|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 10:18:17   
dansas
hej,

barbapapa - user posted image user posted image user posted image mi je čist jasno kako se počutiš; jaz sem imela podobno krizo prvi teden, ko sem prišla domov iz P - sem se samo smilila sama sebi, ni mi blo jasno kako sem bila lahko tako nora, da sem se še za enega otroka odločila in sem za vsako malenkost v jok bruhnila - resnično sem mislila, da na bom zmogla user posted image ; sej sem vedla, da bo tako stanje minilo, ampak tisti trenutek mi to glih ni bila neka tolažba... no, pa je res tista pripeka popustila (smo bili v mansardi brez klime - smo jo nabavili po hitrem postopku user posted image ), uspela sem se celo malo naspati (izredno malo sem spala prvi teden po porodu, cca 7 ur v celem tednuuser posted image ), pa tudi M je imel spet malo več časa,... sem se kar čudila sama sebi - tretji otrok pa taka kriza, ko še pri prvem ne take user posted image ... hočem samo reči, da nisi osamljena v takih občutkih in je prav krasno, da lahko čovek takole po forumu malo pojamra ljudem, ki isto preživljajo.
Mene je kriza minila in zdaj sem neskončno zaljubjena v malo Brino user posted image , čeprav niti pod razno ne moren reči, da je "priden" otrok - ko tako berem druge, kako jim otroci pri tej starosti celo noč prespijo - meni se zdi to čist nedostopno, pa tudi podnevi - naša sama sploh več ne zna spat; včeraj je recimo sama spala ene 15 min user posted image .

evo moram že it...
... papa

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 10:45:43   
sover
Mene pa nekaj zanima: kako poleg otrok uspete kaj narediti? Jih daste v ležalnik, posteljico? Kaj pa, ko jokajo recimo sredi rezanja čebule? kako se zorganizirate?

vem, vem ... glede na to, da imam zdaj drugega otroka, naj bi mi bilo to menda že jasno, ampak mi ni. ponavadi nekaj naredim samo, ko mala spi oz. ko je sita, vendar več kot slabe pol ure v tem primeru nimam na voljo. Kako torej?

Barbapapa - se strinjam z dansas, da je lepo imeti forum in se vsake toliko "izliti". Po mojem tole doleti vsako mamico vendar v različni stopnji. Tudi jaz sem se že spraševala: "Kaj mij e bilo tega treba?". Ampak, kot pravi danses, potem se slej ko prej (spet) zaljubiš v svojega otroka in to je to. Težave so le vprilagajnju na nove okoliščine. Pri prvem se mi je svet postavil na glavo, potem smo se ujeli in zdaj se mi zdi, da je življenje z enim otrokom skoraj enako kot brez otrok. Še malo, pa se bomo navadili tudi na življenje z dvema - in potem postane lepo user posted image .

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 11:46:07   
Barbapapa77
Pozdravljene,

polna luna je mimo, moje psihično počutje je občutno boljše user posted image Prav nikoli nisem bila občutljiva na polno luno, zdaj je pa tole že tadruga, ki me je spravila čisto iz tira. Sm tudi rodila na polno luno, tko da očitno sem padla pod njen vpliv user posted image No, zdaj bom vsaj vedla, v čem je problem in se bom vnaprej pripravila na "težavne2 dneve, hehe. Pa mož tudi user posted image

Poleg majhnega otroka pa rešujemo še stanovanjski problem - na kredit, seveda. Drugače pač ne gre oziroma če bi čakali, da našparamo, bi ga mogoče reševali čez cca. 20 let, takrat nam bo pa že vseeno, kje smo. Zdaj smo predaleč od vsega, v eno smer imamo do službe s postankom v vrtcu uro in pol, nazaj isto toliko in ne gre več. Preveč časa in denarja porabimo za vožnjo, domov prihajamo prepozno in preveč utrujeni. Tako da moramo malo spremeniti lokacijo bivanja, žal je sovpadlo rojstvo tamale in kupovanje nepremičnine. Katastrofalna kombinacija, ampak itak je vedno vse na kupu. In potem pride še polna luna, pol je pa mera polna user posted image

Še sreča, da je Manca pridna - razen da se ne mara vozit sploh. Katastrofa, v lupinici zdrži največ 15-20 minut, potem se začne huronsko dreti in ne neha, dokler je ne vzameš ven. Tako da komaj komaj pridem do mojih staršev, brez da obe doživiva živčni zlom. Smo mislili septembra na morje, ampak do tja je 2 uri vožnje. Mislim, da bomo kr doma, nažalost, razen če se v enem mesecu čudežno odloči, da je vožnja fajn. Malo dvomim, sicer.

