|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrcice 2013
15.1.2013 21:27:22   
mala.pikica
Pa se vključujem še jaz, s svojo drugo nosečnostjo :-).
Po mojih izračunih PDP 5/9, sicer pa komaj čakam petek, ko imam prvi pregled :-) Komaj čakam.
Počutje? Slabo, slabo, utrujenost pa bi lahko bilo moje drugo ime ;-)
Pozdravček vsem!

(odgovor članu Zora20)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Septembrcice 2013
15.1.2013 21:49:25   
šeena26
Pozdravljene srečke nosečke user posted image

Tudi jaz sem 28.12.2012 na testu zagledala user posted image in seveda novičko takoj zaupala partnerju, saj si otroka zelo želiva. Najprej sem vaše zapise samo spremljala (in zapise avgustovk 2013), ker nisem točno vedela, kam bom spadala, saj bi morala imeti po izračunih na netu PDB 31.8.2013, danes pa sem bila na prvem UZ in mi je ginekologinja z merjenjem plodka ugotovila, da sem v 7. tednu (6t 1d) in prestavila PDB na 9.9.2013. Malo sem prestrašena, ker je to zame 1user posted image (stara sem 26 let, prihajam iz Prlekije). Plodkovi utripi so že bili vidni, velikost CRL 3,9 mm, naslednji pregled imam 15.2.2012 in kmalu zatem nuhalno. Resnično upam, da je vse vredu, čeprav je plodek manjši/mlajši, kot smo mislili, da bo... A upam na najboljše!

Vesela sem, da obstaja ta spletni forum, da se bomo (upam da) "družile" vse do septembra in delile svoja mnenja in izkušnje user posted image

(odgovor članu mala.pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 7:53:45   
Vesna27
Dobro jutro!

No, pa sem dočakala tudi jaz datum za prvi pregled . 13.2. Kar dolgo bom še čakala.:)) Sicer pa je to moja prva nosečnost.

Punce, prosim za en nasvet: bi ve šle na samoplačniški UZ pred potovanjem? V moji ambulanti so mi rekli, da je še prezgodaj.
Sem vprašala na Pušenjakovem forumu in mi je svetoval pred odhodom v tujino UZ, da izločimo možnost izven maternične nosečnosti, ostalo naj ne bi bil problem. Se v 6. tednu sploh kaj vidi? Joj, ne vem kaj naj...

Pozdravček vsem!

(odgovor članu šeena26)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 8:08:50   
Wojcica
šeena26
, še ena prlečka tukaj user posted image

Vesna27, vidi se dovolj, da ti povedo, če je začetek dober oz. normalen, če se plod razvija v maternici, če so pretoki dobri,...
Odločitev pa je tvoja, jaz si verjetno ne bi delala nepotrebnih skrbi glede tega. Če se počutiš dobro, nimaš nobenih izrazitih težav,...
Nevem, moje mnenje...user posted image


(odgovor članu Vesna27)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 8:10:33   
Vesna27
Wojcica hvala za tvoje mnenje! Ja, drugače se super počutim (trkam!): user posted image

Je najbrž res najbolje, da se čim manj komplicira.user posted image

(odgovor članu Wojcica)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 8:17:07   
Wojcica
Jaz osebno v prvi nosečnosti nisem komplicirala popolnoma nič, prvi pregled šele 1teden pred nuhalno, kar se hrane tiče se nisem odrekla popolnoma ničemur,.... Sedaj v drugo imam občutek, da bom bolj komplicirala user posted image

(odgovor članu Vesna27)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 8:32:42   
Vesna27
To je lepo slišati! Če je bilo v prvo vse super, se kar drži tega recepta tudi sedaj! :))

(odgovor članu Wojcica)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 8:38:09   
Leni01
Jutro nosečke!

Meni je spet grozno user posted image . Ne vem ali je boljše da bruhaš ali da ti je cel dan slabo. Mah, bo že. Vse za pikicouser posted image .
Jaz pri hrani mal pazim, ker še nisem prebolela toksoplazmoze. Sicer pa trenutno itak bolj slabo jem.
Glede strij.....v prvi user posted image sem se mazala z oljem od welede in nisem dobila nobene strije. Bomo videli kaj bo zdajuser posted image
Kolk se grozno vleče do pregleda. Vam tudi verjetno.



