|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
13.7.2013 19:05:47   
lina3
Hojla punce,

jaz sem prišla iz tekauser posted image user posted image . Rdeča v glavo, vse se trese, ampak filing je super. Sem 5 tednov po porodu in sem se odločila, da grem čim preje nazaj v formo.
Drugače smo pa super. Val je vedno bolj buden, ampak še vedno zelo priden. Danes se je le z joško veliko igral...je pa neha, pa spet je, pa me gledauser posted image user posted image .

drugičudež
..boga revauser posted image . Jaz bi kar hranila user posted image . Tudi jaz sem slišala, da kar priporočajo, ker drugače si lahko ob mleko. Nima kaj bit.

temenca...jaz sem nekje enkrat prebrala ,da je to lahko povezano z nastajanjem prhljaja v kasnejših letih. pojma nimam, če je to res.

ursonok..ma ti si res ena carica. Nič ne kompliciraš in zaupaš svojemu filingu, jaz bi že znorelauser posted image . Po mojem je tudi najbolje, da preverite težo čez en teden, pol pa se odločite kako naprej. Je pa zanimivo, da ni nič lačna oziroma nemirna.

osebna izkaznica
..mi smo ga doma slikali na svetlomodri rjuhi, kar leže. Slike pa dali razvit. Je bilo vse ok. So mi povedali, da mora biti podlaga svetla, ravna, otrok mora gledat, za OI ima lahko odprta usta, za potni list pa ne, pa razdalja mora biti tudi primerna..pogledaš svojo sliko. OI smo dobili v enem tednu.

mojci13..zanimivo kako so pediatri različni. Meni je rekla, da je čist normalno, da še ne drži glavice.
Pa pa

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Junijke 2013
13.7.2013 23:30:39   
ursonok
Živijo,
mi smo imeli po dobri noči še dober dan user posted image Aurorka je bila ful pridna, precej je spala, bila veliko v ruti, zvečer smo jo skopali, podojili, ji dali še malo dodatka in je brez joka zaspala. Uf, upam, da se bo zdaj, ko malo več spi, začela še rediti user posted image
Popoldne so pa vsi štirje spali siesto - jaz sem se pa vrgla v bazen, potem pa praznila hladilnik (lubenica, marelice, fige, sojin jogurt, mmm).

Drugičudež
user posted image user posted image
Jaz mastitisa nisem nikoli imela, a ko berem take zgodbe, vidim, da zadeva res ni nedolžna. Uf. Upam, da se čim prej izvlečeš iz tega sranja. Pa kako se ti lahko to zgodi, če črpaš? Ali ne gre pri mastitisu za bakerije (zato so ti dali antibiotiki), ki naj bi ti jo otrok tja prinesel? user posted image A očitno sem narobe informirana ...

Lethe,
dansas ti lepo piše (je kar izkušena punca, se vidi po postih user posted image ), da se bo čas dojenja sčasoma skrajševal. In res se, je prav fino, ko ne visijo več cel dan na joški. A vi imate šele malo več kot dva tedna, kar je še zgodaj ...
Jaz zunaj dojim, tukaj mi sploh ni panike, na Poljskem mi je bilo pa čudno, a tam je precej hipokrizije: vsi moramo dojit, če ne, smo grozne mame, a bog ne daj, da dojiš v javnosti - ob tem se pa vsi nekaj zgražajo. Najbolje, da se vsaj za pol leta zapreš v hišo user posted image

Lina
joj, si mi lušte naredila s tem tekom. Res! Sem prejle resno razmišljala, da bi šla laufat, čeprav sem tudi jaz šele 5 tednov od poroda. Pa so bili tukaj kolegi in smo se precej najedli, imam (pre)poln trebuh, tako da sem se odločila, da če se naspim, jutri odprem sezono teka user posted image

Nič, zdaj pa v posteljo, da ne bo potem kriza ...

(odgovor članu lina3)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Junijke 2013
14.7.2013 7:26:40   
dvojčica6
drugicudez, naprej pikepoke, da hitro prebolis zoprnijo! js bi rekla, da kar normalno naprej dojis...meni so pri ta drugi ob porodu zaradi vsega sivanja dali ab, ker je blo menda res hudo...in so mi tut rekli, da naj normalno dojim...predvidevam, da si povedala, da dojis.... tudi v nosecnosti ti dajo ab, ce je treba...

lina3, bravo, dobra si!

lethe, 25. april? user posted image se zgodi [sm=jezicek.g

dansas...temenca menda motijo otroka, pa se vedno tezje jih je odstranit...pisem iz izkusenj, ker nasa je sovrazila umivanje glavice... najbolj je nam pomagalo olivno olje + kapica + cesanje...mustelin sampon pomaga v bolj blagi obliki bi rekla...

ursonok...upam, da cimprej ugotovite, kaj ne pasa vasi ta mikeni...gled teze pa je ze prav, da se ne sekiras tolko....ce je drugace zadovoljen dojencek, lulain kakadobro, bo malo dlje rabila za rejenje... pr nas te pediater pozre, ce prvi mesecnne dobi tam cca 800 g,drugi mesec pa vsaj 400-500... ah ja...glede na to, da dodajate, je vseeno cudno, da malo dobiva...kaj pa vem...pikepoke tut vam, da ne bo vec teh skrbi...

no, se to vam napisem, preden bo ta srednja dobila zivcni zlom, ker jo ignoriram user posted image grem zadnjic sama z mojim vagonom otrok vn...zacne tamicena jokat...ta srednja je bla tut ze zaspana... se ustavim v barcku, kupim sladoled v upanju, da bosta zdrzali podoj dokaj v miru in brez kakih polomov... pojesta cudezno brez ene velike svinjarije... prinese natakarica zame sok, ga samo pogleda, pof na koscke s sokom vred... umikam crepinje s tamalo na joski in mi pride pomagat s sosednje mize gospa, ki mi potem rece, ja dobra ste, da cakate se eno,!!!! user posted image user posted image aaaaaa, pa z uno en teden staro dojencico na prsih me gre to sprasevat...ajoooj...pa sploh nimam velikega trebuha, oz sem tako mislila...

nic, sibam, lep dan!

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Junijke 2013
14.7.2013 11:14:13   
drugičudež
Dvojčica6 - dobro, da si dala smeškote zraven zgodbice, ne pa kakšne solzice user posted image

Jaz se še vedno slabo počutim. Komaj stojim, ker se mi tako vrti. Zvečer sem imela 39 vročine in sem kar lekadol vzela. Je malo popustilo, čez nekaj ur pa takšna mrzlica, da me je treslo pod kovtrom, deko, s spodnjo majico pod pižamo in v nogavicah. Nič nisem spala. Dojka me pa še vedno zelo boli. Da ne govorim, da je ene dve številki večja kot desna. Dobro, da je vikend, da moj vse naredi in greje mleko, večja je pa na počitnicah. Me je pa groza, kako bom jutri.

Uzivajte v lepem vremenu, jaz žal samo čez okno gledam.

