|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  152 153 [154] 155 156   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2013
26.3.2013 14:22:55   
Tajka
oj,

Najprej vsem hvala za čestitke in lepe želje.
Midva sva včeraj prišla domov.........rodit sem šla spomladi, domov pa prišla v čisto zimouser posted image

Porodna zgodba je tko kot ponavadi pr meni zelo hitra, ampak zdaj sem vsaj do porodnišnice uspela pritiuser posted image .

Sm imela na 21 pregled kjer je bilo še vse mirno, edino odprta sem bila že 3 cm, tako da so me naročili čez en teden, ampak se je naš gospodič odločil da ne bo čakal- 22.3. on dveh zjutraj mi je doma odtekla voda, tako da sem hitro poklicala rešilca, potem še moža ki je bil v nočni, da naj pride kar v porodnišnico......potem je sledila klasična procedura - sprejem, britje in že smo bili v porodni, kjer se je ob 4.19 rodil Matic. Nisem bila nič šivana tako da sem že skor kot rožicauser posted image .

Drugače pa smo bolj leni pa še mleka nimam zaenkrat zadosti, tako da črpamo in malo dodajamo. Ga je pa treba kar budit na 3 ure če ne bi kar spal.......pa še to se hranimo pol ure.

Lepo se imejte zaenkrat.........sirena kliče



(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 3826
   RE: Aprilčice 2013
26.3.2013 15:35:55   
pisanica
user posted image user posted image user posted image user posted image
ISKRENE ČESTITKE vsem, ki ste že rodile! Lepo se cartajte in uživajte kolikor se le da. Pa seveda bodite kar se da zdravi!

Ursika lepo da si se oglasila in le pogumno naprej!

San in Klavdyk super za obrat!

NiNiBo res mi je žal slišat, da si staknila trebušno gripo in ravno pred porodom. Te gripe so res zoprne. Ampak navadno trajajo le kratek čas (predvsem tisti ta hudi del z bruhanjem), tako da upam da boš čim prej ok in boš do poroda pridobila nazaj vso energijo! Držim pesti, da se tvoj mož in sin temu izogneta.

Jaz sem sicer dokaj ok, me pa zadnje dni ful križ boli, tako da če sem pokonci, ne zdržim dolgo časa. In nekaj me na vsake toliko časa "črviči" v trebuhu.
Danes sem bila tudi prvič na akupunkturi in upam, da bo, ko bo treba, kaj učinka od tega. user posted image

Lepo bodite!



(odgovor članu Tajka)
Neposredna povezava do sporočila: 3827
   RE: Aprilčice 2013
26.3.2013 16:16:14   
trixxy
Izalina čestitam!! user posted image user posted image user posted image user posted image

Zdaj se pa kr dogaja že tole. Očitno boste vse pred mano rodile user posted image . No pa sej itak še nimam vse pripravljeno user posted image .


(odgovor članu pisanica)
Neposredna povezava do sporočila: 3828
   RE: Aprilčice 2013
26.3.2013 16:56:23   
izalina

IZVIRNO SPOROČILO: trixxy

Zdaj se pa kr dogaja že tole. Očitno boste vse pred mano rodile user posted image . No pa sej itak še nimam vse pripravljeno user posted image .



user posted image Si mem pa nasmejala s tole izjavo. Midva sva se še na CTGju v porodnišnici pogovarjala, kaj mora vse naredit moj...si je potem začel že kar pisat na listek, ker je bilo toliko stvari. Se je babca samo smejala. Sicer so se potem plani nekoliko spremenili, ko smo ugotovili kako velikega škrata smo dobili...in da bodo cunjice št.56 čist ok. user posted image

Razen za priznanje očetovstva smo imeli nekaj težav...samo se je potem vse lepo uredilo in meni ni bilo treba nič tja hodit, samo moj je večkrat šel tja, ker mi je nosil stvari za podpisat.

NiNiBo - kako te razumem. Tudi jaz sem si isto rekla 14 dni nazaj, da si ne predstavljam da grem rodit v takem stanju. Ampak glej, malo se mi je stanje izboljšalo in odteče voda. Takrat se pa potem s tem nisem več obremenjevala oz. sem hitro pozabila, so prišle druge stvari v ospredje. Ampak smo zdržali.


(odgovor članu trixxy)
Neposredna povezava do sporočila: 3829
   RE: Aprilčice 2013
26.3.2013 18:19:33   
trixxy
Izalina user posted image Ima pa tvoj zdaj več dela user posted image . Sej moj se mi že vnaprej smili, če ne porihtamo vsega do dneva D. Pa še avečjo zraven rihtat, jao user posted image .

