|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: verouk???
27.9.2012 15:29:37   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
, verjamem v Boga in v nauke vere, ne verjamem pa Cerkvi! Amen.
 
Ampak nauk vere posreduje Cerkev, torej verjameš Cerkvi.

Ne, ker ne hodim k posredovalcu! Sveto pismo berem sama, pa evangelije tudi...

Prav, če jih bereš. Ampak Sveto Pismo ni ohranjeno zato ker so "Lojzki" za to poskrbeli ampak ker ga je ohranila Cerkev. Torej zopet, ko bereš Sveto Pismo verjameš Cerkvi.

(saj vem, sedaj boš pa napisala da bereš samo tiste dele Svetega Pisma, ki se ti zdijo sprejemljivi) user posted image
No, zato pa je postavljena Cerkev da ohranja SP in širi Evangelij, ker drugače bi se vsak za sebe spomnil kateri del SP mu paše in kateri ne. V nekaj letih bi imela na tisoče variant SP in nikakor sploh ne bi mogla vedeti, kateri del je sploh pravi, kateri izpuščen in katerega si je kdo na novo izmisli.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: verouk???
27.9.2012 15:31:03   
FORZA
Jas nimam ne obhajila ne birme, moj ima samo obhajilo. Prvega sina in drugega sva vpisala verouku in sta že oba naredila birmo. Imava še prvošolčka in sva razmišljala al ga vpiševa ali ne. Nikoli prej nisva niti pomislila da otroku ne bi dala to možnost, seveda niti ne nikoli ga silila da gre k verouku. No sedaj sva se odločila da najinega prvošolčka ne vpiševa, vsaj letos še ne. Zakaj? Mene je vedno motilo ko je župnik kar naprej govoril vsako nedeljo k maši tudi starši itd..... to je prvo, drugo pa sej sploh ni več otrok pr verouku. Ko je moj lani imel birmo jih je bilo 7, za letošnjo birmo pa baje še samo eden. Ne ne želim še sedaj malčka še z veroukom obremenjevat, mogoče si naslednje leto premislim bom videla.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: verouk???
27.9.2012 15:42:02   
nyna84
Sem zadnjič dobila eno ful dobro primerjavo cerkev nekoč in danes (v parih alinejah). V stilu ala Jezus je imel leseno palico, papež ima pa zlato. Jo bom poiskala in objavila tu gor, sedaj trenutno je ne najdem.
Cerkev se s svojimi dejanji oddaljuje od vere in izgublja pripadnike. Delajo ravno nasprotno od tega, kar učijo. In to se meni upira. Pa nima nobene veze z mojo vero.
Npr. učijo skromnosti, imajo pa svega i svašta. Edino kar se trenutno držijo je "ljubi svojega bližnjega", pa še to so vzeli preveč dobesedno. user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: verouk???
27.9.2012 15:48:48   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
, verjamem v Boga in v nauke vere, ne verjamem pa Cerkvi! Amen.
   
Ampak nauk vere posreduje Cerkev, torej verjameš Cerkvi.

Ne, ker ne hodim k posredovalcu! Sveto pismo berem sama, pa evangelije tudi...

Prav, če jih bereš. Ampak Sveto Pismo ni ohranjeno zato ker so "Lojzki" za to poskrbeli ampak ker ga je ohranila Cerkev. Torej zopet, ko bereš Sveto Pismo verjameš Cerkvi.

(saj vem, sedaj boš pa napisala da bereš samo tiste dele Svetega Pisma, ki se ti zdijo sprejemljivi) user posted image
No, zato pa je postavljena Cerkev da ohranja SP in širi Evangelij, ker drugače bi se vsak za sebe spomnil kateri del SP mu paše in kateri ne. V nekaj letih bi imela na tisoče variant SP in nikakor sploh ne bi mogla vedeti, kateri del je sploh pravi, kateri izpuščen in katerega si je kdo na novo izmisli.



Točno tisto (odebeljeni text) ne velja več za Cerkev, zdaj so ji primarne duge naloge.


