|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  146 147 [148] 149 150   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
26.6.2013 17:54:35   
dvojčica6
ma super Lethe user posted image sploh za prvic si jo odlicno odnesla user posted image pa mere so prav manekenske, je res user posted image

jah, js tut se vztrajam, danes so me spet pregledovali, mi je rekla isto kot v ponedeljek...se pocasi nekaj pripravlja, ker mv je ze malo stanjsan in zmehcan, odprta sem tisti prst, ki dosti ne pomeni po moje...cakamo ta prav datum, v glavnem user posted image

ursonok...ajej, ta neprespanost je hudic...upam, da se kmalu kaj porihta, ker bos zbolela...

peeby, dekica je fuuul lepa user posted image

sonce987, te antiflat so mamice ful hvalile, sama jih ne poznam...colliprev pa tut hvalijo, je manj poznana zadeva, ker gre za homeopatijo po moje... oboje je proti krckom...

No, me je danes zdravnica malo potolazila, da v tretje bo ziher slo bolj hitro... upam da res, ker me je kar stisnilo, ko sem v P poslusala tiste krike user posted image moj drugi porod je bil namrec ful naporen... je bila tut velika moja puncka, mislim da bo zdaj manjse dete...upam, ker mam kar apetit te zadnje dni user posted image

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3676
   RE: Junijke 2013
26.6.2013 20:19:30   
sonce987
oj.

kako smo kaj? tiste s user posted image smo verjetno vsaj bolj naspane za enkrat, kot tiste, ki že imajo svoje user posted image in glede na to, da se anjuškaaa ni nič javila danes, je čisto mogoče, da je šla v rim. to pa pomeni, da si sedaj ti dvojčiča na vrsti, potem pa že jaz.

peeby lušna dekica, jaz sem žal čist anti za take stvari, so mi pa ful všeč sicer.

No drugače pa je za mano en grozen pregled pri g, ki nadomešča mojo g, ki je ta teden odsotna. Vse se je začelo s ctgjem, na katerega sem bila priklopljena celo uro, ker so me ponesreči samo zaklenili v sobo, kjer se dela ctg in nato niso mogli do mene. Na koncu so mi čez vrata vpili, če se lahko sama odklopim. Ampak ok, to se mi je zdelo še nekako hecno, čeprav tisto enourno ležanje na boku ni bilo čisto nič prijetno.
No potem pa pridem do tega vrlega g. Že ko sem v ordinacijo stopila, mi ni je bil čist antipatičen. No in kaj so bile njegove prve besede. Pogleda ctg in reče, vi ste danes en dan čez rok, zakaj še nimate popadkov. Nisem vedla kaj mu naj odgovorim na tako neumno vprašanje. No potem pa mi je še rekel naj še naprej jemljem železo in to je to. Konec pregleda.
Saj sama ne kompliciram, da hočem ne vem kaj da me gleda, niti si nisem želela, da me on pregleduje, če sem kaj odprta. Ampak mi je na zadnjem pregledu moja g rekla, da bo sedaj mi pogledal ta g po uz plodovnico, pretoke...ker sem zadnji uz imela v 31 tednu. No od tega ni bilo seveda nič. Pa še to, sploh niso pogledali rezultatov iz laboratorija, sama sem jih morala spomnit, da so sploh preverili. Ne vem zakaj nas potem pošiljajo sploh oddajat vodo pred pregledi.

V glavnem, k temu ginekologu ne grem več!!!!

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3677
   RE: Junijke 2013
26.6.2013 20:42:03   
majčica1508
Sonce....coliprev so kapljice z encimom laktaze nam pomagajo bolj,kot homeopatija........grozen G,zakaj sploh hodi v službo,če ne opravlja svojega dela,kot bi ga moral....

Anjuškaaaaaa.....a so te zadržali?Javi se kaj........

Za nami super dan in super večer,ker vsi trije otroci že spijo....Jaz bom šla pa tudi počasi proti kopalnici.Jutri peljem mali dve v vrtec in potem na masažo mam hrbet čist bogi se dojiva v leže,pol so pa poslediceuser posted image
Tale vreme je pa obupen...Hočem vsaj 5 stopinj več

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3678
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 0:36:02   
korinca
evo mamike, mogoče pa kateri prav pride...


http://www.facebook.com/pages/Fotografiranje-otrok-in-nose%C4%8Dnic/255059391264002?fref=ts

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 3679
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 6:54:50   
sover
Živjo, junijke!