Uživaj v cartanju!!

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3830
   RE: Aprilčice 2013
26.3.2013 23:43:09   
sara0
Leeep pozdrav user posted image

Še jaz na hitrco... 23.3. se nama je rodila največja sreča, JULIJA :) porod je trajal 3 ure (od 1. popadka do rojstva-kakšna sreča!!!) in vse brez zapletov. Nić šivana in rezana, brez epiduralne, brez klistirja.. čisto nič :D

Težka 3010g, velika 51cm ;) danes pa sva že doma in se malček borimo glede urnika... spanje in hranjenje.. :/

se slišimo kmalu.. oziroma ko bo čas user posted image

Pa čestitke še vsem novopečenim mamicam user posted image user posted image

LP user posted image

(odgovor članu trixxy)
Neposredna povezava do sporočila: 3831
   RE: Aprilčice 2013
27.3.2013 8:00:32   
san
bravo in čestitke sara0user posted image . Vse dobro Juliji na njeni novi potiuser posted image user posted image user posted image .

takle porod kot je bil tvoj pa želim vsem nam ostalim odhajajočim v Rimuser posted image user posted image

no, pri meni nič novega, dete aktivno, včeraj na pregledu je rekla, da me še ne bo spodaj gledala, tako nimam pojma kaj se dogaja. ponoči mi je dvakrat otrdel trebuh od zgoraj na dol in je nekaj časa držalo, ampak potem ko sem vstala se je takoj umirilo. vstala sem pa zato, ker me je tako čudno stisnilo, kar nek strah sem začutila, pa sem se mogla mal sprehodit in predelat ter ga odgnat iz glave. tako sem potem še sredi noči torto pekla za danesuser posted image . eno sva s hčero že prej, no zdej bo imela pa dve. splohn ne vem kaj mi je, če se ponoči zbudim sem potem budna kot sova. nikakor ne zaspim nazajuser posted image .

tako, grem sedaj k mojmu škratu 5letnemu, se je ravno zbudil.

lepo se imejte

(odgovor članu sara0)
Neposredna povezava do sporočila: 3832
   RE: Aprilčice 2013
27.3.2013 8:22:54   
_CiCika_



nick, starost, kraj, število user posted image

1.4.
Ejla, 2user posted image
*lala*, 23, Logatec, 1user posted image
copi_87
Olivija*
_Cicika_, 1user posted image
micy1

2.4.
barbara_s, 1user posted image
Pulha, 25, Primorska
cvekica, 24, Bela krajina

3.4.
kuverta, 31, Ljubljana
ursika

4.4.
struckaa
doberdan, Ljubljana, 1user posted image

5.4.
Mincaa, 1user posted image
1bebika, 32, 1user posted image
Pikicas_tonoga, 32, 1user posted image
drugič nosečka, 1user posted image
simi5, 1user posted image
missMac, 1user posted image
KarinM

6.4.
anonimna 2011, 27, 1user posted image
Rozica983, Ljubljana

7.4.
anomis24, Jesenice
tanika*

8.4.
*mavrica*
nadinne, 29, Gorenjska, 1user posted image
Soncnica12, Domžale
anonimnauser posted image , 36, 2user posted image
Tanja, 1user posted image

9.4.
trixxy, Ljubljana
lepjedan, 27, Ljubljana
Suzy139, Celje

10.4.
aprilčica1, 20

11.4.
Nejkec, 2user posted image

12.4.
rožica5
skorpijonka3
grašek, 41, 2user posted image

14.4.
mateja5354, Cerknica
felicia, 31, Ljubljana, 2user posted image
Sportni.ca

15.4.
bilabong
*ninchy, 1user posted image
Pkica, 27, Domžale, 1user posted image
san, Ljubljana, 5user posted image

16.4.
SrčicaSonček, 27, Maribor
jesenika, 26, Notranjska

17.4.
tijati, 1user posted image
Bellika
sonce79, 1user posted image
oska, 31, Domžale, 1user posted image

18.4.
Cherish, 28
lizikaa, 26, Maribor
saby85, 27
Tami.K
Janja Log

19.4.
Dijana_86
sarcy21, 27, Ljubljana, 2user posted image

20.4.
minka tonka, 27, Dolenjska, 1user posted image
Sisy, 33, Ljubljana, 2user posted image
*Lila, 25, Primorska
orsina, 2user posted image
pisanica
Kika86