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Junijke 2013
14.7.2013 11:37:51   
dansas
Dobro jutro!

drugičudež - glede na to, da si črpaš, si boš po moje lahko količino krasno uravnavala sama; vem pa kako boli - sem imela sama čist črno joško (posledica intenzivnega črpanja + vnetje) in je bolelo ko user posted image . Zaradi antibiotikov se pa nikar ne sekiraj - nima smisla gruntat, če to tvoji pikici škodi - pojemo še marsikatero drugo svinjarijo, pa se ne sekiramo; antibiotiki so pač nujno zlo - samo, da se boš čim prej pozdravila...

lina - čestitke za tek user posted image

dvojčica - zgleda, da ti je tetica pripisala, da bi tej svoji četici otrok, ki jih tako dobro hendlaš, lahko dodala še kakšnega user posted image - sicer je pa res smešno, da kaj takega kaka ženska reče - se ni nekaj podobnega ursonok pripetilo? user posted image ... tako, da izjava mojega soseda, ko me je maja, ko sem bila 8 mesecev noseča (trebuh pa ko en velik oblazinjen sod user posted image ), vprašal, če bom še letos rodila, sploh ne zasede 1. mesta v najbolj neumnih vprašanjih, ki jih lahko vprašaš mamico oz. nosečko user posted image user posted image user posted image

ursonok - izkušenost? ja, mi skoraj pripada ob tretjem dojenem otročku user posted image - je pa res, da je vsak drugačen in po moje te lahko še pri desetem kaj preseneti; samo da so do takrat starši že čist utrjeni user posted image

Naša mala pa sploh več ne more spati čez dan drugače ko v naročju - tako, da je zdajle v speepy wrapu na meni in piševa user posted image , aja, pa nakenjala se je končno včeraj - ga je blo za celo kanto - pa glih pri Gaji v naročju je bila user posted image ; na srečo ni nč ven udarlo, bi se ji še zamerlo sestrco pocrkljat user posted image .
So šle tavečje k tašči na počitnice (M pa je šel zraven), tako da sva z Brino same. Ko bi šli vsaj še krčki na počitnice user posted image , sploh ne bi bilo slabo...

papa

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Junijke 2013
14.7.2013 13:36:22   
girl79
čao mamice user posted image ,

Za mano katastrofalna noč user posted image user posted image ...zaspal okrog 23.30 in nato dojenje okrog 1ih,2h,3h,4h,6h in 8h in nato je bil buden....grozljivka res...jaz sem bila vmes že čista koma, no vsaj v tisti rundi od 6.30 do 8.00 sem se malo naspala potem...ja je kar neverjetno s kako malo spanja lahko organizem še vedno funkcionira user posted image user posted image ....Res ne vem kaj naredit....jutri bo star "že" 6 tednov pa ni niti za 10% boljše kot pa je bilo takoj po rojstvu user posted image ....Pa še podnevi zelo težko zaspim in ne morem nič kaj noter prinest.....no ja, saj bo kmalu star ene 3 leta pa bo mogoče vsaj takrat kaj boljše user posted image user posted image

Sicer pa smo v petek šli na sprehod okrog Gradiškega jezera, moj je tekel, midva s Filipom pa sva naredila en hiter krog...pol smo se pa še malo sončili na dekici ob jezeru, vmes sem še dojila, tako da je bilo luštno...včeraj smo šli pa spet se malo potepat po Ljubljani....danes pa pride tastarejša hčerka z morja- že komaj čakam da jo vidim user posted image user posted image

drugičudež- jaz sem obakrat ko sem imela masitits jemala antibiotike, pa sem kljub temu dojila, meni se je to zdelo manjša škoda kot pa da bi zaradi nedojenja izgubila mleko... Se je pa tudi meni po mastitisu precej zmanjšala količina mleka, ampak sem si res potem črpala na 2,5-3 ure (tudi ponoči) ene 2 dni in potem je šlo spet na boljše, zdaj pa celo nič več ne rabim dodajat oz. sem že ene par meric mojega mleka dala v skrinjo user posted image user posted image

Iztekanje mleka - meni na žalost tudi zeeeelo izteka med dojenjem in se to (vsaj pri meni) nič ne izboljša s časom, tako da jaz sem imela tudi na morju pod kopalkami vedno blazinice, samo ko sem šla v vodo sem si jih dala ven, potem pa pod tuš (da niso bile dojke slane zaradi dojenja), preoblečt kopalke in blazinice nazaj noter...

Dolžina dojenja - moja taprva ni praktično nikoli šla sama dol iz prsi, tako da sem jo vedno jaz odstavljala ko se je meni pač zdelo...na začetku sva se tudi dojili po 1,5 ure, nato pa sem postopoma zmanjševala čas, tako da na koncu sva prišli nekje na 30 min (po 15 min na vsaki dojki), na manj časa mi žal nikoli ni zneslo...ampak če prideš enkrat iz 1,5 h na 0,5 h, se ti že to zdi fantastično user posted image user posted image No Filip je pa malo manj rad na joškah, tako da se ponavadi po nekje 10-15 minutah kar sam odstavi...je pa zadnje par dni zelo različno, včasih se doji samo na eno dojko, včasih na obe...

mojca13- meni se zdi kar drastično da ti pediater da že kar napotnico za razvojno ker tamali ni dvigal glavice, ko ga je dal na trebuh, pa še spal je praviš....naš je tudi ni nič dvignil na pregledu pa nisem dobila napotnice, niti se mi to ne zdi še nič takega če pri teh tednih še ne dviguje glavice...No saj ti bodo na razvojni povedali...

Nič, mali zdaj poskuša prinesti malo pomanjkanja nočnega spanca (no upam da si ne nabira moči za še eno nočno žuranje user posted image user posted image ), tako da najbolje sa se mu pridružim na kavču in probam malo zaspat...

Lepo se mejte user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Junijke 2013
14.7.2013 14:33:43   
drugičudež
Hja, očitno te antibiotiki ne bodo šli tako nedolžno mimo. Tri tedne praktično nismo vedeli, da imamo dojenčka pri hiši, ker je samo jedla in spala. Danes je pa ne moreva potolažiti. Tudi nošenje po rokah ne pomaga. Joka in joka. Od zjutraj je spala vsega 15 minut. Zdaj sva ji dala biogaia kapljice, eno protiutež antibiotikom. Me mika, da bi ji raje kar AM dajala teh 5 dni.

(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Junijke 2013
14.7.2013 14:51:03   
Lethe
Živjo.

Kako ste kaj danes?

Drugičudež, si že kaj bolje? Joooj, sliši se res grozljivo.

Dvojčica6, a kar še enega boste imeli?user posted image user posted image Vam se pa mudi, pogumniuser posted image

Mi smo malo bolje user posted image Sem dva dni in dve noči dojila na uro in pol (ali nekaj takega, kdo bi vedel), da bi se vzpostavila primerna količina, včeraj zvečer sem pa obupala in sem jo dala na obe dojit, pa je spala vsako rundo okoli 3 ure, +- pol ure. Očitno tole povpraševanje pri meni vseeno ne funkcionira, kar ni in ni več ponudbe. Sicer pa, kako veš, da eno dojko izprazni, preden daš na drugo? Ker to je vseeno dobro naredit, da ne zamenjam prehitro. Itak kar sesa in sesa, a očitno v prazno...in posledično to pomeni eno uro na eni... Zdaj nama je na dveh uspelo v dobre pol ure do 45min. Ker vmes bolj pogosto podirava kupček, se greva previt itd.
In še nekaj, se mi zdi, da bolj mirno spi, ker jo tudi nosimo na roki na trebuhu - full ji to paše, pa ogromno zraka gre ven tako.

Upam, da ne govorim prehitro, ker ponavadi je takoj naslednjič vse slabšeuser posted image Murphyjev zakon...

Včeraj smo šli na prvi daljši sprehod, za dobrih 45 minut. Pes ves srečen, je čisto pozabil, da se na povodcu ne vleče...ampak se pa vsaj ni vtikal v vse mimoidoče, je preveč ponosen na voziček.
Mala je vse prespala, doma se je pa skoraj takoj zbudila. Sestradana, seveda.