Takle, morda mi tokrat uspe napisati malo več. Mičkena še spi. Sva imele bujenje ob 1 in ob 4. Tale četrta ura mi je najhujša, ker potem več ne spim. Preden se podojiva (in ponavadi glih takrat še previjeva) in zaspi nazaj je ura že pet proč, ob pol šestih pa vstajata moja fanta. user posted image user posted image Bo treba mal med dnevom podremat, a kaj, ko mi minute, ko spi, tako prav pridejo za kaj postoriti.

Drugače pa sva včeraj imele kr dober dan. Uspelo se ji je popoldne posračkat in sprdat, tako da sva zvečer imele mir. Dva dni zdaj je malo bolje kar se tiče napenjanja. Morda pa je res bilo krivo sveže sadje?!?!?!user posted image Zdaj si za vsak primer kuham kompote.

Še eno vprašanje: kako dolgo traja ta frdamana čišča? Zdaj je že dva tedna in pol, pa se še zmeraj nekaj paca... Vem, da ene pijete plahtico za to, samo jaz je trenutno ne morem dobiti (morda naslednji teden). Je še kakšna reč, ki pomaga?

majčica - tudi pri nas je zdaj spet zakurjeno, me zebe zjutraj kot hudič. Kam smo prišli, da kurimo sredi poletja?!?!?

sonce - ja tole je pa res ena farsa od pregleda. Že zdavnaj sem ugotovila, da v našem zdravstvu res velja: "kdor jezika špara, kruha strada". Čeprav se pa tudi jaz na tvojem mestu verjetno ne bi pregovarjala s tem G, če t je bil že na začetku antipatičen. Imaš naslednji pregled pri svoji?

dvojcica - pozitivne misli, pa bo tudi porod lep user posted image

Peeby - čudovita odejica. Vedno zavidam vsem, ki imate smiseel za take stvari...

Ursonok, Saša - ste se kaj naspale danes?

In ja, anjuškaa je rodila punčko (je objavila na FB). Več bo pa napisala sama, ko bo želela.

Lep in topel dan!

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 3680
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 8:25:10   
dvojčica6
Anjuškaaa čestitkeeeeuser posted image user posted image a je tut na fb-ju? sploh nisem porajtala, kjira je ona...

sover, ja, hvala, res delam na tem, da si predstavljam čim lepši porod, ma prejšnji je še preblizu, da bi pozabila... mi je pa res vedno bolj jasno, da je fulll v glavi.... isto kot spolnost...no, pri ženskah seveda user posted image

no, danes PDP +4... menda bom res v soboto šele rodila, kot mi je Zoja83 napovedala user posted image Včeraj sem mela tako žurko tam noter user posted image

Spim pa res še fajn in se sploh ne veselim teh nočnih dojenj...

Peeby, sonce 987 javite se kaj, da ne prehitevate slučajno user posted image

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 3681
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 8:33:04   
Anjuškaaa
Živjo punce

Šele sedaj mi je uspelo priti na RR..nikakor me ni hotlo prijavit.

25.6. ob 13.30 uri se je nama rodila lepa in zdrava puncka Katalina tezka 3860g in 51cm velika.
Popadki so se pojacili takoj na 2 minuti in rodila v 2 urah brez rezanja in sivanja. Bilo je zelo bolece vendar nepozabno.
Veselo se crkljava in se inano nadvse radi. Se vam pisem ko prideva domov da napisem svojo porodno zgodbo.

Cestitke mamicam, ki ste rodile in vso sreco tistim, ki se cakate na svoj zakladek :)))

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 3682
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 8:47:18   
Peeby
Anjuskaaa super novičke in čestitke za punčko!! Potem pa le razloži kako je šlo...

