zase, za svojo dušo in je 5 ljudi v bajti obremenil s svojim psom....tam so odgovori RRov tisti ženski, ki je imela problem s tem psom in svakom bili bistveno drugačni od tega pritrdilnega prikimavanja, da si ženska upa in ima jajca in si kupi motor.....tudi on je namreč imel jajca za hudega psa in upal si ga je celo brez vprašanja k bajti pripeljati, da je naredil nekaj zase....hudi jack, a ne?

Tolko časa si na RR pa bi lahko že ugotovila nek vzorec pisanja... to vse kar si naštela, so problemi, ki so se pojavli drugim ljudem in jih želijo rešiti, pa na RR sprašujejo za nasvete. A misliš, da tisti, ki so bili veseli presenečenj, pišejo tu gor o tem? Ni kaj dosti zaslediti, a ne? RR so bolj ali manj same težave in problemi za reševat... nasploh na takih Partnerskih temah.
In še vedno se mi zdi, da nakup motorja ni nekaj posebnega... lahko pa ga narediš. Lahko so ti nepozabni trenutki s samim sabo, nekje po svetu... lahko pa se ga bojiš, ker je to edina stvar na svetu, ki ti streže po življenju...
Motor, avto, kolo, rolerji, bulerji, letalo, čoln,... so pa nevarna sredstva, če jih v roke dobi divjak in bedak.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 10:14:55   
ronja
lili (a te moti, če ti dam ljubkovalni vzdevek?), ti res nimaš dlake na jezikuuser posted image . Saj sva v bistvu približno isto napisali;).

Zdaj ne more biti stara 45 let in se o vsaki malenkosti dogovarjati s partnerjem, ker to pač ni. Je 22 let in je naredila nekaj za sebe. Meni so te ne zdi big deal.

Ni ful big deal. Ampak tudi to, da ji on zabrusi kako pikro nazaj zato, ker ga valjda skoraj kap, ko se mu na motorju pripelje, ni tak zelo velik big deal;). 1-1, kot je rekla lili;).

Mora si pač najti sebi primernega, da lahko dela kaj če, in da jo bo partner pri tem spodbujal, in seveda obratno. Njen pa si naj najde neko, ki bo 50 let ista in ga bo za vsako malenkost spraševala, če se strinja.

Ma, nista samo ti dve skrajnosti, no! Po pravici povedano - midva bi se oba zdaj nekam poslala, da bi se drugi pripeljal na motorju. Pa sicer nisva načelno nekaj ful proti, samo si pač tega zdaj noben ne želi. Da bi mi preletel domov z Yamaho (motorjem, ne klavirejm;), ma... nikakor ne bi prav veselo pogledala. On pa tudi ne. Pa se mi ne zdi, da bi nama šlo slabo, rutine si dejansko srčno želiva včasih, bi se pasalo kdaj malo spočituser posted image ...

Jaz tudi čestitam za nakup motorja. V tem "moškem" svetu mora ženska imeti jajca, da si gre kupit motor.

Ma, moraš met denar za to, da ti ga nekdo proda, to je pa tudi vse. Ne pretiravajte - saj ni šla fotografirat vojnih območij, no! Mislim, da za motor kupit ni potreben noben strašen pogum, pač želja in denar.

Ko sta imela moj prijatelj (ki je bil od prijateljice fant) in lubi ideje, da bi šli kolesarit v Iran (prijatelj je mislil, da bosta šla sama, lubi valjda naivno, da bomo šli vsi skup - seveda mu ni padlo na pamet, da mora bit tam ženska zadekana do zadnjega kotička in da v taki opravi ni glih luštno kolesarit pri 40+... sva se s prijateljico hitro dogovorili, da naj gresta po svoje, midve greva pa štopat po Evropi. NO, midve sta šli, onadva ne:D. Je bil pa tudi tu v bistvu velik nesporazum - vsi 3je smo razumeli, da punce pač ne bomo tam kolesarile, samo lubiju to ni padlo na pamet - in mu ni bilo jasno, zakaj se kujava, ker sta si to zmislila:D.