Punce, koliko časa se pojavlja kri v čišči? Pri meni je sicer že nekaj dni nekaj svetlega, kdaj pa kdaj še rjava, potem se pa pojavi sveža kri user posted image Kolikor vem, bi se morala počasi že nehat, da to ni ravno dober znak.

Kdaj je smiselno dojenčke dati pod igralni lok? Včeraj mi ga je kolegica prinesla/posodila...zdaj pa ne vem...če leži na hrbtu itak glave še nima naravnost, da bi gor gledala.

Pasenje kravic: kako je pravilno pri tako majhnih? Jaz sem jo zdaj že nekajkrat dala, pa se nekaj upira na roke (kako mora imeti postavljene?) in trudi dvignit glavo. Malo ji celo uspe. Razen, če je to zategovanjeuser posted image To vem, da ne sme...
A kot ležanje na trebuhu velja tudi, če leži s trebuhom na mojem trebuhu? Pač, da dobi občutek.

Saj res, temenca. Jih imajo vsi ali ni nujno? Kdaj se pojavijo?

Grem zdaj še jaz malo počit. M in P že veselo spita...zraven pa Baby Mozart igra user posted image




(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Junijke 2013
14.7.2013 23:05:28   
ursonok
Živijo,
pri nas dan in noč še kar ok user posted image Edino Abelček ni hotel spati sieste ... Spet prišli kolegi na obisk, otroci čisto razturali sceno na bazenu ... Ne moreš verjet, kako ti malo človečki nimajo zavor ... kar gredo k ljudem, brskajo po njihovih vrečah, si "sposodijo" njihove igrače, obroče itd itd. Pravi mali komunisti user posted image

Drugičudež,
ma res imate sranje. Prejšnjič namenoma nisem pisala o antibiotikih, ker imam jaz malo ekstremno stališče glede tega ... Jaz sem v prvi N ene trikrat ali štirikrat jemala AB, pa se je hčerka rodila s ful alergijami. In probleme s kožo ima (atopični dermatitis). No, jaz mislim, da je to tudi zaradi antibiotikov, čeprav zdravniki trdijo, da to nima veze. Tako da jaz ta čas ne bi dojila, da ne bi še otročka filala s to kemijo po nepotrebnem. Ali bi storila prav, ne vem. Morda res nimajo velikega vpliva ... A kot pravim, jaz sem skeptična ... že to, da se vam danes ful joka, pomeni, da nekakšen vpliv vendarle imajo. Ker si že itak črpaš, si črpaj teh 5 dni in zlivaj stran, daj tamali AM, potem pa nazaj na dojenje?

Lethe,
super za sprehod user posted image
Igralni center - mi jo že zdaj damo včasih. Bolj kot tisti lok gleda okolico - stene, bratca/sestrico itd. Ne zdrži dolgo, a to je normalno. Čez kak mesec-dva ji bo že bolj dogajalo.

Dvigovanje glavice itd
Ma vse to se mi zdi tudi neko pretiravanje. Saj niso vsi otroci isti! Eni pač fizične stvari počnejo z malo zamika. Tako kot ne shodijo vsi pri enem letu. (Naša dva sta shodila zelo pozno in tretja bo verjetno tudi.) In da ti dajo že kar zdaj neko napotnico za razvojno ... ne vem. Sejanje panike in odvečnih skrbi.

Ležanje na trebuhu - Aurorka itak spi na trebuhu, tako da v tej poziciji preživi kar nekaj časa user posted image

Se moram pa pohvalit - sem šla danes prvič teči user posted image Kondicija je kar dobra, se nisem nikoli ustavila, pa še dokaj hitro sem pretekla ustaljeno po (30 minut). Bo treba kak daljši teren najti user posted image

Zdaj sem po porciji lubenice, pečem kolač za jutri, mmm. Pa spat bo treba - človek nikoli ne ve, kakšna noč ga čaka user posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Junijke 2013
15.7.2013 8:13:41   
Saša33
jutro,


ma mi delate lušte s tem tekom....pa kaj ko so moja plučka še malo u k...., no smo pa bolje vsi po vrsti. Se edino že zjutraj in zvečer sliši kašlanje od vseh članov.user posted image user posted image  
Smo bili pa ta vikend praktično cele dni pred bajtico ali v gozdu. Temperatura je bila ravno primerna, lara je bila v viseči mreži, mali na deki. Midva pa na ležalki. Pasalo, pa še celo delati mi je malo uspelo.

Danes pa je mali postavil rekord v spanju. Ob 21h sta oba spala z Laro. se pozna, da sta bila od zraka zmatrana in potem prvič dojenje ob 3h, trajalo 5 min, je vlekel da je kaj. Nato pa se je zbudil ob 7h. In glej no glej sem bila ob 3 čisto pripravljena že vstat. Res mislim, da tri mesece nisem tooliko spalauser posted image user posted image user posted image . Sem se danes prav spomnila kako sem s tavelikim trebuhum vsako uro na wc hodila ponoči. Si ne morem misliti, da bomo imeli nasljenji teden že dva meseca, haloo!!!

Ginekolog: Sem imeča pregled v petek, vse ok. Me je ginekolog vprašal kaj bi imela za zaščito. sem rekla kondom. Potem pa reče, a potem se kmalu vidivauser posted image user posted image . Me pozna že... No sem še vedno mnenja, da bi imela kmau še enega. Oba bi šla potem skupaj v vrtec, jst pa še eno leto doma... POtem bo pa res dost... no bomo videli. Zaenkrat še vsaj 4 mesece nič, dokler se malo v fit formo ne postavim.

ZdravniKI: Sem podobnega mnenja kot Ursonok glede AB. pa še nekaj je nikoli ne dajem informacije zdravnikom kaj imamo v družinski anamnezi. Vsi so zdravi. Če bi povedala da sem imela astmo kot otrok, bi verjetno imel mali že sedaj pumpice, tako bi dali nalepko in to bi kar držalo.----...no dans ima tamali kontrolo, itak smo ok..

Dviganje glavice: Mah ne vem, otroci so različni. Adam veliko leži na trebuhu, mu paše, se tudi že obrne iz trebuha na hrbet. Na boku noče ležat. Vsako noč ga dobim na hrbtu. Pa tudi noče se pestvat kot dojenček, on hoče biti na rami ali pa v ležalniku. Če to omenim dr.., bo verjetno takoj napotnica za razvojno,..Jst sem mnenja, da naj vsak dela kar mu paše.

Oblačenje_: jst ga imam samo v bodiju s kratkimi ali pa še hlačke čez- Sem že dobila 100 komentarjev da nima kape (haloo pri 30c).

Ursonok: čestitke za tek!

Lethe: ma mleko se že nardi, a piješ dosti. Meni res pomaga čaj Mamica od Ašiča. Sem ga ravno danes spet naročila. Sem ga pila samo en teden pa se je res poznalo.  Kako veš da izprazni dojko. Jst pogledam tako, da si stisnem bradavico, če šprica v curku je še dosti mleka, če pa samo kaplja pa je konec. In se držim da 15 min nima kaj na eni delat. Znak svetle krvi je lahko, da se ti kaj packa. To bodi pozorna. Odvisno kok je tega?

Nič tamali mi krili tukaj lepo bodite pa se še oglasim...

papa
 
 

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Junijke 2013
15.7.2013 10:23:59   
Lethe
Jutro...