Mislim da je lethe spraševala tik predenj je odšla v P, kako sploh popadki zgledajo!? No jaz sem se to tudi začela zdaj spraševat, hehe. No sej še nič ne dogaja. Baje bom že vedela a ne.o

Sonce: tudi jaz sem imela nazadnje nadomestnega G in je bil grozen. Za vsako vprašanje je imel eno besedo za odgovor (samo da/ne), na uz mi je pregledal velikost (in nič drugega), skratka res sem vesela da imam danes spet svojo G.
BTW: kako pa zgleda pregled prerokov? Kako vedo koliko si odprt? Meni tega niso nikoli govorili...

dvojcica: nič ne prehiteval. Se držim vrstnega reda - sem zadnja v čakalni vrsti user posted image . Upam da bom še zmeraj lahko junijka tudi če se zavleče v julij, upam da me ne boste izločile user posted image

(odgovor članu Anjuškaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3683
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 11:26:05   
sonce987
oj.

tudi jaz nič ne prehitevam, čeprav je za mano grozna noč. okoli 23h so se mi začeli popadki in bolečine v predelu križa....je trajalo kakšni 2 uri, nato malo ponehalo in jovo na novo do ene petih zjutraj. Sedaj pa zopet zatišje. Da pa že to ni bilo dovolj, se je tamali zbujal in na koncu bil pokonci 3 ure, tako da sva z M kot 2 zombija. Tamal pa zjutraj koma, ko sva ga zbudila za vrtec.

Sem hotla zdle zaspat, da bom vsaj spočita, če bo treba kaj spet ponoči okoli hodit, pa ne morem. Grem nekaj pojest, mogoče mi to pomaga.

anjuškaaaa user posted image user posted image za user posted image , uživajte v prvih dneh druženja.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3684
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 13:35:35   
anush_86
Ojla!

No tako, pa sem prišla do računalnika :)

Moja porodna zgodbica je kar pestra, ampak počasi pozabljam. v glavnem: zjutraj so se mi začeli popadki na 3 - 5 minut in odtekla mi je voda. Ko je moj prišel iz službe sva popila še kavo in šele potem šla v Rim. Pridem v porodnišnico in se mi popdki ustavijo. Ker pa mi je odtekla voda je G predlagala sprožitev poroda. Najprej sem se dve uri še sprehajala po hodnikih in nato dobila umetne popadke. Potem so mi vstavili še EA. Poleg vsega sem se še ful počasi odpirala. Okoli 19h mi je prišla babica skakati po trebuhu, vendar se otrok ni premaknil. Moram pa reči, da sem zaradi EA zelo slabo čutila otroka in verjetno nisem dobro potiskala. Okoli 20h je G ugotovila, da bo potreben CR. Jaz sem bila že čisto fertik, ko sem slišala besedo CR pa takoj v jok.
Dobila sem splošno anastezijo, ker sem po lokalni vseeno začutila da se nekaj dogaja. Moj ni bil prisoten pri operaciji, pravi pa, da me je slišal ko sem se zadrla. Ob 20. 42 se je nato rodila Hana, težka 3200g in dolga 51cm.
Mene so odpeljali na intenzivno, otroka pa na oddelek. Moj se je moral skregati, da so mi jo pripeljali, ker je bilo kao prepozno - ura je bila 23h in bi zbudila ostale paciente ??!! Je bilo pa potem toliko bolj lepo ko so mi jo končno pripeljali.

Nato sem bila dva dni na intenzivni, potem pa 4 dni na oddelku. Mleko se mi je naredilo šele peti dan, tako da sem ji dodajala. O mnenju osebja glede tega in odnosu ne bi izgubljala besed.
Potem pa sem imela še zgodbico z odpustom. Ko bi morala biti odpuščena je en starejši G prebral na izvidu da imam v krvi 18.000 levkocitov, kar se je naslednji dan izkazalo za napačno, ker sem jih imela le 13.000. Gospod je narobe prebral.

Lahko da sem jaz komplikator, ampak nikoli več ne grem rodit v Kranj.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3685
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 14:34:50   
ursonok
Ojla,

uf, vidim, da je kar pestro!

Anjuška, čestitke!! user posted image Vsem, ki vam je kazalo, da boste kaj prej rodili, se vam je res lepo izšlo!

Anush86
gorzna zgodba. Tipićen primer poroda z umetnimi, ki se konča s CR. Upam, da zadevo čim prej pozabiš, čeprav je težko, ker se bodo v naslednji N spomini zagotovo vrnili ... user posted image

Mi smo danes dobro spali, najpej je spala 6 ur v kosu!!! Potem se je pa zbudila po malo več kot dveh urah, ampak je kar ok, poje, malo jokca in tečnari, pa zadrema za nekaj časa, potem pa spet ..A sem lahko nekaj naredila, pripravila in pojedla zajtrk, zdaj sva bili pa v mestu, uro in pol sprehoda. Če vedno mi smrči v ruti - jaz pa malo težko pišem. user posted image

ĆIšča
mi smo stari 3 tedne, pa imam še vedno kak dan malo izcedka - sploh če zeksam pol litra plahtice za dobro jutro user posted image . Sicer se pa že pozna, da sem malo prišla k sebi, fizično mislim.
Me pa tišči nek živec, malo šepam user posted image

NIč, čakamo še na ostale zgodbe in porode!

