|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 12:28:44   
liliana
Ronja, ti bom kar tu odgovorila na tvoje vprašanje, ker bolj paše sem kot na DIPO......

Sama ne vidim povezave, kaj je bilo tisto, kar bi pomagalo državi, če bi naredila/ne bi naredila. Ne vem, da bi kje goljufala ali tajila davke ali se šla kakršnekoli igrice, nisva se zadolževala, zaenkrat imamo dovolj in upam, da tako vedno ostane in bom lahko nudila malim kar bodo rabili in še kaj za čez. Gotovo je kaj, kar ni ok, vendar tega ne vidim, zato it pa pravim, da pokaži, ker imaš boljšo sliko glede tega, kaj vse delamo narobe (posamezniki).


Ronja, ti moraš vedeti, da je ljudi s takim načinov življenja kot ga že leta živi vaša družina zelo malo......tudi s takim razmišljanjem......zato se zate v času krize ni kaj dosti spremenilo.....razen to mogoče, da služba v javnem sektorju ni več nekaj samoumevnega.......ker pa živimo v solidarni in socialni državi, pa moraš tudi ti, ki nisi povzročila krize malo prispevati k rešitvi krize.....da pomagaš tistim, ki pomoč potrebujejo......

Velika večina tistih, ki pa s prstom kažejo zgolj na vlado pa so z odprtimi rokami pograbili vse, kar jim je 20 let nudil potrošniški kapitalizem (in ki ga zdaj tako šimfajo)......večina tistih, ki kažejo s prstom na krivca, vlado, državo, banke itd......se ne stiska na nekaj kvadratih kot ti, se ne vozi s starim avtom in starim kolesom, ne nosi oblačil, ki so jih prej nosili drugi itd......in taki so v večini......

Zdaj pa kaj točno pri tebi ni ok.......jaz ne morem vedeti....te ne poznam tako dobro....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 13:29:50   
ronja
da služba v javnem sektorju ni več nekaj samoumevnega...

Hehe, moja ni bila nikoli samoumevna, že pred krizo, zdaj je samo potencirano. In se ne bunim zase, z mano niso ne vem kaj zgubili, bunim se za tiste, ki so pa res zelo dobri - pa grejo zdaj ven, zato, ker tu pač ni kje najt dela v stroki (bilokoji sektor). Sama mam par planov b,c,d in e in ni vrag, da ne bi vsaj en delal. Sem vedela že prej, da služb tu ni in sem računala na to (zato sem se pa čudila, kako to, da ljudje živijo enako, ko recimo izgubijo službo), zato so me pa zafrkavali, da sam šparamo:D. Ampak za kak cilj se splača:).

.ker pa živimo v solidarni in socialni državi, pa moraš tudi ti, ki nisi povzročila krize malo prispevati k rešitvi krize.....da pomagaš tistim, ki pomoč potrebujejo...

Ravno to ves čas sprašujem, kako. Spomnim se lahko samo malih bedarij: recimo če vrtec nima dovolj denarja in ga mi tudi nimamo v presežku, da bi jim ga posebej nakazovali, da se znajdem drugače in recimo sešijem predpasniček za tamale, če jim manjka. Spomnim se samo malih bedarij, ampak to krize lih ne bo končalo:D.
OK, če se kdaj spoznava, mi poveš, kje ga serjem:). Včasih se to vidi že na forumu, zato nas tudi lahko virtualni kolegi prijazno opozorijo:), pri vseh stvarh pa pač ne gre. Sama bi lahko zmanjšala stroške ustvarjanja, to ziher:). precej sem jih že, ampak še vedno mam nekaj luksuzov:) AMpak dokler si jih lahko privoščim, uživam v njih:). Včasih se pa tudi odplačajo nazaj:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 14:55:52   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ronja, ti bom kar tu odgovorila na tvoje vprašanje, ker bolj paše sem kot na DIPO......

Sama ne vidim povezave, kaj je bilo tisto, kar bi pomagalo državi, če bi naredila/ne bi naredila. Ne vem, da bi kje goljufala ali tajila davke ali se šla kakršnekoli igrice, nisva se zadolževala, zaenkrat imamo dovolj in upam, da tako vedno ostane in bom lahko nudila malim kar bodo rabili in še kaj za čez. Gotovo je kaj, kar ni ok, vendar tega ne vidim, zato it pa pravim, da pokaži, ker imaš boljšo sliko glede tega, kaj vse delamo narobe (posamezniki).