Ja, pri nas je bila včeraj zvečer kar kriza. Mislim, da zaradi mleka oz. pomanjkanja le tega. Zvečer se mi zdi, da ga je vedno manj. Smo šli po hranjenju na sprehod in kar ni in ni zaspala, potem je začela jokat...smo šli domov...
In je jokala, pa roke v usta, pa cmokala...prav nakazovala, da bi jedla. Sem jo pristavila, je takoj pograbila...pa nobenega zvoka ni bilo, nič požiranja. In to se je vleklo od 18ih do 1h zjutraj... Vmes je 2x zaspala za krajši čas, potem je celo lahko malo več posesala, ker se je naredilo, a ne dovolj, da bi dlje držalo. Pa vidno je bila utrujena in zaspana, revček mali.
Sva poskusila z AM, pa ni hotela pograbit cuclja, sva dala po žlički, se je začela dret, samo dojila bi se, pa ni šlo. Sem stiskala, da vidim, če je kaj, pa se je samo kdaj kakšna kapljica pokazala. Šprica mi itak nikoli. Ponavadi mi le med dojenjem teče ven iz tiste, ki ni v uporabi. Včeraj zvečer itak tudi tega ni bilo.
Potem sredi noči je pa bolj steklo spet...in je spala po 2 uri.

Na sumu imam, da ima zamašen nosek. Kako pa to preveriš? Videti itak ni, samo kdaj tako čudno diha, hrope, piska... Mogoče je še to vplivalo na vse skupaj.

Glede čaja: tudi jaz pijem Mamico od Ašiča, 2x dnevno, obvezno popoldne oz. proti večeru. Imam pa še druge čaje za dojenje...kdaj malo pokombiniram.
Kri: hja, 1x - 3x dnevno se pojavi...recimo toliko, kot proti koncu menstruacije. Da se konkretno vidi na vložku. Svetla do močno rdeča, nič rjava. Prej sem nekaj časa pila plahtico, ampak mi okus ne gre in sem nehala. Naj ponovno začnem? Maternica je sicer že kar lep čas čisto skrčena in tam, kjer mora biti. Pa tudi drugih znakov, da kaj ni ok, ni. Počutje ok.

Ursonok: dobra, bravouser posted image

Jaz zaenkrat ciljam na daljše sprehode in počasi bi začela delat trebušnjake. Kdaj jih lahko? Jutri bo 3 tedne od poroda. Trebuh je pa še kar no, že 2 tedna sicer približno isti. Komaj se vidi, da sem bila noseča, spodnji del je pač ohlapen (čisto mehek, kar pa se ne vidi, ampak dobro čuti), torej bo treba delat vaje predvsem za tisti predel. Kakšne so to?
Kolikor je fizioterapevtka v P govorila in kazala, naj bi bile to vaje za globoke trebušne mišice. A sem že pozabila izvajanje...

Ah, grem kaj pojest. Mala zdaj mirno spi zunaj v vozičku. To ji pa sede user posted image Se vidi, da je polno ptic okrog, ki neumorno pojejo, pred hišo je tudi bajer in vodomet...prijetni šumi, ki uspavajo. Najbolje, da jo ponoči ven postavimuser posted image user posted image

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Junijke 2013
15.7.2013 12:15:14   
dansas
Hoj,

naša noč še kar v redu - to pomeni 1. bujenje po 2,5 urah, 2. budnica po 2 urah, potem pa na eno uro do 9h. To je pri nas uspeh, še posebej to, da je ni bilo treba nazaj uspavat po dojenju in tudi dojenje + kupčkanje ni trajalo dlje kot 20 min. Pa ob 22h je že spala user posted image - ponavadi ima takrat glih svoje pevske vaje user posted image .

čišča - pri meni je od 3 tednov od poroda samo še tak rjavkast izcedek, ki ga je količinsko kot belega toka; se je pa že po 1 tednu izdatno zmanjšala kri, tako da sem mislila, da je bo zdaj zdaj konec, potem se mi je pa spet začela kri izcejat, taka rjavkasta in tako na obroke do tretjega tedna... je pa res, da nisem nič tistega čaja pila

dojenje na morju in iztok mleka - sem pozabila takrat napisat, ko ste se o tem pogovarjale: ko sem jaz na morju dojila, nisem uporabljala blazinic v kopalkah, ampak sem si iztok mleka kr ustavila. To narediš tako, da si pritisneš bradavico v dojko, ko začne mleko iztekat.

kako veš kdaj je dojka prazna - jaz vem na otip - si jo potipam preden pristavim, da dobim občutek koliko je notri, potem pa potipam še po podoju - če je izpraznjena, če čisto mehka na otip. Če so pa še kake zatrdline notri, pa je notri še nekaj mleka ostalo.

mleko in pivo - mani res pivo pomaga za več mleka; al je pa to samo izgovor, da lahko spijem 1 (brezalkoholni) pir na dan user posted image

papa

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Junijke 2013
15.7.2013 15:40:01   
ursonok
Ojla,

Aurorka spi že 3 ure in pol!! user posted image user posted image Vstala je ob 10h, se potem dve uri nažirala - najprej na eni joški, potem na drugi, po polurni pavzi pa je pojedla še 100ml AM! Ob 12h je zaspala, jaz sem potem delala, šla plavat, zdaj sem doma že kar nekaj časa ... ona pa še kar drnjoha. Paše, ni kaj user posted image
(Je pa starejša prišla iz vrtca totalno sesuta, a valda s kriki "nisem zaspana nisem zaspana" user posted image user posted image Zdaj nekaj jodla v postelji, upam, da se bo umirila in odspala svojo siesto, da bomo popoldne in zvečer lahko normalno funkcionirali ...

Praznenje dojk ...
Jaz imam pred dojenjem na nekaterih mestih trde dojke, med dojenjem kar čutim, kako se mehčajo, po so pa skoraj povsem mehke. Iz ene nič več ne priteče, iz druge pa ponavadi še nekaj.

Pivo
itak, meni tudi deluje v pozitivo, le na trebušne obloge morda nekoliko manj user posted image Skoraj vsak dan ruknem enega brezalkoholnega, brez slabe vesti user posted image Sladokuscem priporočam Franziskaner Alkoholfrei - pšenično, nefiltrirano user posted image

Moram pa reči, da že čutim mišice ... od včerajšnjega teka ... Huh, kaj bo šele zvečer (baje je muskelfiber najmočnejši 24h po treningu).

Sicer sem pa spet požrešna - zjutraj sem najprej maznila sojin jogurt+banana+fige+chia semena+laneno olje. Potem pa kamutove palačinke s sardino in kumaro, čez pa sladico: palačinke z orehi in medom user posted image . A po eni uri sem bila spet "lačna" - in sem zbasala še par kosov ovsenega narastka, ki sem ga spekla včeraj zvečer. user posted image

