|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 17:11:40   
strelka87
evo punce, tole sem našla. kopiram
Pušenjakova razlaga: lahko le ponovim že večkrat zapisano, da le Femibion trenutno vsebuje FK v obliki metafolina, ki je aktivna oblika FK, katera neposredno sodeluje v problematičnih kemijskih procesih, običajna FK pa se mora najprej predelati v to obliko in tisti, ki FK najbolj potrebujejo, imajo običajno motnjo prav na ravni predelave FK v metafolin, zato priporočam, če že kaj, prav to aktivno obliko.


no še en Pušenjakov post: Glede folne kisline nerad protežiram posameznega proizvajalca pred drugimi, ampak znanstveno je dokazano, da je pri tistih, ki res nujno rabijo FK, to pa se zgodi približno 1x na 1000 nosečnosti, da se prepreči nepravilnost v razvoju ploda, potrebna FK v aktivni obliki, to pa je metafolin. V tej obliki trenutno na našem trgu obstaja le en pripravek in sicer je to Femibion.

komaj čakam prvi pregled, da otrdijo da je vse ok, pa je 22.11 še takoooo daleč :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 17:55:52   
srčec
Joooj, jaz tudi komaj čakam prvi pregled...sem se danes naročila pa pridem na vrsto tudi šele 21.11.

Glede dvigovanja otrok pa...jaz delam v vrtcu in vsak dan dvigujem otroke (že v prvi in drugi nosečnosti sem jih) pa pri prvih dveh nosečnostih nisem imela nobenih težav. Mislim, da je potrebno samo pravilno dvigovanje, pa je vse ok!

(odgovor članu strelka87)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Julijke 2013
2.11.2012 17:57:06   
srčec

IZVIRNO SPOROČILO: pikapoka35

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

user posted image


PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image doma, naslednji pregled, spol user posted image



1.7.
aviva83, 1user posted image , 0user posted image , 21.11.
anonimnauser posted image , 7.11.


2.7.
pikapoka35, 35, Kamnik, 4user posted image , 2user posted image , 20.11.


3.7.
danyy, 2user posted image , 1user posted image , 10.12.


4.7.
happyme, 25, 1user posted image , 9.11.


6.7.
natykaa, 2user posted image , 1user posted image , 20.11.
strelka87, 2user posted image ,1user posted image , 20.11.


8.7.
srčec 29, 3user posted image , 2user posted image , 21.11.



user posted image user posted image Z nami so pot začele:user posted image user posted image
acjom1

SKUPAJ NAS JE: 8

Nosečke z dvojčki:


PRIČAKUJEMO:

user posted image :
user posted image :
user posted image :


ZANIMIVE SPLETNE STRANI:

- http://otrocarije.net - http://www.nosecnica.si
- http://www.noseca.com - http://bibaleze.si
- http://www.parentsconnect.com - http://www.moje-zdravje.si
- http://www.pregnology.com - http://www.novorojencek.com
- http://www.mama.si - http://babybook.si
- http://www.pregnancy.org - http://www.bambino.si

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1 - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA







(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Julijke 2013
3.11.2012 11:26:28   
Anonimen
srčec, me zanima, če si poklicala veterinarja glede toksoplazmoze in kaj je rekel. Hvala user posted image .

(odgovor članu srčec)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Julijke 2013
3.11.2012 11:42:33   
aviva83
pozdravček user posted image
kako smo kaj? jaz sem danes prav odlično user posted image
imam vprašanje.... ne vem če je to kar se mi dogaja normalno.... imam ne-konstantne bolečine....nekje blizu d jajčnika...no jaz mislim da me boli jajčnik samo nisem sigurna...kaj to je normalno? Vedno sem mislila da če že so bolečine potem so po celem spodnjem trebuščku user posted image user posted image user posted image moram povedati da me po SO tudi neznosno boli v predelu d jajčnika... lohka bi rekla da je bil zaradi tega SO kar boleč...ne vem kaj naj si mislim.... predlogi??