(odgovor članu Wojcica)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 9:04:13   
skrivnostnica
Hejla!

Je še katera doma na bolniški? jaz sem doma do prvega pregleda (taka je praksa v LJ po umetni oploditvi). ko sem bila noseča s sinom, mi je bilo ful slabo in sem si kupila tele zapestnice in so mi pomagale. zdaj se je moj mož spomnil na njih, tak da jih že pridno uporabljam. user posted image

http://www.moja-lekarna.com/p-8542-sea-band-zapestnica-proti-slabosti-za-odrasle.aspx

Leni, meni je boljše potem, ko bruham.

(odgovor članu Leni01)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 9:10:57   
Leni01
Skrivnostnica.....jaz sem tudi na bolniški do pregleda. Imam v Lj ginek.(leonišče). Pa te zapestnice pomagajo? Ker pol si grem takoj kupituser posted image
V prvi user posted image mi je bilo tudi ful slabo, pa sem si želela, da bi bruhala, češ da bi mi pol bilo bolje. No rečeno, storjeno. Začela sem pol bruhat in mi je bilo še huje, ker po bruhanju mi je še zmeraj bilo slabouser posted image . Trajalo je mislim da nekje do 15 tedna.....jao....kje je še touser posted image

< Sporočilo je popravil Leni01 -- 16.1.2013 9:13:25 >

(odgovor članu skrivnostnica)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 9:40:09   
skrivnostnica
Meni pomagajo. Ne vem pa, če bodo tebi tudi. user posted image

kdo pa je tvoj G?

(odgovor članu Leni01)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 9:50:35   
babkaa
Joj. slabo vsaki dan, čist utrujena, hodim spat ob osmih, devetih... Mislim, da bom probala zapestnico, kaj me briga, nimam kaj zgubit (razen 15eur)... Mi je pa boljši če skoz nekaj jem, samo mi že ta hrana preseda... prvič mi je blo slabo 4,5 meseca, za znoret! Sem vesela, da lahko tu malo pojamram, drugje ne morem (razen mojemu). Povedala boma po nuhalni. Mažem se z eucerin, če bo pomagalo nevem, prvič sem se tudi, nekaj malega strij mi je ostalo... Jaz tudi dvigujem malega, ima 12kg, nimam kaj, ko pride iz vrtca samo pleže po meni... Tokso sem prebolela, ne kompliciram pri hrani, jem tak kot prej...

Še kakšen nasvet proti slabosti? Mislim, da melisin čaj,nevem..

(odgovor članu Leni01)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 9:58:00   
alsa1
ja meni se vleče že ta teden, čakam na jutri da se naročim za pregled, pol se bo pa še vleklo do prvegla pregleda.
jst nimam službe, tako da kr doma počivam, sem še študentkauser posted image , drugače se pa počutim vredu tako da bi z veseljem šla delati če bi našla kakšno primerno študentsko delo.

(odgovor članu skrivnostnica)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 9:58:57   
jagodka14
OOO: Zdej se nas je pa nabralo že eno lepo števili nosečk, bo mela Penny spet veliko dela.user posted image
Ja tole izogibanje dvigovanja malih otrok je pri nas tud problem, me včasih kr mal špikne. Sej pol ko jima bova povedala da dobimo še enega dojenčka bo bolje.
Vesna27 vidim da imaš pregled na isti dan kot jazuser posted image .

(odgovor članu skrivnostnica)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 10:02:11   
Leni01
No pa pejmo nabavit zapestnicouser posted image

Skrivnostnica..... Prof. Meden

(odgovor članu jagodka14)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 10:12:30   
Vesna27
Super, bova skupaj odštevali dneve do takrat. user posted image

(odgovor članu jagodka14)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 10:22:04   
lollipop07
Leni01 tudi meni se grozno vleče...morm pa rečt, da je že precej bolš kot prve dni, ko me je tako žrlo, da nisem "smela" nobenmu povedat, da sm bla kar malo tečna...zdej je pa že bolš....tut kkšnih posebno močnih simptomov nimam tako da ni težko skrivat...to da pa vsako popoldne malo poležim, pa nihče ne vidiuser posted image
je pa verjetno neprecenljivo ko dobiš prvo slikico?user posted image