Skratka: nikogar ti ni treba spraševat, lakho dela človek vse po svoje, ne moreš pa pričakovat potem vedno poz. odziva okolice. Se zgodi, da hočeš najboljše, narediš pa sranje (včeraj sem vlekla vso družino na grad, da bi šli gledat lutke, terali smo ko kreteni, pridemo gor, vse zaprto... lutke so bile tokrat drugjeuser posted image ). Ja, vem, dolgočasno - ma, če bi vi po unih gozdnih potkah furali dva vozička, v enem bi bil siten dojenček, ki bi ga zato rajši nosili v slingu, v drugem pa 3letnica z zlomljeno rokico in bi si potem naložili še 5 letnico na hrbet (lubi), ker bi bila valjda zmatrana od tega tempa... potem vam garantiram, da zadeva sploh ni več tako rutinska ali sproščujoča kot mogoče zgledauser posted image .

In ce jo motor osrecuje, je edino prav da si ga je kupila.

Če bi jo motor osrečeval, ne bi bila zdaj nesrečna in motor pokrit. Osrečujejo nas ljudje, ne stvari. Stvari so fajn, za zraven, nas zabavajo, nas kratkočasijo, lahko se učimo z njimi, lahko se razvijamo... ampak osrečujejo nas pa še vedno ljudje. Ko te začne osrečevat stvar, se moraš kaj vprašat;). Njo je osrečeval motor z bivšim - to, kar sta imela na motorju - vzburljivost, sproščenost,... in je hotela zdaj to tudi pri novem fantu. Ki pa ni take sorte tip. in to je pač treba sprejet, če hočeta bit skup.

Liliana, ne vem kako lahko primerjaš nakup hudega psa v hiši, kjer sobiva več ljudi s tem, da sem si svoje prvo vozilo izbrala sama.

Elvira, obišči kdaj traumatološko - katerikoli dan od pomladi do jeseni - ena soba bo polna SAMO motociklistov. NI rečeno, da se ti kaj zgodi - ampak če se ti, potem nasrkajo točno ti, ki te imajo radi: fant in starši, ker bojo oni skrbeli zate. To tako je. Tega, da te ne bo nekdo zataknil, pa ne moreš vedet. Vsak se odloči, kak riziko sprejme. Lubi gre tudi dostikrat brez čelade na kolo. Me je groza, ker vem, kako ima cesto do službe... Ampak bil je tak, ko sem ga spoznala, jaz sem bila taka in sva se pač taka sprejela. Ne da mi je to všeč in še vedno ga spomnim, da bi vzel čelado, ampak se ne bom zato ločila, če je ne;).

Lahko razumem, da je to udarec za ego, da nekaj tipično moškega bolje obvladam od njega, kar pa ne pomeni, da sem ga s tem kastrirala.

Hehe, imaš prav, res sem naravoslovka, tebi pa se čuti, da si družboslovka:). Ni vedno razlog tekma med moškimi in ženskami. Imam občutek, da če bi več ljudi bolj naravno gledalo na te naše spole, bi bilo vse skup veliko lažje. NI vsaka ostra beseda zaradi ega ali zlobe. Se mi zdi, da jih je več zaradi strahu in skrbi. Če pomislim, kdaj sem jaz res popenila (na otroke, na lubija...) - kadar me je ultra skrbelo, ne kadar sta mi naredili sranje v kuhinji:D.
Naravno je, da nas hočejo samci varovat in hvalabogu, da je tako, saj smo glih 2x bolj švoh od njih. POleg tega smo me bizi, da varujemo mladiče in zelo pride prav, da kdaj kdo še nas:). To ni ego, to je nagon, da paziš na svojo samico:). Ki pa po moje ni slab, hudimano prav pride, ko sama nase ne paziš (in se ti zgodi, verjemi, kadar se število ljudi, ki so zate pred teboj (otroci), poveča;).

in ja se strinjam, v zreli zvezi je kljub vsemu treba glede takih odločitev upoštevati tudi mnenje partnerja ...

