|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kakšne so moje pravice?
9.11.2012 17:33:42   
Doll
Moj oče je bil tudi alkoholik in zato sta šla z mamo narazen,ampak res nikoli mi mama ni branila nič....Oče se itak ni ne vem koliko brigal zame,ampak vseeno sem ga potrebovala v svojem življenju!!!
kasneje se je tudi spremenil in sva postala velika " prijatelja".

ne zdi se mi prav,da bi hčerki branila očeta,ne glede na to koliko je bil v vajinem življenju,ne glede na to koliko je tebe prizadel.
Torej ne govori o svojih pravicah,ampak tudi o pravicah in željah tvojega otroka!!
želja tvojega otroka je da bi bil njen oče v njenem življenju.Torej ?
tvoja hčerka bo že videla in spoznala očeta kakšen je.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kakšne so moje pravice?
9.11.2012 17:38:13   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Ja,saj jaz vse to vem,da sem full črnogleda,da morda ampak res morda pretiravam,ampak žal ne morem iz svoje kože.
In za moje pojme nihče na tem svetu ne more vedet,če bo on njej škodil ali koristil,niti jaz,kaj šele neki **** tujci,kot je CSD ali sodišče. Oni gledajo samo na gole zakone in ne na dejansko stanje. Ja otrok ima pravico do očeta,ampak kje je hodil 13 let?? Ona ima očeta(OČIMA),ki skrbi zanjo,ki jo ima rad.
In če bi se on zresnil in hotel res nekaj dobrega bi se oglasil na telefon in se pogovoril,ne pa tako kot je storil,se zadrl in odložil. V tem ne vidim nič dobrega. Kreganje med nama z bivšim pa bi absolutno škodilo otroku. Ne mislim pa se uklonit in se delat,kot da je vse ok,kot da je vsa ta leta skrbel in se zanimal za otroka. Zakaj bi morala biti sedaj jaz tista,ki vse razumem in odobravam. Ne,ne bom in ne zmorem.


ok,si črnogleda,pa bom zdaj še jaz user posted image Meni se pa zdi da ti škodiš otroku v tem primeru!!Ah,to pa ne pomisliš kajne,ker to ni možno,ti pa ne user posted image
malo moram biti nesramna,ampak človeku ne daš možnosti,kot je že ena napisala,da enostavno pretiravaš,da zaradi njega ne bo končala šolo pa ne vem še kaj

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kakšne so moje pravice?
9.11.2012 17:48:38   
LuLu
Nauk te teme je tudi, da...
vedno si razščisti preteklost in jo probaj razumeti. Nikoli vlečti na pol urejene stvari skozi leta, ker prej ali slej bo nekje zaškripalo. Če se taka situacija reši 13 let nazaj in še kake dve leti, da totalno zastopiš ZAKAJ se (ti) je to dogajalo, potem danes ne bi bilo dileme, kako nekaj narediti.
Ker madela, ti ne ločiš sebe in svoje hčere, kot dve totalno različni osebi z različnim življenjem. In da, v tem trenutku ti sploh več nisi tako "pomembna" v tej zgodbi, le moteči faktor ne smeš biti. Nikoli pa ni prepozno razumeti, zakaj se je tako obnašal do tebe. Rešla se boš strahu s tem spoznanjem.
In naslov svoje teme si 100x preberi... zelo napačno vprašanje.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kakšne so moje pravice?
9.11.2012 17:58:43   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Nauk te teme je tudi, da...
vedno si razščisti preteklost in jo probaj razumeti. Nikoli vlečti na pol urejene stvari skozi leta, ker prej ali slej bo nekje zaškripalo. Če se taka situacija reši 13 let nazaj in še kake dve leti, da totalno zastopiš ZAKAJ se (ti) je to dogajalo, potem danes ne bi bilo dileme, kako nekaj narediti.
Ker madela, ti ne ločiš sebe in svoje hčere, kot dve totalno različni osebi z različnim življenjem. In da, v tem trenutku ti sploh več nisi tako "pomembna" v tej zgodbi, le moteči faktor ne smeš biti. Nikoli pa ni prepozno razumeti, zakaj se je tako obnašal do tebe. Rešla se boš strahu s tem spoznanjem.
In naslov svoje teme si 100x preberi... zelo napačno vprašanje.

