|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  91 92 [93] 94 95   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
28.3.2013 19:43:44   
sover


user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image ki jih že imamo , naslednji pregled, spol user posted image


1. 6. 
ursonok, Španija, 32, 3user posted image , 2user posted image
Saša33, okol.Logatca, 34, 2user posted image , 1user posted image

2. 6. 
pika89, 23, 1user posted image , 0user posted image ,


3. 6.
sover, 31, 2user posted image , 1user posted image , 16.1. user posted image



4. 6. 
niinii, 30, 1user posted image , 0user posted image ,


6. 6.
Natalija28, Duplek-MB, 2user posted image , 1user posted image


7. 6.
flowy,Velenje, 31, 1user posted image , 0user posted image , NS 26.11
majcica1508, 4user posted image , 2user posted image ,


9. 6. 
girl79, 3user posted image , 1user posted image
10. 6.
anasara12, Lj, 1user posted image , 0user posted image

15.6. 
Anon2012, okolica LJ; 36, 1user posted image , 0user posted image , 29.11 (+ NS)

17. 6. 
ursap, Lj, 2user posted image , 1user posted image


19. 6. 
ursika_ursi, okol. Slov.B., 27, 2user posted image , 0user posted image , NS 13.12, NP 4.4.2013



20. 6. 
andreja_p, CE, 29, 1user posted image , 0user posted image , 22.11


21. 6. 
drugičudež, 2user posted image , 1user posted image ,

24.6. 
StelaPia, MB, 27, 1user posted image , 0user posted image ,

25.6.
sonce987, 29, 2user posted image , 1user posted image

26.6. 
Lethe, 28, 1user posted image , 0user posted image

30.6.
vilincek, 2user posted image , 1user posted image
*sončka* , Kamnik, 24, 1user posted image , 0user posted image

X.6. 
sanrca.81,
zeemeermin,


UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA





[/quote]

majcica, a tkole si mislila s seznamom? Sem nekaj brisala (če sem kaj preveč, se opravičujem - dodajte se nazaj)

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2301
   RE: Junijke 2013
28.3.2013 19:52:01   
dvojčica6


user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image ki jih že imamo , naslednji pregled, spol user posted image


1. 6. 
ursonok, Španija, 32, 3user posted image , 2user posted image
Saša33, okol.Logatca, 34, 2user posted image , 1user posted image

2. 6. 
pika89, 23, 1user posted image , 0user posted image ,


3. 6.
sover, 31, 2user posted image , 1user posted image , 16.1. user posted image



4. 6. 
niinii, 30, 1user posted image , 0user posted image ,


6. 6.
Natalija28, Duplek-MB, 2user posted image , 1user posted image


7. 6.
flowy,Velenje, 31, 1user posted image , 0user posted image , NS 26.11
majcica1508, 4user posted image , 2user posted image ,


9. 6. 
girl79, 3user posted image , 1user posted image
10. 6.
anasara12, Lj, 1user posted image , 0user posted image

15.6. 
Anon2012, okolica LJ; 36, 1user posted image , 0user posted image , 29.11 (+ NS)

17. 6. 
ursap, Lj, 2user posted image , 1user posted image


19. 6. 
ursika_ursi, okol. Slov.B., 27, 2user posted image , 0user posted image , NS 13.12, NP 4.4.2013



20. 6. 
andreja_p, CE, 29, 1user posted image , 0user posted image , 22.11


21. 6. 
drugičudež, 2user posted image , 1user posted image ,

22. 6.
dvojčica6/b], 3user posted image , 2user posted image ,


24.6. 
StelaPia, MB, 27, 1user posted image , 0user posted image ,

25.6.
sonce987, 29, 2user posted image , 1user posted image

26.6. 
Lethe, 28, 1user posted image , 0user posted image

30.6.
vilincek, 2user posted image , 1user posted image
*sončka* , Kamnik, 24, 1user posted image , 0user posted image

X.6. 
sanrca.81,
zeemeermin,


UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA





[/quote]


(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 2302
   RE: Junijke 2013
28.3.2013 19:53:49   
ursika_ursi
sover, super si porihtala, jaz sem samo roza in modre črtice dodalauser posted image


user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image ki jih že imamo , naslednji pregled, spol user posted image


1. 6. 
ursonok, Španija, 32, 3user posted image , 2user posted image
Saša33, okol.Logatca, 34, 2user posted image , 1user posted image

2. 6. 
pika89, 23, 1user posted image , 0user posted image ,

3. 6.
sover, 31, 2user posted image , 1user posted image , 16.1. user posted image

4. 6. 
niinii, 30, 1user posted image , 0user posted image ,

6. 6.
Natalija28, Duplek-MB, 2user posted image , 1user posted image

7. 6.
flowy,Velenje, 31, 1user posted image , 0user posted image , NS 26.11
majcica1508, 4user posted image , 2user posted image , user posted image

9. 6. 
girl79, 3user posted image , 1user posted image

10. 6.
anasara12, Lj, 1user posted image , 0user posted image

15.6. 
Anon2012, okolica LJ; 36, 1user posted image , 0user posted image , 29.11 (+ NS)

17. 6. 
ursap, Lj, 2user posted image , 1user posted image

19. 6. 
ursika_ursi, okol. Slov.B., 27, 2user posted image , 0user posted image , NS 13.12, NP 4.4.2013 user posted image

