|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 11:05:28   
ronja
ne vem pa, če tok mali otroci že znajo zakamuflirat čustva...

Znajo! Ne moreš verjet!

Podpis pod Ankico, tudi mi imamo eno sanjačko doma, pa je zdaj tudi že veliko boljše (stara je zdaj 5 let). Enostavno še nimajo te koncentracije, da jih ne bi premamile vse druge reči, saj to vidiš že v Rdeči kapici, so bili očitno otroci taki od vedno, da so jih rožice pa metuljčki premamili iz potkeuser posted image . Delajo nekaj, pa vmes pozabijo, pa začnejo nekaj drugega. Še odrasli smo včasih taki. In nas tudi kdaj kdo spomni: ej, tole je treba končat!... Jaz si pišem listke, ker sicer tudi marsikaj odleti iz glave, potem pa ponoči ne spim:D.

Na žalost jih je dokler so mali, pač treba spominjat. Ko jima rečem, da naj pospravita, pridem vsake toliko tja in spomnim tisto, ki se je zaigrala s tem, kar je pospravljala, da je treba pospravit. Pospravljam pa ne za njima. Na koncu je narejeno, ja, težje je kot če bi sama vse skup pospravila, vendar se mi zdi, da se vseeno splača, ker je viden napredek.

Evo, zdaj je šla R. pospravit mleko. Stoji na sredi kuhinje s steklenico mleka v rokah in skače, ker se je vmes zagledala v odsevu od aluminjastega pekača... Ampak zdaj je pa nehala in pospravila mleko:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
22.11.2012 11:05:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Chugga)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 11:09:20   
Paštetka
RAVILA NAPIŠI IN ZALEPI NA VIDNO MESTO, npr. na hladilnik. Namreč, če "tastara" nekaj reče, to nima nikakršne teže, če pa je to uradno zapisano črno na belem, je to čisto nekaj drugega



hahaha, to me spominja na nekaj drugega pri nas.
Če ta stara kaj reče oz. uči otroke, oz. imam občutek, da ne verjameta. Če pa ućiteljica ali vzgojiteljica kaj rečeta, je pa to ALFA IN OMEGA. user posted image

Danes zjutraj, ko sem malo opozorila, kako si to roke pere (splahnila jih je), mi reče: "veš mama, XX je rekla, da, ko si peremo roke, si moramo tudi tukaj noter oprati, ... " Pismo, a ko ji jaz kažem, kako se perejo roke, da se zriba še med prsti in zapestje...pa to ne velja user posted image

(odgovor članu Chugga)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
22.11.2012 11:21:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
22.11.2012 11:22:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 11:26:05   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Če ta stara kaj reče oz. uči otroke, oz. imam občutek, da ne verjameta. Če pa ućiteljica ali vzgojiteljica kaj rečeta, je pa to ALFA IN OMEGA. user posted image


joj, ja!!! mogoce bi morali pisati listke vzgojiteljem, naj jim dopovejo to, kar mi zelimo! user posted image


Na to sem tudi že enkrat pomislila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 11:30:05   
Paštetka
drugi toliko bolj izpade sanjac - vzame igracko, ki naj bi jo pospravil in se zacne z njo igrati... no, pri njem je tko, da moram obcasno stati poleg njega in mu dobesedno reci: poberi tele Legice tule in jih odnesi v skatlo za Legice. poberi tisti avto tamle in ga odnesi v skatlo za avte. itd...


pri nas je prvi tak. user posted image Stojimo pred vhodnimi vrati in rečem malemu: pojdi si po jopico v sobo... pa ga ni nazaj nekaj časa, grem pogledat in vidim, da stoji na hodniku. Ga vprašam kaj počne, pa mi odgovori, da ne ve kaj mora narediti user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
22.11.2012 11:31:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 12:28:43   
Najaa
user posted image Sem se ful nasmejala. Pa odleglo mi je ko berem take štorije, da ni sam pri nas tako. user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 13:16:36   
mateyka
joj, ne me spominjat. naša pozabi vse, tud do tega da more na wc (neki skakklja po kopalnici in najde smet, piko na steni, name it..), da jo pošljem po igračo, ki jo sama hoče vzet v vrtec btw - in pol skače okol brez vizije za kaj se je odpravila v svojo sobo.. dosti krat je ne morem poslat po simpl zadatku, ker kar odbluzi. še da se vsede za mizo (ko je ful lačna) lahko do stola vmes pozabi user posted image včasih mi tok živčke kravžla s tem.. user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 13:34:08   
Paštetka
Kul...ker jaz sem mojega že hotela k zdravniku peljati user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 14:03:35   
mateyka
jaz krivim mojga moža in njegove gene. on je tud včasih ena taka zmedena kura/petelin. jaz sem valjda perfect in če bi bla po meni bi bla že na oxfordu.. user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 14:12:06   
Chugga
user posted image  a tut pr vas je tko???

