|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 14:19:16   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Njeno mnenje ne šteje, ampak dejstva in okoliščine.
Ona lahko pove kar pač želi. Na koncu dajo piko na i CSD strokovni delavci ali pa sodnik. Ne priporočam ji pretiravanja, jeze ali kakega maščevanja v teh ustanovah, ker ji bo prej škodilo, kot koristilo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 14:19:24   
ronja
ima jo samo, če jo hčerka prosi

Ja, samo hči je že rekla, da si želi očeta spoznat... To sem mislila, da ji lahko pomaga, da se to zgodi na en kulturen način in da si lahko mala sama ustvari sliko o njem. Navsezadnje, če bo oče do tamale dober, potem ji je lahko v pomoč.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 14:20:16   
Paštetka
Lulu, se te pravice, dolžnosti so že napisane.
ronja, ...to sploh nima veze...

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 12.11.2012 14:25:03 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 14:29:08   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Lulu, se te pravice, dolžnosti so že napisane.
Ja, vem. Si želela še kaj drugega prebati? Ko si prej vprašala, kake so njene pravice? Dopolni prosim, če še kaj veš.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kakšne so moje pravice?
12.11.2012 14:32:12   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Lulu, se te pravice, dolžnosti so že napisane.
Ja, vem. Si želela še kaj drugega prebati? Ko si prej vprašala, kake so njene pravice? Dopolni prosim, če še kaj veš.


Ne, je že vse napisano kar se tiče pravic. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 8:53:45   
madela
Ronja in vse ostale,ki res želite pomagat hvala. Vse ostale,ki pa me sedaj napadate,pa žal nimam besed. Ne vem,a namerno pustite dejstvo,da je oče alkoholik ob strani??

Skratka,jaz sem hčerki povedala najino zgodbo od začetka do konca.Poslušala jo je z zanimanjem,občasno začudeno gledala,kaj kometirala...Kaj si pa dejansko misli pa ona nabolje ve.In ona je meni rekla,da bi ga rada samo videla,kakšen sploh je,kako zgleda. Zaenkrat ni rekla,da si želi hodit k njemu na stike. Kaj sem jaz doživela lepega z njim? Nič...samo spoznala sem ga v najbolj neprimernem trenutku svojega življenja,ko sem šla od doma (me je metala puberteta pri 18 letih,tako da ja tudi takrat še ni to obdobje mimo,ne mečem si ravno peska v oči,ampak upam na najboljše) On je bil v tem času v psihiatrični bolnišnici na zdravljenju zaradi alkohola. Po treh mesecih zveze sem zanosila. Pritegnilo me je pri njem to,da sem mislila,da je borec,češ sam je vzel življenje v svoje roke in se odločil za zdravljenje. On si je pa o meni predstavljal ravno obratno,ker sem bila pač takrat ranljiva,da me bo lahko imel totalno pod nadzorom in podobno.
KMalu po zanositvi je spet začel pit. Kako pogosto...VSAK DAN!! Včasih malo manj,večinoma pa je pobruhan spal kjerkoli ga je pač zmanjkalo.

Jaz sem se te zveze rešila,marsikatera mamica se je ne in trpijo vsi vključno z otroci. Kaj me sedaj dejansko jezi...Že,ko sva se na CSD pred 12 leti dogovorila za stike sem povedala,da pijan ne bo hodil k otroko in to dejstvo še ostaja in pika.
Kakšen oče je bil....grozen,samo na srečo hči tega ni občutila. Pobral mi je ves denar,da je lahko šel pit,jaz sem si pa sposojala,da sem hčeri-dojenčici lahko kupila mleko :(

Kakšen je sedaj po vseh teh letih...ne vem. Ampak po sms sporočilih,ni ne resen človek,ne pripravljen se normalno pogovarjat,kljub temu da sem ga klicala,prav tako hči.
Njegova prva tri sporočila....pol pa presodite,koliko je ta človek pri zdravi pameti in kaže neko odgovornost:
CCa ob šestih zjutraj: RES.
cca ob dvnajstih :-NI
in nekje ob šestih zvečer spet:-CA

Ko sem poslal sms nazaj,kdo je,se je predstavljal,kot resnica. Ah ja,kje je tukaj pokazal,da je odgovoren človek,kateremu lahko z vsem zaupanjem prepustim hčerko. Še normalnega pogovora ni sposoben. Kdo je,sem sama ugotovila po njegovem načino bluzenja,ker govori,piše in živi,kot v nekem drugem nerealnem svetu....alkohol??
In,kot pravim,vse je bolj odvisno od njega ne od mene. Ampak mene je zanimalo,kakšne pravice imam preprečit stike v primeru,da se mi ne bodo zdeli primerni.




