|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2014
8.2.2014 18:40:24   
janaž
Ma ne, nič ni akcije user posted image , samo danes sem cel dan čistila hišo; kopalnico in kuhinjo - generalka, jutri me pa še čaka dnevna in spalnica. Sva se z možem hecala, da tamala čaka, da bo hiša spedenana potem pa bo gospodičnica prišla.

Drugače pa, ctg je bil ok, zaznal je celo en popadek, ampak se mi je potem čisto umirilo. Danes tudi ni nič, čeprav sem včeraj šla s prijateljico za 2 uri na sprehod + danes pucanje bajte...NIČ. Meni pomaga samo sexuser posted image .

Modrookica, user posted image čestitke!

Dorotheia lepo te je brat... da se vse postavlja na pravo mesto.

pa pa

(odgovor članu sara1986)
Neposredna povezava do sporočila: 1101
   RE: Februarke 2014
9.2.2014 10:21:41   
Shana86

Meni pomaga samo sexuser posted image .



Hehe, tezko recem, da se mi smilis user posted image Potem raje namesto generalke v spalnici naredita maraton user posted image

Pri meni se je tudi cisto umirilo. Prej me je dober teden vsak vecer in vsako noc fajn zvijalo, sem bila v nizkem startu. Zdaj pa ze tri dni spim tako dobro, kot ze od novembra nisem, trebuh sicer se otrdeva in vcasih me zbode spodaj, to je pa to. Me moj zafrkava, da mi dete daje en teden, da malo naberem moci user posted image Sem se kar odlocila, da grem rodit 14. in pika user posted image

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1102
   RE: Februarke 2014
10.2.2014 9:10:47   
janaž
Hej, pri nas še nič user posted image , ma se trudimo pospeševat pa, dobim popadke za kako uro potem pa spet konec.

Kaj čmo, hotel mama je vseeno najboljšiuser posted image ...

Včeraj sem dokončala z generalko...:), da nes pa bolj ležerno...in pa seveda ctg. V sredo bom morala pa že v porodnišnico, bomo videli kaj bo. Sem se malo nehala obremenjeva, da bi že morala rodit. Ko bo pa bo.

Hej Shana in Beat - že pestvata?

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 1103
   RE: Februarke 2014
10.2.2014 9:23:06   
Shana86
Mah kje. Se je po amnioskopiji vse umirilo (naj ne bi blo ravno obratno?). Vceraj zvecer je edino najin vesoljcek zacel izvajati grozne akrobacije, trebuh je bil trikoten in tik pred izrastjo rogov (je tako tiscala noge ven), na vsaki dve minuti sem bila na wcju in ful mi je bilo slabo. Sledilo jo konkretno otrdevanje trebuha in zbadanje spodaj, sem mogla setat po hisi in malo predihavat. Sploh ne vem, je bilo to zaradi razgrajanja otrocka (boksanje v maternicni vrat a kaj jaz vem) a so to ene sorte popadki s sirjenjem MV? Drzalo je nekje minuto in pol, cez cca 20 minut pa bolecina v krizu s trdim trebuhom. Ura je bila polnoc in sem ubogala mojega ter sla spat, mi je bozal trebuh in sem celo zaspala. Ter se presenecena zbudila ob dveh, da se je vse umirilo.

Pojma nimam, kaj je bilo to. Rok imam itak sele v cetrtek, rodila bom pa 14. nooo, saj sem povedala user posted image

Janaz a potem ti bojo v sredo sprozili?

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1104
   RE: Februarke 2014
10.2.2014 9:25:02   
janaž
Februarčki:user posted image

Darotheia: 16.1. - Patrik

Mala_račka: 28.1. - punčka

Modrookica: 3.2. - Anže

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1105
   RE: Februarke 2014
10.2.2014 9:34:07   
janaž
hja, pojma nimam, če mi bodo sprožili. Mislim, da radi sprožajo, sploh če si že kaj odprt, ampak bom poskusila, da bi še malo počakali, če bo vse ok.

