|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2013
31.10.2012 14:40:34   
saramiska
Pozdravljene user posted image !

Še jaz se vam previdno pridružujem, previdno zato, ker sem po skoraj 3 letih čakanja in upanja in po nekaj postopkih umetne oploditve zdaj 1. nosečauser posted image in še vedno čakam, da bo šlo kaj narobeuser posted image

Sicer pa je danes 5. teden, PDP po mojem izračunu je 3.7.2013user posted image

Srček se pri plodu večinoma vidi že v 6. tednu, za okužbo s toksoplazmozo pa je nevarno tako rokovanje z mačjimi iztrebki kot uživanje slabo oprane sveže zelenjave (npr. solate), ki je lahko okužena z mačjimi iztrebki.

(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Julijke 2013
31.10.2012 14:47:55   
pikapoka35
Dobrodošla saramiska najprej čestitke!! In prav res upam da ostaneš z nami do konca, sploh po toliko letih in vsemu kar si verjetno prestala. Res ti želim da se konča tako kot se mora! user posted image user posted image

(odgovor članu saramiska)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Julijke 2013
31.10.2012 15:43:24   
danyy
Saramiska dobrodošlauser posted image , verjamem da si presrečna da si končno dočakalauser posted image .Vem, kako je ko čakaš in čakaš pa nič (sem prvič čakala 2leti).

(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Julijke 2013
31.10.2012 19:06:56   
aviva83
saramiska dobrodošla user posted image user posted image user posted image čestitke ob zagledanem user posted image

jaz sem pa imela kar dobro vidno vgnezditveno krvavitev...18.10 je bila.... ko sem zagledala na wc papirju rozasto kri s sluzjo sem kar čutila da mora to biti to čeprav sem si sama sebi rekla...glej ga zlomka pa bo user posted image prišla predčasno...se že nakazuje hehe
Kaj ni tako da do vgnezditvene pride nekje 1 teden po ovulaciji?? user posted image

kaj pri sebi že kaj opazite da se vam spreminja razpoloženje?? jaz na čase kar postanem pretirano čustvena... moj me pa itak samo čukasto gleda user posted image user posted image mi že pravi da sem prava tečknoba user posted image user posted image sam jaz si ne morem pomagati...

pridno božajte svoje trebuščke user posted image

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Julijke 2013
31.10.2012 21:15:46   
saramiska
Hihi, hvala vsem za lepe misliuser posted image Jaz tudi upam, da bom ostala do konca, sam verjetno vas bom napsihirala s svojimi pretiranimi skrbmi in opazovanji lastnega telesauser posted image

Ne vem, a je vse v glavi ali je res kaj drugače, prejšnja dva dni nisem mogla veliko pojest, takoj sem mela občutek polnega želodca... sam danes je pa spet vse normalnouser posted image Nimam pojma, kaj se dogajauser posted image

(odgovor članu aviva83)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Julijke 2013
31.10.2012 21:31:56   
srčec
Anonimna, ne seveda ne čistim mačjih drekcev z golimi rokami! Bojim se zato ker je bil mucek videt zelo zapuščen in mladiček (oni so baje večji prenašalci). Sicer sem pa že celo življenje v povezavi z muckami (če ne s svojimi pa v roke vzamem vsakega, ki gre mimouser posted image ) in še vedno nisem prebolela toksoplazmoze (vsaj v prejšnjih dveh nosečnosti sem bila nanjo negativna)!
Upam, le da bo test tudi v tej nosečnosti negativen...


(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Julijke 2013
1.11.2012 12:14:08   
saramiska
srčec - zdaj se boš pač malo izogibala tujim muckomuser posted image Svojega pa lahko pelješ k veterinarju, da ti pove, ali je okužen s toksoplazmo. Jaz imam tudi dva mačja bučmanauser posted image

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Julijke 2013
1.11.2012 12:37:16   
srčec
sapramiška...pa ti kaj veš ali delajo po vseh klinikah za male živali to testiranje ali je maček že prebolel toksoplazmozo?

Nameravam jutri povprašat, če to pri nas izvajajo, kako dolgo čakaš na izvid in kakšna je cena takega testiranja!
Ja, itak, tujim muckom se bom že odrekla...moj je pa le moj...user posted image

(odgovor članu saramiska)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Julijke 2013
1.11.2012 12:52:43   
saramiska
Priznam, da sama nimam izkušenj, ker imam svoja mačka že tako dolgo, da bi se že zdavnaj nalezla, če bi bila okužena. Predlagam, da jutri pokličeš veterinarja in vprašaš po telefonu, kako je s tem.