pridno božajte svoje trebuščke user posted image

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Julijke 2013
3.11.2012 14:02:43   
srčec
Anonimen...poklicala sem k veterinarju in vprašala, če pri njih opravljajo testiranja mačk na toksoplazmozo. Rekla mi je da to opravljajo ampka trenutno nima testa in da me pokliče nazaj ko ugotovi kdaj ga lahko dobi... Ko me je poklicala nazaj pa mi je povedala veliko stvari v zvezi s toksoplazmozo...govorila je z nekim proferorjem na faksu za mikrobiologijo, ki ji je rekel, da se njemu zdi bolj pomembna preventiva kot da mucka testirami in npr.ugotovimo, da je pozitiven (v takem primeru se ne ve kdaj se je okušil) in bi bila jaz potem še v večji dilemi ali sem lahko to dobila od njega... Rekel je tudi, da je zelo malo ljudi, med njimi tudi nosečnic, ki se s toksoplazmozo okuži od živali; več od zelenjeve, zemlje...

V to bi jaz zelo verjela, saj navadno v roke vzamem vsako žival, ki jo "srečam" in toksoplazmoze še nikoli nisem staknila. Tako da bi verjetno morala imeti veliko smolo, da bi jo sedaj dobila od našega mladička. Malo bom mogla še počakat do prvega pregleda krvi!

Zdej sem se pa razpisala...upam, da ne prevečuser posted image


(odgovor članu aviva83)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Julijke 2013
3.11.2012 14:06:50   
srčec
aviva83
Mene tudi boli nekaj časa na eni strani, pa spet na drugi...tako kot bi me nekaj špikalo! Se včasih tudi malo ustrašim da ne bi bilo kaj narobe sploh ker ves čas nekaj delam in se čisto premalo pazim...
Ampak mislim, da me je v prvih dveh nosečnostih tudi takole špikalo na začetku...ali pa celo še bolj.

Uživajte!

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Julijke 2013
3.11.2012 15:15:45   
saramiska
srčec - preventiva je mišljeno v tem smislu, da se moraš mačk ogibat;) Drugače pa to ni res, da se ne da vedet, kdaj se je maček okužil. Pri mačkih se namreč gleda tako kot pri nosečnicah 2 vrsti protiteles IgG in IgM. IgG kažejo na staro okužbo, IgM pa na svežo. Če bi torej imel maček pozitivna IgM protitelesa, bi to pomenilo, da je bil okužen pred kratkim. Pod pogojem seveda, da delajo teste pri mačku iz krvi (tako sem jaz brala na netu), če pa imajo kakšne teste za blato, potem pa ne vem. Se pa strinjam, da je večja verjetnost, da se okužiš s solato. Jaz sem tudi vedno letala za tujimi mačkami okoli in nikoli posebno pazila na čistočo, pa sem negativnauser posted image

Mene vsako popoldne začne bolj boleti, proti večeru potem poneha in dopoldne je tudi v redu. To bo še zabavnouser posted image

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Julijke 2013
3.11.2012 15:22:25   
Anonimen
Punce da se malo vmešam, ker vidim da se pogovarjate o toksoplasmozi. Jaz nikoli nisem imela stika z mucami, ker imam že celo življenje pse. Pa tudi muc na cesti ali kje ko sem jih srečala nisem nikoli božala. Pa so mi na testu toksoplasmoze ugotovili da sem jo prebolela že pred časom. Tako da ne krivite preveč muc, sploh domačih muc ne, da bi se lahko okužile. Raje bolj pazite pri zelenjavi tid...

(odgovor članu saramiska)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Julijke 2013
3.11.2012 17:44:38   
srčec
saramiska... niti ni mišljeno izogibanje muc ampak redno umivanje rok pred hranjenjem in po stiku z mačjim peskom, straniščem itd. Glede ugotavljanja okužbe pa bi bilo pri meni zato težko ugotovit kdaj se je (če se sploh že je) muca okužila ker je stara šele slabe 4 mesece in je pri naši hiši šele slaba 2 meseca. Tako da, če je že prebolela toksoplazmozo bi verjetno v vsakem primeru pokazalo svežo okužbo! Pri njej bi bila težko stara okužba, če je še tako mlada...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Julijke 2013
4.11.2012 10:13:03   
danyy
Pozdravček,kako ste kaj?
Mene muči nespečnost, se zbudim okoli 4 in ne morem več zaspat. Sem pa že zvečer po 21. v posteljiuser posted image . Drugače se počutim super,občasno čutim zbadanje v sp. delu trebuha in pa lakota se je pojavila, kar skozi bi nekaj jedla, najbolj mi dišijo mandarineuser posted image .