Jaz se grem pa zdaj za 5 min vreči v bazen, pri nas je 35 stopinj, juhu! user posted image

(odgovor članu anush_86)
Neposredna povezava do sporočila: 3686
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 16:15:56   
Peeby
No mene so skoraj poslali v P. Mali lump je bil ful aktiven in imel grozno visok utrip na CTG. Me je kar malo stisnilo pri G ko je zacela omenjati odhod v P user posted image
sicer je pa vse mirno, glava čisto spodaj, zaprta, a spodaj vse zmehcano... Bom pa imela preventivno v soboto v P pregled.

Zanimiv vikend bo še!

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3687
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 16:35:37   
helga7
Ojla,

čestitke vsem ki ste dobile svoje otročičkeuser posted image user posted image user posted image .

Kako ste kaj mamice, ali kaj pazite na prehrano, ali jeste jagode, baje so ful alergene? Imajo vaši malčki kaj težav s prebavo. Ena je omenjala češnje, da napenjajo oz. ali tudi malčka napenja?

Ursonok, blagor ti za bazen in pravo poletje....

pozdravček vsem.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3688
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 17:52:04   
sover
Pri nas se sveže sadje ni najbolje obneslo. Zdaj kuham kompote ...

(odgovor članu helga7)
Neposredna povezava do sporočila: 3689
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 21:06:18   
Lethe
Dober večer :)

Čestitke novopečenim mamicam!!!! Bravouser posted image

Midve sva že domauser posted image Jutri dopoldne pa obisk patronažne...morda bi si kar spisek vprašanj naredila user posted image
Čisto tako, kako naj odstranim eno mucko iz nosu? Nima zabasanega, samo to se pa vidi in mora ven. Pa ne bi ravno fiziološke noter špricala in je jezila, če ni nujno.
Pri previjanju sem še malo štorasta, ampak bo počasi šlo. Če pa je mala tako divja in noro brca, kako naj potem lepo "sestavim" user posted image

Aja, še na hitro omenim, da ne izdam preveč...tudi Sonce32 je postala mamica danesuser posted image Je bilo kar prav, da je iz julijk k nam pokukala in kaj napisalauser posted image

Jagode raje ne med dojenjem...res...ravno tako kot jih otroci ne bi smeli jesti do drugega(? ali nekaj takega?)leta ali nekaj takega. In ne, ni pretiravanje.