Ursonok, ne študirala ne bom več. dokončala bom magisterij, ker se bom celo življenje počutila kot luzer, če ga ne, potem pa edino še kakšen jezikovni tečaj (enkrat bi rada znala rusko) ali klekljanje na stara leta. Dovolj je bilo formalnega izobraževanja.

Se vidi, da je že 2 meseca stara, čez dan je budna kot čuk, noče več spati - če odpi 2krta po 2 uri, je že zelo veliko...Pa res je skoz lačna - posok rasti očitno. To je itak skorej non-stop, ko se eden zaključi, sledi že nov...

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 12:05:32   
ursonok
Barbapapa,
user posted image jaz sem študirala ruščino (imam dr iz ruske lit), v Slo sem celo 5 let učila ...Če se kdaj vrnemo, takoj lahko začneva z lekcijami! user posted image user posted image No, ali pa preko Skypa že zdaj - baje to ljudje na veliko prakticirajo. Ruščina je zakon!

Sicer sem jaz bolje, brez vročine, le neprespana (+ še vedno z otečenimi in bolečimi bezgavkami). Sem vesela, da sem se izvlekla brez antibiotikov! user posted image

Aurorka je danes malo slabše spala - to pomeni, da je prvo rundo spala samo 6,5 ur user posted image . In ja, zaradi tridnevnega prisilnega posta s sokovi in tekočo hrano se mi je produkcija mleka občutno zmanjšala - ponoči se je konkretno podojila na obeh straneh, potem pa spila še 60ml AM!!!
Zdaj zjutraj/dopoldne pa je dojko zavračala - pod prisilo je sicer nazadnje le nekaj spila. Tudi na flaši se je drla uro in pol: upam, da jo je moj uspel uspavati, ker sem bila jaz že na koncu z živci. Če sem neprespana, je kriza user posted image

Saša
hehe, Abel je imel na začetku tudi krizo, ko je zagledal Aurorkino flaško user posted image user posted image Je čisto blaznel. Potem smo mu le uspeli dopovedati, da ta flaška (majhna) je Aurorkina, njegova je modra in naj ga ne skrbi - zvečer jo bo že dobil user posted image . In zdaj vedno, ko najde Aurorkino flaško, jo pridno nese njej. Čisto je nor nanjo, zjutraj mora takoj preveriti, kje je in kaj počne, ko pride iz vrtca, kaže na njeno posteljico, če joka, jo gre božat ... Skratka, pravi veliki bratec. user posted image

Grlo me še vedno boli - zdaj sem si ga še dodatno razdražila z obilnim zajtrkom ... Grem si skuhat čaj in poskusit po treh dneh kaj narest!

(odgovor članu Barbapapa77)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 12:10:10   
ursonok
No, to je pa en utrinek iz današnjega jutranjega dretja, ko smo se za trenutek blagovolili malce nasmehniti ...user posted image

user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 12:56:58   
girl79
Čao mamice user posted image ,

Evo dete zaspalo na kavču, tako da sem prišla do računalnika, zjutraj sva bila že dobri 2 uri na sprehodu, no vmes sva malo počivala in jedla...