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Julijke 2013
4.11.2012 15:18:37   
pikapoka35
Živjo, jaz sem pa danes groooozno. Že zjutraj sem letelaa wc in bruhala in že cel dan mi je grozno slabo in ležim. Komaj se prisilim kaj dati v usta. Če bo tako sedaj vsak dan ne vem kaj bo in kdo bo hodil v službo. Nič fajn skratka.
Upam, da čimprej mine in da ve ne boste imele teh težav.
Božajte svoje trebuščke...

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Julijke 2013
4.11.2012 20:10:45   
srčec
Ooo uboga, pikapoka35. Upam, da ti kmalu mine tale slabost...
Jaz pa še vedno brez večjih znakov... bomo videli kaj nam še prinese taleuser posted image

Lep večer!

(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Julijke 2013
4.11.2012 20:52:00   
pomežik
Pozdravljene! :)

Evo, nama je pa test pokazal + ravno na 1. november - hehe, bo vsaj zaradi nečesa tale dan malo lepši :)
Imava že skoraj 3 letnega fantiča, na ta + pa sva čakala cca 2 leti in še kar ne moreva dojeti, da je res :)

Imam pa kar takoj vprašanje in sicer za pikapoko35: tudi jaz imam visok pritisk in jemljem Prenesso. Zadnjo sem vzela na dan, ko sva delala test, upam, da ni še naredila kakšne škode. Kdo (osebni ali G) ti je predpisal druge tablete? Zdaj sem par dni brez tablet, pa mi pritisk kar narašča in me je pošteno strah, da ne bo kaj narobe (1. nosečnost se je končala kar nekaj tednov prej zaradi tega). Kljub temu, da ni še čas za 1. pregled, najbolje da kar jutri pokličem, ane? No, astme sicer nimam, imam pa alergijo na vse po spisku in sem konstantno na Claritinih al pa Telfastu in je te dni res obupno :) pa glede na dež niti kaj dosti ne leti po zraku, tako da kaj šele bo :)

Lahko noč vsem!

(odgovor članu srčec)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Julijke 2013
4.11.2012 21:08:01   
pikapoka35
Živjo pomezik dobrodosla! Sem vesela zate za + user posted image
Kar se tice pritiska je meni moj G najprej rekel kar jest normalno tablete. Jedla sem tarko. Potem ko sem pa ze vedela da sem noseca mi pa nekaj ni dalo miru in sem pisala v dr. Pušenjakov forum. On je pa rekel TAKOJ prenehati z jemanjem Tarke ker je toksična a plod. Takoj sem klicala osebno zdravnico in sem razlozila situacijo in me je vzela takoj. Namesto Tarke sedaj jemljem Methyldopa stada 250 - zaenkrat zjutraj in zvecer. Pritisk je v mejah normale ves cas. Rekla mi je se ce bi rasel naj vzamem se eno popoldan ce pa se ne bi blo ok pa bo treba na kliniko za hipertenzijo. Skratka Methyldopa je zdravilo za pritisk prav za nosecnice. Tebi priporocam da gres TAKOJ k svojemu zdravniku da ti zamenja terapijo. Sigurno pa ne smes biti brez tablet in z visokim pritiskom! Za to poskrbi res cimprej.
Jaz imam tudi alergijsko astmo in sem jemala asmanex, singulair in ****al, prej tudi claritine in telfast ves cas. In tudi zaradi tega me je osebna zdravnica poslala z napotnico pod nujno k pulmologinji ki mi je ukinla vse razen 1 vpih asmanexa. Pa nos pucat s fiziolosko. Cez par dni sem bla 3 dni cist fertik - kihala, smrkala, oci so se mi solzile zato sem sla takoj tudi k svojemu G ce lahko jem vsaj claritine. Naceloma antihistaminikov nobenih ne smes med nosecnostjo jest. Rekel je da ne, ven na zrak, nos cistit. Ampak se je zadeva umirila. Se mi je potem zdelo kot da je bla nekakasna abstinencna kriza zaradi tablet ker sedaj je pa OK. Bolj me je blo sicer strah da mi ne bi slo na pljuca ker tezko dihanje tezje prenasas kot kihanje in ostalo.