Se strinjam, otika, res pa sta komaj pol leta skup... In verjamem, da pri pol leta ne sprašuješ fanta o marsičem, kar bi sicer ga. Jaz sem šla štopat po Bosni, kjer je bilo polno min, pa ni imel "prava glasanja" - v bistvu še vedel ni prej, da grem tja, ker tudi jaz nisem vedela. Zdaj mi ne pade na pamet, da mu kaj takega naredim, ker če meni tam eno roko odnese, bo mel točno on največje sranje... NIsem pa že takrat pričakovala, da bo vse moje odločitve podpiral ali da mora vse moje hobije podpirat.

nikakor pa ni treba za to obsojat (bivšega) fanta ... tako kot si ti nora na svoj motor, tako ima on vso pravico biti proti motorju.

No, to sem hotela napisat s svojimi prejšnjimi posti, hvala otika:).

se podpisem pod Ronjo user posted image je ravno ona men dala ene par zelo uporabnih idej za to, kako resevati konfliktne situacije z mozijem, kdaj verjetno se sama ni vedela

Maš prav, nimam pojma, kdajuser posted image . Ampak: "takes one to know one"user posted image

Lulu, kot sem dala gor primer: ne gre za motor, motor ni nobena sveta reč (čeprav se vam motoristom to zdi - biciklistom je pa bicikel svet, brezveze predalčkat, se ti ne zdi?;). Gre za to, da ne moreš pričakovat navdušenja in bit užaljen, če ti nekdo pove tako kot čuti, čeprav to ni najlepše. Po pol leta verjamem, da ga ne pozna dobro, to je pač njuna prva preizkušnja. Tudi mi smo jih imeli:).

Kar se tiče zlobe: sama teh problemov nisem imela, ker enostavno vedno zaupam svojemu fantu in sebi toliko, da ne bi izbrala takega, ki bi bil zloben. Zato si težko predstavljam, da bi resnično mislila, da je nekaj rekel iz zlobe, enostavno mislim, da je zelo malo ljudi zlobnih in da gotovo ne bi izbrala enega od tistih par:). Kar pa ne pomeni, da lubi kdaj ni rekel kaj netaktičnega;). Recimo ko je bila Ronja dojenčica in ni nič spala (ja, saj ta tudi ne, samo sva že navajenauser posted image ) in se je spet zbudila po 15 min. in začela težit, je lubi ves razjarjen vstal in zarobantil: "Ubil jo bom!" To vsekakor ni nekaj, kar bi si kakšna mama želela slišat, ne?;) Sama sem skočila po konci, ker sem pač videla, da je z živci na koncu in hotela prevzet, da ne bi nanjo robantil, ampak še predno sem uspela vstat iz postelje, je bil on že pri njeni košarici in ji z najnežnejšim glasom rekel tako ganljivo, da si ne moreš mislit: "Kaj, je ljubica? Ne moreš spančkat, a ne? o, ti bogica..." Sem se samo režat začela:D. On seveda tudi. To je prednost dolgih zvez - da nekoga poznaš, kakšen je v resnici in lahko vidiš tisto, kar je spodaj, skrito - in se ne sekiraš, če je površje razburkano in zelo čudno. Ok, seveda vprašaš, kaj je zdaj to (če pač že sam ne veš - tu mi je bilo kristalno jasno, da je pač zmatran ko pes). Tudi sama sem že kdaj rekla, da jih imam dovolj, da bi jih najrajši treščla ali kaj takega. Pa jih nisem še nikoli. Dejanja štejejo, vsaj naravoslovcem;). To ne pomeni, da ti sme nekdo rečt vse, kar hoče - ampak da moramo včasih malo izbirat - ali ti več pomenijo lepe besede in obvladano vedenje ali iskrenost in direktnost - oboje skup namreč ne gre prav dobro;). To ne pomeni, da se žališ - samo da slišiš kdaj tudi kaj oz. tako kot ti ni všeč;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 10:36:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Lulu, kot sem dala gor primer: ne gre za motor, motor ni nobena sveta reč (čeprav se vam motoristom to zdi - biciklistom je pa bicikel svet, brezveze predalčkat, se ti ne zdi?;).

