|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 7:58:16   
pelin
Ja....pravico do splava lahko ženska ima.....pravice do načina poroda pa ne......ne razumem tega ravno najbolj, verjamem pa, da mi boš ti to podrobno razložila, ti, ki gledaš z objektivne luknje, zakaj ena pravica da, druga pa ne.......v enem in drugem primeru namreč gre za otroka......ne zgolj za mater......


user posted image Ja, a veš da ti tudi če gledam iz moje lukne ven glede tega ne znam ne vem kako logično in strokovno razložit...lahko pa poskusim tako preprosto...po kmečki pameti......na prve oči se zdi stvar ista...pa vendar ne....če ne drugo je razlika v tem, da se v enem primeru ženska želi otroka rešit v drugem pa ga rodit...v enem primeru se ne gre za otrokovo dobro ( vsaj v fizičnem smislu ne)...v drugem pa naj bi se šlo....

In glede plačila....jaz sem za plačilo izbire načina poroda s CR zato, da se pač zaradi lastne izbire CR, kjer ni nobenih zdravstvenih razlogov, ne obremenjuje zdravstvena blagajna po nepotrebnem.....tebi se to zdi blazno smešno in celo neumno, meni pa pač ne......

In ja, mamica ima lahko kaprico.....če ima mamica lahko kaprico, da naredi splav ima lahko tudi kaprico, da rodi s carskim rezom...če ima mamica lahko kaprico, da gre rodit v Feldbach namesto v Maribor ima lahko tudi kaprico, da rodi s carskim rezom......

Pa se ti to res zdi prav, da bi zaradi kaprice in finančne zmožnosti lahko v porodniški sobi delali vse kar nam srce poželi....res to zagovarjaš ali le provociraš? Ker pač ti vse mogoče vidiš ,... a ti v takih primerih ne pride na pamet, koliko enih zlorab, krivic in na splošno nepravilnosti bi bilo na tem mestu, če bi takšne stvari v prvi vrsti usmerjala finančna zmogljivost in kaprice posameznic in niti pod razno zdravstveni razlogi....Vsi vemo, pa če to hočemo ali ne da je žal še tako prepogosto v medicini veliko stvari odvisnih od financ....da bi pa še ob porodu to igralo takšno vlogo je pa to zame osebno tragedija naše družbe....kar predstavljaj si, da je zaradi te možnosti izbire in seveda masovnega odločanja za CR in seveda zaradi reklame, ki je vedno zraven kadar se nekaj prodaja...naenkrat precej gneče v porodnih operacijskih prostorih...in kar tako bi se kmalu začelo dogajati, da bi tiste porodnice, ki bi si lahko plačale splav imele zaradi tega prednost pred tistimi revami, ki si ga ne bi mogle privoščit in bi bile nanj napotene "le" zato, ker je ginekolog presodil, da je zdravje njenega otroka in nje pri klasičnem porodu preveč ogroženo.....To ni pravljica..to ni neka paranoja....to lahko na drugih področjih medicine srečaš vsakodnevno...povsod kjer se znajdeš imajo samoplačniki prednost...so hitreje, strokovneje, kvalitetneje obravnavani.....to se tebi zdi vredu? Za to se ti v bistvu zavzemaš.....Verjamem, da je marsikateri nosečnici ta predlog všeč....posebej, če jemlje CR kot odrešitev njenega strahu pred klasiko...vendar bi se njihove mnenje kar omajalo, če bi jih na napovedan dan CR, ko bi bile že v zadnjih pripravah prehitela nosečnica, katere mož bi bil sposoben pricurniti kakšnega tisočaka po vrh ali pa kg napolitank....
In ja kot si navrgla nekje zgoraj....porodnice na polju pa grizenje popkovine pa te stvari....cinično, pa vendar žalostno se ti ne zdi......s takim načinom zavzemanja in poveličevanja finančne vloge tudi v porodni sobi, bomo po mojem kar kmalu pristali nekje tam, kjer ti vidiš kmečko porodnico v preteklih časih.....pač tiste bodoče mamice, ki si bodo to lahko privoščile bodo ob prihodu v izbrano luksuzno porodno sobo dobile stil poroda, ki si ga bodo izbrale v katalogu....tiste ravni tako noseče mamice, z luknjo v denarnici, pa bodo lahko vesele, če jih bodo v čisto navadno porodno sobo sploh spustili.....Se ti zdi da pretiravam...malo res...namerno....vendar želim povedati,kar mislim, da ni nobena huda matematika, da več uslug, ki si jih bomo v zdravstvu lahko plačali, manj jih bomo lahko dobili zastonj....več uslug samoplačniškim pacientom...manj časa, volje...prostora in v končni fazi strokovnosti ( za enga socialca se ne bo ponižal svetovno znan kirurg ...) za tiste, ki si kapric, ugodnosti.....zdravja...nimajo s čim plačati...
In zdravstvena blagajna zaradi teh samoplačnikov ne bi bila nič bolj zvrhana...še bolj debele mošnjičke bi imeli vsi tisti (v stroki ali pa njihovi simpatizerji)katerim že sedaj pokajo po šivih........in ne...vse to se mi ne zdi smešno...

