|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 21:21:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Za nas pa ne igra kake bistvene vloge, kdo je predsednik v ZDA. Zunanjo politiko imajo vedno enako: amerika je najčudovitejša država na svetu, ki ima edina prav in vsi naj bi plesali po njihovo.


Seveda igrajo bistveno vlogo.

Amerika je na vrhu Nata, in vojna bo tam, kjer bodo oni hoteli. Kje bo - odločajo tisti na oblasti.
Vplivajo na javno mnenje - biti črnec je kul, najvišja vrednota je družina in skrbna mati, biti gej je modno.
Oblikujejo ekonomsko politiko. Ekonomsko krizo so povzročili demokrati, s pretirano emisijo denarja. Reši jo lahko samo nasprotna stran, ker so v svojem razmišljanju zaciklani. Veliko evropskega denarja je šlo v Ameriko, doma pa ga ni.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 21:57:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

The National Defense Authorization Act gives the government the power to grab anyone living within U.S. borders – citizen or non-citizen – and put that person into prison for the rest of their lives, without ever charging the person with a crime or putting the person on trial.


Tole je za bruhat, če vam že gre na bruhanje.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 22:02:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


no no, hrbteničen (da je dosleden) pa ni isto kot karizmatičen. user posted image




Internet ga je "naredil" karizmo z njega......ljubitelji novega reda in iskalci novega svetovnega odrešenika pa ga imenujejo hrbteničnega in doslednega.....

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


Drugače je pa velik zagovornik povsem prostega trga....da trg regulira čisto vse....


mislim, da nobenmu ni čisto jasno kaj bi to prineslo, ker tega nikoli na svetu še ni bilo.



Visoko razvitega modela Švedske socialne države, ki jo običajno tako radi hvalite, sigurno ne.....

moraš pa vedet da je on constitutionalist - to pomeni da mu je vodilo constitution of united states, vse ostalo se pa bolj ali manj prilagaja ljudem, ki živijo v danem trenutnku. je pa res da to zahteva dost kolektivno in individualno razvite ljudi (kot recimo tud komunizem, samo v drugi smeri).


Ali lahko to malo podrobneje razložiš recimo.....to kolektivno in individualno razvitost ljudi in povezavo s komunizmom v nasprotni smeri....ker recimo, komunizem ni uspel, ker ker je individualizem prevladal nad kolektivizmom (vem, verjetno boš rekla, da nismo bili zreli za komunizem).......torej Paulov konstitucionalizem pa bo nek uspešen (družbeni red verjetno), ker bo individualizem prevladal nad kolektivizimom.....ali kako?

on pravi, da bi ljudje socialno delovali na principu samaritanstva in dobre volje. da to ni organizirano s strani države ampak ljudi. da so ljudje sami aktivni v svoji družbi, ne da je država kot en starš mladoletniku.


Torej njega kot predsednika, ne ZDA in ne svet, v bistvu ne potrebujeta.....imamo povsem prosti trg, imamo povsem prosto socialo, imamo zgolj aktivne in poštene ljudi, ki delajo individualno in razmišljajo kolektivno.....

Samo on Ron Paul si ni prebral RRa in prodaje otroških oblačil.....kjer je potrebno otroško majico prodati dražje kot si jo kupil ali pa samaritansko in dobrovoljno sprejemati podarjena otroška oblačila in jih nato prodajati....ali pa si ni prebral na RRu teme o ukinitvi otroškega dodatka za najvišje razrede (nič kaj samaritanska ni bila)....res je pa, da je on kao bil kandidat za ameriškega predsednika in ne slovenskega....

baje? rasist kako?


Prebrala sem na internetu......


lahko da ima določene ideje skrajne, samo je pošten do konca. in kar govori ni neumno.