20. 6. 
andreja_p, CE, 29, 1user posted image , 0user posted image , 22.11

21. 6. 
drugičudež, 2user posted image , 1user posted image ,

22. 6.
dvojčica6, 3user posted image , 2user posted image

24.6. 
StelaPia, MB, 27, 1user posted image , 0user posted image ,

25.6.
sonce987, 29, 2user posted image , 1user posted image

26.6. 
Lethe, 28, 1user posted image , 0user posted image

30.6.
vilincek, 2user posted image , 1user posted image
*sončka* , Kamnik, 24, 1user posted image , 0user posted image

X.6. 
sanrca.81,
zeemeermin,


UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA




< Sporočilo je popravil ursika_ursi -- 28.3.2013 19:56:35 >

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 2303
   RE: Junijke 2013
28.3.2013 19:57:59   
dvojčica6
sm hotla napisat...js tut ubijam za frutabelo, glihkar sem dve zmazala user posted image user posted image

zdravi prigrizki pa... študentska hrana, jabolko, banana, pusta skuta, uni riževi vaflji...

< Sporočilo je popravil dvojčica6 -- 28.3.2013 19:59:17 >

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2304
   RE: Junijke 2013
28.3.2013 20:55:54   
Lethe
Dober večer user posted image

Evo, bil je pester dan in sem sedaj končno pristala na kavču. Najprej dolga vožnja v LJ, ker sem imela pred seboj enega polža, pa še nisem se navajena vozit po lokalnih cestah...letos si namreč nisem omislila vinjete, ker bi bil to stran vržen denar. In sem si vzela čas, namesto 12 minut, sem porabila pol ureuser posted image
Najprej sva šli s kolegico lepo na kavico in si jo privoščili na soncu, potem pa sem se lotila nakupovanja. Dokaj uspešno. Za dojenčka sem tako kupila 2 bodija na preklop št. 56, enega malo bolj fancy navadnega (56) in še enega na preklop s kratkimi rokavi št. 62. Potem pa še dvoje hlače/žabice št. 56 - te bo treba še št. 62. Neka osnova je, za boljše počutje, da sem končno nekaj začela skupaj nosit.
In zdaj imam kup vprašanjuser posted image

V čem je štos kompleta za "iz porodnišnice"? A to potem shranš za spomin ali kaj je posebnege, da to vsi omenjajo? Kaj naj bi vseboval tak komplet?
Kakšno banjico/čebriček naj kupim? Počakam na materinsko šolo in tam dobim informacije?
Dude in cuclji? Za primer, da dojenje ne bi steklo...so neke naravne gume in ne vem kaj še vse. WTF?! Znam gledat po lepotiuser posted image user posted image
Pižamice? Full so mi všeč, bi jih kupila kar več, tudi tako za nosit...a je to smiselno? V čem je sploh razlika? Ker so full lepe, pisane, pa še pri strani se zapenjajo...
Koliko nogavičk rabim? Pa kapic?

Aja, sebi sem kupila oblekico oz. dolgo tuniko, kaj pa vem, nekaj takega, do sredine stegen. Ampak kar za običajne ljudi, ne za user posted image user posted image Je ravno tako narejena, da pride nabrana in malo ohlapna čez trebuh, pa se potem malo bolj napne in je super. In še raztegljiva - bi morala biti za vsaj 2 meseca.
Bom po porodu lahko še skrila trebuhuser posted image

Potem sem pa še psu kupila cel kup enih kosti in žvakuser posted image ter za povrhu dobila več testnih vrečk hraneuser posted image

Domače frutabele in podobno so tudi dobra varianta!user posted image Razni kosmiči, žitarice, oreški, suho sadje...vse to zmešaš npr. s karamelo (sladkor, med) in v pečico... Iz glave vem samo to varianto "lepljenja". Imaš potem še s čokolado. Samo zagotovo obstaja tudi kakšna bolj zdrava verzija, bom malo pogledala. Sem rekla, da jih bom v kratkem naredila. Prav tako kakšne ovsene piškote, pirine, brez vsega in kroglice iz suhega sadja (na pogled kot rumove), pa prepečenci... Za "grickat" pač. Sej teh variant je full. Ko se spravim ugotavljat, vam napišem kakšen recept.

Lahko zaključim, da je bil dober dan.
Razen tega, da sem začela smrkatuser posted image , očitno sem se nalezla od Muser posted image

Uživajte user posted image user posted image


P.S. Hvala za nov seznam user posted image

< Sporočilo je popravil Lethe -- 28.3.2013 21:02:54 >

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2305
   RE: Junijke 2013
28.3.2013 21:13:17   
ursonok
Ojla,

khm, jaz sem čist user posted image Sem šla popoldne peš do centra na sprehod, ki se je zavlekel ... vsega skupaj 3 ure, od tega 2 uri hoje. In sem povožena. Je bilo pa lepo, toplo, sonček. Ko sem hodila proti mestu, okoli 16h, nikjer žive duše, sama pustinja, pa pridem v arabsko četrt, na trg pred neko cerkev - totalna gužva, ljudje čakajo velikonočno procesijo. So vsak dan že cel teden. Potem sem skočila v našo binjarno na deci rdečega in tapo, nabavila še bio rženi kruh, pomaranče, grenivke in domov. Doma hrana user posted image , zdaj sem pa odklop ... Pa se moram prisiliti in še kaj narest ...