22.4.
olodum, Primorska
Lala*

23.4.
erikka, Štajerska
anonimna3, 33, Primorska, 2user posted image

24.4.
summer11, 31, 1user posted image
Neli81, Celje, 1user posted image

26.4.
PrincipesaD
soncek78, Primorska, 1user posted image
Adryka, 23 let

27.4.
ROXY_, 32, Celje, 1user posted image
naja17, Gorenjska, 1user posted image

28.4.
klavdyk, Koroška, 2user posted image
natalija.m

29.4.
Februarka08, 2user posted image
top10, 1user posted image

30.4.
nanita, 24, 1user posted image
chatarinchy, 23, Gorenjska

Marec 2013
NiNiBo, Nizozemska, 1user posted image


Skupaj nas je: 87


user posted image
02.02.2013
ursika1 (PDP 02.04.2013) LOVRO, 1550g, 43 cm
14.02.2013
Sanjah (PDP 15.04.2013) TAI, 1920g, 43 cm
15.03.2013
katniss (PDP 05.04.2013) ALEKSEJ, 2520g, ?cm
18.03.2013
izalina (PDP 11.04.2013) SVIT, 3840g, 53cm
21.03.2013
Mamaja (PDP 16.03.2013) IVA, 3290g, 53cm
22.03.2013
Tajka (PDP 03.04.2013) MATIC, 3050g, 49cm
23.03.2013
sara0 (PDP 01.03.2013) JULIJA, 3010g, 51cm


user posted image :5
user posted image : 2


_____________________________

Everything is possible.. if you just believe!

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3833
   RE: Aprilčice 2013
27.3.2013 10:17:52   
ROXY_
oj,
prišla čestitat sari0 za JULIJOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...naj vas spremlja srečauser posted image user posted image user posted image user posted image ..

neli81 razumem tvoje "čustvene izpade"..sej bo kmalu konec nosečnosti..hormoni delajo po svoje, ne morš pomagat...
js poskušam res vsako popoldne max izkoristit za mojega škrata, da se zabavava in imava fajn, pač kolkr se le da...pride dan, ko sem izžeta kot cunja- recimo danes user posted image user posted image user posted image - takrat je bolj na izi user posted image ..drgač  se mu pa res skušam posvetit še tele zadnje dneve, našemu edinčku user posted image , potem bo valda drugače...

uff san ti imaš ponoči še energijo torto pečt , woohoooo, pridna!!! meni uspe samo pred tv-jem ždet al pa brat knjige..danes je bla ena taka noč, user posted image ..sem prebedela od enih do štirih user posted image ..pa nisem nič pametnega nardila user posted image

sicer pa punce, danes je baje luna, mogoče pa kateri pomaga v Rimuser posted image user posted image user posted image user posted image

ninibo upam, da si boljše user posted image



(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3834
   RE: Aprilčice 2013
27.3.2013 11:42:18   
aprilčica1
oj,

Iskrene čestitke sari0 za JULIJO in Tejki za rojstvo sinčka MATICAuser posted image user posted image user posted image .

No evo jst pa sem ravno prišla iz CTG-ja in popadkov ni bilo zaznanih ortoček pa je vredu. Sem pa prav malo slabe volje ker mi je že nekaj časa nazaj rekla ginekologinja da znam veliko prej roditi, ker se je otroček že zelo spustil in tudi odprta naj bi že bila danes pa je bilo ravno obratno rekla mi je da se otrok še ni nič spustil in da nekaj časa še nebo čeprav me zelo pritiska dol in špika v nožnici ter v trebuhu me hudi krči. No bomo videli kako bo iskreno povedano pa že kar teško čakam da bi šla roditi in štručko lahko lepo k sebi stisnila. Mogoče pa se danes kaj naredi sem slišala da luna kar vpliva na to user posted image
user posted image .

Vsem aprilčicam želim lep dan če pa me slučajno kaj prehiti da bi šla v porodnišnico pa tudi lepe velikonočne praznike.

(odgovor članu ROXY_)
Neposredna povezava do sporočila: 3835
   RE: Aprilčice 2013
27.3.2013 14:22:29   
Neli81
Ojla,

Evo mene danes v boljšem izdanju. user posted image Joj ti hormoni so res hudo nadležni, ampak tako kot praviš Roxy bo res kmalu konec. user posted image
Drugače se tudi jaz posvečam svoji princeski kolikor se da v teh zadnjih dnevih, samo gre mi pa zelo na živce, ker zna biti zelo nesramna - stalno mi sika nazaj in po 100x ji moram kakšno stvar ponovit. No pa sej bo tudi to bolje menda.

