|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brezposelna in bolniška
14.11.2012 14:23:43   
Julija2011
Pozdravljeni,

zagotovo imate izkušnje in prosim za kakšen nasvet: sem prijavljena na zavodu za zap. in prejemam nadomestilo. Kaj če grem v bolniško ali zaradi svoje bolezni ali zaradi nege bolnega otroka, kolikor vem, sedaj to nadomestilo za brezposelne v primeru bolniškega staleža ne miruje več. Kaj pa če se bolniška zavleče tudi še v čas, ko ne bom upravičena več do nadomestila za brezposelne, sem upravičena do bolniškega nadomestila tudi v naprej do zaključka bolniške ?


Kaj pa če se zaposlim za določen čas in grem na bolniško. Kako je pa s tem, če se vmes pogodba izteče? Pravice do nadomestila iz zavoda pa več nimam ? Prosim za kakšen odgovor in lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brezposelna in bolniška
14.11.2012 19:55:15   
benika
Če si prijavljena na zavodu si tako ali tako doma in ne hodiš v službo in bolniške ne potrebuješ.

Če si zaposlena za DČ in ti vmes pogoba poteče, potem nimaš kaj. Tko pač je. Zaradi bolniške nimaš nobene ugodnosti.

(odgovor članu Julija2011)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brezposelna in bolniška
14.11.2012 20:10:18   
mistina
Ne bo držalo. Če prejemaš nadomestilo ti pripada bolniška, ampak šele ko presežeš 30 dni bolniške (torej mora iti čez komisijo). V tem primeru se ti nadomestilo zamrzne. Kot je meni znano (je ravno od mame partner v takem položaju), se to še ni spremenilo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brezposelna in bolniška
15.11.2012 12:00:56   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: mistina

Ne bo držalo. Če prejemaš nadomestilo ti pripada bolniška, ampak šele ko presežeš 30 dni bolniške (torej mora iti čez komisijo). V tem primeru se ti nadomestilo zamrzne. Kot je meni znano (je ravno od mame partner v takem položaju), se to še ni spremenilo.


Maš prav, ja. Se opravičujem. Moraš biti na bolniški 1 mesec ali več, da lahko prekineš prejemanje nadomestila.

(odgovor članu mistina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brezposelna in bolniška
15.11.2012 14:12:41   
caramel
Z varčevalnim zakonom je bilo mirovanje nadomestila v času bolniške ukinjeno (ZUJF 92. člen). Nadomestilo miruje le tistim, ki jim je v času začetka veljave tega zakona nadomestilo že mirovalo.

Kar se tiče pa bolniškega nadomestila po preteku del. razmerja za določen čas, pa se mi zdi, da si do njega upravičena še 30 dni po koncu delovnega razmerja (nisem, pa 100% prepričana, da niso tudi tega spremenili...).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brezposelna in bolniška
15.11.2012 14:45:04   
Penny

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Če si prijavljena na zavodu si tako ali tako doma in ne hodiš v službo in bolniške ne potrebuješ.



Potrebuješ samo zato, da zavodu sporočiš, da si bolna in ne moreš izpolnjevat svojih obveznosti iz zaposlitvenega načrta (hodit na razgovore, kake seminarje, ki jih oni organizirajo, it na sestanek s svetovalcem, če je ravno takrat, itd.).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?