Ne vem, zakaj sem tako utrujena. Upam, da je samo zaradi nespanja in da ni kakšna anemija user posted image

Pa tamala se mi cel dan meče po trebuhu, ful burca, se preteguje. Skratka, očitno se ima fino. Jaz pa ne morem ne sedet ne ležat. user posted image

Komplet za iz porodnišnice
user posted image user posted image
Verjetno ste že opazile, da sem precej antisentimentalno nastrojena glede vsega, kar se tiče nosečnosti in dojenčkov. Ob rojstvu je bistvo v samem dojenčku in ne v oblekicah. Zato kupovanje posebnih kompletkov, ki mu jih natakneš samo takrat, za "svečan prihod domov", prištevam med simptome hudih hormonskih motenj ... ali pa splošne dezorientiranosti. user posted image
Otročka oblečeš, v kar pač imaš, v vsem je srčkan!
Skratka: ne razumem teh ritualov, zdijo se mi odvečni, mi bomo nabavili tri bodije brez rokavov, ker bo ful vroče takrat ... Nič posebnega - želim, da, če že, ljudje gledajo mojega posenega otroka, ne pa njegovih načičkanih super-truper cunjic.

Ampak tudi s to zadevo je tako kot z vsem ostalim - kakor komu paše. Nekdo pa v teh komplekih vidi "polepšanje vsakdana", se bolje počuti, če svojega potomca lepo obleče itd itd. Ljudje smo si različni.

Frutabela
a to še obstaja? Meni je bila najboljša marelična, mmm. Ampak potem se spomnim, da so bile čedalje bolj suhe, pa manj je bilo marelične file itd itd. Skratka, kot vse ostalo, so tudi frutabele postale slabše kvalitete. In sem jih nehala jest.

Pregledi
čestitke vsem za uspešne preglede user posted image In za pridobljene kilograme user posted image . jaz moram čakati še 3 tedne user posted image Takrat me bodo pa tehtali, merili pritisk, dali napotnico za vodo, kri in druge teste k porodu, pa še bris za streptokok mi bodo vzeli. Se bo treba kar psihično pripravit.
Sem pa vesela - baje greš tukaj že po eni noči domov če je vse ok. To bi bilo res super, ker bivanje v P je zame vedno bila ena huda nočna mora.

Nič, vidim, da je fotr na skajpu, se grem malo pogovajat user posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 2306
   RE: Junijke 2013
28.3.2013 21:17:47   
dvojčica6
a da greš že domov po eni noči ursonok? uau!!! To bi pa tut js!!!

Lethe...

komplet iz P je lahko čisto navaden komplet, pač nakaj, da oblečeš dojenčka... verjetno se reče, ker ga vzameš s sabo...eh, nadaljevanje sledi, moja ta večja vztraja na igri z avtki user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2307
   RE: Junijke 2013
28.3.2013 22:07:10   
Lethe
Aha, se mi je zdelo, da bo ta komplet nekaj, kar pri meni spada pod "ne potrebujem"user posted image
Edino ne vem ali je smiselno kupiti še kakšen bodi (na preklop) s kratkimi rokavi, št. 56? A bo to sploh aktualno, četudi bo toplo vreme?
Jaz sem izbrala čisto navadne stvari, nič posebnega, pravzaprav takšnih osnovnih niti ni. Ko bo otrok večji, si bom dala duškauser posted image user posted image

A, točno, Frutabela. Meni so bile včasih tudi boljše...samo so mi pa že od nekdaj presladke. Najhujša mi je neka temna, čisto črna. Se mi zdi, da so fige noter, brrr.
Zdaj je spet ena nova na vidiku, sem na sliki videla češnje. Bo treba poskusituser posted image Mogoče grem kar jutri v Fructal in kaj kupim, skoraj vedno je kakšen okus v akciji. M jih ima rad in jih kar kupujeva, da ima potem tudi za v hribe ipd., za vsak slučaj.

< Sporočilo je popravil Lethe -- 28.3.2013 22:10:58 >

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 2308
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 1:25:39   
Anjuškaaa
Večer pikice..

Sploh ne morem spat zato pa tudi pišem tako pozno user posted image sva s partnerjem na oddihu na gorenjskem do nedelje in mi ta svež luft tako prija, da spat ne morem..polna energije user posted image

Toliko informacij ste napisale o teh papirjih na CSD da mi ni treba vas nič vprašat in mi je vse jasno..super ste user posted image sem prvič noseča in čisto neizkušena..s temi papirji pa tako začneva urejat tam nekje konec aprila.

Zdravi prigrizki..js jim grizljem skoraj vsak dan in to so razni oreški..so zdravi in polni nenasičenega olja (omega 3). Ni fajn z njimi pretiravat saj so redilne. Js grizljem vsak dan domače pražene bučnice in vsebujejo veliko magnezija.

