|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  156 157 158 [159] 160   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2013
25.4.2013 8:31:00   
izalina
Neli81 - naš lepotec tudi bruha. No vsaj jaz temu rečem, da bruha, ker pediatrinja pravi da samo poliva. Sicer je samo enkrat res tako silovito in v loku. Po mojem sta samo 2 obroka na dan brez polivanja. Pomaga pa da vmes večkrat podereva kupčka in takrat ko ga podre, poliva bistveno manj. Pri meni je že hčerka tudi polivala in približno vem kako je....ker pri njej sem bila pa čist paf zaradi tega. Omeni pediatrinji na pregledu, če bo pa še bruhal v loku ga bi pa jaz peljala na pregled.

Mi smo drugače ok. Mali še vedno obožuje joško...predvsem ponoči. Čez dan uživanmo na sprehodu. Jaz pa se trudim naredit še kaj za faks, da počasi zaključim to poglavje.

Čestitke vsem novim mamicam user posted image .

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3951
   RE: Aprilčice 2013
25.4.2013 10:59:05   
Neli81
Hvala Izalina za odgovor, sem kr malo pomirjena. Naš ne bruha v loku, pač pa kr spusti vse po sebi, ko ga dvignem za kupček podret. Sicer mi zdaj že 4 obroke ni bruhal, bomo videli kako bo zdaj.
Bom pa še poklicala pediatrinjo za vsak slučaj in ji povedala kako je pri nas. Jutri pride pa tudi patronažna.

Nič šibam zdej, ker se je zbudil in je treba dati ziz spet. user posted image

Pa pa

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3952
   RE: Aprilčice 2013
25.4.2013 17:25:03   
anonimna3
Najprej čestitke vsem mamicam za aprilčke/ice, naš zakladek Anej se je rodil 15.04.2013, težek 3730g in 53cm, rok sem imela pa 23.04.2013.
Je zelo priden, tudi ponoči, se naje in spi dalje... user posted image , čez dan je pa kar firbčen in opazuje okrog. Bratec in sestrica ga obožujeta.

Srečno vsem, ki še čakate na odhod v Rim user posted image

user posted image

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3953
   RE: Aprilčice 2013
26.4.2013 10:33:26   
izalina
Neli81 če mu samo tako steče ven ni problema. Meni je pediatrinja rekla, da dokler normalno pridobiva na teži je vse ok. Pri hčerki se je to polivanje končalo šele po uvajanju goste hrane. Pri nas Svitu tudi kar steče iz ust, ko ga dvignem....pa ne malo. Meni se zdi da skoraj cel obrok user posted image . Ampak na teži pridobiva in se potem ne sekiran toliko....razen pralni stroj pere non stop.

(odgovor članu anonimna3)
Neposredna povezava do sporočila: 3954
   RE: Aprilčice 2013
26.4.2013 13:06:38   
Neli81
Ja Izalina tud naš kar tako močno poliva, zato jaz temu pravim bruhanje. Drugače je pa čisto zadovoljen dojenček - je, spi, kaka, lula, ... user posted image

Kje si Roxy? Predvidevam, da tudi vi že cartate. Tudi ti imaš rojstni dan sedaj enkrat, se mi zdi da si omenila. user posted image Vse najboljše in najlepše.

Kje pa ste ostale?

Lp

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3955
   RE: Aprilčice 2013
27.4.2013 13:49:53   
katniss
Hojlauser posted image

Hja, mi tudi imamo 'polivalcka'. Zaenkrat je problem samo v preoblacenju (ker mu gre na zivce) in pac kronicno pomanjkanje cistih oblacilc. Drugace pa se fino redi, tako da ni problema.
Tudi jaz upam, da bo to kmalu mimo, bomo videli. user posted image

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3956
   RE: Aprilčice 2013
29.4.2013 11:52:05   
_CiCika_


nick, starost, kraj, število user posted image

1.4.
Ejla, 2user posted image
copi_87
Olivija*
micy1

2.4.
barbara_s, 1user posted image
Pulha, 25, Primorska
cvekica, 24, Bela krajina

3.4.
ursika

4.4.
struckaa
doberdan, Ljubljana, 1user posted image

5.4.
Mincaa, 1user posted image
drugič nosečka, 1user posted image
simi5, 1user posted image
missMac, 1user posted image
KarinM