< Sporočilo je popravil pelin -- 31.1.2013 8:01:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 8:48:18   
pelin
[quote]Pa tiste, ko toliko nakladate o tem, da je pomemben samo otrok ... pol pa skačete s porodnimi načrti okrog dohtarjev, in ti porodni načrti se seveda ne vrtijo okrog otroka, temveč okrog vas samih.[/quote]

A veš. da niti ene ne poznam da bi skakala okrog s nekakšnimi porodnimi načrti okrog dohtarjevuser posted image ...o se to počne?

In pol mi kakšna naklada, kaj sem zamudila, ker nisem rodila naravno, ker nisem doživela tega prvega oh in sploh trenutka s svojim otrokom ipd. Potem pa včasih ta ista mamica pride domov iz P, da otrokakar takoj v svojo sobo spat ali pa se vsaj zelo striktno brani tega, da bi otrok spal ob njej - kar je, mimogrede, tudi zelo NARAVNO ... to pa se meni zdi absurd ...

Osebno lahko rečem, da me je tale tema presenetila v smislu, koliko žensk tule gor si dandanes nekako želi CR oz. bi si ga izbrala če bi imela to možnost...čisto tako zaradi svoje take in drugačne kaprice...posebej sem presenečena, ker imam kar precej stika z nosečnicami in z mladimi mamicami, pa v bistvu te želje v reali nisem nikoli slišala....Osebno se nimam za neko staromodnico pri teh zadevah in brez predsodkov podpiram takšne in drugačne olajšave pri klasičnem porodu....histeriča in od bolečin divja porodnica res lahko bolj malo spremlja in pripomore k izboljšanju samega poroda....In če grem še dlje....resnično sem ves čas v mislih tele ženske, ki so rodile s CR v sebi nekako pomilovala...smilile so se mi, ker realno pogledano res to ni isto...oz. ne razumem zakaj si nekatere lažete, da med carskim rezom in klasičnim porodom v smislu dojemanja rojstva in samega prvega stika z dojenčkom ni razlike.... Pri klasiki si v bistvu ves čas prisoten in doživiš rojstvo v smislu resničnega rojevanja, ko dete resnično pomagaš spraviti na svet...ko ga zagledaš tisti trenutek , ko on prvič (zagleda)doživi svet okrog sebe...Pri CR mamica spi...sanja ali kar koli pač počne in ko se zbudi, je dojenček že tam...za nekoga pač sanje...za nekoga žalostna življenjska goljufija.. Tako da draga anonimna...v mojih očeh ( in najverjetneje v očeh mnogih)... si bila res za nekaj naravnega ogoljufana... Koliko je pa naravno imeti dojenčka ves čas ob sebi v postelji je pa druga tema...in lahko verjameš, da tudi tu nebi prišli skupaj...pa čeprav nisem zato, da otrok spi v svoji sobi ....