(odgovor članu Vesna27)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 10:48:03   
jagodka14
Ja Vesna27 res bova skupi odštevale.user posted image
Tuki na gorenjskem nas je čist zasnežil, še včerišni sneg nismo skidal pa se že na novo sneženje pripravljauser posted image

(odgovor članu lollipop07)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 10:56:21   
jagodka14
Joj glede slikce, se jaz spomnim ko sem bla prvič noseča, komaj sem čakala da dobim slikco žabice in jo mojmu pokažemuser posted image in sem mislila da bo pri drugi nosečnosti kej drugač, pa sem ravno tko komaj čakala da dobimo slikco in jo lahko tamali pokažem je bla tko navdušena da smo jo komaj prepričal da more ostat naša skrivnost, da ne sme nobenmu še povedat da bomo dobil še enega dojenčkauser posted image . In zdej je isto, že vem da se mi bodo tazadnji dnevi pred pregledom vlekli in bom komaj čakala da dobim slikco in bova tamalima povedala da dobimo še enga dojenčka.user posted image

(odgovor članu jagodka14)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 12:24:34   
Penny
Matr ste se načvekale, pa samo do 12h me ni bilo za kompom user posted image .

Meni na srečo skoraj nič ne dela slabo, mogoče še najbolj po jedi (pa se ne nabašem), zjutraj občasno. Se mi pa grdo dviguje (zgaga?) že nekaj časa po jedi (predvsem po toplih jedeh?). Mogoče me pa slabosti čakajo čez kak teden ali dva. Tut če ne, iskreno user posted image .

Moram se pohvalit, končno mi (nama) je uspelo seksat po plusku. 14 dni user posted image , zdelo se mi je pa kot da je blo to v enem drugem življenju. Vse OK (kar se tiče kakšnih krvavitev, tega me je blo najbolj strah), ostalo pa itak ... user posted image user posted image .

(odgovor članu jagodka14)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 12:49:06   
puppe
no danes sem se naročila na pregled....imam ga šele 20.02. user posted image  mi je pa rekla da bom takrat nekje v 10 tednu.....uh kolk se mi bo vleklo, to je še en mesec user posted image

če mi bo slučajno slabo, kar mi vrjetno bo bom tudi jaz probala zapestnico proti slabost....pa da vidimo  ali deluje....ker ko pomislm kako je bilo v prejšnih dveh nosečnostih...groza user posted image

res se nas je že kar nekaj nabralo, ko bom pa povedala domačim pa v službi , bom pa povedala iz katerega konca sem, da vidim če bom imela katero za skupne sprehode user posted image

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 14:58:50   
Penny

user posted image


PDP, nick, starost, kraj, št. user posted image , št. user posted image doma, naslednji pregled, spol user posted image


1.9.
Teta Estera, 24.1.


5.9.
mala.pikica, 2user posted image , 18.1.
skrivnostnica, 3user posted image , 1user posted image . 18.1.


6.9.
Leni01, 2user posted image , 1user posted image , 24.1.
MojcaD1980, 32, NG, 30.1.


7.9.
Wojcica, 2user posted image , 1user posted image , 29.1.


9.9.
Partika, 29, Mb, 1user posted image , 0user posted image , 28.1.
pikizenc, 2user posted image , 1user posted image , 24.1.
roladica, 30, 2user posted image , 1user posted image
šeena26, 26, Prlekija, 1user posted image , 0user posted image , 15.2.


10.9.
Trilč, 29, Ce, 2user posted image , 1user posted image , 18.1.


11.9.
babkaa, 2user posted image , 1user posted image , 6.2.
*kmetka*, 32, Ce, 3user posted image , 1user posted image , 11.2.


12.9.
anonimna (Celine), 5user posted image , 2user posted image
breskvica82, 2user posted image , 1user posted image , 15.1.
nesika, 2user posted image , 1user posted image , 25.1.
Tara S, 3user posted image , 2user posted image


13.9.
mami411, 5user posted image , 4user posted image , 5.2.