6.4.
anonimna 2011, 27, 1user posted image
Rozica983, Ljubljana

7.4.
anomis24, Jesenice
tanika*

8.4.
*mavrica*
nadinne, 29, Gorenjska, 1user posted image
Soncnica12, Domžale
anonimnauser posted image , 36, 2user posted image
Tanja, 1user posted image

9.4.
trixxy, Ljubljana
lepjedan, 27, Ljubljana
Suzy139, Celje

11.4.
Nejkec, 2user posted image

12.4.
rožica5
skorpijonka3
Vesnica80

14.4.
mateja5354, Cerknica
felicia, 31, Ljubljana, 2user posted image
Sportni.ca

15.4.
bilabong
*ninchy, 1user posted image
Pkica, 27, Domžale, 1user posted image

16.4.
SrčicaSonček, 27, Maribor
jesenika, 26, Notranjska

17.4.
tijati, 1user posted image
Bellika
sonce79, 1user posted image
oska, 31, Domžale, 1user posted image

18.4.
Cherish, 28
lizikaa, 26, Maribor
saby85, 27
Tami.K
Janja Log
pikicapikica

19.4.
Dijana_86

20.4.
minka tonka, 27, Dolenjska, 1user posted image
Sisy, 33, Ljubljana, 2user posted image
*Lila, 25, Primorska
orsina, 2user posted image
pisanica
Kika86

22.4.
olodum, Primorska
Lala*

23.4.
erikka, Štajerska

24.4.
summer11, 31, 1user posted image
Neli81, Celje, 1user posted image

26.4.
PrincipesaD
soncek78, Primorska, 1user posted image
Adryka, 23 let

27.4.
ROXY_, 32, Celje, 1user posted image
naja17, Gorenjska, 1user posted image

28.4.
natalija.m

29.4.
Februarka08, 2user posted image
top10, 1user posted image

30.4.
nanita, 24, 1user posted image
chatarinchy, 23, Gorenjska


Skupaj nas je: 90


user posted image
MAREC
02.02.2013
ursika1 (PDP 02.04.2013) LOVRO, 1550g, 43 cm
14.02.2013
Sanjah (PDP 15.04.2013) TAI, 1920g, 43 cm
15.03.2013
katniss (PDP 05.04.2013) ALEKSEJ, 2520g
18.03.2013
izalina (PDP 11.04.2013) SVIT, 3840g, 53cm
21.03.2013
Mamaja (PDP 16.03.2013) IVA, 3290g, 53cm
22.03.2013
Tajka (PDP 03.04.2013) MATIC, 3050g, 49cm
23.03.2013
sara0 (PDP 01.03.2013) JULIJA, 3010g, 51cm
31.03.2013
PikicaStonoga (PDP 05.04.2013) ANA, 3485g, 51cm

APRIL
01.04.2013 48cm
sarcy21 (PDP 19.04.2013) ŽAN, 2605g
kuverta (PDP 03.04.2013) punčka
*lala* (PDP 01.04.2013) NIKA, 3890g, 54cm
03.04.2013
NiNiBo (PDP 30.03.2013) NJAL PEPIJN, 3720g
02.04.2013
san (PDP 15.04.2013) PAVLINA SOFIJA, 2905g, 49cm
06.04.2013
Lili2010 (PDP 11.04.2013) punčka
10.04.2013
1bebika (PDP 05.04.2013) BINE,
grašek (PDP 12.04.2013) LUNA, 3260g, 51cm
11.04.2013
aprilčica1 (PDP 10.04.2013) KRISTJAN,, 3150g, 51cm
_CiCika_ (PDP 01.04.2013) punčka, 3490g, 53cm
15.04.2013
Neli81 (PDP 24.04.2013) MIHAJLO,, 3200g, 49cm
anonimna3 (PDP 23.04.2013) ANEJ,, 3730g, 53cm
18.04.2013
klavdyk (PDP 28.04.2013) JAKOB,, 2700g, 49cm

user posted image : 12
user posted image : 9


_____________________________

Everything is possible.. if you just believe!