LP

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 3690
   RE: Junijke 2013
27.6.2013 22:09:29   
drugičudež
Evo še moja porodna zgodba:
vso kalvarijo zaradi medenične vstave in odpora do CR sem že opisala. Vsak dan sem pridno delala vaje za obrat in v torek zvečer je uspelo (vsaj zdelo se mi je tako). V četrtek sem imela pregled za sprejem na CR in UZ je pokazal glavično vstavo. Obvladam, ali kaj user posted image . Uspelo mi je že drugič. Lahko nudim inštrukcije. No, po temeljitejšem uz je G na sprejemu rekla, da mi bodo vseeno kar zadržali in sprožili, ker imam nosečniško sladkorno, premalo plodovnice, otrok zaostaja v rasti (naračunala je GS 35 tednov) in zaradi možnosti ponovnega obrata. Malo sem se bunila, pa poklicala še mojega G, ki je predlagal enako. Pri vaginalnem pregledu je ugotovila, da sem še čisto zaprta, MV dolg več kot 2 cm in trd. Spet sem pričakovala ponovitev prvega poroda. V četrtek sem tako dobila eno tableto prostina (vstavijo v nožnico za mehčanje MV), v petek pa še dve. Do sobote zjutraj se ni še nič zgodilo. Ko me je pregledala dežurna, je rekla, da bomo naredili CR, ker sem še vedno čisto zaprta, več kot 3 prostine pa ne dajo. Jaz v jok, pokliče mojega G in mi preide povedat, da so se odločili da poskusimo z naravnim porodom, če se ne bom odpirala pa bodo naredili CR.
Tako se ob 9. zjutraj počasi odpravim v porodno, kjer me sprejme super babica. Najprej me klistirajo, malo še hodim po hodniku, nekaj čez deset mi predre mehur. Ob pol enajstih me začne črvičiti in tako lepo do dvanajstih ležim na hrbtu, počivam in klepetam po telefonu z možem. Ob 12. reče, da moramo zadevo malo pospešiti in naj grem na bok. Čez nekaj minut se začnejo rahli popadki na 3 minute. Dobro uro ležim na enem ali drugem boku. Ob pol dveh me pregleda in pravi, da se je MV lepo zmehčal, vendar nisem še nič odprta. Predlaga, da malo vstanem, grem na stranišče izpraznit mehur in se malo sprehodim. Pravi, da bom ob treh dobila umetne popadke, da se bo porod sploh dobro začel. Prosim, če lahko pokličem moža, da pride do takrat. Hoja pospeši moje popadke, ki jih lepo predihujem. Nič grozno bolečega. Ob treh moram spet na posteljo, da me priklopi na CTG. Ležanje na boku mi da še zadnji zagon in takrat se začnejo močni popadki. Dobim protibolečinsko injekcijo, predihujem, vmes imam dovolj časa za počitek, ker niso bili tako pogosti. Malo po tretji pride mož, še nekaj popadkov, mene začne tiščati dol in babica pravi naj z naslednjim popadkom kar pritisnem. No, na boku nisem imela dobrega občutka, zato sem se potem obrnila na hrbet in enostavno rodila. Nič strgana ali rezana. Gledam punčko, meni se je zdela kar velika, ne pa zahirana na tiste 2,5 kg, ki so jih napovedovali. In res je imela 3 kile in pol, 53 cm. Skratka - sanjski porod, brez umetnih popadkov, šivov in z zdravim velikim otrokom. Kaj bi si lahko želela lepšega?

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3691
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 8:04:39   
Saša33
Dobro jutro,


Drugičudež

Lepa porodna zgodba.Sem vesela.

Lethe

Ma  jst sem se pri prvi ful pazila. Pa se mi je skoraj mešalo od same kuhane zelenjave in kompotov. Potem sem nekje pri tretjem mesecu začela vse jesti. Je blo vse ok.
Sedaj sem po 10 dneh začela solato, sok, pomarančo, priporočajo prav za dojenje korenček v soku. brala včeraj v knjigi. Pač probaš in vidiš sama. Mojega napenja česen pa grah. To sem opazila. Češnje ga niso. Jagode jst jem domače iz vrta pa gozdne.

Pa tudi že dajem v skrinjp sedaj kar je sezonskega sadja, ker potem pozimi ko bodo naši tamali začeli papat bo kar kriza.

Drugače pa mi smo včeraj odkrili dudo. Preprosto ga nisem več mogla iz rok dat. Sedaj čez dan prime lepo dudo in sesa in je buden. Vsaj lahko malo z Laro se poigram in kaj neredim. Hvala bogu za dudo.
So pa včeraj vsi popadali ob 9h. najprej Lara, potem Adam in nato ob pol 10h ko je bil še dan še midvauser posted image user posted image . Tamali jedel ob 3h, 15 min, ga nič ne previjam in direkt spal dalje od 6h, ko se je zbudla Lara. No sedaj je spet jedel, Lara je bla sitna in je hvala bogu šla spat nazaj. user posted image user posted image

Ursonok
 
Tudi meni se vidi, da imam več kondicije. Da me tudi počasi to dretje ne spravi čist na glavo. Lara je spet postala dobre volje. Je bila pa kar tri tedne taka zadržana do mene, pa slabe volje se je prav vidlo da mora predelat. Sedaj je pa prav vesela ko ga vidi in mu daje buc z glavo, tudi ni krize ko dojim zraven. Prav ok...no včasih ga tudi po glavi lopne... Komaj čakam orbitrak iz popravila da po 6 tednih začnem počasi po 5 min na dan, da si zluftam glavo in pridem na pol urce. Bomo vidli kako bo ob aktivnosti z mlekom.Sem šla pa včeraj na malo daljši in hitri sprehod in imam danes muskelfiber. Pa klinc pri nas je blo zjutraj 8c, mraz, zima. Ne vem več kako se napravit, da se ne prehladim. Še vedno kdaj na veliko zašvicam.