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Julijke 2013
1.11.2012 19:17:25   
danyy
Tudi mi imamo doma 2 mačka, sta pa kar zunaj oz. sedaj ko je mraz spančkata v garaži, jaz ju normalno pobožam, si pa res roke sedaj zelo dosledno umivam, pa še razkužim si jih.
Jaz še vedno nimam popolnoma nobenega znaka, da sem user posted image , saj je fajn da je tako, ampak vseeno se na trenutke pojavi strah če je vse vredu.
Aviva83, jaz pri sebi ne opazim nobenega spreminjanja razpoloženja, tudi v prvi nosečnosti sem mi to ni dogajalo. Se pa spomnim kako je moja sestra jokala ob pogledu na dojenčke (na TV,pa tudi v kakšni trgovini se je zjokala user posted image ).

Uživajte in božajte svoje trebuščkeuser posted image .

(odgovor članu saramiska)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Julijke 2013
1.11.2012 19:29:42   
srčec
Tudi jaz nimam nikakršnih znakov, da sem noseča. No, edino v spodnjem delu trebuha me sem ter tja malo zaboli (podobno kot pri menstruaciji). Se spomnim prve nosečnosti ko mi je vse smrdelo... in pa druge ko sem bila na začetku ves čas utrujena... če bo v tretje takole brez kakšnih slabosti bo prav super. Čeprav se potem tudi jaz vprašam, če je vse ok?
Jutri pokličem za prvi pregled z UZ. In pa k veterinarju, da preverimo, če je naša mala muca že prebolela toksoplazmozo!

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 8:03:30   
strelka87
čau bejbe,
ma kok vam je dobr, jaz sem še do prejšnega tedna govorila kok nimam nobenih znakov. današnja noč pa katastrofalna, nič spala samo vroče mi je bilo in me oblivalo, slabo tako da sem kar sedela na postli, sedaj je sicer malo boljše ampak še vedno ni ok. tako da se tudi jaz sprašujem če je vse ok, ker v prvi N ni blo nikoli tako, ajej naj ti trije meseci hitro minejo :)
a folno kaj jeste? katero? jaz femibion (sem v prvi isto)

lep sončen dan vam želim, meni ravno sonček kuka na posteljo

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 8:40:33   
pikapoka35
Pozdravček strelka. Ja vidim da te je doletela nosečniška slabost.... Mene včasih prime slabost, mam vse na vrhu in mislim da bom kar letela na wc, ampak potem se pa umiri. Tako da zaenkrat ni hudega, če bo samo to bo kar OK. Mi pa ni bilo v nobeni nosečnosti posebno slabo, sploh prve dve nosečnosti sta minile kot da ni bilo nič...le trebušček je rasel user posted image . Sedaj bomo pa videli kako bo... Drugač pa jaz jem Elevit...sem ga jedla tudi že ko smo delali na otročku in ga jem še vedno. In morm rečt da je očitno fajn, ker tut bolna letos nisem nič - ima očitno veliko vitaminov in vsega. Mi je tudi sodelavka rekla da če se je ko je že dojila slabo počutila, je začela jemat Elevit spet in je bla prec boljš. Tako da očitno vpliva tudi na to. Jaz sem v prvih nosečnostih jedla Femibion vendar yelo malo časa ker mi je bilo slabo po njem.
Lepo se imejte še naprej in božajte svoje trebuščke user posted image

(odgovor članu strelka87)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 11:11:04   
danyy
Pozdravček, jaz jemljem Tifol, prvič pa sem Elevit, ker mi je bilo po tifolu še bolj slabo.

(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 12:03:24   
happyme
Pozdravljene!

Jaz pa jemljem tablete fidivit mami, mi po njih ni slabo. Imajo kar ogromno vitaminov jest sem jih začela na prvi dan zadnje menstruacije in po njih se je ovulacija kar pošteno čutila. Mogoče je zato uspelo že prvi mesec user posted image . Me pa še kar na čase boli spodaj in tudi beli tok se je že pojavil user posted image Komaj čakam danes teden da mi G potrdi da je vse ok.user posted image

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 12:12:37   
srčec
Jaz tudi jem Tifol ampak mi je v lekarni takrat rekla, da ko bom noseča pa naj pridem po druge (pa se ne spomnim katere mi je omenila) ker baje je potem potreba po folni še večja, Tifol jo ima pa le v manjši količini...

(odgovor članu happyme)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 12:43:59   
danyy

IZVIRNO SPOROČILO: srčec

Jaz tudi jem Tifol ampak mi je v lekarni takrat rekla, da ko bom noseča pa naj pridem po druge (pa se ne spomnim katere mi je omenila) ker baje je potem potreba po folni še večja, Tifol jo ima pa le v manjši količini...


Meni je pa ravno v lekarni svetovala Tifol (isto v 1.nosečnosti),da naj bi te imele največ folne....