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3957
   RE: Aprilčice 2013
29.4.2013 11:59:24   
_CiCika_
Čestitke vsem, ki ste v tem času postale mamice user posted image
Tiste ki ste pa še vedno 2v1, april se počasi izteka, ampak nič ne de. Še noben ni noter ostal in tudi ve bote kmalu stiskale svoje zakladke user posted image

Neli81 se ti iskreno opravičujem ker sem preimenovala tvojega sinčka.
Vsem ostalim pa, če je še kakšna napaka v seznamčku se za njih opravičujem in me kar popravite, če jo boste opazile, vačih pač prehitro tipkam, ali pa (pre)več stravi delam hkrati :S

_____________________________

Everything is possible.. if you just believe!

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3958
   RE: Aprilčice 2013
29.4.2013 19:53:35   
Neli81
CiCika ni sploh panike za pomoto. Sem opazila in opozorila na napako. user posted image

Drugače pa komaj čakam na novičke še ostlih aprilčic. user posted image

Lepo bodite.

Pa pa

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3959
   RE: Aprilčice 2013
1.5.2013 16:52:50   
soncek78
Pozdravljene pucne!

Tudi mi nismo več v enem kosu. Ampak ta ringaraja mi je tako nagajal, da nisem mogla nič napisat.

No 19.4. ob 8:21 je na svet pokukal moj drugi sonče, naš velik korenjak Luka, ki je bil težek 4315 g in dolg kar 58 cm. user posted image Ginekolog se je pravilno odločil, da je naredil CR, saj sem že v prvo imela CR.

No sedaj se cartamo, papamo in ninamo.

Čestitke vsem mamicam za rojstva sončkov. user posted image user posted image user posted image

Imela bi še eno prošnjo, ali me lahko kdo doda na facebook... Komu naj pišem? Ker ta forum, mi res nagaja.

Hvala in lepo se imejte...

_____________________________

Smile and the world will smile with you!

Najina Sončica Nika je pokukala na svet 03.04.2007.

19. 04.2013 nas je razveselil najin sonček Luka.

Sedaj imava dva čudovita zakladka :D


(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3960
   RE: Aprilčice 2013
3.5.2013 6:57:54   
san
pozdravljene

vidim, da je tema kar malo zamrla. sama imam ob vseh otročkih doma malo časa, še takrat, ko pa uspem prit na rr, mi ta ponagaja. no, upam ,da bo danes drugače :).

predvidevam, da je večina sedaj že z dojenčki v naročju. čestitke vsem mamicam z novimi dojenčki user posted image , naj jih sreča boža po ličkihuser posted image je sploh katera še 2v1 ali so vsi aprilčki že pokukali na plano?

mi smo drugače res super. dojenčica lepo napreduje, se pridno doji, še vedno veliko spi, sploh ponoči je res pridna. sedaj je že dvakrat dnevno malo budna in se že pozna ta mesec, ki je naokoli. tudi ona poliva po vsakem dojenju, ampak glede na to, da vidno kipi predvidevam, da ni hudega. res je super, ker imam čas tudi za druge otročiče, ki so jo vsi krasno sprejeli. tako že precej vandarmo naokoli, bili smo tudi že malo na morju.

upam, da ste tudi ostale fino in nimate večjih težav

lepo boditeuser posted image

< Sporočilo je popravil san -- 3.5.2013 6:58:55 >

(odgovor članu soncek78)
Neposredna povezava do sporočila: 3961
   RE: Aprilčice 2013
3.5.2013 13:49:12   
ROXY_
Ojla punce..user posted image

pozdravček kooončno po dolgem času še iz moje strani...

Tudi mi smo 29.4.dobili deklico Ajdo, 3700g in 53cm...ekspresen poroduser posted image in sploh vse ok...včeraj sva prišli iz bolnišnice domov..
seveda se na veliko cartamo s starejšim bratcem in atijem...kaj več ko se malce ustalimo..

vsem aprilčicam, iskrene čestitke za male zakladkeuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 3962
   RE: Aprilčice 2013
3.5.2013 19:14:18   
Neli81
Ojla,

Čestitke vsem novim mamicam. user posted image

Roxy zate sem že prav razmišljala kje si. Sem mislila celo, da sva bili mogoče skupaj v porodnišnici. Ampak zdaj vidim da smo mi takrat že uživali na sončku. user posted image

Mi smo drugače ok. Dojenje lepo teče, edino krčeki mu malo nagajajo. Ni pretirano, ampak nas pa vseeno zbudijo okoli 4-5 ure zjutraj in pol se moramo malo nositi, dokler se ne sprda. user posted image Sem danes kupila Coliprev kapljice, pa da vidimo, če bodo pomagale.