Drugače se pa zadnje dni ubadam s porodom samim - občasno sem čisto skuliran in vrjamem da bo hitro mimo, pol drugič me pa taka panika zagrabi, da najraje ne bi šla rodit. user posted image Na naslenjem pregledu se bom pr G malo pozanimala glede Ultive. Upam pa tudi na svoje popadke, ker umetnih me je strah ko hudiča. user posted image
No pa moram mu tudi omeniti, da se zadnje 3 dni zbujam in čoham ko zmešana (dlani in podplate). Upam da ni kaj narobe. user posted image

Sara0 čestitke za Julijo. user posted image user posted image user posted image user posted image

Jutri grem še zadnje malenkosti kupit za user posted image , pa upam da najdem kaj finega tudi za možeka, ki ima naslednji teden roj.dan (jojojojo drugo leto bomo pa kar 3 aprilčki - bomo moral ukinat darila za vse, razen za otroke, ker drugač bomo bankrotiral user posted image ).
Pa počasi bi bil čas, da prinesemo stvari iz kleti (jajček, voziček, ...), da vse operem in tudi mojo torbo da počasi pripravim. Uf vidim, da me čaka še kar nekaj dela. user posted image

Nič, šibam še posodo v pomivalca nametat, pal se pa zrihtam in grem po mojo malo razvajenko. user posted image

Aja a imena za svoje user posted image imete že vse izbrane? Midva z M se ne moreva uskladiti - no ja sicer eno nama je všeč obema, samo jaz malo bremzam, ker se i zdi mogoče malo preveč južnjaško... No ne vem ... Js mam še enega favorita, pa je moj totalno proti... Še z enim se strinjava, sam je pa prav preveč pogosto... Jojojojo na koncu bova šla pa rodit, imena pa še ne bova imela izbranega. user posted image

Lepo bodite in če bo katera šla rodit, ji želim čim hitrejši porod.

Pa pa

(odgovor članu aprilčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 3836
   RE: Aprilčice 2013
27.3.2013 15:16:08   
PikicaStonoga
neli81 nam zaupas imena?
midva lahko recem imava nek izbor nisva pa 100posto odlocena, se bova tko kot v prvo v porodni, ko otrocka vidis ...
nei, koliko je stara ta tvoja razvajenka, ker tudi oa 4,5 letnica ima zelo odlg jezik in zna sikat, prava mala skorpijonka,ki ji morava stalno rezat krilca ...

jaz sem imela danes pregled ampak je na ctg ta mala pol prespala, tuid deugace jo zadnje dva dni soabo cutim, je videt bolj zaspancek, G sem to povedala in mi je oreventivno naredila UZ pa je vse ok, me je pa skor kap...namerila je onseg glavice 33 (s tolk se je moja prva rodila) in tezo 3420g ... moja prva mis je pa rojena POD 3 kile ...tkomda ce misli tole dete bit notr se cel teden al pa celo dje ja jaz ne vemkako bom tole ven dala, ce mi je v prvo komej ratalo tak drobiz na svet spravit ...
za vsak slucaj mi je dala tudi napotnico stalno, ce bi morala med prazniki kaj v P, ce bi se slabse cutila otroka, v petek pa spet ctg, lzato da spremljava gibanj ...redni pregled v torek, cepra je sestra rekla, naj se potrdui, da me ne bo ;) iz njenih ust v bozja usesa ...tudi moja akupunkturistka je rekla, ce do petka ne ordim, naj prisibam k njej po eno homeopatsko zdravilo lza odpiranje ...

odprta sem samoza dober prst, MV se mehcapripralja, vendar je se dolg ...tko da je dr. rekla, da dans se nisemza rodit. .... okmno dans ne, jutri sem pa takoj za!!!

ninibo, kako tvoja trebusna grupa? da niso to bil eprepriprave na porod, da se je telo samo cistilo, ker te nikjer ni ...

evo zdaj sem po kosllu i bom malo pocbala potem bi skoraj morala niekaj nujno naredit proti veceru pa gremo na ne obisk .;)))




_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3837
   RE: Aprilčice 2013
27.3.2013 15:16:50   
PikicaStonoga
sara0 cestitkke joj super o fajn se cartajte


_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 3838
   RE: Aprilčice 2013
27.3.2013 17:35:32   
1bebika
Izalina, Sara0, Tejka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ! Super, čestitke, bravo!

Uh, sem vesela za vas in sem vam prav malo foušuser posted image , ker je že za vami. Jaz pa toliko napsihirana, da bo prej, pa nič ne kažeuser posted image .
Stanje enako kot prej, 1 prst, malo zmehčano, CTG ne kaže nič. Današnja luna pa tudi neuser posted image .