Drugače pa po mojem si imela že malo popadkov, ja za Mv je to super, vsaj ne prideš čisto zaprt v porodnišnico.

Ko sem rodila prvič se mi je tudi takole vleklo, malo popadkov potem pa se je umirilo in ko mi je odtekla voda sem bila že 7 cm odprta in šele potem so se mi začeli tapravi popadki.

Hej poglejte seznamček, če sem katero pozabila ali pa kaj narobe napisala. Se mi je zdelo lepo, da malo ovekovečimo naše bebike.user posted image

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1106
   RE: Februarke 2014
10.2.2014 10:20:31   
Shana86
Ja, saj sem imela podobno zbadanje ze prej en teden in sem 2 cm odprta, tako da upam da je res to to. 3x pa to... user posted image

Drugace ce do petka ne rodim, bom pomoje kar dovolila, da mi po amnio sprozijo. Moji mami so vseh 3x sprozili, smo tudi vztrajali v hotelu mama user posted image

Aja, pridno grem po tvojih stopinjah - sem naredila generalko v spalnici user posted image Kaj bolj prijetnega itak od amnie dalje ne pocneva, ker imam se vedno izcedek. Me je pa skoraj kap, ko sem pomivala pod posteljo... zadnje mesece je moj sesal, da nisem nosila sesalca po stopnicah, in so bili pod posteljo ne samo kosmi prahu, ampak cele posasti. Obup. No v glavnem zdaj je lepo in disece user posted image

Super seznamcek user posted image

< Sporočilo je popravil Shana86 -- 10.2.2014 10:27:01 >


_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1107
   RE: Februarke 2014
10.2.2014 10:22:54   
Dorotheia

IZVIRNO SPOROČILO: janaž

Februarčki:user posted image

Darotheia: 19.1. - Patrik



Sem samo popravila datum. Mogoče sem kje kaj narobe se izrazila. user posted image

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1108
   RE: Februarke 2014
11.2.2014 6:21:51   
Miška2006
Pozdravljene,
Prodam več kot 160 kosov oblačil (majčke, hlačke, pajaci, krilca, pižame, nogavice, šali, slinčki, obutev,....) za punčko od 0 do 4 leta. Kdor je zainteresiran in me prvi kontaktira ter pride na dom in VSE odpelje (brez prebiranja) ima zagotovljenih 3/4 stvari "iz prve roke" za ceno 100€. Sem iz okolice Nove Gorice.
Prijetno nosečnost še naprej....
lp

_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1109
   RE: Februarke 2014
11.2.2014 8:24:16   
Shana86
Vaaaaa če tisto o umiritvi otroka pred porodom drži, ne bom rodila še en mesec user posted image Spet je bilo norenje od pol polnoči do pol dveh zjutraj. Brcanje, pretegovanje z vsemi štirimi, prrestavljanje z enega konca na drugega... Bolelo me je vse od reber do križa do medenice do notranje strani stegen... Pa slabost in nonstop tiščanje na wc, na obe sorti, trebuh trd ko kamen, zbadanje spodaj... Grozno no. Pojma nimam, kaj se dogaja. Ko bi vsaj bili eni ornk popadki, da bi lahko rekla okej, to je to. Tako pa kr neki...

Kako ste ve? Že kako novo februarsko dete?

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 1110
   RE: Februarke 2014
13.2.2014 16:04:48   
Beat
Ola, punce :)

Tudi mi smo 9.2.2014 dobili svojega Fantka :) Porod je bil veliko znosnejši od pričakovanj in sploh ne dolg :) ga privoščim tudi ostalim :)
Tiste, ki še čakate pa naj vas čimprej preseneti :)

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 1111
   RE: Februarke 2014
13.2.2014 16:53:28   
Shana86
Beat cestitam user posted image

Janaz je tudi zihr ze mimo.