 
Posvetovalnica
 
Sva bila v sredo. In mali je pridobil 1800g in zrasel skoraj 7 cm. Ha ha, se mi zdi da bo prerasel Laro kmalu. No cunje 56 sem pospravila, še 62 sem mu komaj  zapela ker je tako okrogel... samo glava mu je v obsegu zrasla 4 cm. No je vse ok, nogice ki so bile krive zaradi trebuha so ok, tako da vse ok.. Kapljic mi ne dajemo, sem samo dva dni dajala pri Lari in so bile take muke dva dni. Vsak naj dela tako kot misli. Sicer pa smo sedaj vsak dan zunaj in na soncu.

Sover
 
jst imam dovolj plahtice na zalogi. Ti jo pošljem samo pošlji mi na ZS naslov, pa dobiš.


Nič tamali mi spi na trebuhu. Grem si sok naredit  pa malo potelovadit (če bo uspelo).


(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 3692
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 8:58:47   
lina3
Dobro jutrouser posted image ,

jaz sem tudi včeraj dobila termin za 1. posvetovalnico. Imava v sredo. K nam patronažna kar še hodi, ker je bil bolj lahek in da ga tehta. To je neverjetno kako različno teža narašča. Včeraj, ko smo ga tehtali je v treh dneh pridobil 160g. Norouser posted image . Drugače pa lepo napreduje. Zdajle še spi, drugače pa imamo mi zdaj zelo nek ustaljen urnik hranjenja. Sem enkje prebrala, da naj bi user posted image na dan pojedel 1/6 svoje teže. Ko sem to z delila s številom obrokov in ugotovila koliko mu naj dajem na črpanega mleka. Očitno je to super recept, ker dejansko je na 3 do 4 ure na dan.

Tamal je danes zadnji dan v vrtcu, M gre danes v službo. Konec razvajanjauser posted image .

Meni gre od vseh "obveznosti" najbolj na živce kuhanje. Pa nimam več idej kaj naj skuham. Se mi zdi, da skos jemo solato, krompir ali meso, pa testenine in riž. Moram mal po netu pogledat.

Še mal vas je user posted image - ena, dve? Dajmo punce - mislim na vas.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3693
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 9:30:09   
sover
Živjo, pupe!

Danes sem pa takoooo zmatrana, da je le kaj. Še najhuje je to, da sem spala ponoči, zbudila sem se bolj utrujena, kot po neprespani noči. Očitno se je nabralo mal tega minusa pri spanju. No, če me spomin ne vara, potrebujem še kak teden, da se prilagodim na drugvzorec spanja, pa bo.

anush - upam, da čimprej pozabiš na to izkušnjo, kolikor se da. Sploh si ne predstavljam, kako grozno je moralo biti ..user posted image

Lethe - muce v nosu bi jaz kr pri miru pustila, če je ne motijo pri dihanju. Bo že sama zlela ven. Manj, ko drezaš, bolje je. Boš imela čiščenja noska še čez glavo dosti.

Drugičudež - bravo za lepe mere in lepo izkušnjo. user posted image Škoda, da ne morejo vse porodnice tako lepo poročat.

Hrana - še vedno ne vem, ali jo res napenja sadje ali ne. Moram rečt, da tud jaz še nimam čisto poštimane prebave, tako da jo morda tudi zarad tega zvija. Sicer je zadnjih par dni veliko bolje, ker se uspe pokakat in sprdet, kupčke pa itak podiramo med dojenjem in po njem. Pa še pokonci jo imam po hranjenju vsaj 15 min.
Počasi se mi bo začelo mešat zarad pomanjkanja sadja, tako da bom najbrž čez kaka dva tedna spet uvedla sveže sadje. Poleg tega nam zraven stopnic zori češnja (jo lahko mimogrede obiram, ko grem v hišo) in tega ne bom mogla kr ignorirat user posted image . Saša, dobra ideja tole z zamrzovanjem. Tudi jaz bom nabrala češnje in jih spravila za pozneje.

Toleranca - tudi pri meni se pozna, da je to drugi otrok in ne skačem več ob vsakem pisku. Zelo se obrestuje! user posted image Res se navadiš na jok in sitnarjenje in si tako precej obvaruješ živce. Pa na to, da ne zaspijo zvečer tako hitro kot bi si želel, tudi user posted image

Saša, pošiljam ZS. Veeelikaaa hvala. Malo mi res gre na živce to pacanje. Saj je že čisto malo izcedka in še to je voden, ne več krvav, ampak men je zadosti (pa še akcije se mi lušta, čeprav si tudi približno ne predstavljam, kje in kdaj user posted image user posted image user posted image ).

