|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
26.10.2012 17:32:43   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
v bistvu se gre da hči ne more svoje želje polno udejanit, ker je povezana s starševsko udeležbo, sodelovanjem, podporo in pomočjo. vera sploh, ker to ni krožek za otroke, je življenski stil, ki ga otrok spoznava in ga ne more polno izkusit, kaj šele udejanit, čeprav bi mu bila želja aktivno živet to izkustvo. če se starš a priori distancira od tega in misli da je to en larifari, - otrok to čuti, težko je to zanj polno doživet, kaj šele aktivno furat sceno sam.

Aleluja...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
26.10.2012 17:54:15   
jelena.m
Pozdravljeni.Vidim,da imate tudi nekateri probleme z krstom otrok.Pri meni je tudi takšen problem.Jaz hočem dati otroke krstiti pa moj mož ni za takšne stvari.Pravi,da nič ne verjame v kar ne vidi.Vprašala sem ga že če bi pa le mogoče hotel iti z mano na priprave pa je rekel,da zaradi njega lahko grem na priprave in da lahko dam otroke krstit.Jaz brez njega nočem tega delat,ker se mi zdi da je nekaj najlepšega da gresta oba sarša h krstu.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
26.10.2012 18:23:53   
ronja
Pelin, ti vidiš, kaj sta napisali, jaz pa gledam, kaj delata: ena otroka spremlja k obveznim mašam, druga jo pa vsake kvatre vpraša, če bi šla. Mala pravi da ne. da je dolgčas in to je to.

Mateyka, res je, ampak isto velja za ateizem - poznam ljudi, ki so bili zelo nesrečni v vernih družinah, ker pač niso čutili tega, kar bi "morali", niso verjeli, kar naj bi, morali pa so obiskovat vse in naredit vse zakramente...

Kot sem rekla: izbereš eno in upaš, da bo to najboljše za tvojega otroka - kot pri vseh ostalih rečeh.

Pelin, pa če bi se tvoj mož odločil postati ateist? Bi bila za, da bi se vedel kot ateist in vzgajal tako vajine otroke? Vidiš...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
26.10.2012 19:03:36   
pelin
Pelin, ti vidiš, kaj sta napisali, jaz pa gledam, kaj delata: ena otroka spremlja k obveznim mašam, druga jo pa vsake kvatre vpraša, če bi šla. Mala pravi da ne. da je dolgčas in to je to.

In katera je katerauser posted image ?kot jaz razumem iz njenih postov ,nobena ne hodi ravno pogosto
z otrokom k maši ....razlika je le v tem da ena (Stanislava) lepo pove, da tega ne počne, ker to ne želi in na to pač ne da veliko ( pa vseeno ne blati in ne pljuva po duhovščini)...vseeno pa deklico vsake toliko časa pelje , vpraša, če bi šla k maši....druga (Kajalin) pa v bistvu še bolj zaničuje cerkvene zadevščine kot prva, vendar svoje nezanimanje za cerkvene zadeve prikriva z jezo in ogorčenjem nad cerkvenimi službami, ki si drznejo v cerkvi zahtevati in upoštevati svoja in ne njena pravila ....Res pa je da Kajalin včasih le gre k maši, vendar takrat med pridigo misli na druge reči ( naprimer na to da je po cerkvenih zakonih sex grehuser posted image ...sori ampka tegale ne morem požreti...tole mi je tako hecno za crknit)....
Pelin, pa če bi se tvoj mož odločil postati ateist? Bi bila za, da bi se vedel kot ateist in vzgajal tako vajine otroke? Vidiš...