Ok, zdaj se mi je dalo brati user posted image
Ronja, pravemu motoristu, s srcem in dušo predan motoru... je motor sveta stvar. To je jasno... tako kot verniku križ, enim pa kaj drugega.
Ne vidim veze med dvema samo v dveh skrajnostih... mogoče le eno varianto... da sta oba zadovoljna. Mi je pa žal za vse nas, ki bi, če bi danes imeli zadnji dan (kot sem enkrat dala eno tako temo user posted image ) našteli ogromno stvari, ki jih nismo naredili, pa nam je žal. Meni je motor vedno bil zanimiv, svoja 22 leta sem zamudila, bom pa na stara leta ziher kaj naredila v zvezi s tem. No, če bi danes bil moj zadnji dan, bi mi bilo zelo žal, da ga še nisem imela. Vsak ima svoje sanje in niso ne pravilne in napačne. So njegove, kakršnekoli so... in super, če si jih uresniči. Ne na škodo drugih... če je to treba sploh povdarjat.
Ne vem no... včasih se mi zdi, da vas na RR veliko razmišlja tako, da so druge veze podobne vašim. Če niso, nekaj ni ok in se ne dela prav.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 11:34:50   
ronja
Ne vem no... včasih se mi zdi, da vas na RR veliko razmišlja tako, da so druge veze podobne vašim. Če niso, nekaj ni ok in se ne dela prav.

Hehe, moje veze so bile obe varianti: od čiste neodvisnosti (ker je svoboda pač fajn in "ne bom nobenega spraševala, kaj smem pa kaj ne"), do tega, da se meniva za vsak drek (ker je tako pač lažje skup živet, sploh ko maš otroke), pa seveda vse variante vmes, ker je ena veza počasi prehajala iz prve v drugo varianto;). Tako da težko tu rečeš, da je samo eno pravo, če sem mela sama precej različic;).
Saj pravim: nič ni narobe, če se odločiš živet čisto po svoje - samo potem si sam. Čim imaš nekoga rad, pač gledaš nanj. NI pa fer, da pričakuješ, da on gleda nate (torej, da te ja ne bo užalil, da je tudi v jezi toliko skuliran, da ti bo lepo prijazno povedal, da se ne strinja s teboj), ti pa ne gledaš nanj - o tem je govrila Liljana (popravi me, če se motim).

Ronja, pravemu motoristu, s srcem in dušo predan motoru... je motor sveta stvar.

Lej, svete, alfa in omega reči, je pa dobro malo prej omenit partnerju - mislim enkrat v pol leta. Dealbrakerje je fino povedat, sicer ne moreta videt, če sta na isti valovni.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:02:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Tolko časa si na RR pa bi lahko že ugotovila nek vzorec pisanja... to vse kar si naštela, so problemi, ki so se pojavli drugim ljudem in jih želijo rešiti, pa na RR sprašujejo za nasvete. A misliš, da tisti, ki so bili veseli presenečenj, pišejo tu gor o tem? Ni kaj dosti zaslediti, a ne? RR so bolj ali manj same težave in problemi za reševat... nasploh na takih Partnerskih temah.
In še vedno se mi zdi, da nakup motorja ni nekaj posebnega... lahko pa ga narediš. Lahko so ti nepozabni trenutki s samim sabo, nekje po svetu... lahko pa se ga bojiš, ker je to edina stvar na svetu, ki ti streže po življenju...
Motor, avto, kolo, rolerji, bulerji, letalo, čoln,... so pa nevarna sredstva, če jih v roke dobi divjak in bedak.



Ne gre se za vzorec pisanja....gre se za vzorec odgovorov.....ki na pretežno ženskem forumu potekajo približno takole....:

Si ženska kupi motor in odide za mesec dni v Maroko in požanje salve ovacij, ko se javi na RRu, kako nerazumevajočega partnerja ima, ker ga je postavila pred dejstvo, ko je prišla domov z motorjem in rekla, da gre čez trdi dni za mesece dni v Maroko.....ker je imela muda, da si je uresničila svojo željo, ker motor je zanjo sveta stvar in v njenih željah ne sme nihče omejevati......njen partner je pa baraba, ker ne razume njene želje po neodvisnosti in to enači z egoizmom....