Evo materinsko šolo prvič imam zdej 2.4. in se gre 4x..moja mala je tud danes ful živahna in to že celi dan..očitno ji prija ta sveži redek zrak user posted image

Mene ste tud pozable dat na seznam PDP 22.6., 28 let, 1user posted image 0user posted image

Zdaj pa grem spat in božajte bušije..nočko user posted image

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 2309
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 9:47:18   
pika89
Saša33, kakšno naključje, mi smo tudi imeli včeraj za kosilo pečen krompir z orado. Prvič sem naredila tako dobro ribo, da me je cela družina pohvalila. Hja, vaja dela mojstra user posted image

danes sem si pa za malico naredila bučne polpete...mmmmm. Jih že pridno uničujem user posted image

Girl79 morda sem pozabila, pa vendar, zakaj ti izgubljaš kilograme? Meni osebno so zelo všeč ovseni piškoti s sadjem, taka nasitna malica so...seveda frutabele..Kaj nimaš časa za pravo malico/kosilo v službi?

cotke potem boste večinoma imele cotke vel. 62? saj 56 kar hitro prerastejo, oz. vel.62 lahko cotke zavihamo, ni taka razlika?

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2310
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 9:49:48   
pika89
pardon Girl79...sem samo videla negativni predznak pred 4 user posted image pardon

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2311
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 10:30:25   
vilincek
Zio punce,

jaz sem se kar doma. Cez nos se vedno ne morem dihat. Glava me boli v valovih. Vceri sem sla probat kako je zunaj in sla v trgovino, pa tud hitro domov prisla. Me prevec boli glava. Bo treba pac pocakat. Moz je vceri zamudil avion in prisel sele danes zjutraj ob petih. Potem nsem mogla nazaj zaspat. Ko sem zaspala, sem sanjala o porodu (priprava na CR). Ocitno bo potem to to. Tudi prvic se mi je zgodilo, da sem nekaj mesecev prej sanjala, kako bo- samo zacetek seveda.

Rok bo star 1 leto in 10 mesecev, ko se bo njegov bratec rodil. Ta je zelo aktiven fantek in tudi ponoci nori po trebuhu. Bo pa tudi ta velikan, zato sploh ne grem poskusit naravno. Jaz imam rok 22.06. (ce bo se ktera popravlajla seznam). Porodnisko nastopim 25.05. , pol moram pa se odsteti dopust (lanskega 13 dni in 2 tedna letosnjega- ostalo bom pustila za naslednjo leto) in potem pride da grem zadnjic 19.04 v sluzbo.
Tiste, ki imate starejse otroke: kje jih previjate, saj so vse previjalne prekratke- mi imamo 1 meter. Razmilsjam, da bi Roku kupila novo podlogo za na pisalno mizo in njega v njegovi sobi previjala. Kako pocnete ve? Vse na isti mizi? Mi jo imamo v kopalnici z banjico, ki se ven potegne. Potem imam pa sodaj na polici vse pripomocke in njegove obleke. Ko bosta dva, bom verjetno Rokove stvari morala umaknit. Itak ga ful tezko previjm, ker mi stalno vstaja in se obraca.A vasi malcki spijo v pizamah in jim dajate se nogavicke za spat? Sedaj imamo bodije, kjer je vse v enem. Moram mu pa kupiti vecje in vecjih bodijev ni. Ali obstajajo poletne spalne vrece s snemljivimi rokavi? Kje se dobijo?
Grem malo pocivat, mogoce zadremat.

(odgovor članu pika89)
Neposredna povezava do sporočila: 2312
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 10:31:50   
vilincek
Se to: lepe praznike in ne jejte prevec.

Mi bomo imeli makovo potico in jajca bomo barvali zaradi Roka.Me zanima, kako bo uzival. Lani je bil se premajhen.

(odgovor članu vilincek)
Neposredna povezava do sporočila: 2313
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 10:49:11   
Zoja83
Joj, punce ne me še čist skenclat, no user posted image

Sem frišna iz pregleda in mali je na glavici. Mislim, da lahko kar pričakujem, da bo ostal, saj je bil prvi zasidran na rito od samega začetka in se ni prestavil za nič na svetu user posted image
Težek je že skoraj 1700g in ustreza že dopolnjenih 31 tednov user posted image Torej malo prehiteva in v pobožnih željah (če bo že ravno največji krščanski praznik) lahko sanjam o začetku junija user posted image

komplet iz P ga bom imela zaradi tega, da bo vsaj eno stvar imel novo... Vse ostalo dobi od junijca 2010 ala bratca.

Morm kar pojamrat malo glede ta starejšega. Ma bolj trmasta človečka še nisem srečala! Groza, zdej je obvezen jok in trmarjenje in razni ne-ji za vsako stvar in to vsak večer, dans pa že zjutraj pred vrtcom! user posted image . Pol se pa spomnim, da bo treba še enkrat skozi to user posted image Ma te mine še pred rojstvom user posted image HB gre naslednjo sredo z babi v Španijo, pa si bom lahko malo spočila user posted image

frutabela ja, prosim! user posted image

Lepo bodite!

