|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
25.12.2012 14:54:54   
liliana
Jaz sem članek prebrala....in se celo strinjam s tistim, kar piše v njem....deloma.....ker sem tudi v članku zasledila besedno zvezo "kvalitetno izrabljen čas z otrokom".....in ta besedna zveza se staršem prodaja že nekaj let....verjetno že kaki dve ali tri deset_letja....in po mnenju strokovnjakov, takšnih in drugačnih, je bil "kvalitetno izrabljen čas z otrokom" ravno ta, da otroku ni smelo biti dolgčas, torej je starš moral prevzeti vlogo animatorja otroka, da se je že v trebuhu začel ukvarjati z njim.....po nekaj letih je nato prišlo obvezno institucionalno varstvo in malo morje dodatnih ter obogatitvenih dejavnosti, ki so nujno potrebne za optimalen psihofizični razvoj otroka....

In ker v Sloveniji že nekaj let poslušamo, kako je vrtčevsko varstvo nujno potrebno za razvoj otroka, da lahko le strokovne sodelavke vrtca zagotovijo otroku vse kar otrok potrebuje za normalen razvoj, da otrok, ki ni v vrtcu baje nazaduje, kaže takšne in drugačne odklone.....ob vsemu temu nekaj letnemu pranju možganov staršem, pač ne preseneča dejstvo, da starši, ki so z otrokom doma, pač "kvalitetno izrabijo čas z otrokom" in mu želijo nuditi to, kar mu vrtec nudi (če pa baje otrok, ki ne obiskuje vrtca kaže različne odklone v duševnem in tudi v fizičnem razvojuuser posted image ).....

Ker starši smo bili naučeni, da otroku ne sme biti dolgčas.....ker če je otroku dolgčas, si po petem letu že sam prižge televizor in računalnik....in katastrofa je tuuser posted image ......otrok gleda televizijo in je za računalnikom kake pol ure več kot smo mu starši predpisali.......in pridejo stvari tako daleč, da starši z otroci več sami ne znamo hoditi na dopuste in moramo s sabo vleči vsaj še eno familijo z otroci istih let kot naši....da otrokom ne bo dolgčas....seveda je potrebno iti na dopust tja, kjer imajo takšne in drugačne tobogane, animatorje za otroke.....da otroku ne bo na dopustu dolgčas......v resnici pa otroku tudi na samotni plaži ni dolgčas dlje kot 5 minut....otrok si hitro najde nekaj za delati.....če mu seveda to dovolj zgodaj pustimo.....

V bistvu niso starši krivi, da "kvalitetno izrabljajo čas z otrokom".....to je storila stroka, ki je deset_letja starše učila, da otrokom ne sme biti dolgčas in nabijala krivdo staršem, da so premalo kvalitetno z otrokom, ker hodijo v službo......


< Sporočilo je popravil liliana -- 25.12.2012 14:56:54 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
25.12.2012 19:02:59   
miša99
Ja, seveda naši sončki morajo izključno v vrtec, da jih animirajo in vzgajajo strokovno usposobljene sodelavke tipa ala Pelin, ker imajo doma njihove mame pomanjkanje avtorefleksije. Pejte se nekam vse skupaj. Žalostno se mi zdi predvsem to, da se je tukaj kot en grešen kozel našla Ronja user posted image user posted image user posted image user posted image , ki po mojem mnenju v resnici veliko manj visi svojim otrokom za ritjo kot večino mam tukaj. Ali je danes narobe, če so otroci srečni in so veseli majhnih stvari? In "ja" Ronjine otroke sem imela srečo enkrat spoznati - in sta obe res fajn punci, ki sta mi v tisti slabi uri klepetanja z njihovo mamo delovali izjemno samostojno. In Ronja ne bi bila samo dobra v pisanju vzgojnih člankov, temveč predvsem dobra recenzentka, ki bi verjetno še takšen furmanskem konju vzbudila dvom.
Sama to temo spora večkrat pogledam, in tako kot v večini primerov življenja, se notri najdejo stvari, ki mi pridejo prav, s katerimi se strinjam - nekaj pa je takšnih, ki so mi osebno mimo - ampak to še ne pomeni, da so tudi drugim...
Sicer pa kaj bi se sekirali, še prehitro bo prišel čas, ko se bo pelin spet v vinu mendral user posted image in izgubil grenkobo...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
26.12.2012 10:12:52   
bajsika113
Redko kdaj komentiram, vendar tole pisanje Pelin, me je pa res zmotilo. Najbolj sovražim, ko nekdo govori o strokovnjakih pri vzgoji. Ljudje niso kot matematične formule in če en strokovjak misli, piše tako, obstaja 10 drugih strokovjakov, ki bo podrlo njegovo tezo. Otroci so si zelo različni, eni potrebujejo več prisotnosti staršev , drugi manj in res ne vem, kaj je narobe s tem, da se otrokom, ki so doma pripravi teme, dejavnosti.

