|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  147 148 [149] 150 151   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 18:07:37   
lina3

IZVIRNO SPOROČILO: sover


Lina - super napredujete! Kkao to, da črpaš?




Tamal mi je vedno zaspal, zato sem si začela črpat, ke rpo flaški pa lepo popije. Vseeno upam, da se bova kmalu le dojila. Ker tole črpanje vzame full časa. Imam občutek, da samo to delamuser posted image user posted image .

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 3701
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 18:10:08   
lina3

IZVIRNO SPOROČILO: Peeby


Sem pa jutri, v soboto, zaradi (pre)aktivnega CTGja preventivno napotena v P na pregled. Nevem kaj lahko pričakujem, lahko se zgodi, da me tudi zadržijo notri in sprožijo porod. A se je kateri to zgodilo?


Po moje, da te zadržijo lahko. Jaz sem imela obratno. Premalo aktiven CTG in so naredili CRuser posted image . No, je pa res, da sem bila prav utrujena že od 20 urnega ležanja v porodni sobi.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3702
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 21:59:00   
baby1978
Ewo mene še živim 2 v 1. Jutri je moj uradni PDP pa se nič ne dogaja......

(odgovor članu lina3)
Neposredna povezava do sporočila: 3703
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 22:14:15   
ursonok
Ojla,

no, še sem tukaj, hehe,

danes bil super dan, le večer malo iztirjen ... Tavelika dva sta šla uro pozneje spat in sta bila hiperaktivna - posledično nista zaspala do 21:45, trikrat je bilo treba urgirat user posted image user posted image user posted image

Sicer sem šla pa danes k frizerju - imam totalno kratke laste, super! user posted image Pa dvakrat sem se vrgla v bazen user posted image

Spali smo znosno, le tamalo čedalje bolj matra vse skupaj ... Dojko popoldne zavrača (malo pije, potem pa dretje, jaz jo silim, dokler mi živci ne popustijo), parkrat je celo bruhala. user posted image Danes sem nabavila Coliprev, bomo videli.

Coliprev - koliko stane v Sloveniji? Tukaj 18 eur! user posted image user posted image

Sicer se pa tudi precej slabo redimo - v treh tednih 400gr. Ni premalo, veliko pa tudi ne. Ne vem, upam, da ni povezano z netoleranco laktoze - starejša sestrica se je tudi zredila prvi mesec samo 400gr. Ko smo prešli na mleko brez laktoze in z razbitimi beljakovinami, je bilo pa ok.

Vidim, da je pri vas zima, brrr user posted image Se mi kar smilite.

Akcija
jaz bi tudi, libido kar visok - po tem sklepam, da bom kmalu dobila M user posted image Ampak se še ne upam, sem bila šivana ....

Tiste, ki ste še 2v1 - navijamo in čakamo na lepe novičke!

Prvorodke - kako ste kaj? Kako doživljate prve dni/tedne z dojenčkom? Šok? user posted image Jaz moram reči, da je tale tretji otrok pravi mačji kašelj. Sicer vzame čas in noči, sicer je pa res na izi.

Pa časa pri treh ni NIČ. Ko sta taveliak dva v vrtcu, je mala na tapeti - če slučajno spi, skušam kaj narest ali se vreči v bazen. Škoda časa za pospravljanje - zato je bajta v razsulu user posted image Pa ful je enega kuhanja in pomivanja. Zvečer pa zaspi šele med 22h in 23h, tako da pozneje tudi ni časa za kaj konkretnega. Ah, saj bo bolje user posted image

DRžite se!

(odgovor članu baby1978)
Neposredna povezava do sporočila: 3704
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 22:24:07   
sonce987
oj.

No pa sem končno prišla do računalnika.

danes je bilo super na pregledu, ta g, pri kateri sem bila danes je bila za razliko od ginekologa v sredo res zelo v redu. Na vse mi je lepo odgovorila, pogledala, mi razložila. Skratka, danes sem tri dni čez rok, popadke je ctg nekaj zaznal,ampak nič resnega. po enem tednu sem še vedno odprta samo 1 cm, mv je še vedno dolg 3 cm!!! nič kaj preveč zmehčano. Tako da mi je rekla, da še ni nič pripravljeno za porod, ampak da pa se lahko to pri drugem porodu lahko hitro spremeni in sem zjutraj že v porodni. Naslednji pregled imam v ponedeljek v porodnišnici, sem naročena na amnioskopijo-ampak upam, da prej rodim.