(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 9:05:25   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Ne vem,a namerno pustite dejstvo,da je oče alkoholik ob strani??

Njegova prva tri sporočila....pol pa presodite,koliko je ta človek pri zdravi pameti in kaže neko odgovornost:
CCa ob šestih zjutraj: RES.
cca ob dvnajstih :-NI
in nekje ob šestih zvečer spet:-CA

Madela, jaz te razumem, bi raje vidla, da se da to drugače rešit, ampak...
to, da je oče alkoholik sem dobro vidla, ampak zaradi tega ga noben ne bo kaznoval. Alkoholizem je bolezen, ki se mora zdravit, se ne kaznuje. Ne bo ga kaznoval CSD, ne sodišče. Kaznuje ga policaj na cesti, če vozi avto pijan. Če on trezen pride na razgovore, na stike,... ne krši nič. Kaj on dela, ko nima stikov ali je pijan ko kanta in leži v jarku,.. to sodišče in CSD ne zanima preveč. Povdarjam, dokler hodi na srečanja trezen. Če enkrat pride pijan se dogovarjanja spremenijo in se z njim bolj resno pogovori. Pijanemu mu ne bodo dovolili stikov. Ti pa valjda tudi ne.
Ti sms-i... ja so bedni. Ampak to niso grožnje, ki bi ogrožale tebe ali otroka. Kaže na to, da se mu fuzla, ampak zaradi tega spet ne bo prikrajšan za stike. Če jih bo želel seveda.
Imaš pa še možnost, če dokažeš, da je (še vedno) alkoholik, da predlagaš, če bo stike hotel, da gre na zdravljenje. To je sicer prostovoljno, spet ga noben ne more v to prisilit.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 9:07:18   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: madela
Ampak mene je zanimalo,kakšne pravice imam preprečit stike v primeru,da se mi ne bodo zdeli primerni.
Če začne groziti (v živo ali prek sms-ov ali telefona) ali je pijan v hčerini prisotnosti imaš vso pravico in tudi dolžnost prekiniti/preprečiti stike. In to javiti na CSD.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 9:08:10   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Ronja in vse ostale,ki res želite pomagat hvala. Vse ostale,ki pa me sedaj napadate,pa žal nimam besed. Ne vem,a namerno pustite dejstvo,da je oče alkoholik ob strani??

... Ampak mene je zanimalo,kakšne pravice imam preprečit stike v primeru,da se mi ne bodo zdeli primerni.


pomoje ne pustijo dejstva, da je alkoholik, ob strani, ampak ti poskušajo razloziti, da ti nimas pravice, da sodis, a se ti stiki zdijo primerni ali ne in ali jih prepreciti ali ne. to bi se dalo, če bi tvoj zdajsnji partner posvojil tvojo hci, potem njen oce ne bi imel ne pravic in ne dolznosti. tako pa ima njen oce pravico do stikov kot so doloceni v sodni odlocbi. in to ne glede na to, koliko let stikov ni zelel.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 9:09:16   
madela
aja,pa še glede šole,da se pol ne bi mogla vpisat,kot omenjam. Sicer je dobra in pridna učenka,ampak se mora za določene predmete precej trudit in vlagat veliko dela,da ji uspeva. Če se začnejo neke kregarije po sodiščih,ji lahko tudi učni uspeh pade,ker ne bo mogla zbrano delat. Potem se ji pa zna zgodit,da je res ne bi sprejeli ne v gimnazijo in ne v 4-letni program veterine :( Tega si pa res ne želim,ker si to res želi.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 9:11:37   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: madela

aja,pa še glede šole,da se pol ne bi mogla vpisat,kot omenjam. Sicer je dobra in pridna učenka,ampak se mora za določene predmete precej trudit in vlagat veliko dela,da ji uspeva. Če se začnejo neke kregarije po sodiščih,ji lahko tudi učni uspeh pade,ker ne bo mogla zbrano delat. Potem se ji pa zna zgodit,da je res ne bi sprejeli ne v gimnazijo in ne v 4-letni program veterine :( Tega si pa res ne želim,ker si to res želi.
Tudi tu te razumem, da bi rada, da ji to uspe. Ampak, prehitevaš življenje. Nič od tega se (še) ni zgodilo. Ne biti tak črnogleda noooo user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 9:27:06   
madela
Saj se umirjam počasi in poskušam gledat bolj realno. :)