To zelo zelo zelo redko napišem ,ampak: se popolnoma 100% podpišem!!!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kakšne so moje pravice?
9.11.2012 18:31:22   
madela
Najlepša hvala za vse nasvete. Bomo že nakako...

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kakšne so moje pravice?
9.11.2012 18:35:25   
LuLu
Prosim user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kakšne so moje pravice?
10.11.2012 11:43:15   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: madela

V bistvu se pripravljam na "vojno",ker tokrat pa grem na sodišče in magari po Čeferina,če bo treba,sam da pusti otroka pri miru. Zanj so ženske itak ustvarjene za gospodinjenje doma in streženje moškim in ne dovolim,da hčerko potegne s sabo na poden :(


On je bil tak. Verjetno je še zdaj, ampak - trinjast let ni imel stikov. Tak odnos je imel do tebe, do hčerke ga še ni imel, zato ne prejudiciral, da jo bo motil. To niti ni tako pomembno.

Kar je pomembno je, da energijo namesto v Čeferina usmeriš v to, da bo hčerka lahko na kulturen način spoznala očeta, ker oa imavsaj podzavestno željo, da ve, kdo je njen oče. Pojdi najprej do CSD, naj ti svetujejo, kako se obnašati v takem primeru in kaj in kako narediti, da se stiki vzpostavijo, lahko za začetek tudi pod njihovim nadzorstvom. In, namesto da finančna sredstva trošiš za odvetnike, jih daj raje za dobrega psihiatra, ali za tebe ali za obe vaju s hčerko. On vam lahko pomaga razumeti, kakšni so mogoči motivi in kako stvari izpeljati v dobro hčerke. 

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kakšne so moje pravice?
10.11.2012 11:46:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

želja tvojega otroka je da bi bil njen oče v njenem življenju.Torej ?
tvoja hčerka bo že videla in spoznala očeta kakšen je.


Točno to.
Če ji boš branila spoznati resnico, bo to zamerila predvsem tebi - da si ji lagala/prikrivala/preprečevala priti do resnice. Tvoja naloga je, da poskrbiš, da se bo to zgodilo na kulturen način.

Ne glede na to, kakšen človek je - bil je tvoj partner in je oče tvojega otroka in s svojo napačno izbiro se moraš zdaj soočiti in jo rešiti.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kakšne so moje pravice?
10.11.2012 16:16:42   
madela
Namen moje teme je bil,da zvem kakšne so moje pravice(po uradni poti) in več,kot očitno ste mi dale vedeti,da sem jaz tukaj nič,samo moteči faktor ne smem biti. Sem zvedela,kar sem želela.

Vse ostalo,kaj bom naredila oziroma česar ne bom naredila,pa jaz vem brez vaše pomoči.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kakšne so moje pravice?
10.11.2012 17:38:24   
Doll
na žalost tudi mi znamo kaj boš naredila,nam ni treba napisati.....

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kakšne so moje pravice?
10.11.2012 19:19:10   
bubu_bibi
madela - prebrala sem samo prvo stan in teh par nekaj postov, ki so na tej strani, tako, da ti je mogoče že katera to svetovala.

oglasi se do takšne organizacije, ki ponuja pravno pomoč zastonj da zveš, kakšne so tvoje dolžnosti in pravice zdaj in kaj lahko v tej situacji narediš glede na tvoje želje (ker v kolikor je meni znano dober odvetnik je tak, ki je pismen in zna zakone uporabljati tako, da to, kar v njih piše pride do izraza - ne rabi pa za to računati ne vem koliko). v lj imajo frančiškani (ok, so imeli, ne vem, če še zdaj) pravno pomoč in je on gospod prav super - miren, vesten, z znanjem... predvem pa miren in dosleden! in vedi, da 'ime' včasih raje naredi škodo kot korist - pomisli (pa brez obtoževanja to pišem), kakšen videz mame predstavljaš (pa šteje, čeprav si radi mislimo, da ne), da greš za sodišče z dragim (pa ne vem, če glih specjaliziranim prav za to področje?) odvetniškim imenom, 13 let pa nisi vložila ene samcate pritožbe na neplačevanja preživnine, na neobiskovaje hčerke, nisi poskušala razveljaviti dogovora, ki se ga bivši ni držal... torej si čakala na kaj?