Kaj vidimuser posted image ?...zame je ateizem podobno kot druga vera....v bistvu bi ravnala enako kot, če bi se odločil prestopiti v drugo vero....zagotovo ga ne bi odrivala stran od vzgoje in dam roko v ogenj zanj ( tako kot ti za svojega lubitauser posted image ), da bi se potrudil in se zavoljo otroka , če bi ga to zanimalo, po svojih močeh rade volje angažiral tudi na verskem področju....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
26.10.2012 19:03:44   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Mateyka, res je, ampak isto velja za ateizem - poznam ljudi, ki so bili zelo nesrečni v vernih družinah, ker pač niso čutili tega, kar bi "morali", niso verjeli, kar naj bi, morali pa so obiskovat vse in naredit vse zakramente...


sej veš da trdim da nepristranske vzgoje ni.. se je pa vredno trudit, da jim omogočiš tisto kar se ti zdi najbolje zanje IN kar jih osrečuje v duhovnem smislu.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   [Brisano sporočilo]
26.10.2012 20:59:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
26.10.2012 21:47:47   
kajalin*
Pelin, beri bolj natančno moja hči hodi v cerkev, napisala sem ti po večini gremo vsi trije, ker mora hoditi in ne obračaj, da ji branim hoditi.Še napisala sem, da je lani imela v spričevalu ocenjen obisk slabše, zato, ker hodimo za vse večje praznike v drugo faro, kjer živi moja tašča. vsako leto za veliko noč sem v cerkvi ob 6.30., brez izjeme, ampak ji tega pri verouku ne priznajo. Pa mislim, da nisi jasno odgovorila, kako bi se odločila, če bi tvoj mož želel da se odpoveš krščanskemu življenju...Odgovor nam je verjetno znan, do tega ne bi prišlo, ker ne bi bil tvoj mož, če bi bil drugače misleč.Opažam, da se imaš za zelo pametno, ampak ker se ne poznava ti naj povem, da so me druge bolj realno prebrale kot pa ti, k si me iz prve začela napadati, in lajnaš svoje...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
26.10.2012 21:52:34   
kajalin*
Bom pa citirala stavek, kateri mi je zelo všeč :"Bog odpusti ji, saj ne ve kaj dela ( piše )" user posted image , pa lep večer še naprej, k vidim da delaš resno študijo iz meneuser posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 7:39:12   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sej veš da trdim da nepristranske vzgoje ni.. se je pa vredno trudit, da jim omogočiš tisto kar se ti zdi najbolje zanje IN kar jih osrečuje v duhovnem smislu.


Se strinjam. Sicer sama razmišljamo tem, kar je dobro (in ne najbolje), ker se mi zdi dovolj. Ampak princip je pa podoben.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 7:42:45   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

No....Stanislava...hvala Bogu za take kot si ti

Ampak meni res ni jasno, kaj dela Stanislava drugače kot kajalin?


Razlika je v odnosu, kjer je odnos precej bolj pomemben gradnik vere kot ostali zunanji dejavniki vere. Brez odnosa je njihov pomen ničen ali majhen, z zgrajenim odnosom pa se zgodijo (ali ne - pač odločitev) ob svojem času.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 7:47:57   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: bena

Odgovor Vijoličarki:

S partnerjem vsa imela povsem različno vzgojo.


Odgovor tebi:

Vpiš otroka k verouku.
S partnerjem se vpišita na 'partnerski tečaj', ki ga organizira cerkev, mislim da celo brezplačno. Nisem hodila, so mi pa o tem govorile prijateljice in kolegi - da je dobro in koristno, ker se POGOVARJAŠ, česar vidva očitno ne znata. Ne vem, koliko je verskih vsebin, ker nisem spraševala, a glede na povratne informacije, ki so prišle od udeležencev - več kot dobrodošlo.