Ja, za zanesenjake in ljubitelje novega svetovnega reda (ob predpostavki, da se za lastni jaz pa ne bi udobje kaj bistveno spremenilo) je super....in ker ga verjetno dobro poznaš, ne zgolj s televizijskih nastopov oz. bolj z ineterneta, trdno verjameš v njegovo poštenost......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 22:21:53   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja, za zanesenjake in ljubitelje novega svetovnega reda (ob predpostavki, da se za lastni jaz pa ne bi udobje kaj bistveno spremenilo) je super....in ker ga verjetno dobro poznaš, ne zgolj s televizijskih nastopov oz. bolj z ineterneta, trdno verjameš v njegovo poštenost......


doslednost in konsistentost njegovih dejanj se da preverit. preveri si da ne boš tok skeptična. sej se da - internet obvladaš. če boš mal pobrskala boš tudi vidla, da ni lobist - in to se meni za ameriko zdi ključnega pomena.

lahko si "zanesenjak" al pa "ciničen skeptik", ki ne verjame ničemur, boljših konkretnih predlogov pa tud nima. user posted image lej, seveda lahko ciniziraš do konca, samo za tak kup gnoja kot ga ma zdaj amerika na grbi ne pomaga nič drugega kot začet od začetka. od vseh ki so trenutno na sceni se mi zdi še najbolj primeren za "clean slate". če bo pa kak drug boljši, ga pa prec zamenjam.

p.s. hrbteničnega sem ga pa jaz poimenovala, nisem "prebrala" (kot vidiš je prirejenka user posted image ) - a ga je še kdo tako označil? so še kaki "iskalci novega svetovnega odrešenika" z istim izrazom poleg mene, skromne opazovalke? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.11.2012 22:23:16 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 22:21:56   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Romney hoče prepovedat splav tudi pri poslistvu.


Mogoče sploh ne bi bilo neumno. Mogoče bi se potem štirinajstletnice vprašale, ali oblečejo krilo daljše od štirinajst centimetrov in pete nižje od štirinajstih centimetrov. Btw, kdo pa je posiljena populacija danes v ZDA?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 22:24:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Demokracija? 


Zgolj sofisticirano prefinjena oblika diktature.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   [Brisano sporočilo]
5.11.2012 22:24:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 22:27:03   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Če pa se bejbikam iz kake zakotne luknje prikazujejo beli franceljni kot superrasa potem je nabolje, da kar ostanejo tam kjer so.


Če si preko luknje videl rumenega ali črnega ali snežno belega, nisi nič manj zakoten - razen v svojih mislih.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 22:29:26   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Romney hoče prepovedat splav tudi pri poslistvu.


Mogoče sploh ne bi bilo neumno. Mogoče bi se potem štirinajstletnice vprašale, ali oblečejo krilo daljše od štirinajst centimetrov in pete nižje od štirinajstih centimetrov. Btw, kdo pa je posiljena populacija danes v ZDA?


Saj ne morem verjet kaj berem... za posilstvo je torej kriva ženska sama, ker izziva? To je tvoje mnenje?



To je tvoja interpretacija. Le od kje?

Da prevedem, za sicer razgledane user posted image  - če bi punčke vedele, da obstaja ta možnost, in da morajo za to prevzeti svoj del odgovornosti (ne krvide), bi razmislile, kako se oblečejo. Samo vzgoja je to, ki je doma nimajo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 22:32:56   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

samo za tak kup gnoja kot ga ma zdaj amerika na grbi ne pomaga nič drugega kot začet od začetka. od vseh ki so trenutno na sceni se mi zdi še najbolj primeren za "clean slate". če bo pa kak drug boljši, ga pa prec zamenjam.


Teoretično res, praktično je pa na tem kupu gnoja preveč takih, ki imajo od njega veliko koristi - zato je sprememba sistema težka in zato je izhod iz krize ( v več pomenih) tako težak, praktično nemogoč.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
5.11.2012 22:42:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Romney ali Obama?
5.11.2012 22:49:06   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Torej če je ženska posiljena nosi del odgovornosti, ker je nosila mini krilo?



Del odgovornosti nosijo starši (običajno samo eden od njiju), ki so otroka tako vzgojili.
Pojdi enkrat ven..nekam, kjer 'žurajo' mladi, zelo mladi ljudje in si zamisli svojo hčer pri štirinajstih v vsej tej 'veličini'..ali bodočo snaho, če imaš sina, da jo srečaš zjutraj v kopalnici, ko si umivaš zobe. Mlade, sicer lepe punce, ki se nastavljajo napol oblečene (ali napol slečene, kakor hočeš)..ja, nastavljajo se, izzivajo, ker so bile tako vzgojene.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 7:43:39   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Romney hoče prepovedat splav tudi pri poslistvu.