Zadnje dni je spanje sicer katastrofalno user posted image user posted image ...že par dni ni spal niti 2 uri v kosu nikoli ponoči...tako da ko berem o spanju vaših 8 ur vkosu, ali pa ursonok, ki si napisala da ste spali slabo - samo 6,5 ur v kosu se mi kar milo stori user posted image user posted image ....kaj bi jaz dala za 4 ure v kosu...še dobro da sem pred porodom zelo dobro spala, je moje telo že vedelo kaj ga čaka potem user posted image user posted image ...ampak sem res že mao obupana, ker tole pa zdaj traja že 7 tednov in se ni izboljšalo niti 5 %....oziroma je zadnjih par dni še slabše user posted image Prejšnjo noč sem se zbudila taka koma, da nisem vedela ali sem ravnokar dojila, ali je od tega že 2 uri...v glavnem mali je hotel jest in sem mu potem šla naredit 60 ml AM in je potem zaspal za skoraj 2 uri.... No, zjamrala sem se zdajle, zdaj pa še druge stvariuser posted image

Jaz sem tudi malo prebrala dojenje.net in se mi zdi malo preveč fanatično zagovarjanje dojenja in samo dojenja in bog ne daj da bi mu kdaj dal AM....da ne bo pomote - absolutno sem za dojenje, ampak ne za vsako ceno.... Sem pa videla da sem čisto napačno bila skoz prepričana da imaš lahko svoje mleko na sobni temperaturi samo kako uro, tam piše da imaš celo 10 ur lahko...meni se zdi to kar veliko, ampak definitivno pa olajša kdaj kako zadevo, če greš npr. kam kjer res nebi mogel dojit da s seboj vzameš svoje mleko...user posted image

Jaz imam tudi gugalnik/ležalnik od Fisher price, sem ga na bolhi kupila in ima vibro funkcijo tudi...dam tamalega včasih za kakšne pol urice noter, dlje ne mara bit, ampak meni je že te pol urice luksuz, Neža sploh ni hotela biti noter oziroma ni sploh nikjer hotela biti razen na rokahuser posted image user posted image je bilo kar naprono, pa res nisem skoraj nič naredila takrat...no zdaj mi pa uspe celo skuhat brez dretja, pa kdaj kaj pospravit itd...aja ena je spraševala kaj narediš če se začne dret ravno ko režeš čebulo....ja pri prvi sem verjetno vse skupaj spustil in laufala tja....no zdaj se pa pozna da je to drugi otrok in te jok ne gane več toliko user posted image ...pač do konca zrežeš čebulo (če je nimaš ravno celo skledo za narezat) in greš potem potolažit otroka...

barbapapa- fino da si boljše user posted image ....vem kako je reševati stanovanjski problem z majhnim otrokom, mi smo tudi kupovali stanovanej, ko je bila Neža stara dobro leto, potem smo pa morali še v čimkrajšem času dati celo prenovo skoz....ni bilo preveč zabavno se kregat z mojstri in z otrokom hodit po trgovinah pa izbirat ploščice in parket in WC školjko in armature in štekerje in.....še dobro da obstaja internet in smo kako stvar kar preko interneta izbrali in kupili...ampak je pa fino potem ko se enkrat preseliš v svoje stanovanje user posted image user posted image

ursonok - super da si boljše, upam da tako tudi ostane user posted image

Lepo se mejte user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 12:58:32   
filipinab
Oj!

Punce, do kakšne starosti dojenčka ste likale tetraplenice ? Koliko časa po porodu se lahko grem kopat v morje? -Še nisem bila na pregledu pri G.

Naš fantič zdaj pri 6 tednih končno spi po4 urce skupaj, maksimum je 6 po večernem kopanju=) Sem kot prerojena, zdaj ko spim 4 ure skupaj=) user posted image

Glede dojenja in količine mleka: imeli smo težek in dolg porod, pri malemu se je po dveh dneh pokazala obporodna infekcija-bil je slab, ni imel moči, dabi se dojili. Zato smo z intenzivnim dojenjem začeli 10 dni po rojstvu,ko sva prišla domov iz bolnice,prej sem simleko stiskala z ročno črpalko. Hvala bogu za zlate patronažne, ki so nas učile in vzpodbujale. Mali je tudi zaspanec in je bil cel projekt vzpostavit tole dojenje. Takoj po porodu sem se lotila vseh gospodinjskih opravil, prav preganjalo me je, da mora bit vse pospravljeno,uštimano. Posledično sem bila utrujena,pa mleko je začelo upadat.
Zdaj sva se z možem dogovorila, da gospodinji on po službi, kolikor utegne, nepomembne stvari bodo pa počakale. Jaz več spim, jem in posledično imam več mleka. Tako, da vredno je poskusit. Jem pa vse, kar mi kdo pove za povečat količino mleka=) najbolj pa pomaga počitek-si ga lahko privoščim,ker je mali prvi otrok.

