|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 7:06:07   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ok, I will drop a bomb user posted image :
jaz pa mislim, da za teh 10.000 samoplačniških € in tak strah pred vaginalnim porodom, že lahko uporabiš (in mogoče ti psiholog to priporoči namesto CR?) kako surrogat-ko v indiji. bolj zdravo za mamo in otroka.

zakaj komplicirat s to napotnico, psihologom in se bat, bit rezan, krvavet, bolet da jokaš, če je tok simpl? nej ena druga to nardi namesto tebe user posted image


Ti pa maš jajca! user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 7:22:23   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ok, I will drop a bomb user posted image :
jaz pa mislim, da za teh 10.000 samoplačniških € in tak strah pred vaginalnim porodom, že lahko uporabiš (in mogoče ti psiholog to priporoči namesto CR?) kako surrogat-ko v indiji. bolj zdravo za mamo in otroka.

zakaj komplicirat s to napotnico, psihologom in se bat, bit rezan, krvavet, bolet da jokaš, če je tok simpl? nej ena druga to nardi namesto tebe user posted image

Ma ja, saj bi, ampak potem pa ne moreš jamrat kako je bilo hudouser posted image
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 9:21:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ok, I will drop a bomb user posted image :
jaz pa mislim, da za teh 10.000 samoplačniških € in tak strah pred vaginalnim porodom, že lahko uporabiš (in mogoče ti psiholog to priporoči namesto CR?) kako surrogat-ko v indiji. bolj zdravo za mamo in otroka.

zakaj komplicirat s to napotnico, psihologom in se bat, bit rezan, krvavet, bolet da jokaš, če je tok simpl? nej ena druga to nardi namesto tebe user posted image


A nisi ti enkrat napisala, da v Sloveniji ne upaš roditi......?

Česa te je potemtakem tako strah.....?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 9:23:10   
darhaha84
Meni se zdi to prerekanje čist brez veze. Prav bi bilo, da tista ki si naj rodi naravno, tista ki ne pa s CR. Važno je da se otročiček rodi zdrav. Meni se zdi, da je vsaka mama dobra če poskrbi za svojega otroka pa naj rodi vaginalno ali s CR.
Jaz sem rodila s CR, ker se mi je kri nenormalno poslabšala in je moje telo začelo v 8mes. zavračati otročka. Zjutraj sem prišla v porodnišnico točno mesec dni pred predvidenim rokom zaradi nenormalnih bolečin v trebuhu in dušilo me je. Na videz ni bilo videti nič hudega (z ultrazvokom), vendar so me vseeno sprejeli in vzeli kri. Ob 5ih popoldne so prišli izvidi, da imam zelo slabo kri. Test ponovijo in priklopijo na CTG, nato pridejo zdravniki in me sprašujejo ali bi rodila naravno ali s CR, glede na to da sem še čist zaprta in bi verjetno trajalo več dni. Odločila sem se za CR (ja zato ker bi se kar matrala, da bi rodila z umetnimi popadki). No, ob 7 so bili izvidi še slabši in sem šla direktno v operacijsko. Otročka so pokazali očiju in ga hitro odpeljali na intenzivno ker je imel dihalno stisko. Jaz sem naslednji dan odšla do njega v spremstvu moža (od 10ih in popoldne). Meni na WC ni bilo potrebno takoj, ker sem imela kateter, vendar tuširat so me pa nagnali že naslednji dan zjuraj, pa ni bilo tako težko, samo vem da se mi je ful vrtelo in sem bila zelo salaba. Okrevanje po CR je bilo zelo hitro, ker so se pojavile druge težave in sem na sebe pozabila, ker je bil moj sonček zelo bolan. Imel je napako na želodcu, zato je moral 2dni po rojstvu na operacijo v pediatrično, kjer je bil še 5 tednov na intenzivni. Jaz sem 3 dan po CR in še nadaljnjih 30 dni vsak dan presedela pri njemu od 11ih do 19ih (na taboreju) in nobenih protibolečinskih tablet nisem jemala razen kar sem dobila z infuzijo tise dva dni ko sem bila na intenzivni v porodnišnici. Takrat sem imela drugačne stiske in sem na sebe in svoje bolečine čisto pozabila.
Verjetno bom od vas dobila nož v hrbet ker sem rodila s CR (če vprašaš zdravnike CR ni bil nujenuser posted image -lahko bi se matrala z umetnimi popadki, vendar sem se za CR odločila), ampak se ne čutim nič manj mama in imam svojega sončka najraje na svetu.
Naslednjič imam namen roditi naravno, če bo mogoče, če ne pa s CR – jaz se s tem sploh ne obremenjujem, le da bo otroček zdrav.user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 9:50:05   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: elarab

Pozdravljene,
tiste ki ste imele 1. CR, ali so vas v 2. silili v vaginalni porod ali so vam dali možnost izbire? Jaz si namreč želim imeti tudi 2. CR ker me je grozno strah vaginalnega poroda. NA pregledih mi nočejo povedati nič konkretnega kako bom rodila...