Ronja, ti moraš vedeti, da je ljudi s takim načinov življenja kot ga že leta živi vaša družina zelo malo......tudi s takim razmišljanjem......zato se zate v času krize ni kaj dosti spremenilo.....razen to mogoče, da služba v javnem sektorju ni več nekaj samoumevnega.......ker pa živimo v solidarni in socialni državi, pa moraš tudi ti, ki nisi povzročila krize malo prispevati k rešitvi krize.....da pomagaš tistim, ki pomoč potrebujejo......

Velika večina tistih, ki pa s prstom kažejo zgolj na vlado pa so z odprtimi rokami pograbili vse, kar jim je 20 let nudil potrošniški kapitalizem (in ki ga zdaj tako šimfajo)......večina tistih, ki kažejo s prstom na krivca, vlado, državo, banke itd......se ne stiska na nekaj kvadratih kot ti, se ne vozi s starim avtom in starim kolesom, ne nosi oblačil, ki so jih prej nosili drugi itd......in taki so v večini......

Zdaj pa kaj točno pri tebi ni ok.......jaz ne morem vedeti....te ne poznam tako dobro....


Ja,seveda, itak.Ti pa znaš pravljice pripovedovat. Zdaj naj ona, ki že zdaj čara da je njenim otrokom kolikor toliko OK pomaga, zato da bodo nekateri tankal jahte.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 15:38:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja,seveda, itak.Ti pa znaš pravljice pripovedovat. Zdaj naj ona, ki že zdaj čara da je njenim otrokom kolikor toliko OK pomaga, zato da bodo nekateri tankal jahte.


V bistvu delavec z minimalno plačo, ki čara iz meseca v mesec, da je njegovim otrokom koliko toliko ok, že vsaj 20 let pomaga, da precej zaposlenih v javnem sektorju dobi 3 x več kot on......in recimo v enem mesecu je tak delavec na minimalcu plačal davka in prispevkov toliko, kot en kulturnik ali pa kmet v enem letu.......




(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 17:24:52   
kalbo
V bistvu je delavec z minimalcem sramota za delodajalca. V bistvu je naš minimalec sramota za državo in v bistvu tako kot že en pameten minister z bajeslovnim imenom prej, zdaj ti spet mečeš komplet javni sektor v en koš. Policaj dela za 800 EUR, voznik rešilca za 750, medicinske sestre so tam tam, gasilci so na minimalcih. Tukaj ni kaj več vzet. Za vzet je pri koritu, tam, kjer so ostali raznorazni sekretarji ministrov lepo zaposleni in z nekajkratnimi minimalci in to dvajset let vseh vetrov in barv. Pri potnih stroških za obiskovanje volilcev, pri stroških za izobraževanje posrancev ups poslancev, nehat morajo zapravljat za neuspešne zblojene projekte ITD. Šele po tem naj se spravijo s tabo vred na ljudi, ki živijo in delajo pošteno in skromno, med tem ko si eni tankajo jahte z javnim denarjem.

Tisto, da so pa delavci ostajali brez plačila je pa kriminal, sam kot vidiš, ga neuspešno preganjajo, ker se bojijo, da bodo tile naši managerji leta lepo zapojčkal v zaporu in potunkal marsikako elitno glavo v drek. Hilde pomojem drugje kot na štriku ne bomo videli.

Sicer se mi pa zdi, da boš tole spet dala na ignor.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 17:53:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V bistvu delavec z minimalno plačo, ki čara iz meseca v mesec, da je njegovim otrokom koliko toliko ok, že vsaj 20 let pomaga, da precej zaposlenih v javnem sektorju dobi 3 x več kot on......in recimo v enem mesecu je tak delavec na minimalcu plačal davka in prispevkov toliko, kot en kulturnik ali pa kmet v enem letu.......


Da bos vesela, bomo vkljucili duhovnike, casne sestre, vse ostale cerkvene ustanove in skaute, ki za razliko od zaposlenih v JU - gasilcev, policistov, med sester, cistil v bolnisnicah, uciteljev in uciteljic.... prispevajo drzavni blagajni in blaginji.....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 18:20:21   
liliana
Ko sem pred časom pisala o tem, da bi bilo potrebno ukiniti malo morje raznih agencij, institutov, ki se filajo iz državnega/EU denarja me je napadlo pol RRa, kako je njihovo delo pomembno, kakšen krvavi pot lijejo, da si zaslužijo vsakdanji kruh (in začnejo oktobra organizirati fensi šmensi drage konference zgolj zato, da zapravijo dani denar, da naslednje leto slučajno ne dobijo manj iz budžeta)....

ko sem pisala o tem, da v krogu 10 km dandanes ne potrebujemo ene matične šole in dveh podružničnih šol z nekaj učenci, me je napadla druga polovica RR.......