14.9.
jagodka14, 33, 3user posted image , 2user posted image , 13.2.


15.9.
Cari, 4user posted image , 2user posted image , 28.1.


16.9.
anonimna#26, 26, Lj, 2user posted image , 0user posted image , 4.2.
Penny, 30, Lj, 1user posted image , 0user posted image , 17.1.
Pinas, 3user posted image , 2user posted image , 6.2.


20.9.
alsa1, 1user posted image , 0user posted image
anonimnauser posted image , 4user posted image , 3user posted image
Vesna27, 13.2.


25.9.
sončnica mala, 29.1.


26.9.
puppe, 34, 3user posted image , 2user posted image , 20.2.


X.9.

Anonimna

čoko1

anonimnauser posted image user posted image

lollipop07, 26, Kr, 1user posted image , 0user posted image , 24.1.

ANDREA2010, 2user posted image , 1user posted image

babyika88, 9.1.

SunRa, 28, 1user posted image , 0user posted image

LunaUna

Zora20, Kozina, 1user posted image ,


user posted image user posted image z nami so pot začeleuser posted image user posted image
sonchek1
zoja09


PRIČAKUJEMO:
user posted image
user posted image
user posted image

user posted image user posted image


SKUPAJ NAS JE ŽE user posted image 37



user posted image PREGLEDI user posted image

9.1. babyika88
15.1. breskvica82
17.1. Penny
18.1. Trilč, skrivnostnica, mala.pikica
24.1. Teta Estera, pikizenc, lollipop07, Leni01
25.1. nesika
28.1. Cari, Partika
29.1. Wojcica, sončnica mala
30.1. MojcaD1980
4.2. anonimna#26
5.2. mami411
6.2. Pinas, babkaa
11.2. *kmetka*
13.2. jagodka14, Vesna27
15.2. šeena26
20.2. puppe



ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
-otrocarije.net - mama.si
- nosečnica.si - babybook.si
- noseča.com - pregnancy.org
- bibaleze.si - bambino.si
- mojezdravje.si - parrentsconnect.com
- pregnology
NOSEČNOST PO TEDNIH
OTROŠKA IMENA
ŠOLA ZA STARŠE
Priročnik - šola za starše
e-nosečnost


NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1 - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
- vloga S-1/1 - priloga S-1
Urejanje očetovskega dopusta
- vloga S-1/2 - priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 16:26:52   
Cari
no pa nas bo spet zamedlo... Midva z malim sva ravno notri prišla. Sva malo čistila sneg, pa prišla le do polovice dvorišča. Me je začel nekaj bolet v trebuhu, no bolj za pasom... Upam da nič narobe. Ko sva pa sama, kaj pa naj...
A še katera dela kakšna fizična dela al se bolj pazite? Kaj pa telovadva? Jaz nisem nikoli telovadila, mi je pa ravno božiček prinesel epileptični trainer, pa sedaj sploh ne vem če kaj začeti. Prejšnji user posted image sem edino hodila veliko, drugega nič...

_____________________________

Cari

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 20:20:37   
sončnica mala
Wauu, vidim, da nas je vedno več :-) Upam, da vse srečno pridemo do konca. Mene tudi mučijo slabosti - sploh zjutraj, kar naprej mi kruli po želodcu in skos bi jedla... Drugače je pa to tudi moja prva nosečnost, tako da sedaj raziskujem informacije po netu kaj je pomembno in na kaj moram paziti.

(odgovor članu Cari)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Septembrcice 2013
16.1.2013 20:28:40   
jagodka14
Mi smo bli tud na snegu.user posted image Tavelika je bla na tečaju drsanja, pol sta se po snegu valjali, smo se šli še v Lumpija igrat, zdej bomo šli pa počas spat.user posted image

Glede telovadbe, sm glih danes brala en članek v katerem je pisalo da ni priporočljivo začet telovadit ko si noseč, razen če si bila že pred nosečnostjo aktivna.
Jaz delam ista fizična dela (če se pospravljanju in prenašanje otrok lahko šteje med fizična dela), bom pa velik hodila kot sm do sedaj in to je to.

(odgovor članu mala.pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?