Sm hotla že včeraj odgovorit pa mi s strani RRja ni bilo dano. Nisem brala celih črev, vidim, da se je spet vnela debatauser posted image . Bom dogovorila samo na ta prvo vprašanje.

Mene niso nič silili. Ko sem šla čez rok so me vprašali kakšne želje imam glede poroda in sem pač povedala, da bi rada v drugo poskusila vaginalni porod, če bo le mogoče, ker sem imela v prvo s CR slabo izkušnjo. In so se strinjali, da bomo pač počakali, če otrok ne bo v nevarnosti, da se porod začne naravno potem pa bojo videli kaj bo, ker umetno ti sprožit po CR pač ne smejo in če nimaš svojih popadkov te dajo avtomatsko na CR. Tako, da jaz sem imela ravno obratno izkušnjo, ker sem se skoz bala, da bo spet CR. Tudi meni dokler nisem bila čez rok poroda sploh omenjali niso. No na koncu sem rodila vaginalno 10 dni čez rok. meni so na pregledih povedali, da poskušajo tudi po CR najprej vaginalen porod, če imaš svoje popadke, otrok ni prevelik ( moj je sicer bil) in imaš rano od prvega CR dobro zaceljeno. Jaz mislim, da je veliko odvisno od samega porodničarja, kako se odloči in čemu je bolj naklonjen. Vsekakor če si imel v prvo CR te v drugo ne mučijo tako dolgo z vaginalnim pododom če ne gre. Tako je meni povedala babica.

_____________________________



(odgovor članu elarab)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 10:18:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A nisi ti enkrat napisala, da v Sloveniji ne upaš roditi......?

Česa te je potemtakem tako strah.....?


da me slovenski doktorji ne seseckajo spodaj. ma na njivi popkovnico pregriznit se ne bojim, sam ko po zakonu ne smem..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 11:13:53   
Mamaja
Uf, tale debata se je tako razvila, da sem se komaj pregrizla skozi.

Ampak doslej nisem zasledila (če je bilo omenjeno, naj mi bo oproščeno user posted image ), da bi kdo Elirad svetoval, naj se pri strokovnjakih pozanima o možnostih lajšanja bolečin med porodom v porodnišnici, kjer namerava roditi, pa o tveganjih, ki jih s seboj prinaša CR. Elarad pišeš, da ti nihče na pregledih ni povedal, kako boš rodila. Za to so šole za starše, kjer ti zelo podrobno opišejo vse možnosti za lajšanje bolečin med porodom, pa tudi CR. Vsaj v KR je tako - nam je anesteziolog iz kranjske porodnišnice dobro uro predaval o tem, pa lahko si ga vprašal, karkoli te je zanimalo. Lahko prideš tudi samo na to predavanje, če želiš - na našem je bilo nekaj mamic, ki so v prvo imele slabo porodno izkušnjo (hude bolečine, zapleti) in so prišle poslušat samo to predavanje ter so veliko spraševale.

Glede na predstavljeno v KR recimo CR na željo porodnice ni mogoč, so nam ga pa predstavili, ker ga izvajajo ob zapletih oz. takrat, ko obstaja tveganje zapletov ob vaginalnih porodih (cca 14 odstotkov vseh porodov je s CR). In obenem smo izvedele , kako poteka CR pod splošno in kako pod področno anestezijo, kaj to pomeni za mater in otroka.

Prav tako nisi napisala, zakaj se bojiš vaginalnega poroda. Zaradi bolečine? Če je to glavni vzrok, zakaj ne bi raje poskusila z epiduralno analgezijo? Glede na to, kar so nam povedali, ima ta precej manj posledic za mamico in otroka kot CR.