SO -smo poskusili, ker je bila mami pohotna,pa... bo treba še mal počakat, ker me zdaj boli,kjer sem bila šivana.

Pošilljam vam en sončen vroč pozdravček iz Izole

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 13:04:37   
baby1978
Uh, vidim, da nam vsem grem nekako enako. Tudi pri nas je kr stres, mož je doma in mi pomaga z starejšim, pa kuha, jaz sem v bistvu skoz zasedena, če nimam Vita na joški me tavečji takoj okupira. Še dobro da ponoči spimo, od 22h do 5h. vsaj nekaj:). Dojenje še ni čisto steklo, tako kot bi moralo, zato če zahteva več, mu dam kr malo AM.
Dojke se mi še namreč niso povsem utrdile, in ena je tako bila tako ranjena- dobesedno vtrgana bradavica, da bo nekaj česa še trajalo, da se mi zaceli. V Soboto smo bili stari 2 tedna in končno dosegli porodno težo :).

Lepo se imejte in uživajte z svojimi sončki :)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 15:06:44   
Barbapapa77
hej,

glede likanja - nisem zlikala niti ene same stvari ne pri Neži in ne pri Manci. Za likanje pa res nimam časa, ga raje porabim za branje foruma user posted image Sem in tja zlikam kakšno moževo srajco, vse ostalo zložim in se delam, da ni zmečkano (tudi kadar je).

Kopanje v morju - pomoje je ok, ko nimaš več čišče, nisem pa strokovnjak.

SO - tudi pri nas so zalaufali, nekje v 5 tednu po porodu, zdaj imam tud tabletke, tko da presenečenj ne bi smelo biti. Ne boli in je čisto po starem, res pa, da nisem bla šivana.

Dojenje - je fajn, ampak ne za vsako ceno in preko trupel. Če je otrok še lačen, ga je treba nahranit, ni druge. In nimam pojma, kako drugače, kot da mu dam AM. Ker pri nas večje povpraševanje ne povzroči večje proizvodnje, ampak samo to, da mleka zmanjka. Tudi če pristavljam vsake pol ure, ne pomen, da se dela več mleka. In potem ni drugega, kot flaška, še dobro, da obstajajo...

(odgovor članu baby1978)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 16:35:00   
filipinab
ja, tudi mi dodajamo,ker kljub vsemu trudu z dojenjem nimam dovolj mleka, saj je naš mali pravi lakom lačen. Sam da rad papca in lepo napreduje.

Sem se glede tega, da nimam dovolj mleka nekaj časa prav obremenjevala, ampak zdaj sem sprejela to dejstvo, saj mali lepo napreduje.

Kako ve dojite? Al samo na eni joški pa dodate AM (tiste, ki dodajate) al dojite na obeh in potem dodate AM, če ni dovolj? Eni svetujejo tako, drugi drugače.

Koliko naj bi pojedel na obrok 6 tedenski dojenček? Polno vprašanj=)

(odgovor članu Barbapapa77)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 18:03:20   
dansas
hej,
ursonok - kakega lušnega malega zvedavčka imate user posted image , se mi zdi (na podlagi tvojih objavljenih slik), da je bratcu podobna

odločitev glede več otrok
- da smo Gaji sestrco naštimal je bila ena najbolj modrih odločitev, kar se družinskih zadev tiče; v družini z več otroci le-ti pridobijo veliko več socialnih veščin, kot edinci - pa tako fajn je, ker se zaigrajo in ti jih ni treba nonstop animirat, ker imajo pač družbo; pa tako lušni so ko starejši za mlajšega skrbi: npr. ko starejši zaveže vezalke mlajšemu, ali ko mu prebere zgodbico, ...
Verjetno se tile prvi tedni oz. kar meseci user posted image res vlečejo ko kurja čreva in ima človek občutek, kot da živi v enem dolgem ponedeljku, ampak začuda dojenčki zrastejo in se spremenijo v ena mala bitja, ki so še bolj lušna kot mladi kužki user posted image in človek kar čudežno pozabi na vse prestale muke in neprespane noči in se zlahka odloči še za enega user posted image ...