Kako ste ostale kaj? Nič vas ni več tu gor.

Lepo bodite.

Pa pa

(odgovor članu ROXY_)
Neposredna povezava do sporočila: 3963
   RE: Aprilčice 2013
4.5.2013 12:10:13   
sara0
Lep sončen pozdravček user posted image

No, da se še jaz malo javim kako napredujemo :)

Teden nazaj smo bili prvič v posvetovalnici in prišli domov zelooo veseli user posted image naša Julija se lepo redi (v enem mesecu je šla gor 1200) user posted image in nasplošno vse OK.

Nekaj krčkov sicer ima ampak manj, odkar smo nehali z jemanjem kapljic AD3.... v Postojni jih dajo po enem tednu, drugje pa menda počakajo en mesec preden dojenček začne z jemanjem. Tako da zdaj imamo pavzo en mesec, potem pa bomo šli v Trst po neke boljše kapljice (menda) Oleovit. Upam da ne bo kakšnih problemov.

Mi se tudi še zmeraj dojimo, ji pa dvakrat na dan dam tudi po flaškici Aptamil... očitno ji ni dovolj moje mleko pa jo s tem še dopolnim... zato smo taki bajski hihi user posted image

Ponoči lepo spimo... sem kar prenehala s tem bujenjem ker se mi je zdelo res zaman. Tako da se kar sama zbudi ponoči ko je lačna (ponavadi enkrat, se je pa enkrat zgodilo da je spala kr celo noč-UPAM DA NI NIČ NAROBE user posted image ) in ko poje, takoj lepo zaspi user posted image

Imamo kar pridno dojenčico, je pa res da se zeloooo rada nosi po rokah... ni tak problem user posted image
Tudi na sprehode rada hodi, še posebej pa uživa v vožni z avtom joooj takoj zaspi user posted image

Je pa zadnje čase malček boga zaradi pikic (mozoljčki) po obrazu... menda je to zaradi imunskega sistema ker se čisti pa ji tako udari ven.. ne vem no, upam da kmalu mine. Imate kakšen nasvet s čim jo mazat? Ker DR mi je dala neko mazilo ki je sicer za oči, ki ji pa nič ne pomaga user posted image

Preživite lep vikend, stiskajte se in sprehajajte če imate lep sonček.

user posted image user posted image

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3964
   RE: Aprilčice 2013
6.5.2013 11:05:12   
izalina
No pa je maj tukaj in smo dočakale svoje štručke. Je sploh še katera aprilčila 2v1?

No naš korenjak pridno raste...ja kako pa drugače, če je celo noč priklopljen na joško user posted image . Podnevi še nekako gre, da ni non stop na joški, ker gremo na sprehod in lepo zaspi v vozičku. Ponoči bi pa imel skos joško v ustih. Takoj ko ga odstavim se on zbudi in je jok. Poskušam mu uturit dudo, ampak bolj neuspešno. Hitro ugotovi, da je to plastika in jo pljune ven. Ponoči spimo bolj slabo...prvo rundo 2-3 ure v kosu, potem pa samo z joško v ustih.

Polivamo še zmeraj. Itak sem se že sprijaznila, da bo pač polival dokler se ne navadi na gosto hrano. Itak bi pa samo cucljal, tudi če ni lačen...takrat potem itak vse ven zbruha. Oblačila sem pa na srečo veliko dobila, predvsem bodijev na preklop, tako da ne vsaj tukaj ni težav.

Eno vprašanje imam: tiste, ki dojite, ali vaši malčki pri enem podoju pijejo še na obeh dojkah ali samo na eni?

(odgovor članu sara0)
Neposredna povezava do sporočila: 3965
   RE: Aprilčice 2013
6.5.2013 13:53:04   
katniss
izalina:Nas bi pa cez dan cel cas cucaluser posted image
Duda pomaga samo za dolocen cas, pol pa tudi ven pljune. Dojim pa vedno dokler ni dojka cisto prazna, sem od zacetka preverjala ce se sploh mleko tece, ampak imam mleka za izvoz tak da ni tezav.