(odgovor članu vilincek)
Neposredna povezava do sporočila: 2314
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 10:50:13   
ursonok
Ojla,

jaz sem čudno spala, spet. Sem imela nočne more. Sanjala sem, da sem potovala po Severni Koreji, so me prijeli in mučili user posted image . V naslednjem prizoru sva pa z možem sedela na klopci in sem si jaz lastnoročno otipala MV in ugotovila, da je odprt! Sem povedala možu, da se mi zdi, da sem odprta, pa mi je samo zatežil, naj se ne otipavam in naj raje uživam na dopustu. Skratka user posted image user posted image

Mene tamala v trebuhu tako brca, da ne morem zaspat!!! Ves čas je aktivna, res ne razumem, kaj ji je. Seveda se mi zdi, da sem imela tudi zaradi teh brc more. Joj, se kar bojim, kaj bo, ko pride ven. user posted image

Vilinček
mi smo prvo vedno previjali na previjalni v kopalnici (na pralki), za Abela pa sploh nimamo previjalne, previjamo ga, kjer pač pride - na kavču (podložimo brisačo), na postelji, na tleh. Tudi zdaj ne bomo kupovali nove previjalne. Je preveč nepraktično, vedno nosit otroka na isto mesto itd. user posted image Previješ, kjer ga srečaš pokakanega, pleničko pa takoj odneseš v smeti na balkon. Sicer je pa mali itak prevelik (predolg), da bi ga lahko zbasali na previjalno. Pa preveč živ je.
Čim prej se pozdravi!

Pri nas je danes praznik, že drugi dan. A mi pridno delamo. Plan je tak: delo (no, zdaj zajtrk, hehe), potem orbitrek, potem še malo dela, popoldne pa izlet v mesto, v Papriko na kosilo-večerjo in degustacijo veganske mandljeve torte z gozdnimi sadeži (user posted image ), potem pa sprehod po mestu in ogled procesij. Upam, da ne bo padalo.

Jutri pa nastopim že 33. teden!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vilincek)
Neposredna povezava do sporočila: 2315
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 10:51:13   
Zoja83

user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image ki jih že imamo , naslednji pregled, spol user posted image


1. 6. 
ursonok, Španija, 32, 3user posted image , 2user posted image
Saša33, okol.Logatca, 34, 2user posted image , 1user posted image

2. 6. 
pika89, 23, 1user posted image , 0user posted image ,

3. 6.
sover, 31, 2user posted image , 1user posted image , 16.1. user posted image

4. 6. 
niinii, 30, 1user posted image , 0user posted image ,

6. 6.
Natalija28, Duplek-MB, 2user posted image , 1user posted image

7. 6.
flowy,Velenje, 31, 1user posted image , 0user posted image , NS 26.11
majcica1508, 4user posted image , 2user posted image , user posted image

9. 6. 
girl79, 3user posted image , 1user posted image

10. 6.
anasara12, Lj, 1user posted image , 0user posted image

11. 6.
Zoja83, Lj, 2user posted image , 1user posted image

17. 6. 
ursap, Lj, 2user posted image , 1user posted image

19. 6. 
ursika_ursi, okol. Slov.B., 27, 2user posted image , 0user posted image , NS 13.12, NP 4.4.2013 user posted image

20. 6. 
andreja_p, CE, 29, 1user posted image , 0user posted image , 22.11

21. 6. 
drugičudež, 2user posted image , 1user posted image ,

22. 6.
dvojčica6, 3user posted image , 2user posted image

24.6. 
StelaPia, MB, 27, 1user posted image , 0user posted image ,

25.6.
sonce987, 29, 2user posted image , 1user posted image

26.6. 
Lethe, 28, 1user posted image , 0user posted image

30.6.
vilincek, 2user posted image , 1user posted image
*sončka* , Kamnik, 24, 1user posted image , 0user posted image

X.6. 
sanrca.81,
zeemeermin,


UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA




(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2316
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 11:04:56   
ursonok
Zoja
naša najstarejša ima podobne izpade (4 leta in par mesecev): ne, ne, ne, jaz hočem, hočem, hočem. Zjutraj sicer ne, zato pa popoldne toliko bolj. IN ko pomislim, da nas to čaka še pri drugem, potem pa še pri tretjem, se včasih samo zjokam iz obupa user posted image user posted image

Super, da gre mali na izlet in boš imela malo miru! Fuuul paše, moram priznat user posted image

Zdaj pa jeeeeest! user posted image

(odgovor članu Zoja83)
Neposredna povezava do sporočila: 2317
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 11:48:13   
ursika_ursi
Hej, hej, punceuser posted image

Danes sem se zbudila čist naspidirana in opažam, da se malček zbudi par sekund po tistem, ko se jazuser posted image No, če bo temu tako, ko pride na svet, potem bo superuser posted image

Kompletek za iz P- pri nas ne bo nič posebnega, pač lupila sva en komplet, ki bi ga itak v vsakem primeru, v H&M (5 delni) za 20eur. Sem hotla link prilimat pa vidim, da teh cunjic nimajo več na njihovi strani. Da bi pa zdaj iskala neke posebne cunje za ta dan pa ni šans. Tist bo dobil, ko bo šel h krstuuser posted image