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 10:23:53   
pelin
Metulj.....ateizem nima v bistvu nič skupnega z nobeno vero in tega da ima kaj skupnega nisem napisala....pravim le, da bi v primeru, da se moj mož spreobrne in postane pripadnik druge vere jaz pa ostanem pri isti , pač poskušala vzgajat otroka podobno kot bi vzgajala otroka, če bi bil en od staršev ateist drugi pa veren. Otroku se pač poskušajo predstaviti obe strani....se ga seznani z dvema svetovoma ( ki čisto brez težav lahko obstajata v nekem normalnem strpnem odnosu...) ...in hkrati ne zaničevati nobenega ....in to je to....razumeš?
Kajalin....vse poste preberem ...ponavadi večkrat in lahko si prepričana, da tvoje še posebej, ker si trenutno glavna akterka tule...prebrala sem, da hodiš k maši tako po silem...ampak saj ni to toliko važno...veš mislim, da bi bila do sedaj že lahko poštena (ali pa tega resnično ne vidiš) da v bistvu mene ne moti to ker ti to nič ne pomeni....moti me tvoj odnos do otroka...razumeš?...tvoj otrok zaradi tvojega negativizma trpi, ti pa ne opaziš....nikoli nisem rekla, da moraš igrati hinavko in se delat fanatično vernico ( kot sem po nekaterih mnenjih jaz)....bodi le mati na mestu in olajšaj svojemu otroku pot pri spoznavanju življenja...nič drugega...če pač želi spoznati neko stvar, kjer se je potrebno držati nekih pravil....se ne repenči, in ne pljuvaj , ker te grajajo ( tu v bistvu grajajo tvojega otroka),. ker teh pravil ne upoštevaš, temveč zavoljo otroka poskušaj to upoštevati....če je to preveč zate (te nič ne obsojam...če nisi veren so verske zadevščine zate zagotovo res nesprejemljive)....bodi karakter...povej to svojemu dedcu in na vse zadnje otroku....ne pa vozit neko stvar na pol oz. ovirat zadevščine in za tvoje polovičarstvo naprtit bremena otroku....
Če se ne motim, me nihče ni vprašal kaj bi storila, če bi moj od mene zahteval, da se odpovem veri...v bistvu je bilo tu govora o tem, da bi se moj spreobrnil v drugo vero in kako bi potem jaz to sprejela... Drugače pa...če se vseeno vrnem k vprašanju ki si ga nekako postavila....veš tu imaš prav....takšen človek enostavno ne bi mogel biti moj življenjski partner....pa ne zato ker bi mi vera pomenila res vse na svetu...zato, ker ne bi mogla voziti s človekom, ki bi od mene zahteval kaj takega ( ali v bistvu kar koli...na zahteve sem nekako alergična....prošnje in predlogi so nekaj drugega)...poudarek je na zahteval....če bi mi poskušal predstaviti svojo vero in bi se mi mogoče zdela celo bližja meni in mojim pogledom na življenje...nikjer ne piše, da ne bi prestopila vanjo...svet je velik in se ga odkriva celo življenje...
p.s....citat pa ni citat, če ni dobesedno naveden vešuser posted image ...drugače pa se vedno zanašam, da Bog odpušča tudi moje kozlarije...prav zato mi je tudi tako pri srcuuser posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 18:40:58   
sazi

podobno kot bi vzgajala otroka, če bi bil en od staršev ateist drugi pa veren. Otroku se pač poskušajo predstaviti obe strani....se ga seznani z dvema svetovoma ( ki čisto brez težav lahko obstajata v nekem normalnem strpnem odnosu...) ...in hkrati ne zaničevati nobenega ....in to je to....razumeš?


Jaz si pa te kombinacije ne predstavljam. Namreč da sta skupaj ateist in vernik in da oboje predstavljata otroku. Kako? En pravi, da je še nekje nekaj, drugi mu pa pove, da ničesar ni. Kolikor jaz poznam "mešane" pare, nekako funkcionira v parih različnih ver - oboji v nejkaj verjamejo in se da potem razlike otroku lažje razložiti. Kjer pa sat skupaj en vernik in en ateist, pa ne poznam para, kjer eno prepričanje ne bi prevladalo v celi družini.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 19:22:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


podobno kot bi vzgajala otroka, če bi bil en od staršev ateist drugi pa veren. Otroku se pač poskušajo predstaviti obe strani....se ga seznani z dvema svetovoma ( ki čisto brez težav lahko obstajata v nekem normalnem strpnem odnosu...) ...in hkrati ne zaničevati nobenega ....in to je to....razumeš?