ko sem pisala o tem, kako zdravniki koncesionarji zapravljajo davkoplečevalski denar tako, da zaračunavajo storitve, ki ji niso opravili, kako vrtec neupravičeno zaračunava in arogantno interpretira zaračunavanje dneva stavke (tudi tistim z minimalnimi dohodki) pa so me napadli eni in drugi, ker to ni odraz dejanskega stanja ampak zgolj moja osebna izkušnja......

da ne omenjam tega, da tisti, ki dobiva plačo iz davkoplačevalskega denarja nima kaj imeti podjetij registriranih na Cipru, na Kajmanskih otokih, v Avstraliji, v Luxembrugu......takrat sem pa bila ali levičar ali desničar (odvisno od politične orientiranosti nasprotnika)......

ko sem omenila, da si lastnik d.o.o. nima kaj nakazovati namerno minimalne plače (in posledično vleči vseh socialnih transferjev, ki mu ne pripadajo) pa sem bila zlobna z obrazložitvijo, da me nima kaj brigati iznajdljivost naših podjetnikov.......

Da ne omenjam tega......naše življenje 15 % z lastnimi sredstvi......85 % pa na kreditih.......

In ker nič od tega ni bilo 20 let naša skrb, ker nočemo spremeniti dejanskega stanja......je pač posledica ta, da tudi medicinski sestri, gasilcu in policaju znižajo plače (mimogrede kaj so delali sindikati takrat, ko je Virant pred leti nebulozno plačno izenačil te poklice z enim referntom na občini ali UE ali na zavodu za zaposlovanje.....?).....

Posledično, ker prihranek pri javnem sektorju ni zadosti velik, so povečali prispevke in davke za določene skupine (kar sicer pozdravljam, ker tisti, ki niso bili zaposleni in so si izplečavali dohodke na druge načine) niso plačalai praktično nič.....in bodo uvedli krizni davek (naslednje leto, da se ne bi še gospodarsto slučajno spuntalo) in dvig DDVja....to dvojo pa bo spet prizadelo tiste z minimalnimi dohodki bolj kot tiste z 1000 EUR neto plače.....

Minimalna plača pa ni politična kategorija (čeprav jo je Pahorjeva vlada čisto politično dvignila) ampak je odraz naše produktivnosti.......zato pač ne more biti enaka avstrijski minimalni plači.......drugače pa ima imamo potem poleg minimalne plače še regres za prehrano in povračilo stroškov dela (da ne omenjam tega, kako je tu javni sektor še do pred nekaj let precej masovno lagal, se prijavljal pri raznih sorodnikih, da je lahko dobil maksimalne stroške prevoza na delo izplačane....) in vse to je plačeval delavec z minimalno plačo........

In ker v bistvu nočete spremeniti nič......ker je, ko bi se kaj v javnem sektorju naj krčilo to postane takoj pomembno in se začne kazanje s prstom na one druge (češ oni ne delajo, oni se preseravajo) mi pa delamo......zato pa se "spravljajo" na najranljivejše skupine.......ker potem pa ne gre drugače kot z uravnilovko......je treba znižati tudi tistih ta spodnjim, če ne moremo nikogar odpustiti, če so vsa izobraževanja in konference nujno pomembne......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 18:38:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V bistvu delavec z minimalno plačo, ki čara iz meseca v mesec, da je njegovim otrokom koliko toliko ok, že vsaj 20 let pomaga, da precej zaposlenih v javnem sektorju dobi 3 x več kot on......in recimo v enem mesecu je tak delavec na minimalcu plačal davka in prispevkov toliko, kot en kulturnik ali pa kmet v enem letu.......


Da bos vesela, bomo vkljucili duhovnike, casne sestre, vse ostale cerkvene ustanove in skaute, ki za razliko od zaposlenih v JU - gasilcev, policistov, med sester, cistil v bolnisnicah, uciteljev in uciteljic.... prispevajo drzavni blagajni in blaginji.....



Čakam na ukinitev kritja teh prispevkov duhovščini......PS in SD imata v bistvu zdaj proste roke, da to sprejmeta.....če se ne motim sta to zelo glasno predlagali, ko sta bili v opoziciji.......zdaj pa pri "reformi" tega nisem zasledila........user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 18:57:11   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

daddy, po moje je lili na splošno bolj levo opredeljena



Nimam nobenih problemov s tem, če jo ti tako vidiš in ker si zelo pametna in razgledana punca, bi ti rade volje verjel ( ker tudi sicer tvojim postom na splošno kar verjamem in se strinjam z njimi ). Žal se Lili v takih temah, ki se dotikajo politike, v tem smislu demantira sama in se da skoraj vedno natančno vnaprej napovedat njeno stališče. Pa tudi to sicer ni nič posebnega, saj je njena nazorska ali kakršnakoli že usmeritev njena stvar, njena pravica in tudi vso pravico ima izrazit svoja mnenja na glas, tako kot vsi ostali tudi. Drži, meni je malo smešno videt poskuse kamufliranja neoliberalnega mišljenja in ga prodajati kot vsesplošno dobro, od kogarkoli, ni to samo pri Lili, ampak, kot rečeno, vse to je njihova pravica. Ob Lili se včasih "spotaknem" izključno zaradi tega, ker mi je sicer na vseh drugih temah pa izjemno všeč user posted image . Na kraj pameti pa mi seveda ne pade, da bi jo prepričeval, naj ne misli tako, kot misli.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 19:00:50   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V bistvu je delavec z minimalcem sramota za delodajalca. V bistvu je naš minimalec sramota za državo