Če si pa moški kupi motor in odide za mesec dni v Maroko in napiše njegova partnerka na RR post, kako je prizadeta ob tem, ker jo je partner postavil pred dejstvo, ko je prišel na dvorišče z motorjem in čez tri dni odšel, pa je ta moški egoistična baraba, ki ne gleda na potrebe partnerke ampak je važen samo njegov ego......

In res je, nakup motorja ni nekaj posebnega....kot ni nekaj posebenega nakup avta, psa, pitona, koz, ovc.....le da se je v enem partnerskem odnosu fajn posvetovati preden partnerja postaviš pred dejstvo in pričakuješ od njega razumevanje.....ti pa istočasno razumevanja s svoje strani nisi sposoben dati.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:04:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
sicer pa imaš šele 22 let in čas, da odrasteš in se "normaliziraš"......

Zdaj ne more biti stara 45 let in se o vsaki malenkosti dogovarjati s partnerjem, ker to pač ni. Je 22 let in je naredila nekaj za sebe. Meni so te ne zdi big deal. Si kar mislim, koliko parov je v dolgčasni rutini že 10, 20, 30,... let in si nekdo želi, da bi ga partner kdaj presenetil, malo novosti uvedel. Poživil vezo.


no no, bodimo realni - če bi te tvoj mož na stara leta "presenetil" z nakupom motorja, da gresta potovat z motorjem v maroko, bi se mal ustrašla. revma, pa slabši refleksi, udobje.. ne verjamem da bi bila pri 60-ih tako entuzijastična kot pri 20-ih user posted image

Ne bit tak ziher, kak bi jaz reagirala. Mogoče bi pa skakala od veselja... no, najverjetneje bi. HB za takega moža.


LuLu dahling, ne govort kako in kaj boš pri 60, nimaš pojma kaj se ti lahko še vmes zgodi. ne bit tko ziher user posted image

p.s. dej možu to za prebrat, mogoče si bo pa zapomnu in boš mela lepo 60 letnico - v maroku. you never know user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:13:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Ne vem no... včasih se mi zdi, da vas na RR veliko razmišlja tako, da so druge veze podobne vašim. Če niso, nekaj ni ok in se ne dela prav.


V vezi, kjer partnerka, ki partnerja postavi pred dejstvo z nakupom motorja in od njega pričakuje razumevanje in hvalo za svoj pogum ob nakupu motorja, dobi pa namesto tega reakcijo šoka, ker ga je postavila pred dejstvo....igra užaljeno princeso in mu ne dviguje teden dni telefona (da ga kaznuje za njegov prekršek) in ni sposobna videti in razumeti, da je s svojim dejanjem tudi ona ranila in prizadela partnerja...taka veza ne samo, da ni podobno moji, v taki vezi je vsaj po moje nekaj precej narobe.....res je, da ima ona 22 let (in tudi jaz pri 22 letih nisem razmišljala tako kot danesuser posted image )...vendar človek pač z vsakim letom raste in se največ nauči iz svojih napak, če se je pripravljen učiti......zato sem tudi namerno poudarila leta, ker pri 22, smo vseeno nekoliko drugačni kot pri 32 in 42.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:14:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Saj pravim: nič ni narobe, če se odločiš živet čisto po svoje - samo potem si sam. Čim imaš nekoga rad, pač gledaš nanj. NI pa fer, da pričakuješ, da on gleda nate (torej, da te ja ne bo užalil, da je tudi v jezi toliko skuliran, da ti bo lepo prijazno povedal, da se ne strinja s teboj), ti pa ne gledaš nanj - o tem je govrila Liljana (popravi me, če se motim).




Točno o tem.....user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
9.7.2012 12:20:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:21:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: MissElvira

Liliana, ne vem kako lahko primerjaš nakup hudega psa v hiši, kjer sobiva več ljudi s tem, da sem si svoje prvo vozilo izbrala sama.


Ni bil primerjan nakup, primerjano je bilo dejanje....eno in drugo je bilo zgolj za potešitev lastnega ega.....mnenja drugih najdražjih niso bila važna....v enem in drugem primeru so bili "prizadeti" postavljeni pred dejstvo.....take it or leave it.....