Napisala sem cel roman. Upam da sem ti vsaj mal pomagala. Skratka TAKOJ v akcijo in k zdravniku da ti uredi tablete. Pa javi kako in kaj. Pa ce se kaj potrebujes, sem tukaj...

Lep pozdrav Pika

(odgovor članu pomežik)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Julijke 2013
4.11.2012 21:23:54   
pomežik
pikapoka35, hvala ti! :)

Ja, pol bom šla pa kar jutri v akcijo, ni druge :) metyldopo sem jemala že v prvi nosečnosti, proti koncu sem bila že na odmerku 8/dan, tko da tokrat upam na boljše... je pa res to s temi tabletami za pritisk, eni pravijo tako, drugi drugače. Moja ginekologinja je recimo - ker je vedela, da načrtujemo še enega - me je hotla dat že takoj na metyldopo. Moj osebni je pa rekel, da se mu zdi to nesmiselno, glede na to, da sva prvega otroka "delala" kar tri leta, in da naj bi bile tablete manj škodljive za plod kot visok pritisk. No, saj se po malem strinjam z obema, čeprav vsak zase pretirava v svojo skrajnost...

Sem pa prvega rodila januarja, tako da mi ni bilo treba skozi pomlad brez tablet za alergijo (nosečnost maj - januar), letošnje pomladi si pa nočem še predstavljat :)

Lahko noč!

(odgovor članu pikapoka35)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Julijke 2013
4.11.2012 22:26:46   
saramiska
Punce, če vam je kaj v tolažbo - jaz imam tudi kronično vnetje nosne sluznice, sicer nealergijsko, ampak je od kar sem noseča fuuul boljše! Mi je že zdravnica rekla, da bo tako, pa ji nisem verjela, sam je res. Zdaj kihnem samo ene 2x dnevno in tudi diham lahko skozi nos, česar nisem prej mogla niti ob antihistaminiku in Nasonexu. user posted image

(odgovor članu pomežik)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Julijke 2013
5.11.2012 7:26:51   
pomežik
Dobro jutro! :)

No, pa je ponedeljek - po enemu tednu "počitnic" in v ta dež in mraz prav ni prijetno it delat.
se mi zdi, da mi kar na čelu piše, da sem noseča, tko prekipevam od sreče, tko da upam, da bom dobro skrila - čeprav me imajo naštudirano do amena.
Res pa ne bi rada, da se izve vsaj še en mesec, da bom bolj sigurna, da bo vse v redu. Potem bom pa itak mogla povedat, ker bom mogla nekoga uvajat vsaj 3 mesece.

Vam želim lep delovni dan!

(odgovor članu saramiska)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Julijke 2013
5.11.2012 9:44:19   
Sandreja
Pozdravljene!:)
Evo pa se vam še js pridružujem..user posted image
PDP imam 12.7.2012..no sicer še čakam pa prvi pregled pri G, da potrdi ta moj izračun..:)
Lepo bodite!user posted image

(odgovor članu natykaa)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Julijke 2013
5.11.2012 11:24:31   
aviva83
pozdravček user posted image

kako se kaj imate? moram potrkati, da je pri nas brez večjih sprememb....samo malo me prebavne motnje matrajo user posted image pa občutek imam da je trebušček bolj napet kot ponavadi user posted image želje po hrani pa sploh nimam...mi nič ne diši kaj preveč user posted image tako da se moram kar prisilit da vsaj en konkreten obrok popapcam user posted image predvidevam da sem na ta račun izgubila 2 kg user posted image je to ok? vedno poslušam kako se nosečnice redijo pri meni je pa ravno obratno user posted image user posted image kako ste pa ve kaj z apetitim in težo?