Bingo. In v bistvu bi fiskalno pravilo, če bi ga že morali vpisat v ustavo ali kam že, moralo zapovedat zgolj to, da minimalc pod 1000 € ne obstaja, pa fertik. In da je zagrožena taka poštena in takoj izvršljiva kazen za menedžerja, ki česa takega ne bi zagotovil, kakor tudi za neplačevanje prispevkov itd itd. V tej smeri.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 19:54:58   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

daddy, po moje je lili na splošno bolj levo opredeljena



Nimam nobenih problemov s tem, če jo ti tako vidiš in ker si zelo pametna in razgledana punca, bi ti rade volje verjel ( ker tudi sicer tvojim postom na splošno kar verjamem in se strinjam z njimi ). Žal se Lili v takih temah, ki se dotikajo politike, v tem smislu demantira sama in se da skoraj vedno natančno vnaprej napovedat njeno stališče. Pa tudi to sicer ni nič posebnega, saj je njena nazorska ali kakršnakoli že usmeritev njena stvar, njena pravica in tudi vso pravico ima izrazit svoja mnenja na glas, tako kot vsi ostali tudi. Drži, meni je malo smešno videt poskuse kamufliranja neoliberalnega mišljenja in ga prodajati kot vsesplošno dobro, od kogarkoli, ni to samo pri Lili, ampak, kot rečeno, vse to je njihova pravica. Ob Lili se včasih "spotaknem" izključno zaradi tega, ker mi je sicer na vseh drugih temah pa izjemno všeč user posted image . Na kraj pameti pa mi seveda ne pade, da bi jo prepričeval, naj ne misli tako, kot misli.


Sva že dva.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
20.5.2013 20:05:46   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ko sem pisala o tem, da v krogu 10 km dandanes ne potrebujemo ene matične šole in dveh podružničnih šol z nekaj učenci, me je napadla druga polovica RR.......

ko sem pisala o tem, kako zdravniki koncesionarji zapravljajo davkoplečevalski denar tako, da zaračunavajo storitve, ki ji niso opravili, kako vrtec neupravičeno zaračunava in arogantno interpretira zaračunavanje dneva stavke (tudi tistim z minimalnimi dohodki) pa so me napadli eni in drugi, ker to ni odraz dejanskega stanja ampak zgolj moja osebna izkušnja......



Bom samo to dvoje.

Ukiniti določene šole....ja, seveda, samo po tehtnem premisleku in brez političnega lobiranja. Ne pa da se recimo ukine šola samo zato, ker dišijo vladi njeni prostori, al pa zato, ker je ne znajo umestit v program, al se pa v eni občini ukinejo tri šole, v drugi pa nobena zarad politične barve županov....

Seveda, takim koncesionarjem je treba stopit na prste, ne pa vseh koncesionarjev metat v isti koš. Obstajajo tudi pošteni.

Vsega tega in še več pa naša politika ni sposobna zarad pokvarjenih ljudi, ki se kolobarijo gor in dol že 20 let in se imenujejo za leve, desne, vlačijo ven povojne poboje, komuniste in podobno raja pa naseda. Državo nam pa vodijo šalabajzersko in neprofesionalno. Vsak poskrbi za svojo rit in riti polovice familije in sosedov in to se vlači v nedogled. Šparali bi pa na rešilcih, zdravstvu, vzdrževanju cest in podobno.

Vsak novi minister misli, da je požrl vso pamet sveta in gre veselo spreminjat zakone po svoje in svojim lobijem v korist....v glavnem smo država, ki jo vodijo šalabajski.

Poleg vsega je treba ukinit malo morje raznoraznih občin z županom, telefonom, tajnico in fikusom in tako naprej in tako dalje.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 0:07:25   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Minimalna plača pa ni politična kategorija (čeprav jo je Pahorjeva vlada čisto politično dvignila) ampak je odraz naše produktivnosti.......zato pač ne more biti enaka avstrijski minimalni plači.......