(odgovor članu miša99)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
26.12.2012 22:22:52   
chezAnA
Stanislava, tebi sem že zadnjič želela odgovoriti, pa me RR ni spustil skozi.
Imaš prav, dostikrat sami nismo dovolj kritični in ko počnemo reči, za katere smo prepričani, da so dobre, kdaj tudi škodimo otroku. Temu se je nemogoče izogniti, ne glede na to, kakšne stil vzgoje se greš in kakšne vrednote zagovarjaš. Ljudje delamo napake. Tudi to je lekcija, ki jo morajo otroci osvojiti. Da je to normalno in kako se potem s posledicami napak spoprijemati.
Ponavadi pa otrokova reakcija na našo akcijo, odziv ljudi, ki so nam blizu, na nas, na otroka in na naše odnose, dovolj realno ovrednotita naša dejanja. Tudi če ne razmišljaš veliko v svoji vzgoji, to dvoje občutiš. In spremeniš tisto, kar povzroča takšne reakcije.

Spletnega življenja in mnenja ljudi, ki me tu gor poznajo kot chezAnO, pa ne morem imeti za enakovrednega mnenju ljudi, ki nas poznajo v živo. Pa nimam nič proti, če nekdo zapiše, da se s čem ne strinja ali pa zapiše kakšen drugačen pogled na vzgojo. Dokler zadeva ne postane žaljiva. Razmislim o prebranem (tudi tokrat sem) in če imam občutek, da bi lahko bilo kaj na tem, se poskusim izboljšati, dostikrat pa se tudi samo nasmehnem in grem dalje.


Liliana
, vse je zdaj odvisno, kako razumeš ta "kavlitetno preživet čas za otrokom." Zame to, da stojim vsem trem za ritjo in jim govorim kaj in kako naj delajo, po možnosti še delam namesto njih, ni kvalitetno.
H kvalitetnemu času sodi tudi čas, ko si otrok sam najde zaposlitev in pri njej ostane nekaj časa. Je en pomemben vidik vzgoje dvoje, ki je za to potrebno: da si otrok zna sam najti zaposlitev in da opravi delo do konca. Oboje ima otrok že v sebi, mi samo ne smemo tega zatreti že v kali, pač pa mu pomagati, da oboje še razvije. Pa ne bo treba iskati plaž s tobogani.;)

p.s.: se opravičujem, ker sem že drugič popravila. Ampak edino tako sem lahko še liliani odpisala. Novega odgovora mi ni odprlo. Haha, RR, in your face:)

< Sporočilo je popravil chezAnA -- 26.12.2012 22:41:42 >

(odgovor članu bajsika113)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
27.12.2012 9:47:01   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Ponavadi pa otrokova reakcija na našo akcijo, odziv ljudi, ki so nam blizu, na nas, na otroka in na naše odnose, dovolj realno ovrednotita naša dejanja. Tudi če ne razmišljaš veliko v svoji vzgoji, to dvoje občutiš. In spremeniš tisto, kar povzroča takšne reakcije.

Spletnega življenja in mnenja ljudi, ki me tu gor poznajo kot chezAnO, pa ne morem imeti za enakovrednega mnenju ljudi, ki nas poznajo v živo.


Ljudje, ki so nam blizu, običajno močno vrednotijo na podlagi čustvene komponente, zato je mnenje vedno subjektivno. V zdravih družinah je to ok, ker je normalno, da se nam oprošča in spregleda drobne napake. Niso pa vse družine zdrave in te ne morejo dati dobrega mnenja - govorim o ekstremih. Običajno pa bi morala biti že starša tista, ki imata ta kritičen pogled, ki se lahko izgubi iz preprostega dejstva, da je vse usmerjeno v 'akcijo' okrog otrok/a v luči, da bo za njega dobro. Tukaj se lahko potreban kritičnost izgubi, ker si stalno v tem okolju in pogledi zbledijo. Pravim lahko.