< Sporočilo je popravil pelin -- 31.1.2013 8:51:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 9:00:57   
m_o_i
pelin, jaz bi te samo toliko popravila: pri CR ni nujno, da si omamljena. jaz sem imela samo blok (od pasu navzdol), tako da sem vse slisala in se zavedala. na prsi ga pa res nisem dobila, ker je sel nujno v center za nedonosencke... lahko sem dala samo poljubcek na celo in na licek tisti culici.
prvic sem ga k sebi dobila sesti dan(ko sem sla se sama v CN), ponoci sem ga pa imela ob sebi se kakih pet dni kasneje. nisem videla nezaceljenega popka, previla sem ga prvic tudi po dveh tednih...

ja, v vsakem primeru nekaj "manjka"

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 9:06:40   
uškinamama
Jaz bi si želela za drugi porod CR. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 9:17:00   
pelin
V mislih sem imela tisti klasični CR v popolni narkozi...

Uška. tebe ni resno za jemat...sploh ker se tam čez strinjaš s tem, da tvoji otroci za praznike dobijo 7.8 kg čokoladeuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 9:20:51   
uškinamama
user posted image  
čist neverodostojna....
napisala sem , da moj ne dobi....ma me razpičkajo taka budalaštine user posted image

Midva sva s tamalim na porodu na.hebala...zato CR.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:00:30   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz bi si želela za drugi porod CR. user posted image
Jaz ti ga ne želim. Tak. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:15:04   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz bi si želela za drugi porod CR. user posted image
Jaz ti ga ne želim. Tak. user posted image


Vem, da misliš dobro....user posted image
Samo mali se je rodil petkilski (mišji repek je manjkal do  5kg) , z erbovo parezo, zlomljeno ključnico, hematomom...
Tako, da bi že potprela strašne muke okrevanja po Cr user posted image  , samo, da mi malega vzamejo živega in zdravega iz trebuščka....

So pa to take nehvaležne debate, vsaka ima svoj primer in svoj prav.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:19:26   
pelin
Hja...dokler ne bo spet kakšna verska na programu se moramo zadovoljiti s takšnimiuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:23:27   
mateyka
ja, le zakaj nimamo kolkov šimpanzov; bi blo tok simpl, kot na njivi in gric popkovina - pa je opravljeno.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:28:29   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Hja...dokler ne bo spet kakšna verska na programu se moramo zadovoljiti s takšnimiuser posted image


danes je don bosco, ne pozabi k maši user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:34:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Ja....pravico do splava lahko ženska ima.....pravice do načina poroda pa ne......ne razumem tega ravno najbolj, verjamem pa, da mi boš ti to podrobno razložila, ti, ki gledaš z objektivne luknje, zakaj ena pravica da, druga pa ne.......v enem in drugem primeru namreč gre za otroka......ne zgolj za mater......


user posted image Ja, a veš da ti tudi če gledam iz moje lukne ven glede tega ne znam ne vem kako logično in strokovno razložit...lahko pa poskusim tako preprosto...po kmečki pameti......na prve oči se zdi stvar ista...pa vendar ne....če ne drugo je razlika v tem, da se v enem primeru ženska želi otroka rešit v drugem pa ga rodit...v enem primeru se ne gre za otrokovo dobro ( vsaj v fizičnem smislu ne)...v drugem pa naj bi se šlo....



Ne razumem zdaj najbolj....v katerem primeru je kaj......?