Ima veze tudi s pogoltnostjo direktorjev, sefov, lastnikov in vsem struktur, ki so se lahko na kakrsen koli nacin okoristili. Slabo gospodarstvo ni zgolj zaradi JU in njene potratnosti, v veliki meri je v stanju kakrsnem je ker je samo sebe pozrlo in pozrlo tudi standard celotne drzave.

drugače pa ima imamo potem poleg minimalne plače še regres za prehrano in povračilo stroškov dela (da ne omenjam tega, kako je tu javni sektor še do pred nekaj let precej masovno lagal, se prijavljal pri raznih sorodnikih, da je lahko dobil maksimalne stroške prevoza na delo izplačane....) in vse to je plačeval delavec z minimalno plačo........


Samo javni sektor je lagal.... Imas prav. V JU sami lopovi, v gospodarstvi sami postenjaki.... Tam pa nihce ni ni o cem lagal... Tam noben delavec niti zeblja ni domov odnesel, noben manager ni nikoli nicesar prikrojil; trpeli so za blaginjo drzave a so jih lopovi iz JU ogoljufali in unicili... Seveda, samo zaposleni v JU imajo jahte in nikakor ne novopeceni tajkunski lastniki drzavnih podjetij.

In ker v bistvu nočete spremeniti nič......ker je, ko bi se kaj v javnem sektorju naj krčilo to postane takoj pomembno in se začne kazanje s prstom na one druge (češ oni ne delajo, oni se preseravajo) mi pa delamo......


Mislis tako kot sedaj ti kazes s prstom na JU, da nic ne dela in se preserava, vi pa v "gospodarstvu" delate?

zato pa se "spravljajo" na najranljivejše skupine.......ker potem pa ne gre drugače kot z uravnilovko......je treba znižati tudi tistih ta spodnjim, če ne moremo nikogar odpustiti, če so vsa izobraževanja in konference nujno pomembne......


Tako, tako , JU se preserava, a delajo pa drugi... :)


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 0:07:44   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V bistvu delavec z minimalno plačo, ki čara iz meseca v mesec, da je njegovim otrokom koliko toliko ok, že vsaj 20 let pomaga, da precej zaposlenih v javnem sektorju dobi 3 x več kot on......in recimo v enem mesecu je tak delavec na minimalcu plačal davka in prispevkov toliko, kot en kulturnik ali pa kmet v enem letu.......


Da bos vesela, bomo vkljucili duhovnike, casne sestre, vse ostale cerkvene ustanove in skaute, ki za razliko od zaposlenih v JU - gasilcev, policistov, med sester, cistil v bolnisnicah, uciteljev in uciteljic.... prispevajo drzavni blagajni in blaginji.....



Čakam na ukinitev kritja teh prispevkov duhovščini......PS in SD imata v bistvu zdaj proste roke, da to sprejmeta.....če se ne motim sta to zelo glasno predlagali, ko sta bili v opoziciji.......zdaj pa pri "reformi" tega nisem zasledila........user posted image



Motis se. Zombiji s(m)o to predlagali. Ni ga tistega v Slo, ki se upa proti izjemno mocni cerkveni strukturi ( za kar gre krivda tudi marsikateri vladi, ki je s prilizovanjem cerkvi kupovala glasove).

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 10:07:09   
ronja
Poleg vsega je treba ukinit malo morje raznoraznih občin z županom, telefonom, tajnico in fikusom in tako naprej in tako dalje.

podpis! po moje se ljudem tudi sanja ne, koliko jih imamo in koliko denarja gre zanje! In koliko ogrooooomno dela in papirologije to zahteva od ljudi "na raznoraznih uradih, agencijah in inštitutih", ki bi sicer z veseljem delali kaj bolj pametnega (in imajo tudi veliko pametnega za delat, kaj kar bi dejansko prineslo napredek, pa to delo stoji ali ga sploh ne smejo začet, ker je pač tista papirologija pa zakonsko določena, da mora bit narejena...)
Predvsem pa bi bilo treba naredit bolj fleksibilne prenose denarja v naslednje leto - veliko raznoraznih ustanov porablja denar na koncu leta, da ne bi "šel v nič" in potem delajo popolnoma brezvezne projekte, ki jih ne rabijo in dostikrat naredijo veliiiiiko škodo naravi - sploh v občinah z raznoraznimi "interventnimi sanacijami", da ni treba papirjev pridobivat in lahko kar tako delaš štalo in zapraviš denar. Mi je grozno, ko to vidim, ker tu bi prihranili ogromno! Za kar precej delavcev na minimalcu...

Lili, verjetno zato, ker delaš v gospodarstvu, ne vidiš teh lukenj, kjer je res še veliko potenciala za šparanje, ki ne bi nikogar ogrozilo. In zato se ti zdi uravnilka čisto sprejemljiva. Meni pa se ne zdi, ker vidim, kje bi se dalo zadeve izvesti boljše, z manj denarja.