Aja, vsem, ki ste dobro spali user posted image , tistim, ki imate težave, pa želim, da se vam čim prej vse uredi ... Pri nas je bilo super - Abel je čivknil okoli polnoči, potem je bil mir, Aurorčica je pa spala od 22.30 do 5.30 user posted image Saj vem, da je bila to prej izjema kot pravilo, a vseeno.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Junijke 2013
15.7.2013 17:54:40   
Peeby
Evo babe... se javljam še jaz!!!
V P mi ni uspelo nič spisat na telefonu pa še pestro je bilo... Rodila sem en teden nazaj, v ponedeljek, v soboto sva pa prišla šele domov. Dnevi v P so se mi vlekli ko hudič in vsak dan sem komaj čakala vizito, da rečejo, da greva lahko domov. Zataknilo se je namreč pri hranjenju. Mali je dobil zlatenco in posledično postal zelo lenoben za hranjenje, zato je precej izgubil na teži. Skratka noben mi ni direkt povedal, da ga moram praktično "silit" s hrano, sem ga sicer dojila, ampak je bil tak zaspanček, da je izgubil več kot 300g v 2 dneh. Poleg tega nimam veliko mleka in moram dodajat. Na srečo sem imela v sobi punco, ki mi je povedala, da si lahko že v P načrpavam mleko in dodajam. Edino tako nam je ratalo spet s kilažo pridet navgor.
Skratka... sedaj se čez dan dojimo, kolikor pač gre. S tem da sem danes govorila s patronažno in je rekla, da naj bo dolžina enega dojenja (za tiste, ki imamo manj mleka ali pa so otroci zaspančki) dolga maksimalno 30 do 45 min. Potem se preklopi na flaško. Ponoči je mali izključno na flaši, sicer bi pomoje lahko preživela celo noč na hranjenju. Upam, da ostane še tako priden, če se res naje, ima cikle zbujanja na 3 urce, ponoči sem ga pa danes prvič pustila spati brez zbujanja in se je zbudil "samo" dvakrat. Držim pesti, da bo tudi še naprej tako...

Pivo: a res pomaga? Meni je strašno ogabno, ampak bi probala user posted image

ursonok: glede pridobivanja na teži zdravniki ful težijo, ampak se ne sekiraj, poskušaj dohranjevat z AM in se bo izboljšalo. Nevem, našega je treba konstantno motivirat in budit in priganjat, ko se hrani. Šele ko dobi zadovoljen (beri: zaspan) vem, da se je nažrl ko *** user posted image . Naš je bil totalno nemiren, ko ni dobil dovolj v P, zato je čudno da se Aurorki ne pozna na razpoloženju.

drugičudez: joj, upam, da čimprej mine. Glede dojenja z AB pa tako: poskušaj pri sebi priti na čisto, ali želiš dojiti kljub AB ali ne. Če se ne počutiš in misliš, da ni OK za malo, ji dajej po flaški in ko mine spet nadaljuj oziroma če boš dojila, se ne potem sekirat, da bo to škodilo. Načeloma pa ti AB niso škodljivi za otročka, je pa res, da je vse to eno sranje in valda, če nam ni treba jih ne konzumiramo. Pa naj se tudi razpoloženje umiri.

dvojcica: eee ooo. A spet pričakujete? user posted image A nisve mi2 komaj komaj ven jih spravile.. user posted image Ja res dober handlaš z otroci, da bi lahko imela še kakega očitno.

Mene tudi zanima, kdaj pridejo v poštev igralni loki ali katere druge igrače, ki pritegnejo pozornost? Ali ni tako, da na začetku ločijo samo kontraste in opazujejo to? Kaj pa imate ve? Zaenkrat nisem še nič kupovala, pa bo treba kmalu v akcijo, ful vrti očke naokoli, tudi na svetlobi hoče skoz biti. Je pa bilo zanimivo, takoj ko se je rodil (ves čas v porodni sobi) je vrtel okice in opazoval okolico user posted image

Včeraj nam je tudi uspelo iti na prvi sprehod - bil je zelo kratek, ampak smo se vsaj spravili user posted image . Upam, da se bo čas med podoji res čimprej podaljšal, da bomo čimveč zunaj.

V sredo pridejo obisku, babica in dedek iz Francije. Pestro bo, pa se kaj javim, upam, da si ne bomo živcev en drugemu požrli, hheehhehehe

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Junijke 2013
15.7.2013 20:21:00   
lina3
Živjo punce,

kje ste kaj? Na dopustih? SOVER...kje siuser posted image user posted image

Peeby ...lepo da si se javila. Ja, moj je tudi bil full zaspanček. Po enem mesecu pa se le dojiva, prej sem si pa črpala.

Danes sem imela pregled pri G. Vse BP. Kot zaščito mi je predlagal mireno.. Ma nevem še. Bomo videli. Zaenkrat bomo imeli kondom.

Vam pa moram povedat, da sem danes imela pri sebi neko maldo gospodično s katero sva naredili meritve mojega telesa. Uffff...groza. Sem čist zamaščena. Še dobr, da sem se odločila narediti določene spremembe, ter da sem tako realna, da sem vedla ,da moram nekaj naredit, drugače bi me danes kap. Ključno je, da moram jest čim več beljakovin in zelenjave. Tega imam enostavno premalo. Drugače pa čakam v sredo na pregled, pol pa šibnem za par dni na morje

Jaz ga že dam malo na blazino/igralni lok in v stolček. Hitro ga mine. Po mojem bo to interesantno konec 2 meseca.

Pa pa
Se beremo

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Junijke 2013
16.7.2013 6:36:17   
sover
Hej, hoj, moje junijke!

Evo mene, še sem živa. Čez vikend so otroci bolj malo spali (sploh sterjši), zato sem večino prostih minutk namenila drmenaju čez dan, drugače bi me pobralo. Danes pa smo spali maratonsko - večji brez težav, Karla pa od 21.30 do 4. user posted image user posted image user posted image user posted image Lahko bi prav takrat že vstala, ker se mi je zdelo, da sem 100% spočita user posted image .

Med vikendom smo bili skoz zasedeni - v soboto popoldne na konjske dirke, v nedeljo kosilo za taščo in tasta, popoldne obiski, včeraj obiski in pregled kolkov na UZ ... Otroka uživata, meni se pa tudi fajn zdi, da nekaj počnemo skupaj. Lenart se je nekje prehladil, kar me sploh ne preseneča, ker tako neumnega vremena že dolgo nismo imeli. V osnovi je vroče, vendar skoz piha mrzel veter. SPloh ne vem, kaj ga obleči, da ne bo švical ali da ga ne bo zeblo. AMpak zaenkrat je videti, da ni hujšega, le smrka in kašlja malo. Karlo imam tudi v dolgih rokavih in dolgih hlačah, ker non stop piha.

UZ kolkov - kot že rečeno, sva s Karlo imeli prvi pregled.Povedali so nam, da "zdaj so pa kolki že bistveno boljši kot na prvem pregledu v porodnišnici." Saj mi v P nobeden sploh ni omenil, da ima slabe izvide kolkov!! Kakorkoli že, zdaj imava še eno kontrolo septembra in to je to. Povijat pa tudi ni treba.

Rekreacija - bravo vsem, ki ste se spravle migat! user posted image user posted image user posted image Jaz sem taka lenoba, da me je kr sram pisatuser posted image . Za jesen načrtujem vpis v pilates - malo zaradi tega, da spravim svoje telo v red, malo pa zato, da si vsak teden vzamem nekaj časa zase.

Držanje glavice - moja mala je zelooo nerada na trebuščku, zato je ne polagam tako. Glavico sicer malo dvigne, če je v tem položajo, kej dosti pa ne. Poleg tega jo precej krivi nazaj, ker jo matra refluks. Enako je blo pri starejšem in smo šli privat v razvojno, vendar brez uspeha. Vse vaje, ki so nam jih tam pokazali, so preveč pritiskale na želodček in je stalno bruhal. Pri letu in pol ne kaže nobenih znakov napačnega razvoja. Tudi jaz mislim, da je treba otroko, pustit, da se razvijajo po svoje.

drugičudež - se že kaj bolje? Upam, da tale mastitis kmalu mine.