Ostale cotke- jaz imam večinoma številko 62- kratek rokav in kratke hlačke- kar pa je 56 (mislim, da 2 bodija in 2 hlače s stopalkami) pa imam dolg rokav in dolge hlačnice. Mogoče bom še kupila kak bodi, ampak to bo pa zaenkrat to. Mam pa res srečo, ker vedno n aletim na kakšno akcijo in sem za vse cunjice do zdaj dala ene 30e ali pa še to ne. No, razen tisti kompletek, tist je pa itak ati častiluser posted image Bomo sproti kupovali, če bo pa nuja pa bo ati šel v šoping. Verjetno bojo tut obiski prinesli cunjice, ampak ravno razmišljam, da bi jim najraje rekla, da bi želela ali denar ali darilne bone, če že imajo kaj namen prinest s sabo, pa pol kupiuš kar rabiš. Ali pa prišparaš za nakup avtosedeža, ko bo malček že večji.
Danes me je zadela neka pospravljalna mrzlicauser posted image user posted image Sem čisto ponosna, da mi je ratalo pospravit par škatel s cunjami, ki so čakale že od selitveuser posted image user posted image Oken ne bom pucala, čeprav so že grozne šipe, ampak hvala bogu za okrasne zavese, da se šip ne vidiuser posted image user posted image
Lansko leto sva za veliko noč k nama povabila celotno mojo in M žlahto, tako da sva letos fraj, kar se tega tičeuser posted image Mami bo verjetno spekla orehovo in makovo torto, mmmmmmmm in že komaj čakam, da pojem kakšen kos ali dva, tri, pet, osem..user posted image user posted image user posted image Se mi zdi, da bom v teh 3 dneh pridelala več kil kot pa prej v celem mesecuuser posted image user posted image No, zdaj si še dam malo duška, po praznikih pa spet malo bremzanja. Včeraj sem imela pregled in sem se najbolj bala tehtanja pa pol vidim, da sploh ni krize- sem na +8 in od sredine februarja pa do zdaj sem pridelala 1kguser posted image user posted image

Nič, grem spucat bajto, dokler se mi še da, pol pa se vam spet pridružimuser posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2318
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 15:15:02   
ursonok
Oh,

uršika,
daj mi malo tvoje energije .... Jaz sem po zajtrku spet zaspala zadve uri in pol!!! user posted image user posted image Ne vem, kaj mi je. Upam, da je to res le zaradi slabšega nočnega spanja ... In da ne zaradi anemije.

Zdaj sem se oborožila s sokom, Pu-Erhom in sadjem - upam, da bo kaj učinkovitosti od mene ...user posted image

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2319
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 16:23:54   
ursika_ursi
WoooHoooo, cela bajta v nulo spucana, pač okna sem edino pustila, ker itak dežuje pa se mi zdi brezveze še tist glancatuser posted image

ursonok, mogoče pa je luna kriva. Meni je ful čudno, da zadnja 2 meseca nima nekega vpliva name, prej pa že kak teden pred to luno nisem mogla spat al pa sem blodila cele noči, še 1 teden po tem, ko se je luna že poslovila. Ah, saj ti si itak čist preveč pridna pa si zaslužiš kak dan ali dva odmorauser posted image user posted image

Meni se je pa zdaj začelo dremat in vroče mi je za pop****t, ker sem mela kar ornk tempo. Valda z vmesnimi odmori.
Hm, a katera ve kako bonsaje obrezovat? Najin je začel poganjat vrhove ko nor in že prav smešno zgledauser posted image user posted image Odkar ga namakam v vodu je tak, očitno mu paše- končno neka ''roža'', ki ji je pri meni uspelo preživetuser posted image user posted image No, imam še orhidejo 2 leti, ampak zadnje leto nekaj štrajka s cvetovi, liste pa kar naprej poganjauser posted image A bi ji mogla kakšno gnojilo podturit al kaj?user posted image

Nič, grem napast pomaranče dokler se mi jih še da lupituser posted image user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2320
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 18:28:18   
Peeby



user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image ki jih že imamo , naslednji pregled, spol user posted image


1. 6. 
ursonok, Španija, 32, 3user posted image , 2user posted image
Saša33, okol.Logatca, 34, 2user posted image , 1user posted image

2. 6. 
pika89, 23, 1user posted image , 0user posted image ,

3. 6.
sover, 31, 2user posted image , 1user posted image , 16.1. user posted image

4. 6. 
niinii, 30, 1user posted image , 0user posted image ,

6. 6.
Natalija28, Duplek-MB, 2user posted image , 1user posted image

7. 6.
flowy,Velenje, 31, 1user posted image , 0user posted image , NS 26.11
majcica1508, 4user posted image , 2user posted image , user posted image

9. 6. 
girl79, 3user posted image , 1user posted image

10. 6.
anasara12, Lj, 1user posted image , 0user posted image

11. 6.
Zoja83, Lj, 2user posted image , 1user posted image

17. 6. 
ursap, Lj, 2user posted image , 1user posted image

19. 6. 
ursika_ursi, okol. Slov.B., 27, 2user posted image , 0user posted image , NS 13.12, NP 4.4.2013 user posted image

20. 6. 
andreja_p, CE, 29, 1user posted image , 0user posted image , 22.11

21. 6. 
drugičudež, 2user posted image , 1user posted image ,

22. 6.
dvojčica6, 3user posted image , 2user posted image

24.6. 
StelaPia, MB, 27, 1user posted image , 0user posted image ,

25.6.
sonce987, 29, 2user posted image , 1user posted image

26.6. 
Lethe, 28, 1user posted image , 0user posted image

28.6. 
Peeby, 29, 2user posted image , 0user posted image user posted image

30.6.
vilincek, 2user posted image , 1user posted image
*sončka* , Kamnik, 24, 1user posted image , 0user posted image