Jaz si pa te kombinacije ne predstavljam. Namreč da sta skupaj ateist in vernik in da oboje predstavljata otroku. Kako? En pravi, da je še nekje nekaj, drugi mu pa pove, da ničesar ni. Kolikor jaz poznam "mešane" pare, nekako funkcionira v parih različnih ver - oboji v nejkaj verjamejo in se da potem razlike otroku lažje razložiti. Kjer pa sat skupaj en vernik in en ateist, pa ne poznam para, kjer eno prepričanje ne bi prevladalo v celi družini.



Običajno taki pari dajo krstit otroka....ostalih zakramentov pa otroci ne delajo......potem gre "veren" starš z otroci v cerkev za božič, veliko noč.....o veri ne vem kako globoko ne razglabljajo doma.....in otrokom predstavijo dve plati življenja, verujočo in neverujočo.......kakšna je pa resnica pa itak nihče ne veuser posted image ....

So pa taki otroci bolj strpni tako do vernikov, kot do nevernikov......ker spoznajo verski in cerkveni del ter del, ki s cerkvijo in vero nima nobene veze......pač ne razmišljajo in ne čutijo "boga" ga pa vseeno delno spoznajo.......


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 19:52:23   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
ali bi ti svoje otroke pustila v nedeljo v đamijo, če bi se tvoj mož odločil postat musliman? Ali bi jih še vedno jemala v svojo cerkev? ...

Ne gre to ravno tako, da se odločiš, kot se odločiš da greš gledat drug kino. Mož in žena živita skupaj ali drug mimo drugega. Če živita skupaj, potem tudi skupaj poglabljata vero (pa tudi če to pomeni v iskanju pravega odgovora raziskovanje drugih ver). Če pa živita drug mimo drugega, potem tudi poglabljata vero vsak v svojo smer in takrat pride do vprašanja ali sploh ostaneta skupaj. Ne zaradi različne vere, ampak ker itak nista več skupaj.

IZVIRNO SPOROČILO: bena
Odgovor Tehnofilu:
...ne bosta za nič prikrajšana, če ne bosta krščena in ne bosta hodila v cerkev. Res ju sama ne učim moliti. ...pa je moliti naučila že tašča in zagotovo bo tudi mlajšega ...

Ne gre za to ali se nauči molitvenih obrazcev. Gre za to, da nanju ne prenašaš tistega, kar sama uporabljaš, k čemur se zatekaš, kjer najdeš upanje, kjer se pomiriš. In za to STA prikrajšana, pa če jih stokrat vpišeš v verouk.

IZVIRNO SPOROČILO: jelena.m
...Pravi,da nič ne verjame v kar ne vidi....

Povej mu da tudi ti ne vidiš njegove pameti, pa vseeno ga imaš za pametnega. Pa da tudi ne vidiš njegove ljubezni, pa to ne pomeni da ne ljubi. Pa da ne vidiš njegovih želja, pa to še ne pomeni, da jih nima. .... Ker VIDIŠ dejanja (ki izhajajo iz pameti, iz ljubezni, iz želja,..).

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
...Npr. v Nemčiji plačujejo cerkveni davek tisti, ki se tako odločijo. Posledica je ta, da tisti, ki tega davka ne plačuje, ne more dobiti uslug cerkve, torej zakrametov, verouka in podobno. Četudi si krščen, se lahko odločiš, da uslug cerkve pač ne potrebuješ in davka ne plačuješ.
....Žal, mi vpisani v krstnih knjigah, ne krivi in ne dolžni, povečujemo 'število katolikov' v državi, kar zelo prav pride v politične in finančne namene te institucije.

Polno neumnosti. Zakramenti so zastonj, vedno bili in vedno bodo. Tudi krstne knjige ne vplivajo ne v politične ne v finančne namene. Še najmanj pa vpliva tvoj vpis v krstni knjigi. Če bi, potem bi TI volila drugače in bi tudi TI primaknila kašen euro. Tako pa samo govoriš.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 20:03:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
...Npr. v Nemčiji plačujejo cerkveni davek tisti, ki se tako odločijo. Posledica je ta, da tisti, ki tega davka ne plačuje, ne more dobiti uslug cerkve, torej zakrametov, verouka in podobno. Četudi si krščen, se lahko odločiš, da uslug cerkve pač ne potrebuješ in davka ne plačuješ.
....Žal, mi vpisani v krstnih knjigah, ne krivi in ne dolžni, povečujemo 'število katolikov' v državi, kar zelo prav pride v politične in finančne namene te institucije.