Jaz pa danes dan D, vse mirno. Jutri imam spet amnioskopijo. Bomo videli, kaj bodo rekli. Komaj cakam, da spoznam svoje dete, obenem pa se mi prav nikamor ne mudi user posted image

Kako ste ostale?

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu Beat)
Neposredna povezava do sporočila: 1112
   RE: Februarke 2014
14.2.2014 15:41:34   
mmarja3
neučakane user posted image

Super mi je, ko berem vaše zgodbe.

Beat, hvala za spodbudne besede...sem prepričana, da bo tudi pri nas tako... kako že? Trikrat potisnemo in se crkljamo user posted image

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 1113
   RE: Februarke 2014
15.2.2014 19:14:18   
Shana86
Dobili smo naso valentincico, obe sva zdravi in se crkljava. Vec sporocim drug teden. user posted image

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu mmarja3)
Neposredna povezava do sporočila: 1114
   RE: Februarke 2014
16.2.2014 7:03:43   
janaž
Hej,mismo pa 13.2. dobili našo veliko punco, težko 4130g :)) me je skoraj kap.

Se beremo

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1115
   RE: Februarke 2014
16.2.2014 12:43:48   
mala_račka
Iskrene čestitke vsem februarčicam, ki že crkljate svoje user posted image !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1116
   RE: Februarke 2014
16.2.2014 19:41:44   
mmarja3
Čestitke user posted image user posted image

(odgovor članu mala_račka)
Neposredna povezava do sporočila: 1117
   RE: Februarke 2014
17.2.2014 16:51:45   
janaž
Shana čestitke!!!user posted image

Ja lepo je končno imeti svoje dojenčke,čeprav si ne morem več predstavljati, da smo bili kdaj brez.

Midve sva doma že od sobote. Naša je pravi mali sesalecuser posted image . Skos bi se dojila...dude pa nočeuser posted image tak da je skos na joški. Ful jo zvija v trebuščku, kar tako čez cel dan in je res bogica. Kaka pa skos...tako, da jo previjem pa je spet pokakana.Še danes ponoči sem jo 3x. Taprvi sine je ful vesel, skos bi jo lupčal,se pa pokaže, da mu je težko, ker ful ne uboga....in smo imeli včeraj pravo malo vojno za zaspati. Aja pa joške imam take, kot za trojčke, ful naval mleka in so vroče in trde, tako da me je ful strah mastitisa... upam da se uredi.

Aja porod, super hiter 1,5h v porodni in je bila mala zunaj. No doma sem že prej ene 4 ure predihavala popadke, ampak je tako ful lažje, ker ko prideš enkrat v porodnišnico, mene ful bolj boli. Malo raztrgana, ampak je to ful bolje, kot bit rezan (manj boli potem, ko se celi).

Shana in druge februarke, kako ste kaj vi?

< Sporočilo je popravil janaž -- 17.2.2014 16:58:55 >

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1118
   RE: Februarke 2014
18.2.2014 17:26:42   
Shana86
Hvala za cestitke! Janaz, cestitam tudi tebi user posted image

Domov sva prisli vceraj, obe super zdravi. Imamo pa podobne probleme - tudi moja je nalepljena name, se dojiva na dve uri pa vsakic traja enih 45 min, tako da imam vmes eno uro frej. Bradavice pa cisto razpokane auc user posted image Je pa ze od starta izkljucno dojena, sem ful vesela.

Pa isto jo fajn zvija in je ob vsakem previjanju pokakana. Ponoci smo spali bolj malo, v porodnisnici pa po pet ur v kosu. No saj se bomo unesli.