Meni je pri teh debatah JU: gospodarstvo vedno znova presenetljivo prepričanje gospodarstva, da so "boljši", ker "ustvarjajo presežek, napredek". Ne vem, no, zame proizvdonja kulijev ali sestavljanje česarkoli ni nek strašen napredek. Težko bi rekla, da je bolj pomembno izdelovat neko stvar kot zdravit otroke. Se strinjam, da gospodarstvo rabimo, vendar težko človek upraviči svojo večvrednost s tem, da recimo dela reklame, medtem ko drugi pa učijo. Ma - nobeno ni življenjskega pomena, če smo glih pri tem. Oboje pa v tej civilizaciji pač rabimo. In rečt, da mora bit zdravnik manj plačan zato, ker pač dela v JU, čeprav dela bolj zahtevno delo, je blesavo.

Seveda moramo vsi pomagat po svoji moči, da se tole zvleče ven, vendar če pogledaš slovenijo kot celoto - če hočemo karkoli več ustvarit, moramo prodat ven - tega JU večinoma ne more (čeprav ravno v znanosti dejansko večinoma gre tako - da črpaš denar iz tujine). Tudi če recimo brezposelni ustvari podjetje, to ne bo državi v celoti nič pomagalo, ker če bo prodajal samo doma, tistim, ki že tako nimajo, itak ne bo šlo. Edino, če prodaja tistim, ki imajo vsega preveč, potem bi bil to nek način preprazporeditve denarja. Vendar teh ni tako strašno dosti, verjetno... Se priporočam za ideje, ampak če imamo vsi skup toliko in toliko denarja, je čisto vseeno, tudi če ta denar strašno kroži, ne bomo imeli kot celota nič več...

PS. replika na tvoj zgornji seznam: imamo različne izkušnje: sama ne poznam dosti mamic, ki bi se šle samohranilstvo, v bistvu se spomnm samo ene, pa še te virtualno in še tam je ona sama trdno prepričana, da je samohranilka že ves čas in po svoje verjetno je, čeprav ima 3 otroke z istim očetom. Moja zobozdravnica ni zavarovalnici nikoli zaračunavala česa, kar ni bilo narejeno - delala je tako v ZD in ne bi imela nič od tega. Zdajšnji tudi napiše to, kar dejansko naredi. Mogoče imam srečo, da živim bolj med poštenimi, mogoče te bolj vidim, pa drugih ne opazim, verjetno vsakega malo. V moji stroki nimaš kaj dosti možnosti goljufat, v bistvu ne vem, kaj bi lahko sunila, mogoče kak kuli, papirja pa ziher ne, ker smo tako vedno na testnem z njim. Vedno je treba pazit, da se tiska obojestransko (službene stvari, seveda), ne vem, če bi bili zadovoljni, če bi si ne vem kaj printala v službi (še nisem probala:D)... Na delu, kjer imajo prihodke iz gospodarstva, pa to ni bilo tako strogo;). Tako za ilustracijo;).

Se strinjam, da bi bilo potrebno pogledat, kdo dela dobro - to se tudi ves čas bunimo, tudi na raznoraznih agencijah, inštitutih itd..., ker ni ravno fer isti budget za tiste, ki so uspešni in tisti, ki delajo po liniji najmanjšega odpora in mislim, da se tudi državne agencije trudijo najt neke kazalce uspešnosti, vendar to vse traja. Gospodarstvo pa se precej hitreje potaplja.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 10:08:33   
ronja
Motis se. Zombiji s(m)o to predlagali. Ni ga tistega v Slo, ki se upa proti izjemno mocni cerkveni strukturi ( za kar gre krivda tudi marsikateri vladi, ki je s prilizovanjem cerkvi kupovala glasove).

Ni mi jasno, kako ima lahko cerkev tak politični vpliv v državi, kjer ipak večina ljudi ne hodi vsak teden v cerkev... Tudi če so verni, jih veliko noče met nobenega opravka z njo... Res pa je, da so tisti, ki hodijo, navadno tudi pridni volilci...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 10:31:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

daddy, po moje je lili na splošno bolj levo opredeljena



Nimam nobenih problemov s tem, če jo ti tako vidiš in ker si zelo pametna in razgledana punca, bi ti rade volje verjel ( ker tudi sicer tvojim postom na splošno kar verjamem in se strinjam z njimi ). Žal se Lili v takih temah, ki se dotikajo politike, v tem smislu demantira sama in se da skoraj vedno natančno vnaprej napovedat njeno stališče. Pa tudi to sicer ni nič posebnega, saj je njena nazorska ali kakršnakoli že usmeritev njena stvar, njena pravica in tudi vso pravico ima izrazit svoja mnenja na glas, tako kot vsi ostali tudi. Drži, meni je malo smešno videt poskuse kamufliranja neoliberalnega mišljenja in ga prodajati kot vsesplošno dobro, od kogarkoli, ni to samo pri Lili, ampak, kot rečeno, vse to je njihova pravica. Ob Lili se včasih "spotaknem" izključno zaradi tega, ker mi je sicer na vseh drugih temah pa izjemno všeč user posted image . Na kraj pameti pa mi seveda ne pade, da bi jo prepričeval, naj ne misli tako, kot misli.