pa saj niti nima veze - nihče ne živi tako, da pričakuje najslabše, čeprav v kakšnih nerazčiščenih pravnih sporih bi bilo pametno prav to. torej pozanimaj se o pravicah in dolžnostih, sprintaj si vse zakone, ki se nanašajo na tvojo situacijo, podčrtaj si člene, ki ti lahko koristijo in te, ki lahko 'koristijo' njemu. in te probaj spodbijati z dokazi. če še vedno ne plačuje - ne čakaj - vloži pritožbo, če imata napisano, da se na srečanje mora dogovoriti, ga nisi dolžna spustiti noter, tudi sicer ne, saj ga ni bilo toliko in toliko let. vsako grožnjo prijavi - na policiji ti bodo tudi znali svetovati glede prepovedi približevanja (če je utemeljena, seveda). probaj mogoče vnesti novo pobudi za določitev stikov in tudi ureditev priimka - pozanimaj se, kakšne možnosti imaš in kakšna je verjetnost uspeha (tako, da primerjaš točke zakonov, ki dajo prid tebi in njemu).

in pomiri se (čeprav je to skoraj nemogoče, verjamem) - loči pravno situacijo od čustvene. na pravno pot se lahko pripraviš - tam ti bodo svetovali kako do dokazov, na kaj moraš paziti, česa ne delati, kako se z njim sporazumevati, da vso to zdajšnje dogajanje obrneš pravno sebi v prid (tudi s tem oz prav s tem, da ukrotiš svoja čustva). pa verjetno ti bodo tudi razložili, kako lahko ravna tvoja hčerka, če se s tvojo voljo ne bo strinjala in to opcijo boš morala tudi vzeti v ozir. pa vso srečo!

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kakšne so moje pravice?
10.11.2012 20:27:48   
madela
http://www.zurnal24.si/to-se-dogaja-v-imenu-koga-in-cesa-clanek-171878


Samo malo v razmislek,kakšni so naši zakoni in kako v bistvu naši zakoni ščitijo naše otroke user posted image Za razjokat,res. Naši zakoni ne ščitijo naših otrok,še zdaleč ne. Na srečo se s podobno situacijo ne spopadam,ampak kakorkoli...samo mi starši smo tukaj,da svoje otroke zaščitimo pred bolečino,kolikor je pač v naših močeh.
In ne Doll,ne veš kaj bom storila,ker še sama ne vem. Vem samo,da bom delala v dobrobit naše družine in ne v dobrobit "pravic",ki jih ima on. In kaj je dobro za nas,za moje otroke še zaenkrat vseeno boljše vem,kot pa zakoni.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kakšne so moje pravice?
10.11.2012 20:46:01   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

madela - prebrala sem samo prvo stan in teh par nekaj postov, ki so na tej strani, tako, da ti je mogoče že katera to svetovala.

oglasi se do takšne organizacije, ki ponuja pravno pomoč zastonj da zveš, kakšne so tvoje dolžnosti in pravice zdaj in kaj lahko v tej situacji narediš glede na tvoje želje (ker v kolikor je meni znano dober odvetnik je tak, ki je pismen in zna zakone uporabljati tako, da to, kar v njih piše pride do izraza - ne rabi pa za to računati ne vem koliko). v lj imajo frančiškani (ok, so imeli, ne vem, če še zdaj) pravno pomoč in je on gospod prav super - miren, vesten, z znanjem... predvem pa miren in dosleden! in vedi, da 'ime' včasih raje naredi škodo kot korist - pomisli (pa brez obtoževanja to pišem), kakšen videz mame predstavljaš (pa šteje, čeprav si radi mislimo, da ne), da greš za sodišče z dragim (pa ne vem, če glih specjaliziranim prav za to področje?) odvetniškim imenom, 13 let pa nisi vložila ene samcate pritožbe na neplačevanja preživnine, na neobiskovaje hčerke, nisi poskušala razveljaviti dogovora, ki se ga bivši ni držal... torej si čakala na kaj?