Označila si me za egoistično in razvajeno, ker se ti zdi, da mi je mnenje staršev in fanta nepomembno? Še kako mi je, sicer se nebi jokala zaradi fantove reakcije.


Saj.....

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:26:21   
mateyka
na splošno se premalo zavedamo kako odločitve "živeti po svoje" včasih (posebej kadar je višji riziko) vpliva na druge. dam banalen primer. če se komurkoli kaj zgodi in postane invalid, kdo bo skrbel zate? tvoji najbližji. a bi kdo zavrnil svojega najbližjega in rekel, sorry, ne bom ti pomagal? enostavno ne moreš, saj ga imaš rad. in tudi on bi tebi pomagal, če bi se ti kaj zgodilo, torej..
in ko se odločamo za svojo dušo, včasih ne pomislimo kaj to drugim prinese (ne samo tebi), to dostikrat prezremo ali odpišemo kot ne(dovolj)pomembno..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:45:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

LuLu dahling, ne govort kako in kaj boš pri 60, nimaš pojma kaj se ti lahko še vmes zgodi. ne bit tko ziher user posted image


Ampak še vedno lahko prej jaz za sebe napišem, kako bom pri 60-tih, kot pa ti o meni user posted image  
Ziher (100%) za nič na svetu ne morem biti, ampak to pisanje zdaj pač ... recimo, da sem živa in zdrava pri 60-tih. Tak jaz razmišljam in živim. Pa menda ja ti ne razmišljaš, da te pri lepih zrelih 60 več ne bo? user posted image
Še vnuke moram razvajat user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:50:25   
astrid1
Po mojem mnenju je treba tukaj ločiti eno dejstvo. Tip je njen fant in ne partner. Partner je nekdo, s katerim živiš in ustvarjaš skupaj. Ona dva pa sta še čisto na začetku veze in se sploh ne poznata dobro. Zdaj pa se spoznavata. Po enem letu se bosta že malo boljše poznala, itd.

Punca je stara 22 let. Ima si pravico kupiti motor. Dvomim, da bi njen fant njo kaj veliko spraševal, če bi šlo za njegov denar in življenjsko željo.
Pravemu motoristu (nekaj jih poznam, sama nisem v tem) pa je motor pač vse. Kdaj pa si naj uresniči svojo željo in koliko dovoljenj bi pa morala pridobiti? Dajte no, tukaj ne gre za žensko v tridesetih letih s skupom otrok. Dekle je čisto prosto, svobodno. Naj se izživi. Če ne bo pa res imela probleme čez 10 let. Pa jih bomo razčlenjevali tukaj gor na ringaraja forumih.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:50:29   
LuLu
Na tej temi manjka mnenje zagretih motoristov...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:55:21   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1
Kdaj pa si naj uresniči svojo željo in koliko dovoljenj bi pa morala pridobiti? Dajte no, tukaj ne gre za žensko v tridesetih letih s skupom otrok. Dekle je čisto prosto, svobodno. Naj se izživi.

Mislim, da ji ni nobena tule prepovedala nakup motorja ... na nek način bi ji vsaka posvoje le rada dopovedala, da tako kot ima ona pravico si uresničit to željo, tako ima njen fant pravico se ne strinjat z njeno izbiro in da naj se sedaj sprijazni s posledicami svoje odločitve.

(odgovor članu astrid1)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 12:59:20   
nyna84
Punca ima 22 let, zato ima vso pravico, da se odloči po svoji vesti. Ok, družini bi lahko prej omenila, ni pa treba, da se o nakupu motorja posvetuje s fantom (po pol leta res ne moremo govoriti o resni zvezi). Motorja ni kupila zato, da bi fanta jezila, zato njegov komentar res ni bil na mestu, ne glede na šok. Jaz sem dobila vtis, da bi jo ta fant rad nadzoroval in ji zato vsiljuje svoje mnenje - npr. kateri avto naj kupi. In ko je naredila po svoje, ji je zaradi užaljenosti zabrusil, da upa, da se bo poškodovala, da se bo potem naslajal, da ji je prav - kar je želela, to je dobila, zakaj ga pa ni poslušala.