rekla je tudi, da je sine še zelo visoko, tako da se zgodba s prvega poroda ponavlja. Sem jo vprašala, kaj lahko sama naredim, da bi se spustil, pa je rekla, da nič takega. samo kakšen sprehod in spolni odnosi-samo punce, men res ni več do kakršnih koli spolnih odnosov.

ursonok, jaz moram pri mojem dvoletniku skoraj vsak večer ene 2x urgirat, da zaspi user posted image

peeby srečno jutri v p, če me prehitiš ne bo zamire user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3705
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 22:26:16   
sonce987
še to, ko mi je pretipala trebuh je takoj rekla, tole bo pa velik dojenček. super a ne user posted image

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3706
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 8:33:49   
NistaKontraSplita
Evo me se vedno sem tu. Pdp jutri, vceraj sem imela pregled in so mi dali napotnico za porodnisnico, ce se cez vikend nic ne zgodi. Ctgja se nisem imela, mi je bil pa pregled zelo neprijeten. Ocitno je moji deklici prevec fino tam notri, da se ji ne mudi ven. Je tudi se full aktivna v premikanju in ni sumljiva, ceprav je ze cel cas zelo spodaj in me vcasih prav konkretno scipa spodaj. Bomo videli kdaj se bo odlocla pokukat na svet, mogoce postanem celo julijka ;-) lp vsem ki ze cartate svoje bebike

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3707
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 8:47:02   
dvojčica6
Jutro... PDP +6...dogaja se nič...user posted image Zdej pa res že sumim, da bom v julij zakorakala user posted image

sonce987... amnioskopijo ti bojo delali? zdaj? a to je uno k pregleda, kakšne barve je plodovnica?

Drgač sem super, včeraj sem kolesarila po mestu... edino h akciji se ne spravim...mogoče ga danes napadem user posted image

Lep dan babe!

(odgovor članu NistaKontraSplita)
Neposredna povezava do sporočila: 3708
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 10:37:37   
Peeby
Evo mene. Še vedno strašim v enem kosu. Se pa zdajle odpravljamo v P na ponoven CTG, bomo videli kaj bo prinesla ta sončna sobota user posted image . Vseeno sem upala, da še včeraj naravno se sproži pa kar ni ratalo... Tudi akcija zvečer ne user posted image

Drzte pesti pa se javim kaj.p

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3709
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 14:48:10   
Lethe
Helou.

Kako ste kaj?
Punce, pejte že rodit, no. Peeby, ti danes oz. jutri, dvojčica6 jutri...da ostanete tudi uradno junijke user posted image Itak bomo pa v vsakem primeru skupaj v novi temi, kajne? Ne boste pobegnile k julijkam, če bi slučajno kakšen dan kasneje rodileuser posted image user posted image

Ursonok: Tolele - Coliprev?

Meni zdaj dva dni ni delal internet, niti mobilni. Čisto živčna.

Aja, da malo poročam.

V četrtek sva prišli domov. Je bilo kar pestro, v primerjavi s porodnišnico. Tam je bila mala še full zaspana in mirna, potem pa sprememba okolja, zraka, zvokov in same novosti...se je celo prvo noč zbujala in je nisem mogla umiriti. Verjetno tudi zato, ker še ni toliko mleka. Imam ga sicer od prvega dne, ampak zdaj že tudi opažam polnjenje/praznjenje. Na srečo nama je dojenje takoj steklo, to sem full vesela. Drugače bi verjetno izgubljala živce.

To noč je že bolje spala, kar na žalost ne pomeni, da bo tudi danes...ampak sem vsaj jaz malenkost naspana. Ob 23ih smo šli spat, ob 2 30 dojenje in potem malo pred 6 spet - takrat smo tudi vstali in se previli itd...pa spet 3 urce spanja na kavču. Kar ok :)
Zdaj edino opažam, da ima problem zaspat: če je priklopljena, zaspi takoj, čim jo odložim, pa pritožbe. Isto povzroči podiranje kupčka. Moram naštudirat kako ji pomagat zaspat. Zdaj pač podereva kupček, potem jo pa še malo podojim (bolj nič) in zaspi nazaj, pa jo odložim. Samo je malo štorasto tako in še kdaj potem polije...
Pa zibelka ji kar ni všečuser posted image Je zato obe noči spala na postelji, ampak to ne bo šlo, ker potem midva ne bova dobro spala, ker ves čas paziš, da je kaj ne butneš ipd. user posted image Mogoče je problem v tem, ker gre iz toplega naročja v mrzlo posteljico. Kakšna ideja?