pa saj niti nima veze - nihče ne živi tako, da pričakuje najslabše, čeprav v kakšnih nerazčiščenih pravnih sporih bi bilo pametno prav to. torej pozanimaj se o pravicah in dolžnostih, sprintaj si vse zakone, ki se nanašajo na tvojo situacijo, podčrtaj si člene, ki ti lahko koristijo in te, ki lahko 'koristijo' njemu. in te probaj spodbijati z dokazi. če še vedno ne plačuje - ne čakaj - vloži pritožbo, če imata napisano, da se na srečanje mora dogovoriti, ga nisi dolžna spustiti noter, tudi sicer ne, saj ga ni bilo toliko in toliko let. vsako grožnjo prijavi - na policiji ti bodo tudi znali svetovati glede prepovedi približevanja (če je utemeljena, seveda). probaj mogoče vnesti novo pobudi za določitev stikov in tudi ureditev priimka - pozanimaj se, kakšne možnosti imaš in kakšna je verjetnost uspeha (tako, da primerjaš točke zakonov, ki dajo prid tebi in njemu).

in pomiri se (čeprav je to skoraj nemogoče, verjamem) - loči pravno situacijo od čustvene. na pravno pot se lahko pripraviš - tam ti bodo svetovali kako do dokazov, na kaj moraš paziti, česa ne delati, kako se z njim sporazumevati, da vso to zdajšnje dogajanje obrneš pravno sebi v prid (tudi s tem oz prav s tem, da ukrotiš svoja čustva). pa verjetno ti bodo tudi razložili, kako lahko ravna tvoja hčerka, če se s tvojo voljo ne bo strinjala in to opcijo boš morala tudi vzeti v ozir. pa vso srečo!

Sem vložila pritožbo na sodišče za preživnino. 1 leto so mu nadzorovali račun,ampak ni bilo nič gor. Delal je na črno...ko je pač delal,ker so ga metali iz raznih služb zaradi alkohola. Potem se pa jaz več nisem hotela ubadat s tem,ker sem želela samo mir,zame in za hčerko in da sva si lahko uredili življenje. Letanje cel lajf po sodiščih zame ni življenje :(

Sicer pa hvala za nasvete. Trenutno se samo pomirjam od šoka. Upam,da mi vseeno vse zgoraj omenjeno ne bo potrebno in bo on ostal tam kjer je...Če pa že,pa dobro da se bom vedela nekako usmerit :)

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kakšne so moje pravice?
11.11.2012 11:47:48   
Doll
ja vem ne samo jaz ,ampak tudi ostali.
Zato,ker pišeš tukaj v 99% o sebi ! Zato,ker je on to pa to v preteklosti ..... Ti boš gledala v dobrobit svoje družine? Ja,tvoja družina je tvoja hčerka,ki ima vso pravico spoznati svojega očeta in ga vključiti v svoje življenje,pa veš zakaj: ker si ona to želi,ampak ti to nikakor ne moreš sprejeti!! začni živeti zdaj in ne več v preteklosti.Začni malo razmišljati pa ne o sebi ,ampak o svoji hčerki,ki ima željo in tudi pravico spoznati svojega očeta!!
kdo si ti da bi ji to pravico vzela? Ja si ji mama,ampak ima tudi očeta kakršenkoli pač že bil .

Nimaš nobene pravice svoji hčerki omejevati njene pravica da spozna očeta!!!!

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kakšne so moje pravice?
11.11.2012 12:05:06   
pelin
Medela...kakšni zakoni so pri nas vemo bolj ali manj vsi, ki smo prišli v kakšno zagato ali pa če jih tudi kar tako spremljamo...pa ne le v odnosu do naših otrok temveč v odnosu do sočloveka, do delavca....do človeka na sploh....To kar si zgoraj prilepila nima s tabo nič skupnega... oz. s tvojo trenutno situacijo....zakonov zagotovo ne boš sposobna spremeniti, ker jih kot posamezniki nikoli ne bomo...je pa na daleč očitno tvoje neprimerno reagiranje oz. napovedovanje kaj imaš namen storiti...vse mogoče, samo tistega ne, kar bi že zdavnaj morala....ti s takom ravnanjem ne ščitiš svoje deklice, temveč sebe...vsa si prestrašena, ker imaš slabe izkušnje s tem človekom ...in namesto, da bi svoje izkušnje ( seveda v normalnih mejah in ob primernem razlaganju)razkrila hčeri, delaš ravno obratno...skrivaš, tajiš...preprečuješ nekaj, kar na daleč v srcu veš, da nekako ne boš mogla čisto preprečiti...čisto normalno je , da se bojiš...ni pa normalno, da si tako zaslepljena in zagrenjena in se skrivaš za paravan strahu, namesto, da bi bika zgrabila za roge in se borila pošteno in z odprtimi kartami....le tako boš namreč ohranila ljubezen in spoštovanje s strani svoje hčere...in končno...to kar ti jih je večina že skušala dopovedati....nisi tu na vrhu pomembnosti ti...niso tu najbolj važne tvoje antipatije in sovražnost do bivšega...tu je najbolj važen le vajin otrok...vajin je....pa če se postaviš na glavo...

