|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo vrtca za 2. otroka
10.7.2012 11:53:46   
petea
Forumašice,
zanima me, kaj boste naredile tiste, ki imate vsaj dva otroka v vrtcu in ste sedaj v juliju dobile položnico za plačilo vrtca tudi za drugega otroka, odločbe o tem pa kljub temu, da bi morale biti izdane do konca junija, niste prejele.

Boste plačale račun, se boste pritožile, zavrnile račun ...?


Sama še razmišljam, kaj storiti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
10.7.2012 13:15:06   
BarbaraO
Predlagam, da povprašaš vrtec, na osnovi česa so ti zaračunali program. Morda pa imajo oni kakšno informacijo več kot ti.

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
10.7.2012 13:15:56   
sazi
Jaz nisme dobila še niti odločbe niti položnice za vrtec za junij. Ko jo bom, jo bom plačala za oba, čeprav odločbe še ni tu. Ko enkrat končno prispe, bo pa itak poračun. Bom sicer vse še sama preračunala in ugotavljala, če vse štima.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
10.7.2012 14:11:05   
tajtaja
Jaz sem se na odločbo CSD-ja pritožila pred štirimi meseci. Odgovora še nimam, danes pa sem dobila po tisti odločbi poračun vrtca za nazaj.
Napisala bom dopis, oz. zavrnila račun.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
10.7.2012 14:33:03   
Balerina
Ne vem sicer kaj bi imela položnica za 2. otroka z odločbo iz CSD, ravno toliko kot položnica za 1. otroka. Namreč vrtec ti računa za vsakega otroka glede na zadnjo veljavno odločbo, tako za 1. kot za 2. otroka. Položnico za 2. otroka pa je za junij zaradi novega zakona o varčevalnih ukrepih in nima kaj dosti opraviti z odločbami. Razlika v novi odločbi bo le to da 1. otrok ne bo več v razredu nižje in bosta oba izenačena 2. otrok ša je bil že sedaj v tistem razredu kot je prišel glede na dohodke le da je položnico sedaj dobila država od junija naprej jo bomo pa 30% mi 70% pa država.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
10.7.2012 15:04:46   
Najaa
Ja plačali bomo. Sej pa vemo, da je s 1.6. vrtec plačljiv tudi za drugega otroka. Poračun se bo pa že naredil, ko bo nova odločba tukaj.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
10.7.2012 15:28:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Balerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
10.7.2012 20:08:54   
tajtaja
Mogoče nisem bila najbolj jasna-pisala sem predvsem o novi položnici za 1. otroka in posledično poračunu. Ne glede na to, da smo vrtcu morali na njihovih obrazcih javiti, če smo se na izdane odločbe pritožili, in mi smo se, so nam zdaj izstavili položnico po novem.

Saj vem, da pritožba ne zadrži odločbe, ampak ne vem, čemu je bil potem ta obrazecuser posted image .

Sicer pa, itak je naša pritožba upravičena 100%, zato bom račun zavrnila in plačala po starem.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
11.7.2012 8:22:05   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

NRazlika v novi odločbi bo le to da 1. otrok ne bo več v razredu nižje in bosta oba izenačena 2. otrok ša je bil že sedaj v tistem razredu kot je prišel glede na dohodke le da je položnico sedaj dobila država od junija naprej jo bomo pa 30% mi 70% pa država.


MIZKŠ se je odločilo, da ker nove odločbe niso prišle pravočasno, bo do konca leta 2012 še veljalo, da je en otrok en razred nižje.


Hvala za informacijo!
Sem to ravno želela vprašati, če so še komu tako obračunali oskrbnino, ker sem videla na položnici, da je za prvega znesek še vedno en razred nižje, pa mi ni bilo čisto jasno, zakaj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
11.7.2012 8:28:38   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Ne vem sicer kaj bi imela položnica za 2. otroka z odločbo iz CSD, ravno toliko kot položnica za 1. otroka. Namreč vrtec ti računa za vsakega otroka glede na zadnjo veljavno odločbo, tako za 1. kot za 2. otroka. Položnico za 2. otroka pa je za junij zaradi novega zakona o varčevalnih ukrepih in nima kaj dosti opraviti z odločbami. Razlika v novi odločbi bo le to da 1. otrok ne bo več v razredu nižje in bosta oba izenačena 2. otrok ša je bil že sedaj v tistem razredu kot je prišel glede na dohodke le da je položnico sedaj dobila država od junija naprej jo bomo pa 30% mi 70% pa država.



Kako naj ne bi bilo povezave med odločbami CSD in položnicami vrtca?

CSD izdaja odločbe. Kot državna ustanova bi morali spoštovati zakonsko in drugače določene roke, če po drugi strani pričakujejo, da bomo državljani pravočasno izpolnjevali svoje obveznosti.

In če so razglašali, da bomo vsi odločbe o delnem plačilu vrtca za 2. otroka dobili v mesecu juniju, sedaj pa so julija samo poslali položnice, na odločbe pa bomo spet čakali celo večnost, se mi ne zdi ravno zgledno delovanje države.

< Sporočilo je popravil petea -- 11.7.2012 8:30:34 >

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
11.7.2012 9:27:33   
Najaa
Delovanje države gor ali dol, plačat bo treba. Ali zdej ali potem... Raje plačam zdaj kakor pol vse za nazaj. S tem, da še niti nove odločbe za taprvega otroka nimamo in ne vem, koliko več bomo plačevali in kakšen bo poračun...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
11.7.2012 9:38:24   
Balerina
Ne razumem zakaj bi se sploh odločba za 2. otroka kaj bolj spremenila kot za 1. otroka. Ne glede na to kdo je plačal smo vsaj pri nas vedno dobili odločbo za oba hkrati in tam sta bila tako 1. kot 2. otrok razdeljena v razrede. Po teh razredih so bili tudi vedno za oba delani računi le da je bilo pri 1. otroku napisano na koncu za plačilo in znesek pri 2. otroku pa plačilo Ministrstvo in spodaj za plačilo 0,00.

Torej sedaj je osnova ista le da ministrstvo plača 70% mi pa 30%. Na takšen način smo dobili tudi junijsko položnico.

Če pa bo z novo odločbo sprememba razreda bo pa za oba in ne samo za 2. otroka. Kvečjemu samo za 1. otroka če ne bodo več upoštevali da je razred nižje kot pade glede na dohodek. Torej je kvečjemu račun za 1. napačen in ne za 2. otroka.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plačilo vrtca za 2. otroka
12.7.2012 8:54:25   
petea
Balerina,

gre za to, da država ne zna narediti svojega dela korektno;


IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

... Če pa bo z novo odločbo sprememba razreda bo pa za oba in ne samo za 2. otroka. Kvečjemu samo za 1. otroka če ne bodo več upoštevali da je razred nižje kot pade glede na dohodek. Torej je kvečjemu račun za 1. napačen in ne za 2. otroka.


Vidiš, ravno to je problem; razredi za posamezna otroka v družini so na novih položnicah ostali različni (razloge je napisala Flower, pomeni pa, da so zadeve že takoj drugačne od tega, kar bi moralo biti glede na zakon); in če npr. še nimamo odločb, kako naj sploh vemo, katere položnice so napačne in zakaj je prišlo do tega?
Ter ali moramo starši kakorkoli odreagirati na to ali bodo zadeve samodejno popravljene (nekoč, nekje ...), ne da bi nas potem kdo zafrkaval v smislu: ''Ja, saj takrat pa se niste pritožili, ko bi se lahko, zdaj pa ste zamudili vse pritožbene roke!'' user posted image

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?