Hrana: jaz zaenkrat jem čisto vse, kar sem že prej. Edino jagod se bom izogibala, kot sem že omenila. Zaradi alergij. Poleg tega imam tudi sama alergijo (sicer pridobljeno kasneje), a je zaradi tega večja verjetnost, da bo imela tudi ona kakšno in ne bi rada povečala tveganja...jagode in oreški niso v pomoč.
Če se bo izkazalo, da je kakšna hrana problem (krči ipd.), bom potem izločala iz jedilnika, v naprej pa nimam namena.

Včeraj smo imeli tudi patronažno že na obisku in je bila super. Taka realna, s pametnimi nasveti, "na easy" user posted image user posted image
Se človek takoj bolje počuti in manj zaskrbljeno, izgubljeno...

Pes je čisto nor, človeški mladič mu je blazno všeč. Ima ves čas nadzor, ko smo zunaj. So prišli obiski, jih je kar nalajal (drugače tega ne dela). Ko je zajokala, je zajokal še onuser posted image
Odlična varuška bo.
M jo je včeraj in danes že malo vozil z vozičkom po dvorišču in je bil pes ves čas poleg, ves ponosenuser posted image user posted image

Stehtala sem se tudi... približno +5kg (prej +11). Pa prebava se mi mora še uredit. Ker je spodaj še vse zatečeno, me je kar malo strah it na wc, ampak počasi bo bolje oz. je že.
Čišča je pa obupna zadevauser posted image Kolikor je bilo fino 9 mesecev brez menstruacije, tole odtehta takoj. Pijem plahtico, upam, da kaj deluje. Ker 6 tednov tega si ne predstavljam prav z veseljem. Že res, da je vedno manj, a vseeno...pa še tampone sem vedno uporabljala, zdaj pa te "jogije"user posted image Ampak ok, dokler nič ne boli in ni krčev itd., bo že.
Trebuh pa kot žolca, smešnouser posted image Smo imeli v P še pregled fizioterapevtke in med trebušnimi mišicami nimam čisto nič razmakauser posted image Soseda je imela pa kar za 3 prsteuser posted image Nisem si mislila, da je lahko toliko.
Zgornji del trebuha tudi še kar ok zgleda, spodaj pa...no ja...kot kakšne malo bolj debele...špeh pač...hehe.

Uff, sem se razpisala...se vidi, da mala spi tu zraven. Jaz pa čez dan ne morem, ne gre miuser posted image user posted image
Poročajte še ostale, kako ste kaj, kako vam gre...

Lep dan vam želimuser posted image

p.s. kako pa je kaj s temi d3 j? Verjetno povzročajo kakšne krče, a? Bolje dajati dopoldne?

< Sporočilo je popravil Lethe -- 29.6.2013 14:54:32 >

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3710
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 15:32:41   
Peeby
Evo.... Bila na obisku v P in sem doma že. Mali se je očitno umiril in je bil ctg čisto normalen.
Bila sem pa navdušena nad prijaznostjo v sprejemni. Res da se čaka in čaka in načaka tam, ampak je bila sestra res prijazna in razložila naj se grem še malo ven sprehajat, ker so vsi ctgji zasedeni pa pridem kasneje nazaj. No skratka zanimiva izkušnja. Upam, da bo šlo naslednjič zares, hihi...

Kako ostale: že rodile?

No. Poročajte kako je uvajanje z malimi? Od lethe zgodba je kar spodbujajoca. No bo še čas, ko bom jamrala v prvih dneh doma user posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3711
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 15:58:44   
sover
Živjo, babike!

Grem kar lepo po vrsti:

Akcija - pred porodom: mislim, da je tokrat pri nama prav slončkanje sprožilo porod (ko sva šla spat, sva bila aktivna, dve uri kasneje pa že popadki), Tako da toplo priporočam vsem, ki še niste rodileuser posted image Poleg tega bo po porodu nekaj časa suša, tako da si privoščite sedaj, ko lahko user posted image
po porodu - kot rečeno, jaz bi, me pa čišča baše, ker se še vedno cedi. Menda pa ni priporočljivo slončkat, dokler je ni konec. No, bomo pa še malo počakali. Sej si itak sploh ne predstavljam, kdaj bi ... to bo še hud logističen podvig user posted image

sonce - to, da je otrok velik, še ne pomeni, da boš težko rodila. Jaz sem dva velikana (oba čez 4 kile, dobrih 55) rodila brez šiva. Upoštevati moraš še to, kakšne jo tvoje telo. Le da tega na žalost ne boš vedela, dokler ne rodiš. Poleg tega pa sp te ocene velikosti novorjenčkov pred porodom lahko precej zgrešene.