< Sporočilo je popravil pelin -- 11.11.2012 12:07:31 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kakšne so moje pravice?
11.11.2012 12:24:25   
benika
Nimaš nobene pravice svoji hčerki omejevati njene pravica da spozna očeta!!!!, pravi Doll.

Jaz bi dodala le...tvegaš, da ti bo hči zamerila to tvoje ravnanje, čeprav si slepo prepričana, da delaš v dobrobit svoje hčere. Premisli, fejst premisli.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kakšne so moje pravice?
11.11.2012 15:25:05   
madela
Ne vem,kdaj smo prišli do tega,da jaz hčerki karkoli prepovedujem?? Ja vem,jaz sem stvar zamutila do konca...ampak prvi šok je mimo,zdaj pa dalje....

Kot prvo,hčerka bo njega že spoznala,če ga bo hotela,ko bo dovolj stara,jaz je ne bom vozila k njemu. Če jo bo hotel videt,bo on prišel do nje,česar pa v zadnjih 13-ih letih ni storil. Kot drugo,...če se na vratih pojavi pijan,tako da bo komaj stal in govoril,ni šans,da mu prepustim otroka,češ zmenta se,saj imata pravico.

In kot tretje,kaj se bo dogajalo v prihodnje je v veliki meri bolj odvisno od njega,ne od mene. Jaz pa hčeri ne prepričujem absolutno nič. Ona ve,da ga bo nekoč lahko poiskala,če pač on ne bo nje prej in to je to.
Kot je itak razvidno,pa tudi ni šans,da grem jaz njega iskat user posted image

In še nekaj,on mene več ne more prizadet,jaz se njega ne bojim....zame je on preteklost v najslabši možno obliki,ampak to nima veze s tem,kar sem jaz spraševala.


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 10:48:01   
bubu_bibi
madela - dovolim si ti pisati še enkrat. vidiš, on link, ki si ga prilepila zgoraj: zapravljanje časa in živcev, takih stvari se probaj izognit.

plus: po mojem, če se tvoj biši želi nekako vrniti v hčerkino življenje imaš odlično priložnost celotno zadevo urediti in jo tudi pravno in formalno zaključiti. razmišljanje o vseh morebitnih možnostih in razpletah vnaprej (pa tudi če on potem ostane tam, kjer je, kot praviš) in pravne ter formalne priprave nanje je po mojem mnenju prej odraz zrelostni kot ne. oglasi se v kakšni odvetniški pisarni, sprintaj si zakone, podčrtaj člene, pripravi načrt reševanja pravne situacije in se o njej tudi pogovori s hčerko. povej ji, da želiš, da so te stvari urejene, da je določen čas in kraj obiskov njenega očeta, njegove dolžnosti in pravice in tudi tvoje. mogoče ji omeni tudi priimek (če sem kaj zamešala, se opravičujem). misilim, da s tem pokažeš (v končni fazi tudi sodišču, če do tja pridete), da želiš situacijo rešiti hčerki v korist - tako, da je zavarovana in bivšemu tudi sporočiš, da če želi privilegije in uveljavljanje svojih pravic mora (najprej) izpolnjevati svoje dolžnosti.

srečno še enkrat!