Lina - super napredujete! Kkao to, da črpaš?

Posvetovalnico imava midve že v ponedeljek, ko bo stara tri tedne. Najbrž gre P pol na dopust. Šele takrat bom izvedela spet, kako napreduje kar se tiče teže in rasti. Aja, pa kopala je še nisem, ker se popek še kr rosi. Ima malo izbočenega, zato se na vrhu stisne, spodaj se pa zelooo počasi suši.

(odgovor članu lina3)
Neposredna povezava do sporočila: 3694
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 10:27:40   
sonce987
hej

Jaz že z laboratorija in trgovin...imam popoldne spet ctg, tokrat spet pri nadomestni g, ker moje ta teden ni, ampak drugi kot v sredo-tako da upam, da me tokrat spet ne zaklenejo v kakšno sobo.

drugičudež zelo lepa zgodba, super. sem prav vesela, ko lahko preberem kaj pozitivnega o porodu, ker me sedaj na trenutke kar že malo stiska kako bo. Moja prva porodna zgodba je namreč kar podobna zgodbi od anush, samo da se je na velikooooo srečo končala brez cr,čeprav sem bila že na poti v operacijsko.

ursika-mi lahko poveš pri tej ultivi, a si bila zelo zadeta in koliko ti je omilila bolečino? Si lahko hodila z ultivo ali si morala ležat?

napenjanje dojenčka-ali je katera sprobala weledino olje proti napenjanju, s katerim dojenčka pri vsakem previjanju pomasiraš po trebuščku, da mu pospešiš prebavo?

peeby tole s prebeveč aktivnim ctgjem mi je kr neki, če so pa preveč mirni jim pa tud ni všeč...sicer pa, še vedno lepo čakaš v vrsti? user posted image

dvojčica kako si ti danes, je bilo kaj akcije ponoči?user posted image

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 3695
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 13:12:38   
sonce987
ne vem zakaj, ampak imam občutek, da sem edina user posted image še tukaj...user posted image

Letim na pregled...

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3696
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 13:44:04   
Aisha86
Živjooo mamice in user posted image !

Evo, tudi mi smo 13.6. na svet sprauli malega Erika (4130g, 55cm, Postojna). Zelo malo pišem tukaj (ker skoraj nimam časa), berem pa vas. Kolikor sem uspela razbrat ste tudi na FB-ju, kjer sem pa kar aktivna. Tako, da če bi me lahko katera dodala bi ji bila zelooo hvaležna,
da povem kaj več o sebi in malemu. :)
Evo mali že zahteva joško...kako naj potem napišem kaj več od parih stavkov?? :))

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3697
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 15:38:17   
Peeby
Nič bat Sonce987 še jaz vstrajam user posted image . Danes je moj PDP, ampak ne dogaja nič posebnega. Kako pri tebi? Je bila ta G bolj prizanesljiva kot prejšnjič.

Res nas je samo še par user posted image : Sonce, jaz in Baby, ki se je tudi ene parkrat javila. Potem zaključujemo junij se mi zdi. Ali je slučajno še katera? Vsekakor pa tudi ostale navijajte za nas, čeprav imate ogromno dela z vašimi juniorji pridite še kaj na ta forum pogledat user posted image .

Sem pa jutri, v soboto, zaradi (pre)aktivnega CTGja preventivno napotena v P na pregled. Nevem kaj lahko pričakujem, lahko se zgodi, da me tudi zadržijo notri in sprožijo porod. A se je kateri to zgodilo?