V glavnem, preden se odločiš za CR oz način poroda, se posvetuj z anesteziologom. Pomoje ne rabiš psihiatra, le nekoga, ki razume strah pred bolečino, ki je nekaj dokaj normalnega. Vem da je v KR možen tudi zaseben pogovor, če nočeš v šolo za starše, ali pa jim pišeš na mejl porodna.analgezija@bgp-kranj.si. Srečno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 13:08:07   
archie
Priznam, da nisem brala vseh odgovorov, zato samo odgovarjam na konkretno vprašanje
IZVIRNO SPOROČILO: elarab

Pozdravljene,
tiste ki ste imele 1. CR, ali so vas v 2. silili v vaginalni porod ali so vam dali možnost izbire? Jaz si namreč želim imeti tudi 2. CR ker me je grozno strah vaginalnega poroda. NA pregledih mi nočejo povedati nič konkretnega kako bom rodila...

jaz sem bila na istem kot ti in sem tudi drugič izbrala CR. Ko sem v 38t prišla privič v P na pregled, mi je G rekla, da imam sama pravico se odločit ali probam normalno rodit ali pa izberem CR. Kar nekaj časa sem bila odločena, da bom vsaj probala (prvič je bil CR zaradi medenične vstave in sem imela elektivni CR), sem pa pri sebi sklenila, da počakam vsaj do PDP. No, takrat mi je pa G začel govorit, da bo dete ful veliko in da se še nič ne dogaja in da mi tudi on predlaga CR (ki je bil izveden 3 dni po PDP).
Ni mi žal, čeprav je bila tokrat odločitev težja kot prvič (ko je za CR vsaj bil nek razlog). Nisem pa zaradi tega padla v nobeno depresijo ali kaj podobnega, ker je bila to moja odločitev in za njo stojim in me v njo ni nihče prisilil. Dali so mi možnost izbire in izbrala sem (čeprav se nekateri s tem niso strinjali).

_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu elarab)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 16:17:36   
elarab
uf, zanetila sem ogenj, ne, požar!!!
se opravičujem, hotela sem samo konkretni odgovor, koliko mamic po 1. CR je imelo možnost izbire kako roditi. ker sem skoraj že v 39.t in se ne dogaja se nič. Glede na to, da stat. rodi vsaka 5. ženska vaginalno po 1. CR, tista, ki si želi poskusiti vaginalno. BTW, dr. Pušenjak omenja, naj se po predhodnem CR ne bi spodbujalo preveč poroda z umetnimi, ne uporabilo epiduralne za lajšanje vaginalega poroda, ... bi se odločila ca CR. Kaj je s tem tako grozno narobe...user posted image

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 17:10:02   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: elarab

BTW, dr. Pušenjak omenja, naj se po predhodnem CR ne bi spodbujalo preveč poroda z umetnimi, ne uporabilo epiduralne za lajšanje vaginalega poroda, ...
Tudi odvisno koliko je časa/let preteklo od CR.

(odgovor članu elarab)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 17:17:42   
LuLu
Pa še eno vprašanje... Zakaj se vedno toliko omenja tega Pušenjaka? Saj ni edini ginekolog, porodničar v Sloveniji in še zdaleč ne edini, ki je baje med boljšimi. Je le dr., ki se ga največ na internetu vidi in na medovernet...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 19:08:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Pa še eno vprašanje... Zakaj se vedno toliko omenja tega Pušenjaka? Saj ni edini ginekolog, porodničar v Sloveniji in še zdaleč ne edini, ki je baje med boljšimi. Je le dr., ki se ga največ na internetu vidi in na medovernet...


Ravno zato se ga omenja....ker je na internetu in kadarkoli kaj vtipkaš iz ginekološkega področja te vrže na njegovo stran.....

Drugače pa, jaz sem ga že dva krat vprašala za nasvet.....ker od moje ginekoliginje, kjer je čas zelo omejen izgleda in je izredno skopa z informacijami nisem dobila konkretnega odgovora na svoja vprašanja in je celo negirala svoje prejšnje izjave....Pušenjak mi je pa lepo, kratko in jedrnato odgovoril....in ni mutil v stilu "hm....ja....enkrat striktni ja, čez mesec dni pa mutenje, da ni nujno potrebno, da tveganje vedno obstaja in podoben bla, bla, bla....."


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: želja po 2. CR
1.2.2013 20:47:48   
hubi
Po cr se ponavadi priporoča 1 leto pavze do druge zanositve, ravno z namenom, če bi šlo drugič za vaginalni porod. Je pa odvisno od tega zakaj si imela cr prvič. Če je razlog v mami, potem drugič tudi izvedejo cr. Če pa je razlog v otroku, je pa v drugo varianta vaginalni porod.
Pa še nekaj o intenzivni. Na Jesenicah si po cr v navadni sobi. Jaz sem ga imela zjutraj, zvečer sem šla pod tuš, obliž dol, normalna večerja in proti bolečinska zdravila po potrebi. V Kr se bila pa nekaj let nazaj prvi dan na intenzivni in cel dan zadeta od Tramala. Zraven je bila cimra ful vesela, da je dobila družbo, jaz sem pa samo spala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?