Prehrana - jaz sem razen mleka in mlečnih izdelkov začela jesti vse in takooooo paše. Imam polno gajbo domačih nektarin in breskev, borovnic in eno veliko lubenico. Ta bo danes na vrsti user posted image . Pa en fin paradižnik in stročji fižol.... za prste polizat!

Lepo bodite, mamice.

(odgovor članu lina3)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Junijke 2013
16.7.2013 7:46:39   
dvojčica6
uuu sej ste ful pridne babe user posted image ene ze tekate user posted image

bom prvo odgovorila, dokler se se kaj spomnim

igralni lok...od treh mesecev naprej je ful uporaben, prej lahko, ma ni nekega efekta, se tezko obracajo glavo, valit se ne morejo dosti... sem pa ga tut js prej uporabljala, glih tko, da nismo vedno na postelji pasli kravic oz na tleh...

mleko... pit, jest polento, sezam... pocivat, pit kako pivce - zagovarjam alkoholno, ker zraven se na psiho dobro vpliva user posted image [v majhnih kolicinah seveda... in cimmanj sekiranja...vcasih je treba pac dodat malo am, da je otrok zadovoljen... pa cimvec gnezdit, pristavljat ob joku... sej bo steklo Letheuser posted image

Peeby...doborodosla! vsaj da ma druzbo moja Vesna med temi starinami user posted image doma je vse lazje, bos vidla user posted image

Vidim, da sem vas lepo nasmejala s tisto prigodo, je blo res neverjetno, sploh ker ima ta gospa sama tri otroke, enega za drugim... ne mores verjeuser posted image t, kake kdaj vrzejo ven ljudje...pa kaj ces drugega kot s smejat...pa zadnje case smo itak na udaru, ker mamo tri pupike in se folk ne more odlocit, al sva boga al blazenauser posted image Ah, ja, pustmo user posted image

Pr nas se vedno noro...in ze moram it, ker mi ta vecje brencita tle okoli...dobro, da Vesna spi ponoci, dvakrat se podojimo, spimo skupaj in jaz ponavadi zaspim takoj ko seuser posted image priklopi, potem v drugo jo samo zamenjam na drugi josk in spimo naprej

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Junijke 2013
16.7.2013 11:39:26   
drugičudež
Super Peeby! Pa so vsi jun(l)ijčki doma user posted image

Ursonok - pa daj napiši kakšen hiter recept za te tvoje kolače, ki jih kar naprej pečeš. Prosim. Jaz bi tudi kaj pripravila, pa znam samo z belo moko in sladkorjem user posted image

Drugače gre moje počutje na boljše. Sem na polovici antibiotikov. Dojka je še vsa vroča in malo boli, pav tako bezgavke na isti strani. Ker pa nimam vročine in se boljše počutim, nič ne počivam. Pa saj ne tekam naokoli, ampak čez dan se ne uležem niti za 5 minut. To prekleto črpanje mi vzame toliko časa. Piše, da si moraš ob mastitisu črpati vsaj na 3 ure. Saj se mi bo zmešalo. Komaj previjem in nahranim tamalo, jo malo ponosim, pomijem flaške, grem črpat, wc, kaj pojest, pa spet nov krog. Saj nič drugega ne počnem. No, popoldan si privoščim en sprehod z vozičkom, drugače jo imam pa kar na balkonu, ker enostavno ne uspem več ven. user posted image Dobro, da je tako pridna. Smo že kar na ure naštimani. Zbudi se med šesto in sedmo zjutraj, potem jemo približno na tri ure, zadnji - šesti obrok okoli enajstih zvečer in potem spi do zjutraj.

Aja, kljub pogostemu črpanju pa je mleka vedno manj. Prej sem črpala 4x na dan od 150 do 220 ml - več kot dovolj za dnevne potrebe. Zdaj ga je pa pol manj, moram vsaj 2x AM dodati. Res pa je, da sem manj jedla, ker mi ni pasalo in da ne pijem zeliščnih čajev. Si nisem upala povečevati zaloge mleka, ker je bila tako velika, trda in boleča dojka. Pa tudi ne vem, kdaj bom zbrala pogum. Se bojim, da se mi vse skupaj ponovi user posted image


(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Junijke 2013
16.7.2013 12:03:49   
girl79
Čao mamice user posted image ,

Evo po katastrofalni noči v soboto sta bili zdaj dve boljši noči user posted image user posted image ... Je zdaj 2 dni čez dan manj spal in sem ga tudi pogosteje dojila (na 2 do 2,5 ure) in se mi zdi da se potem posledično ponoči manjkrat zbudi...no ta dva dni je to veljalo, bomo videli kako bo naprej, sem se že naučila če enkrat nekaj velja, to še nič ne pomeni user posted image

Včeraj sva bila sicer kar 3x na sprehodu, no dopoldan na banko in lekarno, popoldan potem peš po Nežko v vrtec in potem smo šli še na igrišče popoldan...sem bila kar utrujena zvečer...je pa mali včeraj zaspal celo bo 22.30 že in potem se prvič zbudil ob 2.00...cel uspeh za nas user posted image user posted image

Sem mu pa včeraj tudi privč dala za poskusit komarčkov čaj in me je skoraj kap zadela ko sem videla da ga je medtem ko sem jaz čvekala po telefonu kar 50 ml stankal user posted image user posted image Sem bila prepričana da ga itak ne bo hotel pit, ker tavečja mi ga še pri pol leta starosti ni niti 20 ml čez cel dan spila.... Mi je super da pije čaj, tako da če sva ravno kje zunaj in postane lačen, mu lahko za prvo silo dam malo čaja da lahko pridem do doma ali kakega primernega prostora za dojit user posted image

Igralni center - jaz ga še nimam, mi ga bo posodila sodelavka, vendar zaenkrat še ne gleda nekaj igrač, vem da jih je tastarejša začela gledat ko je bila stara dobra 2 meseca, tako da imam še kakšna 2-3 tedne da ga grem iskat...Ga pa dam včasih za malo časa v gugalnik/ležalnik, ampak tudi tam zaenkrat igrač še ne gleda kaj dosti...

Se je pa ene 2 dni nazaj prvič zares nasmehnil user posted image user posted image Je res lepo ko te gleda v učke in se ti namehne user posted image

Lepo se mejte user posted image


(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Junijke 2013
16.7.2013 13:51:51   
Barbapapa77
Pozdravljene,

evo, jaz sem ravno danes pospravila igralni lok nazaj v vrečo - ni imelo smisla, ker se nanj sploh ni odzivala. Edino tavečja se je z veseljem metala po njem, pa sem ga raje pospravila, da ga ne polomi, preden bo sploh aktualen. Pomoje čez kak mesec, zdaj je stara 7 tednov...

Dvigovanje glavice in ostalo... pomoje ima vsak otrok res svoj tempo. Naša tastarejša je do pol leta ni niti obrnila iz trebuha na hrbet, nič. Kr ležala je in opletala z rokami. Sem še pri pediatrinji to omenila, pa je rekla, da zaenkrat ni še nobene panike. Pa smo šli na morje - v 10 dneh se je začela obračat in plazit... Ne moreš verjet - iz nič na polno. Potem je shodila pri 10 mesecih in še danes je motorično neverjetna (tega nima po meni, jaz sem bolj kot ne štor). Tako da me tokrat ne bo skrbelo - otroci so si res različni in prav bi bilo, da ne bi vseh tlačili v iste povprečne standarde.