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 15:23:30   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: Chugga

user posted image  a tut pr vas je tko???


Tut! Krat 2!!  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Chugga)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 15:54:22   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo
tut jst mu rečem, da nj ponovi za mano in lepo ponovi. sam nardi pol ne. oziroma nardi napol: gre do kopalnice, tam pa že pozabi zakaj je prišel tja. očitno bo treba res bit za vsako zraven. in ga gledat in opozarjat... mogoče je še res nezrel, da bi nardil to kar mu naročim al pa slepim samo sebe.


Naš ima 7 let, pa mu še vedno paše štetje.

Poglej, tvoj otrok je star 4 leta. Nima obveznosti, kot ti. Čisto normalno je, da ga premami "pralni stroj" in se z njim igra. Sčasoma dobi otrok sposobnost da izvede obveznost, vendar pri 4 letih je to sicer fizično sposoben, mentalno pa ne. Ne ker ne bi zmogel, ampak ker ga premamijo druge stari (pralni stroj user posted image )

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 16:09:51   
ronja
Ta še mene zmede:D. Grem lulat, da bomo šli ven, pa se spomnim, da bi bilo fajn prej dat prat, da ga ne bomo poslušali, ko bomo doma, recimouser posted image .
Sicer pa: ja, grozni so... kaj sem že hotla napisat?user posted image (mi smo isti, samo malo omiljena varianta;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: neposlušen 4-letnik
22.11.2012 17:28:48   
komarka
HOjla!
Najprej hvala za fajn ideja al pa vsaj smisel za humor..si človek res oddahne, da je noramlen user posted image

(joj, vedno pozabim pogledat ime od tistega k mu dogovarja).. Kaj bo imel otrok do tega če bo anredil takoj ko rečeš? Bo več časa za igranje, bo ena risanka, zgodba več...? ali samo to da bo mama zadovoljna? Tko je mami sicer sitna ampak je zraven in se ukvarja z mano.
Js sem namreč opazla da pri odhajanju na polno težim naj pohitita z oblačenjem potem me pa vedno še 10 minut čakata že pripravljena... user posted image
Pa včasih je fajn vprašat : boš sam al želiš da ti pomagam? ker eni radi sami drugi radi vidjo da smo z njimi...

Ena ideja, kako ga naučit da bo sam vedel zaporedje: mu nardiš slikce recimo pet slikic in jih mora zloćžt po vrsti..igra pač... probaš najt primerne slikce al ga pa celo enkrat slikaš: oblačenje po korakih in potem iz tega nardiš kartice... al pa knjigico... o njem! to obožujejo. v stilu "Mali Lin se oblači"

drugač tista knjiga k ti je ena predlagala od E. Pently jen faj glih zato ker ma velik konkretnih situacij in več predlogov kaj narest... Menjavat različne finte je ponavadi bolj učinkovitđ pa še bolj zabavno...saj sama praviš da se zdiš ko stara lajna...

ko praviš dase ne sekira ko mu vzameš igračo hrano...? kaj bi rada dosegla da se zasekira al da neha packat?


kar se pa občutka za čas tiče jih po 4 letu začne zanimat... in sedaj se tud pri nas dobi ena urca, kjer vidiš kako čas teče Time timer" se ji reče in se nastavi rdeč indikator recimo na 15 min in potem se ta "četrtina kroga v tem primeru" postopno zmanjšuje... in otrok dejansko vidi koliko casa mu je ostalo da se pa nastavit po 1 min vse do 60 min... res kr neki stane , pri nas jo je dobil za darilo in ful pali..sam ne sme bit kot kazen, ampak kot atrakcija...


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: neposlušen 4-letnik
23.11.2012 9:43:15   
mamica deklicam
jaz imam kolegico, ki je imela iste probleme s sinom in je vprašala pediatra, če je kaj narobe z njim. Da je trmast, nič ne uboga...
In ji je odgovoril, da ima zdravega otroka. Dokler se pri raznih stvareh upira, ni nič narobe z njim. Pač odrašča.

Jaz moram pri svojih dveh hčerkat pazit, ker če ta veliki nekaj naročim, naj mi prinese, ta mala kar poskoči in leti ona naredit. Potem imamo pa jok 4 letnice, da bi ona morala to narediti. Ampak, če 2 letnice ne bi bilo zraven, bi verjetno rabila ponovit, da bi sploh naredila. Tako ,da moram paziti in dati obema hkrati zadolžitev, da je miruser posted image user posted image

Starejša hčerka je sanjačica, mlajša pa veliko naredi že kar sama. A je zaradi nje tudi starejša postala malo bolj pridna, ker seveda noče zaostajat. user posted image

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?