Polno neumnosti. Zakramenti so zastonj, vedno bili in vedno bodo. Tudi krstne knjige ne vplivajo ne v politične ne v finančne namene. Še najmanj pa vpliva tvoj vpis v krstni knjigi. Če bi, potem bi TI volila drugače in bi tudi TI primaknila kašen euro. Tako pa samo govoriš.



Kontroverzni dekret

Že pred odločitvijo sodišča pa je nemška škofovska konferenca sprejela tudi kontroverzni dekret, v skladu s katerim se vsak katoličan, ki preneha plačevati davke, hkrati odpove tudi aktivnemu sodelovanju v vseh religijskih dejavnosti od prejemanja zakramentov do bolniškega maziljenja, razen v primeru življenjske ogroženosti.


http://www.siol.net/novice/svet/2012/09/nemsko_sodisce_opozarja.aspx


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 20:23:34   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
...Meni se ne zdi fer, da če en starš veruje, se mora tudi drugi avtomatsko udejstvovat vseh cerkvenih zadev, čeprav mu ni do tega...

Meni se pa ne zdi fer, da tisti partner, ki mu je vseeno, ne podpira drugega partnerja v stvareh, ki partnerju veliko pomenijo.


IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Gospod tehnofil, ja verjetno sem tudi jaz že sovražna do naše cerkve, ker mi pijejo potrpljenje in se z njimi res ne da ampak popolnoma nič dogovoriti, terajo svoje, ....

... čakam, kdaj bodo dali pogoj za obisk pri verouku- krst.

A si sovražna do RKC ali ne, je za mene vseeno. Pa tudi za RKC je vseeno. Ni pa to vseeno za tebe. Tebe.


...Terajo svoje. Cerkev ni društvo ljubiteljev, pa da si prilagaja pravila, kot je članstvu všeč, ali pa celo posameznim njenim predstavnikom. Tudi dejanja posameznikov predstavnikov ne spreminjajo teh pravil. Če vsi živijo na koruzi, če vsi kršijo vse zapovedi (ne bi bilo prvič), če vsi.... ne glede na to kaj "članstvo" (moderna družba) dela - pravila bodo ostala. Tako za tebe, mene in vse ostale. Drugo pa je v kolikšni meri nam uspeva temu slediti.

Krst ne more biti pogoj za verouk. Iz tega se vidi da nič ne razumeš, veliko pa čutiš (zamere). Verouk je pogoj za krst. Samo mali otroci se lahko krstijo brez verouka, ker se krstijo v veri staršev, cerkve in občestva. Čim pa je otrok večji (šoloobvezen) pa je verouk pogoj za krst. Pa ne mi zdej pisat da se da pri enem župniku pa plačat in "dobiš". Tudi šolsko spričevalo so si kupili poslanci, pa zato še ne pomeni, da je to pravilo.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 20:33:55   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kontroverzni dekret
Že pred odločitvijo sodišča pa je nemška škofovska konferenca sprejela tudi kontroverzni dekret, ...

...ni strinjalo in sporočilo, da kdor prostovoljno zapusti Cerkev, v očeh države ni več njen član, ...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 20:34:51   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
ronja, mislim da tehnofil in pelin zelo globoko dojemata vse, kar je povezano s katolisko vero, vsaj tko sm jz dobila obcutek ....

user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
....si je Cerkev v preteklih letih precej okvarila ugled med "povprecnimi" verniki, ne bi zdaj o tem.

Vera s tem ugledom nima kaj dosti, razen, da se vedno lahko na ta okrnjen ugled sklicujete. V resnici pa ne glede na to, ne bi bili nič bolj verni.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
...taki pripadniki (kot sm jz razumela njuno pisanje) Cerkvi ne koristijo.