Tudi, če SP ohranja Cerkev, še ne pomeni, da so tisti, ki so zapisali SP bili v kontekstu zdajšnjega ali pa nekdanjega poimovanja oz. ''nalog'' cerkve....recimo inkvizicija in sežiganje ''Čarovnic''.

btw, nisi mi odgovoril na vprašanje o papežu.


< Sporočilo je popravil mojamura -- 27.9.2012 15:50:56 >


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: verouk???
27.9.2012 15:52:39   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Sem zadnjič dobila eno ful dobro primerjavo cerkev nekoč in danes (v parih alinejah). V stilu ala Jezus je imel leseno palico, papež ima pa zlato. Jo bom poiskala in objavila tu gor, sedaj trenutno je ne najdem.
Cerkev se s svojimi dejanji oddaljuje od vere in izgublja pripadnike. Delajo ravno nasprotno od tega, kar učijo. In to se meni upira. Pa nima nobene veze z mojo vero.
Npr. učijo skromnosti, imajo pa svega i svašta. Edino kar se trenutno držijo je "ljubi svojega bližnjega", pa še to so vzeli preveč dobesedno. user posted image
 

tako je! Amen!user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   [Brisano sporočilo]
27.9.2012 15:54:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: verouk???
27.9.2012 15:58:34   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Ja, ti pa si podkupljena. Ne vem sicer kakšno izobrazbo imaš, ampak to ki jo imaš si jo pridobila z goljufijo. In tudi si pač taka da kršiš človekove pravice.


Sva potemtakem na istem. Če še tvoje razmišljanje uporabim na tebi. Ja, lahko se jajčkama, ampak vseeno sem nekje na prejšnji strani napisala, da niso vsi krivi.
Ne razburjaj se tako, če gledam na cerkev in vero drugače, kot ti. Je tudi bilo na tej temi, da se od mene drugačnih, pričakuje razumevanje ostalih. No, pa ti mene probaj razumeti, si bolj razsvetljen, kot jaz. To bo uspeh, ne pa označit moje razmišljanje za neumno sklepanje. Mah...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: verouk???
27.9.2012 16:12:57   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
če je Bog eden in edini zakaj potem rabi namestnika na zemlji v obliki papeža?

Živiš v "urejeni" državi z zakoni. Praviš, da bi bilo bolje živeti v anarhiji?
Ker predlagaš da naj bi vero vodila anarhija. Kakor bi se kdo pač spomnil.

Pa saj Bog ga ne rabi. Namestnika na zemlji rabi človek. Pa saj se Bog ni utelesil ker bi se on rabil. Utelesil se je zato, ker je to potreboval človek. Vse kar je naredil Bog, ni ker bi on to rabil, ampak ker to potrebuje človek. Če bereš SP ti je pa to lahko jasno.

Kar poglej kaj je nastalo iz protestantizma. V Ameriki imaš lep zgled. V vsakem "mestu" svoj namestnik na zemlji, ki razlaga stvari kot njemu pašejo in preskoči, kar njemu ne paše.

Prednosti Cerkve in Papeža ne vidiš zaradi sovraštva, ne ker bi prednosti ne bilo. Tvoj pogled ovira zamera, jeza, zato veličine takšne organiziranosti ne moreš videti. Bereš SP pa ne veš zakaj zemeljski namestnik? Mt 16,18; Jn 21,17; Jn 1,42

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 27.9.2012 16:16:12 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: verouk???
27.9.2012 16:15:24   
pelin
Mojamura....mogoče ti lahko jaz odgovorim namesto Tehnofila...njega je očitno minilo...kar tudi ni čudno...Papež ni namestnik Boga na zemlji...ne vem od kje ti ta ideja...Bog ne more imeti namestnika...Papež je le nek vrhovni vodja vseh katoličanov....