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 13:33:38   
ronja
Zanj so ženske itak ustvarjene za gospodinjenje doma in streženje moškim in ne dovolim,da hčerko potegne s sabo na poden :(

medela, nisem pametna kaj naredit, ker nisem bila v tej situaciji in ker se na pravo res ne spoznam, vendar pa mislim, da si boš veliko živcev prihranila, če boš začela hčerki zaupat - da je ne bo nekdo čisto proti vam obrnil, ker ona vas ima ipak rada. Ja, gotovo se otroke da dobro manipulirat, vseeno pa dolgoročno ne more prit do njenega zaupanja s tem, da ruši to, kar je njej največ - vi, vaša družinica in njeno mnenje o vas. Mislim, da 13 letnica ni več tako mala, da ne bi razumela, kaj se dogaja. Je pa normalno, da si ga želi spoznat. Sama ji tega ne bi branila, ne bi pa tudi drezala - torej, ni treba, da ti njega kličeš, če bo hotel stike, bo že sam povedal, zaenkrat se še niti po tel. noče z njo pogovarjat, ker še ni pripravljen... Meni se zdi precej riskantno najstnici prepovedovat stike z očetom, ker se ti lahko nazaj sproži in je hujša štala, kot če ji dovoliš, da ga ona spozna in bo itak sama videla, kakšen je. Seveda pa jo sme videt samo trezen, tu pa ni debate sploh!

Imej malo zaupanja v svojo vzgojo in v to, da pa kdorkoli pa tudi ne more spremeniti tvoje hčere čez noč. Vem pa to... želja, da ga spozna, vidi kje živi, kaj dela,.. je pri marsikaterem otroku močna. Ko pa to vidijo, spoznajo... zanimanja ni več, potem bodo res videli, da imajo mogoče drugačno predstavo o staršu,... in bo to tudi vse, kar se bo zgodilo. Ampak radovednost si bodo želeli potešiti in dobro je, če si takrat zraven, ji tega ne prepoveš in jo razumeš. Potem pa se o vsem pogovorita. Če bo pa zadovoljna z njim... potem pa je itak vse ok. A ne?

POdpis.

do takrat je samo še kratkih 5 let in takrat bo tudi izven tega težavnega obdobja,kot je puberteta in neusmiljena borba za dobre ocene v šoli,če se želi vpisat na željeno šolo

Tebi kratkih, njej pa dooooolgih! Ne vem, koliko najstnikov bi mirno čakalo na svojo priložnost 5 let... Kar se tiče ocen: pa saj ne bo cepnila zato, ekr bo očeta spoznala. Ja, lahko se ji porušijo sanje o tem, kakšen je, ampak da se zato ne bi vpisala na željeni faks je pa po moje malo dramatiziranje;). Sploh, ker ni tik pred vpisom, ampak komaj 13 let stara!

Kar ravno s tem mogoče delaš krivico otroku in mu lahko škodiš, v želji, da bi mu pomagala.

Podpis tudi pod tole.

Ja,saj jaz vse to vem,da sem full črnogleda,da morda ampak res morda pretiravam,ampak žal ne morem iz svoje kože.

za svoje otroke gremo včasih tudi iz svoje kože, če je to treba;). Dejsvo je, da je veliko bolj riskantno, če ji ti stike prepoveduješ, ko si jih sama želi, kot pa če spozna očeta in ji on trosi cvetke. Ja, mogoče jo bo malo bolj metalo en čas, mogoče se bosta kdaj skregali zato, ker bo ona očeta videla drugače in ker ji bo on rekel o tebi kaj, kar tebi ne bo všeč. Ne bo pa zato zabluzila šole! Zato ker en tujec (in on je tujec, ker ga sploh ne pozna, mogoče sta se že videla, pa še vedela nista!) nima takega vpliva nanjo kot ti in njen pravi ati. Lahko jih zmedejo, ampak dokler smo mi tu zanje, jih ne morejo čisto okoli obrnit. Ker otroci vseeno niso neumni, že mali ne, pa se te da še lažje okoli obrnit. Ampak lahko jim nekdo vse pusti, radi imajo najbolj tiste, ki imajo njih najrajši, čeprav marsičesa ne dovolijo. Otroci vejo, če nečesa ne dovoliš zato, da se jim kaj ne zgodi.

Vseeno pa ti njega nisi videla 13 let in punca ti bo upravičeno očitala, da mu očitaš neke stare zadeve in da mu ne daš niti prilike in njej ne daš prilike, da ga spozna - pa če je tako grozen, ga itak ne bo hotela več videt...