Moj porod je bil ubistvu super, sploh za prvic. Zjutraj na amnioskopiji zrela plodovnica, ustje zmehcano, odprta 3-4 cm. Na ctg neki popadki, ki jih nisem cutila, itak me je dva tedna nekaj zvijalo. Potem klistir, nekaj cez 8 predrtje mehurja in umetni popadki. Potem je bilo malo depresivno, ker so mi do dveh sopali popadki na ful na dve minuti, odprta pa sem bila samo 6 cm. Mi je vse padlo dol, ker tega tempa, brez vmesnega popuscanja bolecine, ne bi zdrzala do vecera. Vsaj tako je kazalo. Tako da sem prosila za epiduralno. Pol ure pozneje me se enkrat pogledajo in opa, odprta 9 cm, prepozno za epiduralno. Sem vzela ultivo in mnoooogo lazje prefurala se zadnjo uro popadkov - vsaj tisto minuto med popadkoma je bolecina popustila, da sem se spocila. Za finale ultivo itak odklopijo, ampak me je sam iztis bolel manj kot popadki, pa ceprav sem morala nekaj popadkov z glavico skoraj zunaj predihati. Je bilo vredno - minimalno strgana, nic sivana user posted image In precudovit obcutek, ko ti na trebuh polozijo najlepse bitjece na svetu...
Zvecer sem ze zmogla iti pod tus, naslednji dan pa sem se kljub bolecinam pocutila bolje kot celo zadnje tromesecje. Priznam, da razen brcik trebuha prav nic ne pogresam. Ob pogledu na najino puncko pa sem cisto zacarana... user posted image

Danes je ze bila pri nama patronazna, ful prijazna. Pa tudi vse pohvale celotnemu osebju kranjske porodnisnice, sem bila ful zadovoljna. Se posebej za trud babice, da nisem bila sivana.

Se kaksen nov februarcek?

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1119
   RE: Februarke 2014
19.2.2014 12:47:18   
beli metulj
Lp.

No pa smo februarke dobile novega clana. Na valentinovo user posted image se je rodil najin Lovro, tezek 3200 in velik 52.
Je pravi srcek in tako nezen kot ati in mami. Se pridno dojimo in dodajamo malo dodatka. Se pa se malo lovimo, saj smo sele drugi dan doma.

Zaenkrat toliko. Upam da se bo nasa tema nafaljevala tudi po tem, ko smo spoznali nase soncke tudi v "zivo".

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 1120
   RE: Februarke 2014
20.2.2014 15:29:05   
mmarja3
Danes sem imela tretji CTG in jr bil super, ampak nic ne kaze na popadke. No, po pregledu sem pa zacela krvaveti. Moram rect, da sem se kar posteno prestrasila. Ginekologinja me je poslala na pregled v porodnisnico in tam so mi rekli, da sem odprta 3 cm. Baje, da grem cez par dni rodit ;) kaksne so vase izkusnje? Koliko dni ste se "odpirale" dokler niste sle rodit? Je pa moj prvi otrok (ce se ze iz vprasanj ne vidi ;)).

(odgovor članu beli metulj)
Neposredna povezava do sporočila: 1121
   RE: Februarke 2014
21.2.2014 12:37:28   
janaž
Hej punce,
Beli metulj user posted image čestitke za sinčka. Smem vprašati zakaj dodajaš, če praviš da se lepo dojita?
Mmarja3 ja jaz pojma nimam, ker mene moja g. nikoli ne pregleduje koliko sem že odprta, akpak glede na to kar si napisala bo kmalu. Če hočeš pospešiti ti priporočam kakšen sex in pa sprehod, ko se začnejo popadki... lahko pa tudi čakaš, saj ti gre super, če si že 3 cm odprta.
potek mojega poroda: Ob 4 zjutraj so me zbudili popadki, na 5 do 10 minut, a niso bili močni. Ob 12 aem bila naročena v porodnišnici na pregled, ker sem bila že en teden čez rok. Ko me je pogledala, je rekla, da sem odprta 2 cm in me je ročno še malo odprla na 3 cm. Ker sem rekla, da raje počakam svoje močne popadke me je poslala domov. V bistvu sem imela cel dam take švoh popadke na 10 minut. Ob 18ih zvečer gremo z družino za 1 uro na sprehod in tam se je začelo. Ob 20ih imam že močne popadke, dam še tamalega spat, in potem od 21 do 23.30 predihavam popadke in hodim gor in dol po dnevni sobi. Ob 23.30 se mi zdi, da je sedaj čas za porodnišnico. Oblečamo tamalega, ga peljemo k babici in ob 12.30 sva v porodnišnici. Popadki v avtu bolijo ko user posted image . V P. 7 cm odprta, ctg, britje in takoj v porodno 13.00. Mi predre mehur, nekaj popadkov in že smo v drugi porodni dobi. Tu sem imela malo težav, a ob 2.20 je mala na mojem trebuščku.