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 12:50:05   
pikapoka35
Meni so pa rekli da ima Elevit največ folne in zato to jem. Komu čmo sedaj verjet? user posted image

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 13:02:14   
pikapoka35
Evo sem malce pobrskala po netu:

Elevit ima 0,8 mg folne kisline v eni tableti
Tifol ima 0,4 mg folne kisline v eni tableti
Femibion 1 ima pa če sem prav tole našla 0,2 mg folne kisline ampak za tole nisem čist sigurna...ker tako čudno piše povsod. Strelka ti lahko pogledaš direktno na embalažo ker jemlješ Femibion user posted image

Uživajte punce v user posted image

(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 13:16:53   
srčec
Ja, jaz sem tudi v 1. nosečnosti ves čas jedla Tifol, zdaj pa mi je rekla naj pridem potem po Elevit(sem se zdaj spomnila, ko berem vaše objave)...user posted image


(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 13:21:50   
saramiska
Jaz jemljem Tifol in mislim, da je 0,4 mg folne dnevno priporočena vrednost za nosečnost, če pri prejšnjih nosečnostih ni bilo težav z zapiranjem nevralne cevi. Se pa nevralna cev zapira tam nekje v 4. ali 5. tednu, tako da je jemanje folne kisline koristno pred zanositvijo in v prvih tednih nosečnosti, ko ženska še ne ve, da je noseča.

A ima katera kaj krčev v maternici? Mene stalno nekaj zbada in tišči, včeraj v službi je bilo kar hudo, tako da sem danes ostala domauser posted image Potrebujem, da mi kdo pove, da je to normalno! user posted image

(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 13:33:27   
pikapoka35
Oj Saramiska besede si mi sedaj vzela iz ust glede folne. Prav jo je jemati že v načrtovanju in ne šele ko zanosimo.

Kar se tiče zbadanja, jaz kakih velikih težav nimam, me vsake tolko malo tišči ali špikne ampak ni hujšega in potem to tudi popusti. Edino kar mogoče opazim je da ko me pritisne lulat je fajn da grem takoj če ne me takrat začne zbadat in tiščat. Ne vem.... čudno in zanimivo

(odgovor članu saramiska)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 14:33:45   
danyy
saramiska,zbadanje in krči so normalni (raztezanje maternice), jaz jih tudi čutim,vendar veliko manj kot prvič.user posted image

Glede folne je pa tako, da je res fajn jo jemat že pred zanositvijo, čeprav je jaz tokrat nisem, ker si sploh nisem mislila, da bo uspelo takojuser posted image .
Tiste, ki imate majhne otročke, koliko jih kaj dvigujete? Moj je sicer star že 2 leti, a ga včasih moram dvignit, še sreča da je bolj droben (11 kg).Prvič nisem nič težkega dvigovala,ker imam rahlo srčasto maternico in sem morala pazit, zdaj pa včasih tako nanese, da se tega ne morem striktno držat.

(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 15:18:56   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pikapoka35

Evo sem malce pobrskala po netu:

Elevit ima 0,8 mg folne kisline v eni tableti
Tifol ima 0,4 mg folne kisline v eni tableti
Femibion 1 ima pa če sem prav tole našla 0,2 mg folne kisline ampak za tole nisem čist sigurna...ker tako čudno piše povsod. Strelka ti lahko pogledaš direktno na embalažo ker jemlješ Femibion user posted image

Uživajte punce v user posted image

Femibion ima 0,2mg folne kisline in 0,2mg aktivne oblike folne kisline (metafolin, če se ne motim), tako da skupaj je potem 0,4mg (enako kot v Tifolu).

(odgovor članu pikapoka35)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 16:00:09   
Anonimen
Pozdravljene vse nove srečke nosečkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

Glede folne-par dni nazaj sem ravno pri Pušenjaku prebrala da je najboljše trenutno Femibion, ker ima aktivno spojine folne, ki se najlažje resorbira, tako da jaz sem si potem to kupila! V prejšnih nosečnostih sem jedla Elevit in Tifol!

Kar se tiče dvigovanja otrok-moj najmlajši ima okoli 18 kg in valda da ga dvigujem občasno, sej drugega mi ne preostane! Ubistvu vem da samo dvigovanje če res ni vsakodnevno, po več ur ne bo povzročilo splava!

Drugače pa mi je že par dni kar dobro slabo, sicer potem se potrudim da pojem nekaj(čeprav se mi kar obrača), je pa potem čez kakšnih 15 minut bolje. Upam, da ostane v taki bolj blagi obliki! Nč ni luštna tale slabost user posted image
Pregled imam že 7.11, komaj čakam,upam, da bo vse ok! Drugače pa počutje ok, ni večjih sprememb, samo malo menjava razpoloženja, kar pa je itak normalno! Pa seveda lulanja non stop, pa boleče prsi...pač standard user posted image

Anonimnauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?