Sva že dva.


Vidva dva....vsesplošno dobro je branitev nacionalnega interesa na način, da je več kot 40 % celotnega gospodarstva v lasti države, večina zafuranega in zapufanega (in zato potem Hilde lahko pobegnejouser posted image ).......neoliberalistična ideologija je pošast.....pri nas v Prekmurju že nekaj časa več ne strašimo otrok "Bodi priden, če ne bodo Cigani prišli"....zdaj jih strašimo "Bodi priden, prihaja neoliberalistična pošast"......in posledično ni treba več nobenih udarcev po ta zadnji, takoj ko otrok zasliši besedo neoliberalistična pošast je v trenutku miren.......user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 10:38:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ima veze tudi s pogoltnostjo direktorjev, sefov, lastnikov in vsem struktur, ki so se lahko na kakrsen koli nacin okoristili. Slabo gospodarstvo ni zgolj zaradi JU in njene potratnosti, v veliki meri je v stanju kakrsnem je ker je samo sebe pozrlo in pozrlo tudi standard celotne drzave.



Ima....tega nisem nikoli tajila....niti v tem postu ne, niti v drugih postih ne.....vendar si ti v tem postu to spregledala, v drugih postih pa si, če nisi tega spregledala, vehementno odogovorila v svojem stilu "krivi so partizani, komunisti hahahahaha" ali pa s plašnicami, zaslepljenostjo itd......


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 10:44:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Čakam na ukinitev kritja teh prispevkov duhovščini......PS in SD imata v bistvu zdaj proste roke, da to sprejmeta.....če se ne motim sta to zelo glasno predlagali, ko sta bili v opoziciji.......zdaj pa pri "reformi" tega nisem zasledila........user posted image



Motis se. Zombiji s(m)o to predlagali. Ni ga tistega v Slo, ki se upa proti izjemno mocni cerkveni strukturi ( za kar gre krivda tudi marsikateri vladi, ki je s prilizovanjem cerkvi kupovala glasove).



Poslanci SD in PS predlagajo ukinitev delnega kritja socialnih prispevkov duhovnikom. Vlada temu nasprotuje.
K. V., Delo.si čet, 07.06.2012, 14:47  http://www.delo.si/novice/politika/vlada-se-naprej-za-placevanje-prispevkov-duhovnikom.html Ja, zombiji ste to predlagali, pred vami pa že PS in SD.....če pa ste zombiji že takrat sodelovali pri pripravi predloga, pa ne ve me zakaj tega zdaj ne udejanite.......in zakaj se zdaj zgovarjate na to, da to ni mogoče.......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 11:04:30   
ronja
.če pa ste zombiji že takrat sodelovali pri pripravi predloga, pa ne ve me zakaj tega zdaj ne udejanite.......in zakaj se zdaj zgovarjate na to, da to ni mogoče.......

Več kot podpisat in it na protestni shod kot posameznik ne vem, kako to naredit. z veseljem bi volila tiste, ki bi to udejanili. Eni pravijo, da niti ne mislijo, drugi pred volitvami pravijo, da bi, potem tega ne naredijo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 11:08:49   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Zdaj pa kaj točno pri tebi ni ok.......jaz ne morem vedeti....te ne poznam tako dobro....


Vse ostale pa .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 12:09:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Zdaj pa kaj točno pri tebi ni ok.......jaz ne morem vedeti....te ne poznam tako dobro....


Vse ostale pa .


Ja....

recimo tiste podjetnike, ki v življenju niso zaposlili delavca, so ga imeli ali na črno ali preko študentskega servisa, sebi nakazovali minimalni dohodek, delali na črno......kričijo pa "socialna država"....

Tiste, ki so zlorabljali socialni sistem, se namerno niso zaposlili (ja, tudi taki so, ne moreš verjetiuser posted image ), ker so dobili večje otroške in nižji vrtec.....pa kričijo hočemo socailno državo.....

Tiste, ki so se zakreditirali za 1200 EUR na mesec, pa je eden izgubil službo pa bemtijo čez državo, ker jim ne omogoči dostojnega življenja.......