Btw, mnenje virtualnih ljudi ni tako zanemarljivo kot praviš. Saj vidiš, tudi sama se družiš z njimi in izmenjuješ ideje in poglede.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
27.12.2012 12:02:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Liliana, vse je zdaj odvisno, kako razumeš ta "kavlitetno preživet čas za otrokom." Zame to, da stojim vsem trem za ritjo in jim govorim kaj in kako naj delajo, po možnosti še delam namesto njih, ni kvalitetno.
H kvalitetnemu času sodi tudi čas, ko si otrok sam najde zaposlitev in pri njej ostane nekaj časa. Je en pomemben vidik vzgoje dvoje, ki je za to potrebno: da si otrok zna sam najti zaposlitev in da opravi delo do konca. Oboje ima otrok že v sebi, mi samo ne smemo tega zatreti že v kali, pač pa mu pomagati, da oboje še razvije. Pa ne bo treba iskati plaž s tobogani.;)



Po mojem mnenju k temu še sodi to, da je otroku tudi kdaj dolgčas.....drugače se pa z napisanim strinjam......in potem ni treba iskati plaž s tobogani in nositi enega kufra igrač na dopust......


(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
27.12.2012 17:56:55   
chezAnA
Stanislava, tu sta dve različni stvari. Mnenja ljudi na spletu o kakšni stvari ali vidiku vzgoje ter mnenje ljudi na spletu o meni in vzgoji mojih otrok. Prva stvar mi je pomembna in zanimiva. Druga pa ne more biti zelo pomembna, ker se popolnoma zavedam, da je moja virtualna podoba izkrivljena podoba mene, je iluzija. In na podlagi le-te nihče ne more podajati sodb o meni in moji družini. Ni ne poklican niti ne pozna vseh okoliščin dovolj dobro, da bi lahko pravično ocenil moje odločitve. Kaj šele da bi me lahko na podlagi drobcev, ki jih puščam tu, obsojal.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
28.12.2012 22:00:01   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Stanislava, tu sta dve različni stvari. Mnenja ljudi na spletu o kakšni stvari ali vidiku vzgoje ter mnenje ljudi na spletu o meni in vzgoji mojih otrok. Prva stvar mi je pomembna in zanimiva. Druga pa ne more biti zelo pomembna, ker se popolnoma zavedam, da je moja virtualna podoba izkrivljena podoba mene, je iluzija. In na podlagi le-te nihče ne more podajati sodb o meni in moji družini. Ni ne poklican niti ne pozna vseh okoliščin dovolj dobro, da bi lahko pravično ocenil moje odločitve. Kaj šele da bi me lahko na podlagi drobcev, ki jih puščam tu, obsojal.


Odvisno, kako jemlješ - ali kot obsodbo ali kot vidik, o katerem boš razmislila.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
31.12.2012 12:31:42   
chezAnA
Grrr. Že drugič sem napisala odgovor, pa pride mimo tasrednji falot in mi stopi na kabel in izklopi računalnik.
user posted image
No, pa dajmo še enkrat. V tretje gre radouser posted image

Dva vira sta, do katerih sem se opredeljevala.
Članek. Ko sem ga prebrala, sem razmislila o njem, za mnenje vprašala moža in razen tega, da se nam je spet nabralo preveč igrač (prazniki, rojstni dnevi, Miklavž in godovi v istem mesecu), ni nekih reči, ki bi se lahko nanašali na nas. Zato na temi tudi nisem odgovarjala. Nimam navade oglašati se tam, kjer nimam kaj povedati ali pa se me tema ne tiče.
Mnenja uporabnic RR-ja o nas, mamicah, ki imamo otroke doma. Morda tudi na to ne bi smela odgovarjati, kaj pa vem. Priznam, odnos "priljubljenih deklic v razredu do tistih, ki niso tako priljubljeni," me vedno zbode, še bolj pa, če imam občutek, da mi nekdo nekaj očita, pa nima neke osnove za to. Občutek, da se mi dogaja krivica. To dvoje je lahko priložnost za mojo notranjo rast in razvoj. In sem o tem dvojem tudi razmišljala (sem tudi tu napisala, da sem razmišljala, zakaj me je tema spravila na obrate). Pa verjetno bom še morala. Kako se pravilno odzvati na to dvoje, bolj umirjeno (nesramna pa upam, da nisem bila, torej sem tu že naredila en korak v razvoju, tako sem včasih odreagirala) in neprizadeto. Eto, tu je priložnost za razvoj.