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 3698
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 16:26:53   
girl79
Čao punce,

Meni kar ne uspe več priti do računalnika....mi tako hitro dnevi minevajo....se nisem javila že kakšnih 14 dni se mi zdi, no medtem sem fasala že en mastitis user posted image user posted image , pa posledično dobila antibiotike user posted image ...verjetno zaradi tega mi je tudi zmaanjkalo mleka, tako da je moj dan potem izgledal približno tako...dojenje, črpanje, dodajanje AM in potem ponovi vajo....nič kaj zabavno, še posebej ker naš gospod je tudi ponoči zeeeeelo lačen in se dojiva povprečno 4x na noč....ja spanje 3 ure v kosu mi trenutno nedosegljive sanje user posted image user posted image ...No ja, se bom že enkrat naspala a ne, mogoče že v letu 2014 user posted image user posted image

Glavno je da sem počasi potem dobil mleko nazaj - bravo mami user posted image user posted image tako da si zdaj že par dni nič več ne črpam in samo mogoče 2x dnevno dodam malo AM, vse ostalo pa se dojiva.... Čeprav moram priznat da po eni strani komaj čakam da bomo lahko kakšen obrok dali tudi že gosto hrano, me kar muči tole z dojenjem, ko nikoli ne vem a se j dovolj najedel ali naj mu še malo dodam itd... No glede na to da je v zadnjem tednu pridobil čez 400g mu očitno ni hudega user posted image

Sicer pa imamo naslednji četrtek že prvi obisk pri pediatru in izvemo uradne mere po 1 mesecu in 1 dnevu user posted image user posted image Joj saj ne morem verjet da gre čas tako hitro in bo naslednji teden star že en mesec user posted image

Sicer se imamo pa kar luštno, smo šli tudi že v Arboretum na izlet, pa v torek smo šli na Lj grad in potem še malo po stari Ljubljani in nato na dozo dojenja v Tivoli za tamalega, tavečja pa na igrala - tako da smo se imeli prav luštno user posted image user posted image

Čestitke vsem, ki ste rodile medtem časom!!!!!

Kar se tiče prehrane, jaz zaenkrat jem vse - od solate do jagod, češenj, borovnic itd...mali zaenkrat nima nič krčev in upam da tako tudi ostane user posted image

Upam da se bom uspela kaj prej javit kot spet šele čez 14 dni user posted image

Lepo se mejte user posted image

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3699
   RE: Junijke 2013
28.6.2013 16:47:41   
dvojčica6
Eh js tut še vztrajam, zdej sem na +6 se mi zdi user posted image Pa nič ne kaže na kako akcijo... danes sem bila že spet v APRN in po dveh urah čakanja na CTG sem skoraj mislila bojkotirat vse in it domov, pol me je v 5 minutah poštimala sestra... ne vem, kaj so sanjale danes, v pon in v sre je lepo teklo, danes je bla pa taka zmeda...je kar naprej dajala ene k so za mano prišle in na koncu smo ostale dve k ziher nismo med zadnjimi prišle user posted image CTG ok, zdravnici pa sem kar rekla, da ni treba, da me pregleduje odspodaj, ker mislim jutri rodit user posted image kaki optimizem ne user posted image Ne vem, čaka julij moj user posted image

Peeby, lahko ti sprožijo, če jim CTG ni všeč... samo ne se sekirat, ni nujno, lahko je samo bebi preveč telovadil in te bojo meli malo več časa na CTG-ju in će bo ok, te lahko domov spustijo... lahko pa tudi že sprožijo, bodi tudi na to pripravljena...srečnouser posted image Se pa strinjam s sonce987, če je premiren, jim ni prav, če je preveč, jim spet ni prav...

drugičudež...si zgleda ta prav nick izbrala, ker ti je že v drugo uspel čudež user posted image ta o inštrukcijah res ni slaba...pa super za to porodno izkušnjo, sploh ker si mela v prvo ful hudo...

anush_86... nič komplikator, js tut ne bi šla še enkrat nazaj... čimprej pozabit!

Aisha86, meni lahko na ZS pišeš, če se nam hočeš pridružit na FB-ju... lahko bo malo več trajalo, ker mam še za rodit, ma te bom dodala pa malo kasneje user posted image

Saša33, uuu, res je pravi jedec, bravo user posted image duda pa itak, iznajdba tisočletja user posted image A plahtice maš še mogoče še zame??? Sem drgač mislila, da bi šla v Sanolabor pogledat, bi pa bila ful vesela, če bi mi jo kaj odstopila...

sover, a ti pa že kar o akciji sanjaš user posted image kapo dol, js zaradi tistih šivov sploh sanjat nisem smela user posted image eh, ko bi vsaj tokrat brez rezanja odnesla...

ursonok??? spiš? plavaš? upam, da si se kaj spočila...

Dovolj mate od mene user posted image

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  146 147 [148] 149 150   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  146 147 [148] 149 150   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?