X.6. 
sanrca.81,
zeemeermin,


UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA





(odgovor članu Zoja83)
Neposredna povezava do sporočila: 2321
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 18:40:37   
Peeby
Komplet iz porodnišnice: jaz na to gledam kot na oblačilca, ki jih pač ima malo dete oblečeno iz porodnišnice. Zdaj če so to superkiči ali pa čisto običajna je stvar osebne preference user posted image . Moram pa priznat, da za prvega je blazno težko kupovat oziroma se spravin k nakupovanju. Po eni strani je ogromno luškanih zadevc, ki bi jih itak rada vse kupila, po drugi strani pa ne veš točno kaj bo uporabno in sploh koristno. Kakor Lethe tudi sprašuje, kaj je fora pižam in koliko itd, pa ali z dolgimi rokavi ali brez... Jaz zdaj skrbno berem vse vaše komentarje (koliko česa, koliko velist), nakupila bom tako itak samo najbolj nujno, potem bom pa M pošiljala naokoli, ko bo kaj zmanjkalo oziroma bo premajhno, Upam, da se obnese user posted image user posted image user posted image

No izkoristite zdaj extra frej dan za te praznike ...

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 2322
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 19:04:58   
girl79
Čao souser posted image user posted image ,

Za mano neprespana noč user posted image ...sem se zbudila ob 2.30 in potem nisem mogla zaspati do nekje 5.40, no ob 5.50 me je pa hčerka zbudila....upam da bo danes boljše...

Hvala za vse nasvet za prigrizke....pika89, jaz jem malico v službi, ampak rabim prigrizke za po malici, ko sem že spet lačna user posted image user posted image ...še dobro da ste me spomnile na futabelo, jih moram malo nabavit user posted image pa še kaj drugega zraven...

Zdajle pa se grem počasi zrihtat za večerjo s kolegicami, že sanjam kaj vse bom pojedla user posted image user posted image

Pižamice za dojenčke - jaz jih sploh nisem uporabljala, sem dajal hčerko spat kar v bodiju + bombažne hlače s stopalkami...meni nekako niso bile praktične, ker če se je npr. pobruhala (je polivala večkrat na dan nekje do 6 meseca oziroma dokler nismo počasi prešlina gosto hrano), sem lahko zamenjala samo body ali majčko, če je pa npr. šlo kaj čez pleničko pa sem lahko zamenjala samo hlače in je bilo to...če imaš pa pajacka moraš pa vse preoblečt....ne vem no, ene jih pa full uporabljajo....

Se pa strinjam, da res ni potrebe nekaj full kupovat, ker se mi zdi da na koncu imaš vedno preveč, jaz že prvič nisem praktično nič kupila, dobila sem stvari od prijateljice, potem pa še kar precej cunjic za darila in nekaterih stvari potem nisem niti enkrat oblekla user posted image , tako da zaenkrat nisem kupila še popolnoma nič....itak imam pa za kakšne nujne stvari babycenter 200 metrov stran, tako da lahko mimogrede skočim kupit če bi bila panika user posted image

Grem pojest eno pomarančo, da bom zdržala do večerje čez dobro uro user posted image

Lepo se mejte user posted image

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 2323
   RE: Junijke 2013
29.3.2013 21:17:45   
dvojčica6
Pozdrav!