Lulu,dobro si tole napisala,hvala ti. V bistvu je pri meni tako,da je mene groza,panična sem...ma sploh se ne da z besedami opisat kaj se dogaja v meni,ko pomislim,da bi bil del naših življenj.

To, kar se ti dogaja, je verjetno to, da se ti vrača v podzavest in zavest vsa preteklost, s katero mogoče niti nisi uspela čisto počistit, ko se je dogajala, ker sei imela polne roke dela z dojenčico... Zdaj vse to ven buta na vseh koncih in krajih. Spomniš se, da je bilo življenje z njim grozno in tega ne privoščiš hčeri, ki jo imaš neskončno rada. Logično. Samo en hakeljc je tu: tebi je bilo življenje z njim neznosno, ker je on bil takrat tak in tak (mogoče niti ni več, recimo mogoče ni več alkoholik:)), vendar bo mogoče do hčere pa fajn. POznam nekaj ločenih staršev, ki se med sabo niso razumeli, vendar so pa vsi zelo dobri starši otrokom - in drug za drugega rečejo: on je super oče, samo je bil zanič mož, recimo. Mama ve, da čeprav je ona trpela ob njem, hči ne bo trpela oz. nasprotno, da ji celo lahko veliko da. Čeprav ima tudi novega partnerja in se razumejo. Življenje je v vseh barvah mavrice;), ni vse črno.

medela, otroci nas vedno nekak spravijo v sitauacije, kjer moramo počistit s sabo, imajo to neverjetno sposobnost:). Eni na enem področju, eni na drugem, ampak meni se zdi to zelo dobro - ni je boljše motivacije, da se človek sam s sabo zmeni kot tvoj otrok.

Jaz vem zakaj in ne nameravam od tega odsopit.
Razumemo, vendar to, kar ti večina tu hoče dopovedat, je, da se ti lahko vse skup sproži nazaj - naperjeno bo proti bivšemu, dobila bo pa tvoja hči oz. ti, ker ti bo to tako zamerila, da lahko res kako neumnost naredi. Recimo če hočeš worst case scenario: ti ne dovoliš stikov, to iztožiš na sodišču (kar ni nujno, da ti rata, onadva mata pravico se videt, če želita)... to ti hči zameri, enkrat se skregata u iber in ona se odloči, da bo šla k očetu - to se ima pri 13 letih tudi pravico sama odločit, pri kom bo živela. Se ti zdi, da bi bilo to boljše? Se ti zdi, da je realno, da bi se punca tako odločila, če bi ga res spoznala? Verjetno ne. če pa ga ne pozna, misli si vse dobro o njem, ker se trudi, da bi bil z njo,ti pa ne pustiš... in ti zameri. Jaz bi se tega na tvojem mestu veliko bolj bala...

jaz pa želim da bi nekoč sama spoznala,kdo in kaj je

Kako pa? če jima ne pustiš stikov? Misliš, potem ko bo polnoletna... Ampak takrat bo pa tik pred študijem... Če misliš, da 18 letnikov pa ne meče, se precej motiš... Ne vem po moje si mečeš pesek v oči.

Kar se tiče tega, kaj povedat hčerki: povej ji LEPO in manj lepo, na lep način, seveda. Povedala bi ji, da je bil recimo zabaven, prijazen,... (če je bil, pač karkoli je bilo to, kar te je na njem pritegnilo, nekak si se verjetno zaljubila vanj, nekaj lepega je že bilo), vendar da je bil nemogoč, kadar se ga je napil, kar je bilo pa na žalost kar pogosto. Da ne veš, kako je s tem zdaj, da seveda upaš, da ne pije več.

.Pa še to...otroci so ponavadi izvrstni psihoanalitiki...tudi če jo bo njen očka v štartu mogoče prevzel, bo hči kmalu ugotovila, če je iskren...
Podpis pod vse, samo sem že tako predolga, zato to ciriram:).

Medela, tvoje pravice so pod otrokovimi in to je prav tako. Uradno nimaš pravice preprečit stikov, ki si jih onadva želita. če jih punca sama noče, pa ji ni treba na stike hodit, ker je že dovolj stara, da sama pove. Pravica, da se spoznata, je v prvi vrsti NJENA pravica, ne njegova! Ona ima pravico spoznat svojega biološkega očeta, pa karkšenkoli je že bil. To pravico bi izgubil, če bi jo recimo spolno nadlegoval, pretepal itd... Sicer pa samo zato, ker se ni menil zanjo ta čas, te pravice ne izgubi.