Privajanje na novega člana - nam gre kr fino. Uspavanje ponoči je enako kot pri tebi, Lethe: najprej se naje, podremo kupčka, pol jo pa butnem še na joško, da zaspi. Tudi če potem še malo polije, ni panike. Paim pa na to, da jo položim na bok in založim s hrbta, da se ne more takoj prevaliti na hrbet. Če polije, ji tako teče ven iz ust. Čez dan jo nič posebej ne uspavam - včasih zaspi na joški, včasih na rami, včasih pa v postelji. Zvečer nam precej pomaga duda. takrat (ne vem zakaj) ne zaspi na joški in potem traja sto let, preden se z dudo precucla do spanja. Valjda se zbudi vsakič, ko ji duda pade ven iz ust.
Tudi pri nas košek ne pali. Ni ga maral Lenart in tudi Karla ga ne. Zato jo čez dan nosim kr v njeno posteljico spat - tam spi kot ubita. Kaj pa vem, morda ima košek kakšno slabo karmo?!?!
Drugače pa poročajo mamice, da ful pomaga termoforček za v posteljico. Zdaj itak dobiš že une, ki se v mikrovalovki pogrejejo (mislim, da so polnjeni s semeni), tako da se ti ne treba sekirat, ali pušča. Jaz dam podnjo kr odejico iz flisa - se mi zdi, da je malo bolj topla na občutek kot rjuha.
D3 - pri prvem nismo dajali, ker je imel težave s prebavo, tokrat pa jih še nisem šla iskat. Bom šla v ponedeljek, ko imava pregled pri pediatru (takrat bo stara 3 tedne). In ja, splača se jih dat dopoldne, da ne boš potem slučajno celo noč pokonci. Ni pa sploh nujno, da bo imela kakšne težave. Kot alternativo ful jemljeo avstrijske kapljice Oleovit, ker menda ne zbrkljajo prebave.

Moje telesno stanje - je prav fino. Za KG ne vem, kako je (nimam tehtnice). Trebuh je seveda še zelo mehak, za mišice pa nimam pojma, ker vnaši porodnišnici nismo imele nobene fizioterapevtke user posted image Upam, da nisem preveč razštelana. Še najbolj me moti linea negra od prve nosečnosti. Upam, da bo zdaj počasi izginila.

na splošno pa imamo pri nas spalne dneve. Tamala spi že od predvčerajšnjim zvečer. Danes sta z bratcem opoldne mrknila hkrati, tako da sva z M imela dve uri in pol blaženega miru. Mi je blo kar čudno. Privoščim od srca vsaki user posted image

Aja, kje naj bi bila tema, na katero nas zdaj podijo moderatorji RR?

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3712
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 16:49:13   
dvojčica6
ne še, ne še sover, sej js tut pridno novice o dojenčkih prebiram user posted image no, če prebegnemo v julij, vas pa spustimo na ta nov forum user posted image

Že ni več smešno...js sm drgač še tle... a zdej me lahko že Peeby prehiti al kaj? user posted image Danes +6 pa nič ne kaže še na kako akcijo... user posted image

aja, da bi se na mojga spravila? Hm, kam naj pa ostalo deco dava ta čas??? user posted image Ne vem, če bo šlo...tavčeja vse bolj bojkotira dnevno spanje in moj mi nonstop teži, da v vrtcu bo pa morala spat...ja, kaj naj naredim...v vrtcu bo pač spala, js je prisilit ne morem... gre v posteljo, se valja celo tam do eno uro, zaspat pa ne more.. Meni se ne zdi to neka huda zadeva, pač odspi že ponoči dovolj, spat gre okorog desteih, zbuja se pa ob devetih...ne rabi očitno! Pa še na živce mi gre, ker očitno bi jaz morala poskrbeti za to, da bi šla čez dan spat...ja, najboljš, da jo na rokah uspavam user posted image user posted image user posted image

FB... punce v skupini so mi rekle, da samo še aktivne članice sprejemamo, tako da se orpavičujem, če sem katero zavedla... tista, ki je tut tle aktivna, je še dobrodošla, za ostale smo že zaprti

Akcija, šibam

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 3713
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 17:18:54   
Lethe
Peeby, če bi me včeraj vprašala, kako nam gre, bi se verjetno kar zjokala user posted image Sem se morala prav skulirat in knjigo v roke vzet...pa si prebrat, da je vse to normalno user posted image Berem pa Otrok od rojstva do šole od Penelope Leach, se mi zdi dobro branje.