Dojenje
pri nas je zdaj lepo steklo - ampak se doji na obeh dojkah skoraj vsakič, razen ponoči. dojenje pa traja cca. 5-10 minut, ker potem ni nič več in bodisi vleče v prazno ali pa prijazno "izpljune" dojko in pove, da ima dovolj. Zdaj tudi kupček podremo v 10-15 minutah, tko da tudi ponoči včasih zmagava v pol ure ali največ 45 minut. Na začetku pa sva potrebovali 2 uri :) Jaz jem prav čisto vse, zaenkrat nima nobenih težav - na kolike med 8-12 tednom pa prehrana po mojih izkušnjah itak ne vpliva. Če jih bomo sploh imeli - bomo videli... Tudi kakšno pivo spijem in to tisto pravo (brezalkoholno mi je zanič) - pa še na živce res dobro vpliva :))) bi zaradi živčkov lahko spila še kakšno več, pa si res ne upam - eno malo pivo sem in tja, sicer pa čaj za dojenje - ta ne vpliva tako dobro na živčke, nažalost...

Rekreacija - sem izredno lena, groza. Zato sem posledično še na +3kg, ampak kaj, ko je to še skoraj +15 od moje idealne teže. Prava bajska sem - in točno vem, da samo od sebe ne bo šlo nikamor. Se bom mogla kr konkretno vzet v roke, da pridem nazaj na težo pred prvo hčerko in tam tudi ostanem. Ker z otroki smo pri nas definitivno zaključili. Imam pa jutri pregled pri ginekologu, se moram malo pozanimat za kakšno trajno zaščito... Čez čas se mogoče celo odločim za sterilizacijo, potem po 40. letu. In bo potem mir.

lepo se imejte, naj otroci pridno jejo in spijo.

(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Junijke 2013
16.7.2013 19:15:21   
Peeby
Danes je prišla moja mami na obisk in seveda ravno takrat otrok noče takoj, isti moment, ko ga položiš v posteljo zaspat, se joka itd. In potem jepametna, ja, to moraš tako in tako delat, pa ne smeš tega pa kako to, da se joka. Joj. Res ne maram takega pametovanja, zaenkrat samo poslušam in nič ne rečem, ampak mi bo slej ko prej prekipelo... A je pri vas tudi tako? Ne vem, ali ji naj že na začetku dosti na grob način določen, naj se ne vmešava ali kaj. Danes sem ji probala lepo dopovedati pa bom videla, če bo zalegli.

Lina3: ali si ti prvi mesec dodajala kaj AM, ko si si črpala? Zdaj pa praviš, da si po enem mesecu samo na dojenju. Super da je ratalo. Jaz si tudi želim, saj je črpanje precej zamudno... No po drugi strani pa tudi ne, ker naš Abel bi za isti obrok porabil zihr eno urco.

No. Upam da se ponovi včerajšnja noč, spala sem najprej 4, potem pa še 3 urce... Je bil pa čez dan tečko.

(odgovor članu Barbapapa77)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Junijke 2013
16.7.2013 22:21:34   
ursonok
Ojla,

strašno naporen dan user posted image Morda zato, ker sem neprespana ...

Aurorčič zelo malo spala čez dan, posledično bila tećkasta, sploh zdajle zvečer. Pa joška, pa AM, pa vse zavračat, pa kričat, pa kr neki. EDino v banji je uživala user posted image

Peeby
ja, mislim, da bi bilo najbolje na začetku jasno postaviti meje. Če ne, se vse skupaj zavleče in bodo na koncu zamere/užaljenosti še hujše ... Mi imamo v tem smislu srečo, ker so starši 3000km stran in je mir user posted image . (Minus je seveda ta, da ti nihče ne priskoči na pomoč, nihče nič ne skuha itd.) Je pa seveda od staršev odvisno. Eni so pač taki po naravi, "pametovalski". user posted image

Lina3
kdo ti je to meril? Maščobo itd.? Mah, meni se zdi, da normalno, tj. zdravo jem, pa rekreiram se dokaj redno ... Pa sem si vseeno nagnusna večino časa ... Sploh ta moj trebuh, špeh, ki štrli, hlač nobenih ne morem normalno zapeti (ne da bi nekaj čez viselo). In kaj mi potem pomagajo "normalne" noge in rit user posted image Eh ...

Girl
super za boljše noči! Ja, tudi jaz opažam, da če čez dan veliko je, ponoči dlje spi, vsaj prvo rundo.
Nasmeh - se mi zdi, da se vsak naslednji otrok prej nasmehne user posted image Aurora se smeji že kar nekaj časa ...

Drugičudež - kolač
Hitri recept za ovseni narastek:

250gr ovsenih kosmičev
150gr rozin
(50gr mletih mandljev, lešnikov ali orehov)
žlica olivnega olja
Naribana jabolka
1 skodelica polnozrnate pirine (kamutove, ržene) moke

Kosmiče namočiš za pol ure, temu dodaš vse ostale sestavine, dobro premešaš, streseš v pekač in pečeš 45 minut na 200C. To je vsa umetnost. user posted image
Jaz dam ful naribanih jabolk in ogromno rozin - da je zadeva sočna in sladka user posted image Masa mora biti zelo gosta, da ni vse skupaj "premokro". Količino sestavin seveda lahko podvojiš, da je zadeve več. Aha, pa jaz ne dajem orehov, da ni tako nasitno (ker zmažemo zadevo v enem dnevu, največkrat kar sama z M).
Zadeva ne vsebuje sladkorja, mleka, belih zadev, jajc, masla itd itd. Zdrava, hranljiva, pomaga pri prebavi. Predvsem pa preprosta.user posted image

Sover
lepo, da si se oglasila user posted image Vidim, da je pri vas tudi pestro ... Tudi jaz si ob tvojih borovnicah oblizujem prste user posted image

Kolki
v Španiji tega ne kontrolirajo. Vprašajo, ali so imeli bratje in sestre kakšne probleme, poveš, da ne, in je to to. Skratka, odlično.
user posted image

Aktivnost otrok
Auroro smo že dvakrat našli na hrbtu (zaspala na trebuhu). Včeraj je med spanjem prilezla do roba postelje (spi čez dan na bivši Agatini postelji, taki "normalni"). Danes se je pa v igralnem centru s hrbta obrnila na bok in če bi še malo čakali, bi se morda kar na trebuh prevrnila. Skratka, čisto ji dogaja. Se mi zdi, da sta bila prejšnja dva bolj lena glede tega ...

Danes bi morala iti laufat, pa sem preveč user posted image Poleg tega sem si pravkar privoščila še eno malo pivo ... Belgijsko, pšenično. Mmm, paše. Še malo preberem, spijem do konca in padem v komo user posted image

Vsem mirno in čim daljšo noč! user posted image

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Junijke 2013
17.7.2013 11:15:51   
Lethe
Živjo.

Kako ste?
Tak prijeten dan je danes, sončno, toplo, malo piha... Trenutno zunaj uživamo, mala v vozičku spi, jaz na ležalniku z bookom, pes pa v travi s kostjouser posted image

Zdaj smo očitno dobili neke vrste ritem, ni sicer po mojem okusu, ampak se bo treba navadit. To pomeni zbujanje na 2,5 ure. Podnevi in ponoči. Zaenkrat (izjemoma se zgodi, da spi več kot tri ure naenkrat, 1x na nekaj dni). Upam, da se bo kmalu podaljšalo. Hujše krize z nespanjem, na srečo, nimam. Bom preživela, kot kažeuser posted image Še dojenje moramo nekako skrajšat in zvečer naštudirat uspavanje. Čez dan in ponoči ni problem, kriza je tam med 21. in 22. zvečer...kar ne more in ne more zaspat, nič ji ni prav, samo "priklopljena" bi bila, brez sesanja (itak v nulo že prej sprazni)...joka sicer niti ne, je pa kot sova. Jaz pa že vrh glave vsega, niti pod tuš ne morem.

