|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lepo!
7.11.2012 12:37:09   
katipi
http://www.youtube.com/watch_popup?v=nwAYpLVyeFU&vq=medium user posted image

< Sporočilo je popravil katipi -- 7.11.2012 12:38:27 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lepo!
7.11.2012 12:39:36   
hmm...
Poznam, tudi meni je zelo všeč.user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lepo!
7.11.2012 12:47:40   
Tippi
Kolk bi bil svet lepši, prijaznejši in boljši, če bi vsi tako delovali. In ker je to bolj pravljica kot realnost, je veliko, celo največ, da vsak sam pri sebi naredi korak naprej, da bi bil boljši!

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lepo!
7.11.2012 13:03:18   
mateyka
a ni to en tak mal zapoznel (idejno) video a la "pay it forward"?

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lepo!
7.11.2012 13:24:21   
gsatalema
Lepo, ampak v realnem svetu neizvedljivo...
Vedno se bo našel nekdo, ki bo to prekinil...user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lepo!
7.11.2012 13:36:06   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

Lepo, ampak v realnem svetu neizvedljivo...
Vedno se bo našel nekdo, ki bo to prekinil...user posted image
 

ne tak negativno nastrojena bit....vsak sem samo naj potrudi, da se ne bo pri njemu prekinilo, pa bo super


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lepo!
7.11.2012 14:29:06   
ronja
Meni se pa ne zdi to tako zelo nerealno - saj večinoma gremo do otroka, ki pade, če je ok, ljudje si pomagamo kaj nest, si poberemo, če komu kaj pade... Ne vem, meni se noben primer ne zdi nekaj ekstra, razen ok, rož in hrane navadno ne kupiš neznancu (ni nujno, da bi jo sploh vzel, sem parkrat probala, pa recimo da mam uspešnost cca 50%, nekateri niso hoteli hrane, ampak denar, nekateri so bili pa veseli, čeprav sem se bala, da bojo užaljeni...) in kelnarca navadno ne bi vode kar sama prinesla, ostalo se mi zdi pa osnovna olika.

Včasih tudi ne pomagaš, ker nočeš užalit človeka, za katerega nisi ziher, da si pomoč želi... Včasih je to lahko tudi slabo: ko sem dobila izpit in sem bila sama v avtu, sem dostikrat ustavila ljudemna bus postaji, da jim ne bi bilo treba čakat. Enkrat je bil en še otrok in ni šel in to je bilo prvič, da kdo tega ni sprejel. potem so mi povedali, da je dobro, da ne zaupa neznancem in sem se vprašala, če bi naredila prav, če bi recimo meni zaupal, potem bi bil pa naslednjič manj previden, ap bi kdo to zlorabil... Skratka: včasih hočeš bit prijazen, pa v praksi ni tako lahko kot na videu;).

Sama sem vedno v zagati če srečam slepega človeka in ne vem, ali želi, da mu ponudim pomoč ali ne - brala sem namreč res kontradiktorne izjave - ne bi rada nikomur dajala slabega občutka. Pri starejših je lažje, navadno so veseli, če se ponudiš, tudi če pomoči ne rabijo, podobno je pri mamah.

PS: en tak izi način za pomagat, je recimo, da če ste med počitnicami fraj, se ponudite, da pazite še kakega šoloobveznega malega otroka komu, ki pa recimo takrat ne more dobit dopusta. So ljudje zelo veseli:).

Lahko pa dajemo tu konkretne primere, kaj bi lahko slehernik naredil, pa mogoče še kake bolj uporabne kot to, da nekomu pobereš mobi ali denarnico, če mu pade, to je nekak logično...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lepo!
7.11.2012 15:50:31   
Paštetka
Se mi je kar cmok naredil v grlu.
Sem šla danes z maličko v šolo po drugega otroka. Sva po poti jedle čokoladico, pa je nasproti prišel fant iz šole.....joj...ne morem opisati njegovega pogleda, oči. Ja, bil je čas kosila, vendar zgleda, da fantek teh kosil ne vidi...
Že celo popoldne razmišljam o tem, da so otroci v šolah res lačni,in kaj bi lahko naredili, da bi jim pomagali.
Sem že razmišljala, da bi enemu otroku plačevala malico....čeprav to ni rešitev problema.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lepo!
7.11.2012 16:11:08   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Sem že razmišljala, da bi enemu otroku plačevala malico....čeprav to ni rešitev problema.

Ne, problem ne bi rešila na celi črti, bi pa enemu rešila problem. To je za enega človeka veliko, dovolj. Mali korak za velikega človeka. Če pa se še kdo taki najde, mogoče jih je še več takih, pa je že več otrok rešenih. Mic po mic...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lepo!
7.11.2012 16:22:24   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Sem že razmišljala, da bi enemu otroku plačevala malico....čeprav to ni rešitev problema.