Glede pedofilije iz katere se delate norca nekateri pa....sama poznam kar nekaj otrok ( in odraslih), ki so bili žrtev le tega...nihče od njih ni bil žrtev duhovnika, temveč so se vsem ki jih poznam te grozote dogajale doma...za štirimi stenami...te vaše šale in primitivne pripombe ter nesramno blatenje ne prizadene le vernikov in duhovščine temveč tudi njih...nihče ne pravi, da tega ni med cerkvenimi dostojanstveniki, vendar veliko manj kot med vsakdanjimi ljudmi...
In Lulu ter podobni...to ni drugačen pogled na vero...to je žaljenje ....oz. primitivizem...ni ti treba biti veren....bodi le človek...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: verouk???
27.9.2012 16:18:40   
tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Samo, saj tudi Cerkev ohranja in širi zgolj tiste 4 evangelije, ki so Cerkvi sprejemljivi, čeprav jih je precej več, le tisti drugi Cerkvi niso povšeči.

Aha, in kateri še drugi so to? (saj ne da bi ne vedel ampak čakam da prvo stopiš v ...)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: verouk???
27.9.2012 16:27:50   
ronja
Cerkev spominja vseh verujočih (v katere šteje tudi krščene) v vsakodnevnih obredih in tudi za njih prosi in moli. Tehnično so vsi tisti, ki so krščeni, pa pravijo da ne verujejo, običajni člani Cerkve v obdobju ko je njihova vera šibka. Pri vseh nas so obdobja, ko je vera šibka in ko je vera močna, le s to razliko da je pri "tebi" to obdobje šibke vere daljše. Torej bistvo odgovora je da RKC ne samo uporablja tebe za številko ampak je tudi dolžna - za to je bila ustvarjena - skrbeti za tebe, v prošnjah in molitvi k Bogu.

Moja vera ni šibka, jaz NE verjamem v boga. To ni isto;). Kje je tu svobodna volja, če se ne morem sama odločit?
Če so v cerkvi tako dobri, zakaj potem ne molijo še za vse, ki niso krščeni? Zakaj bi bili tisti manj vredni? Če pa molijo za vse - zakaj je potem problem, če se hočem izpisat?

K tej pogodbi nisem pristopila prostovoljno (nisem za niti zdaj), niso me vpisali starši, ki so bili moji zakoniti skrbniki (niso bili za niti takrat) - kako je lahko to legalno? Za sam krst bi mi bilo vseeno, če me ne bi potem še vedno označevali za člana. Lahko molite zame, če hočete, nimam nič proti, še vedno mi pa ni jasno, zakaj se ne moreš tu na zemlji izpisat. Bogu je verjetno tako ali tako vseeno, če obstaja, ker ima dovolj drugega dela:).

V šolo so me vpisali starši, moji zakoniti zastopniki in šola mi je dala veliko dobrega. Krst pa nič, niti me nista onadva krstila (to bi veliko lažje prenesla, če bi se pač njima zdelo to prav; mi gre pa na živce, da je bil šušmuš že od začetka - pa kak je to bog, ki daje svoje zakramente tako?)
Sploh nimam nič proti verujočim, vem, da dostim vera pomaga, sem bila že v situacijah, ko sem si zelo želela verjet, da lahko nekdo pomaga (meni ali komu, ki mi je blizu), vendar ne verjamem. Verjamem v nekaj čisto tretjega, vendar to ni bog, ni vsemogočno in je za moje pojme naravno, samo vseh stvari nam pač še ni uspelo razložit, ker še ne znamo dovolj.

No, zato pa je postavljena Cerkev da ohranja SP in širi Evangelij, ker drugače bi se vsak za sebe spomnil kateri del SP mu paše in kateri ne. V nekaj letih bi imela na tisoče variant SP in nikakor sploh ne bi mogla vedeti, kateri del je sploh pravi, kateri izpuščen in katerega si je kdo na novo izmisli.

Zdaj so pa samo 4je in imajo tudi nekaj razlik... Je pa not marsikaj, kar danes ne velja več, recimo mnogoženstvo...

Pa saj Bog ga ne rabi. Namestnika na zemlji rabi človek. Pa saj se Bog ni utelesil ker bi se on rabil.

Mogoče pa ne rabijo vsi ljudje namestnika. MOgoče pa eni enostavno verujejo, eni pa pač še to ne, pa vseeno živimo zelo podobno;).