Sandreja čestitke za nalulane user posted image in dobrodošla user posted image

božajte svoje trebuščke user posted image

(odgovor članu Sandreja)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Julijke 2013
5.11.2012 11:56:02   
pikapoka35
Dobrodošla Sandreja med julijke. Čestitam za user posted image in da si postala user posted image srečka.
Aviva jaz mislim da v začetku nosečnosti lahko vsaka zgubi kak kilogram. Tudi jaz ga bom ce bo slo tako naprej z mojo slabostjo. Sej bos se dobila par kg nic ne skrbi user posted image

Jaz sem nespremenjeno, grozno mi je slabo, tako da nisem sla v sluzbo, do prej sem spala in je ta moment mogoce malce bolje. Pase mi samo kak suh kruh, narezano jabolko, beli makaroni...pa se to komaj.

Pomežik kako si kaj ti? Si govorila z zdravnico kaj? Jaz sem svojo tut ogorceno vprasala kako mi je G tako suvereno odgovoril naj jemljem Tarko ko sem mu povedala da nacrtujeva user posted image . Rekla je da Metylodopo dajo res nosecnicam ne ko sele nacrtujes ker takrat se nisi opravicena do tega zdravila. Si sele ko si user posted image

Uzivajte in božajte svoje trebuščke in upam da vam nikoli ne bo slabo user posted image

(odgovor članu aviva83)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Julijke 2013
5.11.2012 12:03:04   
danyy
pomežik in sandreja dobrodošliuser posted image

Jaz se počutim vredu, le danes sem spet vstala zelo zgodaj,ob pol petihuser posted image .Pa prebavo imam spet super (tudi pvič je bilo tako),imam drugače kar težave s tem. Sem pa danes tudi bolj mešane volje ,pri nas grozno dežuje, tako da boma z malim morala cel dan preživet v hiši ,kar pa nama ni najbolj všečuser posted image .

aviva83, tako je bilo pri meni v 1.nosečnosti, prve mesece nisem mogla nič kaj jest , sem tudi izgubila na teži pa je bilo vse ok, sem potem vse nadoknadila. Tokrat pa sem kar lačna, se pa trudim da lakoto med obroki potešim s sadjem, jogurti, zelenjavo,. Teža je še enaka.user posted image
Vsem, ki vas mučijo slabosti in ostale nevšečnosti želim, da čimprej minejo.

(odgovor članu aviva83)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Julijke 2013
5.11.2012 14:21:11   
aviva83
vidim da nobena ne napiše v katerem tednu nosečnosti je....
z mojo pikico stopava v 7 teden user posted image user posted image iiiiiiiiiii dolga bo do 20.11 ko imam prvi pregled.... komaj čakam da vidim kdo se skriva v trebuščku user posted image


božajte svoje trebuščke user posted image

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Julijke 2013
5.11.2012 15:29:23   
danyy
Jaz sem na začetku 6 tedna (5t2dni), do pregleda pa me loči še dober mesec. Sem kar jezna, da me je tako pozno naročila, a baje imajo gužvo. Takrat bom že v 11 tednu, zdaj pa ne vem a se naj prej naročim na nuhalno, čeprav najbolj smiselno bi bilo počakat na 1.pregled, a se bojim da bo tudi za NS gužva (pa še ravno prazniki bojo).

(odgovor članu aviva83)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Julijke 2013
5.11.2012 16:15:19   
aviva83
danyy.. ker sem bila neučakana sem ze kakšen teden nazaj klicala za pregled NS pa mi je med.sestra rekla naj najprej počakam na prvi pregled potem pa naj jo pokličem...sem pa slišala jap da je kar gužva... tako da sedaj pa res ne vem...

zanima me kakšne cikluse ste imele? redne? neredne? jaz sem imela dokaj redne, samo zadnji mesec pred zanositvijo mi je zamujala skoraj 1 teden... noo tu se mi postavi dilema... ko greš na net računati predviden DP moraš vpisati dolžino ciklusa... tiste z nerednimi...kaj ste vpisale zadnji ciklus, povprečno dolžino ciklusa ali kako? Če jaz vpišem povprečno dolžino ciklusa padem pod junijke user posted image če najdaljšega pa pod julijke user posted image

božajte svoje trebuščke user posted image

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?