forumi o dojenju - jih sicer ne spremljam, ampak se mi zdi edino logično, da bojo na takem forumu rekli, da naj mamice ne dodajajo AM in na splošno spodbujali k dojenju - ker to je pač dejstvo: če dodajaš, zmanjšaš proizvodnjo; če pa povprašaš koga na nekem splošnem (recimo tem) forumu, je pa bolj logično, da ti bojo ljudje svetovali, da si olajšaj življenje in če misliš, da je otrok lačen in ni več v joški, po celem dnevu dretja pač dodaš in ni to noben smrtni greh...

papa

(odgovor članu filipinab)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Junijke 2013
23.7.2013 23:21:28   
ursonok
Ojla,
samo na hitro, ker umiram od zaspanosti ...

Polna luna,
ja, mi smo danes čutili vpliv user posted image user posted image Upam, da ga ponoči ne bo.

Girl,
ja, saj vem, da vas malo dražim z našim ritmom ... A človek se (pre)hitro razvadi .. user posted image

Likanje
ne likamo.
(Se sploh ne spomnim, kako točno je videti likalnik - ziher obstajajo že kakšni ultra novi modeli user posted image .)

Več otrok
itak, sami plusi (razen finančni user posted image ). Sploh za otroke. Ti je kar toplo pri srcu, ko vidiš, kako srečni so, ker se imajo user posted image

Jaz občutno bolje, celo tako dobro, da srkam brezalkoholno pivo (2dcl, da si uredim prebavo, več mi ne paše).

Dojenje - danes katastrofa. Dojila se je kao normalno dvakrat, sicer pa ni šans, sva se borili, se je drla ko jesihar. Ne in ne. Dejstvo je, da je mleka res občutno manj zaradi bolezni. Potem pa še to, da dva dni nisem mogla jesti trde hrane, samo čaje in sokove - začeli so se mi izločati strupi (kot pri hujšanju) - včeraj in danes sem se morala parkrat stuširati in zamenjati oblačila, ker mi pot strašansko zaudarja (kljub deodorantu). user posted image user posted image Morda je tudi mleko kaj "čudno", pa ji ne paše ...Skratka, malo zamorjeno. Bomo videli, kako bo ponoči in jutri.
Kakala je tudi s težavo (čeprav čisto vodeno). Je jokala, se zvijala itd, kot da bi rojevala user posted image

Nič, grem počasi, držite se!

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 0:49:28   
Peeby
Evo moram izkoristiti čas, ko si nacrpavam mleko za čez noč. Vzame kar nekaj časa pa se ugotovila, da ga moram za kaj izkoristiti...

filipinab: jaz tudi poleg dojenja po potrebi dodajam AM. Na začetku sem dojila samo na eni joški in nato dodala mešanico mojega mleka (kar sem si nacrpala) z AM po flaski, zdaj 2 dni mi pa ratuje dojit čez dan na obeh in mu zadostuje, tako da čez dan ne rabim dodajat večinoma. Prej ni bilo variante, da bi zdržal dojenje na obeh (ker bi skoz spal), zato sem takoj dodala AM. Zdaj se je očitno okrepil. Kako pa naj bi bilo bolj "pravilno"?

ursonok: ja, ja... Lenčina sem s fra, ampak imam v planu se je naučiti... Sem vzela že en osnovni tečaj, tako da nekaj osnove mi je znano, zdaj bi morala se samo v roke vzet in doma učit. Samo kaj ko sem anti talent za jezike in mi je res težko. In ko se doma enkrat razvadis z eng je težko preklopit. Škodo si pa delava itak oba!

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 7:11:16   
sover
Dobro jutro, mamice!

Moja pridna pikica kot panavdi še vedno spi. Zdaj je postala noč že kr utečena - spanje ob 21.30, bujenje ob 4 in hranjenje in nato spanje do 7 ali 8. Saj ne morem verjet! Nisem vedela, da tako majhni otroci že prespijo noč. Vsem privoščim, da čimprej pridete na podoben ritem.