No, kje ste se ostale aprilcice? Je katera majcica postala? user posted image

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3966
   RE: Aprilčice 2013
6.5.2013 19:22:24   
Neli81
jaz mojmu načrtno dajem obe zizi, ker me drugače preveč bolijo, saj predolgo traja od enega do drugega podoja. Sem tudi pri tamali imela tak sistem in se je do 7 meseca polno dojila. Imam pa ga približno 5 min na eni in 5 min na drugi zizi. Vmes pa še kupček podreva (če le rata). Edino ponoči mi ne rata ga na obe dajat oz. zelo redko, saj kar oba zaspiva. user posted image

Katniss tudi mene zanima kje so vse aprilčice. Prej sem mislila, da se zaradi lepega vremena nič ne oglašajo, sedaj pa vidim da to ni krivo. Fino bi bilo če bi naša tema spet malo oživela.

Javite se kej.

(odgovor članu katniss)
Neposredna povezava do sporočila: 3967
   RE: Aprilčice 2013
7.5.2013 9:42:44   
Mamaja
Ojla!

Najprej dobrodošlica vsem novim aprilčkom user posted image in čestitke njihovim mamicam

Ne morem verjet, kako hitro leti čas, ko imaš dojenčka. Je že šest tednov, odkar je na svetu najina punčka, pa se mi zdi, da je minilo tiktak.

Tudi pri nas smo imeli pikice oz. mozoljčke po obrazu. Gre za posledico potenja oz. čiščenja kože. Pediatrinja mi je svetovala, naj mali umivam obraz s fiziološko raztopino in je pomagalo - pikice so hitro izginile. Mazali pa nismo nič.

Pri dojenju pa jaz nimam nekega trdnega pravila, a dojim na eni a obeh dojkah. Če traja manj časa (do 15 minut), potem samo na eni, če dojke bolijo ali se gre mala maraton (=intenzivno sesanje tudi eno uro ali več user posted image ), potem na obeh. Kako pa ve veste, kdaj so dojke prazne? Jaz nisem nikoli čisto prepričana, da je prazno.
Moja sicer ni ves čas na joški, se mi pa kdaj, ko imam slab dan, vseeno zdi, da samo dojim in previjam user posted image . Čez dan jo dojim na 2 uri, ponoči pa spi 6 do 7 ur v enem kosu. Trajanje dojenja je pa zelo različno - zjutraj običajno poje manj in je na joški le 15 minut, zvečer pred spanjem pa ponavadi je celo uro.

Lepo se imejte in uživajte s svojimi štručkami!

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3968
   RE: Aprilčice 2013
7.5.2013 10:08:21   
katniss
Dojenje:Nas je na eni strani do 20minut ampak se ponavadi ze prej naje in sam odstavi. Ce opazim, da bi se samo cucal in ne dejansko pil, ga pa odstavim. Ce vidim, da bi po 20min se kr pil, pa gremo se na drugo stran. Jaz sem od zacetka namrec opazala, da imam ogromno mleka in sem potem po nasvetu kr ostala na eni strani dokler se ni sam odstavil in bil videti zadovoljen. Je nekaj casa tudi zeleno kakal, kar kaze na nesorazmerje med prednjim in zadnjim mlekom, tako da zdaj res pustim tako dolgo, da tudi tisto ta bolj hranljivo mleko ven potegne.
Dojka dejansko ni nikoli prazna, ker se mleko konstatno tvori. Jaz vec nimam trdih dojk, so ze lepo mehke postale in tako ni problema samo na eni strani podojit.
No, je imel dva dni nazaj tako maratonsko hranjenje in sem se potem zjutraj vstala z dvema trdima zogama... je kr bolelo pa tudi njemu ni bilo fajn, ker je mleko kr spricalo. Na sreco se to ponavadi uredi po podoju ali dveh.
Midva urnika dojenja nimava, se doji kdaj pac zeli. Ponavadi je to na dve uri in pol nekje, ponoci mu znese spat najvec 4 ure v kosu, ostalo smo pokonci.

Do kdaj imate namen dojiti, ce se bo le dalo? Jaz bi rada do enega leta.