Danes imamo prvi pregled pri pediatru. Ja, pri 3 tednih. Se vidi, da so dopusti in smo malo pohiteli, tako bo še en pregled kasneje na vrsti. Raje grem dvakrat...
Itak imam kup vprašanjuser posted image Kaj vse sploh zajema ta prvi pregled/posvet?

Aja, tole se pa moram malo pohvalit. Ne vem, če se spomnite, ampak še v lanskem letu sem začela s tožbo bivšega delodajalca in aprila smo končno prišli do izvršbe...no, do pravnomočnosti itd. Včeraj pa sem dobila prvi nakazan denar, dobro polovico dolga user posted image user posted image Se mi je kar zasmejalo na bankomatu, ko sem videla user posted image user posted image
Bi morala že prej dobit, pa so s sodišča pozabili banki poslat sklep o pravnomočnosti (moj je bil itak tak, da je vse pisalo, ni mi čisto jasno) in je tako denar nekaj časa pač stal na bankiuser posted image To mi je kar malo čudno...no...zdaj pa še ostalo čakam, upam, da bo...

In kako ste ostale? Kaj počnete?

Točno, še tole - modrci za dojenje; kje ste jih potem kupile? Jaz si bom morala še kakšnega in kar ne vem. Rada bi bolj kompaktnega, da se ne vidijo antene in/ali blazinice za dojenje. Imam sicer enega iz H&M in je ok za nosit, le praktičen ni najbolj za dojenje. Tisti del, ki ga snameš, se je čisto zmečkal in spremenil obliko. Verjetno ravno zaradi tega, ker je bolj kompakten. Mogoče bi moral biti malo drugačen sistem... V glavnem, kje bi našla kaj takega?

Zdaj grem pa še malo po netu brskatuser posted image Uživajte...

p.s. drugičudež, kako si?

< Sporočilo je popravil Lethe -- 17.7.2013 11:20:53 >

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Junijke 2013
17.7.2013 14:18:27   
dvojčica6
modrcki za dojenje so super od mothercare, so glih meli razprodajo, sam kaj ko sem tokk dalec od te lj... ce upas komu narocit, meni je res fajn tisit en k ga mam...od hm je tut v redu ma me malo moti, ker je mehek in bi rada bolj trdo oporo za moje mlekarne... tako da sem tut js v iskanju...preko neta pa se kar ne opogumim, moram sprobat zadevo....pa ta lisce je menda tut fajn, k ga dobis v dm-u mal bolj poceni, ce mas boncke...ma meni je vseeno predrag!

Lethe, jupiiajaaa za dinarcke user posted image

prva posvetovalnica...pr meni je blo tako, da mi je najvec casa razlagala, zakaj so te posvetovalnice sploh uvedli in kolk so fajn...pol je bebija celega preslatala, pregledala reflekse, poslusala prsni kos, pokritizirala hendlanje in odrecitirala pridigo od d3...pa vaganje in merjenje in obseg glave se prej...ce se ne redi po regoli, tut dobis en cel kup pridig user posted image no, sej meni je blo kar fajn, da ne bos mislila, da je kaj hudegs... sploh v prvo, ko mas res cel kup vprassnj...

ursonok...mmmm, ce bi mela klimo, bi kar zalaufala pecico...v hladnejsih dneh sprobamo sigurno!

ritem...nasa je kar pridna cez dan, tiste tri ure oddrema in pol previjanje plus joska in zaspi nazaj...ob sestih, sedmih zvecer pa tam do desetih je pa sovica...v kosari ne, na joski ne, spat ne, so dobre samo roke... pol pa ponoci spi na meni in se mislim da dvakrat podojimo, nisem cisto ziher, mogoce je tudi ze kakih sest ur naredila brez jest...sem tolk koma ponoci, da niti ne vem, al sem jo dojila al ne...zaenkrat tut ta vecji cebelici pustita mamo spat, po moje kar vesta, da se mi drgac strga filmuser posted image

peeby...moja mami me je pri ta prvi cisto napsihirala, ko je bla na obisku...pa da nimam mleka, ker je kakica zelena oz da imam slabo mleko, ker ga ona tut ni mela pa je morala dodajat...ah, brezveze, tolk sem se sekirala ma na koncu je bolje, da vse preslisis...sej delajo vse z dobrimi nameni, ma zal na neizkuseno mamico to slabo vpliva...tako da raje reci, hvala, ampak jaz pa delam to tako in tako...al pa malo zleht, ja ves, danes je pa malo drugace user posted image

drugicudez...super, da si bolje, bos ze ponovno vzpostavila dojenje, tudi ce en cas dodajas, se mi zdi, da je na zacetku najbokj vazno nocno dojenje, vsaj meni ni nikoli manjkalo mleka, dokler sem imela nocne podoje... pa dosti pij!

to je to, se mi ze mudi, stevilka tri je lacnaaaa user posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Junijke 2013
17.7.2013 16:47:43   
sover
Živjo, junijke!

Pri nas je danes en tak zaspan dan. Mala je takooo pridna zadnje dve noči: spi od 21 do 3, se podoji in potem vleče še do kakih 8. Rajsko! poleg tega sva danes skupaj omagali na postelji. Jaz sem vstala že pred kako uro, ona se pa zdaj prebuja. Drugačepa je tudi naša zvečer skoz na joški oz. na rokah. Očitno jim proti koncu dneva zmanjka energije user posted image

Modrci - men so najboljši od Lisce. Mam tud enga od Mullerja pa mi ni tako zelo fajn. Tudi jaz bi drugače šla vkak šoping v LJ zdajle, ampak me odbijata vročina in enourna vožnja (nimam srca, da bi Karlo kuhala v LJ).

posvetovalnica - na našem koncu je zelo hitro in neboleče: zmerijo in stehtajo otroka, P ga pretipa in pregleda, vpraša, če daješ D3, rečeš ja in potem se vidimo spet čez en mesec. Pri našem P je velika večina stvari, ki jih vprašaš, povsem normalno za otroke (pri raznoraznih flekcih, prebavnih motnjah in razvojnih stopnjah je njegova strategija "dejmo počakat še malo, otroci sorazlični" - kar mi je zelo všeč). Ne vem, koliko komplicira zarad pridobivanja teže, ker pri nas tega problema nismo imeli. Sestra mi je razlagala, da njena P v Lj preverja tudi razvoj oz. motoriko. Pri nas tega ni. Na prvi posvetovalnici me jsamo vprašal, če se že kaj smehlja, jo dal na trebuh in jo dviginil za roke.

Lethe - bravo za dnar. Fajn je videt, d ase tudi v SLO kdaj iztečejo stvari tako, kot je treba.

Ursonok, hvala za recept. Bom tudi jaz sprobala v prihodnjih dneh. pa še kakšnega nam napiši. Delaš kaj posebnega iz breskev in nektarin? Doma imam celo gajbo domačih, pa ne vem, kaj naj z njimi, da ne bodo fuč (kompota se mi ne da kuhat).

Peeby - skozi eno uho not in skozi drugo ven, če se le da. Takih nasvetov pa res ne rabiš.

Barbapapa - pivo tudi meni paše. Predvsem za živčke user posted image

Uživajte.

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?