Barbapapa - uf, tole reševanje stanovanjskega problema ti pa prav nič ne zavidam. Tudi mi smo v fazi selitve (no, bomo spomladi), ampak na srečo brez kredita. Čaka nas še veliiiiko oprmeljanja in zato tekanaj po tregovinah z majhnim otrokom (to bo še zabavno - not!) Ne predstavljam si, da se otrok ne bi rad vozil v avtu, pa čeprav sem že slišala za to. Kaj pa če bi zamenjala lupinico?

Ursnok - kakšna lepa punca!!! user posted image user posted image user posted image Super, da ti gre bolje z zdravjem.

Likanje plenic - ma ja, pa kaj še? Itak jih skuham v stroju, zakaj bi jih potem še likala?

Dojenje - čeprav sem oba dojila, nisem fanatični pristaš. Menim, da je fajn dojit že iz čisto praktičnih razlogov, ampak za vsako ceno pa tudi ne. Ni vredno stresa. Če ne gre, pač ne gre. Kaj pomaga dojenje, če je pa mati pod maksimalnim stresom? Treba je najti varianto, ki ustreza obema.

Tudi mene ta teden čaka prvo črpanje. Si bom privoščila fizerja! Jeeee!! Komaj čakam, da spravim to šavje z glave. Lasje so mi čisto ponoreli. Zdi se mi, da jih je še dvakrat več kot prej, na otip so pa taki kot od kake črnke. Čista groza! Upam, da me ne boste linčale, ampak jaz komaj čakam, da jih nekaj izpade.

Lep dan (pa ne prevroč)!

PS Kako je torej z opravki in otroci?

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 9:21:08   
Barbapapa77
jutro,

danes sem kot nova, sm se naspala - Manca spala od 21.30 do 3, potem pojedla in podrla kupček v pol urce in spala do 7ih. Milina. Zdajle spet spi na kavču, potem greva pa na sprehod, upam, da ne bo že prevroče...

Starejša je z babico in dedkom na morju - uživa 100 na uro, se mi zdi, da tudi babi in dedi uživata, čeprav je to 24-ur na dan obveznost. Sem jima zelo hvaležna, da sta jo vzela, drugače ne vem, če bi letos kaj videla morje - zaradi Mance, ki se ne mara vozit je naš dopust na morju dokaj vprašljiv...

Eh krediti - mi ne moremo drugače, na žalost. Če hočemo zdaj kaj narditi, moramo vzeti kredit, ker nimamo dovolj lastnih sredstev. Če pa čakamo, da bomo našparali, bomo pa prej stari. Tako da nam ni preostalo drugega kot kredit - itak so dragi krediti, preplačaš jih za znoret, ampak tako pač je v kapitalizmu...Na srečo se selimo v že prenovljeno in skoraj opremljeno hišo, tako da upam, da bo letanja in nadaljnih stroškov minimalno (čeprav vem, da bo obojega še vedno preveč). Odločitev za selitev je bila vsaj zame precej težka, ker je sovpadla z rojstvom in poporodnim obdobjem, ki je že samo po sebi dovolj stresno in utrujajoče - ampak nama je bila hiša tako všeč, da sva jo morala kupiti zdaj ali pa bi nama jo prodali. Sicer sva prej skoraj leto in pol iskala primerno varianto, ampak kot vedno, se je pokazala en teden preden sem rodila. Murphy pač.

In potem se mi zdi, da veliko več časa in pozornosti namenjam stanovanjskemu in finančnemu problemu, kot pa novorojenki, čeprav bi se skoraj moralo vse vrteti okrog nje ta čas. Še dobro, da je zelo pridna in še dobro, da mi jo je mami malo počuvala, ko sem urejala vse potrebne dokumente. Itak sva z možem ugotovila, da vse to pravzaprav delava za otroke - nama bi bilo dobro tudi tukaj, kjer sva zdaj, če bi bila sama. Pa nisvauser posted image

Joj, kolk morim, zdej morm pa res nehat - lep dan vsem želim, uživajte z otročki.