Včasih mi stopi res na živec, ko poslušam o pogovorih, pogovorih, pogovorih, .... na dolgo in široko bi debatirali o vseh malenkostih. Sej ne rečem, se je treba pogovarjat in za kakšno stvar je treba dobit kompromis z možem/partnerjem/otroki/starši ... Ampak, to je fant, niti ni resen partner! In zato mu ni dolžna polagati računov. Če jo ima fant rad, bi jo sprejel tako kot je in bi sprejel tudi njeno svojeglavost. Ne pa da jo poskuša že na začetku podrejati in vkalupljati po svojih merilih. Če tega ne sprejme, gre lahko mirno svojo pot. pa naj si fila svoj ego kje drugje.

Srečno vožnjo ti želim, pa previdno po Soški magistrali, če te bo zaneslo v naše konce! user posted image




_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 13:07:20   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Včasih mi stopi res na živec, ko poslušam o pogovorih, pogovorih, pogovorih, .... na dolgo in široko bi debatirali o vseh malenkostih. Sej ne rečem, se je treba pogovarjat in za kakšno stvar je treba dobit kompromis z možem/partnerjem/otroki/starši ...


No, to sem jaz delala pr svojih 22. Bi bilo boljše, če bi si motor kupla...user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 13:07:36   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
ji je zaradi užaljenosti zabrusil, da upa, da se bo poškodovala, da se bo potem naslajal, da ji je prav - kar je želela, to je dobila, zakaj ga pa ni poslušala.


aha, zdaj vemo da je sleazeball. naslajevalec nad poškodbami. mogoče ma fetiš.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 13:09:23   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Včasih mi stopi res na živec, ko poslušam o pogovorih, pogovorih, pogovorih, .... na dolgo in široko bi debatirali o vseh malenkostih. Sej ne rečem, se je treba pogovarjat in za kakšno stvar je treba dobit kompromis z možem/partnerjem/otroki/starši ...


No, to sem jaz delala pr svojih 22. Bi bilo boljše, če bi si motor kupla...user posted image


user posted image No, jaz sem to delala že pri 20. user posted image Ah, mladost je norost ... user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 13:11:05   
astrid1
Moje menje je, da je potrebno ločeavati pojma fant in partner. Kolikor sem razumela, je ta tip njen fant in da nista še dolgo skupaj. Partner pa je nekdo s katerim živimo in skupaj ustvarjamo. Ona dva pa še nista na tej točki. Sedaj se komaj spoznavata. Dlje časa kot bosta skupaj, bolj se bosta poznala in upoštevala drug drugega.

Sama sem si kupila nov avto, ko sem bila z mojim sedanjim partnerjem v vezi 4 mesece. In ne, nisem ga spraševala za mnenje ali celo dovoljenje, ker je bil on takrat zgolj moj fant in ne partner. Pa tudi ni nič komentiral, ko sem se pripeljala z novim avtom k njemu na obisk. Samo vprašal me je, če lahko avto sproba. In ga tudi je.

Dvomim, da bi njen fant njo spraševal, če si lahko z lastnim denarjem uresniči življenjsko željo. Mislim, da ne bi.

Prav si naredila, Elvira. Stara si 22 let, brez otrok in partnerja, nič te ne veže. Uživaj sedaj, ker če ne boš, bomo čez kakšnih 10 let tule gor razčlenjevali tvoje dosti hujše probleme, ker boš cela neizživeta čakala na dovoljenje drugih ljudi. Uživaj, pa nikar se ne oziraj na negativna mnenja. Tudi s fantom se bosta poglihala. Po moje te bo začel še bolj ceniti, ker si močna in neodvisna ženska. Copate tako ali tako vsi pohodijo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 13:13:28   
astrid1
Ups, moj odgovor se bolj kot ne podvaja. sem mislila, da me je prejle ven vrglo, ko je ringaraja zaštekal....

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Želim ti nesrečo
9.7.2012 13:15:09   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: astrid1
Samo vprašal me je, če lahko avto sproba. In ga tudi je.

No, to je super reakcija.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?