Ne, problem ne bi rešila na celi črti, bi pa enemu rešila problem. To je za enega človeka veliko, dovolj. Mali korak za velikega človeka. Če pa se še kdo taki najde, mogoče jih je še več takih, pa je že več otrok rešenih. Mic po mic...

Problem je, da je naše mesto mestece, kjer se vsi poznamo. Torej poznam od ravnatelja, do soc. delavke...jaz pa ne želim, da kdo ve, da to jaz plačujem. Vem ja, proleme si delamo, vidimo največkrat sami. Če mi pa pove kdo, kako to izpeljati...bom hvaležna.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lepo!
7.11.2012 16:36:45   
LuLu
Po moje lahko najdeš kakega otroka v drugem kraju v Sloveniji. Na kakem CSD, razna društva, šole... ti bodo mogoče dali informacijo kdo resnično potrebuje pomoč.
Ne poznam konkretnega primera, ampak nekomu nekaj podariti ne bi smel biti problem. Od drugih strani...

< Sporočilo je popravil LuLu -- 7.11.2012 16:38:31 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lepo!
7.11.2012 21:40:35   
jakaracman
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Se mi je kar cmok naredil v grlu.
Sem šla danes z maličko v šolo po drugega otroka. Sva po poti jedle čokoladico, pa je nasproti prišel fant iz šole.....joj...ne morem opisati njegovega pogleda, oči. Ja, bil je čas kosila, vendar zgleda, da fantek teh kosil ne vidi...
Že celo popoldne razmišljam o tem, da so otroci v šolah res lačni,in kaj bi lahko naredili, da bi jim pomagali.
Sem že razmišljala, da bi enemu otroku plačevala malico....čeprav to ni rešitev problema.

Predlagam to če resno misliš
http://www.val202.si/botrstvo/


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lepo!
7.11.2012 21:51:47   
ronja
se strinjam z lulu, mic po mic. POmagaš tam in tako kot lahko:). In botrstvo se mi zdi dobra rešitev oz. organizacija teh micev skup.

Ne poznam konkretnega primera, ampak nekomu nekaj podariti ne bi smel biti problem.

Lulu, enkrat je bila tema prav tu na rr, ko je mama spraševala, kaj naj, da je nekdo plačal vsa kosila za njenega otroka in želi ostat anonimen. Večina jih ne napisala, da tega darila ne bi vzela, čeprav je mama napisala, da niso ravno v rožnati finančni situaciji. Na koncu se je izkazalo najbolj logično za resnično: hotela je pomagat ena babica, ki ni hotela, da se kdo počuti dolžnega. Ampak po mojih izkušnjah (ne rečem, da so bogate, sploh ne, tudi verjamem, da se včasih enostavno ne znajdem, ne znam...) je dostikrat težje pomagat kot bi si človek mislil - da daš, pa je, dostikrat ne gre tako izi, ker so včasih ljudje preponosni vzet ponujeno pomoč. Si misliš, za otroka bo pa vsak ja vzel, pa ni nujno...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lepo!
7.11.2012 22:01:23   
LuLu
ronja, to kar pišejo na RR meni nič ne pove. Lahko tu napiše, da ne bi vzela, v realnem svetu pa bi pograbila ali pa celo kdo krade... tolko je lahko RR resničnost drugačna od prave user posted image
Če bi meni danes finančna situacija omogočala tako darežljivost... verjemi, da naredim totalno študijo, kam in komu bi mesečno dala denar. Ni šans, da me ogoljufa. In valjda bi bil vse dogovor. Ne morem nobenega siliti, da vzame denar.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lepo!
8.11.2012 9:12:08   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Se mi je kar cmok naredil v grlu.
Sem šla danes z maličko v šolo po drugega otroka. Sva po poti jedle čokoladico, pa je nasproti prišel fant iz šole.....joj...ne morem opisati njegovega pogleda, oči. Ja, bil je čas kosila, vendar zgleda, da fantek teh kosil ne vidi...
Že celo popoldne razmišljam o tem, da so otroci v šolah res lačni,in kaj bi lahko naredili, da bi jim pomagali.
Sem že razmišljala, da bi enemu otroku plačevala malico....čeprav to ni rešitev problema.

Predlagam to če resno misliš
http://www.val202.si/botrstvo/




sem o tem že tudi razmišljala, vendar bi raje direkt plačala malico otroku v našem kraju, ker vem, da bo tako otrok pojedel nekaj toplega in imel od tega nekaj. Če drugo ne, da ne bo med poukom razmišljal o lakoti, ampak sledil razlagi.
Želim verjeti, da je to dobra organizacija (botrstvo), ampak žal nisem več tako zaupljiva oseba.