Ne te sms,sem izpostavila,samo zato,da pokažem njegovo resnost,kot bi jo naj imel. Je bilo potem še par takih,ampak ko je ugotovil,da vem kdo je je začel pa težit.V bistvu niso bile dobesedno grožnje,ampak žalitve in podobno. In zakaj se jaz nisem odpovedala preživnini?? Očitno ga preživninski sklad to ži??(moje sklepanje)

Ja,bi si zelo želela,da bi imela več moči zaščitit hčerko,pred alkoholikom,pa je očitno nimam. Če ne bi bilo teh zabluzenih sms-sov in bi se želel pogovarjat,bi si celo mislila,da se je morda le spravil v red.

Aja,pa na CSD je tudi hodil vinjen,umazan...tam je pa trdil,da se njemu zdi,da imam jaz probleme z alkoholom?? Ja v takem svetu živi. Za moje pojme ne more hčerki prinesti nič dobrega in se preprosto bojim zanjo in iščem načine,kako bi jo lahko zaščitila pred tem. In nisem ji preprečila,da bi ga videla. Če se bo pojavil tukaj,ga bo videla...ampak bojim se v kakem stanju in kaj naj potem naredim. Kličem policijo,da oče hoče videt hčerko?? To mi še pomagat ne bodo hoteli.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 9:33:25   
madela
Pa glede tega,niti nisem pisala...sva se zmenila,da bo ob rojstvu hčerke zraven. Zvedel je pravi čas,že čez dan. Prišel pa je totalka pijan ob enih zjutraj težit,da hoče v porodnišnico in ni odnehal,tako da so morali mene zbudit,da sem šla na vhod porodnišnice in ga "spodila" Koje bila hčerka v bolnišnici zaradi pljučnice je tudi tja prišel sredi noči,itak spet pijan in delal zgago :(

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 9:54:05   
ZARA
Madela, želim ti da ćimprej zaključiš tole epizodo. V tvoje in hčerino dobro, se razume. SREČNO.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 12:26:45   
ronja
In ona je meni rekla,da bi ga rada samo videla,kakšen sploh je,kako zgleda. Zaenkrat ni rekla,da si želi hodit k njemu na stike.

Ja, saj po moje je največja možnost, da bo pri tem ostalo. Njo zanima in bi rada vsaj vedela, kako njen oče izgleda, kar je logično. On verjetno tudi ne bo pripravljen po 13ih letih na neke pogoste stike, ker punce niti še ne pozna, jene more imet tako rad kot ati.

Že,ko sva se na CSD pred 12 leti dogovorila za stike sem povedala,da pijan ne bo hodil k otroko in to dejstvo še ostaja in pika.
S stem se 100% strinjam. Če pa bi se 1x pojavil pred vrati, pa boš verjetno najelegantneje rešila problem enostavno tako, da ga ona takrat vidi, pa čeprav bo pijan. Ti boš zraven, seveda ne daš otroka pijanemu komurkoli, ampak če si zraven, pa ga ona vidi, ju predstaviš in to je to - pa ne bo noben problem. Ona bo videla kak je, njena radovednost bo potešena in ti ne boš tista, ki se je postavila vmes in ne bo jezna nate. Če ga bo videla takega, kakršenkoli se bo pač prikazal in če ji ne bo tak všeč, potem bo itak sama rekla, da noče stikov in takrat se on lahko na CSDju na trepalnice postavi, pa ne bo stikov, če jih sama noče. Zato se mi zdi boljše, da ji pustiš, da ga vidi, tudi če ne bo takrat on v najboljši koži. Ne moremo jih večno varovat pred resnico.

medela, sama imam precej rada logiko in logično razmišljanje in zato je včasih z mano zelo težko. Ampak enkrat mi je lubi rekel nekaj, kar sem čutila, da je res: "Vem, da ni logično, se strinjam, da je tvoje bolj logično, ampak vseeno ni tako." Nimam več pojma, za kaj se je šlo, sem pa ugotovila, da je to dostikrat res. Ljudje ne reagiramo vedno logično. Dositkrat delamo traparije največje tam, kjer si najbolj želimo bit ok... Ravno zato, ker nas je strah, da zabluzimo. Lahko tudi on tako bluzi zato, ker ne ve, kako bi bilo v bistvu ok prit po 13ih letih. Verjetno nima pojma, kaj naj bi rekel, da bi se slišalo normalno, nima opravičila za to, da se 13 let ni brigal za otroka, potem pa bluzi, da to pred sabo skrije. Ja, to je strahopetno, vendar vsi kdaj skrivamo pred sabo, da smo reve, noben to noče bit;).