Največkrat se očita da "koristijo" finančno. Polovični itak ne darujejo več kot nekaj drobiža (razen kadar imajo občutek, da bodo drugi videli koliko dajo).
In veliko je očitkov "kakšni" so tisti, k hodijo v cerkev - potem pa naštevajo ravno te polovičarje, kaj vse delajo in ne delajo. Tudi temu bi težko rekel "korist".
In končno tudi jaz cerkvi kaj dosti nisem v korist, kadar so moje besede ali dejanja neprimerna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 21:13:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kontroverzni dekret
Že pred odločitvijo sodišča pa je nemška škofovska konferenca sprejela tudi kontroverzni dekret, ...

...ni strinjalo in sporočilo, da kdor prostovoljno zapusti Cerkev, v očeh države ni več njen član, ...



Pa mi razloži kaj pomeni potem to:

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Kontroverzni dekret

Že pred odločitvijo sodišča pa je nemška škofovska konferenca sprejela tudi kontroverzni dekret, v skladu s katerim se vsak katoličan, ki preneha plačevati davke, hkrati odpove tudi aktivnemu sodelovanju v vseh religijskih dejavnosti od prejemanja zakramentov do bolniškega maziljenja, razen v primeru življenjske ogroženosti.


http://www.siol.net/novice/svet/2012/09/nemsko_sodisce_opozarja.aspx




Ker ti si zapisal, da so zakramenti zastonj, vedno so bili in vedno bodo......


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 21:17:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


Meni se pa ne zdi fer, da tisti partner, ki mu je vseeno, ne podpira drugega partnerja v stvareh, ki partnerju veliko pomenijo.



Tu se pa povsem strinjam......


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 21:27:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Meni se pa ne zdi fer, da tisti partner, ki mu je vseeno, ne podpira drugega partnerja v stvareh, ki partnerju veliko pomenijo.


Tu se pa povsem strinjam......


jaz tudi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 23:04:44   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Meni se pa ne zdi fer, da tisti partner, ki mu je vseeno, ne podpira drugega partnerja v stvareh, ki partnerju veliko pomenijo.


Ali je tu mišljeno res vseeno ali je mišljeno, da gre za ateista, ki ne podpira partnerja, ki je veren?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
27.10.2012 23:44:14   
Vijoličarka
Tehnofil, ti bom kar cel članek citirala, ker imaš očitno težave z branjem.


Nemško sodišče opozarja: Plačajte davek ali zapustite Cerkev
Leipzig - Nemško sodišče je odločilo, da morajo verniki še naprej plačevati poseben cerkveni davek, če želijo ostati del Katoliške cerkve.


Federativno administrativno sodišče v Leipzigu je o primeru odločalo po tem, ko je upokojeni profesor cerkvenega prava Hartmut Zapp leta 2007 na sodišče vložil zahtevo, da preneha plačevati davke, a hkrati ostane del Katoliške cerkve in se udeležuje cerkvenih obredov. Zapp je svojo odločitev zagovarjal z oceno, da katoliška doktrina govori o tem, da članstvo v Katoliški cerkvi ne opredeljuje finančnega razmerja, temveč človekovo prepričanje. Sodišče v Leipzigu se z njim ni strinjalo in sporočilo, da kdor prostovoljno zapusti Cerkev, v očeh države ni več njen član, ne glede na motive za njegovo odločitev.
Nemški cerkveni davčni sistem

Pred samim izrekom sodbe so se sicer pojavljale domneve, da bi se v primeru uspeha Zappove tožbe zamajal nemški cerkveni davčni sistem, ki je v veljavi že od 19. stoletja, pravi pa, da morajo vsi člani Katoliške, Protestantske in Judovske cerkve plačevati cerkveni davek. Kdor ne želi plačevati tega davka, se mora tako tudi formalno izreči, da zapušča vero. V zadnjih letih se vse več ljudi odloča prav za to potezo, samo v letu 2011 je namreč kar 126 tisoč Nemcev zapustilo Katoliško cerkev. V Nemčiji sicer v tem trenutku živi okoli 25 milijonov katoličanov, ki cerkvi samo zaradi tovrstne obdavčitve vsak leto prinesejo več milijard sredstev.
Kontroverzni dekret