Mene pa vedno bolj mleko tišči in sem prav vesela, ko se Polona zbudi, da sprazni user posted image Prej sva levo in zdaj spi že 2 uri pred hišo v vozičku user posted image Ko se zbudi, gre pa na desno...user posted image
A če bo še bolj napeto, smo rekle, da pomaga topla voda, kajne? Pa hladni obkladki?
Verjetno je to samo na začetku, potem pa se umiri stanje, a?

Oleovit, to se bom pa pozanimala...in še malo patronažno povprašala. No, saj bom videla kakšna bo reakcija na D3. Zaenkrat je še ok, ampak sem dala šele pred nekaj urami prvič. Sem zmešala tisto kapljico z nekaj kapljicami mleka na žlički.
Mi je zanimivo, da je to treba dodajat, saj ne rečem, če je prehrana bolj borna in še nič sonca, tako pa...očitno to ni dovolj...moram še o tem kaj prebrat, da vidim v čem je fora...

Joj, dvojčica6, daj no...junij...in ne boš prebegnila, ostaneš z nami. Prav tako Peebyuser posted image Hočem isto zasedbouser posted image

Sover, hvala za info. Drugače pa - dobri steuser posted image

< Sporočilo je popravil Lethe -- 29.6.2013 17:20:33 >

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3714
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 21:58:50   
ursonok
Zdravo,

pri nas bolj slabo, spali malo (Abelovi zobje user posted image ), čez dan katastrofa, otroci niso hoteli spat (pa napol mrtvi), Aurora cel dan ni skoraj NIČ spala (parkrat je na kratko zadremala). Drugače skoz po malem je, pa joška, pa flaška, po 10-20ml, pa jokcanje, pa zvijanje. Zdajle je pa že od 20h kar cirkus user posted image user posted image
Coliprev ne deluje, vse skupaj je kvečjemu za odtenek slabše user posted image . Tako da ostajamo pri homeopatiji, če sploh.
Skratka, sem se danes že parkrat zjokala user posted image

D3 in ostalo ..
To je vse kr neki. Prvi smo še nekaj dajali, pri Abelu smo nabavli, pa pozabili dajati. In ko smo to povedali pediatru, se je samo smejal in zamahnil z roko. Tukaj te pa v P vprašajo za dovoljenje, ali lahko otroku dajo eno dozo vitamina K. In to je vse. D-ja nihče ne omenja. No, tudi če bi ga, ga mi ne bi dajali.
Saj vem, da se bo to slišalo kot neka "teorija zarote", ampak tu farmacija služi na polno. Pa vitaminčki, pa kremice, pa šampončki, pa pozneje neke fluorove tablete (baje), da o (dodatnih) cepljenjih ne govorim.
Jaz pravim - manj je več! user posted image

A mi zna kdo razložit, zakaj naši otroci tako malo spijo?! user posted image

Nič, držite se, nosečke pa pojdite že rodit!!!

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3715
   RE: Junijke 2013
29.6.2013 22:06:06   
ursonok
Aja,
še malo bom pojamrala - med trebušnimi mišicami imam jaz ful razmaka, že od druge nosečnosti. Zdaj pa sploh user posted image user posted image Sem enkrat že našla vaje, ki jih bo treba delat ... Sem rekla, da s prvim julijem začnem ... user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3716
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 8:10:55   
lina3
Dobro jutrouser posted image ,

user posted image sem že podojila pa je takoj zaspal nazaj. Ta velik pa že risanke gledeuser posted image user posted image . Me zanima kolk časa bo Val zdržal glede na to, da se je samo podojil. Meni se ne zdi, da bi veliko pojedel. no, ampak to je pa to, ko nevemo koliko pojejo in je drugače, če jejo iz flaške. Itak se mi zdi, da abnormalno poje. Glede na dejstvo ,da naj bi pojedel šestino svoje teže na dan, on pa skor osmino. No, glede na to, da se dojiva oz. pije moje mleko je to čist ok.