Mozoljcki:
Sem vceraj jaz tudi opazila, da je na eni strani obraza dobil take pikice. Sem zvecer samo s hladno voto in vato obrisala in je danes boljse. Je pa res, da je bil vceraj tudi prvic taki pravi topli dan in je verjetno reagiral na to.

SPanje cez dan:
Koliko vam spijo cez dan? Nas spi samo v vozicku, ce ga premikam ali na rokah, ce hodim okrog. V nosilki pa zaspi takoj, ko ga noter dam. Seveda je potem cel dan na meni gor.. ampak se na sreco ni tak zelo tezek, da bi bil to problem.
Si zelim, da bi v svoji posteljici spal, ampak mu to rata samo ponoci zaenkrat pa se to odvisno od noci. Danes so ga krcki mucili in sem ga kr k sebi vzela, drugace pa prespi vecino casa zraven najine postelje.


(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3969
   RE: Aprilčice 2013
7.5.2013 17:22:04   
ROXY_
OJ PUNCE...

takole, malce smo se spočili in navadili na nov ritem user posted image . se morm pohvalit, da, imamo pridno punčko, popolno nasprotje našega prvorojenca, ki je bil noro zahteven dojenček - beri skoz na rokah user posted image user posted image tale pa spančka, se zbudi, se podojiva, previjema, spet podojiva in pade v komo..čez dan spančka različno od 1-3ur v kosu v svoji posteljici ..ponoči spi cca 4ure prvo rundo,potem se napapca in zaspi brez joka nazaj..res je zlata user posted image user posted image ..včeraj smo jo prvič skopali, popek se ji je takoj zacelil, lepo pridobiva tudi na teži..za dojenje nimava urnika, jo pristavim ko želi..ponavadi vsakič na drugi strani..konec tedna  bova šli prvič malo na zrak.dude pa ne mara user posted image .bratec jo je lepo sprejel, pomaga pri previjanju in bi jo skoz lupčkal user posted image ..tolk na hitro od mene...neli hvala za čestitke za rd, tamalička je rojena točno teden dni za menoj user posted image ..
fajn vas je prebrat, javite se še kaj, pozdravček



(odgovor članu katniss)
Neposredna povezava do sporočila: 3970
   RE: Aprilčice 2013
7.5.2013 21:45:50   
1bebika
Hojla bejbe!

Da še jaz pristavim svoj piskrček. Tudi naš korenjaček poooooooooliva na veliko. Prav groza, ma je vse to višek-j bila ravno danes patronažna, ki ga je tudi prvič skopala in je še ne v enem mesecu pridelal že 1200g, tako da lačen ni :)
Ja, tudi mi imamo pikice.
Jaz ga tudi zdaj kak teden podojim le na eni strani, sem nekje brala, da je pri polivalčkih treba tako ukrepati in itak je mleka na pretek.
Naš je na 3 ure, edino prvo nočno na 4. Sem pa vesela, ker ti podoji trajajo kakih 10 min, ker pri prvem je bil tudi tak maraton, da se je tudi meni zdleo, da samo dojim in previjam. za vzpodbudo-s časom bo sigurno boljše, ratajo bolj močni in potem na horuk spijejo svojo dozico.

Sam res, kje so vse ostale? So vse zbežale na FB?

Lepo bodite!

(odgovor članu ROXY_)
Neposredna povezava do sporočila: 3971
   RE: Aprilčice 2013
8.5.2013 10:00:46   
katniss
1bebika: Welcome to the club polivalckov! Nas me vedno zalijeuser posted image
Ampak pridno raste, v prvem mesecu je sel 1kg gor, tak da tudi ni problema. Bomo videli naslednji teden, koliko je bera za drugi mesec.

ROXY: Fino, da ste dobili pridnega dojencka.user posted image . Naj kr pridno je in rasteuser posted image

Nas zdaj lepo spi v nosilki... Po prvem jutranjem podoju in previjanju se mi ga ne da uspavat v postlico, ker se zacne takoj dret... Pa se greva tako najprej 'pogovarjat' in pet na igralno blazino, potem pa ko vidim, da postane teckast, pa ga hitro v nosilko zvezem in zaspi ko polhec.
Jaz imam danes se zadnji pregled pri babicah, v bistvu komaj cakam.user posted image

(odgovor članu 1bebika)
Neposredna povezava do sporočila: 3972
   RE: Aprilčice 2013
8.5.2013 10:30:50   
trixxy
Živjo punce