Kje sem ostala? user posted image Aha, rubrika dvojčica pametuje user posted image Torej, Lethe... komplet za iz P vsebuje stvari, ki jih bebi rabi oblečene, da topel pride domov user posted image Ker bo poletje, boš verjetno rabila kak bodi z dolgimi rokavi po možnosti na preklop (meni so itak ful zakon ti bodiji, ker so user posted image ) zelo nekooperativni, ko je treba stvari čez glavo vlečt in jih je lažje z boka bok valit/, hlačke + štumfke ali pa une hlače s stopalkami, kako majico za na vrh, kapico, dekico za pokrit za tista dva metra do avta... Vreme je včasih čudno, lani je bil začetek junija še kar mrzel, konec pa že tam blizu 30 stopinj, tako da je težko rečt, koliko natančno boš rabila... Meni so v P rekli za ta prvo k je 21.6. rojena, naj dam dva rokava, tako da smo morali dat en bodi in čez majičko + hlačke s stopalkami... kapica...pokrili z dekico in šli domov... Doma pa smo kar hitro začeli en sam rokav prakticirat... prve dva meseca mislim, da sem mela dolge rokave, pol pa že bodi s kratkimi... Smo pa meli 56 cifro, rojena je bila 50 cm, glih fajn za prve dva meseca, ker na začetki kar hitro poganjajo (tudi tam 4 cm na mesec)... Ta druga je bila rojena 56 cm pa smo kar 62 morali met... Banjica/čebriček...čisto po okusu...meni je banjica bolj všečna, pol ko sta bili malo večji, sta radi malo čofotali noter...čebriček je pa menda fajn za tiste redke izjeme k ne marajo kopanja...vn in noter...dosti jih priporoča stojalo za banjo, da ne trpi hrbet, mi smo kar na mizi kopali, je pa pol hrbet trpel, ko je moj nesel vodo zlit v banjo user posted image
Duda/cuclji... težko rečem...mi smo pri ta prvi sprobali vse možne dude, nobene ni hotla...ta druga je pa sesala, kar si ji dal... do 6. meseca je itak v redu met dudo, ker spodbuja sesalni refleks, js sm pa tut mela kot znak , da je treba it spat... Smo pa uporabljali dudo od Nuka in od Mam.... Od Nuka iz kavčuka in od Mam iz silikona... Cuclji podobno, eno flašo sem dobila od Aventa, ko sem kupila prsno črpalko in sem tisto uporabljala,,, pri ta drugi pa sem kupila Tommee Tippee, ker ma kao cucelj podoben joški... sploh sem pri ta drugi več uporabljala flaško, da nisem bila skozi vezana nanjo, ta prvo sem pač skoz s sabo vlačila...
Pižamice... meni so simpatična oblačila iz dveh delov, se pravi, bodi in hlačke...lažje za preoblačit in previjat... pižamice smo redko rabili... bolj potem, ko sta bili večji in ponoči ni bilo treba previjat... no, sej na sploh sem malo previjala ponoči, ampak kdaj ko se je dete pokakalo, je bilo pač treba...
Nogavičke...odvisno koliko hlačk s stopalkami boš kupila... sem pa jaz kar rada prakticirala bodi + nogavičke, ko je bilo toplo...ene 4,5 parov za začetek bo kar dovolj, pol lahko že dokupiš...

Frutabela... meni so zdej ta nove noro dobre...no tut ta stare so mi všeč user posted image

vilinček pikepoke user posted image glede previjanja...js mam tut otroke z majhno razliko, previjala pa sem obe na previjalni previjala, res pa sem stvari od ta večje dala en predal nižje... lahko previjaš pa res kjer hočeš, previjalna je pač praktična, ker mam tut cunje za preoblečt pa pleničke pa ostalo šaro (bepanthen, vatke...) Naše dve spita v pižamicah brez nogavičk, ker mamo odprto okno ponoči...spimo vsi v eni postelji, tako da je situacija verjetno malo drugačna...Drgač nisem nek pristaš teh spalnih vreč, no moji dve nista user posted image sem dala raje bodi s kratkimi rokavi spodaj in pol pižamica na vrh...ko je ratalo toplo, sem skenslala bodije... Aja, jajčka pa smo tut mi baravali, ta večja (2,5 ) je bila navdušena...tamala (kmalu bo 14 m) bi tut pomagala, ma smo jo raje odstranili na varnouser posted image

Zoja83 user posted image za novičke... pa dej se no malo več javljat user posted image

ursonok... adijo pamet sanje...js sm tut enkrat sanjala, da sem z rokami sama pijela otroka, ko se je porajal user posted image

Zdej grem pa ta večjo skopat, uffa roman user posted image

Lepe praznike vsem!

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 2324
   RE: Junijke 2013
30.3.2013 12:06:37   
ursonok
Ojla,
danes smo se malo dlje valjali po postelji ... Smo šli spat šele okoli 2h user posted image user posted image
Včeraj sva komaj prilezla do Paprike, center je bil čisto oblegan, povsod velikonočne procesije. Jedla sva v španskem stilu, vse skupaj trajalo 2 uri in pol user posted image . Spet so bile na jedilniku veganske krvavice s fižolom (mmm), solata z oreščki, čez pa sojacotta (panacotta iz soje). Zmanjkalo je veganske mandljeve torte z gozdnimi sadeži user posted image .
Potem je bilo treba pe še peš domov, ker busi niso več vozili ... Tako da smo se v bistvu ful sprehodili ... A vseeno, če jaz zvečer jem, pa četudi večinoma zelenjavo, se ful redim, zdajle sem vsa napihnjena, počutim se kot en slon.
A danes na srečo ni praznik, tako da grem kmalu na bazen, da se malo regeneriram user posted image

Dvojčica
uf, morate imeti pa ogrooomno posteljo, da se vsi stlačite gor. Jaz si česa takega nepredstavljam - midva ful slabo spiva, že če je kdo od otrok samo v najini sobi (v svoji posteljici). Zbujava se za vsak šum, hrčanje, premetavanje ... Skratka, za nas je to ena velika muka - če bi spala s svojim otrokom v skupni postelji, garantiram, da imam čez mesec-dva hudo depresijo. Od nespanja. user posted image

Otroci se kmalu vračajo, treba bo pospravit hišo, pa še ful narest, pa v nabavo iti ... Pograda očitno ne bova kupila zdaj - sva totalna gnoja. Nič se nama ne da user posted image . Pa treba se je sprehodit oziroma zapeljat do porodnišnice, kjer bomo rodili - sploh ne vem, kje se nahaja, kako je videti. Bi pa rada to zvedla še pred porodom. Pa tudi nič ne kaže, da se bomo spravli tja ... Jao jao.

Nič, uživajte vikend, vesele in mirne praznike vam želim!

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  91 92 [93] 94 95   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  91 92 [93] 94 95   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?