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Pa se ti to res zdi prav, da bi zaradi kaprice in finančne zmožnosti lahko v porodniški sobi delali vse kar nam srce poželi....res to zagovarjaš ali le provociraš? Ker pač ti vse mogoče vidiš ,... a ti v takih primerih ne pride na pamet, koliko enih zlorab, krivic in na splošno nepravilnosti bi bilo na tem mestu, če bi takšne stvari v prvi vrsti usmerjala finančna zmogljivost in kaprice posameznic in niti pod razno zdravstveni razlogi....


Ne vem sicer zakaj se tebi vedno zdi, da tisti, ki se ne strinja s tabo tebe provocira......user posted image

Zlorabe se dogajajo že zdaj....ker se za carski rez že zdaj lahko odloči le tista ženska, ki ima v bolnišnici veze......to pomeni, da pozna tega ali onega doktorja (ker, če pozna samo sestro, to ni dovolj).....kar posledično pomeni, da gre za "močno" žensko, za tisto, ki ima denar.....ker nekdo, ki denarja nima, običajno osebno tudi ne prijateljuje z doktorji......in potem se taka ženska dogovori z doktorjem, da ji bo naredil carski rez....in ta carski rez gre v breme zdravstvene zavarovalnice.....ki pa kot vemo ima določene finančne probleme že od nekdaj......in ker gre ta dogovorjen carski rez "po vezah" v breme zdravstvene zavarovalnice, morajo zdravniki pri drugih carskih rezih malo šparati......in potem forsirajo pri ženski vaginalni porod do zadnje meje, tako dolgo, da postane že prepozno za carski rez ali pa carski rez naredijo tik pred zdajci, ko je življenje otroka in matere že precej ogroženo....in niti ni malo takih primerov (ti sama, če se ne motim si dala en tak primer, poznam tudi jaz eno, ki je prišla v porodnišnico skupaj z mano, ob 7 zjutraj, carski rez so ji pa neredili šele ob 23. uri zvečer.....in dete je seveda popilo malo plodovnice, pa ne zaradi carskega reza)......

In če daš take izbire carskih rezov na samoplačniško listo, bodo kaprice razvajenih žensk, ki se zdaj šlepajo na zdravstevni zavarovalnici (ker se odločajo za carski rez zato, da se ne bi razširile tam spodaj, ali ker jih je strah bolečine) pač plačane.....

In se mi zdi pač to, da bi dali ženski na izbiro, kako naj rodi, tako da bi se ta izbira, ki zahteva operativni poseg in ni zdravstveno indicirana plačala, se mi ne zdi slabo.....saj test za downow sindrom v Honkongu tudi stane 900 EUR, pa si ga je marsikatera privoščila in ga plačala......

Pri nas pa ni izbire.....ženska tudi ne more roditi naravno.....ker vaginalni porod, ki je sinonim pri nas za naravni porod ni naravni porod......

Pač, jaz sem zato, da se da na izbiro.....da ženska lahko rodi naravno, ali s carskim rezom, ali vaginalno, ali z epiduralno itd......pri nas pa te izbire ni......pri nas moraš roditi, če nimaš vez seveda, vaginalno, da te razrežejo, nafilajo z umetnimi popadki in to je to in to je najbolj prav......vse drugo so zgolj kaprice razvejenih žensk......

In pač malo me motijo taki komentarji...."sem proti carskemu rezu....jaz sem rodila naravno in trpela bolečine zato jih moraš tudi ti....ženska ni vredna biti mati, če jo je strah poroda in bolečin, če zahteva carski rez...."
Ok....bodi ti proti, samo potem drugim ne omejuj že vnaprej možnosti in ne obsojaj in ne obtožuj.....