PikicaStonoga, eh a? Sej bo! Je rekla ena moja kolegica, ki ima tri, da je bistven samo obseg glavice, teža niti tolko ne vpiva. Tko da 33 je kul, tudi moj prvi je bil tolko. Kej dosti več pa se po mojem obseg v 1 tednu ne more povečat, al sklepam narobe?

Spim pa ubijalsko slabo, hodim kot raca par korakov in sam dol, zatečena sem tudi tako, da se komaj še kaj obujem in danes sem po opravkih v mestu prišla domov tako izmozgana, da sem se samo na kavč zrušila za 2 uri. HB za vrtec in našega nonota, ki je našga pobalina poštimov, da je mami lahko dremala.

Držte se!

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 3839
   RE: Aprilčice 2013
28.3.2013 8:00:36   
san
dobro jutrouser posted image

heh, obseg glave, pri nas je bil od petih najmanjši obseg 36,5, največji pa 38 cm - tega sem se res namatrala. teža res ni imela nobenega vpliva. ko pride bučka ven je že vse postorjeno ;). vsaj pri meni je bilo tako.

naša pupa naj bi imela tokrat manjšo bučko, samo 32 cm im a obseg. mi je pa razložil v P v ponedeljek, da oni merijo pravi obseg glave na uz, v P, ko se pa rodijo otročki pa največji obseg glave, mi je pokazal samo razložit pa ne znam. tako skoraj od vrha čela nazaj proti zatilju.

imena, mi se nikakor ne zedinimo. no, jaz in otroci, že, možu pa tudi eno ime od naših ni všeč. sam pa tudi ne da nobenega predloga, vsaj pametnega ne. sem mu že rekla, da če ne bo nič s predlogi z nejgove strani, bo kar naša obveljalauser posted image

gibi, jaz moram danes poklicat G in vprašat, včeraj sem jo res zelo malo čutila, potem pop pa sploh ne vem če. nisem zihr, a se je preveč dogajalo, sem res ves dan skakala po kuhinji in naokrog in nič počivala, pa bi lahko šlo mimo mene. čeprav tudi ponoči potem ni bilo akcije, zjutraj čisto malo, en gibec. me malo skrbi. ker drugače je kar precej aktivna...

neli, hormoni tudi meni nagajajo, no verjetno nam kar vsem. mi razpoloženje niha, v bistvu mi je to najbolj zoprna zadeva v nosečnosti na koncu. iz enega stanja v drugo, pa nobenega pametnega razloga kdaj za to čudno eksplozijo čustev.

evo, zdele se je pa zbudila user posted image , me je takoj opozorila z eno brco, ker jo šinfam.

tako, grem še malo pospravit, pa danes morm torbo za P pripravit, za vsak slučaj. mi že drugi dan pošteno dol pritiska, pa nikoli ne veš, pri tazadnji sem šla potem kar hitro rodit. aj sem hotela vprašat, ima še katera tudi povečan izcedek? pri menini nič srbeče, občasno tudi malo zasluzeno, tako parkart dnevno, ko grem na stranišče (kar hodim non stop) je malo prisotna sluz... ne vem, a je samo zadebeljena sluznica al se spet kaj kuha... tale sluz me na koncu vedno bega... nekje piše naj bi bilo to normalno, moja G pravi, da preveč pa spet ne. pa bodi pameten...

lep dan vam želim, ko bi tale sonček vsaj trajal...

(odgovor članu 1bebika)
Neposredna povezava do sporočila: 3840
   RE: Aprilčice 2013
28.3.2013 8:40:38   
ROXY_
Dan user posted image ,

danes tudi js v boljšem stanju user posted image , sem se naspala pa že zavoljo sončka kr boljše počutje user posted image

san sem šla prav gledat kdaj maš rok, jah čez dobre 14 dni, lahko, da se ti že počasi pripravlja, če je dete mirnejše pa povečan izcedek..user posted image mogoče bo mal pohitela vaša pupika user posted image

glede imena- imamo izbranega že zelo dolgo, kratko slovensko ime, smo se vsi trije strinjali, da nam je všeč user posted image user posted image

porod- me vedno bolj preganja v mislih..na trenutke si mislim, da bo že šlo, spet drugič me grabi panika, kaj če bo tako hudo kot prvičuser posted image user posted image hmmm,  poskušam ostat pozitivna, nekak user posted image

mene tudi čaka pospravljanje, včeri ni bilo iz mene dobesedno NIČ user posted image user posted image , pa v šoping za zajčka je treba..da pripravim za otroke in za nedeljski žegen user posted image  