Jaz sem obupala nad RR, ker mi sploh ne dela. Rodila sem 4.4. punčko Marušo in to ekspresno hitro. Šla sem na kontrolo v P in so me kr dali v porodno, brez enega popadka. Sam sem rodila prej kot v eni urci. Babica je bila super in mi ni bilo treba rezati presredka in niti šivati. Skratka lep spomin na porod. Mere je imela 3750 g, 51cm in OG 36.
Zdaj dojim in dodajam, ker nimam zadosti mleka, vendar se trudiva čimveč dojit. Prvič nisem imela nič mleka, tak da je moja punca zrasla samo ob flaši in zato sem zdaj čist vesela, da dobi tale vsaj malo mojega.

Čestitam vsem za dojenčke user posted image user posted image user posted image

Se še kaj javim, če bo tale stvar kaj delala. Me prav jezi, da rabim 14 dni, da mi prikaže stran. user posted image

(odgovor članu katniss)
Neposredna povezava do sporočila: 3973
   RE: Aprilčice 2013
8.5.2013 11:11:16   
san
Pozdravljene user posted image

me veseli, da sem imela danes kaj za prebrat :)Ć

Danes je prvi dan, da sva sami doma, ker so šli vsi otročki v vrtec in mi je prav smešo, ker imam časuser posted image .

Spanje in dojenje. Naša punčica je zelo pridna, v bistvu se podojiva, podreva kupčka in že spančka dalje. Dvakrat dnevno je sicer malček budna, cca pol urce in zvedavo gleda naokrog in posluša krike starejših bratov in sester. Ponoči pa spi in prespi kar vso noč, ali pa se zbudi le enkrat (na začetku se je dvakrat), malo pocuza in to je to. Dojim jo ponavadi tudi le na eni strani toliko časa dokler vleče, če pa želi po kupčku še piti, jo pa še na drugi. Nimava neke ure, se pač doji, ko se zbudi, bi pa rekla, da tam nekje na dve do tri urce. Imam pa tudi jaz veliko mleka in so zjutraj dolke res polne in velike, proti večeru se pa lepo zmehčajo. Zunaj je tudi zelo pridna in je rada v vozičku, če pa jo kdaj kaj pomatra si jo pa navežem v baby wrap - to imam najraje, se res lepo umiri. koliko je pridobila ne vem, ker imava v petek prvo posvetovalnico, ampak videti je, da napreduje in ji nič ne manjka. tista prva oblačilca so ji pa tudi že premala. imam občutek, da je precej zrastla.

Čiščo imate še? Naša punčica ima sedaj dober mesec oz. 5 tednov, moja čišča je pa tudi še prisotna in šele sedaj zadnej dva dni ni več krvava. Drugače se počutim odlično, energije veliko, bolečin nobenih, tako se e potepamo na veliko, smo bili tudi na morju dvakrat. Danes sem celo s kolesom otroke v vrtec peljala, predvidevam, da verjetno že smem. Pregled pri ginekologinji imam naslednji teden.

Mozoljčke je pa naša pupa včeraj prve dobila, niso čisto tisti pravi beli kot s jih imeli nekateri prejšnji, ampak drobne rdeče pikice, jih pa ni veliko. Ima pa tudi na riti take rdeče ranice, pa bepanthen ne pomaga, sem danes namazala s soduku kremo. ne vem s čim bi še poskusila...

No, toliko zaenkrat, polhek se prebuja, je čas za hranjenje, potem greva pa ven.

Lepo se imejteuser posted image

(odgovor članu trixxy)
Neposredna povezava do sporočila: 3974
   RE: Aprilčice 2013
8.5.2013 11:13:19   
san
aja, trixxy, meni ponavadi ne odpre okenčka v prvo in ene parkrat poskusim, predno ga odpre. potem pa ga končno odpre in mi, ko napišem tekst, ne objavi. tudi če pritisnem reload ali paback. za znoret. tko si zdej skopiram tekst predno objavim in če ga ne objavi, še enkrat odprem okence in ga rilimam.

< Sporočilo je popravil san -- 8.5.2013 11:15:53 >

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 3975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  156 157 158 [159] 160   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  156 157 158 [159] 160   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?