Danes sem brala uvodni članek v Ona (Stati v vrsti - nekak tako je naslov). Hm...da misliti in žal, ker je mnogo takih (tudi sama poznam par primerov, ko sem že pomagala)...zato skoraj nobenemu več ne zaupam.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lepo!
8.11.2012 9:16:07   
Paštetka
Lulu, enkrat je bila tema prav tu na rr, ko je mama spraševala, kaj naj, da je nekdo plačal vsa kosila za njenega otroka in želi ostat anonimen. Večina jih ne napisala, da tega darila ne bi vzela, čeprav je mama napisala, da niso ravno v rožnati finančni situaciji. Na koncu se je izkazalo najbolj logično za resnično: hotela je pomagat ena babica, ki ni hotela, da se kdo počuti dolžnega. Ampak po mojih izkušnjah (ne rečem, da so bogate, sploh ne, tudi verjamem, da se včasih enostavno ne znajdem, ne znam...) je dostikrat težje pomagat kot bi si človek mislil - da daš, pa je, dostikrat ne gre tako izi, ker so včasih ljudje preponosni vzet ponujeno pomoč. Si misliš, za otroka bo pa vsak ja vzel, pa ni nujno...


Evo, točno tako! Ravno zaradi tega se sprašujem kako to izpeljati, ker sem to tudi jaz brala tu na RR in pa zato, ker moj otrok hodi na to šolo in ne želim, da drugi otroci (pa tudi moj) zvedo, da pa je to omogočila njegova mama.

Sicer pa, bom že našla kakšno finto.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 8.11.2012 9:22:39 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lepo!
8.11.2012 9:41:35   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Sicer pa, bom že našla kakšno finto.

Ma ja... pravijo, tam kjer je volja, tam je tudi pot user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lepo!
8.11.2012 10:52:25   
ronja
Če bi meni danes finančna situacija omogočala tako darežljivost...

Lulu, saj pomagat se da tudi drugače, ni treba, da samo z denarjem. Eno možnost sem že napisala: da če si doma, kdaj paziš šolobvezne otroke (bolane ali med počitnicami) mamam, ki jih nimajo kam dat, ker morajo v službo, kjer imajo zelo malo dopusta, pa bojo sicer fasale odpoved.

paštetka, mogoče greš do računovodje, pa se zmeniš, da položnico tebi pošlje in prosiš za anonimnost?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lepo!
8.11.2012 10:58:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če bi meni danes finančna situacija omogočala tako darežljivost...

Lulu, saj pomagat se da tudi drugače, ni treba, da samo z denarjem.

Don't worry user posted image  poznam to dobro. Saj sem se pred nekaj časa tu na RR veliko hvalila, kak pomagam user posted image
Če bi pa imela malo več denarja, bi pa še tako pomagala. Ker pri nekaterih stvareh res samo denar reši. Kot npr. plačilo kosila, položnic,...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lepo!
8.11.2012 11:18:37   
Paštetka
Če bi pa imela malo več denarja, bi pa še tako pomagala. Ker pri nekaterih stvareh res samo denar reši. Kot npr. plačilo kosila, položnic,...


Jaz sem nehala kadit avgusta. Recimo 2 škatlici na teden, na mesec to znese cca. 30 EUR. user posted image
Sicer pa...kdo pa ima odveč denarja? user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 8.11.2012 11:20:48 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lepo!
8.11.2012 11:29:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Jaz sem nehala kadit avgusta. Recimo 2 škatlici na teden, na mesec to znese cca. 30 EUR. user posted image
Sicer pa...kdo pa ima odveč denarja? user posted image

Čestitke za nekajenje. Jaz sem kajenje zmanjšala iz 50 eur na mesec na 15 eur. Tudi to si štejem za mali uspeh.
Odveč denarja? Noben user posted image  Vedno se ga da porabiti, ne glede na to koliko ga imaš.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lepo!
8.11.2012 11:38:46   
Paštetka
uf..pa ti imaš več prihranka kot jaz user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Lepo!
8.11.2012 11:50:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

uf..pa ti imaš več prihranka kot jaz user posted image

user posted image  bere se že tak ja... daleč od tega.
Obrnilo mi je želodec, ko sem en dan šla s 5 eur v trgovino in od tega sem morala čike kupit. Saj sem sicer doma imela še nekaj denarja, ampak takrat sem se odločila, da je tu mač za eno škatlo in za glupi namen.
Sicer od nekih prihrankov živim, ker od maja nimam otroškega (ne vprašaj... CSD je bil v svojem elementu) in brezposelna. 400 na mesec dobim... 500 stroškov... prihranek od čikov?? user posted image  Valjda ja... samo manjši minus imam za 30 eur.
Pazim, da ne bom jaz počasi tista, ki bom prosla za pomoč kmalu ali iskala nekoga, ki bi mi pomagal pri šolski malici user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?