Uspavanje...Lethe, ko sem brala tvojo zgodbo se mi je zdelo, da berem o sebi ob prvem porodu. Enako je bilo. S tem, d ajaz sem ga hotla navadit na dudo, pa ni šlo. pri nas se je potem tovrstno uspavanje in zbujanje na eno do dve uri zavleklo do enega leta, dokler nisem ukinila dojenje.
Pri Valu je drugače. res je drugače v drugo oziroma ob naslednjih dojenčkih. Duda ima že od porodnišnice. Ko poje podere kupček in ga odložimo. Z dudo zaspi. Včasih "gode" pa se ga malo po glavi poboža pa je. res je priden.

Akcija...pri nas je še ni bilo. Imam še vedno čiščo. En dan skoraj nič, pol pa spet čist rdeče.

D3..jaz mu jih dajem. Ne čist vsak dan, ampak dam. Tudi sama jemljem D vitamine in OMEGA3.
Grem zdaj jest zajtrkuser posted image

(odgovor članu lina3)
Neposredna povezava do sporočila: 3717
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 13:41:08   
Peeby
Meni ste junijke čist simpatične user posted image in sem bila prisotna samo med to temo ves čas, zato nočem prebegnit med julijke - ampak mojemu malemu nič ne kaže, da se mu mudi ven! Bo že enkrat, raje bi da se sam odloči, kot da prisilno spravijo ven. Sicer se počutim OK, samo na živce mi gre, ker me res vsi sprašujejo: a še ni? Pa kako to? Res neumesna vprašanja... Za naslednjič imam plan, bom svoj PDP javnosti predstavila ene 14 dni kasneje - pa bomo rešeni vsi teh muk. A je katera to naredila? Mi je sodelavka omenila pred svojim porodom to, da bo naslednjič sigurno to naredila, pa je nekako nisem resno upoštevalauser posted image

Poročajte, če bo še katera ujela junij sonce, dvojcica, baby. Jaz nisem več optimist user posted image . So mi pa všeč julijski datumi 1.7., 5.7., 7.7. user posted image

sprožanje poroda: koliko po roku začnejo G težit za sprožitev?

Lethe: jaz sem pri tebi prebrala samo tiste pozitivne stvari, ki sem vam dogajajo s Polono. Ostale sem prezrla, kot da jih ni user posted image . Verjamem pa, da ni čisto simpl...

No, danes sem si zaželela še sushi, tako da zdaj kuham riž. Nimam idej, kaj kuhat in potem si zaželim vse tiste reči, za katere ne bom imela čas kasneje.

(odgovor članu lina3)
Neposredna povezava do sporočila: 3718
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 14:21:50   
sisi79
peeby- mene je moja ginekologinja še en teden prenašala, pol me je pa napotila v porodnišnico, kjer za čuda niso takoj 7 dan gnjavili za sprožitev. deveti dan pa je bila ena panična zdravnica v sprejemni in me je poslala. tak da odvisno je tudi od zdravnika. tam nekje okrok desetega dne.

a se vašim dojenčkom tudi kolca?

nič uživajte na sončku in fajn se cartajte

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3719
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 17:07:06   
helga7
Peeby - prvič sem bila 10 dni čez rok, moja G me je poslala v P na rok, potem pa sem na dva dni hodila v P pa so me vedno pošiljali domov, če je vse ok se jim nič ne mudi sprožit, no pol se je začelo samo od sebe. Sedaj drugič pa so mi sprožili 5 dni čez rok, ker je bilo premalo plodovnice - to je rekla moja G in v P sploh niso preverjali in so me naročili na sproženje in je bilo bolje predvsem pa hitreje.

Vse, ki čakate user posted image vam nič ne zavidam, ker ni lušno. Zelim vam hito, hitro, hitro...