Mislim, da pusti času čas. Itak je on na potezi. Če bo prišel k vam na vrata, dovoli hčerki, da ga vidi. NJena radovednost bo s tem potešena, če je še vedno alkoholik in bo prišel pijan, bo itak to videla oz. zavohala in si verjetno ne bo želela nobenih stikov z njim, v tem primeru je v to ne more nihče prislit. Zato je po moje najboljša pot iskrenost. Ne je hujskat, da ji ne bo hudo, kak je njen oče, vendar je pa ok, da ve, kar si ji povedala. Če bo hotel oče stike, bo moral na CSD, kamor bojo povabili tudi vaju. Vidve prideta (lahko tudi ati) in poveste svoje mnenje in ona pove, ali si sploh želi stikov z njim. Ti pa ji zaupaj, da se bo že v svoje dobro odločila. S takim bluzenjem, kot si ga opisala, pa ne bo uspel ene povprečno intelignentne punce obrnit proti vam, pa tudi če bi jo metalo. Saj ni neumna, ne bo ponavljala tvoje napake; ti ga nisi takoj spregledala, ker si tako zanosila, takrat se pač bolj trudiš za zvezo. Nje nanj nič ne veže, zanima jo, naravna radovednost, to je pa to. Stikov s pijanim človekom si gotovo ne bo želela in če bi prihajal pijan ponjo (če bi že želel in dobil stike), potem stikov ne bo, ker ona ne bo hotela (saj otroci ne marajo bit v bližini pijanih ljudi). Če pa bi bil on pač zdaj vedno ob njej trezen, potem pa itak ne bo problemov, ker se je trezen tudi drugače obnašal. Ampak kot rečeno: on je na potezi, ti si hčerki razložila, če bo prišel, ga bo videla, to ej pa to. Za vse ostalo se bo pa on matral - na CSD se zmenite, ni treba, da greste na sodišče in prvič, ko bi prišel pijan, kličeš in poveš, da to pa ne - pridejo, preverijo in se pogodba spremeni.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 16:53:49   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: madela
Če se bo pojavil tukaj,ga bo videla...ampak bojim se v kakem stanju in kaj naj potem naredim. Kličem policijo,da oče hoče videt hčerko?? To mi še pomagat ne bodo hoteli.