Vsebina očitanega (itak je samo pelin konkretno povedala, kaj jo moti na nas. Hvala ti za pogum in iskrenost, pelin)pa je toliko nepovezana z realnostjo, da mi ne daje nekih iztočnic za spremebo načina vzgoje. Pa tudi če bi  vse tisto, kar nam je bilo očitano, držalo za moj, najin način vzgoje, še vedno mislim, da nič od naštetega ni osnova za sklep, da moji otroci nimajo nič od otroštva, da jih dušim, da se morajo komu smiliti.

Se mi pa zdi prav, da še enkrat poudarim en vidik. Smo na forumu vzgoja, konec koncev. Pogovarjamo se o vzgoji otrok. Zato bi bilo tudi prav, če smo zmožne svoja mnenja podajati kot odrasle, vljudne ženske (ki z vzgledom vzgajamo otroke), ne pa da oddajamo svoja mnenja na nivoju najstnice nekje na koncu osnovne šole.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
31.12.2012 14:38:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA


Mnenja uporabnic RR-ja o nas, mamicah, ki imamo otroke doma. Morda tudi na to ne bi smela odgovarjati, kaj pa vem. Priznam, odnos "priljubljenih deklic v razredu do tistih, ki niso tako priljubljeni," me vedno zbode, še bolj pa, če imam občutek, da mi nekdo nekaj očita, pa nima neke osnove za to. Občutek, da se mi dogaja krivica. To dvoje je lahko priložnost za mojo notranjo rast in razvoj. In sem o tem dvojem tudi razmišljala (sem tudi tu napisala, da sem razmišljala, zakaj me je tema spravila na obrate). Pa verjetno bom še morala. Kako se pravilno odzvati na to dvoje, bolj umirjeno (nesramna pa upam, da nisem bila, torej sem tu že naredila en korak v razvoju, tako sem včasih odreagirala) in neprizadeto. Eto, tu je priložnost za razvoj.





Mnenje ima vsak o vsakem, eni pa povejo direktno, eni pa svoje mnenje le redko izrazijo in zgolj berejo ali poslušajo, bojijo pa se izpostaviti s svojim mnenjem....

recimo, glede na to, da je pelin začela to temo, je pelin meni že večkrat "očitala" povsem nasprotno od tega, kar je zdaj "očitala" vam, ki imate otroke doma in ki se pretirano ukvarjate z otrokom.....po njenem mnenju jaz zanemarjam otroka, ker se doma ne ukvarjam pol toliko z njim kot ve, ki imate otroka doma in kar je še večja katastrofa, ker ne cenim dovolj dela in truda vzgojiteljic v vrtcu (nemarna sem, ker recimo ne preberem vsak dan kaj je v vrtcu na jedilniku in ker priznam, da me to sploh ne zanima).....povsem vseeno mi je po pelininem mnenju za svojega otroka, ker zame predstavlja vrtec v prvi vrtsti zgolj varstvo in mi je to najpomembnejše v vrtcu, ostale dejavnosti, ki jih strokovne delavke vrtca izvajajo me niti ne zanimajo toliko in priznam tudi, da se mi večkrat zdi, da pretiravajo....kot se mi zdi recimo pretiravanje, da starši 4 letnega otroka učijo doma seštevati po neki montesori ali kaki drugi metodi....vendar to je zgolj moje mnenje.....

Vsebina očitanega (itak je samo pelin konkretno povedala, kaj jo moti na nas. Hvala ti za pogum in iskrenost, pelin)pa je toliko nepovezana z realnostjo, da mi ne daje nekih iztočnic za spremebo načina vzgoje. Pa tudi če bi  vse tisto, kar nam je bilo očitano, držalo za moj, najin način vzgoje, še vedno mislim, da nič od naštetega ni osnova za sklep, da moji otroci nimajo nič od otroštva, da jih dušim, da se morajo komu smiliti.


Saj, če se kot odrasli ljudje pogovarjamo o vzgoji, to še ne pomeni, da ti moraš zdaj svojo vzgojo spremeniti.....in ni vsako izraženo mnenje vedno očitek.....pač ljudje smo različni in tudi svoje mnenje povemo na različne načine....eni direktno (takrat se potem nemalokrat tisti, ki dela povsem drugače počuti ogroženega in napadenega) eni pa bolj diplomatsko, eni pa ga sploh ne povedo....