Se strinjam, da za otroke gotovo zmede, ko se nekdo na novo pojavi v njihovem življenju. Ampak to je lahko dobro ali pa slabo. NI vedno slabo. In se strinjam, da je gotovo lažje, če imajo otroci svoja starša, ki se imata rada in imata rada njih in živijo skup. Ja, ampak to pač pri tebi ni mogoče, ker si se odločila za otroka s človekom, s katerim se potem nisi odločila ostat (iz razumljivih razlogov). Ampak razlogi ne spremenijo dejstva - posledica odločitve, da boš imela z njim otroka, je pač to, da lahko kadarkoli spet pride v vaša življenja, ja.

Ne vem,kdaj smo prišli do tega,da jaz hčerki karkoli prepovedujem??
Enkrat takrat, ko si napisala, da se boš z vsemi sredstvi borila za preprečitev stikov, pa hkrati napisala, da si ga hči želi spoznat (kar je logično).

Se strinjam s tabo, da ne bi dajala 13 letnice pijanemu človeku, ni pa treba, da ga takega ne sme niti videt - navsezadnje, če pride pijan do vas, pa ga ona vidi takega, bo veliko boljše vedela, kaj te je motilo (oz te še moti) na njem kot če ji ti narediš 5 urno predavanje o vajini zgodovini. Seveda je ne bi dala, da jo bo nekam peljal, saj nisem nora! Lahko se pa pogovarjata (pod nadzorstvom, če nisi ziher, da bo trezen).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 13:44:52   
Paštetka
Vprašala je kakšne pravice ima in ne kako naj vzgaja hčerko. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 13:49:38   
ronja
Pravico ima, da hčerki pomaga:) NIma pa pravice preprečit stikov, to je tudi v tistem odgovoru, ki si ti ga ni dalo bratuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 13:56:38   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pravico ima, da hčerki pomaga:) NIma pa pravice preprečit stikov, to je tudi v tistem odgovoru, ki si ti ga ni dalo bratuser posted image


Ni se mi ga ljubilo brati, ker so bile že vse njene, ex partnerjeve, hčerkine pravice in dolžnosti zapisane.
Pravica hčerki pomagati... user posted image ima jo samo, če jo hčerka prosi. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 14:03:58   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Vprašala je kakšne pravice ima in ne kako naj vzgaja hčerko. user posted image
Pravico ima, da pove svoje mnenje na CSD ali na sodišču, če dobi vabilo od njih, da se zglasi. Pravico ima, da ga nažene izpred svojih vrat, če ga bo sral.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 14:10:24   
Paštetka
Njeno mnenje ne šteje, ampak dejstva in okoliščine. Csd bo podal svoje mnenje sodišču, ki bo ponovno pognalo vse skozi... Če te pokliče sodišče pa je tvoja dolžnost, da greš tja in navedeš dejstva, resnico, podaš dokaze.
Pravico ima ga ne spustiti v svoje stanovanje, hišo.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 12.11.2012 14:17:11 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 14:17:40   
LuLu
So tudi take pravice, ki so že bolj dolžnosti... da poskrbi za varnost hčere, ...za varno okolje, če bi se srečali z očetom. Da prijavi vsako nasilje na policijo, da prepreči stik, če gre karkoli narobe.
Jaz sem ji že na začetku malo opisala situacijo, ker je bila jezna na bivšega in če začne bivši iskati svoje pravice, jih ne bo smela kratiti. Čeprav vem, kaj si želi, ampak on ima pravice. Če kaj ne bo dovolila, pa čeprav bi morala, bo lahko naletela na probleme s CSD in Policijo, kar pa ni ok, ker jih bo mogoče kdaj kasneje v tem primeru še kako krvavo potrebovala.
Najbolje je sodelovati s CSD in sodiščem, ker oni so zelo strogi tukaj. Ne bodo dovolili, da otrok gre v nevarno okolje. Če že, potem pod nadzorom na začetku, da se vidi, kako je stanje.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?