Prvo se probaj z njim, tako kot z vsemi gosti, dogovoriti za dan in uro, kdaj bo srečanje. Tako kot vsakega gosta, lahko tudi njega lepo odsloviš na vratih, če je nenajavljen. Da ni pravi čas in bla bla... To je tvoja pravica.
Če se ti bo zdel v redu, lahko ti hčera in tvoj pratner skupaj z njim greste na kako kavo ali sprehod. Tvoj partner je vedno lahko prisoten.
Policije ne moreš klicati v primeru da on hoče videti hčero. Ali da se ni najavil. Lahko pa kličeš seveda, če bo nasilo to probal doseči. Ali, da jo pijan hoče videti.
Razumeti moraš, kaj kdo dela in kaj je prekršek ali kaznivo dejanje. Če je on samo pijan, ni kaznivo. Če pa trezen ali pijan grozi, pa je kaznivo. Če se on trezen pojavi na tvojih vratih in se normalno obnaša, ni kaj klicati policije. Če ti bluzi v tri dni in norosti blebeče, tudi ni kaznivo. Grožnja pa je.
Če se ti pojavi na vratih, preden vidi hčero, se ti z njim pomeni, lahko tudi tvoj partner in bosta hitro precenla ali je pijan ali trezen. Hčera naj v stanovanju počaka. Če bo ok, ali se z njim dogovoriš za termin, kdaj bo srečanje ali pa takoj greste kam ven. Vsi skupaj.
Ok, zdaj se že ful ponavljam user posted image  naredi si s partnerjem plan kako bosta reagirala, ali če boš sama ali če bo partner sam takrat. Naredita si plane za situacijo A ali B ali C,.... potem boš bolj mirno spala, ker boš pripravljena na vse.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 17:00:52   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Zanima me,kakšne so moje pravice in kaj lahko storim v danem primeru....Imam hči staro 13 let. Z njenim biološkim očetom sva šla narazen bolj ko ko ne takoj po njenem rojstvu,uradno pa pri njenem prvem rojstnem dnevu. No in do sedaj nista imela nobenih stikov,ker jih on ni iskal,niti ni plačeval preživnine. No in sedaj po 13 letih se spomni,da ima otroka in je začel drezat v naša življenja. Hčerki je pisal za rojstni dan in ji poslal denar. Hčerko je to seveda zmedlo in si o njem misli vse najboljše. Jaz ji pa o podrobnostih,kakšen je v resnici njen oče (kronični alkoholik)nisem govorila,ker se mi ni zdelo potrebno jo prizadet z resnico. Tega nisem naredila niti sedaj,ko spet dreza. V bistvu se bojim,da se mi en dan pojavi na vratih in zahteva stike. Jaz sem odločno proti temu...prvič,on je za hčerko tujec,ga ne pozna,niti on nje...drugič,hčerka je sedaj v občutljivem obdobju pubertete in jo meče na full. Torej zanima me,kaj lahko storim in če sploh lahko,da preprečim stike? Pa prosim ne mi zdaj pisat o njegovih pravicah,ker se jih ni posluževal celih 13 let,niti ni opravljal dolžnosti. BTW,ta zakon bi morali spremenit,kot je drugod...tudi delavec ima pravico do plače samo v primeru,da hodi v službo in opravlja svojo dolžnost.


Tukaj imaš pravico svojega otroka zaščitit kot skrbnica, mati. Ne pozabi pa na dolžnost, da stikov preprečit ne moreš, ne smeš..in lepo bi bilo otroku situacijo povedati tako kot je, stara je dovolj...vsa debata je tako ali drugače odveč.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 22:59:23   
pelin
....Jaz ji pa o podrobnostih,kakšen je v resnici njen oče (kronični alkoholik)nisem govorila,ker se mi ni zdelo potrebno jo prizadet z resnico. Tega nisem naredila niti sedaj,ko spet dreza.....

....Nikoli je nisem šuntala,kaj šuntala niti resnice ji nisem povedala.... Ve samo to,da sva šla narazen,ker je pač rad pil in to je v bistvu vse kar ve :(

Veš Medela...tudi me, ki te kao napadamo, bi ti rade pomagale...tebi in tvoji hčerki ( sicer pa si sama postavila vprašanja in želela slišat mnenje user posted image )....to če pokritiziramo tvoje ravnanje in razmišljanje, še ne pomeni, da se nam zdi tvoj zapiti in sfuzlani bivši idealen očka....Vsaj jaz sem tega mnenja, da bi bilo bolje, če bi  bil še nekaj časa tam, kjer je bil do sedaj...vendar ni...prikazal se je...žal ...in na obzorju so resne težave, ki pa se žal ne bodo zmanjšale na način, ki ga želiš izpeljati ti...
Zgornje stavke sem prekopirala z namenom, da razumeš, kaj ti želim povedati....čisto preprosto....hči zasluži vedeti resnico ( ki jo ti očitno vztrajno prikrivaš)...pa ne vse drobne ogabne pozornosti...le resnico v njej razumljivi podobi....to ji moraš povedati, če ji do sedaj nisi, ker bo to " resnico" zagotovo izvedela iz ust očeta, ko ga bo prvič videla in slišala...in lahko si prepričana, da bo njegova verzija bolj malo podobna tvoji....ne bom več dolgovezila...v bistvu imam občutek, da nekako ne moreš in ne moreš videti, da mu delaš s svojim ravnanjem medvedjo uslugo in  fino pripravljaš teren....kakšna šola, pa študij....to sploh nima veze in to je še najmanj kar bi te moralo skrbeti...tvoj otrok bo tako nesrečen in zmeden, če bo prišlo do srečanja s tem zapitim čudakom, da bo učenje čisto postranska stvar....njej se bo podrl svet, kajti, če si bila v opisu očeta res tako skopa z besedami in razlago, je otrok v svoji glavi zagotovo ustvaril idealizirano sliko očeta....sliko, ki se bo ob srečanju z njim sesula kot hišica iz kart....in potem bo nastopila žalost in jeza...nanj, ker je taka zguba in nate seveda, ker si ji  vse to do konca tajila, kljub temu, da si bila v njenih očeh zaupanja vredna mati....