Sicer je vsak porod drugačen, jaz sem hotela bit na nogah pa me babca ni pustila, ker se je bala da bo prehitro. Je pa leže veliko težje predihavat popadke kot stoje. Vsaj meni. Se pa spomnim, da me je pri prvem porodu vleklo skupaj, zdaj pa narazen. Res hecno.

Drugače mala veliko spi, razen ponoči, ko vsaj 2 uri gleda. Smo že prava družinica,tavečji bratec jo vseskozi lupčka, sicer je malo težavnejši, a bo že. Komaj čakam na toplo vreme, da bomo šle malo ven.

pa pa

(odgovor članu mmarja3)
Neposredna povezava do sporočila: 1122
   RE: Februarke 2014
21.2.2014 14:44:01   
Shana86
Beli metulj cestitam user posted image

Mmarja3 ti je mogoce sel cep? Porod je potem ponavadi v nekaj dneh. Glede na to, koliko si odprta, pa pomoje ne mores sklepati, kdaj bos rodila. Se mi zdi, da je Pusenjak napisal, da so prvorodke nekaj cm lahko odprte tudi vec tednov. Jaz sem bila ob terminu 3-4 cm, so mi sprozili. En teden pred tem sem bila dober cm in me je cel teden kar fajn zvijalo.

Janaz jaz pa sem bila do ultive lahko na zogi, mi je blo ful fajn. Mi je tudi leze ful ful tezje. Pa isto me je vleklo narazen, vem kaj mislis user posted image

Mi se lovimo glede ritma spanja in hranjenja, ampak je vedno bolje. Sploh mi je to pomembno ponoci. Vceraj ji je odpadel popek, se lepo celi. Pa tudi redi se fajn - odpustna teza v ponedeljek 3080 g, vceraj pa 3220 g user posted image

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu janaž)
Neposredna povezava do sporočila: 1123
   RE: Februarke 2014
21.2.2014 16:00:13   
beli metulj
Lp.

Janaž.... zakaj pravim da se lepo dojiva? Ker lepo sesa iz obeh dojk, ze sam najde bradavico, ker ni lenuscek in lepo je in lepo izprazni obe dojki in s tem stimulira se vec mleka. Dodatka spije vedno manj, danes ga ze pri dveh dojenjih ni potreboval, ker se je lepo najedel samo z dojenjem. Poleg tega pa tudi patronazna pravi , da se lepo redi in da naj nadaljujeva s takim ritmom oz. nacinom. Zame to pomeni uspesno dojenje, ker je opazen velik napredek v primerjavi s porodnisnico.

Pac nimamo vse tako sreco, da bi lahko ze od prvega dne dalje proizvedle dovolj mleka. Se pa trudimo, ne?

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 1124
   RE: Februarke 2014
21.2.2014 20:59:30   
mmarja3
Ne, čep mi še ni odpadel :/
Sem bila pa danes na zelo dolgem sprehodu (beri:več kot dve uri) in me je potem malo ščipalo v križu. Sem že pomislila, da bo...ampak ni :) no, nič hudega vse ob svojem času, samo da bo zdrava. Mami in oči bosta pa že malo počakala in bo mami še malo okorna user posted image user posted image

(odgovor članu beli metulj)
Neposredna povezava do sporočila: 1125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?