Mogoče sploh ne bi bilo neumno. Mogoče bi se potem štirinajstletnice vprašale, ali oblečejo krilo daljše od štirinajst centimetrov in pete nižje od štirinajstih centimetrov. Btw, kdo pa je posiljena populacija danes v ZDA?


Saj ne morem verjet kaj berem... za posilstvo je torej kriva ženska sama, ker izziva? To je tvoje mnenje?



Naj se sliši/bere še tako kruto, je nekaj resnice na tem. Jasno, ne dobesedno, kot si to vzela ti, ampak če bolje razmisliš, ali ni izzivanje usode, da se z glanc novim ferarijem pripelješ v zloglasno četrt in si stoprocentno prepričan, da se tvojemu lepemu konjičku ne bo nič zgodilo? utopično to pričakovat a ne?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 7:52:05   
Tippi
Romney hoče prepovedat splav tudi pri poslistvu.


To je pa buča vseh buč! user posted image Jaz sem sicer za, da se splav ne uporablja v smislu kontracepcije in da hodijo tja dekleta in ženske, "vsak dan", kot po kruh, da bi ga pa prepovedali v celoti, to pa po moje nikakor ne bo šlo, tko da o tem debatirat je brezveze. Bi bilo pa res smiselno omejit, ali vodit neko evidenco, ravno zato, da se prepreči splav kot vrsta kontracepcije. Potem bi se predvsem mladina bolj zamislila nad splavom in ga ne bi zlorabljali.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
6.11.2012 9:04:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 9:09:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

doslednost in konsistentost njegovih dejanj se da preverit. preveri si da ne boš tok skeptična. sej se da - internet obvladaš. če boš mal pobrskala boš tudi vidla, da ni lobist - in to se meni za ameriko zdi ključnega pomena.



Vem, da se marsikaj da preveriti......

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

lahko si "zanesenjak" al pa "ciničen skeptik", ki ne verjame ničemur, boljših konkretnih predlogov pa tud nima. user posted image lej, seveda lahko ciniziraš do konca, samo za tak kup gnoja kot ga ma zdaj amerika na grbi ne pomaga nič drugega kot začet od začetka. od vseh ki so trenutno na sceni se mi zdi še najbolj primeren za "clean slate". če bo pa kak drug boljši, ga pa prec zamenjam.



Ne bi rekla ravno "ciničen skeptik"....bolj realist......v bistvu sem poskušala predstaviti samo svoj pogled na kandidata, ki mu ni uspelo..... 

Ne, predlogov pa nimam, ker niti nisem v poziciji, da bi "reševala" ameriko....imam vseeno premalo znanja in informacij o ameriškem gospodarstvu, sistemu in politiki....kljub internetu, kjer lahko najdeš vse, določene stvari pa pač moraš z rezervo jemati (to se pri internetu vsi strinjamo).....

Kup gnoja ima amerika vedno, prav tako evropa in vsaka država.....in od tega gnoja ima marsikdo korist (ne samo tistih nekaj % svetovnih bogatašev)....

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

p.s. hrbteničnega sem ga pa jaz poimenovala, nisem "prebrala" (kot vidiš je prirejenka user posted image ) - a ga je še kdo tako označil? so še kaki "iskalci novega svetovnega odrešenika" z istim izrazom poleg mene, skromne opazovalke? user posted image


Ja, precej.....v času krize ljudstvo rado išče odrešenika.....ki bi pomahal s čarobno palico.....user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 9:14:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Romney hoče prepovedat splav tudi pri poslistvu.


To je pa buča vseh buč! user posted image Jaz sem sicer za, da se splav ne uporablja v smislu kontracepcije in da hodijo tja dekleta in ženske, "vsak dan", kot po kruh, da bi ga pa prepovedali v celoti, to pa po moje nikakor ne bo šlo, tko da o tem debatirat je brezveze. Bi bilo pa res smiselno omejit, ali vodit neko evidenco, ravno zato, da se prepreči splav kot vrsta kontracepcije. Potem bi se predvsem mladina bolj zamislila nad splavom in ga ne bi zlorabljali.