Drugače pa vama s hčerko iskreno želim , da znova zaživita umirjeno življenje brez strahu in grozot, ki ga prinaša alkoholiziran starš in partner...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kakšne so moje pravice?
13.11.2012 23:07:10   
pelin
V bistvu sedajle , ko sem šla prebrat še enkrat tvoj zadnji komentar izgleda, kot , da si se odločila in dekletu končno malo bolj osvetlila in razjasnila zadeve glede očeta....Če je tako, potem je to to...potem v tej smeri on nima proti tebi veliko moči...dekle ni tako malo, da ji ne bi uspelo ob srečanju z njim v mislih primerjati tvojo zgodbo in njegovo realno stanje...zagotovo se ne bo mogel tako pretvarjati....V bistvu lahko potem vse njegove izpade in odštekana in grozljiva dejanja uporabiš proti njemu....tisti, ki sam sebe obmetava z blatom, ne rabi nikogar drugega, da ga maže ....jaz osebno, bi prijavila vsako grožnjo, izpad, nasilno vedenje....ko se enkrat poda prijava, je to uradno...ne da se več pomesti pod preprogo....več bo teh njegovih grehov  in zlobnih dejanj, prej ga bosta rešeni....grozljivo vendar resnično....   

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kakšne so moje pravice?
15.11.2012 8:35:57   
madela
Še enkrat hvala vsem. Ste me pomirile,malo skritizirale...skratka,dovolj da sem se pomirila od prvotnega šoka. Zdaj sem končno pomirjena in v bistvu trenutno ne bom naredila nič. Če se bo pa pojavil pri nas,pa bom takrat najbolje videla,kako in kaj. Zdaj mi je res težko presojat o tem.

In do sedaj še ni poskušal vspostavit stika,ne preko telefona,ne osebno. Zaenkrat je ostalo samo pri tistem darilu za r.d.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kakšne so moje pravice?
15.11.2012 8:38:25   
Paštetka
Zdaj sem končno pomirjena in v bistvu trenutno ne bom naredila nič.

Madela, če bo pa kakšna grožnja po telefonu ali drugače, pa jo le takoj prijavi, drugače si kasneje (na sodišču) z njo ne boš mogla nič početi.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kakšne so moje pravice?
15.11.2012 8:52:55   
madela
Kako pa lahko pridem do sporočil,ki sem jih izbrisala? A to pol na policijo ali CSD prijavim?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kakšne so moje pravice?
15.11.2012 10:16:13   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Kako pa lahko pridem do sporočil,ki sem jih izbrisala? A to pol na policijo ali CSD prijavim?


Grožnje prijaviš na policijo, ne na CSD. Če bo kadarkoli želel stike s hčero, potem to na CSD-ju urejate in tam pokažeš policijske zapisnike.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kakšne so moje pravice?
15.11.2012 10:20:47   
LuLu
madela, nekaj me zanima... ni treba odgovoriti seveda.
Če bodo stiki ok potekali, potem tvoj zdajšnji partner nima neke velike vloge tukaj. Če pa so neke grožnje od bivšega, pa sedanjega partnerja nisi kaj dosti omenjala. Današnji partner se bivšega verjetno ne boji, tu ima veliko vlogo, tudi on bi naj zaščitil tebe in hčero. Predvidevam, da imate dober odnos. Nekam si mi bila preveč prestrašena, kljub temu, da z moškim živiš. Tvoj dec bi moral na strogo z njim, potem se taki pijani bivši partnerji upajo manj. On je bil do tebe frajer in močan, do drugih si ne bo toliko upal.
Lahko računaš na pomoč zdajšnjega partnerja, če bi ti on slučajno težil?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kakšne so moje pravice?
15.11.2012 10:24:44   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Kako pa lahko pridem do sporočil,ki sem jih izbrisala? A to pol na policijo ali CSD prijavim?



Na policijo prijaviš takoj, ko dobiš grožnjo. Toliko, da imaš uradno. Ko bo (če bo) zadeva na sodišču bo potem sodišče določilo, da poiščejo izpiske, če bo neposredna grožnja in bodo ti SMS dokaz.


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?