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 9:39:21   
ursonok
Zdravo,

eh, ful dober začetek dneva, otroci super spali, vsi dobre volje, srčkani za dol past, konstruktivni ... Dokler se ni začelo dojenje. No, prva runda na eni strani, ko je bila še napol v snu, je šla - se je dobro napila in 40 minut iz ležalnika opazovala bratca in sestrico pri zajtrku, igranju, oblačenju... Ko je zatečnarila, da je spet lakota, so se pa začele bitke. Ni se hotela dojit za noben denar. Tako sva se huronsko drle 20 minut. Vmes sem ji malo stiskala kar v usta, da bi "prišla na okus", pa so je samo dodatno razdražilo. Povlekla mogoče petkrat na vsaki strani. Zaradi menjavanja dojk in pozicij in mesta sva bili na koncu obe user posted image user posted image Jaz se zdaj cmerim, ona je pa končno srečna, ker sem jo odložila v ležalnik in ji dam mir.
Ne morem verjet, prva dva sem morala sama odstavit, netoleranca in alergija, dobili recept za posebno mleko. Tale, ki pa nima problemov, pa sama noče!! Ne moreš verjet. Sita sem počasi vsega tega. user posted image
Brezveze. Bom nehala jamrat.

Sover,
super, da vam gre tako dobro brez kreditov! To je res hudo. Kredit je zadnja stvar, ki mi v življenju manjka...user posted image

Otroci in opravki
mah, jaz skušam dati malo na "ignore", če sem sredi kuhanja, par minutk. Razen če se ful ful dere.

Lasje
jaz ne bi izpadanja - imam že tako precej "švoh" grivo user posted image Sicer imam pa zdaj tako kratke lase, da tudi če mi vsi izpadejo, ne bo kakšne velike spremembe user posted image user posted image

SO
Ko smo začeli razmišljati o tem, me je napadla angina ...user posted image

Nič, tamala maznila svojih 60ml in mrknila, jaz grem pa delat, sem zaradi bolezni v rahlem zaostanku.


(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 11:51:22   
Peeby
Joj krediti... Je bila pri nama tudi dilema, ali iti na svoje in pač vzet kredit ali pa ne iti na svoje, privarčevati sam za nakup stanovanja je itak misija nemogoče tako da ne ostane drugega. Razen ideja ursonok o nepričakovanem posedovanju mi je kar všeč ali pa da zamenjam starše za kakšne bogate user posted image . Skratka jaz mislim da so krediti pac naša realnost, je pa res da so zelo čudni časi in se zato presekiramo več.

bodiji: naš mali je prerasel št 50 in bo treba na večje cunje, ampak sem ugotovila, da nimam nič bodijev št. 54-56 s kratkim rokavom. Bi katera, ki ne rabi več, prodala ene 5-10 komadov?

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 15:41:56   
majčica1508
Ursonok............kaka lepotičkaaaaaaaaaaaa,res je bratcu podobnauser posted image

Danes sva imela kontrolo teže in rasti pri 2 mesecih zrasli za 4,5cm in pridobili 1560guser posted image user posted image
naslednja posvetovalnica in prva pikica je 30.8.........
Moj je šel po mali dve potem pojemo pozno kosilo in ven na zrak

Naš ne kaka po 3 dni in se tolk zvija zraven čez dan...Vem,da dojeni otroci ne kakajo tudi po 10dni in,da je to vse ok,če ni kaj drugega zraven....Upam,da se danes olajša,k mi ga je hudo gledat...Drugače je tak dobrovoljček,smejček,pa tist njegov auuuuu,ko ga slišim se kar topim..........

Šibammmm

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 17:17:34   
niinii
Hey hey...

kolk vam zavidam tisto nočno spanje. Lili ima zdaj skoraj 2 meseca in pol, pa je šlo zadnje dni spet na slabše. Še par dni nazaj smo spali prvo rundo 4,5h pa potem 3, zdaj pa se je vse skrajšalo. Danes sploh ob 6:20 budna k sovica, jaz pa čista koma.