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 3841
   RE: Aprilčice 2013
28.3.2013 9:09:42   
_CiCika_
Včeraj sem samo na hitro obnovila seznamček, za pisanje pa mi je zmankjalo časa, ker sem se ravno odpravljala na ctg v P. Tako, da sem si pa sedaj vzela čas, da kaj natipkam user posted image

Najprej Čestitke izalina za Svita. user posted image user posted image user posted image Je pa res bil kar korenjak z velikimi merami tale vaš fantič, glede na to, da se je prej rodil.
Tudi tebi sara0 iskrene čestitke ob rojstvu Julije. user posted image user posted image user posted image
ROXY_ tudi pri meni se je pred kakšnima 2 tednoma nazaj začela začetniška slabost, ampak je zdaj že uredu, je bilo pa res zoprno. Upam, da ti čimprej minejo!
NiNiBo kako je s tvojo trebušno virozo? Upam, da je že mimo...
Imena... 4 dni do roka, pa še blizu dokončne odločitve nismo user posted image .
IZVIRNO SPOROČILO: san
neli, hormoni tudi meni nagajajo, no verjetno nam kar vsem. mi razpoloženje niha, v bistvu mi je to najbolj zoprna zadeva v nosečnosti na koncu. iz enega stanja v drugo, pa nobenega pametnega razloga kdaj za to čudno eksplozijo čustev.

Mislim, da nam kar večini nagajajo hormoni. In ja res zna biti to zelo neprijetno, verjetno sploh za ljudi okoli nas.

Povečan izcedek, je pri meni danes še bolj povečan kot je bil, pa ga je bilo že prej res veliko.Pa tudi jaz nimam nobene srbečice, ali kakršnih koli težav. Edino od včeraj popoldne se borim z močnimi "menstrualnimi krči". Ali pa se očitno že nekaj dogaja. Čez noč se je umirilo, ampak zdaj zjutraj se je pa spet začelo, v bolj nežni obliki. Sicer pa, če bi se začelo zares, tega sploh nebi vedela, čeprav sem že dala 1 porod skozi. Mogoče bi šla v P samo v primeru, da bi mi voda odtekla, ker nevem kaj so pravi popadki... user posted image

Mi je pa včeraj CTG pokazal 2 popadka, ki sta bila čez 100, pa kar nekaj ki so šli čez 70 ali 60. Med. sestra mi je pa rekla, da se verjetno vidimo še pred soboto (v soboto imam drugače spet CTG in pa pregled), jaz pa malo dvomim v to. Mam še preveč dela, ker očitno res čakam da vse naredim zadnji trenutek. Tako, da grem zdaj dat prat oblačila za dojenčka, zložit v previjalno, pa od tavečje moram še vse prestavit v njeno novo veliko omaro. Da me ja res kaj ne prehiti ... user posted image

_____________________________

Everything is possible.. if you just believe!

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 3842
   RE: Aprilčice 2013
28.3.2013 9:42:47   
izalina
Pikicastonoga - Svit je imel obseg glave 35cm, pa je šel brez problema ven...strgala sem se pa po istih šivih kot sem bila prvič rezana in šivana. Sicer čisto malo, za en šiv. Se je pa babica ful trudila in res kapo dol....Je bilo pa zanimivo kako je kar obmolknila, ko je ugotovila kako veliko glavico ima. Mi je na ctg-ju prej rekla, da bo tole šlo hitro, ker je dojenček bolj malih mer, glede na to da je toliko prezgoden....no hitro je šlo, majhen pa ni bil user posted image .
Pa prva izjava hčerke ko ga je videla na sliki...tisti ko so mi ga dali na trebuh in je bil še čisto bel (je imel še ful verniksa po telesu)....'Ati, a ga bomo umili?' user posted image

Če se jaz prav spomnim je to, da se dojenček umiri, kazalec bližajočega se poroda.

Imena - imala sva izbranega samo za fanta, ker je na vseh UZjih pokazal kaj je in se z imenom za punčko sploh nisva ukvarjala. Ime za fanta sva pa imela izbrano že od hčerke, se sedaj lepo ujemata user posted image . Na poti v P sva se nekaj pogovarjala še o imenu Timo...je bil nama obema všeč, ampak mu to ime ne paše.

user posted image user posted image za hitre porode.

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3843
   RE: Aprilčice 2013
28.3.2013 13:12:26   
NiNiBo
Najprej vsem novim mamicam in struckam cestitke user posted image user posted image user posted image .