Tiste, ki zaslužijo 2000 EUR na mesec, pa so pred meseci bemtili "naši otroci so v šoli lačni, ker jim država ne subvencionira 16 EUR malice na mesec......

Tiso polovico volilnih upravičencev, ki že leta niso šli na volitve, potem pa bemtijo čez politčno kliko in zahtevajo zamenjavo politikov.......

In konec koncev tudi tiste v javnem sektorju, ki zahtevajo zgolj svoje pravice (v stilu nismo mi ustvarili krize), niso pa sposobni spregledati, da tako dolgo več ne bo šlo......ker to, da je plača 5. v mesecu na njihovem računu ni zgolj od boga dano.......

Zdaj pa kaj konkretno pa naj Ronja stori, da kriza v Sloveniji mine, ji jaz ne morem povedati......jaz lahko povem le zase......in če sem se recimo jaz izogibala plačevanju davkov, če sem izigravala socialni sistem, če sem se zakreditirala, sem lahko toliko poštena vsaj do sebe, da sebi priznam, če že pred drugimi ne morem, da je krivda za "propad" socialne države tudi moja in ni zgolj Jankovič ali pa Janša kriv za to......

Najenostavneje je pa s prstom kazati na druge......in si izmisliti nekega sovražnika ljudstva.....to preko medijev ponavljati, da večina ljudstva to vzame za sveto resnico......veliko lažje, kot si priznati lasne napake in prevzeti odgovornost za njih......


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 12:19:59   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

neoliberalistična ideologija je pošast.....



Pa še kakšna!! In svetovna kriza naravnost kriči po preprostem spoznanju, da enostavno - ne deluje. Absurden je primer Grčije, kjer jih silijo v nove in nove "varčevalne ukrepe" ( ki povzročajo zgolj daljšanje spirale navzdol ), privatiziranje vsega in svačega, poceni raprodajo vsega in svačega - najbogatejši pa pri vsem tem niti davkov ne plačujejo, haha ...... ja, bolj prav ne bi mogla napisat. Res gre za pošast, Pošast z veliko začetnico pravzaprav.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 12:25:22   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Ja....

recimo tiste podjetnike, ki v življenju niso zaposlili delavca, so ga imeli ali na črno ali preko študentskega servisa, sebi nakazovali minimalni dohodek, delali na črno......kričijo pa "socialna država"....

Tiste, ki so zlorabljali socialni sistem, se namerno niso zaposlili (ja, tudi taki so, ne moreš verjetiuser posted image ), ker so dobili večje otroške in nižji vrtec.....pa kričijo hočemo socailno državo.....

Tiste, ki so se zakreditirali za 1200 EUR na mesec, pa je eden izgubil službo pa bemtijo čez državo, ker jim ne omogoči dostojnega življenja.......

Tiste, ki zaslužijo 2000 EUR na mesec, pa so pred meseci bemtili "naši otroci so v šoli lačni, ker jim država ne subvencionira 16 EUR malice na mesec......

Tiso polovico volilnih upravičencev, ki že leta niso šli na volitve, potem pa bemtijo čez politčno kliko in zahtevajo zamenjavo politikov.......

In konec koncev tudi tiste v javnem sektorju, ki zahtevajo zgolj svoje pravice (v stilu nismo mi ustvarili krize), niso pa sposobni spregledati, da tako dolgo več ne bo šlo......ker to, da je plača 5. v mesecu na njihovem računu ni zgolj od boga dano.......



Me je za sekundo zdajle prešinilo - da mogoče pa res nisi samo džejeva zaslepljenka - ampak si mogoče zaradi čisto enega konkretnega ( najbrž osebnega ) razloga zagrenjena. Ugibam, da zato, ker se ti je zgodila krivica nekje v tem segmentu. Mogoče, res zgolj ugibam, pa niti tolk pomembno ni. No, vse tole zgoraj drži ali pa ne, preveč je posplošeno. Ne moreš poznati vseh ljudi, ki jih zgoraj naštevaš, še manj poznaš njihove osebne zgodbe, stiske, ajde mogoče pri kom tudi interese. In niti slučajno vseh metati v en koš, ki ga uporabiš za argument contra.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 12:28:51   
uškinamama
Najenostavneje je pa s prstom kazati na druge......in si izmisliti nekega sovražnika ljudstva.....to preko medijev ponavljati, da večina ljudstva to vzame za sveto resnico......veliko lažje, kot si priznati lasne napake in prevzeti odgovornost za njih


Liliana, ampak se zavedaš, da ravno to počneš ti. Kažeš na druge...od delavca na črno do matere samohrnilke preko javnega uslužbenca do .....


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?