Pozdravček


(odgovor članu sisi79)
Neposredna povezava do sporočila: 3720
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 17:59:03   
dvojčica6
Ma kaj jaz vem, tut zgleda ne bomo junija dočakali user posted image PDP +7...Danes sem mela CTG pa mi je celo en hrib narisalo (niti ne velik, tam do 90 jakost) in pol me je še parkrat malo stisnilo... pa se je umirilo zgleda user posted image

Peeby, menda do 14 dni počakajo, čeprav mi je ena rekla, da je malo od G odvisno in seveda od user posted image , če je vse ok...

ursonok...ne govori o trebušnih, js mam po moje že celo postojnsko jamo vmes user posted image sem si pri ta drugi uničila po porodu, ko sem ta večjo dvigala... toplo priporočam, ne dvigat otrok hitro po porodu!!!Aja ursonok, mi je kar hudo, ko berem tvoje poste...ker se bojim, da mene čaka isto...predvsem se bojim nespanja user posted image

Lethe...meni je bila tut super ta Penelope Leach, mislim da sem prav isto brala...boš videla, kako hitro ti postanejo stvari samoumevne in koliko stvari ženske že same nagonsko vemo...

(odgovor članu sisi79)
Neposredna povezava do sporočila: 3721
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 20:16:41   
Lethe
Hey.

Kako ste kaj danes?
Mi smo kar ok, spali tako-tako, zibka ji res ni...dopoldne je bila sploh kriza. Se mi zdi, da je bila tako utrujena, da enostavno ni mogla zaspat. Jaz pa tudi čisto konec, sva se dojili 3 ure vsakih 15 minut. Jo je M potem odpeljal ven z vozičkom, pač pred hišo, in je po krajšem času zaspala...potem pa jo je pes čuval 3 ure in pol! In še popoldne smo vsi trije zaspali za dobri dve uri. No, ona vmes še ene 2x po dobro uro, zdaj pa spet spi, ker M sesa user posted image
Prav tako kot včeraj, imam tudi danes čez dan precej mleka...ponoči pa očitno ne in potem se prej zbudi oz. slabše spi. A to se da samo z večkratnim pristavljanjem vplivat ali kako? In pijem Ašičev Mamica čaj, apetita pa še nimam najboljšega, niti še takšnega kot prej. Pa bi morala celo več jesti. Menda pride...čakam...

Joj, ker smeh, M je zlagal perilo! Ahahah...komaj, da gre kaj v omaro, ker imam nek svoj sistem zlaganja. No, pa lika itak tudi ne. Sej ni panike, kajne? Mislim za tetra plenice in te zadeve od Polone... Pač oprano na 60 ali 90, posušeno zunaj.
In poskusili bomo z dudo.Sem kupila že prej dve, pa ji nista prav, ji zapreta nos...še dobro, da je ena prišla za darilo, ta pa menda bo. Kako je s steriliziranjem? A vsakič sproti ali kaj? To bo malo zoprno sredi noči, če jo zgubi...
Bova itak še 2 naročila po netu, take z okroglim cucljem, menda so boljše user posted image user posted image

Aja, evo...pri nas zdaj ugotavljajo čigave ustnice ima, moje ali od M user posted image user posted image user posted image Za vse ostalo celo ne ugibajo - šeuser posted image
user posted image

Punce, pejte že rodituser posted image Za danes se počasi izteka čas, žal...

Lep večer še naprej

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3722
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 20:35:52   
NistaKontraSplita
Se kr sem tu pa dans mam rok ? ;-)

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3723
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 20:56:37   
dvojčica6
iii kake lustne ustniceuser posted image pa naj bojo od mame al od tata user posted image Duda pa je bla meni od mam fajn...

to sem prej pozabla, Peeby, obvezno drugic rok zamakni za en teden! Js bom tut popenla k me folk sprasuje a pa se ni nic? Ja, kako da ne? ma znoris res user posted image


(odgovor članu NistaKontraSplita)
Neposredna povezava do sporočila: 3724
   RE: Junijke 2013
30.6.2013 21:01:55   
Lethe
Punce, sočustvujem z vami.
Ko je rok enkrat mimo, mora biti zelo nadležno že vse skupaj. Poleg tega se lahko kar naprej sprašuješ, če je vse ok...
Držim pesti, da greste v 2 dneh vse user posted image

Aja, kje naj si kupim kakšno majico za dojenje? S kratkimi rokavi npr.
Brez rokavov imam dovolj navadnih, pa se raztegnejo, ker pa ni najbolj toplo, mi majice ravno ne paše vedno dvigovat. Od Mothercare so mi všeč tiste dvojne majice, da samo zgornjo plast dvigneš. Pa ne vem, če imajo to v Lj, niti tega, kakšno velikost...jao...
Moram itak naročit po netu ali pa M poslat v shoppinguser posted image

< Sporočilo je popravil Lethe -- 30.6.2013 21:02:52 >

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  147 148 [149] 150 151   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  147 148 [149] 150 151   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?