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:37:19   
pelin
Ja saj resuser posted image ...pa še prav fino se bodo imeli pri nas...eh bom v mislih z njimi...na žalost me je višja sila priklenila na postlo ...sedežno.......vodoravno površino ...za najmanj 10 dni ( nekaj sem jih že dala skozi k sreči)....hvala Bogu za RR......drugače bi bilo kar malo smotano...user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:40:33   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Ja saj resuser posted image ...pa še prav fino se bodo imeli pri nas...eh bom v mislih z njimi...na žalost me je višja sila priklenila na postlo ...sedežno.......vodoravno površino ...za najmanj 10 dni ( nekaj sem jih že dala skozi k sreči)....hvala Bogu za RR......drugače bi bilo kar malo smotano...user posted image


Bom zmolila po osebnem namenu zate  user posted image  : naj se pelin  hitro reši vodoravnih površin in naj ne bo več pelinasta...user posted image

Ne znori, hec.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:47:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Vem, da misliš dobro....user posted image


So pa to take nehvaležne debate, vsaka ima svoj primer in svoj prav.
Ja...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:49:31   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Pri nas pa ni izbire.....ženska tudi ne more roditi naravno.....ker vaginalni porod, ki je sinonim pri nas za naravni porod ni naravni porod......

Pač, jaz sem zato, da se da na izbiro.....da ženska lahko rodi naravno, ali s carskim rezom, ali vaginalno, ali z epiduralno itd......pri nas pa te izbire ni......pri nas moraš roditi, če nimaš vez seveda, vaginalno, da te razrežejo, nafilajo z umetnimi popadki in to je to in to je najbolj prav......vse drugo so zgolj kaprice razvejenih žensk......



ne razumem, kakšen pa je potem naravni porod, če ni vaginalni?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:52:47   
pelin
Ne razumem zdaj najbolj....v katerem primeru je kaj......?
Oprosti Lili...verjetno boli če si tako...user posted image

Pač, jaz sem zato, da se da na izbiro.....da ženska lahko rodi naravno, ali s carskim rezom, ali vaginalno, ali z epiduralno itd......pri nas pa te izbire ni......pri nas moraš roditi, če nimaš vez seveda, vaginalno, da te razrežejo, nafilajo z umetnimi popadki in to je to in to je najbolj prav......vse drugo so zgolj kaprice razvejenih žensk......


Kje pa ti živiš...na vrhu Kavkaza? Seveda je pri nas izbira...vse od tega kar si naštela ( pa še kaj zraven)se da pod plačilom čisto legalno izbrat....le CR ne....takih primerov , ki sedaj takole "neupravičeno" pridejo do CR je vseeno pri nas bolj malo....in tisto forsiranje vaginalnega poroda pri določenih primerih po moje ni zato, ker zdravniki šparajo zaradi teh izsiljenih CR, temveč ponavadi zato, ker je vsak porod po svoje nepredvidljiv, ker se pač tudi uštejejo pri kakšni stvari, ker naredijo marsikaj, da bi upoštevali željo ženske, ki si želi roditi vaginalno...ker v porodnih sobah pač niso vedno le najboljši izbranci stroke in človeštva....

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 10:55:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Vem, da misliš dobro....user posted image
Samo mali se je rodil petkilski (mišji repek je manjkal do  5kg) , z erbovo parezo, zlomljeno ključnico, hematomom...
Tako, da bi že potprela strašne muke okrevanja po Cr user posted image  , samo, da mi malega vzamejo živega in zdravega iz trebuščka....

So pa to take nehvaležne debate, vsaka ima svoj primer in svoj prav.


Jaz sem se poleg zlomljene ključnice rodila še s poškodovanim levim in desnim kolkom, ker sem tehtala toliko kot tvoj sin.....

In sem poleg 2 operacij kolkov imela še operacijo medenice zaradi tega.....mi pa kljub temu niso želeli opraviti carskega reza, čeprav je obstajala možnost poškodbe medenice, če je dete veliko....

In sem morala zelo vztrajati na tem, da so mi naredili carski rez, pač nisem si v današnjem času želela privoščiti, da ostanem zaradi poroda kripl ali da se zaradi poroda dete poškoduje kot sem se jaz.....na srečo se je dete tudi rodilo veliko, da so potem opravičili carski rez.....