Že pred odločitvijo sodišča pa je nemška škofovska konferenca sprejela tudi kontroverzni dekret, v skladu s katerim se vsak katoličan, ki preneha plačevati davke, hkrati odpove tudi aktivnemu sodelovanju v vseh religijskih dejavnosti od prejemanja zakramentov do bolniškega maziljenja, razen v primeru življenjske ogroženosti.
"Cerkev se odpoveduje vsaki priložnosti, da bi se ljudem približala"

Odločitev škofov je močno kritiziralo reformistično katoliško gibanje Wir sind Kirche (Mi smo Cerkev), ki pravi, da so vernikom s to odločitvijo "vzeli praktično vso svobodo odločanja". Dekret hkrati zapoveduje, da kdor ni formalno član Katoliške cerkve, ne more več prejeti cerkvenega pogreba. "Formulacija dekreta, ki pravi, da se je treba z izstopom iz Cerkve odpovedati tudi cerkvenem pogrebu, je resnično nespravljiva tudi po smrti," pravi Sigrid Grabmeier, predstavnica gibanja, ki opozarja, da si Cerkev z odločitvijo dela medvedjo uslugo. "Cerkev se odpoveduje vsaki priložnosti, da bi se ljudem približala in jim stala ob strani ob težkih trenutkih," še meni.

Ob tem je treba omeniti, da bodo katoliški vrtci, upokojenski domovi, šole in bolnice sicer še vedno ostali odprti za splošno javnost, vendar se ti zavodi financirajo iz javnih prispevkov in ne cerkveni davkov.



Pa tudi Vatikan se strinja:

Cerkveni davčni grešniki brez zakramentov


Meni so te stvari razlagali zdomci in doslej, ko ni bilo množičnih izrekov, da ne bi plačevali cerkvenega davka, se je najbrž marsikdo 'prihulil skozi' zastonj. Zdaj pa je heca konec. Velja pa tak sistem že od 19. stoletja.




_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
28.10.2012 0:25:30   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Meni se pa ne zdi fer, da tisti partner, ki mu je vseeno, ne podpira drugega partnerja v stvareh, ki partnerju veliko pomenijo.


Ali je tu mišljeno res vseeno ali je mišljeno, da gre za ateista, ki ne podpira partnerja, ki je veren?


Po moje za partnerja, ki nima ravno močnega prepričanja. Nismo vsi ljudje enaki. V primeru, da pač enemu partnerju vse skupaj nič ne pomeni ne tako in ne drugače, potem ne vidim razloga, da ne bi podpiral partnerja, ki pa mu neko prepričanje, vera, tradicija in podobno, nekaj pomeni. Samo tak partner ponavadi sploh ne zganja problemov.

Vendar je to odgovor na ronjo, ki pravi:

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
...Meni se ne zdi fer, da če en starš veruje, se mora tudi drugi avtomatsko udejstvovat vseh cerkvenih zadev, čeprav mu ni do tega...



In to res ni fer. Ker temu drugemu staršu pa VELIKO pomeni njegovo ateistično prepričanje. Razen seveda, če se trdi, da je katoliška vera 'veliko', ateistično prepričanje pa 'nič'. V tem primeru, če se partner z ateističnim prepričanjem strinja, naj partner z verskih prepričanjem nudi otroku tudi versko vzgojo, potem se mi zdi to že dovolj in je 'breme' na partnerju z verskim prepričanjem. On je to hotel, ker mu veliko pomeni, zato naj za to tudi poskrbi.

Približno tako, kot mama nima nič proti, če gresta oče in otrok skupaj kampirati ali oče nima nič proti, če mati in hči obiskujeta balet. Saj nimamo vseh stvari z obema staršema skupnih.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?