Ne vem, kaj se dogaja, ampak zadnje par dni je, kot da bi dobila krče, sicer joka tam 10-15 min skupaj, da je sploh ne morem pomiriti, pa ima že 10 tednov.

Drugače pa zjutraj rutina ven z vozičkom, dokler ne postane prevroče, potem pa noter, kjer je vsaj malo bolje. Za vikend baje napovedujejo do 37°c. Katastrofa.

Drugače midve se samo dojiva, čeprav kak dan se mi zdi da ful več popije, da mi proti večeru kar manjka malo. Če je potreba damo AM, drugače ne.

Papa.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 17:40:05   
Tija01
Pozdravljene!

Smo se kar odločili, da ostanemo še malo na morju, saj za vikend napovedujejo pri nas pravo peklensko vročino, tako, da nam bo tu veliko boljše kot pa doma v stanovanju. Namreč živimo še vedno v bloku in tam je vroče pa še balkona nimamouser posted image da bi vsaj imeli mali balkonček bi nam že bilo bolje. Imamo pa zato boljše pogoje na morju, vstopimo samo iz hišice in smo že zunaj tako, da sedaj naš user posted image prav uživa in ne čuti vročine, tako kot tudi midva ne. Kopam se že v morju, saj je od mojega poroda minilo že šest tednov in mi prav odgovarja, na plažo hodimo zgodaj zjutraj ob sedmi uri ali pa zvečer tam okoli pol osme ure.

Dojenje: Jaz še vedno dojim in se mi tu in tam zazdi, da imam premalo mleka zato mu tudi še dodajam. No bomo videli kaj nam bodo spet povedali naslednji teden ko imamo kontrolo pri pediatru.

Ursonok Iiiiiiiii prava lepotica je tvoja Aurorka!

Lepo bodite in uživajte življenje!

(odgovor članu niinii)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 19:06:59   
sover
Se mi lahko prosim zmesa? Danes sta samo dve varianti: joska al pa jok. Vmesne ni. Naj ze kdo ugasne to polno luno!

(odgovor članu Tija01)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 21:14:33   
Lethe
Sover, tudi pri nas. Šele zdaj je bolje. Upam, da bo trajalo.

P.s. Hvala ;-)

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 22:13:27   
ursonok
Pri nas pa joška ne sploh. Samo flaša, pa še to mora biti gospodična posebej razpoložena. user posted image Čez dan sicer ok, zvečer pa par uric kar naporno, sploh če je treba še druga dva poštimat, pospravit po večerji, pomit itd itd. user posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Junijke 2013
24.7.2013 22:15:53   
ursonok
Jaz sem čist čudna, tretji otrok me je spremenil - ali pa ti hormoni, za kar upam, da je začasno. Namreč:
- otroke pogrešam, še preden gredo na počitnice, na jok mi gre itd.
- niti malega piva nisem večć sposobna celega spiti; še več - okusnejše mi je brezalkoholno user posted image user posted image
- na živce mi gre razmetano stanovanje

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Junijke 2013
25.7.2013 9:53:44   
dansas
hej,

če katero zanima, sem videla, da v Lidlu prodajajo modrce za dojenje.

sover - je bila noč kaj boljša? Glede opravkov: če je kaj treba narediti, pač naredim do konca, čeprav se mala dere ko jesihar - kaj čem... če bi jo čakala, da bo sama v pojsteljici spala, bi lahko včasih tudi po par dni čakala user posted image , ker naša ima namreč dneve, ko spi samo na rokah - no, v bistvu, če pomislim, je kr večina časa tako user posted image

dvojčica - se je začelo "lušno" pri vas? Se nič ne oglasiš.

tek - mi ni jasno kako lahko tečete? Sem se včeraj v igri lovila z mojimi puncami pa mi je tako nabijalo v zize! Sem se kar bala, da se mi ne bo mleko v skuto spremenilo user posted image

papa

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...




znamke igrač
sindarin

Katere znamke igrač najpogosteje kupujete za otroke mlajše od 1 leta?

Chicco (17%)

Fisher Price (28%)

Tiny Love (14%)

Playgro (3%)

drugo (5%)

znamka mi ni pomembna (34%)


Število vseh glasov: 308

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!