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 11:00:19   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Pri nas pa ni izbire.....ženska tudi ne more roditi naravno.....ker vaginalni porod, ki je sinonim pri nas za naravni porod ni naravni porod......

Pač, jaz sem zato, da se da na izbiro.....da ženska lahko rodi naravno, ali s carskim rezom, ali vaginalno, ali z epiduralno itd......pri nas pa te izbire ni......pri nas moraš roditi, če nimaš vez seveda, vaginalno, da te razrežejo, nafilajo z umetnimi popadki in to je to in to je najbolj prav......vse drugo so zgolj kaprice razvejenih žensk......



ne razumem, kakšen pa je potem naravni porod, če ni vaginalni?



Naravni porod, takšen kot bi naj bil, ne bi potekal v porodnišnici, pod neprestanim nadzorom, priklopljena na aparature, neprestani pregledi ipd. Otrok gre po naravni poti ven, to pa je tudi vse. Je tudi Pušenjak enkrat zelo dobro razložil, zakaj naravni porod v svojem smislu ni več resnično naravni ... ampak ne najdem linka.


Spet posplošujete glede nekaterih zadev ... Ta prvi stik z otrokom manjka pri cr v splošni narkozi, to je res, ampak vseeno jaz osebno nimam občutka in ga tudi nikoli nisem imela, da mi nekaj manjka zaradi tega, pa če katera (npr. pelinuser posted image ) verjame ali ne ... odvisno od lastne glave pač.

(odgovor članu Izabelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 11:00:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Ne razumem zdaj najbolj....v katerem primeru je kaj......?
Oprosti Lili...verjetno boli če si tako...user posted image



Ne, pa ne boli......user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Kje pa ti živiš...na vrhu Kavkaza? Seveda je pri nas izbira...vse od tega kar si naštela ( pa še kaj zraven)se da pod plačilom čisto legalno izbrat....le CR ne....takih primerov , ki sedaj takole "neupravičeno" pridejo do CR je vseeno pri nas bolj malo....in tisto forsiranje vaginalnega poroda pri določenih primerih po moje ni zato, ker zdravniki šparajo zaradi teh izsiljenih CR, temveč ponavadi zato, ker je vsak porod po svoje nepredvidljiv, ker se pač tudi uštejejo pri kakšni stvari, ker naredijo marsikaj, da bi upoštevali željo ženske, ki si želi roditi vaginalno...ker v porodnih sobah pač niso vedno le najboljši izbranci stroke in človeštva....


Verjemi mi, da je denar velik fakor pri tem, vsaka operacija stane precej več, kot "navaden" porod......res ni mogoče zaradi izsiljenih carskih rezov....vendar je v zdravstvu dosti takega izsiljenega po vezah, da se potem drugje špara.....

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 11:07:39   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Naravni porod, takšen kot bi naj bil, ne bi potekal v porodnišnici, pod neprestanim nadzorom, priklopljena na aparature, neprestani pregledi ipd. Otrok gre po naravni poti ven, to pa je tudi vse. Je tudi Pušenjak enkrat zelo dobro razložil, zakaj naravni porod v svojem smislu ni več resnično naravni ... ampak ne najdem linka.


če je to definicija naravnega poroda potem sem jaz rodila naravno in še vaginalno ( user posted image ) edina izjema, da se je porod pač končal v porodnišnici (ampak ne v porodni sobi, niti ne na porodni postelji)... torej se tudi to da, če si porodnica želi...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 11:10:03   
pelin
ok..ok...vidim, da vas je tukaj precej tistih ( ta narbolj glasnih user posted image ) takih, ki ste rodile s CR....in nekako ne morete čisto vedeti kako je roditi...občutiti rojstvo otroka na " nenaravni" način oz. vaginalni...jaz..roko na srce...ki sem dvakrat rodila tako, pa ne morem čisto razumeti vaših občutkov ( jooj...kar boli me pri srcu ko morem tole priznatuser posted image )...zato pravim, da bi bilo najbolj fer, če se zmenimo tako....naslednjič ko grem jaz rodit grem na CR....ko greste pa ve naslednjič v porodno, boste pa vse skupaj zrihtale vaginalno...kul??Potem se pa enkrat spet snidemo in malo pokomentiramouser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 11:11:50   
uškinamama
"In sem morala zelo vztrajati na tem, da so mi naredili carski rez, pač nisem si v današnjem času želela privoščiti, da ostanem zaradi poroda kripl ali da se zaradi poroda dete poškoduje kot sem se jaz"

