|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mešana skupina
29.8.2012 21:15:39   
pelin
Otrok, ki je star manj kot 3leta spada v prvostarostno obdobje, s tretjim letom pade v drugo starostno obdobje....To je zakonsko predpisano in tako je povsod v Sloveniji in tu nima nobene besede občina. Enako je s plačili...do tretjega leta se plačuje za prvostarostno obdobje, pa če si v heterogenem, homogenem ali kombiniranem oddelku. Ko otrok dopolni tri leta, se plačuje za drugostarostno obdobje...Vsi ki plačujete drugače, ne plačujete tako, ker je to zakonsko določeno, temveč občine očitno različno prispevajo zraven in po svoje računajo...Najbolj prav bi bilo , če bi se vsi držali zakonskih predpisov, ki jih določa država in ne bi bilo potem takšnih razlik med vrtci...Ker pa je vse narejeno po kavbojsko in ga občine svirajo vsaka po svoje, pa je situacija takšna kot je. Osebno se mi zdi najbolj prav tako, kot določa zakon...ne zdi se mi prav, da nekateri za 2 leti starega otroka plačujete enako kot bi bil v drugostarostnem obdobju ( tega v resnici v vsej svoji karieri še nikoli nisem videla...kjer koli sem delala, se je pri plačilu upoštevalo to, če je otrok star tri leta ), pa tudi tista varianta, da vsi otroci od 1 do 6 plačujejo enako tudi ne.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: mešana skupina
29.8.2012 22:04:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Otrok, ki je star manj kot 3leta spada v prvostarostno obdobje, s tretjim letom pade v drugo starostno obdobje....To je zakonsko predpisano in tako je povsod v Sloveniji in tu nima nobene besede občina. Enako je s plačili...do tretjega leta se plačuje za prvostarostno obdobje, pa če si v heterogenem, homogenem ali kombiniranem oddelku. Ko otrok dopolni tri leta, se plačuje za drugostarostno obdobje...Vsi ki plačujete drugače, ne plačujete tako, ker je to zakonsko določeno, temveč občine očitno različno prispevajo zraven in po svoje računajo...Najbolj prav bi bilo , če bi se vsi držali zakonskih predpisov, ki jih določa država in ne bi bilo potem takšnih razlik med vrtci...Ker pa je vse narejeno po kavbojsko in ga občine svirajo vsaka po svoje, pa je situacija takšna kot je. Osebno se mi zdi najbolj prav tako, kot določa zakon...ne zdi se mi prav, da nekateri za 2 leti starega otroka plačujete enako kot bi bil v drugostarostnem obdobju ( tega v resnici v vsej svoji karieri še nikoli nisem videla...kjer koli sem delala, se je pri plačilu upoštevalo to, če je otrok star tri leta ), pa tudi tista varianta, da vsi otroci od 1 do 6 plačujejo enako tudi ne.


Kateri zakon, kateri člen zakona......?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: mešana skupina
29.8.2012 22:09:34   
liliana
tega v resnici v vsej svoji karieri še nikoli nisem videla...kjer koli sem delala, se je pri plačilu upoštevalo to, če je otrok star tri leta ), pa tudi tista varianta, da vsi otroci od 1 do 6 plačujejo enako tudi ne.


Idi na aplikacijo strani ministrstva, kjer so cene vrtcev in boš pri kar nekaj vrtcih našla enako ceno programa za vse starostne skupine......


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: mešana skupina
29.8.2012 22:45:04   
donna22
Pri nas ima kombinirana skupina svojo ceno, vmesno med skupinama prvega in drugega starostnega obdobja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: mešana skupina
29.8.2012 22:46:52   
liliana
Drugače pa so cene programov v vrtcih na tej aplikaciji.....

https://krka1.mss.edus.si/registriweb/Vrtci.aspx

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: mešana skupina
29.8.2012 22:48:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Pri nas ima kombinirana skupina svojo ceno, vmesno med skupinama prvega in drugega starostnega obdobja.


Tako imajo pri nas nekateri vrtci tudi......