Se pa strinjam s pelin glede pedofilije, res se je 80% dogaja doma, v ožji družini. Problem pri župnikih, ki zlorabljajo ta položaj, se mi zdi v tem, da jih cerkev ščiti. Enako jezna sem na mame, ki se delajo, da ne vidijo, da ne bo pomote. Nobeno ni prav! In oboje je za moje pojme precej hujše od nekaterih grehov - kršenj zapovedi: zame je pedofilija daleč nad blasfemijo, recimo. In mislim, da bi vsak dobrosrčen bog mislil enako: kaj je hujše? Uničit enemu otroku otroštvo ali grdo govorit o vsemogočnem... Tudi to me moti, da pedofilije in posilstva sploh ni med zapovedmi. Je pa to grdo govorjenje in laganje... ki se mi zdita neprimerno manj huda in včasih tudi popolnoma sprejemljiva. Moj vrednostni sistem je pač drugačen...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: verouk???
27.9.2012 16:58:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
...ni ti treba biti veren....bodi le človek...
 
Ja, pelin, bodi človek. Ne morem verjeti, kako si lahko tako užaljena???
Da namiguješ, predvidevam, da misliš na mene... da se delam norca iz pedofilije, da se šalim, imam primitivne pripombe in nesramno blatim.... marsikaj znaš odgovoriti na RR, ampak tak odgovor... eh... naj ostane tak. Imej takšno razmišljanje, jaz vem kako in kaj mislim o pedofiliji. Za mene ni razlika ali je duhovnik ali oče... eh.. brezveze.
Res boljše, da me preskočiš... ne me brati.
Res, da spisov v šoli nisem pisala za 5, pa bi mogoče danes drugače, lepše znala to vse napisati, ampak tak blesavo pa spet ne pišem, da si lahko prebrala posmeh pedofiliji. 

< Sporočilo je popravil LuLu -- 27.9.2012 17:05:21 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: verouk???
28.9.2012 7:47:29   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
če je Bog eden in edini zakaj potem rabi namestnika na zemlji v obliki papeža?
 
Živiš v "urejeni" državi z zakoni. Praviš, da bi bilo bolje živeti v anarhiji?
Ker predlagaš da naj bi vero vodila anarhija. Kakor bi se kdo pač spomnil.

Pa saj Bog ga ne rabi. Namestnika na zemlji rabi človek. Pa saj se Bog ni utelesil ker bi se on rabil. Utelesil se je zato, ker je to potreboval človek. Vse kar je naredil Bog, ni ker bi on to rabil, ampak ker to potrebuje človek. Če bereš SP ti je pa to lahko jasno.

Kar poglej kaj je nastalo iz protestantizma. V Ameriki imaš lep zgled. V vsakem "mestu" svoj namestnik na zemlji, ki razlaga stvari kot njemu pašejo in preskoči, kar njemu ne paše.

Prednosti Cerkve in Papeža ne vidiš zaradi sovraštva, ne ker bi prednosti ne bilo. Tvoj pogled ovira zamera, jeza, zato veličine takšne organiziranosti ne moreš videti. Bereš SP pa ne veš zakaj zemeljski namestnik? Mt 16,18; Jn 21,17; Jn 1,42


hotela sem slišati oz. prebrati tvoj pogled oz. tvoje mnenje glede tega (krepka pisava).
Glej tehnofil, dolgo sem že na tem portalu in vedno rada preberem tvoje poste. se je pa že zgodilo, da sva o določeni temi imela drugačna mnenja (se mi zdi, da je bilo enkrat to na temi o homosexualnosti). Vendar te vseeno cenim in spoštujem tvoje pisanje.
Lahko midva razpredava podolgem in počez pa verjetno niti tebi, niti meni ne bi zmanjkalo argumentov. zato pa pustiva to debato, ker bo skrajno neproduktivna.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: verouk???
28.9.2012 9:56:27   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
..zato pa pustiva to debato, ...

Itak bo kmalu zbrisana, še vsaka je bila. user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: verouk???
28.9.2012 11:15:48   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
..zato pa pustiva to debato, ...
 
Itak bo kmalu zbrisana, še vsaka je bila. user posted image



tako je user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 190
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?