Danes je zame prvi nekako normalen dan po moji trebucni gripi, tale mi je pa dala vetra. Normalni to pomeni, da mislim da je koncno driska za mano in, da sem spravila nekaj v usta. Ze dolgo me ni en virus toliko polozil kot tale, se prakticno ne spomnim kdaj. Jaz naceloma sploh nisem bolana, morda 1 do 2 krar na leto, ampak kot za stavo zbolim ravno ko bi morala roditi. No rodila se nisem user posted image , kar sem si sedaj res mocno zelela. Sem bila namrec tolk brez energije, da ko sem prisla do vrha stopnic sem se morala takoj vlezt, ce ne bi kar skupaj padla. No sedaj pa pejt rodit. Vcerja sem sla potem tudi na pregled, naceloma je vse uredu, veliko pocivat, da cimbolj pridem k sebi do poroda.

poveczn izedek tega tudi jaz opazam oz. sluz na hlackah tam parkrat na dan, se psoebej ko me zacne stiskat potem opazim da je vecji izcedek.

imena Izbrano predno sem zanosila in sicer smo potovali po Islandiji in sem videla ime Njal, in sem si rekla da ce pa tukaj zanosim in ce bo fantek bo pa Njal, kar naj bi pomenilo zmgaovalec v norvescini. No ker je moj izbral ime za prvega, sva se potem domenila da bo res Njal, ko smo videli da bo fantek. Nimamo pa se izbranega drugega imena, ki naj bi bil sedaj nizozemski, nihamo med Ruben, Lievien in Pepijn - osebno navijam za prvega, odlocila se bova pa ko vidiva dete. Neo ima drugo ime slovensko in je Svit. Hja meni je bil Svit ze takoj ko sem ga prvic slisala neznansko vsec in sem vztrajala da bo Svit.

Tudi pri nas zima oz. hladno vreme se vedno vztraja, sicer imamo ze par dni res krasen soncek, ampak je bilo na zalost bolj malo od njega, ker sem lezala. user posted image .

Je pa tako lustno brati, kako ste aprilcice ze odprle sezono, glede na to da vas je veliko bo se veliko lepih zgodb za brati v tem mesecu user posted image .

< Sporočilo je popravil NiNiBo -- 28.3.2013 13:22:24 >

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3844
   RE: Aprilčice 2013
28.3.2013 14:46:55   
Neli81
Pozdravljene souser posted image ,

No pa smo končno dočakali malo sonca, čeprav ne za dolgo menda. Se mi zdi, da kar dobim dodatno energijo, ko je tako lepo vreme. user posted image

Ninibo super, da si bolje. Upam da boš do poroda že čisto fit.

Pikicastonoga naša razvajenka bo aprila 2 leti in 4 mesece, ampak je že tako navita in brihtna, da to kr vrjet ne moreš. Se včasih prav sprašujem ali je možno da 2 letni otrok vse to ve. Govori pa kot navita, sploh je ne morem ugasniti, tiho je samo ko spi.user posted image

Obseg glavice - naša je imela 35 cm. Upam, da ta ne bo imel večji, ker sem že pri prvi bila rezana. user posted image

Izcedek - ga imam že kar nekaj časa povečanega, že sigurno 2 meseca skoz uporabljam dnevne vložke. user posted image

_CiCika_ očitno sva midva pol še dobra glede imena, jaz imam še 3 tedne do roka. user posted image

Sem pa včeraj dobila še hemeroide - juhu. Kot da ni dovolj že vseh ostalih nosečniških tegob. Včeraj me je tako bolelo, da sem komaj hodila. No sem se stalno mazala s kremo in nekako danes spravila kolikor toliko v normalo vse skupaj - vsaj hodim lahko. Po tamalo bo šla pa mami. Sem mislila jaz iti, ampak sem danes šla še zadnje stvari za user posted image kupiti in me sedaj spet kr fejst boli. user posted image

Nič šibam sedaj delat - moram neko bilanco oddati za taščo preden tamala pride z babico, ker pol sem totalno neefektivna.

Uživajte v tem prelepem dnevu danes.

Pa pa




(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 3845
   RE: Aprilčice 2013
28.3.2013 16:08:16   
tijati
pozdravček po dolgem času


včeraj sem bila 37 teden, imela 2 ctg...,ki pravi dr. da je lep, imam malo vnetja sem dobila canasten...ker ima res veliko izcedka in ko me je pogledala je rekla da je malo že mehko in 2 cm odprta........tko da to še nič ne pomeni...lahko še čakamo 14 dni, je pa res da so me začele boleti joške nenormalno in pa sramna kost................user posted image k da sem prvič noseča...
mal me daje že vse skupi (prpa) po eni strani pa joj ta trebuh...