No, saj obstaja zelo, zelo malo žensk, ki splav uporabljajo kot kontracepcijo.......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 9:16:53   
Tutan
Tole sem jaz hotela pripomnit - v bistvu je pomojem zelo malo ljudi, ki splav jemljejo kot kontracepcijo. Pa saj ginekolog tudi ni blesav, da dela en splav za drugim al kako?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 9:18:36   
Tippi
No, saj obstaja zelo, zelo malo žensk, ki splav uporabljajo kot kontracepcijo.......


Se ne bi strinjala! Sicer statistike ne poznam in moje nestrinjanje z zgoraj napisanim temelji predvsem na primerih, ki jih jaz osebno poznam in na primerih, ki jih poznam bolj od daleč (od zdravnice), da se vsak teden "najde" dekle/ženska, ki je na splavu že četrtič ali petič. To meni veliko pove.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 9:20:39   
Tippi
Pa saj ginekolog tudi ni blesav, da dela en splav za drugim al kako?


Ne, ni blesav, vendar če se ženska zanj odloči, v sprejemljivem času, ko je splav pri nas dovoljen, ji tega ne more odklont. je protizakonito. E, to je tisto, kar bi se po moje moralo uredit.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   [Brisano sporočilo]
6.11.2012 9:27:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 9:33:07   
Tippi
Lahko pa ženska gre h drugemu ginekologu, če želi.


Ja, lahko gre k drugemu. In če ji tudi deseti, ki ga bo zamenjala odkloni splav, veš kaj to pomeni? Da nima pravice do splava, ne glede na to, kateri po vrsti je že. Zato bi moral biti splav omejen za tiste, ki ga na nek način zlorabljajo. Verjamem, da takih ni malo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
6.11.2012 9:41:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 9:43:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Po moje jih je nekje v številu par procentov, zelo pa dvomim, da prevladujejo. Tu smo na zelo spolzkem terenu, ko se lahko z željo po preprečevanju izkoriščanja poseže tudi v pravice vseh ostalih (saj veš, določeni interesenti hitro izrabijo različne možnosti).
Podobno kot pri socialnih transferjih. Tistih, ki izkoriščajo, je okoli 1% ( ne veliko, a so). Kaj zdaj narediti? Sistem tako zaostriti, da se ta 1% čim bolj prepreči, a se ob tem ovira tudi ostali 99%ali pa omogočiti tistim 99% preprost dostop do transferjev, ki jih potrebujejo, ob zavedanju, da se bo pa tistiih nekaj procentov, ki bodo izkoriščali sistem, vedno našel.


Točno tako.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Romney ali Obama?
6.11.2012 9:48:47   
Tippi
Po moje jih je nekje v številu par procentov, zelo pa dvomim, da prevladujejo. Tu smo na zelo spolzkem terenu, ko se lahko z željo po preprečevanju izkoriščanja poseže tudi v pravice vseh ostalih (saj veš, določeni interesenti hitro izrabijo različne možnosti).
Podobno kot pri socialnih transferjih. Tistih, ki izkoriščajo, je okoli 1% ( ne veliko, a so). Kaj zdaj narediti? Sistem tako zaostriti, da se ta 1% čim bolj prepreči, a se ob tem ovira tudi ostali 99%ali pa omogočiti tistim 99% preprost dostop do transferjev, ki jih potrebujejo, ob zavedanju, da se bo pa tistiih nekaj procentov, ki bodo izkoriščali sistem, vedno našel.


Primer s transferji je sicer luštkan, a se mi zdi, da ni ravno primerljiv z odločanjem za/proti splavu oziroma omejiti splav, da se ga ne bi še naprej zlorabljalo. Že zato, ker gre za biti ali ne biti. Sicer pa se strinjam. Prevladujejo verjetno res ne, ni jih pa malo in četudi se motim, in je teh splavov miniminimalni procent, je to dovolj (preveč), saj gre vendar za nerojenega otroka. če razumeš kaj mislim? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?