To, da pa na RR pod krinko anonimnosti slišiš, da pa se tvoji otroci komu smilijo, da si slaba mama in podobne "strokovne" ugotovitve.....za take zadeve pa imaš dve ušesi....na eno noter na drugo ven....za take brezveznosti pa se je brez veze sekirati, si jih jemat k srcu in ure in ure razmišljati o njih.....



(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
31.12.2012 14:47:08   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ali si se ti spremenila ali jaz user posted image , ampak ta tvoj post pa je bil res fajn za prebrati.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
31.12.2012 21:21:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ali si se ti spremenila ali jaz user posted image , ampak ta tvoj post pa je bil res fajn za prebrati.


Nobena se ni spremenila.....user posted image itak se pa običajno strinjava ena z drugo....samo o onesnaževanju okolja, potrošništvu in demonstracijah "po slovensko" ne smeva debatirati....takrat sva "na nasprotnih bregovih".....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
31.12.2012 22:06:26   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ali si se ti spremenila ali jaz user posted image , ampak ta tvoj post pa je bil res fajn za prebrati.


Nobena se ni spremenila.....user posted image itak se pa običajno strinjava ena z drugo....samo o onesnaževanju okolja, potrošništvu in demonstracijah "po slovensko" ne smeva debatirati....takrat sva "na nasprotnih bregovih".....
Aja? Vidiš, jaz sem to že pozabla. Bi spet kdaj padla v borbo neoborožena user posted image
Onesnaževanje, demonstracije in potrošništvo... ok. Demonstracij se spomnim ostalo pa niti ne user posted image  Verjamem na besedo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   [Brisano sporočilo]
1.1.2013 14:40:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu chezAnA)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
2.1.2013 13:15:10   
ronja
po njenem mnenju jaz zanemarjam otroka, ker se doma ne ukvarjam pol toliko z njim kot ve

lili, meni se zdi, da se vse približno enako, samo vsak na svoj način:). Ti o tem ne pišeš in ne gledaš za idejami na netu, ampak se zanašaš na ustno izročilo, vsebina je pa tako ista:).

Kar se pa teh metod tiče - fora je samo v imenu - to zna bit zavajujoče - v obe strani: ali da starši in/ali vzgojitelji mislijo, da je ta "metoda" boljša od ostalih in edina prava, skratka neka high fensi šmensi zadeva ali pa v drugo smer, da daje vtis, kot da nima veze z zdravo pametjo, čeprav je to samo ena igrica, ki se jo je slučajno spomnila pač ženska, ki se je pisala Montesori al pa moški Rudolf Steiner ali pa bogvekdo z bogvekakim imenom;). Večina teh reči je tako obstajala že od pradavnine in se jo je pač samo nekdo spomnil zapisat. Ko smo šli v muzej na razstavo koliščarjev, smo videle igračko ladjico, ki so jo koliščarji naredili svojim otročkom. Točno taka je bila, kot sva jo midva naredila malemu in točno taka, kot sem jo kasneje videla v tisti knjigi z waldorfskimi igračami. Vidiš - nič fensi šmensi, navadna lesena ladjica, najbolj simpl možna, super za grist in metat po tlehuser posted image . Pa se tam sliši fensi, v resnici jo je pa vsak koliščar naredil svojemu mulcuuser posted image .

Recimo to, kar je uškinamama delala s svojim mulcem, ko mu je dala več posod, pa napisala gor številke in na pokrov tako število pik, pa je not dajal toliko predmetov, kot je bilo število, to je tudi montesori, samo da ona temu ne reče tako, ker se je pač to sama spomnila, ker je njen mali bojl na matemetiko usekan:). Punčke, ki sem jih sama šivala tamalim, so baje waldorfske, pa tega dolgo niti vedela nisem - dokler nisem kupila ene knjige o igračkah, pa je not to pisalo. Ampak punčka ni nič boljša ali slabša zato, ker se ji reče, da je waldorfskauser posted image . Škoda met predsodke.

Kar se očitkov tiče: po moje je normalno, da se človek brani, če je očitek po njegovem neutemeljen: če bi mi recimo katera od vas napisala, da ni prav, da svoje otroke tepem, bi tudi povedala, da jih ne - se odzoveš - ni vsaka reakcija v smislu: "če mački na rep stopiš". S člankom samim sem se strinjala, vendar pelin ravno to ni bilo všeč - češ da se ne bi smela oglašat;) To sploh ne pomeni, da bi se imela za strašno fajn mamo - samo enostavno mislim, da tetočno določene napake ne delam: da bi jim preveč visela za vratom ali da bi jih tepla, recimo. Sem prebrala članek, pogledala simptome (od nesamostojnoti, nedružabnosti in iskanja družbe odraslih namesto otrok - tega pri svojih otrocih ne vidim, niti ne vidijo drugi) in sem zaključila, da očitno to ni problem, ker ni nobene indikacije v reali, da bi tako bilo (torej simptomi in mnenja ostali realnih ljudi, ki nas poznajo:).