(odgovor članu Tajka)
Neposredna povezava do sporočila: 3846
   RE: Aprilčice 2013
28.3.2013 16:15:10   
grašek
Hojla, čestitke vsem mamicam, res lepo, da smo otvorile april že nekaj dni prej! Pri meni še nič ne kaže, ginekolog pravi, da ne bo pred veliko nočjo.
CiCika tole zna biti hitro, popadki, ki jih je kazal CTG, se štejejo za močne.
Izcedek - jaz nimam nobenega.
Imam malo nizek hemoglobin, sem dobila železo.
Porodni načrt - so v Postojni potrdili, upam, da prideva do tja. Nidsem zapisala nič posebnega, sprehajanja čim dlje, pa tuširanje med popadki, veselim pa se tega, da bo ves čas ena babica. Pa da bomo po porodu ves čas skupaj.
Srečno vsem, ki greste že danes, jutri rodit.

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3847
   RE: Aprilčice 2013
29.3.2013 9:27:02   
_CiCika_
NiNIBo, super, da si bolje. Zdaj pa si le naberi moči, saj bo kmalu prišel dan, ko jih boš potrebovala in potem boš že v naročji držala mali zakladek user posted image
Neli81 kaj dobra, ma blagor vama, da že imata izbrano ime za otročka user posted image . Mi pa očitno res čakamo na čisto zadnji trenutek. Že pri prvi sva s fantom dokončno odločitev rekla, ko je hčerkica ven prišla. Takoj k sva jo zagledala, sva vedela kako ji bo ime, pa sva prej kolebala med 5 imi različnimi imeni za punčko. No ja takrat sva imela vsaj nek ožji izbor, sedaj pa še to ne user posted image
grašek, sem že zasledila, da naj bi bili to kar močni popadki, sam kaj ko se meni niso zdeli, oz. jih nisem čutila. Že pri prvi sem imela močne popadke, pa jih jaz nisem čutila. Meni se je začelo šele, ko so mi predrli mehur pa, dodali nekaj umetnih popadkov. In mislim, da zna biti tudi tokrat približno isti scenarij. Ma bomo videli, pustimo se presenetit user posted image

_____________________________

Everything is possible.. if you just believe!

(odgovor članu grašek)
Neposredna povezava do sporočila: 3848
   RE: Aprilčice 2013
29.3.2013 12:53:43   
pisanica
Pozdravljene!

Kako bi bilo fajn, če bi bilo več takih sončnih dni, kot je bil včerajšnji. Res je bilo super, sonce, toplo, se čist drugače počutiš kot v tej oblačnosti in deževju. In ko pomisliš, da sledijo bolj kot ne deževni dnevi...aaaaaa. Sonceeee pridi! user posted image

Ali lahko katera napiše, kaj je/bo na vašem jedilniku po porodu. Na šoli za starše sem namreč dobila občutek, kot da vsaj prvih 14 dni ne smeš skoraj nič jesti. user posted image Ne svežega sadja, ne kapusnic, ne tega, ne onega,... Da je pač potrebno počasi stvari vpeljati na jedilnik.

Tudi jaz nimam nobenega izcedka. Me pa vedno na pregledu ginekolog vpraša, če ga kaj imam. Ali je izcedek oz povečan izcedek eden izmed znakov, da je "d day" pred vrati?

Lepo bodite in vesele praznike vsem!



(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3849
   RE: Aprilčice 2013
29.3.2013 13:01:35   
Neli81
Pisanica glede hrane lahko povem samo to, da jaz niem ravno gledala kaj jem. Sem jedla vse, no skoraj vse. Nisem jedla edino pikantnih stvari in hrane, ki zelo napihuje (fižol, ričet, čičerika, ...). Pa sploh ne vem zakaj tako komplicirajo s to hrano - v bolnici pa dobiš vse za jest (vsak dan sem imela fižol v solati, pa tud s kisom niso glih šparali).
Sicer mi pa še vedno noben ni pojasnil zakaj majo otroci, ki pijejo umetno mleko tudi krče? user posted image

Upam, da sedaj ne bom podžgala kake hude debate o vsem tem, povem samo svoje mnenje. user posted image

Aja pa naša tamala je imela krče samo dobrih 14 dni, pol pa nič več.


(odgovor članu pisanica)
Neposredna povezava do sporočila: 3850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  152 153 [154] 155 156   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  152 153 [154] 155 156   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?