Jaz ne nameravam več imeti otrok, ampak sem vseeno povedala g., da bom vztrajala pri CR....user posted image ....čeprav, ko pomislim na tisti mlahav telešček user posted image  mi ni do smeha...

Liliana, razumem tvoj strah, tako kot svojega...verjamem, da če ne izkusiš tega si ne predstavljaš agonije...

Me zanima koliko bi jih vztrajalo pri vaginalnem porodu in oh in sploh prvemu stiku, če bi bil izkupiček poškodovan otrok , kot si bila recimo ti (ali še hujše)?

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 31.1.2013 11:13:18 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 11:17:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

ok..ok...vidim, da vas je tukaj precej tistih ( ta narbolj glasnih user posted image ) takih, ki ste rodile s CR....in nekako ne morete čisto vedeti kako je roditi...občutiti rojstvo otroka na " nenaravni" način oz. vaginalni...jaz..roko na srce...ki sem dvakrat rodila tako, pa ne morem čisto razumeti vaših občutkov ( jooj...kar boli me pri srcu ko morem tole priznatuser posted image )...zato pravim, da bi bilo najbolj fer, če se zmenimo tako....naslednjič ko grem jaz rodit grem na CR....ko greste pa ve naslednjič v porodno, boste pa vse skupaj zrihtale vaginalno...kul??Potem se pa enkrat spet snidemo in malo pokomentiramouser posted image


V bistvu se eni niti ne obremenjujemo s tem kako bi občutili, če biuser posted image ....in se pač ne tolčemo po glavi, da smo prikrajšane za čuduvite občutke, ker nismo rodile naravno.....

Itak pa primerjala z mano ne bošuser posted image .....rodila drugič več ne bom.....če pa bi kljub tisti 0,0001% verjetnosti spet rodila, bi pa itak šla na carski rez.....ker sem imela že prvi carski rez, bi pri drugem šlo birokratsko lažje skozi kot pri prvem....user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: želja po 2. CR
31.1.2013 11:18:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

ok..ok...vidim, da vas je tukaj precej tistih ( ta narbolj glasnih user posted image ) takih, ki ste rodile s CR....in nekako ne morete čisto vedeti kako je roditi...občutiti rojstvo otroka na " nenaravni" način oz. vaginalni...jaz..roko na srce...ki sem dvakrat rodila tako, pa ne morem čisto razumeti vaših občutkov ( jooj...kar boli me pri srcu ko morem tole priznatuser posted image )...zato pravim, da bi bilo najbolj fer, če se zmenimo tako....naslednjič ko grem jaz rodit grem na CR....ko greste pa ve naslednjič v porodno, boste pa vse skupaj zrihtale vaginalno...kul??Potem se pa enkrat spet snidemo in malo pokomentiramouser posted image



Hahauser posted image Obe veva, da se to ne bi zgodilo - ker jaz ne bi želela naravnega poroda, ti pa ne cr user posted image Tako da bomo ostale samo pri tem, kar same vemo user posted image

V glavnem, tu ni univerzalne resnice ... vsaka ženska je svet zase, kar lahko priznate tudi zagovornice naravnega porodauser posted image Nikoli ne moremo posplošiti nečesa na vse in vsaka zadeva ne ustreza vsem, pa če je še tako oh in sploh naravna.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?