Je pa hec, da imam sama velikokrat ravno obraten občutek - da se z otroki premalo ukvarjam in tudi to so mi tudi tu že očitali. Tako da- delat tako, da bo za vse prav, je tako nemogoče. Dokler so otroci srečni in lepo napredujejo, verjetno ne delamo baš strašno narobe:).

In tudi to je res, da na netu zgleda vse drugače: na netu nihče ne vidi raztur sobe, čeprav večkrat napišem, da mamo tako, ko se igrata:D, vsi dobimo malo popačeno sliko: ko nekdo napiše, kaj je počel z otrokom, si hitro naslikaš, da je to trajalo 2 uri, v resnici je bilo pa 5 minutuser posted image . Če napiše kotiček, si vzgojiteljica predstavlja kotiček v vrtcu, kjer igrače ostajajo v tistem kotu in jih ne smejo nosit drugam in so otroci omejeni na igro v enem kotičku naenkrat (iz razumljivih razlogov), doma je seveda to drugače - kotiček je en zabojček z igračami določenega tipa, recimouser posted image . Terminologija je druga, pa se hitro zahapsiš, ker vsak misli nekaj drugega pot določenim izrazom.
Tudi meni se je nekoč zdelo čežanino življenju ultra organizirano in sem se potem vprašala, zakaj sva se tako zahakljali okoli tega (se pa nisva nikoli žalili in se mi zdi, da sva si sicer čisto simpatiš - čežana, popravi, če ni tako;) - pa sem ugotovila, da je to zato, ker sama tako zelo težko furam neko rutino, da je to meni grozno nesproščeno in nesvobodno, ampak da je to MOJ problem, ne njen. Njej daje pa ena rutina en okvir, v katerem lažje deluje, tako ji je lažje, ne težje - meni bi bilo pa težje, smo različni. Mi je napisala, da ona brez tega ne bi nič naredila z njimi in da ji je tako lažje in to je bil moj aha moment.
Kar se tiče rutine in otrok: moja prva si je včasih zelo želela več rutine kot je je dobila, obožuej pravila, še sama si jih zmišljuje, res ji je to včasih dajalo ful varnosti (zdaj ni več tako hudo;), druga pa obožuje svobodo in spontano odločanje sproti že od malega. Tamali ima svoj ritem, ki se ves čas spreminja, ker je še dojenček, tako da slalomiram tu vmes, kakor vem in znam.

Gotovo ga vmes biksam in delam napake, tega nisem nikoli zanikala: včasih ne gremo ven, enostavno mi ne znese. Včasih ne naredim ornk kosila in jemo šele za večerjo kaj konkretnega, včasih naderem katero (navadno taveliko), ko hoče samo pomagat, ker sem živčna, ko se mi tamali dere, ker je lačen/zaspan in ne morem vsega hkrati naredit. Včasih mam slab dan in se mi nič ne da delat z njimi. Ko sem bila noseča, sem non stop bruhala in mi je bilo slabo in sem bila utrujena in zmatrana in bolana in nisem mogla kaj dosti počet z njima in sem mela non stop slabo vest. Kup stvari delam narobe. Samo pač mislim, da ne točno te dotične;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
4.1.2013 21:53:07   
liliana
ko nekdo napiše, kaj je počel z otrokom, si hitro naslikaš, da je to trajalo 2 uri, v resnici je bilo pa 5 minut


Ti si itak umetnica v tem.....user posted image ...da 5 minut razvlečeš na vsaj eno uro......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: zanimivo....toda v mnogih primerih žal re...
26.3.2013 11:44:24   
khurde
http://www.bbc.co.uk/news/education-21895704 drugače mi je pa juul precej ljub avtor na temo vzgoje, v eni zadnjih kolumn na slovenski strani piše tkole ''''Ko pride otrok k vam in mu je »dooooolgčas«, ga lahko z mirno vestjo objamete in rečete: »Čestitke, dragi moj! Komaj čakam, da bom videl, česa se boš lotil.«''''

< Sporočilo je popravil khurde -- 26.3.2013 11:47:53 >


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?