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: mešana skupina
30.8.2012 11:57:36   
ktm10
Določeni vrtci imajo prehod iz prve v drugo starostno skupino lepo opredeljeno v pravilniku o sprejemu otrok v vrtec. Naša občina žal tega v tem pravilniku ni. Se pa bomo pritožili oz, vprašali kako in kaj na sestanku sveta staršev,ki bo na sredini septembra. Ampak, ker gra za "lansko" šolsko leto, dvomin, da bi lahko kaj dosegli. Če ne drugega, da bi se starše o tem obvestilo...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: mešana skupina
30.8.2012 12:16:52   
knorbalbo
ktm10: na vašem mestu bi na svetu staršev zahtevala pojasnilo ravnateljice in pravilnik, po katerem so tako ravnali. Meni bi se zdelo zelo krivično, če bi vrtec po svoji volji (seveda v njihovo korist in tvojo škodo) določal, kdo plačuje katero SS. V kolikor nima tehtenga razloga, bi zahtevala povračilo preplačanega zneska v obliki npr. da ti razliko odtrgajo od naslednje/ih položnic. Pogovorite se s strarši, ki so v isti skupini plačevali različne SS in skupaj nastopite.
Sicer pa: zakaj bi jaz za svojega otroka plačevala drugo SS kot drugi straši otrok v isti skupini, saj imajo isto vzogjiteljico, se nahajajo v istih prostorih in jedo isto hrano, hodijo skupaj na sprehode in se igrajo na istem igrišču. Če pa otrok zahteva toliko več časa in pozornosti, kot drugi, ker je še v plenicah ali ne zna sam jesti in početi stvari, ki jih počnejo ostali otroci, pa naj ga dajo v temu primerno skupino-jasli in temu primerno računajo oskrbo. Razumem, da je stiska s prostorom, in da zato delajo te heterogene skupine, kjer je dovoljeno večje število otrok, ampak da bo pa vrtec zaradi tega služil na moj račun, pa ne bom pristala. Če je v skupini od 2-4, se pravi, da to ni več jaslična skupina, potem ne bom plačevala jaslične tarife. To je moje mnenje....

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: mešana skupina
30.8.2012 17:43:01   
pelin
No današnji kofi tajm sem danes izkoristila in o teh zadevah malo zaslišala našo računovodkinjo vrtca...Po njenih besedah je večina stvari v zvezi s tem napisana v Zakonodaji vrtca in parih drugih aktih, poleg tega, pa se vse skupaj seveda ves čas dopolnjuje, spreminja in komplicira v vsakem uradnem listu. Kot računovodkinja, mora vsakodnevno spremljati vse te spremembe, saj v obratnem primeru lahko nastane cela štala... Tako je stvar takšna, da ne bi mogla biti bolj podobna anarhiji kot je....Vsaka občina tako po svoje kroji zakon in zato tudi tako različno obračunavajo vrtce...osebno mislim, da je vse skupaj kriminalno....ob takih trenutkih in pa ob tej bedariji, ko morajo starši letos plačevati astronomske vsote za vrtec za pol leta za nazaj, mi gredo kar lasje po konci....ni čudno, da so vedno bolj nezadovoljni in nemalokrat prav zaradi tega kakšna pikra pade po naših plečih, pa čeprav imamo z obračunavanjem vrtca bolj malo skupnega...

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: mešana skupina
30.8.2012 19:38:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

No današnji kofi tajm sem danes izkoristila in o teh zadevah malo zaslišala našo računovodkinjo vrtca...Po njenih besedah je večina stvari v zvezi s tem napisana v Zakonodaji vrtca in parih drugih aktih, poleg tega, pa se vse skupaj seveda ves čas dopolnjuje, spreminja in komplicira v vsakem uradnem listu. Kot računovodkinja, mora vsakodnevno spremljati vse te spremembe, saj v obratnem primeru lahko nastane cela štala... Tako je stvar takšna, da ne bi mogla biti bolj podobna anarhiji kot je....Vsaka občina tako po svoje kroji zakon in zato tudi tako različno obračunavajo vrtce...osebno mislim, da je vse skupaj kriminalno....ob takih trenutkih in pa ob tej bedariji, ko morajo starši letos plačevati astronomske vsote za vrtec za pol leta za nazaj, mi gredo kar lasje po konci....ni čudno, da so vedno bolj nezadovoljni in nemalokrat prav zaradi tega kakšna pikra pade po naših plečih, pa čeprav imamo z obračunavanjem vrtca bolj malo skupnega...


Ne kroji vsaka občina po svoje zakona, ampak so določene pristojnosti v celoti v domeni občin.....tudi ta kakšno ekonomsko ceno vrtca določijo, ali so cene odvisne od starostnih skupin, ali je za vse starostne skupine enotna cena, ali ima kombinirani oddelek "svojo" ceno...

Je pa zmešnjava ja...ker določene zadeva ureja nacionalna zakonodaja, določene zadeve pa občinski predpisi....in laik, ki ni v tem doma težko ve kako je prav......

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: mešana skupina
31.8.2012 8:13:16   
Angel_Tian
Pozdravljene,

evo sveže podatke iz včerajšnjega sestanka. Naša skupina od 2 do 4 let je kombiniran oddelek, plačevala se bo pa neka vmesna cena. Torej niti za 1. SS niti za 2. SS. Sem pa potem pogledala cenik programov in videla, da je ta kombiniran oddelek pri nas le dobrih 10 eur dražji od 2. SS, se pravi bomo plačevali kar precej manj kot za 1. SS user posted image user posted image

_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?